Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#16501) Keeperv85 válasza t181 (#16497) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

t0mm13b neve elég ahhoz, hogy előre sejthető legyen, hogy minőségi darabról van szó. Ettől függetlenül a CM7-est nem váltanám le egy AOSP rom miatt. Ösztönösen húzom pl. kifelé már az értesítéseket a Minin is, pedig hát az nem tudja ezt sajnos... :D

(#16502) Pavlo válasza Psychonaut (#16500) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Most boot-ol.
És elindult. Vááá. :C

(#16504) Pavlo válasza Pavlo (#16502) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Viszont van egy kis gond vele, nem lép fel a hálózatra.
IMEI nincs. Na, ilyenkor mi van? :)

(#16505) nonames


nonames
tag

Valahogyan le lehet ellenőrizni hogy a TPT-s partícionálás sikerült-e?

(#16506) Keeperv85 válasza nonames (#16505) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Lefutott és még bekapcsol a készülék >>siker. Ellenkező esetben már nem kell ellenőrzést végrehajtani.. :Y

(#16507) enzahobi válasza Sulthekk (#16462) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Na még egy probléma ezzel a 3.x -es kernllel :W Miközben zenét hallagatok, bármit csinálok a mobilon szaggat recseg a zene. :O pl lehúzom a statbar-t és ilyen pattogó recsegő hang hallatszik -r.hadt idegesítő. De ha nem csinálok semmit akkor is kb 1-1.5 percenként megakad a zene. :F Poweramp-t használok de ugyan ez van a gyárival és a playerproval is. Szerintem másik kernel kellene de ezzel a cyanmobilra semmelyik sem megy. Pedig az ez előtt rossz példának felhozott wbaw kernelt szerettem. Abból hogy lehet ilyen kernel ubdater zipet csinálni? (én csak olyat tudok amiben van egy image +egy meta inf fájl, az imagé-t is rendszerint más romokból copy-zom :B )

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#16508) Pavlo


Pavlo
aktív tag

Rájöttem, hogy miért nincs imei. Nem egyezik meg a baseband verziója.

Az enyém P729B01 a rom, amit fel szerettem volna tenni, a belinkelt képen P729BB01 van.
Össze lehet hozni ezt a dolgot, vagy hagyjam a csudába? :)

(#16509) nonames válasza Keeperv85 (#16506) üzenetére


nonames
tag

köszönöm!

[link] erre esetleg valami?

Felraktam a CM9-et de a Wifi még mindig nem megy Ip-cím lekérésénél nem megy tovább. ezzel kapcsolatban van valakinek észrevétele?

(#16510) robit1973 válasza Pavlo (#16504) üzenetére


robit1973
aktív tag

Gondolom a maláj rom miatt gen3-as lett a telefonod. Vissza kellett volna gen2-esíteni.

(#16511) Pavlo válasza robit1973 (#16510) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Ennyi az egész? Azt hogyan tudom?
Megvan még a clockworkmod-os rendszermentés a 2.2-ről. Azzal visszaáll a GEN2?

(#16512) ktommy91


ktommy91
addikt

Jó ez az AOSP GB 2.3.7... nem tudok appot telepíteni, mert "nincs elég hely az eszközön" pedig még van 238 MB szabadon. :))

(#16509) nonames: Nálam eddig is jó volt és most is jó a wifi ColdFusionX alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16513) Psychonaut válasza Pavlo (#16511) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, szukseged lesz egy GEN2-es TPT-re, hungariandroid oldalon megtalalod.

(#16514) Keeperv85 válasza nonames (#16509) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem a töltés közben kapcsolgatott fel-le. Kontakt hibás az usb csatlakozó a kábelben ugyanis. Vettem egy új kábelt, azóta megszűnt a hiba. Amúgy passz, fogalmam nincs mitől lehet, de lehet döglődik az érintőképernyőd és úgy érzi, mintha fogdosva lenne, így nem tud elaludni... :Y

(#16515) Pavlo válasza Psychonaut (#16513) üzenetére


Pavlo
aktív tag

:R

(#16516) Pavlo válasza ktommy91 (#16512) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Akkor még várjak egy kicsit a vissza GEN2-esítéssel?

(#16517) ktommy91 válasza Pavlo (#16516) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem egyedi a hiba, szerintem várj.

Nincs kerítés.

(#16518) nonames válasza ktommy91 (#16512) üzenetére


nonames
tag

Bekapcsolom a wifi-t látja kiválló jelerősséggel a hálózatot de ha rámegyek a kapcsolódásra akkor gyenge jelerősségre átvált és ip-cím lekérésen nem jut túl. pár hete próbáltam akkor egy másik srác is erre panaszkodott. nem tudom mi lehet a baj.

(#16519) apeelme válasza ktommy91 (#16517) üzenetére


apeelme
addikt

mire vagy partícionálva? nem kevés a cache?

(#16520) ktommy91 válasza apeelme (#16519) üzenetére


ktommy91
addikt

160-2-278...Akkor megpróbálom 136-37-267 kiosztással.

Nincs kerítés.

(#16521) Pavlo válasza ktommy91 (#16517) üzenetére


Pavlo
aktív tag

OK. :)

Regisztráltam a modaco-ra, de a Pavlo név már foglalt volt, így ozal6t néven vagyok ott fent. Megírtam neki a problémám, majd kiderül mi lesz. Szeretném ezt a rom-ot használni, mert baromira tetszik, és pont ilyet szerettem volna mindig is. Nem tudom miért, de utálom a ZTE tárcsázóját. :DDD

(#16522) ktommy91 válasza apeelme (#16519) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez volt a baj :R

Pavlo: Mehet a menet :)

Nincs kerítés.

(#16523) Pavlo válasza ktommy91 (#16522) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Ó az nagyon jó. Szuper! Köszönöm az infót!

Ma már nem állok neki, sokáig tartana, míg belaknám teljesen a rendszert. Majd holnap! :)
De már alig várom...

(#16524) nonames válasza ktommy91 (#16522) üzenetére


nonames
tag

Milyen problémát oldottál meg, érdekelne minden ami a CM9-el kapcsolatos. esetleg tudnál segíteni hogy megírjam a problémám annak a srácnak sajna hadilábon állok az angollal?

[ Szerkesztve ]

(#16525) ktommy91 válasza nonames (#16524) üzenetére


ktommy91
addikt

apeelme oldotta meg a problémámat az AOSP GB ROM-mal kapcsolatban. Most egy kicsit ezzel szórakozok. Eddig bejövős...

Nincs kerítés.

(#16526) Psychonaut válasza nonames (#16524) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem CM9-cel, hanem az uj 2.3.7-es ROM-mal kapcsolatos. Nincs atiranyitva a cache mas particiora, igy nagy cache kell neki, nem eleg a legtobb kiosztas altal hasznalt 2MB.

(#16527) Mercutio_ válasza Keeperv85 (#16456) üzenetére


Mercutio_
félisten

Látom vágjátok a dolgokat :C
Van valahol magyar oldal, ahol szépen egymásra épülő módon le vannak írva valami ilyesmi struktúrában (ha a HW-rész nincs meg az nem annyira gond) a rendszer elemei?
- HW-k, azok jellemzői, funkciók, máködés, kommunikáció menete, stb.
- Firmware, hogy épül fel, mely rész milyen funkciót lát el, miért és hogyan kommunikál egymással
- SW-k, a rendszer elemei, működés, funkciók, modularitás mennyire megvalósított, stb.
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16528) Keeperv85 válasza Mercutio_ (#16527) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nincsen magyar forrásom. :( Amit tudni lehet, illetve amit meg lehet találni angol forrásokban, az a tipikus Quallcom-féle alrendszer és fájlstukatúra, ez a szigorú értelembe vett firmware. Ezen túlmenően gyártó specifikus leírások vannak, ha tudsz modellszámokat. Pl az SI 4708-as FM rádió modul mellé elég korrekt gyártói support van. Komplett kapcsolási rajzok és egyéb komplexebb dokumentumok viszont nincsenek kiadva gyártó részéről. :O

(#16529) nonames


nonames
tag

még egy kérdés:

Ice Armor 2 rebornnál a kernelt is fel kell rakni? a Tom G félét? Mi a különbség?

(#16530) Mercutio_ válasza Keeperv85 (#16528) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, lehet, hogy érdemes lenne szétnézni az utóbbi 2-3 évben beadott szakdolik között, szerintem tuti valaki palizálta lefordította azt a Quallcom-os doksit :U
Egy angol link se lenne rossz erről, gondolom kiindulásnak talán jó, hogy legalább nagy vonalakban megértse az ember a rendszer lényegét :U

Magáról az android rendszerről és annak verzióiról sincs részletes weben elérhető anyag? (angol, magyar)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16531) donjohnson válasza Mercutio_ (#16530) üzenetére


donjohnson
addikt

palizálta? úgy érted schmittelte? :DDD

tessék, hátha ez jó valamire.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#16532) Sulthekk válasza enzahobi (#16507) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Persze hogy lehet, ezeket a Squadzone kerneleket én mind boot.img fájlokból szedegettem elő, mert nincs forrás.
Mondjuk nálam pont fordítva van, a zene mindig szuper, de zenehallgatás közben szaggat az UI, és quakezés közben is van egy jó ~10fps-es drop.

[ Szerkesztve ]

(#16533) Keeperv85 válasza Mercutio_ (#16530) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Androidról magyarul...

Hamar meg lehet ezt is találni, csak hogy elég elborzasztó legyen (nem, a Blade nem Brew MP alapokon van, csak mutatom, hogy milyen mélységekben kellene elmerülni...) [link]

..és ehhez hasonlókat az EFS2 superblock-ról... [link] :Y

(#16534) barnam_


barnam_
nagyúr

AOSP GB 2.3.7 - Minek? Ha gyári rom kell ott a svéd 2.3, nincs vele semmi gond. Sőt szerintem a ZTE tárcsázó is jó, ez már tud FB-al szinkronizálni.

(#16535) Sulthekk válasza barnam_ (#16534) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Ehhez van forrás, így jó alap lehet nem CM-romoknak, könnyebb hozzáadogatni dolgokat... A svéd vonal gyakorlatilag már akkor meghalt, amikor kijött, mert nem lesz több frissítés, és forrás nélkül korlátozottak a lehetőségek. Egy AOSP-re már hosszaban lehet építeni, bár egy kicsit tényleg elkésett, most az ICS és a CM7 mellet már nem nagyon van helye...

(#16536) barnam_ válasza Sulthekk (#16535) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért tartom értelmetlennek, mert marad gyári - lásd pl. még a cache sincs átirányítva a tmpfs-re. Olyat pedig a ZTE-nél jobbat biztos nem csinál. Ha pedig több funkció kell, ott a CM7/9 :)

(#16537) Pavlo válasza barnam_ (#16536) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Az a helyzet, hogy nekem nem szempont a gyorsaság, de annál inkább fontos az egyszerűség. Nem tetszenek a mindenféle cicomával kicsicsázott romok. Csomó olyan felesleges dolgot tartalmaz számomra, amit úgysem használnék ki, sőt még zavar is.

Pont erre a ROM-ra vártam már azóta, amióta megvan a Blade-m. A gyári ZTE tárcsázó kiakaszt egyszerűen nem tudom megmondani, hogy mi a baj vele, gáz az egész. A FB szinkronizáció meg teljesen hidegen hagy, a telefonom ne módosítsa a névjegyeimet.

Szerintem eddig ez a legnagyszerűbb ROM, ami kijött. Hangsúlyozom, számomra nem szempont a teljesítmény!

Link2SD-t használok egyedül ext2-es partícióval.

[ Szerkesztve ]

(#16538) TRob1 válasza Pavlo (#16537) üzenetére


TRob1
veterán

Fogadjunk hogy szekérrel jársz és egy csupasz falú barlangban laksz, ahol csak egy kőbalta van a sarokba állítva... nagyjából így tudlak elképzelni, ahogy írsz erről a Rom-ról. :P :))

¤ R'n'R ¤

(#16539) Pavlo válasza TRob1 (#16538) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Nem jött be az elképzelésed. :)
De lakik a szomszédomban egy, a hozzászólásodban leírt személy, nem Te vagy az? :D

Viccet félretéve, én a telefont telefonálásra használom, sok minden nincs is rajta. De egy ilyen kellett már.

(#16540) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, akkor mai nappal hivatalosan is kiszalltam a klubbol. Koszonom a sok segitseget, amit kaptam a "regiektol", es remelem, neha en is hasznara voltam valakinek.

Keep up the good work, guys! :)

(#16541) barnam_ válasza Pavlo (#16537) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tévedtem. Ez még a gyári romnál is egyszerűbb :D
De ha neked megfelel, az a lényeg :)

(#16542) ux1 válasza barnam_ (#16541) üzenetére


ux1
addikt

:D

Én mondjuk nem értem, hogy miért vágyik vki full-fapadra. Ha nem kell egy funkció nem használom, ellenben utálom, ha alap dolgokra is ( esetleg fizetős ) appokat kellene használnom. Védelem, jogosultságszabályzás, híváskorlátozás stb. ... stb.

Aztán meg megy a sírás, hogy ez is hiányzik, meg az is, meg kellene téma stb. :D ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#16543) Pavlo válasza ux1 (#16542) üzenetére


Pavlo
aktív tag

A válasz egyszerű, telefonnak használom.
Most meg majd jön az, hogy akkor meg minek Android? Csak. :)

Én "A kevesebb néha több" elvét követem. Ha nekem nem kell bele valami plusz fícsör, akkor az ne legyen ott. Ezért nem tetszenek a cián romok.

Védelem, jogosultságszabályzás, híváskorlátozás
Nekem alapból nincsen ilyenekre szükségem, mivel alig van telepített alkalmazásom. Csak wifi-el netezek, szóval csak úgy nem megy fel a netre. A hívásaimat meg magam szeretem korlátozni.

Különbözőek vagyunk. Mit szólnál, ha minden férfinek a világon csak a Te feleséged/bartánőd tetszene? :)

[ Szerkesztve ]

(#16544) ktommy91 válasza Pavlo (#16543) üzenetére


ktommy91
addikt

"Mit szólnál, ha minden férfinek a világon csak a Te feleséged/bartánőd tetszene?"
Király lenne mert az összes többi nőnek nem jutna csávó, csak én ;]

mod:Egyébként értem ami mondasz, de a példára válaszként ezt muszáj volt ideírni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16545) Pavlo válasza ktommy91 (#16544) üzenetére


Pavlo
aktív tag

:R

(#16546) ux1 válasza Pavlo (#16543) üzenetére


ux1
addikt

"A kevesebb néha több" -> paradoxon, sőt == FALSE

Akkor neked a 47eFt is megfelel jövedelem gyanánt... :D 2*2 sose 5, tehát a kevesebb se lehet több. :D ;]

A barátnőre térve: hál istennek olyan nőim voltak akiket mindenki meg akart kaparintani, nem a sötétbe kellet sétálni velük, ezért rájuk és magamra is büszke voltam. és vagyok... :D Így van ez mostanság is, pedig a 45-ön túl vagyok. :) Az elég gáz ha rá se néznek a csajodra, csak téged sajnálnak le... ;]

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#16547) Pavlo válasza ux1 (#16546) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Forgasd ki az ember szavait, ha attól jobban érzed magad. :)
Érdekes, ktommy91 megértette mire akarok rávilágítani.

Szerintem ezt a meddő vitát itt fejezzük be, nem erről szól ez a topik, meg különben sem lenne jó vége.
De ha folytatni szeretnéd, egy tea mellett szívesen elcseverészek veled ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#16548) OrLiX válasza apeelme (#15955) üzenetére


OrLiX
tag

Sziasztok!

apeelme így írta a telepítési sorrendet az IA2 Rebornhoz:
1. rom
2. patch
3. kernel

Na már most és így tettem fel:
1. rom
2. kernel
3. patch

Kezdjem elölről, vagy nem számít a sorrend?

Köszi! :R

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#16549) RockHaRD válasza OrLiX (#16548) üzenetére


RockHaRD
addikt

ha így írta, akkor miért csináltad máshogy? ;]

(#16550) Majci válasza ux1 (#16546) üzenetére


Majci
tag

Szia! Ami a kangaroo romodban volt betűtípus a zárképernyőnél, konkrétan az óra kijelzés, azt fel lehetne tenni updateként és letölthetővé tudnád tenni?Az Easteregghez kellene. Előre is köszönöm.

Két fajta vélemény létezik: az ENYÉM és amit leszarok.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.