Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) 04ahgy válasza kalapacsolok (#33097) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kerüld ezeket az elosztókat!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33102) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok! 1 kérdésem lenne, adott a jelenlegi konfigom:
-Gigabyte 970A-D3 rev.3
-AMD FX8320 + Scythe Ninja 3
-MSI GTX760 2GB Twin Frozr Gaming
-2x4GB Corsair XMS3 1600Mhz
-Samsung SSD 840 120GB
-Gigabyte Superb e570W táp

Volna értelme alaplapot cserélnem erre?
Asus M5A99X EVO R2.0

Olvasgattam AMD topikokat, azt irták 970es chipset nem valami jó az FX prociknak, főleg tuninghoz.

Help plz :)

[ Szerkesztve ]

(#33103) kalapacsolok válasza 04ahgy (#33101) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Miért? Nem működik?

(#33104) Vekko válasza Vekko (#33094) üzenetére


Vekko
aktív tag

Valaki?

(#33105) Ruszki válasza Vekko (#33094) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha van rá lehetőség akkor ESD-s táskában/zacskóban hord. A tápot külön tenném tőle mármint amikor viszed. Ha van valami szivacs féle akkor arra mehet igazából ez is jó lenne ha ESD-lenne.
De ha nem történik meg vele amit leírtál akkor nem lesz gond.

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33106) Picturemaker válasza nrb263 (#33102) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A 970-essel semmi gond. A gyenge tápellátású lapokkal (mint pl. a tiéd is) van gond. 990 leginkább akkor ajánlott, ha CFX vagy SLI a cél. Ellenkező esetben elég egy ASUS M5A97 EVO R2.0. FX topikban sokaknak van ilyen, van aki 5GHz-et is elért benne ,persze ez procitól függ, de a lap nem fog akadályozni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#33107) 04ahgy válasza Picturemaker (#33106) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pontosan! Kiváló lap még a 970A-UD3P is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33108) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Azt szeretném megtudni,hogy a konfigot be lehet e kapcsolni ha nincs benne a CPU,minden más bevan kötve.Lesz az alaplapnak valami baja ?

(#33109) 04ahgy válasza baboss (#33108) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Be szabad kapcsolni, de valószínűleg nem fog folyamatosan menni, hanem kikapcsol. Esetleg ki-be kapcsol ---> baja csak a folyamatosan újra felpörgő HDD-nek lehet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33110) baboss válasza 04ahgy (#33109) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Egyenlőre az alaplapi 24 pin-es csatin van rövidre zárva a zöld/fekete vezeték,hogy a ventilátorokat,valamint a led világítást ellenőrizni tudjam,hogy jól van e minden bekötve. HDD-SSD még nincs berakva.A VGA miatt fel kell töltenem a vízhűtés rendszert,hogy legyen hűtése,és a pumpa ne szárazon menjen.

[ Szerkesztve ]

(#33111) whited


whited
addikt

sziasztok
van 1 hp server gép amiben az alábbi alaplap van, most windows xp van rajta, rakhatok erre w7-t?
és drivert hol tudok találni hozzá?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33112) Ruszki válasza whited (#33111) üzenetére


Ruszki
senior tag

Milyen alaplap?? :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33113) whited válasza Ruszki (#33112) üzenetére


whited
addikt

Alaplap neve HP ProLiant ML110 G4

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33114) Ruszki válasza whited (#33113) üzenetére


Ruszki
senior tag

Én úgy látom, hogy Windows 2008 servert támogat.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33115) whited válasza Ruszki (#33114) üzenetére


whited
addikt

értelek, viszont én nem használtam csak 2003as szervert, és ez a gép bután hangzik de csak netezni, filmezni kell.
W2008 serverrel is megtudom ugyanezt csinálni, igaz?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33116) Hunter2 válasza whited (#33115) üzenetére


Hunter2
addikt

rakhatsz rá win7-et , jó esetben minden drivert fel fog ismerni. rosszabb esetben a maradéknak beadod a win 2k8 drivereket és működik.
Win 2k8-al is meg lehet oldani de elég nagy szopás mindent átállítani mert a server oprendszerekben kissé jobban be van minden szabályozva mint egy asztali oprendszernél.

[ Szerkesztve ]

(#33117) Ruszki válasza whited (#33115) üzenetére


Ruszki
senior tag

Persze hogy.
De láttam volt Linux alternatíva is de nem tudom mennyire vagy kibékülve vele.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33118) samu000


samu000
tag

Sziasztok!

Nekem egy régebbi több mint 3 éves Asus p6t deluxe v2 nevű alaplapom van, és ez sajnos nem támogatja a SATA 3 mat, arra gondoltam kicserélem, de aztán jobban nézegetve látom, hogy mostanában nemigen kapni a procimhoz alaplapot i7 950, mert 1366 os foglalatú. Most csak én nem találok ilyen alaplapokat, vagy tényleg nincs is, és nagy valószínűséggel új procit kellene vennem új alaplappal? Mert annyit nem ér a sata3.

(#33119) Tharkoul


Tharkoul
tag

Bizonyára volt kérdés már, de azért felteszem. Szoktak lenni ilyen alaplaptesztek, pl. hogy "melyik olvassa gyorsabban a memóriákat", és akkor látni, hogy mondjuk az Asus 8%-al jobb, mint az Asrock (fiktív példa).
Kérdésem az lenne, hogy létezik-e ilyen összehasonlítás más chipsetek között is? Pl hogy egy Z87-es lapban mennyire teljesítenek jobban a memóriák, mint egy H81-es alatt.

[ Szerkesztve ]

(#33120) 04ahgy válasza Tharkoul (#33119) üzenetére


04ahgy
nagyúr

H81-ben 1600 fölé nem tudod állítani, Z87-ben meg igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33121) Hunter2 válasza samu000 (#33118) üzenetére


Hunter2
addikt

Új 1366-os lapokat már jó ideje nem lehet kapni, használt is elég ritka. Vegyél egy PCI-os SATA3 vezérlőt, vagy válts alaplap+procit.

(#33122) Spet válasza samu000 (#33118) üzenetére


Spet
addikt

Nem ér annyit a sata3, hogy válts új CPU+alaplap kombinációt. :N

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#33123) samu000 válasza Hunter2 (#33121) üzenetére


samu000
tag

sajnos nem hiszem hogy elfér, de nem is tudtam hogy van ilyen.

http://kepfeltoltes.hu/140531/IMG_0028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#33124) 04ahgy válasza samu000 (#33118) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem lesz a SATA3-tól gyorsabb. SSD-vel sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33125) Hunter2 válasza 04ahgy (#33124) üzenetére


Hunter2
addikt

a szekvenciális írás/olvasás gyorsabb lesz.
Én is sata2-ön használok SSD és így is ég és föld a különbség HDD-hez képest.

(#33126) 04ahgy válasza Hunter2 (#33125) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, csak a gép sebességét az vajmi kevéssé befolyásolja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33127) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok!
Gondom van mostanában a gépemmel, ugyanis néha kikapcsol, semmi előjel nélkül egyszer csak paff, mintha elment volna az áram, pedig áramszünet nem volt. Miután leállt, a bekapcsoló gomb kéken világít és ilyen tik-tik-tik-tik hangot ad halkan (nem olyan mint az alaplapi csipogó hangja). Ilyenkor le kell kapcsolnom a tápot hátul, majd vissza és utána elindul. Nem egy mai darab, de eddig nem volt gond vele.

Gondoltam valami kilazult ezért elkezdtem szétszedni és észrevettem h a tápból kijövő 24 tűs csatlakozón az egyik tű be van barnulva, szóval azt hiszem megtaláltam a hiba okát.

Gép: Amd Phenom II X4 955@3,6ghz
alaplap gigabyte ma-770t-ud3p
táp chieftec CTG-500w-80P

Szóval megpróbáltam kicsit leszedni róla az oxidálódott barna részt, meg befújtam wd-40-el, de 1 nap után megint leállt.
Van valami megoldás erre, ilyenkor tápot is meg alaplapot is cserélni kell mert mindkettő barna picit? Egyáltalán mitől lehet ez?

(#33128) Ruszki válasza atenza (#33127) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ott valami zárlat illetve valami túláram lehetett!
Jó lenne róla egy kép!!
Általában ha nem megfelelő a kontakt akkor is kialakulhat túláram.Ha szerencséd van akkor az alaplapon lehet cserélni .A tápon már nehezebb sajnos!De kis barkáccsal az is megoldható!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33129) atenza válasza Ruszki (#33128) üzenetére


atenza
senior tag

A tápra van még gari, mert az előző amit a géppel vettem meghalt, ezt pedig kb 2 éve vettem. Viszont ilyennel lehet menni gariztatni?
Ha nem nagy cucc akkor a régi táp csatlakozóját ki lehetne cserélni erre nem? Alaplapon gondolom nehezebb cserélni a csatit...

képek: szemből nézve a jobb alsó saroktól felfelé a 3. csati az... (itt most ferde a kép, az itteni képen a jobb felső saroktól balra a 3.)

jobb klikk kép megnyitása új lapon akkor nagyban is kirakja

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#33130) Ruszki válasza atenza (#33129) üzenetére


Ruszki
senior tag

Én első körben a tápot zárnám ki ha esetleg van másik illetve ha be tudsz szerezni egyet azzal kipróbálnám!
Alaplapon alig lehet látni!A sárga kábel egy +12V-os ág ott nem nagy Ampert bír el.Szóval lehet nem volt meg a kellő kontakt és ez lett a vége!Egy garit megér!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33131) wrox válasza samu000 (#33118) üzenetére


wrox
senior tag

Nem értem ezt a Sata 3 mizériát.
Nekem van SSD-m, meg normális HDD is Sata 3, Sata 3-as portban van, mégsem megy a folyamatos másolás tartósan 150 MB/sec felé. Sőt, ha pontos akarok lenni, akkor már örülök a tartós 100 MB/secnek.
Na most ha megfigyeljük a SATA 1 sebességét, még az is bőven ki kellene szolgálnia ezt. (1.5 Gbps) Szóval én nem nagyon veszek észre különbséget.
Lehet van olyan ember, aki 200 Megabyte-okkal tud tartósan másolni, de én még olyan nem láttam.

(#33132) atenza válasza Ruszki (#33130) üzenetére


atenza
senior tag

Rendben, köszönöm a segítségedet! Van egy chieftec 400w-os meg van egy valami noname Hipro 480W-os, ezekkel tudom kipróbálni, csak az a baj hogy random csinálja.

(#33133) Ruszki válasza atenza (#33132) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hipro tápok nem rosszak!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33134) 04ahgy válasza atenza (#33129) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez azért van, mert a két tűn vett fel nagy áramot a gép (a tuning és feltehetően a VGA miatt is), és nem volt jó a kontakt. Semmi nem hibás. Tűreszelővel kell az alaplapi csatit megkapirgálni, és valami szintén élessel a táp csatiját, és újra összenyomni (mert ki is van lazulva).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33135) atenza


atenza
senior tag

Rendben, akkor megpróbálom még egyszer megkapargatni, habár gombostűvel nem nagyon sikerült. Ha nem megy akkor gari. Köszönöm mindenkinek!

(#33136) watador600 válasza atenza (#33135) üzenetére


watador600
senior tag

Sziasztok!

Elnézést, ha off, de nemtudom hova kéne írni.

Az miért lehet, hogy ha a gépet ott hagyom huzamosabb ideig magába, akkor kikapcsol a vga? A windowsban kivan kapcsolva az, hogy kikapcsolja. Ha bevan kapcsolva akkor ugye 10 perc mulva kapcsol le. Na most ilyenkor van, hogy felébred és van, hogy nem ébred.. ez ilyen random. Ha kivan kapcsolva akkor később csinálja ezt és amikor csinálja (kikapcsol a vga) akkor nem is lehet vissza hozni sehogy. Restart nem működik, csak az áramtalanítás segít rajta. Valakinek ötlet? (Alaplapommal egyébként vannak gondok.. jövőhéten csere.) Lehet, hogy az alaplap miatt is történhetnek ezek a dolgok?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#33137) jimmy399 válasza watador600 (#33136) üzenetére


jimmy399
senior tag

Hello.

Nekem Debian linux alatt van ez kb, hogy lekapcsolja a VGA-t pedig nincs beállítva hogy lekapcsolja. Aztán elküldön sleep-be a gépet, visszakapcsolom, és feketeség, majd dob egy restartot az egész gép, mintha sose lett volna sleep-ben... Érdekes. Logok semmit sem mutatnak. Megoldottam, Linux alatt nem altatom a gépet, le is tiltottam. Windows 8.1 alatt semmi gond nincs. :)

--- N/A ---

(#33138) watador600 válasza watador600 (#33136) üzenetére


watador600
senior tag

Bocsi atenza.. nem neked szántam.. félrenyomás.hu :DD
Sorry!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#33139) watador600 válasza jimmy399 (#33137) üzenetére


watador600
senior tag

Akkor lehet az alaplap csinálja a hülyeségét... jövőhét folyamán kiderül :)

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#33140) Ruszki válasza watador600 (#33139) üzenetére


Ruszki
senior tag

Lehet BIOS beállítás is ha jól emlékszem,de lehet annál csak a HDD-t lehet kapcsolni!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33141) watador600 válasza Ruszki (#33140) üzenetére


watador600
senior tag

És a biosba hol? Vagx ha megnézem egyértelmü?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#33142) Ruszki válasza watador600 (#33141) üzenetére


Ruszki
senior tag

Milyen lapod van!?
De nem 100%,hogy ott lesz a bibi!! :D

M5A99X EVO R2.0 ha ez akkor nem nagyon láttam olyan funkciót a UM-ban de azért fusd át te is,Talán olyan alatt nézd,hogy Power Saving vagy hasonló!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33143) watador600 válasza Ruszki (#33142) üzenetére


watador600
senior tag

Több mint biztos már.. :D
Vga driverbe is lehet állitani ott levan tiltva teszteltem is az előbb 30 perc után se kapcsolt le. Viszont multkor is ez volt.. egy ideig nem kapcsolt le aztán meg már mindig, egy időn belül.. nem értem.
Minden powersave kivan kapcsolva ha jol emlékszem, de majd rá nézek! Köszi :)

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#33144) whited válasza Hunter2 (#33116) üzenetére


whited
addikt

az oké, hogy lefrissítem w7el de ahhoz hol találok drivert? :)
mert a hp honlapon csak a server driverek vannak

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33145) baboss


baboss
őstag

Azt szeretném megtudni,hogy melyik a legolcsóbb CPU ami a következő konfigot elviszi tuning nélkül,internetezésre és filmnézésre használnám,amíg a kiszemelt i5 4670K-ra összejön a pénzem,kb 1-2 hónap,viszont addig jó lenne a gépet használni.
Alaplap - ASUS MAXIMUS VI FORMULA LGA 1150 Intel Z87
Memória - 2x4GB DDRIII 2400MHz Kingston HyperX Predator KHX24C11T2K2/8X KIT
VGA - 2db GTX 480

[ Szerkesztve ]

(#33146) 04ahgy válasza baboss (#33145) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Celeron G1820, de a GTX-eket be ne rakd, az IGP is elég netezni, filmezni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33147) baboss válasza 04ahgy (#33146) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#33148) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Lehet (vagy biztos) hogy én vagyok a béna, de van egy friss msiz87I alaplapom friss ssd-vel, de nem tudok sem pendrive-ról sem usb-s optikai meghajtóról (belső nincs) bootolni. F11 nyomásakor sem látszik az eszközök között semmi, amiről lehetne bootolni, csak az ssd, de az ugye üres. Valamit állítsak át a bios-ban? Már amit tudtam megpróbáltam, boot sorrendet hiába állítom, usb boot úgy tűnik engedélyezve van, legalábbis én semmi mást nem találtam, minthogy usb vezérlő engedélyezése/tiltása, de engedélyezve van.
Segítsetek lécci! :B :R

(#33149) Paulo81 válasza Paulo81 (#33148) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Már lejárt a szerkesztés.
Na, annyit elértem, hogy pendrive-ot felismerte és bootolt róla, de csak az USB2-ről, pedig ki szerettem volna használni az usb 3-at, érdekes...
De a külső dvd-ről továbbra sem boot-ol még usb2-ről sem... :W

(#33150) Paulo81 válasza Paulo81 (#33149) üzenetére


Paulo81
aktív tag

A BIOS-t, tudtam frissíteni pendrive-ról, de továbbra sem bootol cd-ről... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.