Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Laptop ventillátorral kapcsolatban lenne kérdésem:

Toshiba P305D-S8834 laptopról van szó. Kb 5 éves, de mivel eddig nem volt vele gond, nem is volt portalanítva, szétszedve. Utóbbi időben viszont eléggé forrósodott, volt hogy ki is kapcsolt, így egy útmutató alapján szétszereltem: a laptop alig volt poros, az asztali gépben több gyűlik össze egy hét alatt, mint amennyit találtam benne.

Így gondolom a ventilátor lehet a ludas, nem forog úgy mint régen stb.
Szóval amire gondoltam: új paszta a procira (ami maradt az előzőből azt már nem is nevezném pasztának), sűrített levegővel kitisztítom (törölgetni nem szeretném), illetve arra gondoltam, hogy akár vennék bele egy új ventillátort is.
Keresgéltem neten a modelszámra (KSB0505HA), de egyik se Toshibához való. Nekem a venti össze van építve a hővezető csővel ami a VGA/Proci fölé is elnyúlik. Ilyet nem láttam sehol

Tudtok ajánlani olyan boltot pesten ahol nagy valószínűséggel találok ilyen ventillátort?
Vagy elég lesz neki a tisztítás és az új paszta?

Köszi előre is.

Üdv.

(#9002) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Jelenleg nincs nálam a létem adaptere.ha 19V/4,75A--Es a gyári töltő, akkor milyen paraméterű laptop töltő lehet alternatíva? A csatlakozót leszámítva

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9003) xcds válasza TheProb (#9002) üzenetére


xcds
őstag

A volt mindenképp egyezzen.

(#9004) TheProb válasza xcds (#9003) üzenetére


TheProb
veterán

19,5v/3,5a körülit találtam eddig. Ez nemjo? Az a plussz 0,5 még nemgáz, nem?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9005) Dell XPS válasza tPedro_ (#9001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kell ventilátort venned, mert az újnak is ugyanaz lesz a szabályzása, így elég lesz a tisztítás és a hőelvezetők cseréje. Processzorra biztosan ráfér a pasztázás, a GPU -t kell még ügyesen megoldanod.

(#9004) TheProb : 19.5V -al nincs probléma biztosan, inkább azt ellenőrizd le, hogy ilyen Amper különbséggel egyáltalán elindul -e a laptop, ez lenne inkább kérdés, ill. gond a teljesítmény szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9006) TheProb válasza Dell XPS (#9005) üzenetére


TheProb
veterán

Annyira kéne csak hogy este feltöltse az akksit

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9007) Dell XPS válasza TheProb (#9006) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt fel fogja tölteni kikapcsolt állapotban, ha használni is szeretnéd, akkor olyan adaptert keressél, ami Amper -ben közelít az eredetihez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9008) tPedro_ válasza Dell XPS (#9005) üzenetére


tPedro_
őstag

Értem köszi.
A CPU-n úgy nézem sima paszta volt, ami persze azóta kiszáradt. A GPU-n meg úgy tűnik, mintha egy kis 1mm vékony, téglalap alakú gyurma állagú cucc lenne. Ez egyben is maradt a levételkor és úgy nézem jó állapotban van.
Esetleg egy kis WD40 a ventinek?

Más, lene még egy akksival kapcsolatos kérdésem:

A gyári akksi tönkrement már egy ideje, ezért vettem hozzá egy utángyártott, kompatibilis akksit, de sajnos ez se működik tökéletesen. Beraktam, felismerte, fel is töltötte, viszont ha nics rádugva a hálózatra, akkor random időközönként kikapcsol.
Van hogy boot közben, vagy hogy 5 perc után, van hogy 10, teljesen véletlen.
Ennek mi lehet az oka? Lehet esetleg valahogy javítani?

[ Szerkesztve ]

(#9009) albi31 válasza tPedro_ (#9008) üzenetére


albi31
senior tag

A ventit is szedd szét,mert ott lesz a porcica,amit keresel,és annak eltávolítása után ellenőrizd a hőmérsékleteket,a GAP-pad-t a VGA-n csak akkor ne cseréld,ha "frissnek" érzed,ha már nem az,kemény és száraz,repedezett,akkor cserés!!!

Dell XPS :tényleg nem használunk 1mm-s réz lapot,ráadásul az esetek 99%-ban egy hőcsövön van a CPU-GPU páros,így előfordulhat hogy a vastagabb lemez eltartja a hűtést a CPU-tól vagy rosszabb esetben megtörik a hőcső!Ahogy írtam,max 0.5mm-seket használok,ritkábban 0.3mm-t!

[ Szerkesztve ]

(#9010) NEMO1968 válasza TheProb (#9004) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hali!
Ment egy PÜ

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9011) NEMO1968 válasza tPedro_ (#9008) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Inkàbb egy kis műszer(varrógép) olajat cseppents bele.
Èn fecskendővel,injekciós tűvel csinàlom,ha kell esetleg.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9012) TheProb válasza Dell XPS (#9007) üzenetére


TheProb
veterán

köszi a segítséget. sajnos 3gépből egyiké se volt jó csatlakozó miatt... (igazán ráférne a laptop töltőkre is vmi szabványosítás, mert ez így nem jó, hogy még gyártónál, házon belül is több féle/fajta csatlakozó van...)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9013) Backspace


Backspace
tag

Ki szeretném cserélni a lapotopom hűtőjét (Toshiba Satellite L850-13U), de erre a típusranem találtam a google-n pontos szétszedési útmutatót, csak más Toshibákra. Addig eljutottam, hogy szétcsavarozom a hátulját, de nem tudtam eddig lepattintani a müanyagborítását (nem akartam feszegetni) . Valszínűleg le kellene szednem a billentyűzetet is, de még nem találtam meg a módját.
Esetleg valaki tudna segíteni? :R

(#9014) tPedro_ válasza albi31 (#9009) üzenetére


tPedro_
őstag

Meg nem jottem ra, hogy a ventit hogy kene szetszedni, de megprobalom azt is kifujni suritett levegovel.
A VGA-n tenyleg frissnek tunik, oldalrol megnyomtam ovatosan es tok puha, keplekeny az anyag. Egyebkent ez a "gyurma" cucc milyen neven fut a boltokban?

@NEMO1968: Oks, koszi, megnezem van-e itthon. Ha nem lenne, akkor WD40 semmikepp?

@Backspace: Nem tuti, de van egy tippem. Az enyemen is es mas Toshibakon is igy kell, meg egyszer mondom, a tieden lehet, hogy nem!!
A bill felett van egy vekony hosszu csik, egy takaro elem, amit ovatosan le kell pattintani. Az alatt talalhatoak azok a csavarok amik a bill-et rogzitik (nalam ketto).
Bocs, most nezem a tied nem ugy nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#9015) Backspace válasza tPedro_ (#9014) üzenetére


Backspace
tag

Köszönöm azért, de én is pont itt akadtam el. :(
Még a toshiba oldalán se találtam semmilyen szétszerelési útmutatót.

(#9016) tPedro_ válasza Backspace (#9015) üzenetére


tPedro_
őstag

Youtube-on is erdemes megnezni, hatha.

(#9017) Backspace válasza tPedro_ (#9016) üzenetére


Backspace
tag

Ott is kerestem, de sajnos csak más típusokra találtam...

(#9018) tPedro_ válasza Backspace (#9017) üzenetére


tPedro_
őstag

Melohelyrol nem tudok videokat nezni, de ezeket talaltam, nem tudom jok-e:
https://www.youtube.com/watch?v=X8y3WSaXzAQ
https://www.youtube.com/watch?v=1MzzL0tQCQc

[ Szerkesztve ]

(#9019) Backspace válasza tPedro_ (#9018) üzenetére


Backspace
tag

Köszönet!

Időközben a Toshibás notebook topikban megtaláltam az L850-es modellnek a szétszerelési útmutatóját. Ezúton is köszönöm Balázs1986-nak az infót!

Remélem Nektek is hasznos lesz!

(#9020) NEMO1968 válasza tPedro_ (#9014) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha túl sokat fújsz belőle,többet àrt mint hasznàl.
Átfolyik rajta rá a lapàtokra ès beteríti vele a környéket.
Én egyszer hasonlóan jártam az olajjal.
Szal azzal is csak óvatosan.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9021) tPedro_ válasza NEMO1968 (#9020) üzenetére


tPedro_
őstag

A felvitelt megoldom, azzal nem lesz gond, csak azt hittem, hogy van valami olyan kulonbseg a wd40 es a muszerolaj kozott, ami miatt az elobbi nem ajanlott.

(#9022) Dell XPS válasza tPedro_ (#9008) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom azért érezhető lesz a változás öt év után... A GPU -nál Gap-Pad van hőelvezetés céljából, ezt igazán monitorozni kell mielőtt cserélnénk, helyettesítenénk, ugyanis az "állaga" nem mindig mérvadó sajnos - természetesen nem a szakadt, kiszáradt esetre gondolok. Amennyiben nem volt problémás, akkor nem kell foglalkozni vele, visszatéve ugyanazt hozza majd mint eddig.

Szerintem a WD40 -et nem kellene erőltetni ha nem volt hangja a ventilátornak, elég alaposan kitakarítani. Távolról elég nehéz megmondani, de elég esélyes, hogy az akkumulátor hibás sajnos.

Üdv, Dell XPS

(#9023) Jozzz


Jozzz
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Most vettem egy Toshiba L50-A W10 gépet. A gép fasza nagyon jól felszerelt. De a hanggal valahogy nem boldogulok. A probléma a következő. A gép HDMI kábellel össze van dugva a Denon erősítővel, és az erősítő HDMI kábellel a TV. A probléma először ott jött elő, hogy az F1 2013 játék közben mikor átvezető beszélgetés volt akkor volt hang, de mikor az autót vezetni kellett minden elnémult. Tegnap videózás közben észrevettem, hogy ha 5.1-es hang megy ki akkor van hang rendesen. De amint csak stereo hang van, már néma az erősítő...Ha a TV-re kötöm rá a gépet akkor ott van hang. Nagyon nem tudom, hogy mit kellene állítani. Először az erősítőn az 5.1 helyett csak stereoban szólt, de ott megtaláltam a hibát, és így már ez jó. Megpróbáltam, hogy visszaállítom, de úgy sincs stereó jelnél hang. Tudtok segíteni, hogy hol milyen beállítással próbálkozhatnék?

Előre is köszönöm!

Jocó

(#9024) Dell XPS válasza albi31 (#9009) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én továbbra is fogok használni ilyen méretűt, mert legutóbb is kellett egy DELL M5010 -hez például ( 2db 0.5mm -est kaptam gyorsban javító kollégáktól, mert Ők is kifogytak belőle éppen az 1mm -ből..), de köszönöm, hogy jelezted. Egyébként esztergályos üzemből kapom, de én is nehezen jutok hozzá, sőt egyre kacifántosabb.

Üdv, Dell XPS

(#9025) tPedro_ válasza Dell XPS (#9022) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszonom.

A Gap-pad-del kapcsolatban, hogy kene monitorozni?
Hogy problemas volt-e azt se tudom igazan, mivel jo allapotunak tunik, ezert gondoltam, hogy nincs vele gond. De vegulis le is cserelhetem, biztos ami biztos alapon, ahogy neztem, nem egy nagy tetel.

(#9026) Dell XPS válasza tPedro_ (#9025) üzenetére


Dell XPS
veterán

Előtte gondoltam hőmérsékleti tesztekkel, de ha nincs gondod vele akkor nem kell. Én már jártam úgy több esetben, hogy a benne lévő "rosszabb állapotú" jobban teljesített mint az új, nyilván ennek minőségi okai is vannak - szóval nehéz beszerezni megfelelőt Gap-Pad -ból. (3.2W/mK -10W/mK)

Üdv, Dell XPS

(#9027) albi31 válasza tPedro_ (#9014) üzenetére


albi31
senior tag

nagyin pici kis csavarok fogják,megfogod látni,kb 3-4db...és sűrített levegővel nem tudod kifújni!(amúgy én is WD40-t használok,persze,csak óvatosan,és a megfelelő helyre,vagyis a ventilátor furatba,amikor szét van szedve a ventilátor teljesen!)
Dell XPS: :tudom,hogy tudod, csak gondoltam,leírom a többieknek hogy dedikált memóriával rendelkező GPU-t tudunk monitorozni,északi híd(shared memory) nem monitorozható.

Backspace: miért akarsz egy olyan fiatal gépen ventit cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#9028) rob72


rob72
tag

Hali most vettem egy Asus N55SF laptoppot ami jó meg minden de a 2 video kari van benne és nem tudom hogy mikor és melyik megy. Pl ha bekapcsolom a játékot akkor szerintem ugyan úgy az inteles megy...

Van külső monitorom és hdmin kiküldtem a képet meg a hangot is és minden játék megy rajta rendesen egyből
hogy van ez most?

(#9029) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#8961) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Na kiderült mi történt, valami fekete halál, és a win 8 a hibás. Baja lehetett valami driverrel, ezért megdöglött... :W Újra kell húzni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9030) Impressa válasza rob72 (#9028) üzenetére


Impressa
őstag

Az Nvidia vezérlőpultjában van egy olyan beállítási lehetőség, hogy kitegyél a tálcára egy ikont.
Nvidia vezérlőpult --> Asztal --> GPU tevékenység ikonjának megjelenítése az értesítési területen - azt kipipálod. Íyg nyomon tudod követni, hogy mikor melyik GPU van használatban. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9031) rob72 válasza Impressa (#9030) üzenetére


rob72
tag

ja azt láttam már de az is valami iszonyat gagyi xd. amikor benyomom az nvidia vezérlőpultot akkor azt irja ott lent a négyzetbe hogy 1 program de mikor kikapcsolom vagyis leteszem tálcára akkor meg semmi mintha kikapcsolt volna a video kari

erre gondoltam mikor a hdmin megy az nvidia:

[ Szerkesztve ]

(#9032) Backspace válasza albi31 (#9027) üzenetére


Backspace
tag

Az a helyzet, hogy zörgős hangja van és nem akarom olajozgatni.

(#9033) #49553920


#49553920
törölt tag

(#9034) taxy88


taxy88
aktív tag

Sziasztok!

Ide is írok ,hátha hamarabb kapok választ.
Adott egy sony vaio fit 15e(pontosan: svf1521v1eb) és egy eléggé aggasztó probléma merült fel.
A wifi kapcsolat egyik pillanatról a másikra megszakad, korlátozottá válik. Van hogy 20-30percig is jól működik, de általában a bekapcsolást követő 5 percen belül megszakad a kapcsolat.
Sajnos az alábbi l[link] is alátámasztja,hogy sajnos nem egyedi eset és tényleg gondok vannak, amit a sony nem akar elismerni.
Tegnap kaptam vissza szervizből és állítólag nem tapasztaltak semmi hibát.

A kérdésem az lenne, hogy van valaki ,akinek van ilyen gépe van? A leírt probléma másnál is jelentkezik?

Tehát , ha valaki ilyen vagy hasonló (broadcom 43142 kártyával szerelt) laptopot szeretne vásárolni, inkább ne tegye.

(#9035) ngabor2


ngabor2
nagyúr

adott egy Fujitsu-Siemens Amilo Pa 1510 notebook. jó öreg. erre lett feltéve egy win 7. eddig oké, de egy dologgal nem bírunk zöld ágra vergődni: a videokártya driverrel. a google se sokat segített, a legacy vista drivert ajánlotta, látszólag fel is tette, de semmi változás, az alap vga-val megy tovább.

az amd oldalán semmi nincs, még az xpress 1100 chipsetről se. a fujitsu oldalán még annyi se, náluk ami kimegy a gyártásból, le is kerül a támogatási listáról :( ötlet?

mellékelem a jelentést:

Catalyst® telepítéskezelő
Telepítési jelentés
10/15/13 19:27:14

Hardveradatok
Név ATI Radeon Xpress Series
Gyártó ATI Technologies Inc
Eszközazonosító 0x5975
Kereskedő azonosítója 0x1002
Kategória kód 0x030000
Ellenőrizte: 0x00
Alrendszer azonosító 0x10b8
Alrendszer eladójának azonosítója 0x1734
Egyéb hardver

Meglévő csomagokATI Catalyst telepítéskezelő
Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable 32bit

Egyéb észlelt eszközök
ATI RADEON XPRESS 200 Series
Gyártó ATI Technologies Inc
Eszközazonosító 0x5950
Kereskedő azonosítója 0x1002
Kategória kód 0x060000
Ellenőrizte: 0x10
Alrendszer azonosító 0x10b8
Alrendszer eladójának azonosítója 0x1734

ATI Integrated SATA Support
Gyártó ATI Technologies Inc
Eszközazonosító 0x4379
Kereskedő azonosítója 0x1002
Kategória kód 0x01018f
Ellenőrizte: 0x80
Alrendszer azonosító 0x10b8
Alrendszer eladójának azonosítója 0x1734

ATI Integrated SMBus Support
Gyártó ATI Technologies Inc
Eszközazonosító 0x4372
Kereskedő azonosítója 0x1002
Kategória kód 0x0c0500
Ellenőrizte: 0x83
Alrendszer azonosító 0x10b8
Alrendszer eladójának azonosítója 0x1734

ATI Integrated SATA Support
Gyártó ATI Technologies Inc
Eszközazonosító 0x4376
Kereskedő azonosítója 0x1002
Kategória kód 0x010182
Ellenőrizte: 0x80
Alrendszer azonosító 0x10b8
Alrendszer eladójának azonosítója 0x1734

ATI Integrated Azalia Support
Gyártó ATI Technologies Inc
Eszközazonosító 0x437b
Kereskedő azonosítója 0x1002
Kategória kód 0x040300
Ellenőrizte: 0x01
Alrendszer azonosító 0x10b8
Alrendszer eladójának azonosítója 0x1734

[ Szerkesztve ]

(#9036) albi31 válasza ngabor2 (#9035) üzenetére


albi31
senior tag

innen próbáld meg leszedni az XP-s driver-t,és majd a Win7 alatt kompatibilitás módba indítsd el!

(#9037) ravail válasza ngabor2 (#9035) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Sokaknak segített, hátha segít neked is. A DriverPack Solution full DVD-t töltsd le. Vagy DVD-re írd ki, vagy nyisd meg az ISO-t, és a tartalmát másold egy USB penridve-ra, és az exe onnan is indítható. Teljesen ingyenes. Tud magyarul. Ha haladó módra váltod, Te határozhatod meg, hogy mit telepítsen, mit ne.
Sok sikert!

(#9038) dutkair


dutkair
csendes tag

Üdv!

Lepucoltam a sony vaio sve1112m1ew laptopomról a gyári win8-at amit most vissza szeretnék hozni, de sehogy sem tudom előhozni a vaio recovery centert. Bootnál F10 nem működik, sem semmi más amit a leírásokban láttam. Megvan a gyári recovery partició, tehát elvileg vissza lehet hozni csak nem tudom hogyan....

Valaki esetleg tudne ebben segíteni?

Köszi!!!!

(#9039) ngabor2 válasza albi31 (#9036) üzenetére


ngabor2
nagyúr

& ravail: köszi mindkettőtöknek a választ. közben sikerült megoldani, a legacy driver kellett, csak dd_ccc végű. azt letöltöttem, és így már megy rendesen.

meglátom, hogy ezt a driver dvd-t leszedem-e, bár most működik minden rendesen, úgy tűnik.

(#9040) ravail válasza ngabor2 (#9039) üzenetére


ravail
senior tag

Nagyon szívesen!
Ha rám hallgatsz, leszeded. Ajánlom figyelmedbe a linkelt oldal alján a torrent-et. Úgy gyorsabban lejön. Természetesen én is a "gyári" eredeti driverek használatának a híve vagyok. Azonban sok esetben rengeteg időt és kínlódást lehet megtakarítani ennek a programnak félévente vagy évente frissített változatával. Ráadásul reklámoktól, "vedd meg!"-ektől mentes. Azért azt el kell mondanom, hogy ha a felkínált drivert nem az eszköz gyártója készítette, akkor ln csak végszükség esetén szoktam használni. De mindent ki lehet próbálni, hisz készíthetsz mentést, és vissza is tudod állítani a régit. Ez a program nem telepítendő! Fut mindkét említett eszközről, de akár HDD-ről is. Ha frissítettél vele egy adott gépen, akkor egy kis programot is felrak, ami figyeli a telepített driver esetleges frissítését. Ez -ha nem akarod a gépen hagyni- könnyen eltávolítható. Nálam mindig van belőle egy példány USB pendrive-on, és sokszor veszem hasznát.
Sok sikert!

(#9041) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Van egy Packard bell noti. Egyik napról a másikra nem hajlandó bootolni. Bekapcsol, de semmi. Kivettem a ramot, és a vinyót is egyszerre, és a probléma ugyanaz. Valszeg el sem jut addig, hogy a memóriát és a merevlemezt csekkolja.
Mi lehet a baj? Én alaplaphibára gyanakszom... :(

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#9042) szergej


szergej
tag

Helló srácok !
Gondolkodom rajta hogy eladom a szeretett Portégé M200-asomat. Ha már eladnám akkor szeretném ha legjobb formájában kelne el. Az egyetlen gond a fedelével lenne. Már én is így vettem de engem akkor nem zavart.mert nagyon vágytam rá... :)
ilyen

A kérdés a következő: próbálkozott már valaki fedél polírozással ne adj Isten szálcsiszolással vagy hasonló ?? A fedél elvileg magnézium ötvözet ha jól tudom de mindenesetre fémesen hideg.
Vagy inkább valami festésben gondolkozzak ?
...vagy hagyjam az egészet mert nem ér annyit...

Köszönöm a válaszokat ! :R

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#9043) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!

Adott egy MSI Burgundy red laptop. A kijelzője egy bizonyos szögbe hajtva villog, és van, hogy el is sötétül. Kép van, csak nincs háttérvilágítás. Szerintetek ez lehet inverter, vagy a kábel van megtörve?

Köszi előre is!
Dodo

(#9044) NEMO1968 válasza szergej (#9042) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Ezt inkább itt kérdezd meg.
Ők előbb tudnak érdemi választ adni.
Sz.v.sz rongykorong polírpaszta kombóval érdemes lehet megpróbálni,ha nem túl mélyek a karcok.
Elég hosszadalmas művelet lesz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9045) radi8tor válasza dodopek (#9043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kábel kontakthibára tippelek a zsanérnál.

⭐ Stella

(#9046) dutkair


dutkair
csendes tag

Üdv!

Lepucoltam a sony vaio sve1112m1ew laptopomról a gyári win8-at amit most vissza szeretnék hozni, de sehogy sem tudom előhozni a vaio recovery centert. Bootnál F10 nem működik, sem semmi más amit a leírásokban láttam. Megvan a gyári recovery partició, tehát elvileg vissza lehet hozni csak nem tudom hogyan....

Valaki esetleg tudne ebben segíteni?

Köszi!!!!

(#9047) bprubin


bprubin
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy Alienware notebook-hoz, honnan tudnék
szerezni ata--->sata hdd átalakítót (dell F673n)?
A segítséget előre is köszönöm.

[link]

(#9048) Kbali válasza dutkair (#9046) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan megvan még a recovery? Egyébként nincs valami saját billentyűje?

(#9049) Kbali válasza taxy88 (#9034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Más eszköz ugyanezen a hálózaton hogyan működik? Azok nem szakadnak le?

(#9050) dutkair válasza Kbali (#9048) üzenetére


dutkair
csendes tag

Igen, biztosan megvan, legalábbis a partíció és minden fájl ott van. Szerintem az a gond, hogy ahogy lepucoltam az eredeti win8-at, elment a vaio recovery is és azt nem lehet letölteni a a sony honlapjáról.Olvastam olyant, angol oldalon, hogy ha a recovery particiót b0 típusra változtatom, akkor vissza lehet állítani, de nem sikerült átállítani, nem tudom hogy kell...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.