Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Sub-ZeRo válasza Impressa (#22000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia!

Igen? Nem értek ilyenekhez az akkut meg a gépet nem akarom túlnyomni energiával...
Kösz! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22002) bugmenot1


bugmenot1
tag

Amikor torrentet töltök le wifi-n, vagy másolok az ssd-re, ciripel a gép.. mi ez? wifi kártya hiba?

(#21999) jahatpersze

ubuntu live cd-vel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#22003) kossuth1


kossuth1
csendes tag

Hali!

Mit lehet tenni, amikor egy beépített akkumulátoros notin lefagy a win és nem reagál a bekapcsoló gomb hosszan nyomására (azon kívül, h megvárom, amíg lemerül) ?

Tapasztalt már valaki ilyet?

(#22004) jahatpersze válasza bugmenot1 (#22002) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Szia!

Köszi, még nem. Gondolod, hogy egy Linux jelezne hibákat boot közben erre? Este megnézem vele!

(#22005) voyager4.4 válasza kossuth1 (#22003) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Én spec. win7 sp1 óta nem láttam csontra fagyást...
Win eredeti ?

no fate but what we make

(#22006) Sub-ZeRo válasza voyager4.4 (#22005) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én igwn. És elég neki ha alvóba rakod a gépet, majd fél, egy hónap után újraindítanád és kifagy az egész.
Valószínűleg nem komálja a 7 a lapomat, vagy valami. Hardveres és szoftveres hiba nincs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22007) kossuth1 válasza voyager4.4 (#22005) üzenetére


kossuth1
csendes tag

Eredeti. egyszer bootoláskor fagyott ki, amikor új ramot kapott, meg egyszer, amikor felébresztettem alvóból

(#22008) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Sziasztok

Valami normális és ingyenes virusirto -t szeretnék tenni a laposomra. Tudnátok ajánlani ?

(#22009) voyager4.4 válasza kossuth1 (#22007) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Lehet az új ram-ot nem szereti a gép, előfordul, hogy minden paramétere stimmel, működik is vele a gép, de instabil lesz stb.

no fate but what we make

(#22010) Sub-ZeRo válasza Aldo Novares (#22008) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

MSE vagy AVG free. Mondjuk én az MSE + MBAM kombóra szavazok. Linux alá meg nem kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22011) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan hibával, hogy indításnál van hang, aztán egyszer csak (kb 1-2 perc múlva) volt-nincs? Most újrahúztam a windows -t, de ugyan az a jelenség...

(#22012) kossuth1 válasza voyager4.4 (#22009) üzenetére


kossuth1
csendes tag

jó ez mondjuk nem gyakori jelenség, 2x fordult elő fél év alatt..de az ,h nem kapcsol ki a nagy gombra nem hiszem, h a ram miatt lenne

(#22013) adika4444 válasza bugmenot1 (#22002) üzenetére


adika4444
addikt

Teljesen normális ha ciripel, nekem is ciripel a netbookom ha terhelve van az SSD.

üdv, adika4444

(#22014) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Sziasztok

Most 2 GB 1333 mhz Kingston van a laposba , de szeretnrm boviteni es van egy Samsung 2gb 1333mhz es ramom , leteszteltem oket, 0 hiba , mehetnek egyutt ? 2x2 be ?

(#22015) szabonagyur válasza Aldo Novares (#22014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mehetnek akár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22016) Aldo Novares válasza szabonagyur (#22015) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Remek, beis gyorsult a kicsike :D

(#22017) epityesz


epityesz
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy dell Inspiron 1521 laposom.
Eddig szépen működött..........tegnap leállítottam,reggel már így fogadott:

-bekapcs felvillan a pover gomb a wifi..(venti sem pörög)kb 4-5mp és leáll:(
ennyi......mi lehet a hunyó?
töltést felveszi(kb 2 mp),ugyanazt csinálja akksiról és hálóról is

U.i.:bocs,hogy ide is írok de nagyon fontos lenne :B

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#22018) Impressa válasza Sub-ZeRo (#22001) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Szerencsére nem tudod túlnyomni energiával, mert a töltésvezérlő lekapcsolja a töltést, ha az akku fel van töltve. :) Én még invertert használok a vasparipában. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#22019) sixkiller96


sixkiller96
csendes tag

Sziasztok,valaki meg tudna mondani hogy az autocad nevű programnak milyen a gepigenye?

(#22020) szabonagyur válasza sixkiller96 (#22019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ne kezd mindenhol ezt a hülyeséget. Dell témában is megírtam, hogy írd meg mit akarsz a gépen csinálni. CAD-ben is lehet egészen sok mindent csinálni, van amihez végtelen géperőforrást is lehetne használni.

System requirements for AutoCAD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22021) kukamatyi


kukamatyi
tag

sziasztok!

Keresztlányomnak van egy AsusX201E subnotija,Azt vette észre,hogy a neten nézett videóknál kissé akadozik a lejátszás,illetve ha hddről néz filmet,néha kifehéredik a kép és csak a körvonalak látszódnak,de a következő pillanatban már jó a kép ismét.
Van valami teszt amit illik rajta végig futtatni,vagy 100%,hogy kezdődő vga hiba...esetleg próbáljuk takarÍtani,pasztázni?

előre is köszi a segÍtséget!

üdv:kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#22022) anonym1s válasza HIJ (#22011) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Ugyanez a baja az en gepemnek is. Ket napja erdeklodtem a hiba utan itt. Kaptam ra valaszokat, de nem oldotta meg semmi. Hideg inditas utan minden oke, 3-4 percig, aztan elmegy a hang mintha nemitanam, de azonnal visszajon ha leallitom es ujrainditom a lejatszast.
Egy hete kutatok megoldas utan de semmi pozitiv eredmeny. Kulfoldi forumokon is eleg sok ilyen hibarol szolo leirast talaltam, de ott javasolt megoldasok sem hoztak eredmenyt. Mindegyikben conexant hang chip van, az enyemben is, es gyanitom a tiedben is az van.

(#22023) Sub-ZeRo válasza Impressa (#22018) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Reggelt!

Igen? Milyen invertert használsz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22024) HIJ válasza anonym1s (#22022) üzenetére


HIJ
őstag

Aham. Nalam teljesen elmegy a hang, tehat bekapcsolas utan 2-3 perccel hiaba csinalok barmit barmivel, ami hangot kene adnia, suket... Jelenleg teljesen szuz win 8.1 van rajta, mert azt remeltem valami osszeakad a windowsban,de ezek szerint valami hardveres a hiba...

(#22025) Impressa válasza Sub-ZeRo (#22023) üzenetére


Impressa
őstag

Reggelt neked is.

HQ márkájú invertert. Folyamatosan 300 W-ot tud leadni. Eddig még nem volt vele probléma. Mondjuk én a kávéfőzőgépek miatt használok ilyet. Azt nem mondom , ez a legbiztoságosabb inverter - mert van drágább is ugyanekkora teljesítménnyel - de teszi a dolgát rendesen.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#22026) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Szeretnék venni egy új laptopot hdd+ssd combóban .
Ha ,már van ssd (8GB) rá lehet rakni a win7-et ?
Válaszokat előre is köszönöm !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#22027) Kbali válasza mazsi70 (#22026) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha kinézted a pontos típust, akkor tudunk válaszolni, merthogy egyes gyártók már nem támogatják a win7-et sem, úgy kell vadászni driverekre.
Amúgy ez a topikod, ha még a konkrét gép sincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#22028) flashpointer


flashpointer
őstag

hi, egy lenovo t410 i5 procival, de a hőmérsékletek kissé magasnak tűnnek.
Idle 50 fok kb 3800-as fordulatszámon, míg terhelve (~50% processzorhasználat, többel nem néztem) 70 fok fölötti úgy hogy 4500-ra is felmegy a venti.
Thinkpadnál ez normális, vagy a hűtésnek nem ártana már egy új paszta?
Elvileg még nem volt szétszedve

(#22029) mazsi70 válasza Kbali (#22027) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ö lenne az

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#22030) Tim82 válasza flashpointer (#22028) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem ártana újrapasztázni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22031) Kbali válasza mazsi70 (#22029) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én biztos nem vennék, főleg az emagtól ilyen gépet. A Lenovo Ideapad hazai szervize - finoman szólva is - hagy kívánnivalót maga után, az emagtól ráadásul csak bolti garanciát kapsz, a kinézett gép pedig nem magyar billentyűzetes.

(#22032) mazsi70 válasza Kbali (#22031) üzenetére


mazsi70
senior tag

:R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#22033) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Sziasztok

Olyan gondban vagyok,feltettem a League of Legendset , játszottam vele, és azt vettem észre hogy high grafon is ugyanannyi az FPS -em mint teljesen alap beállításokon.
Ez az fps kb. 15-25 között mozog. Ez mitől lehet ? Teljesen levettem a grafikát és akkor is fps laggom volt és nem ment 25 fölé sehol sem. A régebbi laptopom gyengébb értékelést kapott , mégis simán ment rajta 30 fps el alacsony és közepes beállításokkal. A laptopon 64 bites Win7 van de a vga ha jol tudom csak 16 vagy 32 bitet tud. érdemes lenne 32 bites Win7 et rátenni ?

(#22034) szabonagyur válasza Aldo Novares (#22033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezek tök jó képek csak az nem derült ki, hogy milyen a hardvered... Intel HD VGAtól ne várj sokkal többet, ha meg van dedikált lehet nem vált át és az a baj...

Az Élményindex meg teljesen random pontoz, volt P4-em ami CPU-ra többet kapott, mint a 2 magos gépem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22035) Aldo Novares válasza szabonagyur (#22034) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Tehát egy i3-380M 2.53 ghz proci, 4 gb ram, GMA 5700 HD. Nem azt várom h max grafikán fusson csak nem értem miért van ez az FPS ingadozás.

(#22036) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok.

Lenne itt egy ilyen gép. [link]

Tudnátok ajánlani valakit, vagy egy helyet, ahol viszonylag olcsón megcsinálnák. Holnap pölö jó is lenne Pesten valahol.

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22037) szabonagyur válasza Aldo Novares (#22035) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennyit tud a VGA meg a gép, ne várj többet, első generációs Intel HD még elléggé béna volt. Lehet a CPU is túlmelegszik néha és visszavesz, nem épp hideg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22038) Aldo Novares válasza szabonagyur (#22037) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Oké köszi,

Még annyi h most 64 bites a Win7, de a vga 32 bitet tud akkor nem kell 32 bites Win7 a gépre ?

(#22039) epityesz válasza epityesz (#22017) üzenetére


epityesz
aktív tag

:U esetleg valaki erre?

[link]

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#22040) szabonagyur válasza Aldo Novares (#22038) üzenetére


szabonagyur
félisten

x64 drivert hasznalj
amire te gondolsz 32bit az a szinmelyseg lesz ehhez semmi koze.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22041) Aldo Novares válasza szabonagyur (#22040) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Köszi

Most teszteltem rajt a CoD MW 3 -at , teljesen alapra huztam a grafikát , 1366x768 on és tartós FPS-et érzékeltem ,nem laggoltam

(#22042) Dell XPS válasza epityesz (#22017) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valószínűleg alaplap hibás (NB). Be kell vizsgálni szervizben a pontos hibafeltárás miatt, amennyiben javítatni szeretnéd.

Üdv, Dell XPS

(#22043) szabonagyur válasza Aldo Novares (#22041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az, hogy mit veszel (akarsz) észre teljesen más dolog. Na meg az is más, hogy a Lol meg a MW3 is más, ha még igaz a Lol-nak inkább egy szálon kell erős CPU, ott meg elég gyenge vagy a 380M-el. Sajna el kell fogadni ennyit tud.

Amúgy ha biztosra akarsz menni nézni kell játékok közben a hőfokot, meg CPU kihasználtságot stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22044) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Fu-Si esprimo v5515 laptopomat szeretném amennyire csak lehetséges felturbózni. Vettem külső hangkártyát, ramokat, jobb procit, és megakadt a szemem a wifi kártya melletti pci ex 1.0-ás csatin ami jelenleg üresen áll. Miket pakolhatok bele? :R

(#22045) Dell XPS válasza kukamatyi (#22021) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáljátok kitakarítani és újra pasztázni a processzort. :K Feladatkezelőben érdemes ellenőrizni a komponensek terhelését (CPU / HDD), ill. HWinfó64 -gyel pedig a hőmérsékleti tartományokat.

Üdv, Dell XPS

(#22046) Aldo Novares válasza szabonagyur (#22043) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Milyen progival tudok nezni ?

(#22047) szabonagyur válasza Aldo Novares (#22046) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aida, Hwinfo és társai, de az is lehet nem fog mutatni semmit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22048) peq


peq
aktív tag

Tévedtem, nem pci ex.. Helyettem beszéljen a fotó. Mi ez? :)

Köszi

(#22049) Dell XPS válasza peq (#22048) üzenetére


Dell XPS
veterán

Modem Card nincs benne. :)

Üdv, Dell XPS

(#22050) peq válasza Dell XPS (#22049) üzenetére


peq
aktív tag

Arra nincs szükségem :) kösz :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.