Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Dell XPS válasza whited (#8000) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mivel régebbi típus cseréld fel a slot-ban is őket és úgyis ellenőrizd légy szíves. Másik OS próbáltál esetleg?
CD/DVD ?

Üdv, Dell XPS

(#8002) Loner


Loner
tag

Szép estét!

Az miért van, hogy a laptopom, 8gb ig kezeli a memoriát, és én beraktam 2x2 gb ugyan olyan ramot és mégis csak 3 gb-ot ir ki? Talán a biosban kell valamit állitani?

xp és win 7 alatt is!

Elöre is köszönöm a választ!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8003) Dell XPS válasza Loner (#8002) üzenetére


Dell XPS
veterán

Neked is!

Milyen laptopról van szó és modulról?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8004) Loner válasza Dell XPS (#8003) üzenetére


Loner
tag

A tegnap beárazott Toshiba Satellite a300-as! :P

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8005) whited válasza Dell XPS (#8001) üzenetére


whited
addikt

csak xp-t próbáltam eddig, mert ugye w7 nem menne fel, w98 meg elég régike szegényem

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8006) Dell XPS válasza Loner (#8004) üzenetére


Dell XPS
veterán

Win+R: msconfig-->rendszerbeállítás-->speciális beállítások-->max. memória??

tudtam, hogy besértődtél, látod nem is ér annyit.. :P

(#8005) whited másik XP telepítőre gondoltam..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8007) Loner válasza Dell XPS (#8006) üzenetére


Loner
tag

Nincs ott semmi, bepipáljam? Mennyit irjak be, mert mb-ba kéri!?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8008) Dell XPS válasza Loner (#8007) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem! Oda szokott néha korlátozás kerülni, azért érdeklődtem, máshol van a "bibi".

Bios szinten 3GB-ot látsz felismerni a négyből?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8009) Hunter2 válasza Loner (#8002) üzenetére


Hunter2
addikt

64 bites oprendszerek alatt nézed?
Amúgy honnan vetted hogy a toshiba a300 kezel 8gb ramot?

[ Szerkesztve ]

(#8010) Loner válasza Dell XPS (#8008) üzenetére


Loner
tag

Biosban 4 gb van!

De a rendszer tulajdonságoknál csak 3 -at ir ki!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8011) Loner válasza Hunter2 (#8009) üzenetére


Loner
tag

nem, 32 alatt!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8012) Dell XPS válasza Loner (#8010) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ne csodálkozzál, 32-bit OS-nél csak annyit lát a rendszer!

Üdv, Dell XPS

(#8013) Loner válasza Dell XPS (#8012) üzenetére


Loner
tag

Na jó, veszek egy " ismerkedjünk a számitástechnikával" cimü könyvet! :B

Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#8014) whited válasza Dell XPS (#8006) üzenetére


whited
addikt

nem, még nem próbáltam, tegyek 1 próbát?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8015) Dell XPS válasza Loner (#8013) üzenetére


Dell XPS
veterán

~ 1GB-t az eszközöknek kerül kiosztásra (pl.:VRAM), így marad 2.75 -3.3 GB elérhető memória.

Az INTEL 965 chipset : 2 * 2GB DDR2

(#8014) whited: Mindenképpen próbáld meg és egyben egy másik CD-én is!

Üdv, Dell XPS

(#8016) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyi esélye van annak, hogy kicseréljenek egy laptopot (Garancia még van rá)?

Ő lenne az....

Az a lényeg, hogy egyszer már haverom beküldte kétszer is a szervízbe (melegedési problémák miatt, meg sok kékhalál, aztan egy idő után a billentyű egy része is megadta magát :)) ...) és akkor megjavították. Most pedig a AMD Radeon HD6470M driver b@szakodik elég szépen, win8 64bit és win7 64bit alatt is. Kékhalálszerű vmi, nem érzékeli, azt írja nincs driver.... csak a baj van vele. :W Érdemes harmadszor beküldeni? Nem lehet cserét kérni?

Ha volt hasonló tapasztalat, bármi más géppel, légyszi írjatok,hogy hogy működik ez az egész, köszi.

Expect the unexpected.

(#8017) subset válasza Dell XPS (#7997) üzenetére


subset
senior tag

Azt hittem ezen már túl vagyunk....de minimum egy áramtalanításon

Használj Te is szabad szoftvert !

(#8018) subset válasza Kezdő Balázs (#7996) üzenetére


subset
senior tag

BUS (informatika)

Örülök, hogy ilyen 1x -űen megoldódott a problémád :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#8019) Rivaul válasza sigidi (#8016) üzenetére


Rivaul
addikt

Az adott bolt üzletszabályzatát érdemes elolvasni vagy megkérdezni ilyen ügyben. Ha jól tudom van rá mód hogy cseréljék amennyiben többször fordul elő vele ugyan az a hiba. Ha mindig másik azt már nem tudom. Ezen kívül az előfordulás számát is meghatározzák.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8020) balageeee


balageeee
csendes tag

Üdv Emberek!

Ilyen erősítővel rendelkezem és hozzá van kötve 5.1 rendszer. Van egy laptopom ~3 éves és a róla indított filmeket szeretném nézni egy Full HD tv-n valamint 5.1-ben hallani az említett "antik" erősítőn. Mivel sem HDMI, sem optikai bemenet nincs rajta így ötletnek egy külső hangkártyára gondoltam (laptopra), amit a dvd bemenettel (jack-RCA) kötnék össze az erősítővel. Kérdésem, hogy működne ez így? Mit ajánlanátok az olcsó 3-4e vagy komolyabbat érdemes venni 10 környékén?

Köszönöm a segítséget!

(#8021) Dell XPS válasza subset (#8017) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon esélyes volt a vezérlő hibára (féltem is, hogy meg kell erősítenem), de szerencsénk volt ebben az esetben. SM-busz reset szintjét pedig nem lehet elvárni mindenkitől, meg az egyéb praktikákat sem. Nekem is akkor jutott eszembe, amikor a hibás kommunikációt megemlítetted.

Üdv, Dell XPS

(#8022) otps


otps
aktív tag

Hogy mondjuk magyarul: "backlight bleeding"?

(#8023) jozefhu


jozefhu
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy SAMSUNG NP350V5C-S04HU-t teljesen újonnan, de valami nem stimmel.
A problémámat az elejétől kezdeném: windows update, Samsung SW update lefutott, elvileg minden kész. Gondoltam tesztelem egy gyors DOTA 2 meccsel a gépet.
Játék betölt, medium grafikai beállítások mellett volt kb. 20FPS-em. Gondoltam biztos az integrált Intel HD4000-en fut a játék, amiatt ilyen alacsony. Irány a Catalyst, Dota 2 átállít 'Nagy teljesítményre', nyertem is valamit, most már minden csutka legalacsonyabb beállításon 60FPS körül. A Valve Source engine-je fut a játék alatt, az új verzió gépigényesebb mint a régi, de azért akkor is egy 2004-es grafikai motorról beszélünk.
Mivel egyáltalán nem vagyok képben a mobil hardver terén, utánaolvastam a HD7670M-nek, és azt szűrtem le, hogy csak nem kéne ennyire gyengének lennie.
Ugye a gyári Samsung SW UPDATE program lefrissített mindent, a BIOS-tól kezdve a touchpad driverig, viszont a Radeon ill. az Intel HD4000-es driverét nem, elég öregek voltak már. Ezért manuálisan töröltem a Catalystot, továbbá driver sweeperel a maradékot is lepucoltam.
Catalyst, ill. Intel HD driver feltepelít, de a helyzet változatlan. Továbbra is kevés az FPS-em, még a Counter Strike 1.6 sem az igazi sebesség terén. Valóban ennyire gyenge lenne ez a Radeon kártya, vagy csak valami energiaellátási ill. a váltható grafikus rendszer beállítások között nem jó valami?

(#8024) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok.Melyik VGA-t ajánljátok?
Nvidia GT 635m vagy Ati 7670m

Melyik jobb játékra?

(#8025) 3RROR válasza 3RROR (#8024) üzenetére


3RROR
aktív tag

Vagy 6770m. (szerkeszteni már nem tudtam az előző hsz.-t)

(#8026) szaporv válasza 3RROR (#8025) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Ati 7670m :K

hp Elitebook 8540p

(#8027) bitum3n


bitum3n
tag

Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék hozzátok.
Adott egy Toshiba Satelite L855 12V típusú notebookom.
Ebben szeretném a jelenlegi 1366x768 felbontású kijelzőt fullhd, esetleg ips paneles kijelzőre cserélni.
Tudtok ajánlani bármilyen lehetőséget?
Köszi előre is!
Üdv,
Robi

(#8028) zka67


zka67
őstag

Sziasztok! Egy ismerősöm venne egy Dell laptopot, amin Linux van. És azt hallotta, hogy nem lehet olyan egyszerűen letörölni róla a Linuxot és feltenni rá a Windows 7-et, mert állítólag lefagy a win telepítője, ha nem csinálnak vele valamit. A nem csinálnak vele valamit alatt nem tudom mit értett, szóval az lenne a kérdésem, hogy le lehet-e egyszerűen cserélni a Linuxot egy új Dell laptopon Windows 7-re vagy sem? És ha nem, akkor mi a megoldás?

A válaszaitokat előre is köszönöm.

(#8029) Hunter2 válasza zka67 (#8028) üzenetére


Hunter2
addikt

igen le lehet , amit halottatok az egy nettó baromság. érintetlen MSDN-es telepítőt kell használni azzal nem lehet gond.

(#8030) zka67 válasza Hunter2 (#8029) üzenetére


zka67
őstag

Köszönöm a válaszodat, megnyugtatom, hogy megveheti a laptopot.

(#8031) Janou válasza zka67 (#8028) üzenetére


Janou
őstag

Pár katt és már rajta sincs.

(#8032) szaporv válasza zka67 (#8028) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Így van, csatlakozom az előttem hozzászólókhoz,, jó pár gépet telepítettem már, de ilyet még nem hallottam :Y :))

Jobban mondva egy esetben igen, de ott BAD sectoros volt a HDD, és azért akadt bele az XP telepítés közben :) Gondolom neked ez egy új gépnél nem áll fent :)

[ Szerkesztve ]

hp Elitebook 8540p

(#8033) szaporv válasza bitum3n (#8027) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Elméletileg erre tudnád cserélni.: LP156WF1

De elég borsos ára van... :))

hp Elitebook 8540p

(#8034) bitum3n válasza szaporv (#8033) üzenetére


bitum3n
tag

Köszi a választ. Megfontolandó mindenképpen a csere :)
Egy szegedi notebook szervízben egyébként azt mondták ők nem tudják kicserélni, de ha lehetne akkor se tudná a gép kihajtani. Érdekes, hogy elég sok új játék egy fullhd ledtv-re kötve high vagy afeletti beállításokon megy... :)

(#8035) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
Adott egy 2 hónapos LENOVO G580AH (i3, 4GB, GT635) laptop, ami wifin csatlakozik a netre egy linksys wrt54gl routeren keresztül.
Az utóbbi időben néha előjön olyan probléma, hogy a net nagyon lassú, szinte alig van, a speedtest-en ilyenkor 0,3-0,4 Mbps mérhető (a net előfizetés 25 Mbps sebességű )....Biztos, hogy nem a net sebességével van gond, mert a másik laptopon ugyancsak wifin ugyanakkor 24 Mbps-t mértem.
Ha újraindítom a laptopot, akkor általában "megjavul" és egy darabig hozza a rendes sebességet, de esetleg még aznap vagy pár nap múlva újra előjön ez a lassulás.
Mi lehet a gond, mit lehet ezzel tenni, így eléggé megbízhatatlan.....van valakinek valami ötlete? ....nem nagyon értek hozzá, de lehet, hogy valamit újra kellene telepíteni esetleg? :F :F
Garis szervízbe (Lengyelo.) még nem akarnák küldeni, mivel nem állandó jellegű hiba, így lehet, hogy csak megutaztatnák.

(#8036) Dell XPS válasza fireman123 (#8035) üzenetére


Dell XPS
veterán

Cseréld vagy frissítsd a wireless driver-t, ha nem segítene, akkor egy másik rendszer alatt is ellenőrizni kellene a működést (live).

Üdv, Dell XPS

(#8037) tvamos válasza fireman123 (#8035) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is pont ilyenre (LENOVO G580AH / i3, 4GB, GT635) vagyom, irnal rola bovebben? Hogy tetszik? Milyen az ossz hatas? Milyen OS-sel adtak? Mivel hasznalod? Gyors az i3? Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8038) fireman123 válasza Dell XPS (#8036) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, megpróbálom a driver frissítést ha újból előjön a hiba....a másik rendszer alatti ellenőrzésen azt érted, hogy másik wifi hálózaton is próbáljam ki?

(#8039) Dell XPS válasza fireman123 (#8038) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! Ha nem jönne össze a driver újra telepítése, esetleges frissítése sem, akkor érdemes lenne egy Live Linux rendszer alatt is megnézni (nem kell telepíteni), mert így a WiFi kártyát is ellenőrizni tudjuk. Amennyiben itt is jelentkezne a hiba, akkor az eszközzel vannak sajnos problémák és akkor mindenképpen szerviz. Remélem az első javaslat alapján rendben lesz! DE ha van módod másik hálózaton is tesztelni az még előnyösebb természetesen.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8040) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Ezzel a hsz-el ide lettem küldve:

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, laptop LCD upgrade-el kapcsolatban lennének kérdéseim.
Sokat kerestem a témában, de mivel még sose csináltam ilyet, ezért több kérdés is felmerült, amikre a hozzáértők valószínű hamarabb tudják a választ.

Adott egy 15.4"-os laptop single CCFL háttér-világítású, 16:10-es WUXGA panelje van. (Thinkpad W500)
Szeretnék bele egy nagyobb színtérrel rendelkező panelt tenni. Sajnos nagyon szűkek a lehetőségek, lényegében két panelt találtam. Kérdés, hogy jók-e a W500-ba?

Az egyik egy dual CCFL-es panel, LP154WU2 (TLA2, TLB1, TLB2), 30 tűs csatlakozóval, 72%-os Color Gamut-al. (NTSC)

Amit tudok, hogy a dual CCFL-es pár mm-el nagyobb(3mm-el magasabb, és 0,8mm-el vastagabb), és dual CCFL-es inverter kell neki, ami általában szintén nagyobb egy kicsit méretben, de ebből sokféle van.

A másik egy RGB LED-es panel, LTN154CT04-D01, 50 tűs csatl, 100%-os Color Gamut. (ennél elég hiányos/pontatlan az adatlap)

A kérdésem, hogy össze lehet-e hozni ezt egy Thinkpad W500-al, ami gyárilag single CCFL-es, és 30 tűs csatlakozójú panelja van.

A LED-es jobban érdekelne a nagyobb színtér miatt, de nem tudom, hogy össze lehet-e hozni, van-e olyan kábel ami az alaplap és a kijelző között megfelelő adatátvitelt biztosít.

Eredetileg ezek a kijelzők a DELL Inspiron M4400-as gyári paneljei. Mindkét panel(30 és 50 tűs) ugyanarra az alaplapra rámegy.

RGB LED-es panelt, és hozzá való gyári DELL kábelt tudok szerezni. Kérdés, hogy ezzel a kábellel össze tudom-e építeni valahogy a Thinkpad W500-al, szabványos-e a csatlakozó, vagy egész más, stb. ? Az RGB LED-es panelből láttam 30 tűset(erest) is hirdetni, de szerintem elírás.

Ha valaki tud valami infóval segíteni, azt nagyon megköszönném :R , nagyon sokat túrtam már a netet, de elakadtam. Az RGB LED-es panel elég ritka, ezért kevés infó van róla a neten.

[ Szerkesztve ]

(#8041) szaporv válasza scarbantia (#8040) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Mindegyik szóban forgó LCD-nek meg kellene nézni a lábkiosztását(pinout).

És ha egyezik akkor mehet a dolog :)

A méretbeli különbségek viszont már neccesek... Ha szét szedted, akkor láttad, hogy elég passzosra van csinálva (legalábbis szerintem), szóval módosítás nélkül szerintem nemfog belemenni nagyobb kijelző, lehet még módosítással sem.. :)

hp Elitebook 8540p

(#8042) albi31 válasza szaporv (#8041) üzenetére


albi31
senior tag

odaírta,hogy a dual az 30-s a LED-s 50(életembe nem láttam),így csak a 30-s jöhet szóba,másrészt,ha kicsit nagyobb,már bukta van,ez biztos,meg kell nézni,hogy a gyári specifikációban milyen lehetőségek vannak,és csak azt tudja a W500-ba rakni...nem is értem,hogy ment át a Lenovóból a DELL-be!

(#8043) szaporv válasza albi31 (#8042) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Amelyik gépben CCFL háttérfény van, azt tuti nemcseréli LED-esre az biztostuti :)

hp Elitebook 8540p

(#8044) scarbantia válasza szaporv (#8043) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Szia!

Miért? A Dell M4400-ban volt RGB LED-es, fehér LED-es, dual CCFL-es, és ha jól emlékszem, akkor single CCFL-es panel is. Mindegyik ugyanolyan alaplapra ment rá, nyilván eltérő inverterekkel/vezérlőkkel. Ha jól tudom, akkor LED-eshez nem kell inverter.
A PWM vezérlők az alaplapban vannak, vagy a LED-es panelekhez is kell valami vezérlőmodul?

W500-ban is volt CCFL-es panel és fehér LED-es is.

Csatlakozók, inverter szempontjából esélyesebbnek látom a dual CCFL-est, a méretet meg kell nézni, hogy bele lehet-e faragni. 3mm nem kevés, még akkor se, ha esetleg 1,5-1,5mm-re eloszlik. A 0.8mm-es vastagság talán nem jelent gondot. Bízok benne hogy a TP-ben van hely. ;)

(#8045) scarbantia válasza albi31 (#8042) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Amit nem értek, hogy a DELL-ben van 30 és 50 pin-es panel is. Emiatt gondoltam, hogy valahogy össze kéne hozni az 50pin-es panelt a W500-ba.

A LED-es panel amúgy elvben egy kicsit vékonyabb, az M4400-aknál volt hozzájuk vékonyított fedlap.
Gyárliag sajnos elég gyér színvisszaadású panelek vannak a W500-ban.

Egyelőre ez egy tervezett projekt, de nyilván ha megvan az elvi lehetősége a dolognak, akkor mihamarább megvalósítanám.

(#8046) albi31 válasza scarbantia (#8044) üzenetére


albi31
senior tag

meg kell nézned a gyári specifikációt(manuals),és onnan azt választod,amit akarsz!

(#8047) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Létezik "játékos VGA" dokkoló üzleti Thinkpad/Latitude/EliteBook gépekhez?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8048) Alex0007


Alex0007
csendes tag

Sziasztok! Egy Lenovo G580-as laptóba szeretnék egy Intel Core i5 processzort venni Max. 50.000 Ft-ért, ebe a típusba milyen foglalatú processzor kel? Előre is köszönöm a segítséget :R

(#8049) Dell XPS válasza Alex0007 (#8048) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Socket G2 / rPGA988B Milyen CPU van jelenleg az alaplapon?

(#8047) pocokxx : Szia! "játékos VGA" ? :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8050) scarbantia válasza albi31 (#8046) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Gyárilag max. 45%-os NTSC Color Gamut van, az meg a célterületnek nem felel meg.
Nyilván olyat egyszerű szerezni, de a fentiek miatt nem jöhet szóba.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.