Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Pyttawrx válasza Directors (#40000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még 1 dolgot megtehetsz. Live linux rendszerrel mit mutat? Pár perc alatt megvan, ha van linux telepítőd. Ha arról bootolsz, akkor a kipróbálásra mész.... ennyi

(#40002) Directors válasza Pyttawrx (#40001) üzenetére


Directors
senior tag

Megnézem vele. Köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#40003) Pyttawrx válasza Directors (#40002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha van fejlemény várom.. :D

(#40004) Directors válasza Pyttawrx (#40003) üzenetére


Directors
senior tag

Rendben! :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#40005) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha van rá valami megoldás. Adott egy lenovo x220-as notebook, amiben van akkumulátor. A következő a problémám, az akkumulátorja nem új, de azért még van benne néhány óra, viszont irtó pontatlannak találom a kijelzést. Van rá mód, hogy valahogy bekalibráljam?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#40006) Tim82 válasza Snowy_owl (#40005) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lemeríted egyszer-kétszer teljesen, kikapcsolásig, utána pontosabb lesz.

A gyári Power Manager (Win 7) vagy Lenovo Vantage (Win 10) is ugyanezt csinálja "battery reset" vagy "battery gauge reset" címen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40007) Snowy_owl válasza Tim82 (#40006) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Fent van a gyári power manager 6, de ilyen lehetőséget én nem találok benne. 6-os verziónak hívja magát induláskor.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#40008) Tim82 válasza Snowy_owl (#40007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs már elég régen Win 7-tel telepített Thinkpad-em (X220 van, de Linuxszal), de úgy rémlik, Advanced nézetre kell állítanod, és a Battery fülön van egy Battery maintenance gomb, abból kiindulva lehet elérni.

De ahogy említettem, ugyanezt csinálja az 1-2 alkalommal 0%-ra lemerítés, majd újra feltöltés is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40009) tasiadam válasza Pyttawrx (#39996) üzenetére


tasiadam
veterán

Vagy kyro-t :D na azt megerzi... Az mx4 meg mx2 szerintem elegge tulhypeolt.
Kyroval a laptopon nem dobalta az orajelet, az mx4el meg igen. Mindent azzal kenek, miota van.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40010) Snowy_owl válasza Tim82 (#40008) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem találtam ilyet, de akkor néhányszor megteszem vele a kört, és akkor majd beáll.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#40011) Snowy_owl válasza Tim82 (#40008) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Mondjuk az érdekelne, hogy mégis hogy tettél 16GB ramot az X220-ba, mikor csak 8GB-ot támogat. :DDD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#40012) Tim82 válasza Snowy_owl (#40011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy, hogy simán támogat 16 GB-ot (2 db 8 GB-os modul formájában), ahogy a többi Sandy Bridge generációs noti is.

Amikor a spec sheet kijött, valószínűleg még nem voltak 8 GB-os DDR3 modulok a piacon, Lenovóéknak meg nem nagyon szokásuk utólag frissítgetni az adatokat.

Lemerítésre: azzal számolj, hogy ez annyit fog tenni, hogy az akku valós kapacitása biztosan rosszabb, mint amennyinek jelenleg mutatja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40013) Snowy_owl válasza Tim82 (#40012) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Értelek, ez jó hír, figyelembe fogom venni. Viszont a másik az rossz, majd 10%-ot nőtt az elhasználódás mértéke. Ez bizony szomorú hír. Köszönöm a segítséged!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#40014) Pyttawrx válasza tasiadam (#40009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az sem rossz. :)

(#40015) Tigris55


Tigris55
csendes újonc

Hello, nemrég vettem egy HP 15s-Fq1042nh notebookot, és olyan problémám van vele, hogy ha akkumulátorral használom, akkor véletlenszerűen megszakad a Wifi.

Wifi adapter: Realtek RTL8821CE 802.11ac PCIe Adapter
driver version: 2024.0.10.209
router: ZTE ZXHN H168N (inviteles)

Ezeket próbáltam már:
- energiagazdálkodásban maximum teljesítményre rakni a telepről működést
- eszközkezelőben kiszedtem a pipát a a hálozati kártyák energiagazdálkodásánál
- legújabb realtek wifi és bluetooth driverek felrakva. Clean install is volt.
- BIOS frissítve
- windows 10 frissítés

(#40016) blacksir


blacksir
tag

Sziasztok.

Kérdésem az lenne hogy, egy packardbell LE69KB alsó és felső burkolata, az meg egyezhet-e a TE69KB alkatrészeivel? Idővel lenne bele rakva egy bővítő keret is a optikai meghajtó helyére.

(#40017) blacksir válasza Tigris55 (#40015) üzenetére


blacksir
tag

Szia.

Otthoni hálozat elfogadása, vagy wifi router reset. Nekem volt még régebben halonlo gondom és ez orvosolta. (kinomban már nem jutott jobb az eszembe) Esetleg adat áramlási korlátozás lehet még a gépházban beálitva. Új laptopoknál nem hiszem hogy hibás lenne a termék. Ha ez nem segit akkor szerintem vid vissza és reklamálj ha garis még a termék.

(#40018) gaborn1


gaborn1
tag

Sziasztok!

Probléma a következő: van egy laptopom (Új), rendszer felismeri a videókártyát (gtx 1050), de sárga felkiáltójelet mutat. Code 43/kód 43, a windows leállította az eszköz működését.

Próbálkoztam manuálisan felrakni legújabb drivert, régebbit is, DDU-val is töröltem régieket telepítés előtt, próbálkoztam bios frissítéssel, azzal se működött, ezért visszaraktam a régit, mit lehet még tenni, azon kívül, hogy vissszaküldöm?

Vetessem le valakivel a hátulját? Olvastam olyat is, h nem volt rendesen bedugva a GPU , ezért jelzett hibát.

Köszönöm

(#40019) gaborn1 válasza gaborn1 (#40018) üzenetére


gaborn1
tag

(Ami még itt érdekes lehet: Lenovo honlapján futtattam diagnosztikát, a kártyát zöldnek jelezte, de PCI-E errort viszont jelzett. A gépben egy SSD van és egy HDD)

(#40020) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok lenne egy Lenovo B50-80-as gépem amire nem tudok telepíteni semmi rendszert. Windows telepítés kifagy már a logónál és újra indul, Ubuntu indítás közben fagy ki. i3-5005U és intel hd vga :(

(#40021) Pyttawrx válasza perfegor17 (#40020) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. HDD, ram, vagy akarár laplap is lehet. Kösd ki a HDD-t, úgy indítsd el linuxot.... majd ramteszt, Vagy tegyél bele másik ramot, és azzal próbáld ki. Valahogy így kezd

(#40022) Papooo válasza perfegor17 (#40020) üzenetére


Papooo
senior tag

Ismerős probléma. :DDD
Két ilyennel volt eddig dolgom, az egyik gép azóta is üzemel, Opensuse linuxal.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#40023) gaborn1 válasza gaborn1 (#40019) üzenetére


gaborn1
tag

Kiderült a probléma, leírom hátha másnak is lesz ezzel problémája:

Úgy írom le, hogy tök nem értek hozzá :D

[link]

Mint itt a képen a baloldali kábelvég, hasonló ment az alaplapba, és a rajta lévő "réz pálcikák" közül az egyik hiányzott, gondolom gyártási hiba. Mindegy is, küldöm vissza a gépet.

(#40024) Energie X válasza perfegor17 (#40020) üzenetére


Energie X
őstag

Ha van még rá gari akkor gariztasd. Én azzal kezdenék, hogy Passmark Memtest-et futtatnék rajta 1-2 órát pendriveról. Ha az jó akkor nem a ram a probléma. HDD-t vedd ki és egy másik gépbe bedugva futtass rajta HD Tune programot. Csinálgatja egy darabig. Ha minden cella zöld akkor bad sectorod nincs, az is jó. Ha van a gépbe videókártya, azt tiltsd le a biosban, elég a HD graphics is. Ha gí telepíl a windows akkor VGA hiba.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#40025) Snowy_owl válasza Tim82 (#40008) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Megtaláltam, csak nem voltam elég figyelmes. Tehát power manager->battery fül->battery maintance gomb->battery gauge reset. Fontos, hogy ne fusson semmilyen program, illetve legyen csatlakoztatva folyamatosan a töltője.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#40026) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Szoktam felutazni Pestre vonattal, viszem a laptopomat is rádugva a vonat áramforrására. Így a vonatokon mekkora a feszültség ingadozás? Nem cseszi szét a laptop akkuját ha töltőre kötve használom vonaton? Vagy ezeket a fesz ingadozásokat ha vannak, nem szűri meg az adapter?

Ezt csak azért kérdezem, mert elég sokat előfordul, hogy elmegy az áram a vonaton 1-1 percekre, majd visszajön. Laptopom aksija 60%-os állapotában egyszer csak kakukk lett, nem töltötte többet és nem is ment róla többet a laptop. Ez meg azért elég gáz. Lehet hogy az nyírta ki, hogy vonat hálózatát használom?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40027) perfegor17 válasza Energie X (#40024) üzenetére


perfegor17
senior tag

HDD nincs csak ssd az is új :) ram pedig a gyári de megy a teszt :)

(#40028) Energie X válasza perfegor17 (#40027) üzenetére


Energie X
őstag

Kíváncsi vagyok hol lesz a bibi...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#40029) Tigris55 válasza blacksir (#40017) üzenetére


Tigris55
csendes újonc

"Otthoni hálozat elfogadása"

Ezt hogy kell csinálni?

(#40030) perfegor17 válasza Energie X (#40028) üzenetére


perfegor17
senior tag

Bios hiba :) már megy a flash külső íróval :D

(#40031) Energie X válasza perfegor17 (#40030) üzenetére


Energie X
őstag

Hogy derült ki végül?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#40032) Papooo válasza Energie X (#40031) üzenetére


Papooo
senior tag

Ideapad 50-es szériahiba.
Ahogy a neten nézegettem, volt akinek egy mezei ram bővítés vagy ssd csere hozta elő.
Könnyen lehetne orvosolni, ha nem csak windows alatt lehetne biost frissíteni. :W

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#40033) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok! Egy Dell Inspiron 2in1 laptopom van, amiben egy i3 7100u processzor található HD630-as "videókártyával". Vettem egy 4k-s monitort, amit hdmi-vel szeretnék csatlakoztatni a géphez, de sajnos csak 30fps elérhető 4k módban. Gondolom csak HDMI 1.4 - et tud a gép... Sajnos ezt előre nem ellenőriztem, csak a HD630-asnál jártam utána, hogy tudja-e a 4k 60fps-t. Tehát a CPU elvileg tudja a 4k 60fps-t, csak a HDMI nem megfelelő hozzá. Ez alapján ha vennék egy USB-C to HDMI 2.0 átalakítót, akkor van esélyem a 60fps-re vagy veszett fejsze nyele? Köszönöm a választ. Gép pontos típusa : [link]

Tomikapc

(#40034) speed3456


speed3456
aktív tag

Sziasztok! Egy Medion laptop került a kezeim közé ami olyan hibával bír hogy nincs háttérvilágítása a kijelzőnek. Cseréltem benne kijelzőt és invertert de még mindig nincs. Mi lehet a hiba? Valakinek van ötlete?

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#40035) Pyttawrx válasza speed3456 (#40034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. alaplap is lehet, talán szalagkábel is

[ Szerkesztve ]

(#40036) gaborn1


gaborn1
tag

Sziasztok, kicsit több, mint 2 éves a laptopom és a HD Sentinel szerint Kritikus az állapota a HDDnek (12%, becsült 21 nap).

Lehet, hogy valamilyen gyári hibája volt? Semmi extra munka nem folyt rajt (Chrome, Office, LOL, havi 20gb torrent). Igaz ment napi 10-12 órát, de ez szerintem nem eszi ennyire el a HDD-t.

Ugyan itt kérdés mit vegyek bele? WD Caviar Blue 1TB 7200RPM-t néztem, ez jó szerintetek?

(#40037) w.miki


w.miki
veterán

16GB RAM-ot szeretnék a Dell e6540 notimba, mert Win7 alatt a Chrome hamar felzabálja, a mostani 8GB-ot.
Jelenleg ez van benne:
MT16KTF1G64HZ-1G9P1 1620
8GB 2RX8 PC3L-14900S-13-13-F3 DPAGCEK017
kép
Milyet vegyek bele, hogy jól működjön tovább a gép, pontosan?
Vegyek-e inkább egyben/párban 16GB-ot, ezt meg adjam el?
Mind1?
Melyik slotba mit tegyek? Mire figyeljek még? Merre nézzem, használtan?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40038) Pyttawrx válasza gaborn1 (#40036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem hiszem, hogy volt hibája. Tönkremehet simán. Én SSD-t vennék bele, de ha HDD-t akarsz, akkor jó az is amit írtál

(#40039) Papooo válasza w.miki (#40037) üzenetére


Papooo
senior tag

A chrome a 16-ot is felabálja. :(((

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#40040) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!

Egy Lenovo T450s laptoppal küzdök.
Nincs a kijelzőn kép.
Amiket eddig sikerült kipróbálnom:
-külső monitoron minden pöpec
-a kijelzőt áttéve egy másik gépbe működik rendben
-egy másik kijelzőt beletéve a T450s-be szintén nincs kép

Ezekből kiindulva én szalagkábelre tippelek.
Most a kérdés:
Jól tippelem hogy szalagkábel, vagy lehet más gondja is?
Mert egy szalagkábelbe még beruházok, de ha más gondja lehet akkor nem költenék rá feleslegesen.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

Ja, mégvalami:
A szalagkábelt lehúztam alaplapról, megmozgattam, de a helyzet változatlan.

[ Szerkesztve ]

(#40041) Tim82 válasza Hosssszu (#40040) üzenetére


Tim82
nagyúr

A BIOS-ban mi van beállitva, hogy mire adjon képet? Lehet az is, hogy eleve automatikusan a D-Sub-ra vagy a DisplayPortra van állítva.

(Csak azért kérdezem, mert én nemrég vettem egy olyan (kijelző nélküli) L450-et, amit úgy hirdettek, hogy tesztkijelzőre ad képet, de a D-Sub és DP kimenetekre nem. Én beletettem egy (hibás, csíkos, de működő) kijelzőt, a BIOS-ba belépve átállítottam, hogy a "digital output"-on adjon képet és voila, reboot-tól már a DP-re adott ki.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40042) Hosssszu válasza Tim82 (#40041) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Sajnos azzal kezdtem én is, de az Thinkpad LCD-re van állítva a BIOS-ban.

(#40043) Tim82 válasza Hosssszu (#40042) üzenetére


Tim82
nagyúr

Értem. Ebben az esetben valószínűleg valóban a szalagkábel lesz a ludas (igaz, nem eDP, hanem még LVDS kábel esetén, de ugyanilyen szituációban X230i-vel ez volt a megoldás).

Én egyébként eBay-en nézelődnék, litván eladók szoktak olcsón adni Thinkpad-alkatrészeket és azok gyorsan itt is vannak viszonylag.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40044) Hosssszu válasza Tim82 (#40043) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen a tippet! Ott fogok akkor körbenézni.
Bár szerencsére most egyik ismerősöm körbenéz otthon, még az is lehet hogy talál egyet.

(#40045) Jano156


Jano156
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehet egy internetet wifin kapó laptopról annak ethernet portján keresztül kábelen megosztani a netet egy másik géppel?
Előre is köszönöm a segítséget,
Üdv Jani

János

(#40046) tserrof77 válasza Hosssszu (#40044) üzenetére


tserrof77
senior tag

Bízzunk benne, hogy talál, mert akkor nem biankóra rendelsz újat. Nem károgni akarok, de ilyen esetben egy alaplapi LVDS-tápköri hiba miatt is lehet ilyen hiba. Az meg kicsit macerásabban javítható, de bízzunk az LVDS cserében...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#40047) Hosssszu válasza tserrof77 (#40046) üzenetére


Hosssszu
őstag

Huh, hát ezt én is remélem.
Nem is gondoltam volna hogy ilyen is előfordulhat: "LVDS-tápköri hiba" Gondolom annak javítása felér egy reballozás százalékos arányával. Árban és élettartamban is. :O
Remélem a legjobbat, hogy tényleg csak kábel gond. Jövőhéten kiderül.

(#40048) #30610944


#30610944
törölt tag

Sziasztok.
Egy gyors kerdes.
Lehet attol baja a laptopnak ha nem a hozza adott toltovel toltom es nem is azt az USB C-portot hasznalom amit kene?
Egy lassabb toltot hasznalok most es pont nem az a port all kezre amelyiket toltesre szoktam.
Valoszinuleg a valasz nem lesz tehat egy lassab tolto nem tud kart okozni, de azert biztosra akarok menni ezert kerdezem toletek.
Amugy egy Lenovo Yoga S730-rol van szo.

(#40049) blue_23 válasza #30610944 (#40048) üzenetére


blue_23
senior tag

Mit értesz lassabb töltő alatt és min keresztül töltöd? Ha kicsi a táp a felhasználáshoz, akkor a laptop ki fog kapcsolni, avagy ameddig tudja akkumulátorról kompenzál. Maradnék Inkább a gyári specifikációnál.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40050) #30610944 válasza blue_23 (#40049) üzenetére


#30610944
törölt tag

Azt hiszem a gyari 65 wattot tud ez a mostani amivel toltom usb c-n keresztul olyan 15-20 korul lehet. Egy RAVPower USB wall charger-rol toltom.
Tolti csak lassan es a windows is bejelzett hogy ez egy lassu tolto, toltsem massal mert lehet nem tud gyorsabban tolteni mint ahogy merul.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.