Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Van nálam egy Lenovo Yoga 500.
Adapterről hibátlan, akksiról vibrál a képernyő.
Akkumulátor csere megoldhatja szerintetek? Megy róla amúgy, 35% az elhasználódás.

(#48002) Armagedown


Armagedown
őstag

A bolhapiacon szoktam látni néha Lenovo laptopokat, ahol a fedlapon levő gumírozott felület már undorítóan ragadós gumi állagú.
Az ilyet le lehet-e valahol takarítani róla?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#48003) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Huawei Matebook 13 típusú (WRTB-WAH9L) laptopomnak a billentyűzet háttérvilágítása egyik-napról a másikra eltűnt, nem kapcsol be. Frissítettem a Huawei PC Managert is a legfrissebb SW verzióra, de a problémát az sem oldotta meg. A PC Manager áltla felajánlott BIOS frissítés sem oldotta meg a problémát.

A jótállása tavaly októberben lejárt, szervizbe nem szívesen vinném.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#48004) Pyttawrx válasza Atikusz (#48003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Bios alatt megy?

(#48005) Atikusz válasza Pyttawrx (#48004) üzenetére


Atikusz
senior tag

Szia!

A BIOS-ban sem megy. Korábban a notebook bekapcsolásakor is felvillant, illetve bekapcsolt a háttérvilágítás, de most már ott sem.

(#48006) Pyttawrx válasza Atikusz (#48005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kicsi esély, de kábel és a lefogató a helyén van?

(#48007) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok! A lányom LENOVO IDEAPAD 320-15IAP 15.6" Notebook (80XR00AVHV) készüléke lefagyott...nem lehet kikapcsolni,nem lehet újraindítani,nem reagál a gombra,semmi nem jelenik meg a képernyőn,nem mozog az egér sem..csak simán szürke...
Mit tudok vele csinálni? beépített akkumulátor.. :(

(#48008) Pyttawrx válasza thotzoltan (#48007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nyomjad hosszan a kikapcsoló gombot.

(#48009) thotzoltan válasza Pyttawrx (#48008) üzenetére


thotzoltan
tag

azt csináltam,már fáj az újjam.. :P

(#48010) Pyttawrx válasza thotzoltan (#48009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Alul nincs battery hole? Kis lyuk? Vagy oldalt a recovery gomb?

[ Szerkesztve ]

(#48011) thotzoltan válasza Pyttawrx (#48010) üzenetére


thotzoltan
tag

oldalt találtam egy kis lukat,ott tűvel nyomtam,majd a kikapcsgomm folyamatosan..kikapcsolt..de ha bekapcsolom,nem tölt be,csak karikázik..

(#48012) Pyttawrx válasza thotzoltan (#48011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hdd vagy ssd van benne?

(#48013) thotzoltan válasza Pyttawrx (#48012) üzenetére


thotzoltan
tag

hdd

(#48014) Pyttawrx válasza thotzoltan (#48013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor lehet hogy egy frissítés nem ment végig, vagy megadta magát a hdd.

(#48015) thotzoltan válasza Pyttawrx (#48014) üzenetére


thotzoltan
tag

Köszönöm a segítségedet! :) Frissítés okozott hibát,sikerült lelket vernem bele! ;)

(#48016) Pyttawrx válasza thotzoltan (#48015) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah szupi :C mármint, hogy sikerült.
és szívesen. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#48017) Atikusz válasza Pyttawrx (#48006) üzenetére


Atikusz
senior tag

Úgy néz ki, hogy ott is minden rendben. :F

(#48018) Pyttawrx válasza Atikusz (#48017) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha se másik os, se live linux, sem pedig a biosban, illetve induláskor sem működik, akkor esélyes a hw hiba.

(#48019) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Adott egy HP Probook 4540s. 2 héttel ezelőttig azt a jelenséget produkálta,hogy használt közben ha újra lett indítva,akkor nem volt hajlandó képet adni,csak villog a caps lock, és felbőg a venti. Félre lett téve, anyám gépe volt, lett neki másik. Gondolom majd ha lesz időm ezt megcsinálom magamnak autó diagnosztikához. Most viszont bárhogy próbálkozom, akkuval (ami egyébként előtte 2 órát simán bírt) vagy anélkül, se kép se hang, csak villogó caps lock, és üvöltő venti. Szerintetek mi lehet? Kuka az alaplap?

Szét kaptam többször,kipucoltam mindent benne, de nem akar életjelet adni.

(#48020) Pyttawrx válasza BRIKLY (#48019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hányszor villog?

(#48021) BRIKLY válasza Pyttawrx (#48020) üzenetére


BRIKLY
veterán

Folyamatosan, egy ütemben.

(#48022) Pyttawrx válasza BRIKLY (#48021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet bios hiba.
[link]

(#48023) BRIKLY válasza Pyttawrx (#48022) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az akkor nagyon jó,mert a linken amit adtál se lett megoldás. A win+b/v nekem sem csinál semmit,azt már az éjjel próbáltam.

RAM-okat próbáltam egyesével, külön mindkét foglalatban,az sem lehet a ludas.

(#48024) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Kensington nano rögzítési "pöcköt" honnan lehetne szerezni emberi árban, viszonylag gyorsan? Clicksafe-es zár már van, csak a pöcökből nincs nano kéznél (sima méretű és Dellhez való van).

(#48025) Osi222 válasza Osi222 (#47980) üzenetére


Osi222
tag

Mivel nem jött semmiféle válasz a kérdésemre, itt egy kis kiegészítés, hátha mást is érint a jövőben:
Egy Samsung S34BG850SU Monitorral összekötve nincs semmilyen probléma, így úgy tűnik az Acer - MS párosítás nem szerencsés. Megyek tovább Acer Support fele, hátha létezik a részükről valami megoldás.

(#48026) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék a Lenovo Thinkpad p1 gen 2 laptopomra 2 monitort kötni.
Milyen lehetőségek vannak?
Ha hdmi-t elosztom 2 felé akkor mind a két monitoron ugyanazt látom vagy be lehet állítani 1 és 2 monitornak?
Aljzatok:
- 2 db USB-C Thunderbolt™ 3
- 2 db USB 3.1 (1. generációs)
- HDMI 2.0
- Mini Gigabit Ethernet
- 3,5 mm-es kombinált mikrofon/fejhallgató jack csatlakozó
- Kensington-zárhely
- Smartkártya-olvasó

(#48027) leweegee válasza dudi6 (#48026) üzenetére


leweegee
aktív tag

A Thunderbolt displayport is egyben, így egy ilyen kábel kell neked.

Ne nőj fel! Csapda!

(#48028) dudi6 válasza leweegee (#48027) üzenetére


dudi6
senior tag

Oh, szuper, köszönöm!
Lehet különbség képminőségben ha az egyik monitort így thunderbolttal kötöm a másikat pedig hdmi-vel?
Esetleg kössem mind a kettőt Thunderboltra?

(#48029) leweegee válasza dudi6 (#48028) üzenetére


leweegee
aktív tag

4K felbontásig nem hiszem, hogy lenne különbség. Ha már van hdmi kábeled felesleges ebből kettő. :R

Ne nőj fel! Csapda!

(#48030) dudi6


dudi6
senior tag

Köszönöm! :R
Közben elgondolkoztam egy dokkolón is.
Tudtok ajánlani megbízhatót ami univerzális?
Régi laptopomat így használtam amit már eladtam, de a dokkoló még megvan.
De nem sikerült életre keltenem a Lenovóval.

(#48031) powerp4


powerp4
aktív tag

Sziasztok!

Erre tud esetleg valaki mondani valami biztatót? :R

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#48032) marosdavid


marosdavid
friss újonc

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy egy i5 4200U, 8 GB RAMMAL és SSSDVEL szerelt laptop mennyire használható manapság alap dolgokra? (word + excell, streaming szolgáltatások használata (YouTube, Twitch, Netflix és HBO MAX fullhdn)

(#48033) Tim82 válasza marosdavid (#48032) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az Office-jellegű dolgokra biztosan elég, ha a YouTube-ot böngészőben és a h264ify nevű böngésző-addon használatával nézed (az 1080p/30fps-ig működik), akkor ahhoz is.

Netflixet, HBO Max-ot én céleszközön nézek, Twitch-et meg nem használok, de ha h.264 kodekkel mennek, akkor bőven elégnek kellene lennie a hardvernek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48034) AMD1975 válasza Tim82 (#48033) üzenetére


AMD1975
tag

Elég ha nem játszol

(#48035) Pyttawrx válasza marosdavid (#48032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Legalább linkelted volna az eredeti kérdésed a másik topikból, így kétféle választ fogsz kapni, és amelyik olyan válasz, mint amit vársz az lesz a jó neked. :)

(#48036) Tim82 válasza Pyttawrx (#48035) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt tette fel először, nézd csak meg a hsz.-ek idejét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48037) Pyttawrx válasza Tim82 (#48036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindegy, bárhol tette fel elsőnek, (direkt nem fixáltam le ezt, hisz ebben az esetben nem lényeg, de pontatlanul írtam.) de azt kellett volna linkelni, ami az eredeti. Mert ez így lényegében 2 kérdés, de a válasz nem ugyanaz rá. De köszi ennyire figyelsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48038) Tim82 válasza Pyttawrx (#48037) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó, én azt láttam, hogy először itt tette fel rövid formában a kérdést, majd elolvasta a topik tetején kitűzött infókat, rájött, hogy mivel vásárlás előtti kérdés, átment és kibővítve feltette a Milyen notebook-ot vegyek?-topikban.

Amennyiben egy őstag csapongana így ide vagy oda, akkor érteném a kiakadásodat, de úgy látom, egy nulla napos regisztrációval rendelkező emberről van szó, aki egyelőre kissé el van veszve, de próbálja követni az amúgy agyonbonyolított "ezt-ide-de-ha-ez-van-akkor-sokadik-helyre" instrukciókat.

És igen, figyelek, mert ezt a két notis topikot is követem épp...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48039) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok

Ismerősnek van ilyen Alcor Flashbook D1423I gépe.
Kicsit be volt lassulva, mit érdemes vele kezdeni. :)

Szoftveresen karban tartom az csak egy dolog, de pl. RAM vagy tárhely bővítés(t) érdemes-e az más kérdés. :) /szerintem/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48040) _DiEGO_ válasza Armagedown (#48002) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Az ablaktisztítók csodákra képesek. Nekem még egerem is volt ilyen gumírozott, azt idővel elkezdett a gumi képlékeny lenni...
CLIN alkoholos ablaktisztító csodálatosan leszedte, nem elsőre , de megoldotta. Aztán van a DEEPCOOL plexis házam, aminek a levehető front-oldalának az oldalsó része szintén matt felületű gumírozott, de csak volt. 3 év eltelte után elkezdett tapadni, meg minden szöszmösz tapadt rá...
múlt idő ez is.

[ Szerkesztve ]

(#48041) SeniorTilla válasza _DiEGO_ (#48040) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerves műanyagból vannak ezek a gumis bevonatok, és ahogy öregszenek, ilyen ragadósak lesznek, a végén teljesen megadják magukat. Igényesebb eszközökön nem tapasztalni, pl. Logitevh MX1000 egér, GoPro kamerák

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#48042) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#48039) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Valaki ismeri azokat a gépeket?
Kislány azt kapta jó pár éve már (újonan lett vásárolva) és (már 18+) tanuláshoz használná..
Nem lattam a gépet, ebbe tehető+RAM? Persze ha proci elbírja alap dolgokat Win10-nél és érdemes vele bármit is kezdeni!? :F

Én biztos nem vettem volna meg a gyerekemnek semmi pénzért ezt a 2/4 (c/t) procis 4GB memóriás és 64GB tárhelyes hulladékot! Azt mondták amikor vette akkor még használható volt, de most eléggé belassult, de csodát egy ilyenből én sem tudok varázsolni! 🤔

Én inkább használt üzletit vettem volna abból a közel 100k Ft-ból amibe az került újként.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48043) Pyttawrx válasza MaxxDamage (#48042) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát igen jól írod, hulladék. De, még épp elég a cpu alap dolgokra. Elvileg m.2 sata tehető bele. Szerintem egy próbát megérhet ha tudsz még beletenni ramot. Ha viszont vennének másikat akkor inkább az.

(#48044) MaxxDamage válasza Pyttawrx (#48043) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Úgy ám, de gondolom erre költeni nem igen költene az anyja! :D
Ez a FlashBook ONLINE tanuláshoz nem kevés szerinted?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48045) Pyttawrx válasza MaxxDamage (#48044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát nem túl acélos. :) Láttam én gyengébb cpu-n is online oktatást. De én is azt mondom, h csere.

(#48046) MaxxDamage válasza Pyttawrx (#48045) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Na majd ha kezeim között lesz, akkor megnézem mit tudok vele kezdeni.... :R :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#48047) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Egy tipikus laptop pasztázás és belső takarítás mennyibe kerül mostanság üzletben (Budapest)?
Hihetetlenül lusta vagyok hozzá, de ha csillagászati összeg, akkor valahogy erőt veszek magamon. :DDD

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#48048) Zozzant válasza _DiEGO_ (#48040) üzenetére


Zozzant
addikt

Denaturált szesz hozza le a legjobban.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#48049) Pyttawrx válasza Hosssszu (#48047) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem 7-15e közt. De kérdezd meg mivel pasztáznak. Milyen noti amúgy?

(#48050) Hosssszu válasza Pyttawrx (#48049) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen! :R

Az egyik egy 3. generációs Dell. Ez csak hobbi célra van. Pontos speckó most nincs meg, de valami i7 proci és geforce dedikált vga van benne.
A másik egy 9. generációs szintén Dell és ha jól emlékszem szintén i7 proci és geforce vga kari.

Mindkettő képes majdnem 100 fokig felmenni egy windows update-nél. Nekem emiatt gyanús hogy egy kicsit foglalkozni kellene velük. Jobban megterhelni emiatt nem merem egyiket sem.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.