Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) mrobes válasza grrpowa (#34598) üzenetére


mrobes
tag

Köszi!
Beszerzési forrást tudsz esetleg?

(#34602) grrpowa válasza mrobes (#34601) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Hát én a pc bontóban vettem kb 3-4 éve vagy egy csomót de elosztogattam itt hardveraprón :) szerintem vagy 3-4 embernek biztosan adtam itt szedegettem össze egy rakásal

vaterán is van vegyesben :))

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#34603) mrobes válasza grrpowa (#34602) üzenetére


mrobes
tag

Ezer köszönet! :R
Fantasztikus a vatera keresője, a "távtartó" kifejezésre a "távtartók" már nem jelenik meg.

(#34604) grrpowa válasza mrobes (#34603) üzenetére


grrpowa
aktív tag

:DD

0631 7710098

(#34605) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Hali.

Kicsit offos leszek :P

Tegnap tettem fel egy kérdést itt: [link] Legutolsó HSZ

Ha valaki meg tudná válaszolni végre azt megköszönném :K

[ Szerkesztve ]

(#34606) grrpowa válasza Tomassy00 (#34605) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Szerintem igen időzítés órajel ugyanaz

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#34607) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Az alaplapon a chassis fan 3 ventilátort nem tudom szabályozni,idáig ment,úgy néz ki meghalt.

Fix fordulaton megy csak.Gariban megcsinálják,vagy cserélik az alaplapot.Ezt kéne mutatni a programnak,bios alatt se lehet szabályozni.

A másik hiba pedig az,hogy ha újraindítom a gépet akkor CPU hibával nem indul el az OP (a CPU led világít) és a digit kijelző 00-át mutat.Csak restart után,vagy ha a főkapcsolót hosszan nyomom akkor indul el az OP.Megcsináltam a resetet az alaplapon,de a hiba ugyan úgy megmaradt Alvásnál és hibernálásnál nincs gond vele
Alaplap ASUS MAXIMUS VI FORMULA.
CPU intel G3258.

[ Szerkesztve ]

(#34608) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ASUS M5A78L-M LX3 lapot, és hozzá egy AMD FX 6300-as 6 magos kis proccot.
A kérdésem az lenne, hogy szükséges-e bioszt frissítenem a teljes kezeléshez, vagy jó a mostani gyári biosz ami fent van? 1201-es ha jól rémlik...
Válaszokat előre is köszönöm.

(#34609) grrpowa válasza Ezekiel Ston (#34608) üzenetére


grrpowa
aktív tag

1201 jó neki

0631 7710098

(#34610) izee


izee
senior tag

Hello! Kikapcsolom a gépem rendesen leállítás a start menuben vagy pedig power gomb segítségével és ugyanazt csinálják. Nemcsak leáll ahogy kell, hanem újraindul!
Létezik ilyen vírus? Hogy lehet ezt rosszul kábelezni...? Ez nem kábelezés hiba...

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34611) izee válasza izee (#34361) üzenetére


izee
senior tag

Továbbá van van új alaplapom, processzorom és másik forrásból memóriám. Egy viszonylag jó graf driver van fent (amd oldaláról a legfrissebb), mert már naponta csak 2x-4x fagy le a gép.....nem óránként 2x....
2 féle rammal próbáltam, amik önmagukban valószínűleg jók, de lehet h nem kompatibilis a lappal, a régi rammal rosszabb volt, már csak az "új" van meg. Valami noname ez céges gépből.

Lap vagy más lehet a problémám?

1) Le szokott fagyni
2) Az utolsó bekábelezés óta a kikapcsolás helyett újraindul.
3) El se indul. Kifejtem:
Ma reggel "hidegen" indítás kb 5-10-edjére sikerült. Legtöbbször monitor be se kapcsol vagy az alaplap típusáig még éppen eljut. Máskor kezdi betölteni a win-t és mielőtt behozza, sötét képernyő. Ma reggel nem volt ilyen, de leggyakrabban mégis akkor nem indul, amikor a win7 kezd betölteni és kezdi összerakni a win7 logó négy ablakát. Na annak az ablakoknak az első pixele megjelenik és nem ritkán lefagy.
A napi 2-4 fagyás ezen felül használat közben értendő.

Giga F2A88XM-DS2;
A4-6300

Ha ezt visszapostázom és nem lesz meg a hiba, csak visszaküldik akkor 2 posta ára 3k lesz.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34612) GZoli7 válasza izee (#34611) üzenetére


GZoli7
senior tag

A tápegységről nem láttam infót. Elég fontos lehet.

(#34613) looser


looser
addikt

Sziasztok! Tudom, hajmeresztő, de megkértek egy Lenovo Thinkcentre M83 munkaállomás Windows server 2003-ként való telepítésére (ehhez van licenszük és gallyra ment az előző dc). Ez egy Intel Q85-ös chipsetű gép (i5-4430 procival) és egyelőre nem szeretném ide módra áttenni, de sajnos nem találtam olyan sata ahci drivert, amit be tudnék vele etetni az elején (usb-s floppyról). Létezik egyáltalán ilyesmi? Esetleg ez operációs rendszer topicba való kérdés?

Üdv és köszi! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#34614) izee válasza GZoli7 (#34612) üzenetére


izee
senior tag

Igen, egy 8 éves Chieftec GPS 350EB-101 A.
2 db ugyanilyen táppal próbáltam. Az elsőt lecseréltem, mert azt használtan vettem. Ami most van a gépházban, az enyém kezdetek óta és nem volt nagy terhelés alatt. A ventije csapágyas, csak ezért nem szerettem.
Egyébként a sata kábelt is lecseréltem.

A vga driverek cserélgetésével sokat képes változni a helyzet. Nem használok vga kártyát, de már azzal is teszteltem, 2x is beszereltem, most megint kint áll. Általában javított a fagyások számán, illetve elkerültem hogy egy szerencsétlen uninstall után ne kapjak képet az apu kimenetről. Minden esetben dvi-t használok.

Jogos a kérdés, de ráért volna. A táp téma túl van lihegve. Nem az a nulladik lépés hogy azt feltétlenül cserélem, de igen esetemben is felmerült, és hát volt cseretápom szerencsére.
Csaba_20_ , stol , ezeket olvastam előszeretettel, de már rég meguntam. [link] különösen a dtk, de az acorp sem egy ligában evez(ett) a többi márkával, gyengék között is van külkönbség

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34615) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek mégpedig egy Soltek SL-65FVB lap memóriakezelés ügyében.
Találtam hozzá N3-as biost sikerült is felrakni rá de továbbra is a 256MB-os memóriákból csak 128-at lát. Ez mitől lehet nem kompatibilis vele?
Van SS-es és DS-es memóriám is de mindegyikből csak a felét látja.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#34616) Balathruin válasza izee (#34611) üzenetére


Balathruin
veterán

Próbálj biost frissíteni, hátha.

(#34617) izee válasza Balathruin (#34616) üzenetére


izee
senior tag

Nem tudom hogy kell és félek az áramszünettől a művelet közben ugyanis kinyírja a lapot.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34618) Balathruin válasza izee (#34617) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem nyírja ki, Gigának dual biosa van.

(#34619) izee válasza Balathruin (#34618) üzenetére


izee
senior tag

És a garancia megmarad frissítés után ha a boltos észreveszi?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34620) looser válasza looser (#34613) üzenetére


looser
addikt

Esetleg wxp ahci driver létezik ezekhez az újabb chipsetekhez?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#34621) wrox válasza izee (#34619) üzenetére


wrox
senior tag

Furcsa lenne, ha nem maradna meg. :D

(#34622) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Üdv, érdeklődnék, hogy a következő 3 lap között van valami különbség, illetve egy i7-4770k tuningolására melyiket választanátok:

ASUS Z97-A

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5

Gigabyte GA-Z97X-UD3H

Nekem talán az Asus a legszimpatikusabb, bár világéletemben Gigabyte alaplapom volt.

(#34623) Balathruin válasza izee (#34619) üzenetére


Balathruin
veterán

Miért ne maradna meg? :D A BIOS frissítés nincs megtiltva. Vesszen el a garancia, ha valakinek frissíteni kell a Haswell refresh miatt?

(#34624) anonymus89 válasza anonymus89 (#34615) üzenetére


anonymus89
addikt

Senkinek semmi ötlete? :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#34625) 04ahgy válasza Thaddeuss (#34622) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valamelyiket a két GIGABYTE közül. Nagyon jól viselkednek tuningban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34626) Balathruin válasza anonymus89 (#34624) üzenetére


Balathruin
veterán

1 vagy 2 oldalassal próbáltad? Elképzelhető, hogy finnyás a memóriákra. Az is lehet, hogy nem eszi a gyorsabb SD RAMokat.

(#34627) anonymus89 válasza Balathruin (#34626) üzenetére


anonymus89
addikt

A 128-asok mind2 2 oldalas és 133-as ezek voltak benne.
A 256-osok közül egyik ilyen a másik olyan de min2-ből csak 128-at lát. Megfrissítettem a biost hátha de nem változott sajnos több memóriám meg nincs.

Elméletileg foglalatonként 256Mb-ot kezel de nem írja milyeneket.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#34628) Balathruin válasza anonymus89 (#34627) üzenetére


Balathruin
veterán

A 256-osok közül egyik ilyen a másik olyan
Egyik 1 oldalas a másik 2? Vagy mi?
Sajnos vannak ilyen régi lapok, hogy köpködik a memóriát. Szerintem rakj bele 3x 128 megát.
Pakolj rá Win2k-t. :D Az nálam 120 mega körül evett. Vagy linux.

[ Szerkesztve ]

(#34629) anonymus89 válasza Balathruin (#34628) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen egyik 1 a másik 2 oldalas.
Oké csak arra max egy tiny xp megy rá és semmi más... (szerintem)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#34630) joey0235


joey0235
aktív tag

Sziasztok tudom hogy nem jó helyre írok de nem tudtam hova kellene!

Van egy asztali számitógépem, eddig usb-s wifim fel ismerte 1-2 hete nem ismeri fel, új windowst tettem rá akkor sem. Most vettem egy másik usb-s wifit na ezt már fel ismeri rá csatlakozik a hálozatra és azt írja ki korlátozott ... ilyenkor mi a teendő? mert engem már az őrületbe kerget....

Köszönöm a válaszokat! :R

... No sacrifice, No victory ...

(#34631) josik válasza anonymus89 (#34629) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. Nem tudom mire használnád a gépet, egy Lubuntu szerintem sokmindenre jó alternatíva. Wine- vel sok wines progit is lehet futtatni.

Te is fiam Bluetooth...

(#34632) grrpowa válasza joey0235 (#34630) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Sok mindentől függ a dolog pl milyen oprendszer milyen gép asztali esetleg notebook :F

0631 7710098

(#34633) anonymus89 válasza josik (#34631) üzenetére


anonymus89
addikt

Ok, köszi! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#34634) joey0235 válasza grrpowa (#34632) üzenetére


joey0235
aktív tag

op rendszer win 7 win 8on próbálva, asztali amd

... No sacrifice, No victory ...

(#34635) KMSVideo


KMSVideo
csendes tag

Sziasztok!
Létezik olyan, hogy van egy adott alaplap jelenesetben ASUS H81M-K és hozzá egy i5 4690 processzor és nem indul el vele legfrissebb BIOS-sal ? Egy kétmagos proci lett belerakva (nem tudom pontosan milyen) és azzal elindult.
Valaki ötlet, tipp ?

Ne feledd, a számítógép az emberiségnél sosem lesz okosabb! :)

(#34636) linuxuser666


linuxuser666
tag

Vettem egy új gépet.
asrock fm2a88x extreme 4+ alaplapom van most.
Első pár napon csak windows volt rajta hogy barátnőm tudjon játszani.
A wifi brutálisan lassú volt, max 2 Mbit/sec, de néha csak fél.
Azt hittem valami driver probléma, szóval próbálkoztam többel is, de nem volt változás.
Úgy voltam vele hogy majd akkor linux alatt menni fogrendesen, de nem.
Ma felraktam egy archlinuxot, de a helyzet ugyanaz.
Próbáltam előlapi usb 2-ben, az usb 2-t még az alaplapon is átdugtam másik helyre, kipróbáltam mindet.
Usb 3 portok közül csak kettővel megy a wifi a többivel nem.
Usb 3 alatt egy picivel gyorsabb, kb 3 Mbit/sec.
Bedugtam a wifit barátnőm laptopjába, leraktam pontosan a gépem mellé, mértem egyet azzal is.
22Mbit/sec lett az eredmény. Valakinek van valami ötlete?
A wifi: tplink TL-WN721N
Másik gépben használtam már vagy 2 évet, és nem volt vele baj.
Az usb portok másnál nem lassúak, pl pendrive, sőt nagyon is gyorsak.

[ Szerkesztve ]

(#34637) konci79 válasza linuxuser666 (#34636) üzenetére


konci79
őstag

Amd quick stream fel van rakva?Az okozott ilyesmi galibát nálam és másnál is,töröld le nyugodtan.

(#34638) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Egy pár napja kezdődött egy olyan probléma a géppel,hogy amikor bekapcsolom a gépet,(nem mindig,de most már egyre többször)akkor nem ad képet csak úgy hogy ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot és utána újra bekapcsolom.Ez egyértelműen alaplap hiba vagy valami más?
Konfig:
-Asrock 980DE3/U3S3
-Amd FX6300
-Kingston 2*4gb 1600MHz
-Sapphire 7850 2Gb
-Kingston V100 SSD 64Gb (rendszer)
-Chieftec 450W

A segítséget előre is köszönöm.

(#34639) linuxuser666 válasza Dzsabba (#34638) üzenetére


linuxuser666
tag

Töröltem, de nincs változás.

(#34640) linuxuser666 válasza konci79 (#34637) üzenetére


linuxuser666
tag

Oopsz.
Usb 3 porton viszont van, csak kettesen nem volt.
Egyből 18 Mbit/sec.
Már csak azt nem értem hogy linux alatt mi a franc lehet.
Ott nincs ilyen program ami bezavarná.
http://www.speedtest.net/my-result/3654419083
Köszi a tippet, kettőből egy megoldva:)
Ha linux alatt nem tudom megoldani veszek utp kábelt, legalább egyszerűbb lesz archlinux alatt beállítani a netet.

[ Szerkesztve ]

(#34641) #35434496 válasza baboss (#34607) üzenetére


#35434496
törölt tag

Melyik bios van az alaplapodon?

(#34642) P1ty1


P1ty1
csendes tag

Sziasztok!

A napokban némi vérfrissítés érte a gépemet és új alaktrészek ellenére 1-2 váratlan hiba jelent meg. Az első az volt miután feltelepítettem a windows 7-et a kép szabálytalan időközönként 1-1 másodpercre elfeketedett. A telepítés alatt nem csinált ilyen problémát, csak miután a drivert feltelepítettem. A legújabbat tettem fel nem azt amit a telepítő cd-n adtak hozzá. Ja igen ezt az alaplapi integrált vga csinálta, miután a régi pci-expresses vga-t beleraktam azzal nem produkált ilyen gondot. A másik gond, hogy 3 napon belül 2x felejti el a gép, hogy melyik vinyóról is kellene indulnia. Nem tudom, hogy mi lehet a gond. Esteleg az alaplap nem tökéletes? Előre is köszi ha valaki tudna némi tanáccsl szolgálni. :R

Új alaktrészek a gépben:
Gigabyte GA-F2A88XM-D3H alaplap
AMD A6-6400K APU
Kingston Hyper-X DDR 1866MHz ram
Régi géből megmaradt alkatrész:
Sapphire HD 5670 vga
WD+Seaget vinyók

Make Love, Not Warcraft...

(#34643) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!

Proci hűtő szerelése közben mikor vettem ki az alaplapot a hátuljáról letörtem egy tüsit. legalább is úgy éreztem. valami nagy problémát okoztam? lesz valami következménye?

(#34644) wrox válasza Cseri0058 (#34643) üzenetére


wrox
senior tag

Melyik tüsit? Egy fénykép jó lenne róla.

(#34645) grrpowa válasza Cseri0058 (#34643) üzenetére


grrpowa
aktív tag

ha összerakod a gépet majd kiderül :)) addig meg ugy sem tudja megmondani senki főleg hogy még egy kép sincs róla :N

0631 7710098

(#34646) Cseri0058 válasza wrox (#34644) üzenetére


Cseri0058
őstag

annyira nem is néztem meg mert már annyira elegem volt...
helyileg [link] ott az elem körül vagy egy kicsit a ramok fele. a lap hátulján, nem itt elöl. a gép működik rendesen. annyit vettem észre hogy az alaplap jobban melegszik. játék alatt 50 fokos..

[ Szerkesztve ]

(#34647) grrpowa válasza Cseri0058 (#34646) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Nem az egyik chipset hűtés lábát törted le :F

0631 7710098

(#34648) Balathruin válasza Cseri0058 (#34646) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem is a hűtésnek az egyik tartóját törted le, főleg, ha jobban melegszik.

(#34649) Cseri0058 válasza grrpowa (#34647) üzenetére


Cseri0058
őstag

szerintetek ezt lehet gariztatni?

(#34650) grrpowa válasza Cseri0058 (#34649) üzenetére


grrpowa
aktív tag

:( szerintem törést nem de biztos tudsz szerezni egy másik műanyag kis pöcköt ha az fogja a képből amit linkeltél sokk mindent nem lehet kivenni főleg hogy az alja nem látszik a lapnak

0631 7710098

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.