Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy kedves ismerősömnek a Gigabyte 970A-UD3P alaplapjának a hangkártya drivere.
Namármost az alaplapnak egy biosa van összesen, a hangkártya drivernél pedig ilyen megjegyzés van:
Note: please reflash the latest BIOS before update VIA audio driver
Miért akarja újraflasheltetni a BIOS-t?
A 970A-UD3 3.0-ban is ez a chip van ott is ugyanezt írja a letöltéseknél.

Másik kérdés: ebben egy VIA 2021-es van, mint a saját 970A-UD3 2.1-ben is. Okozhat gondot ha ez van telepítve, nem pedig a korábbi driver? Eléggé akarszkodik a gépemmel a Gigabyte-tól beszerezhető driver, lefagy az explorer.exe (friss telepítésnél is), ha a billentyűzetemen lévő hangerőszabályzót tekergetem gyorsan. De néha attól is ha hozzányúlok. Továbbá a Windows Media Playerben véletlenszerűen néha abbamarad a lejátszás pár másodpercre, majd ott folytatja ahol megállt, de maga a lejátszó végig azt mutatja, hog megy a zene, csupán a csík nem mozdul (ami azt mutatja hol tart a szám). Driver nélkül pedig ezek eddig nem jelentkeztek.

(#34052) szallasi007 válasza MiklosSaS (#34050) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, köszönöm elmentettem Eleket. :R

(#34053) spanglee001


spanglee001
addikt

így megfelelő a VRM hűtése?

[link]
[link]

Aztán ha mégis besülne, akkor a gariba muszáj lesz megcsinálniuk.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#34054) MiklosSaS válasza spanglee001 (#34053) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jeee...at ez asrock extreme sorozat. Utalom az Asrock-ot! Nalam meg a Z77 Extreme6-nak is olyan forro volt a VRM-en a borda hogy szinte meg sem lehetett erinteni.

Most a MSI-n 3 ora kemeny jatek utan is alig langyos.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34055) spanglee001 válasza MiklosSaS (#34054) üzenetére


spanglee001
addikt

ennek is forró, de többek tanácsára csak fujassam rá a levegőt és ne foglalkozzak vele, mert 150 fokig birja.
van itthon vízesblokk ami rá is menne de ne tegyem rá, mert csak árt. Jó lessz a hőfok, de közben belülről ég ki a lap. Mivel a sabertooth-om megdöglött vizesblokkal, így most kipróbálom, hogy milyen ha nem foglalkozok vele ;]
pár napja megy hiba nincs, marad így aszt örül

Elvileg jónak kellene lennie ennek a lapnak legalábbis leírások szerint, nem tudom miért utálja mindenki :F
50k keretből ezt találtam a legjobb vételnek.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#34056) bluyoo válasza spanglee001 (#34055) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak el ne felejtsd megint bekapcsolni a ventiket! ;]

Bazinga!

(#34057) spanglee001 válasza bluyoo (#34056) üzenetére


spanglee001
addikt

always on the ventilátor :C

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#34058) pcgamer01 válasza spanglee001 (#34053) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Azt nem birod megcsinálni hogy a ház oldalára "felragasztod" a ventit vízszintes pózba fújná le a levegőt?

Samsung Galaxy S10+

(#34059) MiklosSaS válasza spanglee001 (#34055) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fura, mivel itt angliaban osszesen 4 darab doglott Z87-es Sabertooth-al talalkoztam. Mindegyik a VRM korul sult meg.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34060) mikcsek22


mikcsek22
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok-e, bocsi ha nem.

Olyan gondom lenne, hogy egy kondenzátor cserénél, összefutottam egy beletörött lábbal az alaplapba, és az lenne a kérdésem, hogy mivel a világért sem akarja az ónt megolvasztani a forrasztó, járható út lenne esetleg a lyuk újbóli átfúrása? Tekintettel a lapok több rétegűségére?

(#34061) spanglee001 válasza pcgamer01 (#34058) üzenetére


spanglee001
addikt

Mármint hogy :F
Tehát ne oldalról fújja a levegőt, ahogy most van hanem felülről lefelé.
Nem áll az alaplap, mint alapestben hanem fekszik. jgy könnyebb elképzelni
nem értem hogy mondod vizszintesen, mert ez viszszintesen fúj.
de fentről is tudom fujatni lefelé.

mikloss: tehát azt mondod, hogy a vrm mégsem olyan hogy nem kell vele foglalkozni, mert könnyedén megsül?
A vrm 1 nálam 70fok, vrm 2: 30 fok aida szerint.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#34062) D@ni88


D@ni88
addikt

Giga H87-HD3-nál hol lehet kikapcsolni a c6/c7 energiagazdálkodást?

(#34063) pcgamer01 válasza spanglee001 (#34061) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ígyvan fentről lefelé. :K
De ahogy látom üveg a teteje így elég nehezen lehetne kivitelezni. :(

Samsung Galaxy S10+

(#34064) 04ahgy válasza D@ni88 (#34062) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha van M.I.T menü, akkor M.I.T. ---> Advanced Frequency Settings ---> Advanced CPU Features.

spanglee: szerintem így már jó, majd csinálok képet, én hogy szoktam a 8 centis ventit. Megnedvesített ujjal a VRM-nél érezni a huzatot?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34065) Padre103


Padre103
csendes tag

Sziasztok!

Van egy nem éppen mai Gigabyte GA-M57SLI-S4 alaplapom. Bekapcsolás után felállt a gép, majd mintha áramszünet lenne kikapcsolt és azóta nem kapcsolható be. Ha be akarom kapcsolni csak egy apró kattanás hallatszik, felvillan egy picit a ház ledje és annyi. Ha kihúzom az alaplapból a processzornál lévő négyes csatit, akkor be lehet kapcsolni, elindul a táp, elindulnak a ventilátorok, de ha ez a csati is be van dugva akkor semmi. Van esetleg valami ötlet, vagy kuka lett ez az alaplap?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#34066) spanglee001 válasza 04ahgy (#34064) üzenetére


spanglee001
addikt

Persze érezni, nem kell nevesíteni sem, mert akkora huzat van hogy majd kiborul a vga.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#34067) Hunter2 válasza mikcsek22 (#34060) üzenetére


Hunter2
addikt

Inkább vidd el valakihez akinek van normális pákálya és forrasztási tapasztalata mert erős a gyanúm hogy itt user error lesz. Olyan meg nincs hogy nem akarja megolvasztani az ónt, valószínű szar a páka vagy a hozzáértéseddel van a gond. ;)

(#34068) hertotti


hertotti
csendes tag

Helo!
Van egy olyan problémám hogy adott egy p8z77V deluxe asus alaplap és egy gainward gtx770 (cpu:3570K+ 16gb corsair vengeance 1600ramok) Játék alatt elkezdte azt hogy hol az egér hol a billentyűm kapcsolt ki :S tehát semmit nme érzékelt ! a vga elég meleg volt néztem hőfokot 90 fokot is elérte!! Kiprobáltam egy másik vgaval is gtx275 el ugyan az volt vga melegedik nagyon , játékok alatt a billentyű vagy egér egyszer csak kikapcsol! Ha valaki tudna segiteni hogy hol keressem , vagy hogy mi leeht a hiba azt megköszönném :K :R :F

(#34069) skot92


skot92
csendes tag

Üdv!

Az lenne a probléma hogy a sehogy se sikerült usb-ről bebootolni. Egy linux mint van rárakva(unetbootin-nal) ami egy másik gépen szépen be is bootol, de az enyémen semmiért nem akar.
Már máskor is raktam fel linux-ot is, windows-t is usb-ről akkor jó volt.
Az alaplapom egy gigabyte ga-p31-s3g.
Ahol ki lehet választani a bios-ban a boot sorrendet ott nem látszik a pendrive, viszont amikor már töltődik be akkor ott felismeri.
Itt van 2 kép mire is gondolok.
kép1
kép2

Esetleg valakinek valami ötlete van mit lehetne vele kezdeni?

(#34070) Spet válasza skot92 (#34069) üzenetére


Spet
addikt

Veszettül nyomod az F8-at bootolás előtt és kiválasztod a listáról az usb eszközt és bebootoltatod a linuxot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34071) skot92 válasza Spet (#34070) üzenetére


skot92
csendes tag

Már azt is próbáltam, olyankor azt történik ami a második képen látszik, ott megáll és nem megy tovább, hiába várok.
Illetve ha be van dugva a pendrive és nem nyomok semmit akkor is ez történik.

(#34072) DFB


DFB
tag

Sziasztok!

Sajnos szarakodik a gépem.
Alaplap: Gigabyte EP45T-DS3
Táp: Coler Master Silent Pro 700W (moduláris).
Most azt csinálja, hogy nem indul újra újraindításos kikapcsolásnál és nem is mindig kapcsol be.
Az alaplap ki-be kapcsolgat meg mennek a ventik, világít az összes led, leáll és újra kezdi.
Most próbálgatta, kicsit hagytam aztán egyszer beugrott valahogy.
Tudom elég nehéz lehet kisütni mi baja lehet, de ha van valami tipp szívesen veszem.
Köszönöm.

(#34073) CyberJedi válasza skot92 (#34071) üzenetére


CyberJedi
tag

skot92: ilyenkor általában vagy a pendrive a gáz, vagy ahogy meg van írva a tartalma (persze csak a Te alaplapod szempontjából, mivel ugye más gépen működik). Ezért akad ki a BIOS bootolás közben, tapasztalataim szerint. Próbáld meg másik pendrive-al és másik progival (ne unetbootin-al, hanem pl. rufus-al, ha lehet). legrosszabb esetben CD/DVD-re írd ki a telepítőt, onnan szinte 100%, hogy bebootol.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#34074) Spet válasza DFB (#34072) üzenetére


Spet
addikt

Legnagyobb eséllyel a táppal van probléma. Szedd ki az alapodat tedd össze az asztalon egy másik táppal és nézd meg, hogy így is ugyanezt a problémát generálja-e. Ha nem a tápod tényleg ludas, ha igen akkor még ellehet játszani a ram(okkal) hátha az a ludas.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34075) MiklosSaS válasza DFB (#34072) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahogy a kollega is leirta...alaplap ki, tap csere, aztan ramok, aztan atnezni az alaplapot...processzorfoglalatot...stb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34076) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy ebben a gépben lévő alaplapba ez a processsor beleeszkábálgató-e? :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#34077) MiklosSaS válasza Peti78 (#34076) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Irj egy email a HP-nek, mert ha a BIOS nem tamogatja akkor semmi esetre sem tudod elinditani.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34078) Bjørgersson válasza Peti78 (#34076) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez alapján nem. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34079) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Érdemes friss Intel chipset és AHCI drivereket telepíteni, vagy a Windows 8.1 már tartalmaz belőlük megfelelő verziókat?

(#34080) wrox válasza mcs (#34079) üzenetére


wrox
senior tag

A windows 8.1 max letölteni tudja a legfrissebb drivereket.
Nem mindig van bent, ami kell. De ezt az eszközkezelőben pillanatok alatt le tudod ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#34081) Bjørgersson válasza mcs (#34079) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Attól függ, használsz-e SSD-t. Ha igen, akkor nem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34082) mcs válasza Bjørgersson (#34081) üzenetére


mcs
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#34083) Peti78 válasza Bjørgersson (#34078) üzenetére


Peti78
őstag

köszi, ezek szerint ez a legjobb proci amit bele tudok tenni?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#34084) Peti78 válasza Peti78 (#34083) üzenetére


Peti78
őstag

Illetve a lap milyen szabványú lehet, mert erről sem találtam info-t. Atx mittomén mi van még apiacon

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#34085) DFB válasza Spet (#34074) üzenetére


DFB
tag

Az lenne az olcsobb ha a táp szar, de amugy meg ugyis cserélni kellett volna már a rendszert,csak most nincs rá keretem, ami rossz benne azt majd kicserélem, de itthon nem tudom kivizsgálni.
Most viszem a szervízbe.
Kiváncsi voltam mire számíthatok.

Köszi a választ

(#34086) magyar1997


magyar1997
tag

Sziasztok!
Adott egy ilyen alaplap--> [link] Probléma a következő, amint terhelem a gépet, akkor előfordul olyan, hogy beakad a hang, az egész rendszer, és már csak az újraindítás segít. A képen látható FELSŐ chipsetet megérintve lefagyáskor szinte éget, alig tudom ott tartani a kezemet, kb 1-1,5 másodperc erejéig. A csatolt képen a ''TMPIN1'' értéke már alapból is jó néhány fokkal eltér a másik kettőtől, játék közben felmegy egészen 65-68 fokig.. A másik kettő ezzel ellentétben maximum 55-60 fokig. Kérdésem, hogy okozhat-e ilyet az alaplapi chipset túlmelegedése?

FTTB 1000/300

(#34087) speedydb23 válasza DFB (#34085) üzenetére


speedydb23
senior tag

Bár nem tudom a pontos típusát a tápodnak, mert csak annyit írtál, hogy Silent Pro M(oduláris), de ez Enhance elektronikás ha minden igaz.

(#34088) pcgamer01 válasza speedydb23 (#34087) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ígyvan Enhance.
Ajánlott táp :)

Samsung Galaxy S10+

(#34089) speedydb23 válasza pcgamer01 (#34088) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ebben az esetben nehezen tudom elképzelni a táp hibát, de persze nem kizáró ok egy minőségi elektronika se.

Viszont az a kijelentés, hogy ez az olcsóbb hiba, erősen megkérdőjelezhető. :)

(#34090) Garsza


Garsza
veterán

Helló Vettem egy Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 alaplapot. A tápellátásánál nyolc pólusú csatlakozó van nekem a tápomon csak négy pólusú van azt rádugom de nem indul a lap lehet hogy azért nem indul mert kell neki a 8 pólusú csatlakozó?

(#34091) varmi2 válasza Garsza (#34090) üzenetére


varmi2
nagyúr

Biztos nem amiatt nem indul. Elég neki a 4 pin, biztos, hogy jó helyre raktad? Minden csatlakozót csatlakoztattál? Milyen apu megy bele?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34092) Garsza válasza varmi2 (#34091) üzenetére


Garsza
veterán

A4-6320 APU -t raktam bele. Az alsó négybe dugtam a csatlakozót. Minden a helyén van.

(#34093) Macsjoz


Macsjoz
tag

Hali
A kettő lap között van jelentős különbség ? Melyik ajánlanátok egy i5 4570 vagy i5 4670 alá ?

(#34094) Macsjoz válasza Macsjoz (#34093) üzenetére


Macsjoz
tag

hoppá pont kimaradt :D ezekről volna szó ASUS H97-PLUS vagy ASUS H97M-PLUS

(#34095) speedydb23 válasza Macsjoz (#34094) üzenetére


speedydb23
senior tag

Méretben van különbség...
ATX vs. Mini-ATX

[ Szerkesztve ]

(#34096) bluyoo válasza Macsjoz (#34094) üzenetére


bluyoo
nagyúr

H97-PRO, I5-4590-el, vagy I5-4690-el. ;]

(#34095) speedydb23
Egy két apróbb azért akad. Pl. a mATX-en Intel LAN van.

Bazinga!

(#34097) Macsjoz


Macsjoz
tag

rendben köszi !

(#34098) varmi2 válasza Garsza (#34092) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt az apu-t az F7 bios óta támogatja, milyen bios van rajta? Ha F7 előtti, akkor bios frissítés kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34099) pcgamer01 válasza speedydb23 (#34089) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Simán lehet memória hiba is vagy lap,kicsi az esélye hogy táp.

Samsung Galaxy S10+

(#34100) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Új alaplapom van, és a procinak 8pines tápcsatlakozója van. Egy darab 4 pinessel is működik kifogástalanul?
Most 2 db 4 pines van bedugva, úgy megy. Az egyik mintával beleillik (négyzetek és félkörök), a másikon meg 4 félkör van - mint a vga tápcsatiján. Ez baj, vagy mehet így?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.