Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Adva van egy Gigabyte GA-H61M-D2-B3 alaplap. (socket 1155)
Házból is kiszedve.
Jelenség: CPU, TÁP ventik felpörögnek, 2 sec, leállnak, majd újfent felpörögnek, 2 sec, leállnak. Így megy tovább míg ki nem kapcsolom 5 sec tartással.
Csak a táp volt rátéve a végén, proci, memó kivéve, monitor kábel is lehúzva. CMOS reset jumperrel, elem kivétel is volt.
Másik táppal is volt próba, igaz az csak 20 tűs volt, de ugyanezt produkálta.

Elvileg 2,5 éves, tehát még van garancia rá. Weben meg tudom nézni valahogy? Van valami azonosítója?
Esetleg szimplán kuka?

(#34352) Cseri0058 válasza 04ahgy (#34350) üzenetére


Cseri0058
őstag

rendben. köszi.

(#34353) aftercooler válasza pcgamer01 (#34345) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Akkor a Asus M5A97evo R2.0 alaplapot javaslod?
A GIGABYTE gtx760- as VGA-val is? (mert ugye az lesz majd az új kártya.

Köszi!!

(#34354) pcgamer01 válasza aftercooler (#34353) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Igen. :)
Jó lesz az új Vga-hoz is :K

Samsung Galaxy S10+

(#34355) izee


izee
senior tag

Sziasztok,
Giga f2a88xm-ds2 mellett egy Radeon 8370D szolgálna ki. (A4 6300 APU) Több-kevesebb sikerrel.
Most töltöm az Asrock fm2a88x extreme4+ vga driverét. ver:13.351.1007 - merthogy alaplapom gyári cd drivere és Giga honlapos driver lefagynak, szarok. Biztos a lap szar, de szoftveres megoldást keresek, nem egyszerű gariztatni postával. Nem biztos hogy odaát is lefagy és akkor nekem az csak kidobott pénz.

Feltelepíthetem ezt az "Asrock"-osat?

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34356) Balathruin válasza izee (#34355) üzenetére


Balathruin
veterán

Inkább innen.
Amúgy minek olyan lap egy ilyen APU-hoz? :F
+ BIOS frissítés nem ártana, lehet régi kód van a procihoz és az a baj.

[ Szerkesztve ]

(#34357) izee válasza Balathruin (#34356) üzenetére


izee
senior tag

Arra gondolsz hogy miért fm2+? Mert eladni könnyebb lesz majd.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34358) Balathruin válasza izee (#34357) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem. Minek A88? Szerintem oda még A58/78 is elég lett volna, főleg, hogy az A4 a leggyengébb.

(#34359) izee válasza Balathruin (#34358) üzenetére


izee
senior tag

Ugyanilyen okból van az is. ÉS hogy meglegyen a legtöbb szolgáltatás.
Nemtudom pontosan hogy van de régen usb3 port sem volt támogatva, külön chip került az alaplapra emiatt és nekem ez nem hiányzott.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34360) Balathruin válasza izee (#34359) üzenetére


Balathruin
veterán

Oké, te tudod, de akkor érte volna meg igazán, ha A8/A10 kerül bele (+ tuning, ha lehet normálisan), így eléggé kihasználatlan a lap szerintem.

(#34361) izee válasza Balathruin (#34360) üzenetére


izee
senior tag

Már fent van az amd oldaláról letöltött driver. Köszi.
Bár nem tudtam előtte letörölni a régi drivert, csak ilyen apróságokat mint hdmi audio, stb. De töröltem a catalyst könyvtárat is és ettől függetlenül ha van is driver, telepítésnél úgy tesz, mintha frissítene.
Most próbálom kiakasztani, ha 1 hétig bírja, akkor komolyan használatba vehetem.

Ez nem volt egy drága lap. Kellett digitális dvi kimenet, esetleg hdmi is megteszi. 1300Ft-ot tudtam volna megmenteni egy olcsóbb dvi-s lappal. De nekem usb3 is kell(eni fog tutira), így ez a konkrét lap volt a legolcsóbb 12.000Ft. Akartam ezt a chipsetet is és ezt a legkisebb méretű lapot, de ezekért nem kellett most felárat fizetnem.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34362) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Nemtudom ide illő-e a kérdésem de nem is tud hol kéne kérdeznem. :/
Szóval hogy tudom megoldani két gép közötti fájl átvitelt net kábel segítségével?
Próbáltam keresni googléba de nem találtam érdemleges,hasznos választ.

Köszönöm szépen annak aki segít :R

Samsung Galaxy S10+

(#34363) Lolka Bolka válasza pcgamer01 (#34362) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

(#34364) vitemerius


vitemerius
tag

Ez miért lehet? Van valakinek ötlete? Normális?

(#34365) KMSVideo


KMSVideo
csendes tag

Sziasztok van nekem egy Asus H81M-K alaplapom. Szeretnék bele vásárolni egy i5-4690-et, de az alaplap gyártójának weboldalán az van írva, hogy kellene egy BIOS frissítés, hogy támogassa ezt a processzor. Ha belerakom a processzor a lapba, úgy elfogok tudni jutni a BIOS-ba vagy csak fekete képernyő lesz?
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is.
(Remélem érthetően írtam le.)

Ne feledd, a számítógép az emberiségnél sosem lesz okosabb! :)

(#34366) menledge válasza KMSVideo (#34365) üzenetére


menledge
senior tag

Nem fogsz eljutni, csak a régi prociddal fogsz tudni BIOSt frissíteni.

Egy kérdés, nem lesz az a proci kicsit erős abba a lapba!? :U
Ha pentiumról váltassz, szerintem elég neked egy 4440 is, a 4690 amúgy sem éri meg a felárat akkor már inkább 4590!

[ Szerkesztve ]

(#34367) KMSVideo válasza menledge (#34366) üzenetére


KMSVideo
csendes tag

Ideiglenes alaplap csak, későbbiekben szeretnék egy nagyobbat, de most erre volt csak keret.
Én úgy érzem szükségem van ekkora processzora, mert videó renderelésre, képszerkesztésre, programozásra és játékra lenne használva. :)
Angol fórumokon olvasgatva találtam egy olyan megoldást viszont, hogy van ez a CrashFree BIOS funkció, amivel ha felmásolom a bios fájlt pendrivera, akkor visszaállatja és elvileg ez működik így is.

Ne feledd, a számítógép az emberiségnél sosem lesz okosabb! :)

(#34368) menledge válasza KMSVideo (#34367) üzenetére


menledge
senior tag

Oké, így már más! :) Azért ne hajtsd szét még ebben a lapban, nehogy megadja magát...
Bár sztem a 4590 még így is elég volna, legalább is a 4690 nem annyival erősebb, mint amennyivel drágább.

Na ezt nem tudom, várj még vkit aki megmondja a tutit! :)

(#34369) Lolka Bolka válasza vitemerius (#34364) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Szerintem nincs vele gond...sok alaplapon van led, hogy lásd, hogy kapcsolatban van a táppal:)

(#34370) KMSVideo


KMSVideo
csendes tag

Milyen alaplapot ajánlanál hozzá, ha váltani szeretnék? Egyébként egy AMD A4-5300-ról váltok erre.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

[ Szerkesztve ]

Ne feledd, a számítógép az emberiségnél sosem lesz okosabb! :)

(#34371) menledge válasza KMSVideo (#34370) üzenetére


menledge
senior tag

Asrock B85M Pro 4, Gigabyte B85M-D3H ezek bios frissítéssel, vagy Asrock H97M Pro 4. Utóbbinál alapból kezeli, de drágább is!

(#34372) jim bcs válasza menledge (#34371) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Gigabyte B85M-D3H :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#34373) KMSVideo válasza menledge (#34371) üzenetére


KMSVideo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

Ne feledd, a számítógép az emberiségnél sosem lesz okosabb! :)

(#34374) vrmus válasza vrmus (#34328) üzenetére


vrmus
csendes tag

Fejlemények: kimértem műszerrel, a +5V rendben van. A BIOS is felismeri a csatlakoztatott flash eszközöket. Azonban boot-olni nem tudok pendrive-ról és azon kívül, hogy a Windows is észleli, ha csatlakoztatom, továbbra sem lehet használni.

Vélemény?

(#34375) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Sziasztok vettem egy Asrock 960gm-u3s3 fx deszkát és az istenért nem látja sem a PATA HDD-t sem az ODD-t valakinek van bármilyen ötlete hogy miért nem :F

0631 7710098

(#34376) Balathruin válasza grrpowa (#34375) üzenetére


Balathruin
veterán

Kábel biztos jó? Nekem van 3 halott szalagkábelem is.

(#34377) jim bcs válasza grrpowa (#34375) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szalagkábel lesz a gond, nézd meg sata hdd/sata kábel kombóval

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#34378) grrpowa válasza jim bcs (#34377) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Ezt a kábelt és vinyot egy ezeréves gépből vettem ki és ott jó volt a kábel is plusz a vinyo is plusz cseréltem is kábelt de azért holnap megnézek még egy kábellel :K

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#34379) teglasz


teglasz
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, mert megőrülök. :O
Az alaplapom új konfigba lett betéve, eddig hibátlanul működött a régiben,
soha semmi gond nem volt vele. (ASUS P5Q PRO)
Az új környezetben bekapcsolás után "Keyboard/Interface Error"-t ír ki,
ott már nem reagál semmire a billentyűzettel csak a Ctrl+Alt+Del-re újraindul,
vagy 15 másodperc után kikapcsol a gép. F1-el nem tudok továbblépni sem! (1. kép.)
Próbáltam bios setup-ba belépni induláskor Del-el, de nem megy.
Alt+F2-vel az ASUS Ez Flash 2-őbe be tudok lépni működik is a billentyűzet,
frissítettem a bios-t, de utána is ugyanezt csinálja. (2.kép)
A bios-ba továbbra sem enged be.
F8-al ugyanezt írja ki, csak kicsit más szövegkörnyezetben. (3. kép)

Valakinek lenne valami ötlete mi lehet a gond?
Előre is nagyon köszi!

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#34380) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Felraktam ma windows 8.1 rendszert.
A biosom meg az F6 (gigabyte H87-HD3)
Kell valami fontosan állítani?Mit érdemes?
Az alaplapi videokártya tiltáson kívül?
Ma kerül a lapba egy evga 760gtx és szeretném hogy minden rendben legyen és a legjobb teljesítményél menjen persze nem tuningolva
(proci i5 4570 + 8gb kingston ram)

Thx

(#34381) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Van egy EVGA 122-M2-NF59-AX (NFORCE 590 SLI chipes) tuning lapom, de nem hajlandó elindulni. Illetve elindul, de a proci jég hideg - levettem a hűtőt, és még csak nem is langyosodik a processzor...
A lap nem csipog, a POST kártya nem jelez semmit. Akármilyen videokártyát teszek bele, nem indul el a kártyán a ventilátor. Próbáltam PCI-ossal is, de semmi.
550 wattos FSP táppal próbáltam indítani, szóval nem a táp kevés neki (a táp természetesen működik másik gépben). Egy 6000+-os procival próbáltam indítani, a proci úgyszintén működött másik lapban.

A kondik nem púposak, bár van rajta néhány, ami eléggé viseletes (karcos, kicsit ferdén áll...).

Így első blikkre hol lehet a probléma? Itt találjátok a manualt hozzá.

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34382) jejike


jejike
tag

sziasztok. azt értem hogy a foglalatot figyelni kell. de, mi alapján vegyek alaplapot? melyik procihoz milyen lap való? honnan tudom hogy a kinézet lap jó e a procihoz. (gondolok itt arra hogy van egy betűje és száma) előre is köszi. :R

(#34383) grrpowa válasza jejike (#34382) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Procid már van :F

0631 7710098

(#34384) jejike válasza grrpowa (#34383) üzenetére


jejike
tag

i5 3350p.

(#34385) grrpowa válasza jejike (#34384) üzenetére


grrpowa
aktív tag

LGA1155 foglalatos alaplapot keres itt

0631 7710098

(#34386) csabyka666 válasza jejike (#34382) üzenetére


csabyka666
addikt

Attól, hogy fizikailag passzol bele, még nem biztos, hogy kezeli is a procit a lap. Nézd meg az alaplap gyártójának a honlapján, hogy milyen processzorok jók bele, és abból a listából válassz. :) CPU Support List, vagy valami hasonló alatt szokott lenni a lista.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34387) jejike válasza grrpowa (#34385) üzenetére


jejike
tag

azt tudom hogy milyen foglalatú lap kell. csak azt nem tudom hogy azon belül milyet. van egy pár pl: B75M, H61, H77, P75, P67 stb stb. mi a különbség köztük? vagy elég ha a foglalat olyan ami kell és kész.

(#34388) grrpowa válasza jejike (#34387) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Ha nem akarsz tuningolni már pedig szerintem te nem akarsz :)) szerintem neked mind 1 milyen lapot veszel csak kezelje a procidat kinézed amelyik tetszik és megnézed az alaplap gyártó oldalán az alaplapod cpu support listáját hogy kezeli e a procidat de szerintem 90 százaléka alapoknak kezeli a tiedet is

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#34389) pcgamer01 válasza jejike (#34387) üzenetére


pcgamer01
senior tag

[Chipsetek]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#34390) jejike válasza grrpowa (#34388) üzenetére


jejike
tag

tehát akkor csak a tuningolásnál van jelentősége azoknak a bizonyos betű és szám jelöléseknek? :R

(#34391) grrpowa válasza jejike (#34390) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Betű, szám , ugye mindig kiadnak egy új chipsetes alaplapot ezért mindig új neve lesz új chipset több tuning lehetőség esetleg több mittudom én integrált eszköz a lapon pl már nem csak USB 2 csati van az alaplapon hanem usb 3 meg ilyen újítások

0631 7710098

(#34392) ak05


ak05
tag

sziasztok
van egy gigabyte ud2h lapom és mellé egy orion ht-580 hangrendszerem kép
kérdésem,hogy milyen kábelt/kábeleket kell vennem,ahhoz hogy 5.1-esként tudjam használni a géppel??

[ Szerkesztve ]

(#34393) vrmus válasza vrmus (#34374) üzenetére


vrmus
csendes tag

Windows 8.1-el az eredmény: [link]
A gépet áramtalanítottam, majd CMOS clear is megtörtént.

A helyzet változatlan.

Elvagyok itt magamnak, 500.000 regisztrált felhasználó között egy szakmai(?) fórumon, de senki nem tud hozzászagolni a dologhoz. Kissé furcsállom a dolgot, ennyire egyedi eset lenne az enyém :F

(#34394) Lacok


Lacok
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Alaplapot(Asus H97M-PLUS) és processzort(Intel Core i3 4150) cseréltem a gépemben a többi maradt a régi:
Kingston HyperX SSD amin Win 7 Ultimate 64 van és Seasonic Platinum 460W-os tápegység
A gondom a következő: bekapcsolás után a BIOS-ba simán tudom használni az egeret(Logitech M705) és a billentyűzetet(Logitech K750) is. Viszont boot után Win-ben egyiket sem. A BIOS-ban a Legasy USB Support(Enable) modban van illetve letöltöttem rá a legfrissebb BIOS-t is és még mindíg semmi. Van valakinek valami ötlete mi lehet a bibi?

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34395) vitemerius válasza Lacok (#34394) üzenetére


vitemerius
tag

Nem véletlenül az usb 3-as portban vannak?

(#34396) Lacok válasza vitemerius (#34395) üzenetére


Lacok
őstag

Szia!

Nem.
PS/2 alatt van 2db 2.0 USB oda vannak bedugva

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34397) Griff55


Griff55
senior tag

Elképzelhető hogy a 125 watt TDP-jű FX 6200-am azért throttlingol, mert az alaplapon 4 pines cpu tápcsati van és ez nem ad neki elég áramot?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#34398) grrpowa válasza vrmus (#34393) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Nem értem minden usb portod rossz :F vagy csak 1 db rossz :F

0631 7710098

(#34399) grrpowa válasza Griff55 (#34397) üzenetére


grrpowa
aktív tag

4pines csatit dugtál az alaplapra de 8 pinesnek van hely vagy csak egy sima 4 pines csatid van a lapon :F
közben találtam egy ilyet is
8-at is használhatsz, a gond nem azzal van. Hanem azzal, hogy a tápellátás gyenge a chipek etetéséhez, így folyamatosan a határ közelében van terhelve. Egy adott hőmérsékletre pedig visszaveszi a processzor órajelét, mert túlmelegedne a tápellátás. Ez a throttling. 6 maggal is elő fog jönni, csak nem annyira. igaz ezt egy AMD FX-8120 3.10GHz AM3+ BOX procihoz írták

itt

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#34400) Griff55 válasza grrpowa (#34399) üzenetére


Griff55
senior tag

4 pines csati van az alaplapom. ( a tápom az elég, 600 wattos és van rajta 2x4-es cpu tápcsati de a kettőből ugye csak 1-et tudok csatlakoztatni az alaplap miatt.) ja és a cpu usage mellett a gpu usage is droppol, :/ olvasgattam neten erről, volt akinek jobb alaplapra váltás után megszűnt ez. Szerintetek?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.