Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#15051) RogerRF


RogerRF
csendes tag

Sziasztok!
Lecseréltem a IA2R a Swed Snow RLS6ra .
A kérdésem:Bele lehet tenni azt a képernyő fordulást ami az előzőleg emlitett Romban volt található?

(#15052) tboldi válasza RogerRF (#15051) üzenetére


tboldi
nagyúr

:N

(#15053) kelzsoca válasza RogerRF (#15051) üzenetére


kelzsoca
félisten

Még pár kiadás belőle, és lassan az egész rom CM cuccokból fog állni :)

https://vertigostore.eu

(#15054) RogerRF válasza kelzsoca (#15053) üzenetére


RogerRF
csendes tag

Hehe akkor van ott ész kérem szépen :))

(#15055) DJGABI


DJGABI
addikt

Huhh, gányoltam egy sort: az egyetlen dolog, ami eddig hiányzott a CM beállítások közül (téma választón kívül) SS RLS5 alatt: compact carrier label (meg nem mondom mi a magyar fordítása :DDD )

Ebből a helypazarló alap kinézetből: link lett -> ez link

Kudos: [link] [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#15056) kelzsoca válasza RogerRF (#15054) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem éppen, de nem számít, forrás nélkül innen már csak rontanak rajta :)

https://vertigostore.eu

(#15057) dragon1993 válasza kelzsoca (#15056) üzenetére


dragon1993
őstag

Miért nem adják ki a forrást ?
Megtudja a konkurencia , hogy mi van benne ?

(#15058) latis666 válasza gabe8719 (#15038) üzenetére


latis666
aktív tag

Nem vagyok nagy szakember a témàban de tegnapelött en is visszaraktam az IA2-t es egy délelött alatt kevés netes Jàték mellett 15%ot merült ugyanez rebornnal 15% az elsö fél òràban. Egyértelmüen jobban bìrja.

(#15059) ne_nezze válasza robit1973 (#15044) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

:P

@kelzsoca: én nem bánom ha CM7es cuccok kerülnek bele addig amíg új funkciókat kellemes akkuidőt és stabil romot kapunk.

@dragon1993: kelzsoca és sulthekk leírta nemrég h csak a kernel forráskódját kötelesek kiadni. azt meg is tették de szerintük nem éppen a legfrissebb és hibátlan változatot kaptuk meg.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#15060) xSide válasza DJGABI (#15055) üzenetére


xSide
őstag

Akkor kezdheted újra, ugyanis a 6-ban javítva lett az értesítési sor dinamikus magassága :DD
Most már nem vágja félbe a szöveget...
Amúgy nem rossz megoldás, bár én csak a méretet vettem lejjebb és cseréltem a widget gombok hátterét szinátmenetesre...

(#15061) DJGABI válasza xSide (#15060) üzenetére


DJGABI
addikt

Olvastam :D Mindegy, csak egy fájlt kell buherálni, most már belejöttem, hamar meglenne. De egyelőre nem frissítek hatosra, ez az új kernel picit para. Nem lett rosszabb a fogyasztása?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#15062) szender válasza DJGABI (#15061) üzenetére


szender
csendes tag

Tudnátok ajánlani egy 2.3-as ROM-ot ami egyszerű, és laikusok is könnyen feltehetik? Köszönöm!

(#15063) szender válasza szender (#15062) üzenetére


szender
csendes tag

Bocsánat, nem válasz akart lenni.

(#15064) xSide válasza DJGABI (#15061) üzenetére


xSide
őstag

Még mindig a régi tele2-es kernelt raktam bele, persze a régi wifi mappával együtt:)
Maradt a megszokott sebesség fájlküldéskor is (letöltés pc-ről 2,5mega és fel 1,8mega)
Tegnap raktam fel, így akksi időről nincs még tapasztalat, viszont a görgethetőség, még finomabb mindenhol:)
Még nem laggolt be egyszer sem...
Az android billentyűzet fc-vel leállt, így lecseréltem alapból a smart pro-ra!

[ Szerkesztve ]

(#15065) szender válasza xSide (#15064) üzenetére


szender
csendes tag

Próbáltam rom managerben elindítani a Flash ClocworkMod Recovery-t de ezt a hibát írta:

" An error occured while attemptimg run priviliged commands!"

Előtte rootoltam a Z4moddal, ahogy egy leírásban olvastam.

Tudnátok segíteni, hogy mit lehet ilyenkor tenni?

(#15066) Keeperv85 válasza szender (#15065) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Z4-es root még létezik? Én úgy tudom halott a project... :Y

[ Szerkesztve ]

(#15067) Eclips21


Eclips21
őstag

Van új Beats Audio&Xloud bár a pléden nem hiszem hogy javítana

(#15068) xSide válasza Keeperv85 (#15066) üzenetére


xSide
őstag

Kiváncsiságból mikor ugye vissza álltam gyári állapotra utána a z4root ment, viszont ez a rom manager hülyeség (szvsz) nem.
Így maradtam egy vitát kirobbantó tpt-s particionálás mellett, amivel ugye alapból (legegyszerűbben) lett recovery-m és több szabad helyem az általam telepiteni kívánt appok részére:)

(#15069) Keeperv85 válasza xSide (#15068) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem tudom kinek mit hoz elő a TPT, de a második verziós csomagok nem hiszem, hogy veszélyesek lennének... bár fonix232 kifejezetten olyan beavatkozásnak írja le a MoDaCon, amiben nem nehéz brickelni, de mivel tegnap óta kb. 15 különféle ment rá a telóra gond nélkül, így szerintem ez kicsit túl lett lihegve. Direkt kipróbáltam most megsérült fájllal is (egy fake fájlt csináltam az egyik img helyett, ami rosszul sikerült) --> fel sem teszi... el sem kezdi a telepítést...Ez senki ne vegye biztatásnak persze.

[ Szerkesztve ]

(#15070) xSide válasza Keeperv85 (#15069) üzenetére


xSide
őstag

A modaco-n futnak eleve rossz tpt image fájlok (illetve nem image cuccok bladre), ez látszódik a hozzászólások alapján...
Nagyon sok particionáláson vagyok túl, szinte minden rom felrakás előtt lefuttatom!

[ Szerkesztve ]

(#15071) szender


szender
csendes tag

Ezt a romot fel lehet telepíteni így?

Először így szerettem volna, de mivel megakadt, most új módszer kell.
Köszi!

(#15072) xSide válasza szender (#15071) üzenetére


xSide
őstag

A romokat ajánlom a "készítők" hivatalos linkjéről telepítsd, hiszen a ss-ből is van újabb több újdonsággal és frissítéssel ugyanúgy, mint az általad említett oldalon lévő korábbi verziós ia romból...
Nem is értem az ilyen linkelgetést, miért nincs hivatkozás a "készítők" fórumára, oldalára ahol probléma esetében a support is működik!

(#15073) barnam_ válasza xSide (#15064) üzenetére


barnam_
nagyúr

A tele2-es kernellel megy az uj wifi driver. Sot, erdemes is felrakni, mert az eredeti driver csak 11Mbit-t tud, ez meg 54-t.

(#15069) Keeperv85: ezek szerint alakul a TPT csomag... :C

(#15074) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok! Szeretném rootoloni a telót és feltenni egy Cyanogen mod-ot, de teljesen kezdő vagyok és lenne néhány n00b kérdésem, de nem akarom teleszemetelni ezt a jó kis topicot. :U Lenne valaki akivel privátban megbeszélhetném a gondjaimat?
Előre is köszönöm!

(#15075) xSide válasza barnam_ (#15073) üzenetére


xSide
őstag

Ezt, hogy érted? Felraktad a ss6-ot és a tele2-es kernelt recoveryből?

Én mielőtt felraktam cseréltem a wifi mappát és a boot.img-t...
Egyébként csináltam recovery-ből telepíthető verziót a tele2-es kernelhez Swedish Snow rom-hoz, ami cseréli az aktuális wifi mappa tartalmát is...
Aki úgy érzi szüksége van rá keressen privátban!
Amit tudni kell róla, a rom is tele2-es alapokra épül:)

[ Szerkesztve ]

(#15076) barnam_ válasza xSide (#15075) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nalam a GEN3-as sved 2.3 van, ahhoz raktam fel az uj wifi drivert.

(#15077) sto1911 válasza Soos95 (#15074) üzenetére


sto1911
veterán

1. hsz es kereso megvolt?

(#15078) xSide válasza barnam_ (#15076) üzenetére


xSide
őstag

Gen3? Az elvileg csak egy librás rom lehetne...
Melyikről van szó?

(#15079) Soos95 válasza sto1911 (#15077) üzenetére


Soos95
tag

Igen, megvolt, de vannak még fekete foltok. :DDD

(#15080) barnam_ válasza xSide (#15078) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az ami a Swedish Snow alapja. 100%-ig Blade-re keszult, nem Libra rom.

(#15081) sto1911 válasza Soos95 (#15079) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor azokat nyugodtan ird a kozosbe!

(#15082) tlac válasza barnam_ (#15080) üzenetére


tlac
nagyúr

inkább 100% svédre készült

(#15083) barnam_ válasza tlac (#15082) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt hogy erted?
Nem nagyon lattam hibat a magyar forditasban, tehat az nem baj hogy a svedeknek keszult.

(#15084) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Melyik az az opció recovery-ben, amivel mindent törlök a telefonról kivéve a romot? Mindent lepucol. Régebben már csináltam ezt, csak elfelejtettem.

(#15085) Baluman válasza Glatius (#15032) üzenetére


Baluman
csendes tag

A túlzott akumerülés nálam is előjött (ezt írtam pár nappal ezelőtt), a vicc az, hogy 1 hónapig tökéletesen ment, utána újratlepítettem (backup valamiért md5 missmatch, nem ellenőriztem mielőtt nekiláttam, ezért teljesen újraraktam), és csak azután jelentkezett. Készenléten (wifi, blutooth, gps, képernyő meg minden kikapcsolva) úgy merült, mint előtte wifi + gps navigon eegyszerre, még az alkalmazásokat is kilőttem amit csak lehetett.
Pláne érdekes az után, hogy előtte meg alig fogyasztott és lazán bírta 2-3 napig úgyis, hogy azért többször is használtam a nap folyamán.

(#15086) barnam_ válasza HollyBoni (#15084) üzenetére


barnam_
nagyúr

wipe data & cache

(#15087) Soos95


Soos95
tag

Lenne néhány újonc kérdésem egy Gen2-es Blade-el kapcsolatban:
1. Rootoláshoz van más alternatíva is az Universal Androot-on kívül, vagy ez a legegyszerűbb/legbiztonságosabb megoldás?

2. Olvastam[ezt] a cikket a Recovery felrakásához (értem is), de ugyanezt meg tudnám csinálni Rom Manager-el is? (csak mert azzal gyorsabb és egyszerűbb lenne) Illetve az előbb linkelt eljárásba bezavarhat, ha a teló rootolt?

Egyenlőre ennyi lenne, köszönöm, hogy eltűritek a n00b agyamat!

(#15088) HollyBoni válasza barnam_ (#15086) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R

Most melyik a legjobb rom? Nekem még a godfather van fent, gondolom azóta jött valami újabb ami jobb.

[ Szerkesztve ]

(#15089) hr2 válasza HollyBoni (#15088) üzenetére


hr2
őstag

Az aláírásomban lévő. :K

(#15090) HollyBoni válasza hr2 (#15089) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tobnál dobni egy letöltési linket? :B

(#15091) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Szépjónapot!

Nagy nehezen rászántam magam, hogy kérdezzek.
Dőlt betűvel a sallang, normál betűvel a lényeg.

Lett egy telenoros
ZTE-BLADE GEN1 - Firmware 2.1update1 – Baseband verzió P729T_TELENORB01 – Kernel: 2.6.29 (zte-kernel@Zdroid-SMT) – Build: TELENOR_P729TV1.0.0B01-em (2 év hűség okos90), ezen szeretném megtanulni az „androidozást”, aztán megkapja a feleségem a pengét, én pedig nézek valamit kb. 1 hónapon belül. Remélem addigra megjönnek az újabb ZTE-k, mert a fórumközösség/tuningcsapat miatt jelenleg ezzel a márkával rokonszenvezek leginkább, s mivel pénzem szinte semmi, így csak a 2 év hűséggel kapható, jó ár/érték arányú készülékek érdekelnek majd, lehetőleg >4” méretű, minimum 480X800 felbontással.
98 és 2011 között 3-4 készülékem volt mindössze, de az utóbbi egy évben 4 mobil halt meg nálam. Sony-ericsonból volt a legtöbb, de a lényeg, hogy az androidnak még a közelében sem jártam. Egy hete kezdtem el olvasgatni a mostani telefonokról, meg tapizni a boltokban, így jutottam arra, hogy nekem kell egy SKATE. Hellyel-közzel végigolvastam a bő 12ezer hsz-t a topicjában, aztán arra jutottam, hogy 2 év hűséggel magamnak nem vennék ilyen elavult készüléket,
s ekkor jött a mentőötlet, hogy akkor Asszonynak egy BLADE, én meg kivárom az újabbakat. Csakhogy arra már nincs energiám, hogy itt is végigolvassak >100.000 hsz.-t.
Köszönöm kelzsocának és az összes segítőkész fórumtársnak, hogy ennyit foglalkoznak a témával, illetve minden fejlesztést is mindenkinek!
Sajnos pc-n is átlagnál lámább júzer vagyok, angolul is éppen hogy valamit... szóval nem lesz könnyű ez nekem.

Kérdéseim tehát, (ha szeretném, hogy bármikor visszaállíthassam a garanciális állapotot):

-1.)Hogyan kell biztonsági mentést készíteni telenorosról?
0.) Most GEN1-es a pengém, hogyan lesz gen2-es, illetve kell az nekem?
1.)Ha szeretnék majd custom romokkal próbálkozni, akkor érdemes a [Telenor oldaláról] a támogatások fül alatti frissítést letölteni?
2.)Milyen programokat kell letöltenem a netbook-omra, amire szükségem lehet majd?
3.)Honnan töltsem le a 2. pont programjait? (van valamilyen Blade által használatos programok gyűjtőhelye?)
4.)Milyen változtatásokat/rom-ot javasolnátok, ha fontos a hibátlanul működő:
wifi, gps, gmail (hangjelzés új email érkezésekor), skype és/vagy viber, valamint nagyon fontos lenne egy olyan facebook alkalmazás, amivel official oldalt tudok adminolni, fórumokat tudjak böngészni, ne legyen visszatetsző, ha a használt háttérképem a véres almát zabáló zöld robot lesz. :)
5.)Jelenleg a gyári 2gigás sd van benne, milyet vegyek amire fér is valami? (ha jól nézem, akkor a 8gigások érik meg jelenleg legjobban) Úgy emlékszem, a Skate topicjában a class6-ot javasolták, de mintha itt meg pont óva intettek volna a class6-tól valamiért.
6.)Honnan tudok jó minőségű fóliát és mondjuk szilikontokot venni jó áron?
7.)Hogyan kezdjek hozzá?

+1.) Hogyan kell screenshot-ot készíteni? Letöltöttem egy "Screenshoter trial" verziót, de nem vágom...

Elnézést a sok kérdésért, de minél többet olvasok, annál nagyobb a zavar a fejemben, a telepítéssel kapcsolatos dolgokat pedig úgy is csak gyakorlatban fogom megérteni/megjegyezni, mert a leírások olvasgatásával csak Kínai„külföldi kifejezéseket” látok, amiket nem tudok dekódolni.
Nincs egy ZTE BLADE topic totálkezdőknek? Rosszul érzem magam, hogy itt kérdezek, ahol már biztosan MINDENT elmagyaráztatok ezerszer... én meg teljesen hülye vagyok ezekhez... de nagyon szeretném megtanulni! :)

Köszönök előre minden segítséget!

(#15087) Soos95: bárcsak annyira lennék kezdő, mint te! :)

[ Szerkesztve ]

(#15092) hr2 válasza HollyBoni (#15090) üzenetére


hr2
őstag

(#15093) TRob1 válasza hr2 (#15092) üzenetére


TRob1
veterán

Újabb egyébként nincs, vagy az már xarabb? :F Akksi nálad a többi előzőleg használthoz viszonyítva milyen?

¤ R'n'R ¤

(#15094) HollyBoni válasza hr2 (#15092) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rosszabb tárhely nem volt? :DDD Tölthetem 60kb/sec-al, már sajna rég lejárt a prémiumom..

22 perc múlva jön le. :D

[ Szerkesztve ]

(#15095) hr2 válasza TRob1 (#15093) üzenetére


hr2
őstag

Armor II -nél jobb az akksi jobban birja.

(#15094) HollyBoni
Ezt is már Én töltöttem fel, az eredeti tárhelyről egy nap alatt leszedik mindig.

(#15096) TRob1
Sima Box.com -om (50GB) -om van, igazad van legközelebb oda töltöm.

(#15097) HollyBoni
Kár bizony.

[ Szerkesztve ]

(#15096) TRob1 válasza hr2 (#15095) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi.

Használj dropboxot. :DDD (csak bemásolod a PC-n a mappába és osztod a linket)

A dropbox nekem vhogy jobban bejön (szinkronizál ha kell, meg total commanderrel csak be/kimásolom a mappákból amit kell) De van box-om is (50giga), meg Min.us-om (50Giga), meg Sugarsyncem is (13,37 Giga). A box-nál a Minus-t is jobban szeretem, mert nem olyan kicsi a fájlonkénti korlát, és van PC-s alkalmazás is neki...

Jut eszembe: Ezeket a HamBurgerZ Romokat vki ismeri/használja? (Modaco-n nyomatják néha...)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#15097) HollyBoni válasza hr2 (#15095) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem baj, kösz! :R

Kár, hogy megszűnt a multiupload.. :(

(#15098) xSide válasza barnam_ (#15080) üzenetére


xSide
őstag

Linket tudsz adni?
Remélem nem az, ami a svéd és angol nyelvet tartalmazza csak:)
Ja és mivel sok a privi megkeresés íme a tele2 oc kernel bármelyik swedish snow rom alá cserélve a wifi mappa tartalmát a megfelelőre!
http://db.tt/mZtuDxp7

[ Szerkesztve ]

(#15099) Keeperv85 válasza xSide (#15098) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az nem csak azt tartalmazza, csak ügyesen el van rejtve... hegesztem én is, csak közben homok került a gépezetbe... megint... :(((

(#15100) hr2 válasza TRob1 (#15096) üzenetére


hr2
őstag

Még nem is hallottam róla, majd kipróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.