Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) fess válasza Nagytalp (#33745) üzenetére


fess
őstag

azt már próbáltam,ugyanúgy rosszul működik. bocs hogy ide írtam,nem tudtam máshová.

(#33752) Kalwa


Kalwa
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS F2A85-M PRO alaplap, amibe egy AMD Athlon X4 760k processzort szeretnék venni. Kérdésem, hogy ehhez a processzorhoz elég -e a Cooler Master GeminII M4 hűtője? Illetve, ha valakinek van mATX lappal tapasztalata és pont ilyen hűtője van, akkor érdekelne, hogy a VGA gond nélkül elfér -e a hűtőtől? Esetleg más hűtő max. 160mm magasságig?

Köszönöm!

(#33753) 04ahgy válasza Dexter-2000 (#33746) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nem tud miről bootolni, automatikusan belép a BIOS-ba az az alaplap. A BIOS frissítés a nem tud miről bootolni kérdéskört oldotta meg.
Ha lehúzol mindent, most is kipróbálhatod, be fog lépni a BIOS-ba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33754) Weaver


Weaver
senior tag

ennél lapnál: ASRock 775i915PL-SATA2
[link]

mi az az AGI Express slot ? mire jó? mi értelme? és mi a különbség a PCIe között?

köszi!

(#33755) Dexter-2000 válasza 04ahgy (#33753) üzenetére


Dexter-2000
őstag

jaja
alapszitu:
kaptam egy gépet, ahol kevés volt a táp mivel vid. kari volt benne újítva.
a saját tápomat dugtam rá és azzal indítottam el.
de utóla észrevettem hogy a hdd-n a kihúzott táp áramellátása volt nem pedig a sajátomé ami áram alatt volt (omg)
"c" terv volt a bios reset (itt már kapott a hdd áramot) itt ügyebár felkínálta a bios setup-ot amiben egyből a bios frissítést toltam a többi meg a szerencse és az akarat :))

Szépnapot!

(#33756) 04ahgy válasza Weaver (#33754) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valami hibrid cucc, állítható x1 és x4 PCIe-re, de ha x4-re teszed, biztos vagyok benne, hogy valahol máshol lesz érvágás. :D Ha csak lehet, ne használd.

(#33755) Dexter-2000: trükkös. ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33757) #91166208


#91166208
törölt tag

Sziasztok. Van egy asus b85 vanguard alaplapom.. ujra akarom rakni a rendszert meg megadta magat.. samsung 840 evo ssd van. Beallitom a bootolast a dvd rol .. letiltom az ssdt es egyszeruen nem bootol be a gep.. akarmit csinalsz akarmit allitasz.. miert ? A dvd amin az oprendszer van teljesen uj ...Koszonom a tanacsokat..

[ Szerkesztve ]

(#33758) Weaver válasza 04ahgy (#33756) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi! de mi értelme berakni egy ilyen slotot egy teljes értékű PCIe mellé ? nem értem minek van a lapon, vagy hogy mire lehet haszálni.

(#33759) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni alaplap BIOS frissítésben? A legújabb BÉTA biost szeretném lecserélni, ez volt rajta gyárilag, az F12-es biosra. Gigabyte Z68X-UD3H-B3-ról lenne szó...

Amúgy ezt a problémát produkálja, a VGA topikban az alaplap bios frissítését ajánlották...

Előre is köszi! :R

(#33760) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Ha van egy régi ide-s winyóm,de most csak sata van a lapomon akkor nem tudom valahogy megoldani hogy a régi winyón meg tudjak nézni valamit(pl azon maradt fényképeket akarom leszedni valahogy) ?

(#33761) Taifa Díaz válasza konci79 (#33760) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Szerezz be hozzá átalakítót.

ilyet

meg ilyet

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#33762) konci79 válasza Taifa Díaz (#33761) üzenetére


konci79
őstag

Köszi!
Mondjuk ha körbenézek hátha van valamelyik ismerősnek még olyan lapja amire rá tudom kötni az is jó lehet?
2-3000 ft és csak megnéznék pár dolgot...Nem éri meg :(
De köszi az infót!

(#33763) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Miért van az alaplapokon USB2? Úgy értem ha van rajta alapból 6 db USB3 akkor minek mellé még 8 db USB2es, amikor a 6 is elég ha nem akkor meg lehetne 3as is...

Érdemes az Asrock lapokban gondolkodni a Thunderbolt miatt? később azért elterjedhet és egyenlőre mintha csak ők támogatnák

[ Szerkesztve ]

(#33764) wrox válasza Blood Mage (#33763) üzenetére


wrox
senior tag

Majd egy kis idő múlva nem lesz. Most még van. :) Ezeket is el kell adni, és később lesz okod, hogy cserélj lapot. Régebben még USB 1-es is volt, pedig már javábal "tombolt" az USB 2. Ma már nincs rajta. Ugyanez történik minden számtech cuccal. El ne hidd, hogy ezek a legújabb fejlesztések, amit most árulnak a boltokban. Szép sorban meg kell venni mindent. :D

(#33765) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Ilyen kérdésem lenne... [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#33766) Nagytalp válasza baludanny (#33750) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ez egy laptop? A T5500 egy mobil processzor.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33767) Nagytalp válasza fess (#33751) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ilyen elosztót bárhol kapsz, nem kell az ebay-ről rendelni. Valószínűleg fordítva van bekötve tehát vagy levágod a végét és beforrasztod rendesen vagy elfogadod ilyennek mivel a csatlakozója nem szerelhető. Jack elosztót itt találsz

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33768) Nagytalp válasza Whysperer (#33765) üzenetére


Nagytalp
senior tag

BIOS-ban mi van beállítva? Alapvetően jobb ilyen lapokon a BIOS beállításokat használni szabályzásra.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33769) Nagytalp válasza Dexter-2000 (#33749) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Előfordul ilyesmi, BIOS bug.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33770) Nagytalp válasza baludanny (#33736) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Egy pontos típus mindenképpen hasznos lenne!

T5500 típussal létezik munkaállomás is (Dell).

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33771) Nagytalp válasza wrox (#33764) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Akár csak a PCI vs. PCI-e slotok és kártyák. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33772) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, azt szeretnem kerdezni hogy mennyire befolyasolja a tuningot es stabilitast az MSI Mpower Max AC hibrid VRM-je, az Asus Z97-Deluxe digitalis VRM-jevel szemben?

Egyaltalan mennyivel jobb a Deluxe az MPower MAX AC-hez kepest ?

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33773) etejedu


etejedu
őstag

Hali!
Szeretném, hogy amíg nem vagyok gépközelben (több óra) akkor is dolgozzon: pl.: letöltés.
Ilyenkor ki kell kapcsolni az alvó állapotot vagy nem befolyásolja a munkát?

Bocs ez windowsos kérdés. :U

[ Szerkesztve ]

(#33774) 04ahgy válasza MiklosSaS (#33772) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindkettő jó megoldás, csak eltérő koncepción alapszik. Mint az Otto-motor vs. Diesel-motor. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de a kettő kb. egy szint, és ugyanúgy elviszi a gépkocsit A-ból B-be.

A két lap is ugyanúgy kiszolgál. Ha olvasol egy-egy PH! alaplaptesztet mostanából, kristálytisztán látszik, hogy az eltérő alaplapok szinte azonosan teljesítenek, ez a tuningra is igaz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33775) pcgamer01 válasza etejedu (#33773) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ha Win7-et használsz akkor az energiagazdálkodási lehetőségeknél kell beállítani hogy ne kezdeményezzen alvó állapotot.
Valamint ha egy külön HDD-re töltesz le akkor arra hogy azt ne kapcsolja le x idő után.

Samsung Galaxy S10+

(#33776) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Előzmény

Nem sikerült dűlőre jutnom a dologgal. Valami oknál fogva a processzort húzni akarja a bios vagy azt "hiszi", hogy én állítottam magasabb óra jelre, ami nem igaz. Bekapcsolásnál minden esetben 3x indul újra, majd negyedszerre írja ki ezt a piros szöveget. Aztán nyomok egy Ctrl+Alt-Del-t újraindul és utána oké a dolog. Be bootol a rendszer is.

1) Nyomtam egy default bios opciót
2) Kivettem az elemet a lapból
3) Vettem egy új elemet is, gondoltam hátha lemerült és nem tárolja a beállításokat.

Mind ezek ellenére semmi. :U Olyan előfordulhat, hogy a bios megy tönkre, vagy a lap egyes részei szállhattak el?

Az bosszant, hogy mikor át áll nagy nehezen alap beállításokra és be bootol a rendszer akkor a gép működik rendesen csak a leállítás adja be neki a kulcsot.

Tudnátok nekem ez ügyben némi tanácsot adni?

:R
T

(#33777) wrox válasza etejedu (#33773) üzenetére


wrox
senior tag

Aludni akkor fog, ha nem csinál semmit. Ha dolgozik, akkor értelemszerűen nem fog aludni menni. A HDD-t sem fogja lekapcsolni, mert adatot ír rá. Az más kérdés, hogy szakaszos e ez munka. Ha igen, akkor érdemes átnézni az energiagazdálkodásnál, hogy mit mennyi idő múlva csináljon.

[ Szerkesztve ]

(#33778) etejedu válasza wrox (#33777) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#33779) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Valaki el tudja nekem magyarázni, hogy pontosan mit csinál az usb ehci és xhci?
Mi történik, ha engedélyezem/ill letiltom?

Köszönöm! :R

(#33780) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Milyen érdemi különbség van a h81,h87, h97 chipset között van, ha nem akarok pci(e) csatolókat, usb3-at, és sata3-at se használni?
G3440-et szeretnék beletenni és az-az érzésem, hogy netezésre bőven megteszi nekem a h81 chipset is.

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#33781) 04ahgy válasza Immy (#33780) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, bőven megteszi a H81!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33782) baludanny válasza Nagytalp (#33766) üzenetére


baludanny
csendes tag

hali
nem egy CNC vezérlő pc de t5500 proc van benne

(#33783) baludanny válasza Nagytalp (#33770) üzenetére


baludanny
csendes tag

nem tudom pontosan
beckhoff-ot ír indulásnál és matrica is ez van rajta

(#33784) baludanny válasza Nagytalp (#33766) üzenetére


baludanny
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/140621/DSCF0480_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

itt egy kép róla

(#33785) Nagytalp válasza baludanny (#33784) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A dolog érdekessége, hogy ránézésre ez S478 de attól még lehet Flex-ATX, tehát mobil procis cucc. Elsőre, úgy tűnik, hogy szabvány 20 pin tápcsatlekozója van.

Szerezz egy szabvány tápot és próbáld ki azzal. Mielőtt rádugod mindenképpen hasonlítsd össze a két tápcsatlakozó bekötését.

Ami kérdéses: BIOS szinten van valamilyen funkció ami kötődik a CNC vezérléshez? Mert ha nincs ez a gép kiváltható egy másikkal, "csak" a vezérlő programot és a kártyát kell átmenteni.

Ha nagyon nem megy akkor keress meg privátban és megbészéljük a továbbiakat!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33786) Nagytalp válasza baludanny (#33782) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A lap lírása szerint:

CPU type:
CPU Intel® Celeron®/Core™ i3/Core™ i5/Core™ i7
Socket PGA988
2nd level cache max. 6 MB
FSB –
Performance 1.1…2.5 GHz

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33787) Nagytalp válasza Nagytalp (#33786) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Benéztem, ez az újabb verzió, ezen már so-dimm van.

A lényeg, hogy várom a fejleményeket!

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#33788) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Alaplapi párhuzamos (LPT) portból több fajta is létezik?
Egy s754-es gép lett 'felújítva' 1155-re egy Gigabyte B75M-HD3 alaplap + i5 kombóra. Az eddig használt alaplapi párhuzamos ugye kiesik, vettem boltban egy Delock párhuzamos kábelt. Azon a kábelen a befedett pin a legvégén van, az alaplapon meg egyel előbb, így nem megy bele. Másik 1155-ös Asrock B75M-r2.0 alaplapba simán belemegy és működik.

Ez most azt jelenti, hogy a Gigabyte különcködik és teljesen máshogy köti be az egyes vezetékeket és vehetek hozzá spéci kábelt...? :W Vagy pont az, hogy az Asrock? :F

Random képek netről szemléltetésként:

Ilyenre jó a kábel: [link]
Ilyen van nekem: [link]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#33789) danisdavid


danisdavid
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. EBBE az alaplapba be rakhatok 1db 2 gb-os 800MHZ-es Ramot. jelenleg két darab 512mb-os van benne, helyette betennék 1 db 2 gigásat. szerintetek működne?

(#33790) Rico83 válasza danisdavid (#33789) üzenetére


Rico83
tag

Nem, mert a alap csak 2 gb ramot kezel, 1-1 gb max a foglalatokban.
Esetleg kutakodj módosított bios után.Nekem anno egy hasonló lapnál bevált.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#33791) danisdavid válasza Rico83 (#33790) üzenetére


danisdavid
újonc

Köszi, még a válaszod előtt beraktam a gépbe, és működik 1 foglalatban a 2gb-os ram.
Ez így normális? Működni fog hosszútávon?

(#33792) Picturemaker válasza nonsen5e (#33788) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az a "normális" amelyiknél a végénél hiányzik egy tüske.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#33793) danisdavid válasza Picturemaker (#33792) üzenetére


danisdavid
újonc

Bocs, nem igazán értelek :(

(#33794) Picturemaker válasza danisdavid (#33793) üzenetére


Picturemaker
őstag

Jó hogy újonc vagy, de azért olvasni tudsz, nem? :)
Nem neked ment a válasz, nem is kell értened.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#33795) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok...Nem tudok segíteni havernak mert Uk-ba vagyok és lényeg,hogy vett egy ASUS m5a97 evo r2.0-s alaplapot. van neki egy hűtése és nem működött jól a ventie és elment vett egy AC 9 cm-es ventit 4 pines. Felrakta beledugta az alaplapba és el is indul pörög minden. Csak indításkor 3x pittyeg aztán elindul és azt írja ki ,hogy CPU fan error pls setup... Ilyenkor mia teendő? hja és Windowsba a azt írja ,hogy error.... és pirossal ,hogy nullan pörög a venti. de közbe pörög rendesen... Még a BIOS-ba is mutatja ,hogy jelen pillanatban 1095-n pörög a venti! Ötlet_?

Előre is köszönöm!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#33796) pcgamer01 válasza Whysperer (#33795) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nem lehet hogy nem a CPU fanra dugta a ventit?

Samsung Galaxy S10+

(#33797) Whysperer válasza pcgamer01 (#33796) üzenetére


Whysperer
addikt

de mert ,ha chase fan-ra dugja akkor azt meg mutatja!!! Viszont van konkrétan CPU manual a ac ventihez .. szóval...

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#33798) nonsen5e válasza Picturemaker (#33792) üzenetére


nonsen5e
addikt

Tehát akkor a Gigabyteos a különcködő, rohadjanak ketté, hogy szabvány parallel port nem jó nekik... :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#33799) btf


btf
aktív tag

Üdv

Egy PCI-express-es hangkártya működik a VGA számára fenntartott foglalatban? (csak ott lenne hely)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#33800) varmi2 válasza btf (#33799) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha pci-e. x16-os szlotra gondolsz, akkor igen, működik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.