Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) rbence


rbence
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy új Asus X552C notebookot, ami olyan, mintha hibázna írás közben. Játékok telepítésénél gyakran crc hibát ír, feldarabolt, nagyobb méretű zipeknél szintén ezt csinálja, mivel a vinyót ssd-re akartam cserélni, ez is megtörtént, SSD-re friss windows telepítés, driverek, egyéb szoftverek rendben vannak, telepítenék egy nagyobb játékot, az pedig már nem megy.
Előre is köszönöm a segítségeteket :R

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#17002) Duree válasza rbence (#17001) üzenetére


Duree
veterán

Ez gyanúsan memória hiba.Próbálj meg futtatni egy memtesztet.

duree54

(#17003) rbence válasza Duree (#17002) üzenetére


rbence
senior tag

Köszönöm a választ, a gyári windowsos nem talált hibát, futtassak egy hosszabbat is?

[ Szerkesztve ]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#17004) rbence válasza rbence (#17003) üzenetére


rbence
senior tag

Lefuttattam a memtest 86-ot, valóban hibás a ram, úgyhogy megy vissza garanciába, mégegyszer köszönöm a gyors segítséget :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#17005) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tegnap vettem egy új notebook-ot. Alapból Linux van a gépen, de szeretnék telepíteni rá egy Windows 8.1-et. A problémám az, hogy a telepítő nem engedi egyik particióra sem telepíteni a Windowst :D. Ilyennel még életemben nem találkoztam, formázni sem engedi egyik particiót sem. Van egy 3GB-s partició ami gondolom a Linux, van egy Dell Utility, azt hagyom úgy ahogy van, van egy 912 GB-s partició, és egy 14,2 GB-s. A legjobb megoldás az lenne számomra, hogy 2 partició marad, mondjuk 50-60 GB az oprendszernek, és a maradék hely pedig egy külön particiónak. Nem tudjátok, hogy mi lehet a probléma?

(#17006) Duree válasza Ronam (#17005) üzenetére


Duree
veterán

A windows telepítöjében ne a formázást válaszd,hanem töröld a nem kellö particiót,és utána formázd.

duree54

(#17007) Duree válasza rbence (#17004) üzenetére


Duree
veterán

Igazán nincs mit.

duree54

(#17008) Laraxior


Laraxior
titán

Sikerült húzni a VGA órajelein 40/100MHz-et, meg se kottyant a kicsikének

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#17009) uszkart válasza Tim82 (#17000) üzenetére


uszkart
tag

Esetleg segíteni is tudnál nekem? Szóval ahci módban miért nem megy fel a w 8.1?

(#17010) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Skacok!

Van itt nálam egy HP DV6-os masina.

Tegnap még ment.

Most kapcsolnám be de csak a calps és a num lock ledek villognak nagyon lassan.

Igazából meg sem lehet számolni. Mert szépen komótosan villognak csak.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17011) Dell XPS válasza Vangelis (#17010) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jó eséllyel alaplap hibás, AMD-és verzió ? Komponensek nélkül; HDD, ODD, akku, egy memória modullal ?

Üdv, Dell XPS

(#17012) havri1


havri1
félisten

Hi!

Létezik, hogy win7-->w8.1 és egy hdd--> ssd csere után 2:18h -ról 4:13h-ra ugrik az akksi üzemidő? :Y

CPU 2-10% között ingázik ezzel így max..eddig 20-50% kzött volt állandóan..

[ Szerkesztve ]

havri

(#17013) szabonagyur válasza havri1 (#17012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Semmi sem lehetetlen, de azért ez túl nagy ugrás, hogy valós vagy hosszú távú legyen.

De ha a CPU dolog így változott így akár lehetséges is, Win7 alatt valami nem volt rendben.

Up: akkor simán lehet, hogy most már nem húzza le semmi a gépedet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17014) havri1 válasza szabonagyur (#17013) üzenetére


havri1
félisten

Konkrétan 10 perce nézem így a kijelzőt, és nem csökken.

havri

(#17015) Tim82 válasza uszkart (#17009) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól értelmezem, akkor egyrészt külön lehet állítani a vinyóra vonatkozóan az AHCI és IDE módot, ezen felül van boot mode opció is, ahol Legacy és UEFI a két választási lehetőség. Nem tudom, a te esetedben melyikre volt állítva telepítésnél.

Átfutottam pár topikot a Lenovo saját fórumairól, de nem találtam 100%-osan biztosnak írt megoldást. Kiindulásnak azért belinkelem őket. Talán fogódzót nyújtanak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17016) Dell XPS válasza havri1 (#17012) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali!

Létezhet, hiszen 20-50%-os teljesítménytartomány az azért jelentős fogyasztást eredményezhet. Win8.1-re váltás összességében 20-30 percet hozhat szvsz, többet nem nagyon.

Üdv, Dell XPS

(#17017) havri1 válasza Dell XPS (#17016) üzenetére


havri1
félisten

Meg a hdd-ssd csere esetleg még valamennyit.Valami nem kerek, mert még mindig 100% az akksi :D

Szerk.: Na most állt helyre, 2h. Valószínűleg a 2%os cpu használatra vetítette le. Ha használom, reálisan nő a teljesítmény, vagyis a cpu használat, esik az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17018) szabonagyur válasza havri1 (#17017) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor kérdés megoldva. Nekem is 12 óráról indul a Dell 3537, aztán beáll a 7 órára amit tud.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17019) uszkart válasza Tim82 (#17015) üzenetére


uszkart
tag

Bios UEFI-re van állítva. Ha a biosban ahci-re van állítva, akkor windows telepítő azt mondja, hogy a particióra nem lehet telepíteni. ide módban simán felmegy. aztán ha bekapcsolom windowsban az ahci-t. majd a biosban is, akkor meg kékhalál, kb. 1 perc mulva.
esetleg van annak köze ehhez, hogy a hdd-t is bennhagytam a laptopban. merthogy az ssd-nek volt külön m.2 foglalat.
A linket meg nem nyitja meg, belinkelnéd mégegyszer, köszi.

(#17020) Vangelis válasza Dell XPS (#17011) üzenetére


Vangelis
nagyúr

AMD jah....

Tegyek már rá egy új skype-t... faxa... bexart..

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17021) Dell XPS válasza Vangelis (#17020) üzenetére


Dell XPS
veterán

szokásos történet: északi híd vagy videokártya hiba. Ez sajnos ilyen helyzeteket teremthet, egyszer visszahűl és utána soha többet nem indul (másnap reggel, pedig még este semmi baja sem volt.(!.).

Üdv, Dell XPS

(#17022) Tim82 válasza uszkart (#17019) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tabletről próbáltam linkelni, az van nálam, elnézést.

Lenovo fórumokon írták ezt is, mint megoldás, hogy kiveszed a HDD-t a rendszertelepítés előtt. Illetve pendrive-ról történő telepítést javasolnak, meg leginkább azt, hogy inkább klónozd át HDD-ről a rendszert...

[link]

Ugyan Y500-ra írták, de hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17023) dReFiX


dReFiX
senior tag

SOS

Windows 8.1 telepítés során miután befejezte a másolást a restart után a számítógép nem megfelően indult hiba üzenet fogad .... ASUS X200MA-KX142D netbook free dosal ? Mit ronthattam el köszi !

(#17024) uszkart válasza Tim82 (#17022) üzenetére


uszkart
tag

"I figured out something also. I was able to install Windows 8 on msata drive using the SATA controller mode set to compatibility. But I am unable to enable the AHCI mode for the computer after install. I tried by safe boot and enable AHCI and install Intel rapid storage technology but after a few seconds (maximum one minute the computer freezes and restarts. I tried registry hack and so one but it looks like nothing is working. Any suggestions. I also tried to enable AHCI and install Windows 8 by loading the drivers (from Intel rapid storage technology during the setup) but immediately after loading my Msata dissapears from the list of hard disk drives. I really don't have any idea of what to do from here.
Any help would be apreciated "

detto, mondjuk én az inteles cuccot nem próbáltam.

hat nem tudom mi lesz. szerintem igy marad. azt nem irtak sehol hogy az ide mod tönkreteheti az ssd-t.

azert köszi, hogy szakitottál rám időt...

(#17025) Dell XPS válasza dReFiX (#17023) üzenetére


Dell XPS
veterán

szerintem semmit, nem jó a telepítő média vagy az eszköz.

Üdv, Dell XPS

(#17026) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
Lenovo Z510 notiban a gyári WD hdd-t SSD-re cseréltem, a pedig HDD egy keretben az odd helyére vándorolt.
Viszont most folyamatosan kikapcsolja a Windows a HDD-t, de kb rögtön utána újra is indul. Ez amellett, hogy idegesítő hanggal jár (a felpörgés hallatszik) mindig növeli 1-el a leállások/indulások számát (jelenleg 1510, de kb 2-3 percenként növekszik). Úgy gondolom ez nem túl egészséges a HDD-re nézve. Az energiagazdálkodásban be van állítva, hogy sohase állítsa le a merevlemezeket. Van valami mód arra, hogy megszüntessem az állandó újraindulgatásokat? Használat közben nem lehet észrevenni egyébként. Torrent használja a HDD-t, tehát elvileg nincs is egy szabad pillanata sem, ezért nem is értem miért csinálja.

.

(#17027) 426os


426os
őstag

Ugyan lejárt a szerkesztési idő, de azzal kiegészíteném a dolgot, hogy külső USB-s házban is folyton leáll a HDD, tehát én az optibay keret hibáját kizárnám.

.

(#17028) Tim82 válasza uszkart (#17024) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ott van valami furaság, azt írta korábban, hogy GPT-t alkalmazott, lehet, hogy az nem kellett volna az ő esetében.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17029) Bandrish


Bandrish
csendes tag

Sziasztok!

Toshiba Satelite L300-11G notebookba szeretnék nagyobb cpu-t rakni (jelenleg T2370), valaki tudna estleg abban segíteni, hogy milyen procikkal kompatibilis ez a masina.? Notebook téren annyira nem vagyok otthon és nem szeretnék olyan procit venni ami nem is működik ebben a gépben. Az esetleges válaszokat előre is köszönöm :)!
Peace :DD

(#17030) patrik320


patrik320
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Acer E1-572G típusú laptopot, feltelepítettem rá a windows 8.1-t. REndesen működik minden féle funkció,de amikor lecsukom a laptop fedelét akkor nem küldi el alvó állapotba, csak tölt és úgytűnik h a képernyő kapcsolt volna csak ki, illetve ha bevan állítva egy bizonyos időre hogy kapcsoljon ki a képernyő ki is kapcsol, de nemtudom semmivel se vissza"éleszteni". Ilyenkor csak úgy lehet hogy hosszan nyomom a kikapcs gombot aztán bekapcsolás. :/

Megpróbáltam windows7-el is és ott működött minden :)

Most feltettem újra egy másik windows 8-at de ennél se csinálja azt amit kellene. :/

Valaki esetleg járt már így? tudja a megoldást? vagy valami tippeket tudtok adni hogy mit lehet ezzel kezdeni?

(#17031) Duree válasza patrik320 (#17030) üzenetére


Duree
veterán

Power managemet engine interface driver kell hozzá,és akkor müködnie kell.Az Acer supporton van ilyen.

duree54

(#17032) artiny


artiny
őstag

Lassunak tartott NETBOOK - valaki invesztalt ezert SSD be, megeri - gyorsabb lett a gep, mert nekem már netezésnél nagyon lassunak, szenvedes a gepemmel netezni?
lenovo s205 ,e350,6GB ram,

A PC ben van SSD szoval tudom hogy milyen ssd hasznalni,de ez segitene a laptopban szerintetek?

(#17033) Tim82 válasza artiny (#17032) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, segítene.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17034) artiny válasza Tim82 (#17033) üzenetére


artiny
őstag

Valaki ezt tanacsolta:
"Az az e350-es proci elég gyenge. Segítene ugyan, de nem annyit, hogy megérje a pénzt."
szoval erdemesebb lenne megvalni tole ? :F így vesztve kb. 200€-t

(#17035) havri1 válasza artiny (#17034) üzenetére


havri1
félisten

12e egy SSD.
Én is most cseréltem a napokban, mintha az asztali előtt ülnék..
A proci kicsi nekem is, de még így is hihetetlen sokat számít!

havri

(#17036) Tim82 válasza artiny (#17034) üzenetére


Tim82
nagyúr

Használattól függ, hogy megéri-e, de én nem olyan régen még CPU-ban az E350-nel kb. egy szinten lévő Core 2 Duo-s notit használtam, azon dobott annyit az SSD, hogy kb. két és fél évig nem váltottam újabb notira, mert nem éreztem szükségét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17037) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok.

Adott egy HP 6530B notebook, amit újra kéne telepíteni,de le van jelszavazva a BIOS. Tudtok erre valami megoldást?
Sürgős lenne, köszi előre is.

(#17038) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Bocs, ha esetleg buta a kérdés:

Ha van egy laptopom, amin van HDMI csatlakozó meg egy TV amin szintén van HDMI csatlakozó, akkor csak összedugom a kettőt és simán nézem a laptopon futó HD filmet a TV-n 1920x1080-as felbontásban?

Vagy kell minőségi videokártya, dual-monitor feature stb?

(#17039) szabonagyur válasza kaposznyak (#17038) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Igen simán nézed, ha már HDMI csatis géped van akkor a kártya is valószínűleg elég hozzá, 1-2 nagyon szarul kódolt kiadástól eltekintve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17040) Duree válasza BRIKLY (#17037) üzenetére


Duree
veterán

Ez csak szervízben megoldható.

duree54

(#17041) kaposznyak válasza szabonagyur (#17039) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

(#17042) RG4L


RG4L
őstag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Lenovo G510-es laptopot, de nem tudok WiFi-t telepíteni rá.
Az eszközkezelőben ott volt felkiáltójellel, hogy ismeretlen eszköz, az azonosítója ACPI\VPC2004. Googleben rákeresve millió meg egy embernek van ezzel baja, hogy nincsen wifi a gépen telepítés után, megoldásnak a Lenovo Energy Managementet írták, letölötöttem netről és feltelepítettem a wifi drivert, aminek a neve csak egyszerűen Lenovo_Wireless_Driver. Újraindítások és próbálkozások sorozata után sem tudok Wifit varázsolni a notimra, és már ötletem sincsen. Valaki, aki ért hozzá, segítsen! :O

War Thunder: Gelesztaa

(#17043) thomeef válasza Bandrish (#17029) üzenetére


thomeef
őstag

A Toshiba nem igazán támogatja a felhasználó általi hardware upgradet, főleg nem a régebbi modelleknél, így még ha találnál is olyan cpu-t ami jobb mint a tied és ugyanaz a foglalata mint a tiednek még akkor is kicsi rá az esély hogy menni fog.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17044) szabonagyur válasza Bandrish (#17029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Milyen chipset van a gépben?
Nekem abból az időből származó Asus F5 gépem van, szintén T2370 procival vettem, kb 1-2 éve cseréltem le P8400-ra és megy vele tökéletesen, pedig sosem árulták ezzel a procival, illetve a chipset is valami gagyi Sis.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17045) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus Eee PC 1215P gépem szeretném meg tudni lehet e bővíteni?
Gondolok én a proci vagy memóriára netán a videó teljesítményre.
Köszönöm előre!

(#17046) MurdR válasza zibo73 (#17045) üzenetére


MurdR
veterán

Szia. Nem jellemző a netbookokra a bővítési lehetőség, esetleg nagyobb RAMot és SSDt teszel bele, de itt ki is fújt.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17047) zibo73 válasza MurdR (#17046) üzenetére


zibo73
aktív tag

Köszi! Igen SSDre én is gondoltam de nem tudom RAM ot lehet e bővíteni.

(#17048) kondzervativ


kondzervativ
újonc

Sziasztok!
Toshiba L300 17N típusú laptopom használat közben
- "megáll", csak kézzel, a kikapcsoló gombbal indítható újra,
- lekapcsol és magától újraindul,
- függőleges sávokban vízszintes, villódzó csíkok jelennek meg a képernyőn, a kézi újraindítás itt is szükséges.
A fenti hibák csak Windows Vista és Windows 7 esetén jelentkeznek bekapcsolás után pár perccel, XP esetén vagy csökkentett módban nem.
Ez milyen hiba lehet és hogyan lehet javítani?
Előre is köszönöm.

(#17049) MurdR válasza zibo73 (#17047) üzenetére


MurdR
veterán

Mennyi van most benne?
Szerintem egyedül az SSD az ami megérné, hacsak nem 1GB vagy alatti a ram.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17050) zibo73 válasza MurdR (#17049) üzenetére


zibo73
aktív tag

2Gb van benne most.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.