Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Kbali válasza minilego (#48999) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ideapad 3-as sorozat még mindig a kerülendő kategória, mindegy, hogy slim vagy sima vagy gamer

(#49002) Pyttawrx válasza minilego (#48999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A slim3 kerüld még mindig

(#49003) minilego válasza Pyttawrx (#49002) üzenetére


minilego
senior tag

Mi az oka? Romániában minden oldalon magasan a legtöbb eladott laptop, jó értékeléssel. :F

(#49004) minilego


minilego
senior tag

Ez lenne a kiszemelt

[link]

(#49005) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok! van egy lenovo z580 laptopom amin biosfrissítést csináltam. a frissítés jól lefutott, majd újraindult a laptop és azóta fekete képernyő, a power gomb működik a ventilátorok felpörögnek de nem csinál semmit a gép valakivel fordult már ilyen elő? mit tudok most csinálni? Köszönöm: Bence

(#49006) Kbali válasza minilego (#49003) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert a legolcsóbb?

(#49007) SeniorTilla válasza minilego (#49003) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van olyan laptop azon az oldalon, aminek rossz az értékelése? Linkeld már be.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#49008) kenwood


kenwood
veterán

Adott egy noti. GTX 1650 (es uhd 630) GPU-val.
Az alabbi csatikkal rendelkezik :
- 1x USB Type-C (USB 3.2, Gen 2., 10 Gbps)
- 1x USB 3.2 (Gen 2., 10 Gbps, Power Off Charging funkció)
- 2x USB 3.2 (Gen. 1)
- 1x HDMI™ 2.0 port
Amit szeretnek : a HDMI portra kotom a 1440p monitoromat,es valahova mashova a tv-met. A desktop felbontas ott 1080@60 lesz, de azert nem hatrany, ha neha 1-1 4k videot is le tud jatszani. A hdmi kabel ami a tvhez megy, tizmeter hosszu,. Nem tudom, ez szamit-e.

Ezt neztem elsore :
[link]
Ez paprion jo lenne hozza,vagy inkabb mobilhoz,thunderboltos machez valo ?
Sokan panaszkodnak a rossz minosegre,es a melegedesre. Van valami ennel jobb megoldas,ami nem egy negyvenzres type c dokkolo ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#49009) sztivo válasza kenwood (#49008) üzenetére


sztivo
senior tag

Az a Type-C nem működik DP Alt Mode-ban? Én oda tenném a monitort (Type-C - DP kábellel) és HDMI-re a TV-t.

(#49010) kenwood válasza sztivo (#49009) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem azt csak a Thunderboltos Acer Nitro 5-ok tamogatjak. :(
Az en ertelmezesemben ez sima 10 Gbps type-c,nem 40.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#49011) sztivo válasza kenwood (#49010) üzenetére


sztivo
senior tag

Így viszont ez az adapter se ér majd semmit sajnos, hiszen video jel nem megy ki rajta.

(#49012) kenwood válasza sztivo (#49011) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi a tippeket.

Esetleg valakinek sajat tapasztalata van?
Hasznal ket kulso monitort ugy,hogy nincs jobb port a gepen,mint amiket en felsoroltam a #49008 -ban ?

Napi 4-5 orat menne a tv az adapteren,port replkatoron, igy az ar mellett a megbizhatosag is szamit.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#49013) minilego


minilego
senior tag

A i5 12450H-ban UHD 770 van?

(#49014) minilego


minilego
senior tag

1235U-ban erősebb az Iris Xe vagy a 12450H-ban az UHD? :R

(#49016) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Nem azon múlik, hogy UHD vagy Iris a VGA, hogy 1 v. 2 ram van a gépben? A dual channel miatt lesz Iris Xe a VGA, ha single channel, akkor meg UHD

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#49017) minilego válasza SeniorTilla (#49016) üzenetére


minilego
senior tag

Vegul egy Lenovo Slim 5-ot rendeltem 12450H-val, 16GB ddr5-el.

(#49018) vs2009


vs2009
tag

Sziasztok
Asus vivobook s15 oled
A kijelző nem kapcsol ki pedig be van állítva 15 percre
Mi lehet a gond?

(#49019) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

Most került hozzám a fiam laptopja és olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy vajon milyen autós töltőt vásároljak hozzá? Mire figyeljek oda? Azt már észrevettem, hogy a telefonom autós töltője nem tud annyit kiszedni a szivargyújtó-aljzatból, amivel tölthetné.

Type-C az aljzat, újabb Lenovo Yoga a laptop...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#49020) SeniorTilla válasza Vertigo18 (#49019) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vegyél egy jó minőségű 220-as invertert, és a gyári usbc töltővel töltsd a gépet. Az utángyártott cuccokkal nincsenek jó tapasztalatok.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#49021) Vertigo18 válasza SeniorTilla (#49020) üzenetére


Vertigo18
addikt

Van ebből valami bevált? Nem akarok mellényúlni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#49022) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
adott egy Dell Inspiron 3542. Ha az akksit bele rakom, sehogy sem indul el. Ha kiveszem, akkor elindul hálózati adapterrel. Menet közben pedig ha az akksit berakom, nem azonnal kapcsol ki, 2-3 másodperc múlva. Új akksival is ezt csinálja. Alaplaphiba?

(#49023) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,
Van nekem egy Acer Aspire 5755g laptopom, és rendszerindításnál mindig azt csinálja, hogy bejön a win 10 logo és elkezd sípolni, azaz ezt a beep hangot csinálja, de vagy 30 rövidet egymás után, utána megszűnik és betölt a rendszer.
Próbáltam kulon slotokban letesztelni a ramokat, kicserélni a cmos elemet, kicserélni a vinyót, kivenni az akksit, biosban mókolni de bármit csinálok nem szűnik meg a beep.
Egyébként a Kb. 30 beep után tökéletesen működik. Billentyű nincs beragadva, illetve mikor beepel akkor a hdd tolto vele egyutt villog. Ahogy jön egy beep úgy villan a hdd led. Ha a power gombot nyomva tartom akkor a beep megszűnik. Vinyó csere is volt. Bios a legfrissebb 1.21.
Valakinek valami ötlet? :)
Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#49024) ricsi99 válasza Quenmorr (#49023) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem lehet hogy a videokártya bios-a nem stimmel a notival?
Friss szerzemény a noti ,vagy egyszer csak megkergült?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49025) Quenmorr válasza ricsi99 (#49024) üzenetére


Quenmorr
tag

Na az egy jó kérdés, a vidikari biosát hirtelen nem is tudom hogy kellene meglesni :D
Egyébként haver adta, nála is már ilyen volt, a pontos előéletét nem tudjuk. A billentyuzetem egy gomb be volt ragadva de lecseréltük, csak sajna nem oldotta meg a beepet.

(#49026) ricsi99 válasza Quenmorr (#49025) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor ott lessz a bibi.. van egy core-2 es "gémer" notim...már nem tudom mit kellett a biosában varázsolni ,hogy megegye az új karit... a sajátja meghalt és egy másik csodábol varázsoltam bele vga-t
Igaz nekem a sipolás mellett ki is irta hogy unsupported vga problem :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49027) leweegee válasza Quenmorr (#49023) üzenetére


leweegee
aktív tag

Én próbaképpen azért lehúznám azt a billentyűzetet az alaplapról, hogy akkor is csinálja?

Ne nőj fel! Csapda!

(#49028) Quenmorr


Quenmorr
tag

Köszi szépen a tippeket, meglesem a vidikaris és a billentyűzetes ötletet is, jelzek majd hogy sikerült-e :) :R

[ Szerkesztve ]

(#49029) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Szeretnék cserélni akkumulátort a laptopomba.
Lenovo V13-15IKB 81HN
[link] [link]
Ezek jók, és hogy mi a különbség a kettő között?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#49030) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok,

Lenovo thinkpad P50-be szeretnék egy új SSD - t rakni.
Ez a típus megfelelő lehet?
Samsung 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 SSD 1TB

.

(#49031) millerur


millerur
tag

Sziasztok,

Talán nem a legjobb helyen kérdezem, ezért elnézést, de szerintetek egy Lenovo Y50-70 20378-as modell ma milyen árban mozoghat?

Nem egy mai darab, még 2014-ben vettem USA-ban, i7-4710HQ (2.5GHz --> 3.5GHz turbo), GTX860m, 16GB DDR3 RAM-mal van szerelve.

Perpill egy új SSD-t érdemelne, mert a gyári merevlemeze elfáradt, ezért egy új SSD-t megérdemelne, de ez ma már forintos tétel.

Szeretném meghirdetni, mert egy jó kis gép, viszont egyáltalán nem használom. Szerintetek 100e HUF környéke reális ár lehet érte?

Köszönöm

(#49032) ricsi99 válasza millerur (#49031) üzenetére


ricsi99
addikt

Itt vannak az árazó guruk

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49033) millerur


millerur
tag

:R

(#49034) Pyttawrx válasza millerur (#49031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Növekedtek az ssd árak 1-1 modell 30%-ot is.

(#49035) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, adott egy céges latitude 5400 amit néha dokkolóval, néha magában használok.
A problémám az, hogy ha alapból lecsukva, dokkolóból indítom (vagy ha csak hdmi-vel van rákötve egy kijelzőre és bekapcsolás után rögtön lecsukom a kijelzőt) akkor tökéletesen működik és a monitoron megjelenített kép is tökéletes, de ha lehúzom a monitorról és felhajtom a kijelzőt, akkor kicsit elmosódott a megjelenített betűk kontúrja minden programban (ez lenne még a kisebb baj).
Viszont ha fordítva csinálom, tehát a laptop rendesen indítom, bebootol és később kötök rá külső monitort (dokkoló vagy csak hdmi kábellel), akkor a monitoron megjelenített betűk kontúrja elmosódott, és ez a nagyobb problémám.

Elvileg mindkét üzemmódban natív felbontásra van állítva, natív frissítés, cleartype engedélyezve.

Mi lehet a probléma?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49036) planteksz


planteksz
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést, biztos volt már kérdés, de felteszem ismét: mennyire megbízható ebayről vagy aliról laptop töltőt vásárolni, mire kell figyelni? Vagy itthon is van bolt, ahonnan be tudom szerezni? Van egy kb. 12 éves ASUS N53SV laptopom, aminek a töltője még működik, de sajnos picit megrágta a kemény műanyag részét a kiskutya... :B

(#49039) sztivo válasza Pyttawrx (#49038) üzenetére


sztivo
senior tag

Szia! Rendben!

planteksz
Innen hardverapro-ról nem járnál jobban? Használt, gyáriak, árban is jók, 19V 6.32A-s kell neked.

(#49040) Ermac


Ermac
tag

Sziasztok!
Keresem kutatom - paramétrek:
Új laptop 15.6" IPS kijelzős csak DELL vagy Lenovo, Intel i5, ssd 250-512gb 8 de inkább 16GB RAM, 2-3 USB, és támogassa a 2K felbontású monitort HDMI-n legyen az HDMI 2.0 /2.1 vagy USB-C displayport 1.4-el ami támogatja ezt a felbontást (van usb-c to hdmi átalakító) lett egy dell vostro 3520 leírásba az van ha 12gen-es cpuval jön jár hozzá usb-c ami tudja a 4K-t hát nem járt hozzá..így maradt az 1080p. Nyilván hasonló árkategóriában keresek mint a Vostro 3520 a fenti paraméterekkel.

We are Many You are but One

(#49041) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Egy Asus x751N az alany. A tulaj megkért, hogy cseréljem ki a rendszert tartalmazó HDD-t SSD-re, és a HDD-t tegyem be az optikai meghajtó helyére.
Az általa beszerzett 2,5" Apacer SSD-t külső USB házba téve, klónoztam rá az operációs rendszert.
Beszereltem az SSD-t, amiről gond nélkül fut a rendszer, de miután a kerettel beraktam a régi merevlemezt azzal szembesültem, hogy arról bootol a gép.
Az UEFI-ben ért a másik meglepetés, mert bár az eszközök között látszik az SSD, de a boot menüben nem jelenik meg, ezért nem tudom elsődlegesként beállítani sem.
Mi lehet a megoldás?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49042) sztivo válasza abdulka1 (#49041) üzenetére


sztivo
senior tag

Szia!
HDD-ket is sorba tudod rakni emlékeim szerint a bios-ban, első helyen az ssd legyen.

(#49043) abdulka1 válasza sztivo (#49042) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ahogy írtam, csak az eszközlistában látszik az SSD, de sajnos a boot listában nem.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49044) ricsi99 válasza abdulka1 (#49043) üzenetére


ricsi99
addikt

Load setup default a bios-ban... ha meg az istennek se megy akkor cseréld fel :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49045) abdulka1 válasza ricsi99 (#49044) üzenetére


abdulka1
őstag

A klónozásnál történhetett valami.
Volt default, többször is, de meguntam a dolgot, és elkezdtem rendszert telepíteni rá.
Letöröltem a klónozott partíciókat, és felment rá a Win10, azóta ott van a boot menüben is, szóval működik.
Így se jártam még.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49046) ricsi99 válasza abdulka1 (#49045) üzenetére


ricsi99
addikt

Úgy telepítetted ,hogy benne volt a hdd-is? Ez estben arra pakolhatta az indító menüt :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49047) abdulka1 válasza ricsi99 (#49046) üzenetére


abdulka1
őstag

Kikérem magamnak! :D
A klónozott SSD nem látszott a boot menüben.
Telepített rendszerrel jól működik.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49048) ricsi99 válasza abdulka1 (#49047) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor passz... :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49049) sztivo válasza abdulka1 (#49043) üzenetére


sztivo
senior tag

De én nem a boot listáról beszélek, anno régebbi laptopokon (lehet most nem így van, csak tipp), ott lehetett külön boot ordert (pl hdd-usb-odd) állítani ÉS a hdd-knél külön lehetett sorrendet állítani, ott első helyre ssd második hdd, majd a hagyományos boot ordernél már ssd-usb-odd lett. El képzelhető, hogy már nem így van, de sanszos.

(#49050) planteksz válasza abdulka1 (#49041) üzenetére


planteksz
csendes tag

Nekem is ez volt a fent említett Asus laptoppal, és az istennek sem akarta a másikról bootolni automatikusan a rendszert. Sajnos már elég régen történt, és nem emlékszem a részletekre, de sikerült valahogy előhoznom az SSD-t és láttam az UEFI-ben, aztán nekem csak és kizárólag akkor bootolja az SSD-t, ha be van kapcsolva az a lemezválasztó cucc a bekapcsolás után (bocs, így most nem jut eszembe a rendes neve).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.