Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) szaporv


szaporv
tag

Sziasztok!

Adott egy HP Elitebook 8540P laptop.

Neten bogarászva találtam egy ilyet , de a 8540p-t nem írják a leírásban csak a "W" \workstation\ típust.

Utána járás után kiderült, hogy teljesen azonos a két gép alaplapja, még a BIOS-is, procikból is ugyanazokat támogatják.

SM-ben ezek a vga-k szerepelnek: FirePro M5800, Quadro FX 880M, Quadro NVS 5100M, Quadro FX 1800M (a "W" típusban még ennyi sem)

Merjem megvenni bele ezt a kártyát? :)

hp Elitebook 8540p

(#16002) Dell XPS válasza szaporv (#16001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem erős kétségeim vannak, elég ha ránézel a modulokra. Oda bitang erős hűtés kell, és a HP-nál egy WiFi modult is nehéz cserénil azonos chip-gyártó esetében is (ID).

Kérdezd meg Őt, nagyon sok éve szinte csak MXM-es GPU-val foglalkozik. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16003) szaporv válasza Dell XPS (#16002) üzenetére


szaporv
tag

Köszönöm a választ!

Hűtést illetve bennem is felmerült a kérdés, de a W típusban is ugyanaz a hűtő található. :F

hp Elitebook 8540p

(#16004) Dell XPS válasza szaporv (#16003) üzenetére


Dell XPS
veterán

Úgy van kialakítva a heatsink, hogy hűtve van (lenne) a 4db VRAM, VRM, FET-ek sokasága?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#16005) szaporv válasza Dell XPS (#16004) üzenetére


szaporv
tag

Igen, a jelenlegi kártya nvidia vga teljesen megeggyezik kinézetre azzal amit linkeltem.

hp Elitebook 8540p

(#16006) Dell XPS válasza szaporv (#16005) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor marad a VBIOS kérdése, ill a tapasztalat. Biztosan segít a kolléga, írjál a fejleményekről! :)

Üdv, Dell XPS

(#16007) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Az új kiszemelt laptopomba van 8gb ssd. Azt mire tudom majd benne használni? (tudom mi az az ssd, de nekem kevésnek tűnik a 8gb)
Köszi

(#16008) NTonee válasza csipszikutya (#16007) üzenetére


NTonee
veterán

Az valószínűleg egy sshd része. Nem külön van, hanem a winchesterre van ráépítve. Te nem tudod használni, az sshd figyeli a gyakran használt fájlokat és áthelyezi őket a flash alapú területre a gyorsabb elérés érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#16009) csipszikutya válasza NTonee (#16008) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Értem, köszönöm!

(#16010) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Sziasztok!
Adott egy asus x50rl laptop. Régen xp volt rajta, jól működött, aztán lett rajta egy ubuntu az is jó volt. Majd most lett rajta egy win7 és a problémám, hogy a képernyő meg van nyúlva. Mi a probléma? Valahol azt olvastam, hogy a videokártyával van valami, de annyira nem értek hozzá. PRóbáltam drivert leszedni több kevesebb sikerrel. Ati radeon xpress 200m van benne.
A segítséget előre is köszönöm! :R

(#16011) MasterMark válasza Telomanikus (#16010) üzenetére


MasterMark
titán

Felbontás jó?

Switch Tax

(#16012) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok,

Nem tudom,hogy jó helyen járok-e .. de hátha :D

Szeretném újra pasztáztatni és kitisztítatni a Dell Inspiron 5520 notimat. Laptopszalonból vettem még 1 éve,így a garancia miatt oda is vinném vissza.

Vannak valami tapasztalatok a laptopszalonnal kapcsolatban ilyen téren? Rendesen megcsinálják?

Köszi! :))

iPhone 13 Midnight Black

(#16013) tigerscorpio válasza Dell XPS (#16002) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Szép estét !

Kezeim ügyébe került egy acer aspire 5536G típusú noti.

Elméletileg sör borult a billentyűzetébe

Ezt azért kaptam, mert egy másikat megcsináltam, de lényegtelen.

Azt kell róla tudni, hogy mindenestől megkaptam, csak a memóriát vették ki belőle.
Kíváncsibb voltam annál, hogy neten rendelgessek, megvárjam a ramot, és a többi...
Üzletbe bementem volt egy 2gb ddr2 667 es ram a a polcon. ezt meg is vettem.
Rakom bele a gépbe. nem ad képet.
Szétugrasztottam, még mindig semmi.
aztán egy sufni tuningos gányolás- hűtőlamella tágítást kijavítottam az alján, szerelem össze elemenként rádugva a dolgokat.
kapcsolom be ismét.

ad képet.

Frankó.
jó is volt egy darabig

Egy kevés idő elteltével ugyanúgy nem ad képet. akkor kipróbáltam külső monitorral is, és úgysem adott képet.

a napokban elkezdtem szétkapni ismét.

a billentyűzetet feletti fedlapot lepattintottam, aztán elindult.

-Gondoltam arra, hogy a fedélnyitás érzékelő köpköd bele a levesembe, de nem, azt a mágnest megtaláltam.

-most megint ott tartunk, hogy bekapcsolom elindul a venti, majd leáll. olykor ismét elindul a venti...

Már kifogytam az ötletekből, ha valaki tudna segíteni egy ötlettel, hogy még mit nézzek meg az nagyon jó lenne. előre is köszönöm a válaszokat

:R

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#16014) MurdR


MurdR
veterán

feleslegesen ne emelgess ki lényegtelen dolgokat. :D

Miután hozzádkerült, tiszta alkohollal át lett tisztítva a noti belseje, vagy még dolgozik benne a folyadék?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16015) KillHates válasza tigerscorpio (#16013) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha egy notebook-ba folyadék kerül, az olyan mint a halálos rádióaktív dózis az embernek; bármit csinálhatsz csak idő kérdése, hogy mikorra csinálja ki teljesen. Talán a tiszta víz, ami után -feltéve, hogy azonnal szétszedik a gépet teljesen és átmossák bő alkohollal- menthető még az alaplap, da a billentyűzet, az LCD biztos kuka lesz.
De a kávé, kóla, égetett szesz, sör, bor, felöklendezett tej, macskapisa után reménytelen már a helyzet, ha bejut a furatgalvánba, vagy a BGA alá. És ezek elég gyorsan megtörténnek...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16016) szaporv


szaporv
tag

Egyszer nekem is volt dolgom olyan laptoppal amibe fél pohár pepsi folyt bele :)

Nem is akartam nekiállni mert sok reményt nem fűztem hozzá...így a pepsi 1 jó hetet dolgozott rajta :D

Na de a lényeg..

Átmostam többször alkohollal,semmi javulás nagyobb tálba sok-sok alkohol, alaplap alámerült 20percre, még mindig semmi sem történt, aztán fogtam az alaplapot felmelegítettem (radiátorra tettem) úgy kb 60 fokra, újra jött a "tálas" megoldás, tálból ki, radiátorra fel, várakozás, és próba...láss csodát indult, de csak 3x tudtam bekapcsolni utána semmi... bevált folyamat ismétlése megint eredményt hozott, de csak pár indulásra...aztán ment a szó szerint a csap alá amiből kb 75-80 fokos víz jött \nooormális\ :R jó alaposan átmosva BGA-at minden irányból bőségesen :W , hogy alá is kerüljön...utána alkohollal átöblítettem.. 2 nap száradási időt adtam neki :)) utána teszt és indul 20.-ra is 8 órás stresszteszt, ram teszt is jó pár órát futott... emberkének odamertem adni, ez volt kb 10 hónapja, azóta tökéletesen működik, semmi rendellenességgel nem találkozott eddig.

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#16017) MurdR válasza szaporv (#16016) üzenetére


MurdR
veterán

Csapvízzel? :Y :Y :Y

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16018) szaporv válasza MurdR (#16017) üzenetére


szaporv
tag

Pontosan, számomra is hihetetlen...

Gondolkodtam, hogy mivel lehetne leszedni a kólát.. vagyis a ragacsos maradványát... amikor az asztalra folyik és ottmarad akkor is melegvíz hozza a legjobban és jött a "nagy" 5let, semmit sem veszíthetek alapon... :))

De csak azért álltam neki a dolognak mert fél % esélyt nem adtam annak az alaplapnak már...

Az alkohol nehezen hozta le a kólát a lapról, a meleg víz egy szempillantás alatt eltüntetett mindent..

Amúgy egy HP Pavilion DV 9xxx amd-s integrált vga-s alapról volt szó.

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#16019) MurdR válasza szaporv (#16018) üzenetére


MurdR
veterán

Nem áztatni kellett volna, hanem fogkefével "lesúrolni".

Na mindegy, csodák még vannak.
Többször azért légyszíves ne próbálkozz vele, mert megállt bennem az ütő amikor olvastam :DDD

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16020) szaporv válasza MurdR (#16019) üzenetére


szaporv
tag

Meg történet többször is, csak nem számoltam be nagyon részletesen, de ugye a BGA alá nem férek be semmivel és ott láttam, hogy bizony van "anyag" ami semmilyen módon nem tudtam eltávolítani.

hp Elitebook 8540p

(#16021) szaporv válasza MurdR (#16019) üzenetére


szaporv
tag

Természetesen eme barbár módszert nem alkalmazom, és nem ajánlom semmilyen gugliból idelátogató emberkének sem ezt a mutatványt. :( :))

hp Elitebook 8540p

(#16022) Norberto666


Norberto666
tag

Üdvözlök mindenkit!

Nemrég vásároltam egy np300e5a-s01uk laptop-ot,és az lenne a kérdésem hogy az hogyan tudom ,vagy be lehet állítani egyáltalán, amikor a kijelzö kikapcsol és ujra bekapcsol akkor jelszot kérjen?(nem alvo állapotra gondolok csak kijelzö kikapcsolasra!)
Elöre is köszönöm a segítséget!

(#16023) MurdR válasza Norberto666 (#16022) üzenetére


MurdR
veterán

Rendszerszinten szerintem sehogy.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16024) szaporv válasza Norberto666 (#16022) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Felhasználói fiókodat véded jelszóval?

hp Elitebook 8540p

(#16025) MurdR válasza MurdR (#16023) üzenetére


MurdR
veterán

Vagy esetleg azt be lehet állítani, hogy 15perc inaktivitás után zárjon, és a monitor kikapcsolást 15percre (?)..
Nem tudom hirtelen, nincs előttem gép.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16026) szaporv válasza MurdR (#16023) üzenetére


szaporv
tag

Ezt csak akkor tudod elérni, ha képernyőkímélőt állítasz be, annál be lehet kapcsolni hogy visszatérés után az üdvözlőképernyő jelenjen meg, ahol újból kéri a jelszót.

Start --> Vezérlőpult --> Jobboldalt fent a keresőbe -->Képernyőkímélő
Válassz ki egyet, állítsd be az időt és engedélyezd a bejelentkezési képernyőt.

hp Elitebook 8540p

(#16027) tigerscorpio válasza KillHates (#16015) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Köszönöm mindenki gyors válaszát :)

Alkoholt még nem adtam neki. ugyanis a mutatványt tavaly hajtották végre rajta hozzávetőlegesen.

A gép viszont 2 hete jutott el hozzám.

A Billentyűzet része az kuka, mert van amit érzékel, van amit nem, van olyan gomb amire 3 karaktert ír.
de ez érdekel a legkevésbé :))

Alaplapon nyomokat nem találtam, beleszáradványokat.
Megeshet, hogy, (csak a bill rész kapott) ?

-szaporv : Elég meredek ;] Ezt nem tenném meg semmiféle felindulásból :)
Alkoholfürdő, meg suvickolás még oké ,

-MurdR : Lehet éreztem iróniát szavaidban :R

Talán anno tankönyvekben volt így, hogyha nem olvastad végig a szöveget, de a kiemelteket összeolvastad, akkor megvolt a rövidebb, tömör lényeg :D

Mit mondtok, mitől indulhatott el néhányszor ?
-Legutóbb amikor működésre bírtam, akkor ment egészen addig, amíg a gép el nem ment alvóba. utána nem jött vissza a mocsok... :(((

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#16028) szaporv válasza tigerscorpio (#16027) üzenetére


szaporv
tag

Nem akarlak biztatni, de nálam is ugyanígy volt :D

Elég sokat állt fárasztópróbán :(

Megpróbálnám azt, hogy felmelegítem az alkoholt és azzal "öblögetnék" :)) talán az jobban felodaná a szennyeződéseket amik esetleg a chipek alatt maradtak.

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#16029) tigerscorpio válasza szaporv (#16028) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Rendben
Köszi, megpróbálom... berontok reggel a gyógyszertárba meló előtt , aztán kérek szépen egy kübli alkoholt :)

Szép estét

:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#16030) szaporv válasza tigerscorpio (#16029) üzenetére


szaporv
tag

Szívesen, remélem sikerül életre kelteni! :)

hp Elitebook 8540p

(#16031) KillHates válasza szaporv (#16018) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Amúgy egy HP Pavilion DV 9xxx amd-s integrált vga-s alapról volt szó."

Huh, ez még kóla beöntés nélkül is súrolja a retek melegágya fogalmát. :U
Az, hogy elindult utána a gép, még csak-csak... de hogy azóta (1éve) még működik, már számomra necces. Nem vonom kétségbe a szavad, de nekem egy kicsit városi legenda a történeted :) Persze minden lehetséges. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16032) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok e a kérdésemmel de majd útba igazítotok.
A notim elkezde azt csinálni hogy nem tölti az akkut ha csatlakoztatom a hálózati töltőre.Viszont ha kiveszem az aksit és visszarakom akkor tölti.Tud valaki erre magyarázatot?

(#16033) szaporv válasza KillHates (#16031) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Hát igen remek egy széria :(

Ha gondolod elküldhetem leveheted a bga-t biztos valami van alatta még, valamint a billzet megvan bizonyítéknak :D :DD

hp Elitebook 8540p

(#16034) KillHates válasza szaporv (#16033) üzenetére


KillHates
nagyúr

JAJ! El ne küldd! Már így is borsódzik a hátam! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16035) szaporv válasza KillHates (#16034) üzenetére


szaporv
tag

:C :C :C :C

Nyugalom, nem lesz az javítva még akkor sem, ha leválik a lapról :D

hp Elitebook 8540p

(#16036) Mantin


Mantin
aktív tag

Erre valaki? :U

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#16037) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Megvásáróltam az invertert (msi vr630x),de ugyan az a problémám,nincs világítása a kijelzőnek!Új a szalagkábel,új inverter,a kijelző jó!Kérdezésre egy "szakember" annyit mondott,hogy nincs test!A testnek azt lehet nevezni,ami az alaplapon Z formájú függőlegesen van az alaplapon réz lapocska,ami hozzáér a laptop házához?
Előre is köszi!Nem vágom ezt!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#16038) Rivaul válasza Ulius80 (#16037) üzenetére


Rivaul
addikt

Az én laposom esetében a kijelző test kábele a linkelt képen a bal oldalon van elvezetve, egy fekete kábel ami egy csavarhoz csatlakozik csak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16039) Ulius80 válasza Rivaul (#16038) üzenetére


Ulius80
tag

Nálam ilyen nincs.A szalagkábelből se jön egy,amit csavarozni kéne,az inverter se csavaros,csak két luk van rajta,amivel a kijelző hátlapjához helyezhető,a kijelzőből meg csak két kábel jön,amit az inverterbe dugok.Köszi a választ!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#16040) Rivaul válasza Ulius80 (#16039) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos akkor én passzolom. Hülyeséget nem szeretnék írni :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16041) MurdR válasza Mantin (#15998) üzenetére


MurdR
veterán

Driver frissítés megvolt? (Csökkentett, letöröl, újrarak.)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#16042) Norberto666 válasza szaporv (#16024) üzenetére


Norberto666
tag

Szia!

Igen,vagyis arra lennék kiváncsi hogy le lehet e jelszavazni ugy hogy közben a letöltések menjenek tovább?
Mert ugyanis vannak lakotarsak és nem szeretnem ha valaki belenezne a gepembe mig nem vagyok otthon ,ami kizart, de nem art az ovatossag!

(#16043) werszomjas


werszomjas
őstag

Hello.

Dell 5540 3G/HSPA modemmel lenne egy olyan gondom, hogy beteszem a gépbe, felismeri, driver, broadband manager telepítve, beteszem a sim kártyát, kéri a PIN-t de nem fogadja el :(

Ez mitol lehet?
Elvileg független.

üdv

(#16044) Kbali válasza Norberto666 (#16042) üzenetére


Kbali
nagyúr

Simán lejelszavazod a fiókod, amikor elmész a géptől, nyomsz egy Windows bill + L-t és lockolod a gépet, csak jelszóval lehet belőle visszajönni. Azt meg az energiagazdálkodásnál kell beállítani, hogy ne kapcsoljon ki a gép sosem.

(#16045) Kbali válasza werszomjas (#16043) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a PIN-t nem fogadja el, annak semmi köze a lockoltsághoz, mert az ellenőrzés magán a SIM-en történik. Biztosan jó PIN-t írsz be? Nem lett már lockolva a PIN? (Bár akkor már PUK-ot kérne). Ha a SIM-et belerakod egy telefonba, akkor elfogadja a PIN-t?

(#16046) Norberto666 válasza Kbali (#16044) üzenetére


Norberto666
tag

Ezer hála!
Müködik!
thx!

(#16047) werszomjas válasza Kbali (#16045) üzenetére


werszomjas
őstag

A sim biztos hogy jo mert a tmobilos usb stickben mukodik.

üdv

(#16048) Kbali válasza werszomjas (#16047) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyébként mi a hibaüzenet?

(#16049) Mantin válasza MurdR (#16041) üzenetére


Mantin
aktív tag

A secure boot lehet a csökkentett mód? Csak mert mást nem találtam és ebben nem indul el, azt írja nincs bootolhato drive try to reseat it :))

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#16050) MurdR válasza Mantin (#16049) üzenetére


MurdR
veterán

Win7 csökkentett mód :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.