Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) MurdR válasza attiati (#5000) üzenetére


MurdR
veterán

A Lenovo ThinkPad X200 egy kicsit kisebb, könnyebb és gyorsabb, mint az X300.
[link]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5002) attiati válasza MurdR (#5001) üzenetére


attiati
veterán

Képben vagyok már teljesen, összehasonlító teszt kellene. Hogy mennyivel lassabb.

(#5003) Impressa válasza attiati (#5002) üzenetére


Impressa
őstag

Én a Notebookcheck-en szoktam megnézni a teszteket, összehasonlításokat. Sokszor játéktesztek is vannak kiegészítésnek. Iránymutatásnak szerintem jó.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5004) Sub-ZeRo válasza attiati (#5000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amit csinálni akarsz az inkább memória függő, nem proci. Ha már 2 magos, legalább 2 ghz-es a proci, akkor vígan viszi. De ramból legalább 4 giga kell hogy legyen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5005) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok! Egy Lenovo G580AH-m van és úgy érzem a winyó a szűk keresztmetszet, és elgondolkodtam egy SSD beszerzésén. Eddig csak jókat olvastam róla. Pár kérdés felmerül bennem viszont.

Az én gépembe, hogyan lehetne beszerelni? Csak úgy,hogy a vinyót ki kell venni és külső rack-be tenni, vagy olvastam valami olyan megoldást is hogy a dvd-író helyére rakják, de ki tudja az hogy néz ki. Vagyhát ti biztos, de én nem azért kérdezem :)

A konfig egyébként Intel® Pentium® Processor B960 (2M Cache, 2.20 GHz),NVIDIA GeForce GT 635M (2gb) , 6GB RAM, a vinyó pedig Seagate ST9500325AS 5400Rpm.

Annyira nem értek a témához, lehet hülyeség amit kérdezek, de ugye azt olvastam az SSD előnye röviden hogy sokkal több műveletet tud elvégezni sokkal gyorsabban, és hogy pl a proci (amivel amúgy megvagyok elégedve teljesítményre ) befolyásolhatja ezt? Szóval lehet hogy ezzel a procival nem fogok akkora előrelépést tenni az SSD-vel mint amiket olvastam ? :)

Röviden ennyi, köszi a válaszokat :) :R

[ Szerkesztve ]

(#5006) szuszi86


szuszi86
csendes tag

Sziasztok

Adott egy Samsung NP370R5V-S02HU noti. Freedos van rajta, optikai meghajtó nincs benne, és a BIOSban nem találok rá módot hogy USBről be tudjon bootolni.
Hogyan tudnék ráerőszakolni egy win7-et? Nincs kűlső cd olvasom, azzal menne elvileg? VAgy van rá más mód is?

Köszi

(#5007) NEMO1968 válasza SFAkos (#5005) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
A vinyòt tènyleg be lehet tenni az ODD helyère.
Vannak beèpìtö keretek,amiket a gèphez kell rendelmed.
Azz SSD előnye a kisebb fogyasztàs,a gyorsabb ìràs-olvasàs a HDD-hez viszonyìtva,azonkìvül nem olyan kènyes a ràzlòdàsra,leejtèsre.
Ugyanazzal a procival SSD-vel lènyeges lesz a gyorsulàs.
Làttam olyat is,hogy az SSD gyemgèbb procival verte az erös proci HDD pàrost.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5008) Impressa válasza SFAkos (#5005) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Simán érezni fogod a különbséget, a procid ki fog tudni szolgálni.
És jól olvastad a HDD helyére mehet az SSD, és az ODD helyére a HDD, mivel a beépítőkeretre rá tudod pattintani az ODD-n levő kis idomot, kívülről semmi változást nem fogsz észrevenni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5009) pocokxx válasza Sub-ZeRo (#4996) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Sajnos nem talált semmit. A windows 7 drivert meg kompatibilitási problémák miatt nem rakta fel.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#5010) Sub-ZeRo válasza pocokxx (#5009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor pc settings, general, és advanced start-up. Ott majd ki kell kapcsolni, hogy nem aláírt drivereket is tudjál telepíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5011) Dell XPS válasza szuszi86 (#5006) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az lehetetlen, tiltsd le a Fast Boot opciót BIOS-ban és menni fog..

Üdv, Dell XPS

(#5012) eastone1 válasza Dell XPS (#4958) üzenetére


eastone1
senior tag

szia.
beszereltem az új invertert, tökéletesen működik a noti saját képernyője, de még mindig nem akar elindulni, csak, ha rá van kötve a crt-s monitor. annyit sikerült elérnem, hogy szereztem egy dvi- dsub átalakítót amivel szintén elindul a noti csak már nem látja a crt-s monitort sem a catalyst sem az oprendszer. újra flas-eltem a bioszt, de ez sem oldotta meg a problémát. mi okozhatja ezt a problémát?

(#5013) Dell XPS válasza eastone1 (#5012) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ezt úgy kell értenem, hogy amennyiben nincs összekötve külső monitorral, akkor nem kapcsol be a laptop? Illetve egy kábellel, egy monitorral van "csak" megjelenítést?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5014) eastone1 válasza Dell XPS (#5013) üzenetére


eastone1
senior tag

ha nincs bedugva, mostmár a dvi dsub átalakítóval a monitor ami természetesen csak áram alatt van, de nincs bekapcsolva, akkor meg se nyikkan a noti. abban a pillanatban ahogy bedugom a kábelét a crt-s nek rögvest bekapcsol, de nincs kép csak a noti saját lcd-jén. ha menet közben kihúzom a crt-s kábelt lekapcsol mint, ha áramtalanítottam volna. sem a catalyst sem az oprendszer nem látja a külső monitort még bekapcsolt állapotban sem csak akkor ha d-sub kimenetre dugom és nem használom az átalakítót.
egyébként minden normálisan szuperál, egyenlőre.

(#5015) eastone1


eastone1
senior tag

talán még annyi, hogy a tápkábel csak egy bizonyos helyzetben képes áramot adni a notinak, de ez eddig nem jelentett gondot. vagy az alaplapra forrasztott csatlakozó lazult fel vagy maga a kábel végén érinkezési hibás.

valamint a wifit berheltem ki belőlle, a két vezeték ott maradt a monitor mögött.

[ Szerkesztve ]

(#5016) Dell XPS válasza eastone1 (#5014) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem egyszerű... Vedd ki a merevlemezt és úgyis nézd meg légy szíves, de szvsz az alaplapon van a hiba...

Mod: kettő antenna kábel nem fog gondot okozni, de egy nem érintkező tápaljzat annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5017) eastone1 válasza Dell XPS (#5016) üzenetére


eastone1
senior tag

kivettem, úgy sem indul. úgy érzem ez szerviz lesz amit nem nagyon szerettem volna, mivel már nem egy mai darab. utána olvasva találkoztam tápkábel hibával ahol azt írták okozhat zárlatot.

(#5018) attiati válasza Sub-ZeRo (#5004) üzenetére


attiati
veterán

Sajnos a gép, amit kinéztem (x301) akkor erre kevés lesz, mert abban csak 1,4-es a processzor.
Akkor már is célegyenesben vagyok: x200 vagy dell e4300 lesz ebből. :R

(#5019) Dell XPS válasza eastone1 (#5017) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, ezt be kellene vizsgálni megfelelő helyen, mert ez nagyon nem normális jelenség. Tartok tőle, hogy nem a tápkábel lesz a hibás, de majd jelzel...

Üdv, Dell XPS

(#5020) eastone1 válasza Dell XPS (#5019) üzenetére


eastone1
senior tag

oké, köszi. :R

(#5021) MurdR


MurdR
veterán

Na most nem tudom mit csináltam.

Elkezdett sárgán-kéken villogni az akkujel. Restartoltam mert telepítettem, és a kékhalál fogadott. Ja és felajánlotta éla bios resetet, én rányomtam. Most betölt a win, és indulásnál reccs :O

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5022) Dell XPS válasza MurdR (#5021) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nézd át a BIOS beállításokat, mert valami elállítódott..

Üdv, Dell XPS

(#5023) MurdR válasza Dell XPS (#5022) üzenetére


MurdR
veterán

Kozben a dell topicban segitettek, at kellett AHCIre atallitani a biosban. Ez mit takar amugy?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5024) Dell XPS válasza MurdR (#5023) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az AHCI mód lehetővé teszi a SATA busz közvetlen szoftveres elérését, látja a SATA-ás merevlemezt. Ha XP-ét szeretnél telepíteni, akkor pl át kell állítani IDE/ Compatible módba, ha a Sata illesztő nincs integrálva a telepítő médiába.

Felváltva akkor villog (kék-sárga), ha nem megfelelő adaptert használsz a géphez!

Üdv, Dell XPS

(#5025) MurdR válasza Dell XPS (#5024) üzenetére


MurdR
veterán

Koszi a magyarazatot :)

Gyari dell tolto, lehet az nem tetszett neki hogy ossze volt tekerve a hosszabbik resze vagy nem tudom mert most mar semmi nem villog.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5026) eastone1 válasza Dell XPS (#5024) üzenetére


eastone1
senior tag

érdekes, hogy nem kell teljesen bedugnom a dvi csatlakozót, elég h csak a csati külső pereme érintkezik az aljzat külső peremével és bekapcsol, ha óvatosan választom szét még egy picit szikrázik is.
elég gáz. :DDD

(#5027) Dell XPS válasza eastone1 (#5026) üzenetére


Dell XPS
veterán

Találkoztam pár érdekes esettel, de ez toplistás. Szerintem most már ne nagyon próbálgasd, mert a menthetőséget kockáztatod..

Üdv, Dell XPS

(#5028) Tibitabi válasza Tibitabi (#4964) üzenetére


Tibitabi
tag

Olvastam, sokan küzdenek ezzel a problémával, hogy az egyik gép elveszi a másik elől az Internet jelet teljes egészében. Csak épp megoldást nem találok.
- Esetleg egy újabb "n" szériás router segíthetne? ( Bár nem igazán vennék, mert alapban működik ezzel a távolabbi gép. )

(#5029) Impressa válasza Tibitabi (#5028) üzenetére


Impressa
őstag

Egyik megoldás lehet, hogy fix ip adsz az eszközeidnek.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5030) sch_a válasza Impressa (#5029) üzenetére


sch_a
addikt

és az miért segítene neki? :F

(#5031) Impressa válasza sch_a (#5030) üzenetére


Impressa
őstag

Ops, semmit :B

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5032) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

A gépemre xp után 64 bites win7-et telepítettünk. De nem ismerte fel az ATI Xpress1100 videokártyámat, csak valami 200-aast. Így a kép minősége nem volt jó. 3 napig ez volt rajta, addig próbáltunk megfelelő illesztőprogramot szerezni (ami nem volt mert nem adtak ki hozzá) vagy vistára kiadott programot kompatibilissé tenni,stb.

3 nap után egyszer csak elromlott. Megállt a video, mintha beakadt volna a videoszalag, majd ki kellett kapcsolnom, mert semmire nem reagált. Később, ha már újraindítottam, a dos hangja nem szólalt meg és a monitor se kapcsolt be. Aztán hirtelen megjavult és épp írtam vele az xp-t, mikor elsötétült az egész, nem írta tovább a lemezt és a pendrive se világított tovább. Azóta csak zúg, ha bekapcsolom, se monitor, se semmi más.

A gépem ASUS x50RL-AP236. 2gb ram, intel core 2 duo proci.

Szerintetek mi történhetett? Tönkremehetett a videokártya?

(#5033) Dell XPS válasza Addeladdel (#5032) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem igen, GPU problémád van/lett. ( HDD, AKKU nélkül még ellenőrizd le úgy, hogy felváltva kiveszel egy-egy memória modult)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5034) Addeladdel válasza Dell XPS (#5033) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Laptopot azért nem merek szétszedni. Mindenesetre kivettem az akkut 20 percre, majd le is merítettem és utána próbáltam meg, de semmi haszna.

Szerintem elviszem szervizbe. Csak nem tudom, reménykedjek-e abban, hogy meg tudják javítani.
Tudsz Pesten ajánlani egy normális árakkal dolgozó, megbízható laptopszervizt? Amúgy kb. mennyi idő, míg kiderítik, hogy mi a baja? Sürgősen kellene a gépem, ha nem lehet megjavítani, akkor vennem kell egy újat.

(#5035) Dell XPS válasza Addeladdel (#5034) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen tudok, küldök pm-et!

Üdv, Dell XPS

(#5036) Addeladdel válasza Dell XPS (#5035) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Köszi. :)

(#5037) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Megint itt vagyok a HP 655-tel és az Atheros 9485-tel(AIDA mondta, a HP felismerője szerint sima 655-ös, amiben ralink chip lenne). Az eredeti legújabb drivert letöltöttem az Atheros oldaláról, eszközkezelőben letöröltem a hardvert, újra felismertettem, megadtam neki a kicsomagolt drivert, és egy az egyben onnan telepítette fel a drivert, viszont vezeték nélküli hálózatot így sem akar keresni. FN+F12 lenne a kapcsoló, de a led csak narancssárgán világít, megváltoztatni nem tudom, akárhogy nyomkodom. Ubuntu LiveCD azt mondja, hogy hardveres kapcsolóval van kikapcsolva a WiFi, és ott sem hat az Fn+F12. BIOS-ban nem találtam erre utaló bejegyzést. Win7 x64, a driver is elvileg az, az ubuntu is x64-es volt.
Mit tegyek? Kezdjek gyanakodni, hogy hibás a WiFi-adaptere? :F

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5038) pocokxx válasza CHIPman (#5037) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

És nincs rajta fizikai kapcsoló? Ilyesmi:[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#5039) pocokxx válasza CHIPman (#5037) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most megnéztem egy HP notit. "Fizikai" gomb nincs rajta, viszont nekem sem kapcsolja az FN+f12 a wifit. Viszont, ha csak az f12-t nyomom (fn nélkül), akkor igen. Egy próbát megér.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#5040) sch_a válasza Tibitabi (#5028) üzenetére


sch_a
addikt

"egyik gép elveszi a másik elől az Internet jelet teljes egészében"

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Le is csatlakozik a routerről, vagy csak internet kapcsolatod nincs? Wifivel csatlakozik ilyenkor mindkét gép?

(#5041) Szakiii


Szakiii
addikt

Számotokra buta kérdést tennék fel. Van egy laptopom és hallottam olyanról hogy a cd olvasó helyére lehet tenni vinyót. Bármilyen mehet oda? PL akár egy ssd is?

(#5042) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok,
lehet láma kérdés, de ki lett cserélve a laptopomban a HDD, ugyanúgy fel kell raknom ezt a drivert: intel rapid storage technology? Ezek gondolom nem lényeges körülmények: Csapkolódott a fej néha a régi HDD-ben, a márka különböző, a kapacitás megegyezik. Szóval fel kell telepítenem? Ha nem teszem, milyen következménye lehet?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#5043) Impressa válasza Szakiii (#5041) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Jól hallottad, mehet oda HDD 2,5" méretben, az SSD-t nincs értelme oda tenni, mert nem tudod kihasználni az előnyeit, és még problémát is okozhat. Szóval a HDD helyére mehet az SSD, a CD író helyére meg a HDD adatmeghajtónak. A HDD-hez külön beépítőkeretre lesz szükséged. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5044) sch_a válasza Szakiii (#5041) üzenetére


sch_a
addikt

Venned kell egy keretet, amibe megy a HDD és az mehet a dvd olvasó helyére. Ha SSD-t akarsz a gépedbe, akkor a HDD helyére rakd az SSD-t, és a keretbe a HDD-t. Hogy milyen keretet kell vegyél az attól is függ, hogy SATA-s vagy IDE-s a dvd olvasó, illetve az olvasó méretétől is, hogy passzoljon a gépedbe. Hardveraprón is találsz, de e-bayről vagy dx.com-ról is megrendelheted, úgy olcsóbban kijön.

(#5042) littlemamba

Valószínűleg nincs rá szükséged. Nem kell felrakd. Egyébként AHCI és RAID driver.

[ Szerkesztve ]

(#5045) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Volna nekem egy Laptop kijelzőm 15,4" WXGA 1280x800 CCFL 30pin ezt szeretném valahogy asztali gépemre kötni. Milyen eszközt kellene vennem hozzá hogy tudjam használni az asztali géppel?
Arra gondoltam hogy még kettőt betudnék olcsón szerezni és mind a 3mat asztalira kötni.
Van erre megoldás?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#5046) Szakiii válasza sch_a (#5044) üzenetére


Szakiii
addikt

Köszönöm a válaszokat. SATA-s az olvasó.

(#5047) littlemamba válasza sch_a (#5044) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#5048) CHIPman válasza pocokxx (#5039) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tab+F12 volt a megoldás. Szakadjon rá az ég, aki ezt kitalálta, 3 napig sz@ptam vele... :W

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5049) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Egyik ismerősnek van egy Toshiba L750(azthiszem) gépe, és arra panaszkodik, hogyha lecsukja > alvóba megy, és utána felnyitja, akkor nem jön vissza a háttérvilágítás. Egy restart megoldja. De mitől lehetséges ez? Szoftveres vagy hardveres hiba?

(#5050) Dell XPS válasza unknownerror (#5049) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Illesztő probléma okozza, újra kell telepíteni vagy frissíteni.

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.