Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#16701) maggi1886076 válasza xSide (#16693) üzenetére


maggi1886076
addikt

megint ugyanazt csinálja.milyen teljes szinkron?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16702) Keeperv85 válasza Jacak (#16699) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kicsizolko-ról van szó? Már megtalált...

@Sulthekk: mehet arra a TPT is, nem lényeg. Bármikor vissza lehet állítani...

[ Szerkesztve ]

(#16703) xSide válasza apeelme (#16695) üzenetére


xSide
őstag

user errort nem kezel az tuti:)
Innentől kezdve lehet fordulni rom készitőkhöz.,.
Magamáltal mit kevertem kiadtam, aki kipróbálja nem jár rosszul cm-el szemben:)

[ Szerkesztve ]

(#16704) apeelme válasza xSide (#16703) üzenetére


apeelme
addikt

komolyan érdekelt hogy mire gondoltál?

(#16705) xSide: Maggi nem engedélyezted a teljes szinkront (user error)! - erre a kijelentésedre gondoltam, hogy nem tudom mit takar...mire gondolsz...a magad által kevertben mit módosítottál?

[ Szerkesztve ]

(#16705) xSide válasza xSide (#16703) üzenetére


xSide
őstag

user errort nem kezel az tuti:)
Innentől kezdve lehet fordulni rom készitőkhöz.,.
Magamáltal mit kevertem kiadtam, aki kipróbálja nem jár rosszul cm-el szemben:)

(#16706) Sulthekk válasza xSide (#16705) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

De mit értesz teljes alatt?

(#16707) xSide válasza Sulthekk (#16706) üzenetére


xSide
őstag

Menj a beállításokba és meglátod...

(#16708) Sulthekk válasza xSide (#16707) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Na jól van, most ezért nem fogom így este lecserélni a jó öreg CM7-et... :((( :(

(#16709) maggi1886076 válasza Sulthekk (#16708) üzenetére


maggi1886076
addikt

en meg vissza is raktam az ice armort.egy normalis valaszt nem tud adni.egy nagy rakas szar a rom.wifi nelkul hasznalhatatlan.nem az elso probalkozasom volt a swedish snow-al.de mindig volt vmi baja.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16710) xSide válasza apeelme (#16695) üzenetére


xSide
őstag

Attól, hogy nem zöld a wifi vagy adat ikonja még van net.
A panaszos nem szinkronizált illetve nem engedélyezte a beállitások/fiókok és szinkronizáció/háttéradatok egyszerű beállitásokat ezért fehér, esetleg azért mert olvasás nélkül más addon-t is felrakott!
Hülye kérdésre meg szép, hogy nincs értelmes válasz;)
Amit változtattam nem lényeges, többek közt egy régebbi jó kernel és pár fájl a system mappában log hiba nélkül...
Aki egyébként a modaco-n linkelt kerneleket váltogatja és wifi hibaüzenetet kap, az azért van mert cseréli a system/wifi mappa tartalmát is és itt jön elő újra a blade-blade közti különbségek sora!
A ss rommal és elődjével sem volt soha semmi gondom!

[ Szerkesztve ]

(#16711) robit1973 válasza maggi1886076 (#16709) üzenetére


robit1973
aktív tag

A rakás szar wifije:

Ennél jobb az ice armor-é?

(#16712) maggi1886076 válasza xSide (#16710) üzenetére


maggi1886076
addikt

ne nezz hulyenek.semmilyen addonst nem raktam fel.es ezeket, amiket irtal mind engedelyezve voltak. 100%-osan nem mondom, hogy nem user error, de kicsi az eselye, mert vmilyen szinten ertek hozza nagyon problemam nem szokott lenne a romokkal.ezekkel meg mind volt vmi.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16713) xSide válasza maggi1886076 (#16712) üzenetére


xSide
őstag

Az egyik hsz-ben azzal kezdted felcsatlakozik wifire, csak nem vált zöldre.
A másikban azt írtad wifi nélkül mit sem ér, ha rommal lenne gond már a wifire sem csatlakozna, illetve bekapcsolásakor azt írnà "hiba"!
Mivel csatlakozott ezért a romhiba kizárt, a zöldségtelenség oka lehet mindenféle további találgatást megelőzendően, hogy épp nem volt aktív a kábeles net amiről a router osztja a jelet...

ui: megdöntöttem minden korábbi blade pontjaimat antutu-n, 595-ön 1697, 691-en 1809, 614-en 1717 pont ss7-el!

(#16714) Xe3


Xe3
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a Blade memória használatával. A lehető legtöbb alkalmazást kitettem az SD kártyára a beépített progival, de gondoltam kipróbálom a Link2SD-t is. Pár óra olvasgatás és bütykölés után össze is jött, és úgy nézem, talán működik is.
Az érdekesség, hogy kiírta a teló, hogy "Kevés a hely". A memória kártyán van kb. 14GB hely, a telefon erőforrás kijelzője ezeket az adatokat adja:
Használt rendszermemória: 205 M
Szabad rendszermemória: 215 M
Teljes rendszermemória: 420 M

Akkor most hol kevés a memória?
Hogy tudom ellenőrizni, hogy a Link2SD tényleg kitette az ext2-re a progikat (az tudom, hogy a progiban meg lehet nézni, de valami programon kívüli ellenőrzés van?)

További kérdés, hogy van-e valakinek blade-en működő iGo-ja? Nekem csak a sys.txt tartalma kéne, meg az alkalmazott könyvtárrendszer.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#16716) Xe3 válasza #40993792 (#16715) üzenetére


Xe3
csendes tag

A ROM-ban nem változhat a memória mennyisége, hiszen az Read Only Memory = csak olvasható memória)! A RAM, ami változhat (Random Access Memory = közvetlen hozzáférési memória). Az erőforrás managger a RAM adatokat írja ki és ha ott kevés a memória, akkor kapom a figyelmeztető üzenetet.

Legalábbis ez a logikus.

Nekem gyári ROM van fent, sosem tettem fel másikat. Régebben is kaptam ezt az üzenetet, akkor pár program uninstallja után elmúlt.

[ Szerkesztve ]

(#16717) Glatius válasza Xe3 (#16716) üzenetére


Glatius
őstag

A linux rendszermag a futó programokat a memóriában tartja, ha nincsenek bezárva. Erőforrást nem vesznek igénybe, de helyet foglalnak. Az alkalmazások kezelésénél kézzel be kell csukni a biztosan nem használt folyamatokat.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16718) maggi1886076 válasza xSide (#16713) üzenetére


maggi1886076
addikt

net akkor sincs.ice armor-ral van...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16719) Xe3 válasza Glatius (#16717) üzenetére


Xe3
csendes tag

Köszi, majd figyelek erre, bár ha valamit nem használok, akkor be szoktam zárni.
Most azt vettem észre, hogy amikor bekapcsolom a telefont, akkor minden OK. Ha elindítom az iGo-t majd kilépek, akkor kapom ezt az üzenetet, pedig az iGo már nem fut, ráadásul az SD kártyán van az app is (aLink2SD-vel áthelyezve)

iGo-val kapcsolatban hogy lehet beállítani a felbontást? Jelenleg a képenyőnek kb 30%-át használja ki...

[ Szerkesztve ]

(#16720) xSide válasza maggi1886076 (#16718) üzenetére


xSide
őstag

Nálam ez épp fordítva igaz...
Net van, icearmor nincs:)

(#16721) Glatius válasza Xe3 (#16719) üzenetére


Glatius
őstag

az iGo nem készült hivatalosan androidra, egyes gyártóknak készülékre applikálva adták ki, minden más változat warezáru! A PH!-n minimum illetlenség megemlíteni is a témát. :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16722) Xe3 válasza Glatius (#16721) üzenetére


Xe3
csendes tag

Ok, bocs.

(#16724) maggi1886076 válasza xSide (#16720) üzenetére


maggi1886076
addikt

majd a hetvege folyaman megprobalom megegyszer felrakni.
Veletech-re jon vki?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16725) szezso15 válasza maggi1886076 (#16724) üzenetére


szezso15
addikt

Én elvileg délután megyek...:)

*Hajrá Loki!* i15+

(#16726) barnam_


barnam_
nagyúr

Szvsz kár ezen vitázni hogy a CM vagy a SS a jobb, attól függ kinek melyik jön be. A CM verhetetlen a funkciókat nézve, de jobban eszi az akksit; az SS meg fapad, illetve egyes dolgok a zárt forrás miatt nem is valósíthatóak meg vele. Pl. hogy zene hallgatás alatt ne a külső hangszóról szóljanak az értesítések. A 22Mbit-es wifi letöltésre meg végképp felesleges verni a dákót... :DDD

(#16727) maggi1886076 válasza szezso15 (#16725) üzenetére


maggi1886076
addikt

1 korul sztem mar en is ott leszek.remelem:D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16728) TRob1 válasza barnam_ (#16726) üzenetére


TRob1
veterán

"A 22Mbit-es wifi letöltésre meg végképp felesleges verni a dákót..." Hehe :DDD
Ahogy arra a TUTU-ra is vagy mifene. De valszeg Én vagyok a hülye hogy még sose "teszteltem" vele, mégis jól érzem magam (meg a telefonom is jól érzi magát) :U

Ami itt folyik az ilyen-olyan tesztekkel, az már vmi vicc...

ui: Jah, a SS nálam is xar volt (le is írtam mikor próbáltam), CM-mel tökéletesen elvagyok... és nem tudom a pontokat, meg a letöltési értékeket, mégis müxik minden...

¤ R'n'R ¤

(#16729) w333 válasza TRob1 (#16728) üzenetére


w333
félisten

Hello mindenkinek feleségemnek van egy zte blade-je és szeretném root-olni illetve felrakni valami stabil és gyors romot, jelenleg t-mobile gyári 2.2 van rajta de nagyon lassu és fagyogat is néha (jah és független voda karival használja)
Azt szeretném kérdezni hogy honnan is kezdjem ??? :R :R :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16730) Glatius válasza w333 (#16729) üzenetére


Glatius
őstag

Először is végig kell olvasni az 1. hozzászólást, hogy félre ne értsd a kapott tanácsokat.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#16731) w333 válasza Glatius (#16730) üzenetére


w333
félisten

Végig olvastam csak nem tudom mi az a gen1 és gen2 ??? :D
Gondolom mivel t-mobile gyári 2.2 van már rajta így már gen 2 ???

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16733) barnam_ válasza TRob1 (#16728) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nálam van Antutu, néha leszoktam futtatni kíváncsiságképpen. Viszont azért hülyeség azzal pedálozni, mert a végeredményben nagyban beleszámít az SD kártya sebessége. Pl. xSide-nál 595 Mhz-en 1697 pontot ér el, nekem ehhez 748 Mhz kell! :Y (nem gyorsabb ennyivel az SS a CM-nél)

(#16650) kurtuzov: Sajnos már a legkevesebb a patriotizmus, amire gondolok, ha MO-ra gondolok...

(#16658) Glatius: gyakorlatilag a Modaco-s, vagy akármelyik build után annyi "munka" van, hogy fel kell tenni egy Gapps csomagot. Annyiból tényleg jobb, hogy szájbarágósan le vannak írva a rom csere lépései a kezdőknek.

(#16660) kelzsoca: Tény, már nem hatalmas, de azért még foglalkoznak vele szép számmal.

Nyilván irigyek, meg okoskodók mindig vannak/lesznek, de nyugodtan meg lehet próbálni ezt végigcsinálni, a lehetőség adott bárkinek (igaz eddig az is volt)

Nem irigykedek, csak leírom a véleményem, még hogy ha van akinek nem tetszik is.

(#16734) w333 válasza #40993792 (#16732) üzenetére


w333
félisten

Na akkor honnan is kezdjem?
1.Z4root és permanent root?
2.Rom Manager és Flash ClockworkMod Recovery ?
3.Sd kártya rom felmásolás ?

Jah és van valami Stabil rom esetleg miui ??? :C :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16735) robit1973 válasza TRob1 (#16728) üzenetére


robit1973
aktív tag

Ja, akinek 4Mbit-es, az jogosan gondolja így, de azért az nem mindegy, hogy mondjuk 10, vagy 50 perc alatt töltök át valamit a telefonra!

És csak nektek ;) :

(#16736) Cimi86


Cimi86
tag

Sziasztok! Rég jártam erre,már öcsémé a jó öreg Blade-em.Ha minden igaz Ice Armor II van most rajta,és érdeklődni szeretnék melyik jelenleg a legjobb ROM?
Köszi

(#16737) barnam_ válasza robit1973 (#16735) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha akkora mennyiségű adatot másolsz a telefonra, érdemes betenni az sd kártyát a kártyaolvasóba, ha már 13.5 MB/s-el lehet rá írni. Másrészt lehet én vagyok a hülye, de a speedtest-es max letöltési érték nem egyenlő a hálózaton elérhető átviteli sebességgel :U

Ami a képet illeti: tegyél be egy Class2-es kártyát, aztán úgy nézd meg a pontszámot. Bár lehet akkor az e-penised kisebb lenne ;]

(#16738) robit1973 válasza barnam_ (#16737) üzenetére


robit1973
aktív tag

Biztos jó ötlet lenne minden alkalommal leszedni a hátlapot, kiszedni az sd kártyát, betenni kártyaolvasóba, betenni gépbe, rámásolni, kivenni gépből, kivenni kártyaolvasóból, betenni telefonba, visszatenni a hátlapot és már kész is vagyok. Rengeteg időt spórolnék vele!
Nem kell betenni egy Class 2-es kártyát, elég, ha levonok belőle 200 pontot, az én e-agyam még képes erre!

(#16739) w333 válasza robit1973 (#16738) üzenetére


w333
félisten

És ez a rom amit te használsz tökéletes ? minden működik rendesen és van benne magyar nyelv ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16740) w333


w333
félisten

Újabb ICS ColdFusionX:

Changelog:
14/04/2012 - sej's build:
Bluetooth tethering should be fixed (can someone test please?)
The app drawer is slightly more spaced out
You should have more free space in /system.
There's some tidy ups in the kernel and build system that you won't notice.

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16741) xSide válasza barnam_ (#16733) üzenetére


xSide
őstag

Engem sem érdekelne a pontszám, speedtest stb. de ez nagymértékben mutatja mire számíthatok.
Mint már sokszor leirtam a wifin keresztüli fájlküldés miatt fontos a max hálózati sebesség elérése nálam, bizonyos kernelek akadoznak, nem stabilan és alacsony sebességgel működnek.
A többsége rom-tól függetlenül akár ss vagy cm esetében nem éri el a fél megabites sebességet sem, amit használok pedig súrolja a 3-at is.
Ez azért nem mindegy mennyi idő míg átmegy egy nagyobb fájl 5 perc vagy félóra alatt!
Az antutuval az sd kártya igen növelheti a pontokat, ezért ez is csak kiindulási alap mire képes egy adott rom egy másikkal szemben.
Egyébként class4-es 8gigás karim van csak, így nem ez dobta meg a pontokat aránytalanul...

(#16742) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hogyan kell a mobilon levő netet megosztani a gépre USB-n keresztül?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16743) Farkaspók


Farkaspók
tag

(#16745) w333 válasza Farkaspók (#16743) üzenetére


w333
félisten

Van benne magyar nyelv ? illetve gyári 2.2-re hogy kell felrakni? mehet rá simán vagy kell még valami kernel vagy valami más ? :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16746) Winner_hun válasza #40993792 (#16744) üzenetére


Winner_hun
félisten

Menü - Beállítások - Megosztás és hotspot van. Ott az USB megosztásra rányomtam de nincs net a gépen.

mod: van net, apukám benézett valamit.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16747) DJGABI válasza w333 (#16745) üzenetére


DJGABI
addikt

Természetesen van benn magyar nyelv, van CWM zip megoldás, van TPT is, azt választod amelyik jobban tetszik. Hogy hogyan kell ezeket telepíteni ahhoz van millió +1 leírás. Kernel szerintem maradhat a Turies, talán nem rontották el, de fentebb írta xSide a saját változatát, egy régebbi gyári kernellel: [link] Ez tuti bevált, lehet érdemesebb lenne ezt választanod.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16748) xSide


xSide
őstag

Minden új rom felrakásakor érdemes rászánni pár napot a próbálgatásra.
Mindenkinek más a szokása és elvárása használhatóság terén.
Ki kell próbálni többet, mely alapján eldönthető melyik felel meg valaki számára.
Szerencsére van választék lásd cm alapú IceArmor vagy a gyári alapokra épülő cm funkciókkal kibővitett Swedish Snow!
Mindegyiknek megvan az előnye és hátránya, a különböző funkciókat használatuk során kell megtapasztalni és ez alapján lehet eldönteni ki melyik romot részesíti előnyben!
Mindkét romnak van támogatása, problémakezelése pl. IceArmor esetében itt vagy a hungariandroid fórumon apeelme, kelzsoca személyében, Swedish Snow-nál pedig az angol nyelvű modaco fórumon KonstaT és itt a használók tapasztalatai alapján...

A cm alapú rom használatról én sem mondtam le végleg csak várakozó állásponton vagyok a wifi fájlküldési sebesség és akksihasználat javulása terén!

(#16749) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Wifin keresztül milyen programmal lehet fájlokat átmásolni a telefonra (belső hálózaton, nem dropboxon)? köszi!

(#16750) TRob1 válasza ^Clown (#16749) üzenetére


TRob1
veterán

Mi az hogy belső hálózaton? Dropbox-ra/-ról bármilyen hálózaton tudsz másolni szerintem.
De pl. AirDroid

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.