Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) DeRP


DeRP
csendes tag

Sziasztok,
ma jött meg a Lenovo Thinkpad E540-em és lenne két kérdésem is:
A notit előre telepített win8-al vettem, viszont a vezérlőpultban azt írja, hogy nincs aktiválva, a megadott kulcs blokkolva van és még van egy 0xC004C003 hibakódom.
Ilyenkor mit kell tenni? Nekem kéne vhogy beaktiválni (semmilyen termékkulcsot nem kaptam se leírva sem pedig e-mailben eddig), vagy a boltot hívjam fel, esetleg a Lenovo v. MS supportot?

A másik problémám, hogy nem tudok weblapokat megnyitni. Hülyén hangzik, de a wifi-re sikeresen felcsatlakozik, a windows update-et gond nélkül lehúzta, majd újraindult és feljött ez a böngészőválasztósdi, amire rányomva a modern UI-s ie jött be és nem történt semmi. Felraktam egy chrome-ot (a telepítőt desktop pc-re szedtem le, majd pendriveról telepítettem) és az sem tölt be egyetlen weblapot sem. Viszont a Lenovo update-eket gond nélkül lehúzta és telepítette.
Nagyjából ennyi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16802) splinter


splinter
csendes tag

ilyen esetekre nekem van egy live puppy linuxom pendrive-on,fel tudom mellé rakni a drivereket amik hiányoznak...puppyt bootolom és puppy alól fel tudok másolni mindent a gépre amit már előre mentettem ugyan arra a hordozóra

anyu és apu kis ájfonos kedvencei kerüljenek....

(#16803) kungzi


kungzi
veterán

Kérdés a DLNA-ról: A Samsung PC Share manager nektek sem engedi megosztani a PC-hez, notebookhoz csatlakoztatott külső HDD mappáit? Azt írja ki, hogy: ,,Csak mappaelem osztható meg"

Ez így elég gáz. Nem lehet valahogy működésre bírni?

(#16804) splinter válasza kungzi (#16803) üzenetére


splinter
csendes tag

nekem az egész meghajtó volt megosztva mindenki számára írásra/olvasásra és úgy ment

anyu és apu kis ájfonos kedvencei kerüljenek....

(#16805) Valed


Valed
tag

Üdv!
Van egy acer laptop ami folyamatosan újra indul windows 7 betöltés után. Újra telepíteni se lehet, mert még particionálás előtt újra indul. Csökkentett módban tökéletesen megy. 64aida stressz teszt 10 percig ment mindenféle hiba nélkül. Merevlemeze is tökéletes. Mi lehet a gond?

(#16806) splinter válasza Valed (#16805) üzenetére


splinter
csendes tag

ha csökkentett módban tökéletesen megy akkor az első körben driver hiba lehet (csökkentett mód nem tölt illesztőket be)
vga driver lehet a gyanús

[ Szerkesztve ]

anyu és apu kis ájfonos kedvencei kerüljenek....

(#16807) Valed válasza splinter (#16806) üzenetére


Valed
tag

de ha driver hiba miért nem tudom újra telepíteni?

(#16808) splinter válasza Valed (#16807) üzenetére


splinter
csendes tag

bios acpi módot próbáld átkapcsolni vagy pio módra vagy valami másra,ez csak tipp..egyszer egy fujitsuval szívtam 4 napig mire rájöttem erre

anyu és apu kis ájfonos kedvencei kerüljenek....

(#16809) Valed válasza splinter (#16808) üzenetére


Valed
tag

csak ide -be lehet átrakni de akkor kékhalál van

(#16810) splinter válasza Valed (#16809) üzenetére


splinter
csendes tag

másik verziós winfos 7-el próbálnám,ha az sem akkor win 8
sokat lendítene egy pontos noti típus

anyu és apu kis ájfonos kedvencei kerüljenek....

(#16811) Valed válasza splinter (#16810) üzenetére


Valed
tag

Az újra telepítést win8-al próbáltam. A gép típusa: acer aspire 5930g

(#16812) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Cserélem a HP Elitebook 8540w-ben a vinyót egy Samu SSD-re. Azt mondja az eladó, hogy ne rakjam az ODD helyére az SSD-t mert ott jóval lassabb a SATA port, mint a vinyónál. Ez igaz? Én úgy akartam, hogy vinyó marad a helyén, SSD meg költözik a dvd-író helyére és arra megy a rendszer, de ha ott lassabb... :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#16813) kungzi válasza MrTwister (#16812) üzenetére


kungzi
veterán

igen ott lassabb
ssd a hdd helyére, hdd az odd helyére ;)

[ Szerkesztve ]

(#16814) Deva994


Deva994
újonc

Dell Inspiron 5537-es laptopom van. A wifi nem igazán működik. Amikor bekapcsolom van net kb 3-5 percig, aztán elmegy. Rámegyek, hogy hibaelhárítás, dolgozik egy kicsit és jó lesz. Hogyan tudom ezt a problémát orvosolni?

(#16815) MrTwister válasza kungzi (#16813) üzenetére


MrTwister
őstag

Abban a műanyag keretben nem fog megfőni a vinyó, amivel berakom az ODD helyére, ja és ott is működik a HP féle :Y 3D-s vinyó leesés védelem?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#16816) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Ezek a hőmérsékletek normálisak nyugalmi állapotban? Esetleg egy újrapasztázás szükséges?
Acer 5755g

:R :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#16817) Dell XPS válasza akoska23 (#16816) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, sok lesz ez ~ 800MHz-en. :K

Üdv, Dell XPS

(#16818) akoska23 válasza Dell XPS (#16817) üzenetére


akoska23
aktív tag

Akkor megy újrapasztázásra. Hát én mindig így járok hogy csinálnom kell valamit,először a HP G62 hibája ,ost ez.............. :W

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#16819) Khelben válasza akoska23 (#16818) üzenetére


Khelben
nagyúr

Legközelebb valami normális gépet vegyél :)

(#16820) alienpapa válasza akoska23 (#16818) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nem nagy hiba ez, inkább örülni kell neki, hogy kiderült.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#16821) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha van egy laptop amiben nvidia és intel vga is van akkor csak simán leszedem hozzá a legújabb nvidia drivert? Csak mert ami most van fönn abban van ilyen nvidia vezérlőpult ahol beállíthatom, hogy melyik vga-t részesítse előnyben. Ha a legújabb nvidia drivert fölrakom ott is meg fogom ezt találni?

(#16822) Muerte válasza kmisi99 (#16821) üzenetére


Muerte
addikt

Az intel "vga" az a prociba integrált grafikus vezérlő amihez külön Intel HD graphics driver kell,az nV driverhez semmi köze,tehát nyugodtan frissítheted azt,kivéve ha a laptop gyártója pl.Sony nem támogatja a frissítést.

(#16823) Kbali válasza MrTwister (#16815) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem és nem.

(#16824) kmisi99 válasza Muerte (#16822) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezt tudom, de ami a laptopon van nvidia vezérlőpul ott ott van a váltási lehetőség, hogy melyiket használja. És ez a kérdés, hogy a legújabb driver is észlelni fogja, hogy ez egy 2 vgas gép e és ott lesz ez a beállítás vagy sem?

(#16825) MrTwister válasza Kbali (#16823) üzenetére


MrTwister
őstag

Kár, hogy ott már nem érzékeli a vinyót a HP 3D DriveGuard. Nincs rá valami szoftveres hack, hogy az ODD helyén is védje a HDD driveot, hiszen a HP is támogatja sok laptopjában(pl. Ultrabay szinten is) a secondary HDD-t az ODD helyén? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#16826) Kbali válasza MrTwister (#16825) üzenetére


Kbali
nagyúr

Passz, hátha jön egy HP guru. Nekem is van HP-m, van benne drive guard is, de a HDD még az eredeti helyén van.

(#16827) Muerte válasza kmisi99 (#16824) üzenetére


Muerte
addikt

Javaslom fuss neki mégegyszer annak amit írtam és értelmezd légyszives,mert benne volt a válasz a kérdésedre!

(#16828) Doky586 válasza MrTwister (#16825) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kérdésre ugyan nem tudom a választ, de TE utánanéztél hogy mi ez a "HP 3D DriveGuard" ? Szerintem nem sok lehetőség van:
- vagy a hdd köré épített rezgésgátló anyag (ekkor ezt is átrakod)
- vagy a hdd-be beállított fejparkolgatás (ez miért ne működne másik porton is)

Egyébként én inkább a hónomalácsapnám a kikapcsolt laptopot amikor hurcolom, de nem gurítanám le a lépcsőházban - csak azért hogy teszteljem a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#16829) MrTwister válasza Doky586 (#16828) üzenetére


MrTwister
őstag

Igen leeséskor vagy hirtelen döntéskor egy mozgásszenzor parancsára azonnal leáll a vinyó. Nkem elég lenne ha ezt is tudnám használni a 2. SATA porton is, mármint az ODD helyén...

Van egy 6,5 éves kisfiam és ő véletlenül is meglökheti a laptopot vagy akár én is ha ügyetlen vagyok, stb., ha egyszer van ilyen védelem akkor jó ha aktív, sosem lehet tudni mikor lesz baj alapon...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#16830) Doky586 válasza MrTwister (#16829) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jó-jó, de miért hiszed azt hogy ha átrakod akkor ez nem fog működni??

Egyébként a sebességet kipróbálhatod ittis ottis.

[ Szerkesztve ]

(#16831) MrTwister válasza Doky586 (#16830) üzenetére


MrTwister
őstag

Ezt fogom tenni... :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#16832) Kiss70


Kiss70
tag

Sziasztok Mesterek!

Csak megerősítést kérnék hogy Dell Latitude d 620 vagy 30 seriába sima 2.5 hdd elég igaz?
Bármilyet vehetek bele csak 2.5 legyen meg ata-s.
Mert az volt benne csak bedöglött.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#16833) nonsen5e válasza Kiss70 (#16832) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#16834) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek az 1T+8gb SSD vinyókról? Mire elég 8 gb?

Használható kombó vagy inkább az ODD helyére egy nagyobb ssd jobb megoldás? Az mondjuk drágább, de jobb is?

(#16835) MrTwister válasza kaposznyak (#16834) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy külön SSD, külön HDD a leggyorsabb. Az a 8GB szerintem nagyon soványka...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#16836) NTonee válasza kaposznyak (#16834) üzenetére


NTonee
veterán

az SSHD-n a 8gb-ot nem éred el külön tárterületként. Az eszköz figyeli a gyakran használt fájlokat és azokat automatikusan átmásolja oda. Ezt a cikket olvasd el, az utolsó bekezdés a lényeg.

Vegyél SSD-t, a HDD-t meg tedd az ODD helyére, szerintem jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#16837) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Tesómnak van egy HP Compaq 610-es notebook-ja amiben az akksi már megadta magát hónapokkal ezelőtt, azóta csak hálózatról tudja használni. Mostanra megunta, és szeretnénk bele venni egy újat. Magyar boltokban horror ára van, 20ezer fölött nem éri meg nekünk, de itt EZ nem vészes. Kérdés mennyire necces rendelni így akksit?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#16838) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Kösz a hozzászólásokat!

(#16839) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv!

Packard Bell TM85-JN-501HG típusú (i3-350M 2,27Ghz, 4Gb RAM, Radeon 5470 512Mb) laptopom van. Ebbe szeretnék SSD-t venni 96-128 Gb méretűt. tudna valaki segíteni, hogy milyen típusú passzol bele. (Lehetőleg extremedigitalban szeretném megvenni).

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#16840) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Egy Samsung notiban NP-R528-DA03HU memóriát kell cserélnem és az a kérdés merült fel, hogy a Single Rank memóriák működnek-e ebben az alaplapban, annyi biztos, hogy DDR3-as dual rank-os memóriák voltak/vannak benne.
Ezeket lehet esetleg keverni is, azaz egyik modul single a másik dual?

Köszönöm!

no brain, no problem

(#16841) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Abban kérém segítségeteket, hogy javasoljatok egy helyet, ahol alkatrészt tudok venni a Samsung ativ tab 7 táblapc-hez. Pontosítva a billentyüzett dokkolónál a pct rögzítö fülek törtek le, ez egy kis fém öntvény, könnyen cserélhetö lenne, ha lenne mire. YC-2 szám van ráírva az alkatrészre. Kerestem google-ön, sehol nem találtam alkatrészt :(
Elöre is köszönet!

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#16842) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Sziasztok!

Kaptam egy ASUS A6JA-Q015 laptopot, 1 GB rammal ami 2*512 MB-os modulból jön ki.

Szeretném ramokat kicserélni nagyobbakra. Az a problémám, hogy ezen az oldalon azt olvasom, hogy a Max memory size 4GB, viszont csomó egyéb helyen azt olvastam, hogy max csak 2GB.

Ha van rá lehetőség én beleraknám a 4GB-ot, de félek tőle, hogy feleslegesen vennék 2x2 GB-os modult.

Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel kapcsolatban?
Vagy legalább ötlet, hogy érdemes-e foglalkoznom 4GB-tal?

Köszi.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#16843) selenge


selenge
tag

Sziasztok! Kaptunk egy lenovo g50-es csidat free dossal... Addig sikerult eljutnom, hogy bios, dvd boot, aztan elkezdi a telepitest es kek hatterben hibauzenet: "the bios in this system is not fully ACPI compliant.

3 win7 telepitovel is probaltam. Valami tipp?

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#16844) donceleger8


donceleger8
őstag

Adott egy Lenovo G505 típusú laptop, amiben egy 10/100 as hálókártya van. Nemrég emeltettem sebességet 120 megabitre, de ezzel ugye nem tudom kihasználni a maximum sebességet.
A wifi kártya 150 megabites, ezt írja az adatoknál is, de wifin csak 70-80 megabitet produkál úgy, hogy a laptop és a router egy szobában van, mindössze 2 méter távolságban. A router egy 3 antennás TP-Link WDR4300-as. Gondolom nem a router a szűk keresztmetszet?!?
Ennyire gyenge wifi vevőegység lenne a laptopban?
Ha vennék hozzá egy usb wifi kulcsot, mondjuk egy 150 vagy 300 megabiteset, akkor avval nagyobb sebességet érhetnék el? A cél ugye a 120 lenne, ha már erre váltottam.
Köszönöm.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#16845) Emperor_01


Emperor_01
csendes tag

A kérdésem a következő lenne:

Szeretnék venni egy notebookot ami core i7es 4magos és 2grafikus kártyával rendelkezik egy Intel Hd Graphics valamelyikévél és egy bármilyen másik nagyobb teljesítményüvel.. viszont bárhol nézek nem találtam ilyet neten csak 1-2elvétve azt is használtan nem újonnan.
Esetleg valaki tudna ajánlani valamit? Vagy esetleg valahol létezik valami lista ahol nyílvannak tartva a notebookok amelyek 2grafikus kártyával rendelkeznek?

(#16846) MurdR válasza Emperor_01 (#16845) üzenetére


MurdR
veterán

A Notebookok 70%-a ilyen. Nem arra gondoltál hogy 2 dedikált VGA és 1 integrált?
Az intelHD az a processzorba van itegrálva. Ami mellett van egy másik (Pl GT635, HD6970 vagy akármi) az a dedikált.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16847) Muerte válasza Emperor_01 (#16845) üzenetére


Muerte
addikt

Nincs ilyen hogy "2 grafikus kártya" ! ... van laptopba is de azt SLI-nek hívják... A 2.gen-es I7 prociktól kezdve mindegyikben van Integrált HD graphics,de az nem egy különálló videókártya,hanem a prociba integrált grafikus vezérlő,magyarul bármelyik I7+ dedikált nV kártyás gépet veszed működni fog az optimus technológia.

(#16848) Duree válasza donceleger8 (#16844) üzenetére


Duree
veterán

A 300 Mb usb stickel növekszik a sebességed nem egészen a duplájára

duree54

(#16849) Duree válasza selenge (#16843) üzenetére


Duree
veterán

Ennek a gépnek hibás a déli hídja,azért nem tudod telepíteni a windowst.Sajnos a lapot cserélni vagy javítani kell.

duree54

(#16850) Duree válasza AlexWolf (#16842) üzenetére


Duree
veterán

Ez a típus ezzel a chipsettel csak 2gb támogat.

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.