Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) #65675776 válasza Victoryus94 (#34299) üzenetére


#65675776
törölt tag

És miért is halna meg egy alaplap egy PCI(-E) hangkártyától? Ennyi erővel egy dVGA-tól is félned kellene. Azért vannak rajta azok az aljzatok, hogy ilyen eszközöket használhass.

Eszközkezelőben látszik a hangkártya? Drivere telepítve van?

(#34302) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

1155-ös hűtő áttehető 1150-es alaplapra? ..barkácsolás nélkül gondoltam. :D
Egyeznek a CPU rögzítő lyukak távolsága?

:R

(#34303) 04ahgy válasza zsolthee (#34302) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az LGA1156 - 1155 - 1150 hűtő, lefogatás, lyukak 100%-ban kompatibilisek egymással!

(#34299) Victoryus94: Én is daa-raa véleményét osztom, nem lesz baja, ha gariztatni nem tudod már, és úgy használod PCIe hangkártyával, ahogy írtad. Mások elszállt LAN-nal (ez a gyakoribb, villámcsapás, túlfesz, stb...) használnak alaplapot, csak ott LAN kártya a bővítmény.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34304) Victoryus94 válasza n0tr3adY81 (#34300) üzenetére


Victoryus94
őstag

Oké, köszi mindenkinek.
Hát.. ott jelzi.
Ha a hátsó jack-be teszem, akkor sistergés van csak (hang nincs). Viszont a lejátszóeszközöknél nem jelenik meg (csak az elsőnél, ha oda teszem; de ott meg semmi hang nincs).

Próbáltam Linux alatt is. Az tiltotta a hangot hibára hivatkozva, engedélyezés után sistergés, ropogás. biosba minden ok, frissítettem is.

Egy alaplapom (asrock) már szervizben van. Május eleje óta "majd értesítenek" a válasz a leveleimre.
Fogyasztóvédelem sem jelzett vissza (hogy most mit tudnék tenni, ha ezzel szívatnak), szóval azzal meg vagyok lőve.
Ezt ismerőstől szereztem (AMD-ről intelre váltott 1 év után; és megmaradt a lap).

[ Szerkesztve ]

(#34305) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#34304) üzenetére


Victoryus94
őstag

* ott = eszközkezelő. Ott van HD hangeszköz, illetve Realtek is.
Most HDMI->monitor->hangfal. Így használom, de elég feltűnően gyengébb a hang minősége így. És egyébként is javasoltak hangkártyát. Csak nem tudtam, "terjedhet-e" a hiba az alaplap többi részére.. mert ha nagy rá az esély, akkor inkább szervizbe viszem ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#34306) zsolthee válasza 04ahgy (#34303) üzenetére


zsolthee
senior tag

Köszönöm Uram! :R

(#34307) #65675776 válasza Victoryus94 (#34305) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hülye kérdés: rendesen van bekötve az előlapi panel? Hogy viselkedik ha azt lekötöd és visszarakod a két loopback jumpert?

(#34308) Victoryus94 válasza #65675776 (#34307) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, rendesen van bekötve.. de kihúzva nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#34309) Balathruin válasza n0tr3adY81 (#34300) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezt honnan veszed? Bátyámnak már jó pár éve nem megy az integrált hang, lett bele hangkártya rakva, de minden más működik.

(#34310) 04ahgy válasza #65675776 (#34307) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már nem AC97, hanem HD Audio a headerje, itt nincs loopback jumper.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34311) #65675776 válasza 04ahgy (#34310) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jogos.

(#34312) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy gigabyte b85m-d3h tipusu alaplapot,és a kérdésem az hogy szükséges-e beállitani valamit biosban?Gondolok itt akár a legalapabb dolgokra..

[ Szerkesztve ]

(#34313) Balathruin válasza ron8 (#34312) üzenetére


Balathruin
veterán

RAMot nem árt megnézni, hogy jól állította be, vagy nem. Esetleg ha van rá lehetőség, akkor 1-2 felesleget tiltani (nálam pl. az előlapi hang le van kapcsolva), de utóbbit nem muszáj, mivel gondolom van benne auto beállítás.

(#34314) 04ahgy válasza #65675776 (#34311) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A régi szép időkben hány, de hány alkalommal jöttek: nincs hang hátul... Ez a két jumper volt a megoldás. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34315) kmagor


kmagor
csendes tag

ASUS F75VB-TY041D tipusú notebookban milyen alaplap van? milyen csatlakozású SSd-t érdemes hozzá venni?

(#34316) vitemerius


vitemerius
tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy teljesen alaplapos kérdése, de normális az, hogy lekapcsolt táppal egy idő után (kb. 1-2 perc) egyszer csak felvillan az alaplapon az a kis zöld led? Szerelés közben vettem észre.

(#34317) BenyaHD válasza #65675776 (#1) üzenetére


BenyaHD
csendes tag

Az alaplap összes ventilátorcsatlakozója a CPU hőmérséklet alapján szabájozza a ventilátorokat?
Előre is köszi.

(#34318) 04ahgy válasza BenyaHD (#34317) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem. Általában a csúcslapokon sem szabályozható az összes venti, csak a nagy többség. daa-raa mindjárt beírja, hogy R.I.P. Abit, a mostani alaplapok még mindig nem érték el azt a konfigurálhatósági szintet, mint anno az Abit nyújtott ventilátorszabályozás terén. ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34319) #65675776 válasza 04ahgy (#34318) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalább nekem már nem kell leírnom...

BenyaHD: Megvalósítás függő. Ha értelmesen van megoldva, akkor választható, hogy melyik hőmérséklet szenzor legyen az adott ventilátornak a referencia. Feltéve ha van egyáltalán több a lapon. Többnyire csak egy szokott lenni a VRM környékén.

(#34320) n0tr3adY81 válasza Balathruin (#34309) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Tapasztalat. Igaz tizenéves lassan ;]
ABIT AG8 3rd Eye, IC7 Max3.. Nem rossz deszkák, 7-8 év után a fenti tünetekkel kezdtek elhalálozni, pedig nem *akkori* asrock minőség...

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#34321) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Lehet-e abból probléma, ha az alaplapomon (MSI B75a G41) a CPU-nak (INTEL Core i3-2120) egy 8 pines aljzat van, de én csak egy 4 pines kábellel üzemeltetem? A CPU maga elfut ha jól tudom, simán egy 4 pines kábellel is (a mostanit megelőző alaplapomon is csak 4 pines volt a CPU aljzat) , viszont azt nem tudom, hogy az alaplap "oldaláról" mi a helyzet. Van-e ennek jelentősége, hogy 8 pines az aljzat ilyen alacsonyabb teljesítményű processzrok esetén?

A gépem random kikapcsolgat, és többen is arra tippelnek, hogy a tápommal van valami gikszer. Szereztem egy cseretápot, de érdekes módon azzal egyáltalán nem akarja a masina az igazságot, még a BIOS sem jön be (pedig egy modern, 80+-os, 450W-os be quiet táp). Úgyhogy egyelőre jobb híján a régi tápommal szeretném letesztelni a konfigot, de annak sajnos csak 4 pines CPU áramkábele van, innen ered a probléma. Már ha probléma ez.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#34322) #65675776 válasza [Prolixus] (#34321) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 8 tűs csatlakozó 125W feletti processzorok esetén szükséges. Az a csatlakozó alapvetően csak és kizárólag a CPU etetésére szolgál.

Ha random kikapcsolgat, és újabb táppal nem indul, akkor valószínűleg az alaplapi tápáramkör hibás.

(#34323) [Prolixus] válasza #65675776 (#34322) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen, csak arra gondoltam, hogy lehet 8 pines aljzatba akkor is 8 pines kábel kel, ha egyébként a CPU nem szívja le árammal a Paksi kettes blokk felét. Logika nincs a gondolatmenet mögött, de azt már régen megtanultam, hogy ha valamihez nem értesz, a laikus oksokodás egyáltalán nem biztos, hogy helyes, ezért érdemesebb cselekvés előtt kérdezni :) De akkor úgy értelmezem a hozzászólásodat, hogy ilyen CPU-nál nyugodtan dughatok 8 pines aljzatba 4-es kábelt is, nem lesz belőle probléma.

"Ha random kikapcsolgat, és újabb táppal nem indul, akkor valószínűleg az alaplapi tápáramkör hibás."

Az alaplapra azért nem gondolnék szívesen, mert kb. fél éves a deszka, egy szarakodó ASRock alaplapra lett cserélve, és hónapikig hiba nélkül működött. Persze lehetséges, hogy ennek is kínja lett, de már megint az alaplap? :( Viszont azt nem értem, hogy hogyan lehet a tápáramkör hibás, ha a konfighoz anno vásárolt táppal meg működik? Egyik táppal megy az áramkör (eltekintve a random kikapcsolásoktól), a másikkal meg nem? Ezt röviden el tudod magyarázni?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#34324) [Prolixus] válasza #65675776 (#34322) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Még annyit az előző hsz-omhoz, hogy a kölcsöntáppal BIOS-ig sem jutok el, a gépházon az állapotjelző led sem világít, de a rendszerventik, meg a CPU venti is, ami ugyebár alaplapon keresztül kapja a szuflát, működnek. Ez így nem tudom változtat-e a feltételezett diagnózison.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#34325) #65675776 válasza [Prolixus] (#34323) üzenetére


#65675776
törölt tag

Abba a csatlakozóba kétféle vezeték megy: +12V és GND. Ezek a lapon össze vannak kötve (értelmeszerűen a +12V-ok és a GND-k egymással nem). Szóval teljesen mindegy.

Nagyon egyszerű: a mostani tápod valószínűleg másfajta védelmekkel van elllátva, mint a másik. Vagy ugyanazokkal, csak más megvalósításban. (Egyébként melyik táp milyen pontosan? Mármint gyártó és típus.) A processzor tápáramköre és az egyéb alaplapi eszközöké külön van. Egy alaplapon általában 3-4 VRM van legalább (CPU, RAM, chipset, bővítősínek...). Ahhoz, hogy rendesen elinduljon a gép, ezek mindegyikének működnie kell. Az, hogy a ventilátorok elindulnak annyit jelent, hogy a plusz eszközök VRM-je jó. Ettől még a CPU VRM lehet hibás. Ha minden ugyanonnan kapná a delejt, akkor egy darab tápcsatlakozó elég lenne a lapra, nem kellene kettő. Mivel a CPU a legnagyobb fogyasztó, ami az alaplapról vesz fel áramot, ezért annak a táplálása teljesen el lett különítve a többi eszközétől. Ezért van külön ATX12V vagy EPS12V csatlakozó is a fő tápcsatlakozó mellett.

(#34326) [Prolixus] válasza #65675776 (#34325) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Így már érthető lenne a jelenség, köszönöm a segítséget!

A tápom, amivel megy a gép, csak ki-ki kapcsol, egy CHIEFTEC CTG-500-80P 500W, a kölcsöntáp, amivel viszont nem megy, pedig egy BE QUIET! System Power 450W.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#34327) Jeollam válasza [Prolixus] (#34326) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Mindkettő eléggé megbízható tápegység, én sem hinném a táppal lenne a gondod.:R

Persze ezekből is lehet selejtes verzió.

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#34328) vrmus


vrmus
csendes tag

Hello!

Vásároltam egy használt asztali számítógépet hardverapróról. Az alaplap típusa: Pegatron IP4BL-ME_S. Az alaplap egy Terra nevezetű brand PC része. Virít a hátulján egy Vista matrica is, de windows 7 home premium -al (32bit verzió) kaptam feltelepítve.

A probléma: az USB-s egeremet felismerte, használni is tudom. Azonban sem pendrive-ot, sem külső háttértárat nem kezel helyesen, észleli ha csatlakoztatva lett egy eszköz, de "Az USB eszközt nem lehetett felismerni" hibaüzenetet kapok.

Eredetileg (az eladó szerint) a Windows 7 felismerte az USB vezérlőt, és az eszköz-kezelőben is rendben lévőnek tűnik. Tettem egy próbát, az Intel oldaláról letöltöttem az Intel 82801G ICH7 USB Universal Host Controller legújabb verzióját, az eredmény sajnos ugyanaz. Eltávolítottam ezt a driver-t is, hogy lássam, a Windows mit fog automatikusan telepíteni restart után, ez a kép fogadott: [link] Látszólag minden rendben. A 27CA/CB/C8/C9 a hátlapon található 4db USB port, a 27CC az előlapi USB kivezetés.

Vajon ehhez a számomra ismeretlen alaplaphoz nincs megfelelő Win7 driver, esetleg a BIOS-ban kellene turkálnom, vagy hardver-hiba lehet a jelenség oka?

[ Szerkesztve ]

(#34329) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy a problémám mennyiben érinti az alaplapot, de muszáj ezt is kizárnom, ezért kérlek, segítsetek.
A helyzet a következő:
Van, hogy nem nyit meg bizonyos programokat, amik egy adott SSD-n vannak.
Ilyenkor azt teszem, hogy 1) újraindítom a gépet, DE nem indul újra. Csak forog a dizájnos w8-as Újraindítás karika, de fél órát is vártam, h továbblépjen, de nem tette.
2) Erőszakkal áramtalanítom, vagy resetelem, és bekapcsolom, nagy nehezen, lassan betölt a win, majd sima leállítást nyomok. Mire a kép elsötétül, winyó leáll, de a hűtök tovább pörögnek. Akár fél órát ez is, addig, amíg ki nem nyomom.
Bootmenüből is iszonyú lassan lép tovább.
OP is SSD-n van, 19 mp volt a teljes bootidő, de most már ha egyáltalán bekapcsol, kb 1-1,5 perc is beletelik.
Egyes progikat továbbra sem nyit meg.
Van benne 2 SSD (ebből egyik az op-nak, másik a battlefield sorozatnak, s nevezetesen az origin az a progi, amit nem nyit meg), egy HDD és egy DVD író. Sentinel szerint mindegyik teljesítménye 100%, kondíció szintén 100, kivéve az op-ot futtató SSD-é, aminél 98%-ot mutat a megvásárlása óta. Eddig nem volt baja.
Memetest negatív.
Segítségetekért mérhetetlenül hálás vagyok!
Gépem az adatlapon!
Ui.: ezt a hibát 1 hónapja már produkálta, pár alkalommal, azóta működött, egészen máig.

(#34330) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Vettem egy Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 alaplapot.
Korábbról maradt egy Samsung F3 HD502HJ 500GB SATA 2 HDD-m. Ez 3 éve egy AM3-as AMD konfigurációban működött mint egyetlen elsődleges háttértár. Azuán egy másik aztali gépben vegetált, mint másáodlagos háttértár. Jelenleg ezt a HDD-t szeretném az új alaplapommal összepárosítani, és elsődleges vinyóként használni.
Azonban ez nem sikerül, ugyanis nem igazán érzem hogy felpörögne, és a BIOS(UEFI) nem hajlandó felismerni semelyik SATA porton.(nincs a bootlistában sem, se a Sata vezérlőknél nem érzékeli, hogy be van dugva)

A vicces az egészben, hogy egy 2005-ös Sata-s 80 WD HDD-t gond nélkül be tudok kötni, és felismeri az alaplap. Ugyanazt a tápkábelt használtam mind a két vinyónál.

A samsung HDD, a korábbi gépbe visszarakva, másodlagos háttértárként rendületlenül működik tovább, szóval elvileg nincs baja a samsungnak.

Segítséget, ötletet várok, hogyan lehetne megoldani.

Hasonló problémával megtaláltam egy lengyel fórumot, de angolra fordítva se derül ki számomra, hogy mi volt a megoldás ?!

(#34331) bluyoo válasza csdm (#34330) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
2010-ben már volt gondja az AMD-vel a Samsung HDD-knek [link]. Frissítsd a firmware-t, hátha csak ennyi a gondja.
Samsung F3 and F3EG Firmware Patch/Update

Bazinga!

(#34332) akela91


akela91
addikt

Van egy 2 éves Asrock 990FX Extreme 3 lapom. Eddig, 40 fok fölé nem kúszott a 2 év alatt az északi híd hőmérséklete, de mostanában felmegy 50 fölé is. Ez probléma lehet? Nem értem az okát, kifújtam kompresszorral is, van benne 7 ventillitátor, a proci is újra van pasztázva, és annak is egy konstans 5 fokkal magasabb a hőmérséklete mint volt. Egyedül ami változott, hogy win 7 helyett win 8.1-et használok. Ráadásul a procit visszaveszi pár másodpercre ha elérem az 56fokot vele, eddig soha nem volt ilyen problémám. (nincs melegebb a lakásba mint bármikor máskor, sőt, 26 fok van csak)

[ Szerkesztve ]

(#34333) schulzz


schulzz
tag

Sziasztok.
Valaki tudna segiteni.
Van egy Asrock G31M-GS lapom de az istenért nem tudom bekötni a front panelt. (bekapcsoló gomb stb) leírást hiába néztem. Lehet, hogy én vagyok a láma de nem megy. hirtelen beindult egy pillre a ventik de ennyi.
az alaplap egy pillanatra picit füstölt. Remélem nem vágtam gajjra. LEhet, hogy nem voltam szakszerű és azért füstölt picit mert az alján összeérinthettem valamit mert a ház oldalán volt a lap összerakva. Valaki segitsen kérlek ,hogy hogyan kössem be ezeket.
Köszi

(#34334) szalasz87


szalasz87
csendes tag

Hello! Most vettem egy Gigabyte GA-P67A-D3-B3 alaplapot és nem akar alvó módba menni, egyből felébred... chipset driverből kettő van a gyártó oldalán az egyiket feltudom rakni a másikat nem, azt írja ki hogy nincs meg a minimális rendszerkövetelmény (???) mi lehetne a megoldás?? Köszönöm!!!!

(#34335) Taifa Díaz válasza schulzz (#34333) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Rátetted az alaplapot a számítógépház oldallapjára? És úgy próbáltad indítani? Esetleg az oldallap fémből van netán :F Ha igen, javaslom, ne láss a továbbiakban semmihez egyedül, inkább keríts valakit, aki egy picit járatosabb a számítógépek összeszerelésében, mint te.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#34336) schulzz válasza Taifa Díaz (#34335) üzenetére


schulzz
tag

Köszönöm szépen a segítséget és a megjegyzést.

(#34337) Taifa Díaz válasza schulzz (#34336) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem kell köszönni, rászolgáltál :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#34338) n0tr3adY81 válasza schulzz (#34333) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Ismered azt a mondást, hogy a processzor füsttel működik? Ha elszáll belőle a füst, nem működik tovább a processzor. Hatványozottan igaz az alaplapra is. *TALÁN* garanciáztatható, ha nem hívod fel a figyelmet a szakszerű ténykedésedre és annak eredményére. És nem veszik észre az eletromos égésnyomokat. Egyéb esetben elektromos hulladék.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#34339) bluyoo válasza schulzz (#34333) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ha van egy kis szerencséd, akkor nem valami "gagyi" tápod van, és nem ment tönkre a lap.
A 22. oldalon a System Panel Header résznél pontosan le van rajzolva/írva mit hova kellene kötnöd.

(#34332) akela91
A ventilátorprofilokat is ugyan úgy állítottad be? De ha csak a Win8-al csinálja kézenfekvő hogy maradj a Win7-nél. :DDD

(#34334) szalasz87
Tiltsd le a Wake-On-LAN -t, ha jól tudom a lapodnál a Power On by Ring : Disabled -re, 48. oldal.
Ha nem sikerül akkor kövesd a következőket [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#34340) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tudjátok véletlenül, hogy az ASUS (Gryphon) BIOS-ban hol találom azt a beállítást, aminek a segítségével billentyűzetről indíthatom a gépet?

A H77-V lapomban volt ilyen. :K

(#34341) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Innen mit érdemes feltenni?
és melyik mit takar? :U

[ Szerkesztve ]

(#34342) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Jól működik együtt az alaplap és a VGA?

Van egy Asus M5A78L-M LX3 alaplapom és benne egy gigabyte gtx 650 2 GB oc vga.
Most nézegettem az asus oldalát és rákerestem az alaplapom adataira és azt találtam,hogy:

Maximum shared memory of 1024 MB
Supports DirectX 10

Akkor nem is használja ki a 2GB-ot? És directx 11-et??

Más kérdés:
Szeretnék venni egy gigabyte gtx760 -as VGA-t.
Milyen alaplapot vegyek hozzá,hogy minden kompatibilis legyen és jól működjön (ha a mostani nem jó)?

Ezek a hardvereim vannak:

Cpu: AMD FX 6300 Foglalata: AM3+
RAM: Kingston DDr3 1600 MHz 10 GB
Gpu: Ugye az a gtx760 lenne
SSD: Kingston SV300S37A 120 GB
(de azért ne túl drága legyen :) )

Köszi!!

(#34343) csdm válasza bluyoo (#34331) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi!
Ahogy visszakerestem a topikban, úgy láttam hogy valóban ez lehet a baj.
Két kérdés merült fel a linkelt cikkhez kapcsolódóan:

"indítsuk el a rendszert DOS módban úgy, hogy csak a frissíteni kívánt merevlemez van csatlakoztatva az alaplaphoz, az is primary vagy master meghajtóként."

A kiemelt részeket hogyan kell megvílósítan?

(#34344) Balathruin válasza csdm (#34343) üzenetére


Balathruin
veterán

primary/master csak IDE-nél van

(#34345) pcgamer01 válasza aftercooler (#34342) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Szia!

A maximum 1024Mb azt jelenti hogy az integrált Vga maximum 1gb-ot vesz el a rendszermemóriából. :K
Viszont ha jól tudom akkor az Fx proci alá minimum egy Asus M5A97evo R2.0 lap kell. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#34346) ron8 válasza Balathruin (#34313) üzenetére


ron8
senior tag

És érdemes frissíteni a biost?

(#34347) tankal válasza ingalls (#34329) üzenetére


tankal
tag

Cseréld ki az adat kábelt nálam is ez volt utánna jó lett! Pedig nekem nem is azon volt az op rendszer mégis alig vagy el sem indult a gép látta a meghajtót de a rajta lévő progik vagy elindultak vagy nem mióta kicseréltem a sata kábelt minden ok! :)

(#34348) Balathruin válasza ron8 (#34346) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha valamit javítottak benne akkor lehet nem árt.

(#34349) xrvman válasza Victoryus94 (#34299) üzenetére


xrvman
őstag

Egyszerűen szedd le a régi hangkártya driverét a programok eltávolítása alól, majd tedd fel újra. Esetleg ha van frissebb akkor azt tedd fel. S ha ezek után sem jó, akkor mehet a szerviz.

(#34350) 04ahgy válasza Cseri0058 (#34341) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LAN és HD Audio drivert, a többit felesleges. Bios frissítő, tuningalkalmazás meg parasztvakítás (fastboot, network genie).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.