Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek! Egy gyors kérdésem lenne: egy ABIT IC7-G alaplapra lehet-e mai sata 3-as hdd-t tenni rendszerlemeznek? Fel fogja-e ismerni, fog-e róla bootolni? Win 7 menne rá.
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#33302) spanyesz


spanyesz
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, hátha valaki találkozott már hasonlóval. Asus A88XM-Plus alaplap...a HDMI kimeneten keresztül nem tudok hangot varázsolni. A win7 vezérlőpult hangbeállításainál olyan, mintha fel sem ismerné azt a kimenetet (legújabb drivert telepítettem), semmiféle beállítást nem lehet változtatni. Lejátszásnál úgy tűnik, hogy megy ki hang azon az eszközön keresztül (ugrál a zöld sáv), de gyakorlatilag mégsem. 7végén beraktam egy videókártyát, de ennek a HDMI kimenetén keresztül sem sikerült hangot varázsolni. Ugyanaz a jelenség mutatkozott. Többféle kábellel próbáltam, azt kizárnám, hogy kábelhiba...
Valakinek valami ötlete esetleg?
Köszi előre is, üdv
spanyesz

(#33303) potyi23 válasza varmi2 (#33299) üzenetére


potyi23
senior tag

nincs :DDD most latom,h a lapon gyarilag nincs is ;) na,kerestem is ,szurtam ra egzet,most ar van csipogas,ha nincs benne ram. de ha mindent belerakok,semmi simoplas ! most megyek el itthonrol majd jelentkezek.

(#33304) varmi2 válasza potyi23 (#33303) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én ebből arra következtetek, hogy nem az alaplap a hibás. Próbáld ki másik táppal, tegyél bele vga-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33305) potyi23 válasza varmi2 (#33304) üzenetére


potyi23
senior tag

masik tappal proballom tegnap ejjel 2 tol :DD Vga meg leproblava masik lapban,es most nemis azzal probalom hanem a gyari kimenetellel ! :((

(#33306) 04ahgy válasza potyi23 (#33295) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mivel már tudjuk, hogy RAM és VGA nélkül csipog, az jó. A RAM-od ugye ez: PSD34G133381? Mindkét oldalon vannak chipek, vagy csak az egyik oldalon?

Ha az utóbbi (azaz egyoldalas a RAM-od, ezt tartom valószínűnek), akkor nézzük csak... G41M-VS3 R2.0 specifikációk. Kiemelem ezt a részt, amit figyelmen kívül hagytál: "**A rendszermemória maximalizálása érdekében két darab kétoldalú 4 GB-os memóriamodult telepítsen".

Figyelmen kívül hagytad ezt is: G41M-VS3 R2.0 RAM támogatási lista. Itt siránkozol a fórumon, holott a saját magad által ásott verembe estél bele. Az előző alaplapod sem volt hibás, valószínűleg jófejségből cserélték.

Tehát csak kétoldalas 4GB-os modullal fog a lapod menni. A G41 MCH nem kezel 512Mbites RAM chipeket, csak 256Mbites RAM chipeket. Az meg csak úgy jön ki, ha a 4GB-os modulon 16 chip van.

A BIOS-od gyárilag a legfrissebb szerencsére.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33307) #59070464


#59070464
törölt tag

Ezen az alaplapon hova tudom helyezni ezt a TV tuner kártyát? :U Gondolom a legalsó PCI-E slot-ba, csak megzavart a kártya rövid vége és hogy a felső PCI-E-ben van egy 7770-es VGA kártya. Legutóbb még az alsóban is egy második 7770 volt. Mindezekért a bizonytalanságom. Nem kicsit égő a kérdés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33308) varmi2 válasza #59070464 (#33307) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen a legalsó pci-e foglalatba tedd. Nem baj, hogy az alaplapon hosszabb ez a csatlakozó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33309) Ruszki válasza potyi23 (#33303) üzenetére


Ruszki
senior tag

:W :W

Tessék már jobban odafigyelni a részletekre! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33310) #59070464 válasza varmi2 (#33308) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#33311) 04ahgy válasza Ruszki (#33309) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Annyira nem figyelt, hogy ha a korábbi hozzászólásomban fején találtam a szöget, akkor 100db olyan alaplapból 100db nem fog neki menni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33312) Ruszki válasza 04ahgy (#33311) üzenetére


Ruszki
senior tag

Persze!
De hát látod mindent leír az ember,megkérdez,hogy mi a pontos helyzet aztán még a speaker sincs fent a lapon!
Sokan vannak így,hogy úgy érzik mindent tudnak(néha én is azt hiszem mindent tudok :B ) és akkor gyerünk csináljunk egy gépet! :D
Ez a legjobb tanuló pénz,hidd el egy életre meg fogja tanulni!

Reméljük sikerül neki összedobni azt a vasat működő képesre! :))

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33313) potyi23 válasza 04ahgy (#33306) üzenetére


potyi23
senior tag

mindent leprobaltam, kicsereltem ,de a ramot nem. :(( . Ma veszek masikat,ezt pedig meghagyom, enni nemker :) . a proc tamogatsi listat megneztem,de a ram listajat nem,mert meg ilyennel nem talakoztam,hogy 2 oldali modul kell bele.Ja,aztis kesobb vettem eszre,h meg a par centes csipogot sem raktak a lapra :W .johogy volt nalam itthon.koszi mindenkinek. :R

(#33314) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

Honnan lehet megtudni, hogy az MSI B85I GAMING alaplapba alapból működnek-e a haswell refresh cpu-k vagy csak BIOS frissítés után? Mert most veszek együtt alaplapot, procit és nem szeretnék fölösleges 2500 Ftot fizetni frissítésért.

(#33315) 04ahgy válasza Vekko (#33314) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valószínűleg BIOS frissítés kell. Ha egy boltban veszed a lapot + CPU-t, nem hiszem, hogy kérnek pénzt a frissítésért, vagy ezt mondták?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33316) Vekko


Vekko
aktív tag

Megkérdeztem és sajnos ezt mondták.

(#33317) 04ahgy válasza Vekko (#33316) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha Budapesten el tudod hozzám hozni, én ingyen frissítem neked, ha nem menne.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33318) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

Következő probléma előtt állok:
4 ram port van az alaplapomon (A1, A2, B1, B2). Ha az első kettőbe beteszem a ramokat, felpörögnek a ventik, de se kép se hang (se hiba hang) még a BIOS-ig sem jutok el. Ha dualba akarom betenni (A1, B1) a ramokat úgy szintén semmi. Ha a 2. modulba teszem be (A2, B2) ugyanaz a szitu. Ha külön-külön teszem be a ramokat az első két ram portba úgyszintén semmi. Egyedül az utolsó két ram portba működnek - single channel mod-ban - a ramok, együtt és külön-külön is. Ötlet? Én alaplap cserére gyanakszom (rosszak a ram portok).

A ramokon a LED minden esetben világítottak. Amikor nem volt hajlandó elindulni a gép az említett portokba, akkor volt olyan is, hogy kikapcsoltam a gépet, aztán magától visszakapcsolt.

Ui.: Config az adatlapomnál.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#33319) The DJ


The DJ
addikt

Egy ismerősnek javítok régi 478-as gépet. A régi alaplap elhalálozott, így szereztem bele egy IC7-et. A CPU egy P4 3Ghz HT és van még mellé 2x1GB DDR400-as Kingmax memória.

A gondom: Minden működik, de az IC7 nem hajlandó elindulni ha mind a két modul benne van. Egy darab 1GB-os modullal működik (minden slotban), de ha beteszem mellé a másikat, akkor se kép se hang, no signal. Természetesen próbáltam cserélgetni a modulokat, próbáltam variálni őket, de nincs eredmény. Csak egy darabbal üzemel.

A memóriáknak jóknak kell lenniük, mert az előző púpos kondis lapban mind a kettő szerette egymást és gond nélkül működtek is. Futtattam pár óra memtestet még ott és az sem talált problémát.

Mit lehet ilyenkor tenni? Lehet egyáltalán valamit? Mit próbáljak ki? BIOS reset volt és frissítettem magát a BIOS-t is a legutolsó kiadott verzióra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#33320) Vekko válasza 04ahgy (#33317) üzenetére


Vekko
aktív tag

Köszönöm, ha úgy alakul írok PÜ. :)

[ Szerkesztve ]

(#33321) FF23 válasza The DJ (#33319) üzenetére


FF23
senior tag

Egy pár a Kingmax, van szó? Mert, ha nem, és jól emlékszem, akkor az IC7 szereti a jobbik időzítését beállítani mindkettőhöz. Szóval próbáld meg, hogy az egyikkel elindítod, a biosban vedd ki SPD-ből és állítsd be 3-8-4-4-re a késleltetést, majd mentsd el és tedd bele a másik modult. Hátha...

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#33322) Weaver


Weaver
senior tag

AGP & PCIe kombó lapról van szó, amin int vga is van.

ez van a biosban:

Init Display First

PCI -> Set Init display first to PCI. (Default value)

Onboard -> Set Init display first to Onboard.

GEAR -> Set Init display first to GEAR.

PEG2 -> Set Init display first to PCI Express

mit jelent a GEAR ? és melyik lenne az AGP?

(#33323) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Van egy MSI Z87 G45 Gaming lapom, mellé egy i7 4770k meg spékelve egy GTX 760-annal. előtte Asus H81M-K lapon volt és BF 3ban volt 120-130 fps most olyan 80-110. (tudom nem nagy dolog) de mégis ez hogy lehet?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#33324) #65675776 válasza Weaver (#33322) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy alaplaptípus azért nem ártana.

(#33325) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Adott egy MSI A55-G41 PC MATE alaplap, amibe idáig 1 db 2 gigás ram modul volt, ami 1333Mhz-es volt. Ezzel idáig nem is volt gond. De a napokban vettem bele 2x2gb 1600Mhz-es ram modult. A gép működik, de a BIOS szerint maximálisan 1333Mhz-et tudnak csak a ramok és annyin is megy, ha 1600-ra állítom, akkor a windows induláskor újraindul.

Na most jönnek a kérdéseim. Miért nem mennek a ramok 1600Mhz-en és miért ír az alaplap maximálisan 1333Mhz-et rájuk? Talán az alaplap nem komázza az új ramot?

A BIOS-t frissítettem a legfrissebbre, a ram pár pedig egy Kingston HyperX Black Edition 2x2GB 1600Mhz KIT.

[ Szerkesztve ]

(#33326) 04ahgy válasza CsigaGyilkos (#33318) üzenetére


04ahgy
nagyúr

2%, hogy a CPU-d IMC első csatornája rossz (ekkor más alaplapban sem fogja a dualt kezelni), 8%, hogy az "A" RAM csatornád rossz (ekkor garis csere, ha még van rá garid), 90%, hogy elgörbítetted az LGA érintkezőt, és ez a gond. Ekkor nem fogják garanciában cserélni az alaplapot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33327) CsigaGyilkos válasza 04ahgy (#33326) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Az remek hír. Amikor a lapot vettem már akkor volt egy pici hibája a lábnak. (most nem írom le a történetet bluyoo kollégának már leírtam) A lényeg, hogy akkor nem tűnt vészesnek, de akkor ezek szerint amiatt lehet a gond. Illetve még a procira gyanakszom. Gari van a lapra, a lábakon nem vehető észre semmi, mert vissza lett állítva eredeti állapotába.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#33328) 04ahgy válasza CsigaGyilkos (#33327) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha vissza van állítva, akkor miért nem látja a RAM-ot? Nem 100%-osan sikerült...

HGYu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33329) CsigaGyilkos válasza 04ahgy (#33328) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Látszatra 100%-os, nem tudom, hogy van e valami sérülése belsőleg a lapnak. Csináltam képeket. Én nem látok rajta semmit. Alaplap foglalat (s1150): kép1 kép2 kép3 kép4 kép5 kép6 Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#33330) The DJ válasza FF23 (#33321) üzenetére


The DJ
addikt

Ez volt a megoldás, hálás köszönet érte. :R Azt hittem, hogy egyformák a ramok, de jobban megnézve őket észrevettem, hogy az egyiken Hynix chipek vannak és a kódszámuk is eltér minimálisan. Manuálisan beállítottam a 3-8-4-4-et és mennek is szépen duálban.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#33331) 04ahgy válasza CsigaGyilkos (#33329) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jónak néz ki, de élőben tudom forgatni, látszik, ha máshogy csillan, itt meg nem.

A nagy hűtő lefogatása is lehet a gond, nekem anno volt ilyen, feszítette az alaplapot, gyári hűtővel meg jó volt. Azt is megnézheted még.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33332) CsigaGyilkos válasza 04ahgy (#33331) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Sajnos csak ilyen képeket tudtam csinálni róla, de biztató, hogy jónak látod a foglalatot.

Meglepő amit mondasz. Ezt is ki kéne próbálnom... erre megmondom őszintén nem is gondoltam volna. Ha már többet tudok írok mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#33333) Weaver válasza #65675776 (#33324) üzenetére


Weaver
senior tag

ez az a lap: Gigabyte GA-8I915ME-GL
[link]

(#33334) PAN válasza Ruszki (#33245) üzenetére


PAN
csendes tag

Próbáltam egy másik PenDrive-al, de induláskor fel sem ismeri azt sem, így nincs benne a boot listában, azaz nem tudok bootolni. Nagyon bosszant a dolog. Adjam el az alaplapot? De akkor vehetek másik procit is, az egy halom pénz. Nem hiszem el, hogy a Gigabyte képes volt egy ilyen drága alaplapot kiadni a kezéből! Továbbra is S.O.S. Köszönöm mindenkinek aki segítő tanácsokkal lát el.

(#33335) Taifa Díaz válasza CsigaGyilkos (#33329) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A számítástechnika istenei így büntetnek a sok ok nélkül elpusztított ártatlan csigáért ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#33336) Ruszki válasza PAN (#33334) üzenetére


Ruszki
senior tag

Pontosan már nem emlékszem az előzményekre csak arra.hogy miről bootol és miről nem!Esetleg egy BIOS frissítés!?Hátha az segít a dolgon!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33337) #65675776 válasza Weaver (#33333) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor nagyon egyszerű miért nem találsz AGP-t. Ezen a lapon nincs olyan. Maga a 915 nem támogat ilyesmit, csak PCI-E-t. De a 915GL abból sem támogat külsőt hivatalosan. Szóval ez a lap nem hibrid AGP/PCI-E, hanem hibrid kókány. Közvetlenül semmit sem támogat. Az a négy PCI-E sáv, ami be van kötve a foglalatba szinte biztosan az ICH-tól származik.

Az ilyen lapok minden esetben csak pár VGA-val hajlandóak működni. Ami nincs a kompatibilitási listájukon, azzal többnyire nem is működnek.

Kb szemétrevaló alaplap, hacsak nem az IGP-t akarod használni.

A G.E.A.R. lenne egyébként az AGP pótcselekvés.

[ Szerkesztve ]

(#33338) CsigaGyilkos válasza 04ahgy (#33331) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Na úgy néz ki, hogy megoldódott. Igazad volt. Valami a gépházon belül hozzáért az alaplap hátsó részéhez, emiatt nem működhettek a ram portok. Most, hogy már nem ér hozzá semmi, így elindult és tökéletesnek tűnik! Köszönöm a segítséget :R

(#33335) Taifa Díaz: Ja :DDD Amúgy az állatokat nem bántom, kéretik nem félre érteni a nevem :))

Visca el Barcelona!

(#33339) balazs98


balazs98
csendes tag

Sziasztok! Mitől van az, hogy már a második processzorom hal meg? húzva sosem volt egyik sem.

Az eset úgy volt, hogy bekapcsoltam a gépem, ment kb 20 percet, majd leállítottam, hőfokok procinál 37fok ha egész nap ment pl, alaplap szintén.

MSI 770-c45 alaplapom van. Tápon a feszültségek is rendben vannak.

Valaki segítsen!

(#33340) zsoory


zsoory
csendes tag

Sziasztok!

Találkoztatok már hasonló hibajelenséggel?
Asus Z87-plus alaplapról van szó, a hiba a következő:

Az alaplapi usb3-at szeretném használni (tehát nem az usb2-őt). Felraktam az ASMedia driverjét, valamint a legújabb firmware-t hozzá. Van egy 12 portos usb2 hubom, amin 12 darab fényképezőgép lóg. Ezt ha bedugom az egyik usb3 portba csak akkor működik, ha más eszköz (se egér se billentyű) nem csatlakozik usb3-ra.!!
Ez miért van? Nincs ismeretlen eszköz az eszközkezelőben. Ha usb2-re dugom a hubot és a rajtuk lévő fényképezőgépet, akkor is működik, de akkor az egér bill az usb3-ra kell hogy kerüljön.
Elég bosszantó a dolog mert semmi ilyen hibát nem találtam neten, vagy bárhol. A létező összes usb port variációt kipróbáltam semmi eredmény. Biosban xHCI enabled az usb beállításoknál.

A legnagyobb poén a következő. Egy Asus P5Q lapra rádugtam 4hubot, 36 fényképezővel, 2 usb2-es portra, szó nélkül felismerte az összes fényképezőgépet.

Akkor ez most hogy is van???

Remélem tudtok segíteni a problémában, mert teljesen tanácstalan vagyok.

Előre is nagyon köszönöm, küldök sört a rejtély megfejtőjének!!! :R

(#33341) 04ahgy válasza balazs98 (#33339) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen tápod van?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33342) zsoory válasza zsoory (#33340) üzenetére


zsoory
csendes tag

És még annyi adaléknak, hogy maximálisan csak 12 device látható!!! Tudtommal 128-ig kezeli..... :W

(#33343) #65675776 válasza zsoory (#33342) üzenetére


#65675776
törölt tag

128 eszközt csak aktív HUB-okon keresztül fog kezelni.

(#33344) Weaver válasza #65675776 (#33337) üzenetére


Weaver
senior tag

köszi az infót, így már összeállt a kép!

(#33345) zsoory válasza #65675776 (#33343) üzenetére


zsoory
csendes tag

Nem mellesleg aktív hubok, de mi az hogy csak 12 device-t ismer fel összesen, tök mind1 hogy melyik vagy hány usb-re dugom a hubokat..... lehet ennek köze az elcseszett chipset-hez???? :((

(#33346) PAN válasza Ruszki (#33336) üzenetére


PAN
csendes tag

OK. Megpróbálok majd egy BIOS frissítést, hátha bejön.

(#33347) balazs98 válasza 04ahgy (#33341) üzenetére


balazs98
csendes tag

Saga 500w nagyventis, mikor működött jók voltak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#33348) gerenda110 válasza gerenda110 (#33323) üzenetére


gerenda110
aktív tag

valaki erre valamit?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#33349) 04ahgy válasza balazs98 (#33347) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az pedig rendben levő minőségű táp. És milyen procik haltak meg?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33350) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.Tanácsot szeretnék kérni.Ilyen alaplapom van: [link]A problémám az,hogy vásároltam egy Asus xonar dgx kártyát.A 2-es foglalatban nem hajlandó működni(Az alsó foglalat a 2 számú mint ma megtudtam a processzorhoz közelebbi pedig az egyes pci e ) az 1-es számú foglalatban van működik minden.Van amikor csak nem érzékeli de van amikor mindenféle érdekes dolgot kezd csinálni a gépem.Fekete képernyő,fagyás,lassú betöltés.Eszközkezelőben nem is látja a gép ha a 2-es számú foglalatban van.Tudna valaki segíteni mi lehet a gond?.Érdemes ezzel visszaküldenem gariztatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.