Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) TheProb válasza #81999360 (#20400) üzenetére


TheProb
veterán

jogos :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20402) BonFire válasza TheProb (#20397) üzenetére


BonFire
veterán

„(Nincs sajnos aktív ill. topic)”

Hogyne lenne! Miből gondolod, hogy nem aktív? Az utolsó hsz négy napos (én voltam).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20403) akyyy


akyyy
senior tag

van kb 1000 crw fájlom, canon fényképezőgépről. ezt kéne átmenteni jpg formátumba. hogyan tudnám a legegyszerűbben, leggyorsabban megcsinálni ezt? egyesével kicsit időigényes lenne :D

irfan viewbe néztem, az is megnyitja, de nem találom az opciót amivel automatizálja az egészet.

(#20404) ViZion válasza akyyy (#20403) üzenetére


ViZion
félisten

batch vagy kötegelt (lehet nem így írja a magyar) feldolgozás. PS-ben action-t is készíthetsz rá, de van a file menüben is batch.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20405) Thunder82 válasza #81999360 (#20394) üzenetére


Thunder82
aktív tag

Na az lehet :D és ennyire nem tudja kezelni ?

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#20406) pufancska válasza akyyy (#20403) üzenetére


pufancska
tag

Én erre ACDSee prot használok. Kijelölöd az összeset (vagy amelyiket szeretnéd), CTRL+F - JPG-t választasz és kész. PS-ben ez sokkal bonyolultabb.

(#20407) akyyy válasza pufancska (#20406) üzenetére


akyyy
senior tag

irfanviewbe közben megtaláltam 2 klikk volt vagy 3 ha azt vesszük :D

(#20408) ViZion válasza pufancska (#20406) üzenetére


ViZion
félisten

Érdemes erre megvenni az ACDSee-t, mert PS-ben ez tényleg annnnnnnyira komplikált :o
:P :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20409) pufancska válasza ViZion (#20408) üzenetére


pufancska
tag

Erre nem és nem is írtam neki, hogy vegye meg. :DD Csupán annyit, hogy én hogyan szoktam és mivel. Sőt nagyon sok dolgot abban szoktam, mert apró cseprő dolgokért nem indítom be a PS-t.

(#20410) tikshow válasza pufancska (#20409) üzenetére


tikshow
addikt

SSD ftw :C

(#20411) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, mi lehet az oka, annak, hogy kinyitok egy PDF-et szerkesztem, több réteg is létrejön a munka során. Mentem PSD-ben és ha ezt újra megnyitom már össze vannak olvasztva a rétegek?
Nem tudok rájönni :W

(#20412) tikshow válasza pufancska (#20411) üzenetére


tikshow
addikt

Háhá, ugyanígy jártam hétvégén. :DD Ne PDF-be ments, de ha mégis abba mentenél, akkor legyen bepipálva mentésnél a "Preserve Photoshop Editing Capabilities"

(#20413) pufancska válasza tikshow (#20412) üzenetére


pufancska
tag

Csak az a furcsa, hogy én nem PDF-ben mentem, hanem PSD-ben és akkor is összeolvassza.

(#20414) tikshow válasza pufancska (#20413) üzenetére


tikshow
addikt

Igen, ez egy hülye bug, nálam is ezt csinálta, először elmentettem PDF-be, majd ahogy folytattam a feladatomat mentettem egy PSD-t és összerakta az egészet. 4 órányi munkám lett oda.

(#20415) pufancska válasza tikshow (#20414) üzenetére


pufancska
tag

Csodálatos, szerencsére nem sok munkám eset áldozatul, de bosszantó.

(#20416) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Lehet kezdeni izgulni... :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20417) pikszel válasza *Ropi* (#20416) üzenetére


pikszel
őstag

:N

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#20418) BonFire válasza *Ropi* (#20416) üzenetére


BonFire
veterán

Ja. Hát megint profik által előre beállított képpel demóznak szokásosan. A gyakorlatban meg a képeket telefonnal, vagy jobb esetben egy szimpla kompakttal készítik az emberek, ahol nincs lehetőség ilyen kicsi mélységélesség állítására, és nullától végtelenig minden éles rajta. Ráadásul legtöbbször a háttér telis-tele van apró, zavaró elemmel, amiből nincs automatika, ami kiválogatná, mi legyen benne a kijelölésben és mi nem. Nálam legtöbbször a refine edge is használhatatlan, és mindig vissza kell térni a 7 éve tanult színmaszkolási technikához.

Jó lenne, ha egyszer már hétköznapi felhasználásra is fejlesztenék a programot, ha már világvezető ipari standardról van szó, amit lassan már kötelességszámba megy tudni használni. Puppet Warp, Content-Aware Fill/Move és hasonló zöldségek helyett.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20419) ViZion válasza *Ropi* (#20416) üzenetére


ViZion
félisten

Azzal is megelégednék, ha őj feature helyett a régiek működnének... A beteg type toolra gondolok első sorban, de az új crop is zavar engem. Nekem CS4 az ász, ennyi. Sajna előfizusban nincs, nyomorgok CC-vel. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20420) *Ropi* válasza pikszel (#20417) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#20418) BonFire, (#20419) ViZion: Pont ezért tettem utána a :N fejrázós smiley-t, mert újabb "látáskárosító tárgynak a földművelő jómunkásember szemébe juttatása" (értsd: parasztvakítás :D) forog fenn. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20421) ViZion válasza *Ropi* (#20420) üzenetére


ViZion
félisten

értettük, csak ugye ez annyira zavar, h bármikor letudom írni: a CC el van kefélve. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20422) *Ropi* válasza ViZion (#20421) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20423) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Egy szkennelt papírkép tele van ezeregy apró fehér porszerű pöttyel. Van-e PS-ben az eltüntetésére valamilyen automatikus megoldás: Esetleg (ingyenes) plugin?

Köszönöm a tanácsokat!

(#20424) BonFire válasza Soká (#20423) üzenetére


BonFire
veterán

Több gyári plugin is rendelkezésedre áll. Filter->Noise gyűjtő alatt. Próbálgatni kell, melyik a legjobb. A durva hibáknak kézzel kell nekiesni, a legfinomabbakat érdemes az automatikára bízni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20425) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, hogyan tudnám ezt a képet megcsinálni. a Szaggatott rész megy, a mindenféle ív megy, viszont az, hogy négyzet legyen nem tudom megoldani. Létrehoztam egy négyzet alakú ecsetet is, viszont akkor a szaggatott részt nem lehetett jól beállítani. (Tudom, hogy ezek az alapok PS-ben, viszont én nem tudom ezért kérdezem.)

(#20426) ViZion válasza pufancska (#20425) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyesmit macera PS-ben csinálni. Mondjuk a kérdést sem értem...
Ilyen kis "kötőjel" legyen az ecset alakja, majd stroke path. Vagy a kérdést nem értem igazán :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20427) pikszel válasza pufancska (#20425) üzenetére


pikszel
őstag

Nekem sem tiszta teljesen a kérdés, de ha erre gondolsz, akkor megrajzolod pen-nel az alakot, majd átváltasz a path selection tool-ra, kikapcsolod a kitöltést és bekapcsolod a körvonalat. Ott meg tudod paraméterezni, hogy is nézzen ki a szaggatott vonal.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#20428) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

A helyi labdarúgó csapat címerét akartam volna modernizálni, de elakadtam. Menet közben jöttem rá arra, hogy a 3D lenne a megfelelő irány (mint például a PSG címerénél). A probléma az, hogy nem tudom az alapkoncepciót úgy átültetni modern formába, hogy a tradicionális védjegyek megmaradjanak, nincs meg hozzá a képességem. Hogyan fogjak neki?

Esetleg ha valakinek van kedve maszekolni, netán megcsinálni ( :B ) íme a <<<PSD>>> fájl.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#20429) BonFire válasza 4ron (#20428) üzenetére


BonFire
veterán

Nézd meg egy pajzs 3D hatású logóját, hogy hogy alkalmazzák rajta a színátmeneteket az álfény, álárnyék hatás eléréséhez. Fekete-fehér gradientekkel kell beborítani és különféle keverési módokkal érvényesíteni az effektet. Áttetszőséggel is finoman kell bánni. Ha jól csinálod, egy idő múlva domborodni fog a pajzs.

Keress a Google-ben "shield logo" kifejezéssel inspiráló képeket!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20430) 4ron válasza BonFire (#20429) üzenetére


4ron
senior tag

Hát nem tudom. A problémám az, hogy a címer jobb oldala fehér. Egyébként próbálkoztam, ezt sikerült összehozni:

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#20431) 4ron válasza 4ron (#20430) üzenetére


4ron
senior tag

Egyébként a Vidi logójához hasonló koncepció ennek nem állna rosszul. Azt viszont már végképp nem tudom megcsinálni :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#20432) pufancska válasza pikszel (#20427) üzenetére


pufancska
tag

Köszönöm szépen erre gondoltam, ezer hála. :C

(#20433) Soká válasza BonFire (#20424) üzenetére


Soká
senior tag

Bocsánat a kései válaszért, de nagyon köszönöm a segítséged! Az apróbb pöttyöket, amiből többszáz volt az automatika eltüntette, a nagyobbakat én egyenként.
Köszönöm!

(#20434) BonFire válasza 4ron (#20430) üzenetére


BonFire
veterán

Pedig jó lesz az, csak a fehérre is kell egy kis szürkébe átmenő gradient hogy domborúbb hatása legyen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20435) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erről a képről nyom nélkül el lehet tüntetni a csipeszeket és a ruhaszárító kötelet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20436) sanyixXx válasza Pityu. (#20435) üzenetére


sanyixXx
senior tag

igen.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#20437) BonFire válasza Pityu. (#20435) üzenetére


BonFire
veterán

Igen.

Szerk: Látom, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20438) Pityu. válasza sanyixXx (#20436) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És milyen módszerrel mert amivel én próbáltam a helyén egy csúnya csík maradt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20439) *Ropi* válasza *Ropi* (#20416) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viszont bejelentették az Adobe Photography Program végleges árát, ami 12.29 Euro (~3800 Ft) havonta. Ezek után aki "okosított" programokkal égeti magát az egy jól irányzott hahotával keresztben kiröhöghető. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20440) *Ropi* válasza *Ropi* (#20173) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megvan a megoldás a csak egyszer induló Photoshopra. :C Kiderült, hogy a kihúzott Wacom táblát hiányolja: véletlenül akkor dugtam be, miközben megáll betöltés közben és láss csodát rögtön tovább is ment. :K Azóta indul mint a kisangyal, akárhányszor csak rányomok. :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20441) Peter M válasza *Ropi* (#20439) üzenetére


Peter M
tag

Oké téged kielégít de az h nem tudnak egy Design csomagot összetenni az mondjuk kiakaszt. (Illu+Indesign+PS (+AcroPro)) nem kell nekem video vágásra sem hangot vágni... de mennem kellene a complete-ra.

Az meg +1 h a Retina javítások is a CCben elérhetőek csak. (Tehát trehány porgramozás = fizess elő...)

Még mindig nem szimpi.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#20442) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Tárgyfotózáskor ajánlatos vagy praktikus utómunkálatokról érdekelne magyar vagy angol nyelvű PS leírás.
Van ilyen? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#20443) pikszel válasza Pityu. (#20438) üzenetére


pikszel
őstag

Amivel én oldottam meg: patch tool, clone tool, brush (color mode), smudge tool

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#20444) pikszel válasza 4ron (#20430) üzenetére


pikszel
őstag

Én alapvetően ott látom a problémát, hogy a címer inkább hajaz egy zászlóra, mintsem egy pajzsra.

@Pityu(#20438): a kép lemaradt

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#20445) Pityu. válasza pikszel (#20443) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,akkor megpróbálok neki veselkedni a dolognak,így legalább mindíg tanul az ember valamit :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20446) BonFire válasza Pityu. (#20445) üzenetére


BonFire
veterán

Miért? Te milyen módszerrel próbálkoztál? Csak mert klónozóval olyan gyönyörűen le lehet szedni róla az elemeket, hogy csoda. A virág közti rész kicsit szopóka, de ha lemásolod egy másik virágnak a fejét és felpakolod, akkor azzal sincs sok gond.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#20447) forceberg


forceberg
veterán

RAW-ból ACR/PS-ben van esetleg valami speckó hotpixel eltávolítás?
Időhiány miatt kikapcsolt hotpixel szűréssel készítettem pár képet... így a váz nem csinált szűrést.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#20448) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő topik, de ha van itt olyan ember aki tudna adni pár tippet logo készítéshez az szuper lenne. Nem feltétlenül Photoshoppal, tulajdonképpen olyan valakit keresek akinek van ilyennel tapasztalat és tudja, hogy mi nézne ki jól.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#20449) Pityu. válasza BonFire (#20446) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Spot healing brush tool

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20450) BonFire válasza Pityu. (#20449) üzenetére


BonFire
veterán

Hát azzal nem csoda, ha nem ment, ugyanis nem arra van kitalálva. Egy egy kisebb-nagyobb, a környezetétől jól elkülönülő (homogén háttéren) tárgyat el lehet vele tüntetni, de nagyobb retusra nem elegendő. Klónozni kell az eredeti réteg másolásával új rétegre, lágy peremű ecsetet használva. Az esetek 99%-ában a klónozóhoz kell fordulni.

Néha be lehet vetni a Patch Toolt is, esetenként pedig festegetni kell. De a klónozó a legjobb kiindulási alap, ha van honnan másolni, ezen a képen pedig van.

A Patch Tool nagyon hatásos tud lenni, de érteni kell, hogy hogyan működik, és miért ejt hibákat. Ha van türelmed hozzá, ajánlom ezt a két videót

Feliratok kiretusálása I.
Feliratok kiretusálása II.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.