Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) 04ahgy válasza Dickinson (#33200) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor a 2.5-tel használd. Valamit a 2.6-tal nem szeret...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33202) baboss válasza 04ahgy (#33199) üzenetére


baboss
őstag

(#33203) 04ahgy válasza baboss (#33202) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mókás. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33204) kenny596


kenny596
tag

Szevasztok!
Egy gyors kérdéseben szeretnék választ kapni, vagy egy fx8120 as cpum egy 970 extreme 3 mas lapban és nem tudom eldönteni hogy rossz e a sensor a cpuban. egy mugen 2 hűtővel friss mx4 paszat.
3 féle progi ilyen eredményeket mutat melyik a proci hőfoka?
[1]
[2]

[ Szerkesztve ]

(#33205) 04ahgy válasza kenny596 (#33204) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Üresjáratban van vagy terhelve a mérésről feltett kép?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33206) kenny596 válasza 04ahgy (#33205) üzenetére


kenny596
tag

Természetesen terhelve.. És mind a 2 kép külön terhelés indítás , nem egy időben készültek . Érzésre a borda kb a maghővel lehet reális...

[ Szerkesztve ]

(#33207) 04ahgy válasza kenny596 (#33206) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor a 60°C nagyságrendű érték a reális.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33208) kenny596 válasza 04ahgy (#33207) üzenetére


kenny596
tag

Akkor maradhat így? Nem értem igazábol hogy hogy lehet melegebb a kupak mint a mag ha az fűti a kupakot.

(#33209) spanyesz


spanyesz
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, hátha valaki találkozott már hasonlóval. Asus A88XM-Plus alaplap...a HDMI kimeneten keresztül nem tudok hangot varázsolni. A win7 vezérlőpult hangbeállításainál olyan, mintha fel sem ismerné azt a kimenetet (legújabb drivert telepítettem), semmiféle beállítást nem lehet változtatni. Lejátszásnál úgy tűnik, hogy megy ki hang azon az eszközön keresztül (ugrál a zöld sáv), de gyakorlatilag mégsem. 7végén beraktam egy videókártyát, de ennek a HDMI kimenetén keresztül sem sikerült hangot varázsolni. Ugyanaz a jelenség mutatkozott. Többféle kábellel próbáltam, azt kizárnám, hogy kábelhiba...
Valakinek valami ötlete esetleg?
Köszi előre is, üdv
spanyesz

(#33210) #73959936


#73959936
törölt tag

Vettem 1 ventit (pwm-es) ergó 4 pines csatis....

Tudtam és tudom, hogy a lapon nincs ilyen csatoló, ezért a wpm-et nem tudom használni, de azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet feldugni a lapra a 3 pines csatlakozóra ? Kell átalakító, vagy simán fel lehet dugni és fixen marad ?

Csupán a szállított levegőmennyiség az, amiért megvettem.
Sürgősen valaki...légyszi....

:R

(#33211) 04ahgy válasza kenny596 (#33208) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Persze. Csak bugos a kiolvasás, nem kell vele foglalkozni. TErmészetesen a mag, tehát a szilícium belseje a legmelegebb, annál hidegebb a kupak, annál hidegebb a bordázat, és annál hidegebb a hűtőközeg, tehát a levegő.

(#33210) kovacsen222: Simán fel tudod dugni, egyféleképp lehet csak.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33212) Csabnett


Csabnett
tag

Sziasztok!
Egy kis infót szeretnék kapni! :B Adott egy HP dc5850 típusú asztali gép AMD Phenom 9600B Quad-Core processzorral, Amd 780V chipset! AM2+ foglalat! Szóval lehetséges, hogy támogatja a Phenom II X6-os procik közül bármelyiket? Mivel ezek AM3 foglalatba valóak nem tudom, hogy az AM2+-os lap lekezeli e ezt (ezeket)...?? Ezért fordultam hozzátok! Hátha valaki közületek jártasabb ilyenekben, mint én! Előre is köszönöm a válaszokat!! :R

"Minden cél útba esik!"

(#33213) #90933760


#90933760
törölt tag

Gyors kérdés. FM1 Llano APU belemegy FM2 vagy FM2+ alaplapba? Mert FM1 lapot alig találok, remélem belemegy FM2-be is.

(#33214) 04ahgy válasza #90933760 (#33213) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem megy bele (csak fizikai erőszakot alkalmazva, de ekkor a CPU és/vagy a foglalat károsodik). Úgy, hogy működőképes is legyen, nem lehet sehogy megoldani.

FM1 CPU-hoz csak FM1 lap a megfelelő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33215) baboss válasza 04ahgy (#33197) üzenetére


baboss
őstag

Megvan a hiba.
Elég hülye megoldás a gyártó részéről,a csatlakozón nincs jelölve a bekötés,nekem egyértelmű volt,hogy az üres csati találkozik az üres csatival.Ezzel szemben fordítva kell bekötni. :W

Még szerencse,hogy nem égett le. :K

Viszont van egy másik gondom,a Bluetooth égér egér elég sűrűn lefagy,belassul,illetve hiába mozgatom nem reagál semmire.Sima vezetékessel jó.

[ Szerkesztve ]

(#33216) odipapa válasza odipapa (#33187) üzenetére


odipapa
senior tag

:F Ennyire hülye kérdés volt vagy tényleg nem tudja senki:

Egy alaplapi PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode) csatlakozóba bele lehet tenni egy
PCI Express(x1) wifi adaptert?

(#33217) pcgamer01 válasza odipapa (#33216) üzenetére


pcgamer01
senior tag

én úgy tudom hogy bele lehet tenni :)

Samsung Galaxy S10+

(#33218) wrox válasza odipapa (#33216) üzenetére


wrox
senior tag

:K Menni fog, mint a szél!

[ Szerkesztve ]

(#33219) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Van egy gépem ASUS p4p8X alappal, amit eredetileg kiakartak dobni, mert csak pörögtek a ventillátorok, égett a zöld és a piros led a ház elején, de az op-rendszer nem indult. Kipakoltam minden, alaplapi elem ki, jumperelés, majd és egyesével visszapkolva indítottam a gépet, előte BIOS-beállítás. Előfordult, hogy az újraindítások a vebtillátor pörgetésig jutottak és utánna többször már be sem indult, csak ha kiszedtem az elemet és jumpereltem, volt amikor elég volt 5 perc volt, hogy fél óra kellett, de állt így egy napot is mire hajlandó volt beindulni rendesen. Pár nap után, már működött rendesen.

2-3 napja kezdett el szórakozni megint, magától megváltozott a boot sorrend, vagy/és át áll a BIOS-ban az "IDE Configuration"-ban PATA-ról SATA-ára, kétszer, háromszor kell beállítanom, újraindítani mire az általam beállítottak megmaradnak.
Végül is az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e vele tovább foglalkozni esetleg BIOS frissítés, vagy kuka, mert komolyabb gondja lehet? A kondik kívülről jónak tünnek, más elváltozást sem látok.

(#33220) PAN


PAN
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet a Gigabyte H57M-USB3 USB portról bootolni? Nekem nem megy sehogyan sem. Windows op. rendszert akarok így telepíteni, egy Pendrive-n van. Szinte minden más gép esetén ugyanezzel a Pendrive-al megy a telepítés, csak az én gépemen nem. Már nagyon idegesít. Bármit választok a boot menüben (USB, USB-HDD, USB-Zip, stb.) nem indul a telepítő. Nem volt olcsó ez az alaplap annak idején, ezért különösen bosszant. Várom a segítőkész válaszokat.
Köszönöm: István
panczel@tolna.net

(#33221) Ruszki válasza PAN (#33220) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Csak sima USB-n fog neked bootolni USB3-on nem oda kell a Windows plusz driver! :D

teleahocipöm

Az akár kondenzátor hiba is lehet. Elem körül, illetve a gyenge indulás okozója lehet a processzor körüli is.

Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33222) PAN válasza Ruszki (#33221) üzenetére


PAN
csendes tag

Szia!
Köszönöm válaszod. Természetesen tudom, hogy USB3 porton nem tudok bootolni, én a sima USB portra csatlakoztattam a Pen Drive-ot, és így nem megy.

(#33223) #73959936 válasza 04ahgy (#33211) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#33224) Ruszki válasza PAN (#33222) üzenetére


Ruszki
senior tag

BIOS-ban azonkívül,hogy állítottad a boot sorrendet engedélyezve van a külső illetve egyéb hardverről való bootolás!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33225) PAN válasza Ruszki (#33224) üzenetére


PAN
csendes tag

Szerintem igen, de majd megnézem. Jelenleg a munkahelyemen vagyok, délután megnézem, és majd megírom. Addig is köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal.

(#33226) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Hát elég furcsa dolgokat produkál ez az MSI Z87I ... :F

Hosszas kísérletezés árán tudtam csak rájöni, hogy CSAK AKKOR működnek az usb portok 2/3-as még windows alól is!! ha rádugok egy ps/2-es billentyűzetet - amit rögtön feliser - belépek a BIOS-ba és nyomok egy restore defaults-ot... De az ugye nem a legjobb, pl. boot sorrendet állandóan állíthatom utána...
Most kipróbáltam azt, hogy elmentettem a profilt, és a restore defaults után betöltöttem, úgy is működik...

Lap hiba lenne? :F

(#33227) teleahocipöm válasza Ruszki (#33221) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi a választ! De azért megkérdezem, hogy akkor szerinted nem érdemes foglalkozni vele, kuka?

(#33228) Ruszki válasza teleahocipöm (#33227) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hátha van kedved, energiád, időd, kis pénzed és szeretsz illetve tudsz barkácsolni akkor csináld meg.
Én ezeket megpróbálnám.
Ha így se meg akkor kuka.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33229) 04ahgy válasza Paulo81 (#33226) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem frissíts BIOS-t, és a win alatt is a drivereket. Ha kell, a megfelelő gyártók oldaláról / Windows Update-tel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33230) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy Asus P5QC képes SSD-vel működni, tudja az AHCI-t?
OS: Win7
Google nem igazán segít.

Köszi. :R

(#33231) Hunter2 válasza Goblin12 (#33230) üzenetére


Hunter2
addikt

p45 chisetes szóval kell tudnia.

(#33232) teleahocipöm válasza PAN (#33222) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Szia!
Nekem is az a gond, hogy nem bootol usb-ről a gépem, de kipróbáltam a PLOT BOOT MANAGER -t
LiveCD-n és a SETUP menüjében némi állítgatás után elindította a pendrájvot, a Fedora 16 Live-t próbáltam így ki. Most egy másikat ..
Itt a link: http://www.plop.at/en/bootmanager/plpbt.bin.html

(#33233) Paulo81 válasza 04ahgy (#33229) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Már megtörtént. mindkettõ.

(#33234) teleahocipöm válasza Ruszki (#33228) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Most arra gondolsz, hogy a kondikat kiszedni és újjakat beforrasztani?

(#33235) Ruszki válasza teleahocipöm (#33234) üzenetére


Ruszki
senior tag

Persze erre gondoltam.
Ha nem púpos a kondenzátor akkor is lehet rossz.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33236) teleahocipöm válasza Ruszki (#33235) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Féltem, hogy erre gondolsz, ezt át kell gondolni van ugyan forrasztópákám de ide komojabb szerkezket kell.

(#33237) zeusz55 válasza teleahocipöm (#33236) üzenetére


zeusz55
senior tag

Hát pisztoly pákával ne állj neki, mert egy lábat akarsz forrasztani és a mellette lévő 47et is összeforrasztod. :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33238) Ruszki válasza zeusz55 (#33237) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ismerek olyat aki pisztoly pákával cserélte/cseréli.
Aki tud az csatorna forrasztó pákával is kicseréli.
:DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33239) Hunter2 válasza Ruszki (#33238) üzenetére


Hunter2
addikt

nem mindegy milyen minőségben. ;)
Volt szerencsém pár ilyen javított laphoz aminél ónhiányosak voltak a lábak, a másik meg úgy nézett ki mintha "lehányták" volna.
Ez van ha csatorna forrasztóval esnek neki.

(#33240) Ruszki válasza Hunter2 (#33239) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ez teljesen jogos!
De ezért írtam, hogy aki tud!
Én egy Solomon pákával cserélem és saját építésű forrasztó állomással.
Régen volt egy hálózati páka ami folyamatosan fűtött, azzal is jó volt mert ugye nem lágy forrasztással vannak forrasztva, illetve csak magas hőmérsékleten sikerül megolvasztani annyira, hogy ki lehessen cserélni.

De egy szó mint száz legyen szép és jó a forrasztás. Meg persze ha utána elindul a lap vagy a táp akkor az már siker! :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33241) thunder1991


thunder1991
tag

Tudna nekem valaki segíteni??
Van egy Asus P5G41T-M LX alaplapom,és mellé G-Skill F3-12800CL9-4GBRL 1600Mhz-es RAM párom,és ha beleteszem a gépbe mind a 2 RAM-ot a gép vagy újraindúl vagy leáll vagy kék halált kapok.
Ha csak 1 RAM van benne teljesen stabilan működik,a RAM-okat megnéztük másik gépben és abban normálisan mennek,ebbe a gépbe is néztünk másik RAM párt igaz nem 1600Mhz hanem 1333Mhz RAM párt....az lehet esetleg a gond hogy a RAM frekvenciája túl nagy? Aki tudja nekem erre a választ és írna is nagyon hálás lennék köszönöm!! :R

(#33242) PAN válasza Ruszki (#33224) üzenetére


PAN
csendes tag

Szia!
A BIOS-ban minden be van kapcsolva. További érdekesség, hogy külső USB CD meghajtóról be tudok bootolni, csak Pen Drive-ról nem! Nagyon bosszant a dolog. Várom, hátha tud valaki segíteni.

(#33243) Paulo81 válasza Paulo81 (#33233) üzenetére


Paulo81
aktív tag

:O

(#33244) 04ahgy válasza PAN (#33242) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy konkrét pendrive nem bootol, vagy több sem?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33245) Ruszki válasza PAN (#33242) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem emlékszem pontosan, hogy mi a helyzet de másik pendrive-al próbáltad!? :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33246) #73959936


#73959936
törölt tag

p4p800e deluxe lap. 3 pines 12v-os venti csatolókkal....

Kérdésem az lenne, ha itt engedélyezem a cpu venti sebesség-szabályozást (pl.12/16) akkor az a venti ami a cpu ezen 3pines csatijára van feldugva az beáll a megfelelő sebességre. De akkor, ha pl. a házventit állítom be így és magasabb hőmérséklet esetén nem kellene gyorsabban mennie, azaz jobban mozgatni a levegőt ?

Vagy állítsam be pl. a speedfan-ban az egészet ?

:R

(#33247) pifu76


pifu76
tag

sziasztok, lenne egy óriási problémám, van egy ilyen lapom: asus a8ne fm

az istennek nem találok hozzá sehol bios frissítést, se flash progit, valaki ismeri talán tudna segíteni? :U

(#33248) #73959936 válasza pifu76 (#33247) üzenetére


#73959936
törölt tag

csak ez van: de ezt Te is láttad biztos

(#33249) pifu76 válasza #73959936 (#33248) üzenetére


pifu76
tag

ezt láttam igen, de ezzel az iso fájllal mit kezdjek egyedül? :(

van ötleted hogy lehet ezt bios frissítésre bírni?

pendrive-ról szeretném kivitelezni

[ Szerkesztve ]

(#33250) GZoli7 válasza pifu76 (#33249) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nagyon szépen le van írva, hogy egy boot CD-t fogsz kapni, ha megfelelően kiírod.
Arról elindítod a gépet és szépen meg fogja csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.