Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Abrion válasza Buci21 (#33550) üzenetére


Abrion
senior tag

ezt jó tudni :D

akkor előnyösebb lenne kicserélni kettő 4GB ramra.

(#33552) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Van egy Asrock AM2NF3-VSTA alaplapom és van hozzá egy AMD 240e típusú processzorom. Az a helyzet, hogy nem tudom hanyas bios van az alaplapon (ezt a procit csak a legfrissebb biossal támogatja). Ha bele rakom és nem a legfrissebb bios van rajta mi fog történni? Elronthatja a procit?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#33553) Buci21 válasza Abrion (#33551) üzenetére


Buci21
addikt

mik vannak most benne? dobbants fel egy CPU-z képet a ramokról :D vagy HWinfot

(#33552) k.sanyi92:
nem ronthatja el, max sok funkció nem lesz használható, netán el sem indul a gép, csak processzorhibát fog fütyülni a lap. Van, h a BIOS által hivatalosan nem támogatott procival is elindul, és akkor tudod updatelni. Ha nem tudod elindítani, kérj kölcsön egy kompatibilis procit, frissítsd, és használd :R

[ Szerkesztve ]

(#33554) Sanki válasza Buci21 (#33553) üzenetére


Sanki
addikt

Oké, értem. :)
Köszönöm a segítséged!! :R

(#33555) Abrion válasza Buci21 (#33553) üzenetére


Abrion
senior tag

tudom a sorozat számát :) Kingmax FLFE85F - C8KM9, és melyik infóra vagy kíváncsi? a Memben vagy ami a speedben van?

(#33556) Buci21 válasza Abrion (#33555) üzenetére


Buci21
addikt

semmi, így minden megvan róla :R Szerintem bármilyen 2*2 gigás kittel simán fog szaladni, nekem csx és kingston párok mennek ugyanilyen felállásban, immáron a harmadik alaplapban, persze gond nélkül

(#33557) csumpa93


csumpa93
tag

hali!

ha a 3pines ventit beledugom az alaplap 4pines csatijába akkor működni fog!? :D

(#33558) Balathruin válasza csumpa93 (#33557) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha az is ventinek van akkor igen. :)

(#33559) Buci21 válasza csumpa93 (#33557) üzenetére


Buci21
addikt

természetesen igen, és a kis "sín" miatt csak egyféleképp (jól) tuod rádugni

(#33560) Balathruin


Balathruin
veterán

Én is kérdeznék. Mitől lehet az, hogy egy látszólag hibátlan lap nem ad se képet, se hangot egy proci ki-be után? A régi Procomp lapról lenne szó.

(#33561) Buci21 válasza Balathruin (#33560) üzenetére


Buci21
addikt

valamit megnyekkentettél rajta, vagy valami kontaktos... kapd szét teljesen, és kis átmozgatás után rakd össze a gépet fullra

(#33562) Balathruin válasza Buci21 (#33561) üzenetére


Balathruin
veterán

Az a gáz, hogy már jó párszor szétszedtem és összeraktam. Amit nem próbáltam az a PCI videokártya, de csak azért mert nincs.

(#33563) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:
- ASRock 970 Extreme 3
- AMD FX-8350 & CM Hyper TX3
- 2x4GB Kingston HyperX Blu
- Gigabyte GTX760 2GB Rev.2
- WD Caviar Blue 320G
- Samsung F3 1000G
- XFX PRO 550W
- NEC AD-7261S LS

És egyik napról a másikra történt vele valami alvás közben. Tegnap este ki lett kapcsolva és másnap, mikor megint kezdődött volna a móka, bekapcsolt, de nem adott képet. Ventillátorok (gépházé, procié, VGA-é stb.) működnek, nem sípol, nem pittyeg. CMOS reset megvolt, HDD-k is pörögnek, viszont kép nincs. A monitor nem írta ki, hogy az összeköttetés megszűnt - mint mikor kihúzom a HDMI-t -, hanem egyszerűen csak fekete. Rákötöttem TV-re, de a gép oda sem küldött jelet. Ilyen problémával szerencsére ritkán találkozom, és ezért is nem tudom, hol kell kezdeni az ellenőrzést. Megnehezíti a dolgokat, hogy csere- vagy pót konfigelemekből nincs itthon egy se. Talán táp, alaplap a ludas?
Bármilyen tanács jól jönne.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#33564) Abrion


Abrion
senior tag

ezt a kérdést megírtam a bios topikba de senki nem válaszolt rá, talán itt lesz valaki, új lapom van és igaz tetszik ezt a gyorsítós lehetőség, de szeretném tudni hogy tudnám a bios kijelzéseit megjeleníteni, a cpu és ram kijelzését a bios betöltésekor.

(#33565) fixer92 válasza Abrion (#33564) üzenetére


fixer92
aktív tag

Milyen lapod van?
Pontosabban mi a probléma? Hogy amikor bekapcsolod egy logo jelenik meg és nem rövid időre a gép infók?

"Victory loves preparation!"

(#33566) Abrion válasza fixer92 (#33565) üzenetére


Abrion
senior tag

Asus P8B75-V

Az asus logot biosban kikapcsoltam, és csak annyi történik hogy feketeség aztán windows elindul.

(#33567) fixer92 válasza Abrion (#33566) üzenetére


fixer92
aktív tag

Pedig úgy kéne kiírni neki, hogy az Advanced menüben a Boot fülön a "Full Screen Logo"-t "Disabled"-re állítod.

Darko_addict
Biosba be tudsz lépni?
Ha nem, próbáld meg esetleg másik videokártyával, ha tudod, vagy a te kártyádat egy másik gépben.

"Victory loves preparation!"

(#33568) Abrion válasza fixer92 (#33567) üzenetére


Abrion
senior tag

és fast bios enable?

(#33569) fixer92 válasza Abrion (#33568) üzenetére


fixer92
aktív tag

Ilyen opció megjelenik, ha az előbbit amit írtam Disabled-re állítod?
Post Report [5 sec]
A 3 fejezet 27 oldal láthatod mit mondok: [link]
Itt tudod elvileg beállítani, hogy meddig mutassa.
Mire van kötve a gép? Monitor vagy TV? Kábel?

"Victory loves preparation!"

(#33570) Abrion válasza fixer92 (#33569) üzenetére


Abrion
senior tag

Monitor. és nem biztos de lehet hogy a második monitor csatolóra. amúgy nem baj hogy ilyen gyors, de tudni akartam hogy kell beállítani hogy látható legyen :)

köszönöm a segítséget :)

(#33571) fixer92 válasza Abrion (#33570) üzenetére


fixer92
aktív tag

Ok, ahogy néztem a Fast Boot néhány post tesztet kihagy, meg nem tölt be minden drivert. Legalábbis ezen link szerint.

"The fast boot disables the loading of some drivers( like ps2, ec ) and skips some post tests to give you a faster start up time."

"Victory loves preparation!"

(#33572) Darko_addict válasza fixer92 (#33567) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ki a király? Fixer92! :)
Pontosan nem tudom mi lehetett a gond, kicseréltem az én kártyámmal és pikkpakk működött. Volt egy megérzésem és visszatettem a 760-at és immár azzal is ment. Szóval végeredményben nem hibás egyetlen alkatrész sem, a VGA makrancoskodott. :Y :)

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#33573) Abrion válasza fixer92 (#33571) üzenetére


Abrion
senior tag

kösz :) de nem látok különbséget de a fast bios kilőttem.

amúgy most ara próbálok rájönni, hogy miért csökkent le a windows 7-ben a rendszerteljesítmény és minősítésben a memóriaműveletek/mp 7.0 volt az előző alaplapnál, most meg 5.9, a nagyobb érték a jobb ;), és minden más maradt ugyan annyi lol, csak a memória nem.

(#33574) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Intel fronton mit takarnak a különböző chipset tipusok? B,H,Z,Q 81/85/87/97 különböző variációi?

(#33575) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Ki lett cserélve egy ismerősöm konfigjában az alaplap(ga-p55-us3l), windows betöltődésnél mindig kékhalált dob, ez annak köszönhető, hogy más alaplapos(asrock h55m) konfigba lett telepítve rá eredetileg a windows? Vagy van valami lehetőség amivel win reinstall nélkül is életre lehet kelteni?

Előre is köszi,

adatfalo

www.adatfalodesign.hu

(#33576) fixer92 válasza adatfalo (#33575) üzenetére


fixer92
aktív tag

Tiszta telepítés nagyon ajánlott.

Melorin
[link]

Abrion
Dual Channelben mennek?

Darko_addict
Nincs mit!

"Victory loves preparation!"

(#33577) #65675776 válasza adatfalo (#33575) üzenetére


#65675776
törölt tag

Első körben lehetőleg csökkentett módban kellene indítani a gépet és leszedni róla minden drivert.

(#33578) adatfalo válasza #65675776 (#33577) üzenetére


adatfalo
senior tag

Csökkentett módú indításnál is előjön a kékhalál. A windows javítása funkcióval se jön rendben. Úgy látom, hogy tényleg csak a windows újratelepítés fog eredményt hozni. :(

www.adatfalodesign.hu

(#33579) fixer92 válasza adatfalo (#33578) üzenetére


fixer92
aktív tag

Ha sok fejfájástól akarod magad megkímélni, akkor egyszerűbb ha egy tiszta telepítésnek nekiállsz.

"Victory loves preparation!"

(#33580) Abrion válasza fixer92 (#33576) üzenetére


Abrion
senior tag

a CPUID szerint Dual-ban van, a ramok A2 és B2 csatlakozóban vannak.

(#33581) fixer92 válasza Abrion (#33580) üzenetére


fixer92
aktív tag

A2 és B2 akkor az úgy jó. A kézikönyv is azt ajánlja. (mondjuk aztán a Windowsos élményindex miatt ne fájjon a fejed...)

"Victory loves preparation!"

(#33582) Abrion válasza fixer92 (#33581) üzenetére


Abrion
senior tag

pont azért van abban, kicsit furcsa hogy nem A1 és B1 et ajánlja, de ha az asus ezt ajánlja, és nem nagyon zavar az a 1.1 pont csökkenést, nem lehet hogy azért volt olyan gyors mert az alaplapnak csak kettő memória csatlakozója volt? "Asus P8H67 - M LE"

(#33583) fixer92 válasza Abrion (#33582) üzenetére


fixer92
aktív tag

Az más chipsetű lap volt, az H67, a mostanid meg B75 lehet az okozza a pont különbséget, ha más beállítást nem piszkáltál. Ez az A2 B2 nem meglepő, szerintem a cpu hűtők miatt ajánlja ezt a felállást.

"Victory loves preparation!"

(#33584) urbi73


urbi73
senior tag

Üdv . Megint csak hozzátok fordulok olyan problémával hogy . nemrég vettem egy ilyen winyot = Samsung HD402LJ - es (400 GB) . telepítéskor nem engedi törölni , meg particiózni se . Formázni engedi , telepíteni is , de jó volna egy D meghajtót is létrehozni . A másik gond vele , hogy ha meg berakom a gépbe a másik mellé akkor meg nem akar bootolni az eredeti lemezről .Ha leveszem semmi gond .Hogy lehetne berakni a másik mellé hogy működjön is + miért nem lehet particiózni ? Eddig soha nem volt ilyen problémám , az eladó szerint tökéletesen működött .

-

(#33585) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segitsegeteket szeretnem kerni. 2napja vasarolram egy asus maximus vii ranger deszkat. s inditas utan a bal also sarkatol a lapnak ahol a supermefx proci talalhato, magas frekvenciaju folyamatos sipolas szurodik ki.

van ra vajon valami megoldas? vagy szedhetem darabokra az egeszet s mehet vissza a boltba?

elore is koszi!

:R

u.i: bar picit gondolkodoba estem, lehet a tapbol jon esetleg? :U :F (bar elozo gepembe akkor nem ertem miert nem hallottam,...)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#33586) Buci21 válasza TBMC (#33585) üzenetére


Buci21
addikt

tekercsek szoktak sípolni, és sajnos nem garis hiba, de nem is befolyásolja a működést :R

(#33587) TBMC válasza Buci21 (#33586) üzenetére


TBMC
addikt

ertem, s koszonom.
az igaz, hogy nem befolyasolja, viszont megorulok tole, mar belefajdul a fejem 4ora melo utan. :(

markbellus.hu 

(#33588) fixer92 válasza urbi73 (#33584) üzenetére


fixer92
aktív tag

Nézd meg HDsentinel mit mond róla, esetleg Ubuntu live lemezről bootolva megpróbálhatod gparted-el particionálni.

"Victory loves preparation!"

(#33589) Buci21 válasza TBMC (#33587) üzenetére


Buci21
addikt

hány napja vetted? neten vetted? ha igen, 14 napon belül elállhatsz tőle :R és keress másik típusú lapt és másik tápot

szerk: ez az alaplap nagy overkillnek tűnik :D mire vetted te eztet :D

[ Szerkesztve ]

(#33590) urbi73 válasza fixer92 (#33588) üzenetére


urbi73
senior tag

Nem bírom megnézni HDsentinel - el , mert , mint írtam ha berakom a másik mellé akkor nem bootol be az eredeti winyom amin a rendszer van . Eredetileg a 400 -as ra akartam rakni a rendszert , de nem engedi particionálni .
gparted ? Ezt nem ismerem , hogy kel használni ?

-

(#33591) TBMC válasza Buci21 (#33589) üzenetére


TBMC
addikt

koszi, kozben kiderult tap gondok vannak, megy is vissza gariba a tapocska :)

:R

markbellus.hu 

(#33592) ilyennincs


ilyennincs
tag

Sziasztok!
Adott egy Asus f2a85-mle és hozzá egy A8 6600k. A vga portba csatlakoztatom a monitort, bekapcsol, de nem ad semmi képet, nincs jel.. Ha rakok bele egy vga-t, akkor azzal is ugyanezt csinálja. Mi lehet a gond? Már áttúrtam rengetek fórumot, de sehol sem találtam használhatót...

(#33593) fixer92 válasza urbi73 (#33590) üzenetére


fixer92
aktív tag

A biosban a boot sorrendet állítsd be, hogy a Windowsos hdd-d legyen az elsődleges. Ha így sem indul akkor úgy próbáltad particionálni, hogy csak az a vinyód legyen bekötve, amin a Windows van és az új. gpartedről olvashatsz: [link] [link] Neked NTFS fájlrendszer kell, ha nekiállnál.

"Victory loves preparation!"

(#33594) fixer92 válasza ilyennincs (#33592) üzenetére


fixer92
aktív tag

BIOS ba se tudsz belépni? Ez új gép? Mert a procidat a lap csak a 6002-es BIOS tól támogatja. Lehet ez is a probléma. Tápod milyen?

"Victory loves preparation!"

(#33595) carpediem007


carpediem007
tag

Sziasztok!

Van egy FM2A88X Extreme6+ alaplapom.
Képen bejelöltem pár rászt rajta ami alap használat melett is pár másodperc mulva le kell venni az újam róla mert süt! Ez mennyire normális?

Cooler Master Hyper TX3 a proci hutő igy nem igazán megy rá levegő.

(#33596) adatfalo válasza carpediem007 (#33595) üzenetére


adatfalo
senior tag

Sztem full normális, az déli híd meg a vrm, azért is vannak ott a hűtőbordák, mert azok termelik rendesen a hőt, ha azt akarod, hogy hűvösebb legyen vizezd le az alaplapodat.

www.adatfalodesign.hu

(#33597) pcgamer01 válasza carpediem007 (#33595) üzenetére


pcgamer01
senior tag

normálisnak normális de nem igazán egészséges a lapra nézve.
a házad megfelelően szellőzik?

Samsung Galaxy S10+

(#33598) carpediem007 válasza pcgamer01 (#33597) üzenetére


carpediem007
tag

Köszönöm a válaszokat! :)

Ház megfelően szelözik elöl hátul venti és ahogy írtam a nagy procihutő. Csak a proci meletti rész olyan rosz helyen van szellözés szempontból.....
Hütöt tudtok rá ajánlani amihez nem kell bakrácsolni?

(#33599) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy ASRock FM2A75 Pro4-M lapom van. A fő baj, hogy néhány perc működés után a lapon valami elkezd ciripelni.
A hangja leginkább egy winyó seek-elésére hasonlít, nem az általam ismert magasabb "modem-hang". :)
Viszont leállított ventikkel és winyó nélkül is jön.
Először winyóra és ventire gyanakodtam, de miután mindent kizártam, az alaplap maradt.

Valahonnana VRM-ek környékéről jön.

Az a kérdésem, hogy ilyet tud okozni az, hogy a 12V-os csatiba 8 helyett csak 4 tűs tápcsati van bedugva?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33600) Buci21 válasza Bici (#33599) üzenetére


Buci21
addikt

nem, a tekercsek szoktak ciripelni :D hallgasd meg magasabb vagy alacsonyabb terhelésen is :D lapról vagy táról jöhet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.