Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Dell XPS válasza duduati (#1000) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szomorú, de előfordul, köszi a visszajelzést!

Üdv, Dell XPS

(#1002) Martin2876


Martin2876
csendes tag

Üdv!

Dell Latitude D630 aksiját nem tudom feltölteni 1x % fölé. Próbáltam másik töltővel is, sajna elég keveset volt használva akkuról a gép, főleg utóbbi pár hónapban. Vajon életre lehet még valahogy késztetni?

(#1003) CTM válasza Martin2876 (#1002) üzenetére


CTM
csendes tag

Lehet már teljesen elhasználódtak az akksi cellái. Szerintem először nézd meg valamilyen diagnosztikával (pl AIDA 64), hogy az akkumulátor elhasználódás mértéke hány százalékos. Ha nem 99%, akkor lehet nem az akksival van a gond.

(#1004) CTM válasza CTM (#999) üzenetére


CTM
csendes tag

Kiderült, hogy másik gépben 2X2GB RAM van. Nem is gondoltam volna, hogy integrált VGA esetében ilyen sokat, akár 40-50% -os teljesítménynövekedéssel járhat a Dual Channel. Köszi a segítséget!

(#1005) Martin2876 válasza CTM (#1003) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Elhasználódás mértéke 38 %

(#1006) Martin2876 válasza CTM (#1003) üzenetére


Martin2876
csendes tag

8% elérése után visszaesik a töltés mértéke 11 mW-ra. :((

(#1007) CTM válasza Martin2876 (#1005) üzenetére


CTM
csendes tag

Akkor elvileg még mennie kéne. Átnéztem akkumulátoros topikba: [link] Most hirtelenjében nem találtam megoldást a problémádra, de ajánlom neked is, hátha más is járt már így.
Amúgy későbbi válaszadóknak nagy segítséget jelentene, ha meg tudnád mondani, hogy mennyi időre volt kiszedve az akkumulátor a gépből (ha egyáltalán ki volt). Ha ki volt szedve, akkor kb. milyen töltöttségi szinten. Illetve anno a mostani OS-d alatt volt-e használva akksiról? (Olyat most nem látok, hogy le win alatt le lehet tiltani a töltést, linuxnál pedig nem tudom.)

(#1008) Kbali válasza CTM (#1004) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dupla sávszélességet jelent.

(#1009) xmasterteam


xmasterteam
tag

Hello all
Nem tudom hogy jó helyen járok, de most kiderül...
Lenne egy ezeréves Dual group-os skd-4000 laptopom, amit megpróbáltam beüzemelni kevés sikerrel.
Ugyanis a laptopon nincs OP, ezzel nem is lenne probléma, de a laptopon csak egy floppy olvasó van. Na most én utána néztem neten, senki nem ír semmit, hogy hogyan és mint csináljam a win 95 telepítést.Mert ugye a win 95 magában ~50mb, és most egyenként semmi kedvem kiírni 50db floppyra az adatokat. Láttam egy DosBoxos win95 virtuális telepítést is, de ahhoz is szükség lenne legalább 1db cd olvasóra. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan fogjak hozzá? Válaszotokat előre is köszönöm :R Üdv.
A gép adatai:
Ram: 8mb
CPU: 33mhz
HDD: 210mb

[ Szerkesztve ]

If you want something act and reach.

(#1010) CTM válasza Kbali (#1008) üzenetére


CTM
csendes tag

Most már így kezdek tisztában lenni vele, de nem gondoltam volna, hogy ilyen sokat számít fps-ben.

(#1011) oncsi


oncsi
őstag

Üdv!
Egy gyors segitség kellene. Asus X51-es gép eddig tökéletesen működött. Soha semmi jelszó nem volt rajta beállítva. De most betöltéskor azt írja ki, hogy Low battery cmos vagy valami ilyesmi. Gondolom lemerült az elem benne (már ha az van az alaplapon) De jelszót kér a Bios belépéshez. Néha (mint most is) beindul, és akkor már megy rendesen, (persze órát meg ilyesmit be kell állítani) Biosba is enged belépni. De nem merem kikapcsolni, mert akkor megint véletlen szerű a bekapcsolása. elemet cserélek benne de a jelszó aggaszt, mert nem tudom mi az, és csak 3x enged próbálkozni. Valakinek ötlete? :(( :((

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1012) Dell XPS válasza oncsi (#1011) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ötletem lenne, de amíg nem cseréled ki a CMOS Battery-t, addig felesleges bármit tenned, mert újra összezavarodhat. A BIOS Setup-ban gondolom kijelölheted, hogy ne kérjen jelszót, egy "entert" megér, ha soha nem volt jelszavazva.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1013) oncsi válasza Dell XPS (#1012) üzenetére


oncsi
őstag

Ez a jelszó -ra enter jó ötletnek tűnik. Holnap szétszedem és cserélek benne elemet,
Csak az aggaszt, hogy egy X50-es volt előtte, és abban egy sima 2032-s elem volt, csupán atomjaira kellett szedni miatta. :-(

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1014) Dell XPS válasza oncsi (#1013) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, rommá kell szedni hozzá és 2032-es kell bele....[link] Szép "történet", már a látvány is aggasztó..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1015) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam irok ideis mert az MSI topik elég halotnak tünik...

Szóval a következővel fordulnék a segitségetekért.

Van 1 MSI Ex600x 434HU laptopom ( kitünő állapotu)

Jelenleg a gyári Intel T5750 2x2000mhz proci van benne amit szeretnék 1 erösebre cserélni.

Mien procit érdemes tenni bele?

Segitségeket,tanácsokat előreis köszönöm!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1016) Martin2876 válasza CTM (#1007) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Nem volt kiszedve egyáltalán, pár hete vettem észre, hogy hálózatról, teljesen feltöltött aksival is világít a töltés led, utána ment aksiról is, elég hamar lemerült, 1x még fel tudtam tölteni, azóta viszont csak 9-10%-ig jutok, próbáltam teljesen lemeríteni is, 8%-ig szépen elmegy, majd megáll, kikapcsolt állapotban fél perc után ki is alszik a töltés led.

(#1017) Dell XPS válasza BigDarkJoy (#1015) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben cserélsz, akkor ezt ajánlom: T9300 (6M Cache, 2.50 GHz, 800 MHz FSB)

Üdv, Dell XPS

(#1018) BigDarkJoy válasza Dell XPS (#1017) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

erre gondolam énis :)

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#1019) rizso


rizso
addikt

Korábban volt egy kis gondunk párom gépének a hangszórójával. Mindent kipróbáltam, de semmi nem változott, továbbra is csak a jobb oldali szólt. Ma zenét hallgattunk rajta, pont a gép előtt ültem, és egyszer csak elkezdett szólni a bal oldali is, azóta is tökéletesen szól. Ki érti ezt? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1020) KillHates válasza rizso (#1019) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kontakt hibás a TDA210-es végfok IC-d
Vagy kontakt hibás a fejhallgató aljzatod (bár ilyenkor inkább az összes hangszórója elnémul a gépnek)
Vagy valami elkutyulódott a Windows-ban (nem feltétlenül felhasználó hiba, lehet rossza driver is)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1021) rizso válasza KillHates (#1020) üzenetére


rizso
addikt

Pénteken "átköltöztünk" Bécsbe, lehet jót tett neki a környezetváltozás :DDD

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1022) KillHates válasza rizso (#1021) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondolom nem csak a gépnek... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1023) rizso válasza KillHates (#1022) üzenetére


rizso
addikt

Jól gondolod:)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1024) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok
Laptop vga-ban melyik az erősebb, ati 7670m 1gb vagy nvidia gt635m 2gb? Az ati mellé egy i3-as proci van, az nvidia mellé pedig egy b980. Lehet, hogy primitív kérdés, de nem tudok dönteni a kettő között. Első sorba játékra lesz a gép.
Köszi előre is. :R

(#1025) KillHates válasza baluka6 (#1024) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Itt le tudod ellenőrizni: [link]

A GeForce erősebb és kevesebb a macera vele (jobb a driverezése) mert az NVidia kilóra megveszi a játékfejlesztőket, hogy a nV GPU-kra fejlesszenek...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1026) Dell XPS válasza baluka6 (#1024) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mondjuk, ha tudnánk milyen környezetben vannak (laptop), és még az i3-as processzorról is mondanál valamit, akkor könnyebb volna. Az GT635-os jobb videokártya, legalább is "szárazon"..

Üdv, Dell XPS

(#1027) baluka6 válasza Dell XPS (#1026) üzenetére


baluka6
aktív tag

Ez lenne az egyik, ez pedig másik. Nekem is a Geforce a szimpibb. :R

(#1028) umek7


umek7
őstag

Adott egy HP ProBook, garanciás, gar. kereteken belül vállalják a kitisztítását, vagy ilyesmiről álmodni sem kellene?

(#1029) Dell XPS válasza baluka6 (#1027) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi, hát a Samsung sem gyenge, de én is nVIDIA felé hajlok... :)

Üdv, Dell XPS

(#1030) baluka6 válasza Dell XPS (#1029) üzenetére


baluka6
aktív tag

Az kimaradt, hogy a samut nettó áron tudnám, tehát 5 ezer forint a differencia... :)

(#1031) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Az utóbbi időben a laptopomat egyre inkább asztaliként kezdtem el használni. Ezzel kapcsolatban fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy hogyan tudnám a gépet megóvni? Ugyanis igen sokat van mostanság folyamatosan bekapcsolva. Az első lépés egy Cooler Master NotePal E1 beszerzése lesz.
Ezen kívül érdekelne, hogy mivel tudnám még asztalibbá tenni? Jelenleg wifis billentyűzetet használok, tervezem wifis egér vásárlását is, de bármilyen más ötletre vevő vagyok.

Előre is köszönöm :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1032) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Tudtok ajanlani nekem 100-150 kozott egy jo notit ami nagyon halk es visszi a fullhd filmeket is vmint hosszu aksi idovel bir? Ha ips lenne a kijelzo csak kulon orom lenne.. Max 15col.

(#1033) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősöm Lenovo Ideapadjára sikerült több folyadékot önteni (véletlenül), mint amennyi egészséges lenne így most nem kapcsol be a gép. Még garanciális, de balesetbiztosítás nélkül gondolom ezért biza elkérik a pénzt.

A kérdés: Van Budapesten partnerszervíz, ahol esetleg el tudnák végezni a javítást? (Gondolom az alaplap szálhatott el, de bármely tipp vagy javítási költség érdekel.) Viszont ha nincs szervíz lehetőség, akkor UPS-sel ki külföldre a szervízközpontba.

Sürgős lenne, válaszokat köszönöm!

(#1034) Dell XPS válasza CTM (#1033) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, ha megkérdezed a kollégát, akkor nem fog egy "vagyonba" kerülni, ill. korán sem biztos, hogy elszállt az alaplap, szóval keresd meg, amennyiben úgy gondolod...

Üdv, Dell XPS

(#1035) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

Egy igen problémás dologban szeretném a segítségeteket kérni, adva van egy 2 hónapos vadi új Acer Aspire One netbook, windows 7-et telepítettem rá és netről leszedtem a legfrissebb drivereket a gyártó oldaláról. A gondom az lenne, hogy néha filmezés közben igen belassul a gépecske és elkezd akadni illetve egy játékot se hajlandó elfuttatni. A régi Tomb Raider 4 még bármilyen logó előjövetele előtt befagy, a Heroes 3-omnál és a Worm 2-nél 2 perc játék után elmegy a kép úgy, hogy ilyen TV-hez hasonló hangyás szerű kép jön be de hang van közbe. Mi lehet a gond szerintetek? Tudom hogy egy netbook nem egy erőgép de azért sima filmeknek nem kéne akadni azért, nem? Illetve az alábbi tulajdonságokkal azért egy 1999-es játéknak is el kéne rajta futni, nem? Főleg úgy hogy eme videó szerint már egy gyengébb netbook is képes elfuttatni egy sokkal korábbi Tomb Raider-t. [link]

CPU: Intel Atom N2600 2x1.6 GHz
RAM: 2GB
HDD: 320 GB

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#1036) Dell XPS válasza RedHarlow (#1035) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az alábbiakat kellene megnézned:

1.) Feladatkezelőben párhuzamos a processzor terheltséget, memória használatot. (külön ablakba)

2.) Egy teszt programmal monitorozni a hőmérsékleti tartományokat.

3.) Asus support oldaláról letölteni a videokártya illesztőjét és azzal megnézni.

Egy rossz illesztő okozhat ilyen jellegű problémát, és sajnos nem mindig a legújabb a legjobb.....előfordult már olyan eset is, hogy egy másik OS telepítése oldotta meg ezt a jelenséget, igaz ritkán.

Nem kell kiemelned legközelebb ha írsz, így is látszik, érthető... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1037) RedHarlow válasza Dell XPS (#1036) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Megpróbáltam leszedni egyel korábbi vga driver-t ma az Intel oldaláról de azt nem engedte telepíteni, mondván nem kompatibilis a géppel. Hőmérséklettel nem nagyon szokott gond lenni, 40-50 fok maximum ami nem annyira vészes szerintem. Windows 7 Home Basic van rajta, lehet meg kéne próbálni egy Start-errel vagy inkább Home premiumal? A 3. pontban direkt írtál asus support oldalt? Lehet hogy az acer-én fent lévő driver nem annyira ellenőrzött vagy csak véletlenül írtál más gyártót? : ) Előre is köszi a segítséget. : )

(#1038) mclaren777


mclaren777
senior tag

Hogyan oldhatnám meg azt a legegyszerűbben/legkényelmesebben/legolcsóbban/leghatékonyabban, hogy egy Notebook-al a beépített rendszer SSD-n kívül tudjak használni több merevlemezt, akár egyszerre is, annak ellenére, hogy egy noti usb csatlakozóinak száma általában limitált?

Pl. kapható olyan hdd ház amibe több vinyó is belemegy egyszerre és 1 usb is elég neki?

(#1039) Rivaul válasza mclaren777 (#1038) üzenetére


Rivaul
addikt

Hy. Valahol láttam már ilyen rack-et, sajna nem hiszem hogy 2 fillér. De nem lenne elég egy usb elosztó? Min 3 usb van a laposodon egy elosztóval az bőven elég kell hogy legyen sztem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1040) Dell XPS válasza RedHarlow (#1037) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, az első kettő válasz, amolyan általános rutinszerű ellenőrzésre utalt, bár a hibás driver-ek tudják terhelni a processzort. Természetesen az ACER support oldalára gondoltam, amikor javasoltam az illesztő cserét.

Az OS újra telepítést azért említettem, mert több alkalommal is kaptam ilyen visszajelzést rengeteg instrukció, hibakeresés után: "figyi, én meguntam, tegnap letúrtam, újraraktam, azóta semmi gondom!"

Nyilván ennek is megvan az oka, nem "taglalnám"..

Üdv, Dell XPS

(#1041) Kbali válasza mclaren777 (#1038) üzenetére


Kbali
nagyúr

3,5-es boxokat láttam, de általában ezek már külső táposak, saját hűtéssel, stb... egy 5 HDD cucc ráadásul 3,5 kiló súlyú és 5x ezer Ft.
Ha találsz hasonlót 2,5-esben, ott is gond lehet az áramellátással, mert több vinyónak nem biztos, hogy elég az USB2.0 által leadott 500mA, esetleg ha USB3-as a csatoló, akkor abból többet lehet kisajtolni, de nem lesz olcsó.

Amit még tudsz, az az optikai meghajtó helyére a HDD, plusz még mehet a külső USB-s 1-2 db mellette.

(#1042) Kbali válasza Scoobyka (#1032) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább ide.

(#1043) Kbali válasza baluka6 (#1030) üzenetére


Kbali
nagyúr

A két kártya összehasonlítása itt.
Egyébként a Lenovo-t szokták ajánlani.

(#1044) 971feri


971feri
csendes tag

Sziasztok!
Fujitsu-Siemens Lifebook-om van, már használom egy ideje. Próbálok rá vigyázni, nem ütöm vágom.
Viszont a napokban arra lettem figyelmes, hogy a kijelző mozgatása közben egy pixel csík van benne./de csak mozgatásnál/ Nem tudom mi baja lehet vagy, hogy nagy baj-e egyáltalán, vagy esetleg még rosszabb is lehet. Nem szaladnék rögtön szervizbe, inkább tőletek kérnék tanácsot, mi lehet a gondja és hogyan tovább.
Ha esetleg volt már valakinek hasonló tapasztalata azt szívesen meghallgatnám.
Előre is köszönöm, Feri

(#1045) Dell XPS válasza 971feri (#1044) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz LCD kábel vs LCD panel hiba...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1046) 971feri válasza Dell XPS (#1045) üzenetére


971feri
csendes tag

Szia!
Akkor ez anyagilag húzós lesz....? Így még sokáig elboldogulok vele, vagy gondolkozzak az eladáson??

(#1047) Dell XPS válasza 971feri (#1046) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt elsőre nem látom, szerintem ha megpróbálod így eladni az nem biztos megoldás, főleg ha a száva nick name egyik tagja veszi meg. Jobban járunk ha megadod a pontos típust és utána járunk a lehetőségeknek. Az is elképzelhető, hogy még egy évig elnézed a függőleges vékony csíkot, szóval ebben Neked kell döntened.

Üdv, Dell XPS

(#1048) 971feri válasza Dell XPS (#1047) üzenetére


971feri
csendes tag

Persze senkit sem szerettem volna becsapni, hiszen látható a baj, de mondom csak mozgatásnál!
A pontos típus:Fujitsu siemens E8110 egész pontosan.
Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal. üdv

(#1049) Dell XPS válasza 971feri (#1048) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen jellegű mozgatásra jön elő a probléma és múlik el? Esetleg értesz annyira hozzá, hogy kimérd az LCD kábelt vagy a környezetedben számíthatsz ilyen jellegű segítségre?

Üdv, Dell XPS

(#1050) 971feri válasza Dell XPS (#1049) üzenetére


971feri
csendes tag

Az össze csukás illetve felnyitásnál vettem észre, de amint stabilan áll abba hagyja.
Sajnos nem vagyok profi, csupán felhasználó!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.