Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#16051) eladogeppc válasza Sulthekk (#16049) üzenetére


eladogeppc
veterán

Oké, köszi !
Megpróbálom !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16052) apeelme válasza eladogeppc (#16048) üzenetére


apeelme
addikt

ha az SD nem volt még formázva és nem is akarod akkor próbáld meg hogy egy Fájlkezelővel az SD kártya
Android/data/com.cooliris.media/cache könyvtár teljes tartalmát törlöd!

(#16053) eladogeppc válasza apeelme (#16052) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nagyon köszönöm a pozitív segítséget.
Időközben kiderült, én kicsit megnyomkorásztam a menüket, hogy máshol is
rebootolgat.
Nem feltétlenül a galéria. De ott stabilan rebootol. Belemegyek, 2mp és reboot.

Megpróbálok mindent amit javasoltok !

:R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16054) eladogeppc válasza eladogeppc (#16053) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egyelőre úgy néz ki, hogy a kernel csere után normális lett a dolog.
Attól függetlenül töröltem a mappa tartalmát, amit írtatok.

Napi használatra ICS már van ? Asszony nem rádiózik meg ilyenek.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16055) Sulthekk válasza eladogeppc (#16054) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Hát szerintem az még nem átlagfelhasználónak való... Majd pár hónap múlva talán, igazából ha türelmes és megértő az ember, akkor úgy ahogy használható, viszont eszi az akkumulátort.

[ Szerkesztve ]

(#16056) kezdő


kezdő
senior tag

Úgy látszik a Blédemnek lelke van, a héten eladó sorba kerül, erre ilyen eredményeket kezd produkálni:
2,5 nap

Igaz visszafogottan volt használva a napokban, de ez annak fényében is teljesen jó érték szerintem.
A ROM: Swedish Snow RLS5 :R

(#16057) Hosiminh válasza Hosiminh (#16022) üzenetére


Hosiminh
tag

vagy ez kifejezetten ilyen egyedi eset?

(#16058) donjohnson válasza kezdő (#16056) üzenetére


donjohnson
addikt

2 nap 11 óra? :Y
az enyém 1 napot se bír ki, pedig alig nyomkodom. döglődik az akksi vagy próbáljam meg ezt a swedish snow romot? :F

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#16059) gabe8719 válasza donjohnson (#16058) üzenetére


gabe8719
senior tag

Pedig optimális esetben ha minden klappol és tudatosan van használva, ki kell bírnia ennyit. Az enyémmel sovány felhasználással ugyan, de a 4 (!!) napot is sikerült pár órával meghaladnom IA2R-al + eredeti TomG kernel. De egy napot tényleg elment normálisan, átlagosan 1,5-2 naponta töltöttem. Viszonylag ritkán hardverhiba a merülés, de ha gyári rommal is ilyen, akkor gariban cserélik. (feltéve, hogy még nem telt le az 1 év teljeskörű gar.)

[ Szerkesztve ]

(#16060) eladogeppc válasza gabe8719 (#16059) üzenetére


eladogeppc
veterán

Így van.
Asszony annyira keveset használta, hogy 5 napot ment el neki.
Ez kb 1 hónap alatt állt be. Csak fentebb írtam, hogy valami elcsesződött. De most jó !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16061) donjohnson válasza gabe8719 (#16059) üzenetére


donjohnson
addikt

használtan vettem, sajnos gari nélkül.
az akksin kívül előfordulhat még más hardverhiba a blade-eknél, ami a túl gyors merülést okozza?
szoftveresen nem hiszem, hogy többet tudok tenni, minden ki van kapcsolva, ami okozhatja. maximum még ezt a swedish snow romot megpróbálom feltenni, hátha azzal jobb lesz a helyzet. most cm 7.2 rc1 van fent.
csak nem akarok feleslgesen venni egy új akkut, ha esetleg más hardveres hiba okozza. :(

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#16062) gabe8719 válasza donjohnson (#16061) üzenetére


gabe8719
senior tag

Próbáld meg azt a romot amit írtam, nem lesz gond. Szépen fel kell rakni rá a javítócsomagot és az original kernelt, aztán hadd szóljon. Egyéb hardverhibáról nem emlékszem hogy valaha is írtak volna a srácok, mindenesetre ez jóeséllyel szoftveres mizéria lesz. A leírt üzemidőd alapján valszeg be van valami ragadva az appoknál, vagy a wifi nem alszik rendesen. Ha sehogy nem jó, adj neki egy tpt-t a gyári visszaállító csomaggal, és ha azzal is ilyen gyenge, akkor szvsz. vehetsz egy új akkut, addig viszont felesleges. (de nem akksigond lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#16063) Brekecs válasza kezdő (#16056) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Nem tudom mitől de az enyém is megtáltosodott 3-4 napot is kibír 1 töltéssel (Swedish Snow RLS6) van rajta ! :C

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#16064) donjohnson válasza gabe8719 (#16062) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, köszi. hát remélem. :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#16065) barnam_ válasza gabe8719 (#16062) üzenetére


barnam_
nagyúr

A 7.2 RC1 szívja az akksit wifivel, az nem hardverhiba ha gyorsan lemerül vele a telefon.
Én egyébként kb. 1 éve CM7-t használok már, hozzászoktam hogy naponta töltöm a telefont. És nem nyomogatom egész nap. A sok töltés miatt lehet bekrepált már az akksi, mert gyári rommal, vagy Swedish Snow-val is csak 2 napot ment el ugyanolyan használat mellett. Nincs minden ész nélkül szinkronizálásra állítva, de azért okostelefon az okostelefon, hogy online legyen :) (2G-n)

(#16066) bobie


bobie
tag

Nekem olyan problémám van, hogy a kb ez a 3. Bladem aminek tönkre megy a hangszórója. Ez másnál is ilyen alap hiba vagy csak engem ver az isten? :))
Illetve 3. csere után nem lehet esetleg más készüléket kérni?

Nullán, szimplán ahogy ringat a membrán..

(#16067) donjohnson válasza barnam_ (#16065) üzenetére


donjohnson
addikt

jó tudni. a wifi miatt kár érte pedig, szívesen használtam én is a cm romot.
most föltettem ezt a swedish snow-t, meglátjuk hogy bírja a nap folyamán.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#16068) esox


esox
senior tag

Hi, Egy érdekes problémával fordulok hozzátok:
Egy ismerősöm most adta ide hófehér vodás Blade-jét, mert nem tudja használni, mivel az alapértelmezett launcher-nek telepített Laucher Pro fc-zik. Nem ajánl fel más launcher-t, egyik gombra se tudok semmilyen más progit indítani sakk-matt.
Mit tegyek? USB-re fel és ADB-vel mókoljak valamit? Járt már valaki így?
Recovery nincs a telón, ha lehet nem is raknék fel rá, tekintve, hogy nem szereetnák másik romot sem, nem ez én telóm...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16070) Sulthekk válasza esox (#16068) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Tölts le egy launcher apk-t , adb-vel másold fel a /data/app-ba, reboot.

Esetleg rm -r com.fede.launcherpro*

Zsolt_72: Nem tud bemenni a settings-be.

[ Szerkesztve ]

(#16071) kezdő válasza Brekecs (#16063) üzenetére


kezdő
senior tag

Ezt jó tudni.
Nézegettem a 6-os változásait és láttam ott is megjelent egy újabb kernel+wifi driver ezért az eddig jól bevált 5-öst nem akartam megpiszkálni.

(#16073) esox válasza #40993792 (#16069) üzenetére


esox
senior tag

:) ok majd ha már odaáig eljutok :)

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16074) esox válasza Sulthekk (#16070) üzenetére


esox
senior tag

csinálom, köszi!

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16075) barnam_ válasza donjohnson (#16067) üzenetére


barnam_
nagyúr

A régi forrásra épülő kernellel nincs drasztikus merülés, és működik az RC1-el. [link]

(#16076) esox válasza Sulthekk (#16070) üzenetére


esox
senior tag

úgy látom bonyásabb lesz picit, mert az adb nem látja, godnolom mert nem votl usb debug módban...
az én blade-emet simán látja.

>adb devices
List of devices attached
CM7-Blade device

sérült launcheres:
>adb devices
List of devices attached

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16077) sto1911 válasza esox (#16076) üzenetére


sto1911
veterán

Drivert rakd fel neki.

De ugy is jo, ha fogsz egy update zipet, pl. a gapps-et, kitorlod belole a gapps apk-kat, bemasolsz a helyere egy launchert, es telepitet recobol.

(#16078) Komplikato válasza bobie (#16066) üzenetére


Komplikato
veterán

Az elég sok telefonnál van, régebben a Moto Defy-nél volt igen sok külső hangszóró hibás.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16079) esox válasza sto1911 (#16077) üzenetére


esox
senior tag

Driverrel minden ok, hiszen a saját blade-emet látja az adb is, eclipse (mondjuk az is az adb-t használja) és mass storage-ként is. A másik telón csak az sd kártyát látom...
Recovery nincs a telón. Vodás update.zip is létezik? Mert már csak azt tudom tenni hogy felrakok egy gyári rom-ot újra update.zip-ként :(

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16080) sto1911 válasza esox (#16079) üzenetére


sto1911
veterán

Nem gond, megoldjuk.
Wifi be van kapcsolva rajta? Markettal ossze van kotve? Mert akkor gepen marketelsz egyet, ratoltod a telora, es orom-e, bodottcssag :)

[ Szerkesztve ]

(#16081) esox válasza sto1911 (#16080) üzenetére


esox
senior tag

sajna nincs és nincs a notification bar-on sem bekapcsolója, se 3g... :(
grrrr pedig ez jó megoldás lett volna
bluetooth sincs bekapcsolva :( ráaádsul bt-n nem is lehet apk-t küldeni, csak ha átnevezem, ha meg átnevezve küldeném, akkor is kellene egy filemanager progit indítani, amivel visszanevezem...
szerintem csak a vodás frissíts játszik :(

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16082) sto1911 válasza esox (#16081) üzenetére


sto1911
veterán

Fastboot latja a telot? Ha igen (fastboot devices listazza), akkor fastboot -w gyari allapotra allitja vissza.
Ill. tud fastboot update <zip> flashelni is.

[ Szerkesztve ]

(#16083) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

hali,
uj ebresztest szeretnek beallitani az ora menüpontban, de a rezgest akármire állitom (rezeg,csak rezeg...) az alatta lévő pontokat nem tudom állitani(csengőhang...) és igy nem szol a telefon ébresztesnel csak rezeg. vmi ötlet?? ( a telefon csengőhangját átálitottam saját mp3ra, de csak nem ez a baj)

(#16084) esox válasza sto1911 (#16082) üzenetére


esox
senior tag

az sem látja :(
eszembe jutott még egy progi a Dell phone manager... hátha az...
:( usb debugging kell ennek is... suxx, marada vodás trpt-zés.
Tanulság emberek! Tartsátok bekapcsolva az usb debugging-ot, bár a cm romokban alapóbl be van...

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16085) esox válasza esox (#16084) üzenetére


esox
senior tag

ez is suxxx. a vodás tpt-s cucc ui csak 2.1 - 2.2 update-et csinál, és mivel ezen már gyárilag 2.2 van, a tpt szól, hogy nem jó verzió... suxx

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16086) tboldi válasza esox (#16085) üzenetére


tboldi
nagyúr

api bázisán (hungariandroid.com) találsz gen2 visszaállító tpt-t mind3 szolgáltatóhoz. ;)

(#16087) inferno88 válasza esox (#16081) üzenetére


inferno88
őstag

Én megpróbálnám ubuntuval.Lévén,hogy ext mindkettő,jó barátok.
Ha jól emlékszem,akkor amint rádugtam,megjelenítette a telefon rendszer partícióját,mintha csak egy pen drive-ot nyomtam volna a gépbe.
Nem kellett semmilyen állítgatás a telefonon sem.

Megnézném neked,de sajnos már töröltem azt a partíciót a HDD-mről.

Semper fi!

(#16088) donjohnson válasza barnam_ (#16075) üzenetére


donjohnson
addikt

köszi! akkor este, lehet hogy kipróbálom ezt is.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#16089) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Hangszóró problémával készülékcsere van, vagy szervizelés?

(#16090) bobie válasza balpeter04 (#16089) üzenetére


bobie
tag

Készülék csere.De valami felújítottat adnak helyette. Már rutinos vagyok :)

Nullán, szimplán ahogy ringat a membrán..

(#16091) esox válasza inferno88 (#16087) üzenetére


esox
senior tag

próbáltuk már azzal is, de megnézem egy másik linuxos géepn is, köszi

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16092) esox válasza esox (#16091) üzenetére


esox
senior tag

maradt az api29 féle POWER+HANG FEL+MENÜ ez most fut... aztán jön 2.2 :)
Köszi srácok mindenkinek.
Az USB Debug mód legyen veletek... ;)

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#16093) lsebestyen válasza Ochocinco46 (#16083) üzenetére


lsebestyen
addikt

Próbáld ki a gentle alarmot! Esetleg a hangbeállításoknál csekkold h nem húztad e le az ébresztés hangját nullára.

[ Szerkesztve ]

(#16094) djadji


djadji
senior tag

komoyan nem jovok ra.
hogy tudok uj albumot nyitni hogy ne minden kepet egybe omlesszen?

http://djadji.fw.hu

(#16095) ingyom007


ingyom007
tag

Sziasztok
Tervezem egy ilyen telefon vételét használtan! Akitől tervezem a vételt azt írta hogy modaco rom miatt független lett az amúgy tmobilos telefon. Van rá esélyem hogy megveszem majd rá pár héttel tiltva lesz a készülék? Nem szeretném megszívni a dolgot.

(#16096) lsebestyen válasza ingyom007 (#16095) üzenetére


lsebestyen
addikt

Van, kérd el a papírjait! Ha dominóra lett véve akk nincs gáz...Adásvételit is írhattok, habár az olyan mint halottnak a csók...

(#16097) ^Clown válasza ingyom007 (#16095) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Előfizetéses telefont ne vegyél. A romcsere valóban függetlenné teheti a telefont, igazat mondott az eladó.

(#16098) donjohnson


donjohnson
addikt


Swedish Snow RLS6
nem tudom, hogy bírja nektek olyan jól az akksi. :(

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#16099) ingyom007 válasza lsebestyen (#16096) üzenetére


ingyom007
tag

Írta is már hogy dominoval vette szóval akkor nincs gáz. Ezek szerint megbízható az eladó, mert a papírjait is adná hozzá.
Köszi a hasznos válaszokat(#16097) ^Clown-nak is !

(#16100) Sulthekk válasza donjohnson (#16098) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

6 óra nyolc percből hogy lesz 5 óra 15 perc?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.