Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2783) N0zer0 válasza ubyegon2 (#2777) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem baj, így fejlődsz. Mindig kell újjal próbálkozni, új célkitűzéseket teljesíteni, egyre nagyobb szakmai tudást igénylő problémákat megoldani és egyre próbb szoftvereket használni. Részben ez is oka volt, hogy elkezdtem linuxozni, a Windowst nem csak a kinézete és a hülyeségei miatt untam, hanem azért mert éveken át ugyanazokat a programokat használtam, ugyanúgy beállítottam, és az egész semmi kihívást nem jelentett már, szakmailag vegetáltam és stagnáltam. Na meg az ember látókörét is tágítja, mert a Windowson túl is van élet, nem is akármilyen, sőt, én pont a windowsos világra mondom, hogy kívül van a valódi IT világán, konzumidiótáknak van, akik nem akarnak tanulni. Igaz, hogy a PC-k 99%-án fut, de ott van a sok hálózati és embedded eszköz, célhardver (pl. médiabox), okostelefon, táblagép, és akkor még a szervereket nem is említettük (ezen a területen a Win. Server nagyon kis százalékban van jelen), ezek többségén vagy Linux vagy más unix-like rendszer fut. A másik előnye, hogy a linuxos programok általában platformfüggetlenek, és javarészt minden OS alatt használhatók, még Windows alatt is. Így elég csak egy valamit megszokni, és az mindenhol rendelkezésre áll.

Szerintem ha nem áll bele az életem a földbe, még lett volna hová fejlődni. Ezért próbáltam ki mindig új dolgokat, és nem csak a linuxozást, de pl. tipográfia tanulásába, a LaTeX-be, majd a TeX-be is ezért fogtam bele, hogy ne legyek átlag ECDL-es Word-birka, és bizony nagyon megérte. Be volt még tervezve a vim megtanulása, Archra és BSD-re, tiling wm-re való átállás, de ezekből végül úgy néz ki, hogy semmi nem lesz, vagy legalábbis jó hosszú időre jegelnem kell ezeket a projekteket, pedig némelyikből le is futott már egy rész (vim, Arch terén félúton vagyok majdnem). Az embernek mindig fejlődnie kell, tágítania a látókörét. Olyan nincs, hogy valaki mindent tud, mindig lehet fejlődni, újat tanulni egy területen belül is. Pl. az archosok is tovább léphetnek Gentoora vagy LFS-re, a vimesek Emacsre, az emacsesek bináris kódszerkesztésre :DDD, a tiling wm-esek a kizárólagos konzolhasználatra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.