Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Duree válasza SP4C3 (#29000) üzenetére


Duree
veterán

Nem veszed észre?

duree54

(#29002) SP4C3 válasza Duree (#29001) üzenetére


SP4C3
veterán

Abszolút. Windefender 100x jobban gyilkolja a rendszer erőforrásait.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29003) bakter24


bakter24
őstag

Abban azért kiegyezhetünk, mielőtt eldurvulna ez a vírusirtó vita, hogy MINDEN vírusirtó lassítja a rendszert, a működési elvük miatt. A különbség véleményem szerint inkább az, hogy a lassításért cserébe milyen védelme(ke)t ad!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#29004) SP4C3 válasza bakter24 (#29003) üzenetére


SP4C3
veterán

Alapvetô infó. Nem durvul el, és még csak vitának sem nevezhetjük részemrôl.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29005) Duree válasza SP4C3 (#29004) üzenetére


Duree
veterán

Igaz nem ingyenes csak 30 napi, de a nod remek választás,legalábbis szerintem.Persze ez megint csak gusztus dolga, mindenki a saját lovát dícséri és ez teljesen rendben van így.Nálam az avast leszerepelt nagyon, de attól még másnak jó lehet persze.Jó lenne egy víruskeresö tesztet látni valahol,persze korrektet, nem pedig fizetettet.

duree54

(#29006) gamer187


gamer187
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#29007) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Hali!
Remélhetőleg néhány napon belül tulajdonosa leszek egy HP 8470p notebooknak. Egy próbaverziós Windows 7 fut rajta jelenleg, de nekem van Windows 7 Professional telepítő lemezem.
Na most a kérdésem a következő: az úgy ok, ha bootolok a lemezről, és telepítem a Win 7-et, vagy előtte le kell-e szednem a drivereket. Tehát mondjuk ha telepítem, nem e száll el a touchpad, billentyűzet (nem szó szerint), és esetleg emiatt nem tudom befejezni a telepítést? Szóval valami másféle metódusa van, mint asztali gépnél?

[ Szerkesztve ]

(#29008) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#29007) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Közben megválaszolták, így érvénytelen.

(#29009) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Adott egy HP Pavilion dv6707 15.4" Notebook. Akku van, de már 0 perc üzemidővel.

A jelenség a következő: gyári tápkábel rajta, a kis kék körgyűrű a laptopon világít, hogy csatlakozik a töltő. A gép a bekapcsolás gomb lenyomására már nem reagál, tehát nem indul a gép. Akármit is csinálok.
A csoda most jön: a gép egyszerűen ezt követően (statisztika nincs rá) gondol egyet és saját magát bekapcsolja :DDD Amint elindul, gond nélkül fut a win és a gép akkor áll le amikor én akarom. Magától nem csinálja ugyanazt mint bekapcsolásnál.

A bekapcsoló gomb tuti jó, mert kikapcsolni viszont egyből kilehet vele a gépet!

Ötletek? :F

(#29010) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, adott egy asus k53sc intel core i7-es laptop, benne egy nvidia 520m-es vgaval.
ez össze van kötve egy onkyo tx-sr508-as erősítő hdmi bemetélve.
ha a kábel be van dugva a laptop és azt erősítő közé, akkor pattog a szub láda.
ha kihúzom, mondjuk a laptopból, akkor megszűnik a pattogás.
mi lehet a gond?
föld hurokra gyanakszom, de az erősítőn van coax-os galvanikus leválasztó, ami ha be van kötve ha nem, akkor is fenn áll ez a jelenség.
mi tévő legyen? van erre valami megoldás?
előre is köszönöm a válaszokat és6vagy tippeket :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29011) Duree válasza atika88 (#29009) üzenetére


Duree
veterán

Valami gond lehet a bekapcsoló panellal.

duree54

(#29012) atika88 válasza Duree (#29011) üzenetére


atika88
senior tag

Magára a gomb és a vezérlő kábelre, csatira az alaplapon gondolsz? Lehet, hogy szemre kellene véltelezni konkrétan?

(#29013) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok,

A notebookom alá ezt a hűtőpadot szemeltem ki, és szeretném megvenni. A problémám a következő:
Ahogy a képeken is látható, a gép hűtő nyílása (az a picike ahol belehetne fújni a levegőt..) nagyjából pont a hűtőpad ventilátora fölé esik. Lehet hogy hülyeség a következő feltevésem, de egy elég nagy "korong" van a ventilátor közepén, és pont ez kerülne a hűtőnyílás elé. Gondolom nem ennél a "korongnál" löki legerősebben (a legtöbb) levegőt, hanem ahol a lapátok vannak. De így ez a "korong" pont letakarja a hűtőnyílást, és így csak gép külsejét fogom hűteni.
Mennyire értelmes a felvetésem? Vagy ez nem lehetne/lesz gond?

[ Szerkesztve ]

(#29014) Duree válasza atika88 (#29012) üzenetére


Duree
veterán

A billentyüzet fölött ahol van a bekapcsoló gomb a panel kivehetó, és alatta van a bekapcsoló panel.Már volt hasonló problémával gép nálam.Van ami javítható de van ami csak cseréval oldható meg, de azt beszrezni nem egyszerű.

duree54

(#29015) SP4C3 válasza buresz8 (#29013) üzenetére


SP4C3
veterán

Nagyon jó a feltevésed, de nemrég szedtem szét egy asus notit és ő nem azon a nyíláson lélegzett, hanem a billentyűzet alatt szívta be a levegőt, az alján lévő nyílás, amiről feltételeztem, hogy a hűtő szívónyílása, na arról kiderült, hogy csak az alaplapi hangszóró/beeper. :C

Ha jól látom ott a memóriamodulok vannak, de lehet nálad ott lélegzik. Valamint mi az a két csík két oldalt?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29016) buresz8 válasza SP4C3 (#29015) üzenetére


buresz8
tag

Az a két csík a hangszóró. Ahol lenni szokott a hangszóró (a billentyűzet felett) ott fújja ki a levegőt, nem pedig oldalt. Billentyűzetnél sem hiszem hogy szívná a friss levegőt, mert nincs rés a burkolat és a billentyűk között. De akkor szerinted se lenne alkalmas ez a hűtő e nyílás alá?

(#29017) Kbali válasza buresz8 (#29016) üzenetére


Kbali
nagyúr

Teljesen feleslegesek ezek a cuccok. Esetleg emeld meg a gép hátsó részét egy kicsit, de kb. ennyi. Ha rosszul van méretezve a gép hűtése, akkor ez sem fog segíteni.

(#29018) buresz8 válasza Kbali (#29017) üzenetére


buresz8
tag

Azért nem teljesen feleslegesek. Előző gépem alatt is volt, és ~5-6 fokot levitt. Azért nem mindegy nekem, hogy 75 vagy 80 fokos a CPU.

(#29019) SP4C3 válasza buresz8 (#29018) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha idle 75-80*C akkor annak már édesmindegy a hûtôpad. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29020) Spet válasza SP4C3 (#29019) üzenetére


Spet
addikt

Ja-ja akkor annak már érdemesebb egy full puculást végezni a notebook-on (paszta csere, pormacskátlanítás)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29021) Kbali válasza buresz8 (#29018) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pont ezért felesleges. Ha levinne legalább tizet, akkor ok lenne, de így halottnak a csók.

(#29022) buresz8 válasza SP4C3 (#29019) üzenetére


buresz8
tag

Terhelés alatt ennyi természetesen. Na de nem is az a lényeg, hogy érdemes e vagy sem, hanem ez a hűtő amit kinéztem mennyire lenne hatásos? Szóval pont a szellőző nyílás előtt van a ventin az a korong. Nagyon zavaró lehet az ott?

(#29023) SP4C3 válasza buresz8 (#29022) üzenetére


SP4C3
veterán

Zavaró?! Nem hangosak ezek a padok, mert 5V-ot kap a venti, amitől nem fog neked orkán erejű légmozgást előidézni a laptopnak. Max a HDD-d lesz hűvösebb, de szerintem a hűtőpad helyett költsd egy takarítás-paszta csere kis-szervízre azt a pénzt, jobban megéri, de tetudod.

Laposnak nem lenne zavaró ugyanúgy betudná szívni ott a levegőt, annyi, hogy a venti nem fújná be neki.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29024) Mitírjakide?


Mitírjakide?
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy kb 3 éves Asus K53S nevezetű notebookom, és azt tapasztalom egyre gyakrabban, hogy amint megemelem a laptopot, abban a pillanatban ki is kapcsol, ami már egyre jobban idegesít engem... Mi lehet a probléma? Meg lehet valahogy oldani? :F

Köszi előre is!

(#29025) Fincike7


Fincike7
csendes újonc

Sziasztok. Bocsánat, hogy ide írok, de az illetékes témakör le van zárva.
Munkámból adódóan vagyok rászorulva a laptop megoldásra, és ezért nem PC-ben gondolkodom.
520 ezer forintig keresek egy olyan laptopot, ami ebben az árkategóriában a legjobb a játékra.
Természetesen grafikusként és ügyfélkezelőként szükségem van multimédiás szoftverek használatára, de elsődleges szempont a játék.

Jelenleg két laptop között hezitálok, de hátha tudtak jobb alternativát valamint helyet, ahol vásároljak.

Az egyik jelenlegi kiszemeltem egy Asus Rog G752VT 16GB rammal, GTX 970M 3 GB videókártyával. Ennél a gépnél félek, hogy a 970m nem hozza a vártakat, de tudom, hogy kiváló a hűtése.

A másik egy GL502VY 16GB rammal és 980M 8GB videokártyával. Ez a gép konfigurációban oda veri a 752VT-t, de furcsa, hogy még is egy árban vannak. Félek, hogy a hűtéssel gondok lesznek, vagy van valami buktató.

Mindenképpen laptopra van szükségem, de külső perifériákkal használnám természetesen.
Nagyon szívesen meghallgatom tanácsaitokat és véleményeiteket, esetleg alternatíváitokat.

(#29026) SP4C3 válasza Fincike7 (#29025) üzenetére


SP4C3
veterán

"Félek, hogy a hűtéssel gondok lesznek, vagy van valami buktató." Amíg garanciás addig nem kellene, hogy ez gond legyen, vagy tévedek?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29027) Fincike7 válasza SP4C3 (#29026) üzenetére


Fincike7
csendes újonc

Igaz, de nem akarok 2 évig szenvedni az állandó szervizeléssel, ha meg lejár a garancia, akkor szintén buktam. Valamiért csak a demo készülékekről találtam teszteket, de ott gáz volt a hűtéssel, ezért kérek tanácsot. Az a baj, hogy a piacra került verziókról nincsenek tesztek.

(#29028) Duree válasza Fincike7 (#29025) üzenetére


Duree
veterán

A 752 kapható GTX 980 is.Szerintem az a nyerő

duree54

(#29029) Duree válasza Mitírjakide? (#29024) üzenetére


Duree
veterán

Alaplapon lehet fóliaszakadás,esetleg egy smd alkatrész forrasztása kezd elengedni.Mindenképpen be kellene vizsgálni.

duree54

(#29030) Fincike7 válasza Duree (#29028) üzenetére


Fincike7
csendes újonc

Igaz, de az 600 ezertől kezdődik :/ Nekem a plafon az 520 ezer forint.

(#29031) Lacielvtárs válasza SP4C3 (#29023) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 akkora hőfok értéknél az első lépés a tisztítás. Nálam a gyiii7 2630qm terheles alatt sem megy fel 60-65 fok fölé.
Tisztítás előtt meg idle-ben volt 80 fok körüli, 5000es venti fordulattal.
A por a venti nyilas előtt porcica réteget alakit ki es megtöri a legaramlast.
Gondolom a ventije is fullom pörög.

A kerdezonek üzenem hogy neha nincs értelme a hutopadnak. Az o laptopja estében, max placebo hatást tud elérni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29032) mmat3 válasza Fincike7 (#29025) üzenetére


mmat3
tag

GL-es asusok nem ajánlottak. Gagyi műanyag házuk van.
Egyébként ez a megfelelő topik , itt tudják majd a legjobb gépeket ajánlani csak töltsd ki a kérdéssort.

(#29033) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok lenne egy problémám! Adott egy HP Eltebook 840 G' készülék. Található benne egy 500 GB HGS merevlemez és egy 32GB SSD (Msata). Windows 7, 8.1 és 10 esetében ugyan azzal a hibával szembesülök Winload error 0cx000000e. HD Sentinel szerint rádugva egy másik gépre 100/100

Próbaképen kivettem a 32GB-os SSD-t akkor meg nem engedett telepíteni az 500 GB-os SSD-re. Ilyen ügyes kis macerával még nem találkoztam!

[ Szerkesztve ]

(#29034) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok van egy dell 7348 as notim, 8 giga ramma. Boviteni akarnam 16gb ra de ahogy latom csak 1 slot van.
Letezik, hogy nem csinalnak 1x16gb os ddr3as ramot notiba vagy en nem talalok?

(#29035) Kbali válasza buresz8 (#29022) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem még mindig felesleges a cucc. Amúgy meg nem befelé kell fújni a levegőt, hanem ki kell húzni belőle a meleget.

(#29036) Kbali válasza Szicskeee (#29034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem gugliztam utána, de nem inkább egy szabad slot van a gyári, esetleg forrasztott mellett?

(#29037) Duree válasza Fincike7 (#29030) üzenetére


Duree
veterán

Egyébként a 970 sem rossz.Nálam járt javításon és amikor teszteltem, minden játék tökéletesen futott full hd-ban is.

duree54

(#29038) Fincike7 válasza Duree (#29037) üzenetére


Fincike7
csendes újonc

ÓÓ köszönöm szépen, tehát a 970M sem rossz. Akkor már csak dönteni kell, hogy 752VT, vagy 751JY :DD

(#29039) Duree válasza Fincike7 (#29038) üzenetére


Duree
veterán

A 751 egy bevált remek konstrukció,de a 752 még nagyon friss arról még nem nagyon van infó.

duree54

(#29040) Szicskeee válasza Kbali (#29036) üzenetére


Szicskeee
tag

sajnos nem, ez az 1 van :( plusz SSDt sem tudok bele rakni csak ha kicserelem a 250est mert nincs csak 1 port...

(#29041) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy Lenovo G505-ös gépezetem amiben meghalt a hdd.Vettem új vinyót bele beleraktam és annyi fogadott hogy bekapcsolás után fekete a kép és a bal felső sarokban van egy fehér kurzor.Ha a bios gombot nyomom akkor is ez van.

(#29042) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

3556u office, net alkalmazásra érezhetően lassabb, mint egy i3-2328m?
1 szálnál kicsivel, 2 szálnál 55%al lassabb tesztek szerint.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29043) Duree válasza perfegor17 (#29041) üzenetére


Duree
veterán

Vedd ki a vinyót, és ha utána minden rendben van újra akkor a hdd hubás.Buta kérdés de a hdd cserénél kivetted az akkut a gépböl?

duree54

(#29044) perfegor17 válasza Duree (#29043) üzenetére


perfegor17
senior tag

Persze ki lett szedve az akku és ki lett húzva a töltő is.A hdd teljesen meghalt benne azért vettem másikat bele.

(#29045) perfegor17 válasza perfegor17 (#29044) üzenetére


perfegor17
senior tag

Ramot kivettem bekapcs úgy sípolt ez a része rendben is van.gondolom a vga jó mert képet add.Nem lehet hogy ez a fos uefi bios mentett valamit a vinyóra?

(#29046) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy Fujitsu A544-e barátnőmnek, ami még gyári garanciás. Szeretném kifújatni a port a hűtőventiből, de ehhez le kellene csavarozni a gép alján a szerelő ablakot. A kérdésem az lenne, hogy ez garanciavesztéssel járhat? Nem kell semmi burkolatot konkrétan megbontani, csak pár csavart fellazítani és ahogy nézem már hozzá is férnék a ventihez.

(#29047) odrif


odrif
MODERÁTOR

Soha ne telefonáljatok Windows telepítés közben, mert leformázod a D: adat meghajtót.
Kíváncsi leszek a 200 GB adatból a get data back mennyi adatot állít vissza. :W

20 éve a Prohardveren

(#29048) Duree válasza Feenyx (#29046) üzenetére


Duree
veterán

Amennyiben nincs leragasztva egyik csavar sem (a Fujisunál nincsen) akkor garanciavesztés nélkül mehet a szétszedés.

duree54

(#29049) Duree válasza perfegor17 (#29045) üzenetére


Duree
veterán

Ha nincs benne HDD akkor is el kellene indulnia valamilyen rácsatlakoztatott eszközröl a bootolásnak,illetve a bioszba be lehetne lépni.Az uefi ugyan ír a hdd-re de csak telepítéskor,attól még kellene a gépnek müködnie.
Félek más gond lehet.Még azt próbáld meg,hogy akku ki,tápegység lehúzva és a bekapcsoló gombot 30 másodpercig lenyomva kell tartani,elvileg ez rezetálja a bioszt,illetve a cmost.Csináld meg és ha utána sem megy akkor sajnos szervíz a vége.

duree54

(#29050) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Újabb gépbe való ddr3 as ram ot tettem régebbi gépbe. Nem indult el és pár mp alatt nagyon felforrósodott. Lehet hogy tönkretettem?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.