Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#15401) dbius válasza Glatius (#15399) üzenetére


dbius
veterán

Ezt valóban elfelejtettem leírni, de 3g esetén sem működik (mutatja a H-t).

(#15402) Glatius válasza barnam_ (#15400) üzenetére


Glatius
őstag

A zöld a full térerő, a másik az egyel rosszabb, a mi hidroglóbuszunkon vannak az antennák. A kép csak azért készült, hogy nem a wifi eszik, csak az, ha valami alkalmazás működik. A wifi térerje viszont ugyanilyen fontos, nem mindegy mekkora adóteljesítménnyel kurjongat a telefon. A legrosszabb az, ha nem tud csatlakozni nyíltnak látszó wifihez, ilyenkor teljes adóteljesítménnyel kér kiszolgálást.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15403) xSide válasza barnam_ (#15398) üzenetére


xSide
őstag

A fizetős szövege változott 17-e óta, én akkor szedtem le a frissítést és nagyon jó lett!
Működik Svéden (egyszer sem akadt nálam a zene sem most és korábban sem) és CM alatt is gond nélkül megy...
A feltétel 2.3 feletti android verzió ezek szerint:)

[ Szerkesztve ]

(#15404) Pietrosz válasza Glatius (#15399) üzenetére


Pietrosz
addikt

Lehet, hogy nem a wifi okozza, de az is biztos, hogy a wifi kikapcsolása megoldja. Tehát wifi on, nincs alvás, wifi off van alvás. A legújabb 3 cm7 verzióval ezt csinálja. Visszaraktam a 257-es verziót azzal minden rendben.

(#15405) sbe561


sbe561
tag

Köszönöm a válaszokat a tok ügyben, már rendelem is! ;)

(#15406) sbe561 válasza #40993792 (#15356) üzenetére


sbe561
tag

Hali!

Nincs semmim beragadva, figyelem mindig!

A tünet pontosa:
Akár 1 nap alatt is lemerül 70%-ról 2-3 hívás után mint pl ma! Ilyenkor feltöltés és restart. Ez után akár 1-2 hétig is normálisan működik,majd kezdőik előröl! Már újra raktam a romot is, de ismét előjön! Kelzsocsa féle keresztapa van fent, de eddig hibátlan volt! Most megpróbálok valami másik romot, hátha..

Mit javasoltok?

Köszi!

(#15407) Glatius válasza Pietrosz (#15404) üzenetére


Glatius
őstag

A wifit használó alkalmazásokat kell átnyálazni! A időjárás widget milyen időnként frissít? Frissítéshez engedélyezve van-e a teló ébresztése? "Gyári" e-mail kliens fut? milyen időközönként szinkronizál? Fejlécet tölt, vagy teljes adatmennyiséget? Facebook alkalmazás frissítés, ehhez kapcsolódó GPS használat? News and Wheater widget fut? Alkalmazások automatikus frissítése? Nem garázdálkodik a Play? és még sorolhatnám....

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15408) xSide válasza Glatius (#15407) üzenetére


xSide
őstag

Ez már üldözési mánia alapesete is lehetne:D

(#15409) Pietrosz válasza Glatius (#15407) üzenetére


Pietrosz
addikt

Tényleg lehet, hogy valamelyik programot nem szereti, de egyszerűbb visszatenni a régebbi romot, mint szenvedni azokkal, amiket írtál. És ha meg is lenne a bűnös, akkor se tudnék mit csinálni. Nem szoktam össze vissza progikat felrakni, mindegyiket kiismertem és eddig tökéletesen működtek. De ha egyszer sok időm lesz talán mégis nekiesek. Köszi a tippet.

(#15410) Glatius válasza xSide (#15408) üzenetére


Glatius
őstag

Lehet, de garantálom, csak az alkalmazások tudják fogyasztásra bírni a Pengét!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15411) Eclips21 válasza xSide (#15373) üzenetére


Eclips21
őstag

olyan programot nem tudsz esetleg ami a telefon beszélgetést halkítja mert minimumon is úgy ordít hogy sose teszem a fülemhez a telót XD

(#15412) Baluman


Baluman
csendes tag

Mivel a cyanogenmodos romokkal mindig problémáim voltak, msot a Swedish snow-ot kezdtem el használni. Hát eléggé hiányzik 1-2 dolog belőle, ami nagyon, az a beállítható energiagazdálkodás widget... kipróbáltam pár fajtát (még elvben fizetőseket is :$ ), kinézetben marhaszépek, csak hiányzik pár dolog.

(#15413) Glatius válasza Baluman (#15412) üzenetére


Glatius
őstag

Javaslom az Extended Controls alkalmazást, még az értesítési redőnybe is tehetsz bárhonnan elérhető vidget parancsikont.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15414) xSide válasza Glatius (#15413) üzenetére


xSide
őstag

A "redőnyben" benne van alapból teljesen testreszabhatóan és nyomva tartva rögtön az adott funkció beállitásához visz...

Eclipse2, nem tudok...
Mondjuk a Volume+ (fiz.) In-Call opcióját még nem próbáltam:)

[ Szerkesztve ]

(#15416) Glatius válasza xSide (#15414) üzenetére


Glatius
őstag

Igen akkor, ha CM ROM-ot használsz.... de neki "mindig is problémái voltak vele" :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15417) ne_nezze válasza Glatius (#15416) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

a swedish snowban is benne van

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#15418) xSide válasza Glatius (#15416) üzenetére


xSide
őstag

Nem használok CM-et, max majd egy origin kiadott verziót...
Korábbi hsz-eimben sokat emlegetett Swedish Snow-t itt kihagytam, mivel arra már válaszoltam ;]
Annyit megjegyeznék még, hogy az előd Moldovan Mile High Mountain Pie (librás) romok is (HIBA nélkül) tartalmazták már...

[ Szerkesztve ]

(#15419) Wilika


Wilika
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit keresgéltem, de nem sok eredménnyel, úgyhogy inkább felteszem a kérdésem:

Utóbbi hónapokban szokása néha a telefonomnak, (stock 2.2 telenor), hogy az SD-re telepített alkalmazások eltűnnek a telefonról. Az alkalmazáskezelőben is csak egy szürke sd kártya ikon jelenik meg a helyükön, illetve nem a "szép" nevük, hanem a pontokkal tagolt verzió. Elképzelhető, hogy az SD akarja megadni magát? Mivel próbálkozzak? (valami rejtélyes oknál fogva a telefon belső szabad memóriája is hirtelen leesett közben 18 megáról 1,7 (!!!) -re)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#15420) Mr X


Mr X
veterán

Srácok, kis segítség kellene.

Mint írtam, esélyes, hogy visszatérek Blade-re. De vannak kétségeim. Jelenleg egy Xperia Minit (1GHz) használok. Jó kis telefon, de nekem kicsi a kijelzője, nem bírtam megszokni. Viszont régóta nem volt Blade a kezemben.

Erősítsen meg valaki, hogy nem akarok nagy hülyeséget csinálni. :D

Ami nekem fontos, az a jó kijelző, illetve hogy ne merüljön le fél nap alatt.

(#15421) Chosen válasza Mr X (#15420) üzenetére


Chosen
addikt

Mindkét kívánságod teljesülne Blade-del, viszont 1Ghz után nagyon döcögős lesz a rendszer.

(#15422) Mr X válasza Chosen (#15421) üzenetére


Mr X
veterán

Néztem videót IA2-ről, annyira nem tűnik akadósnak.

(#15423) lpburny


lpburny
tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben jött elő nálam az a furcsa hiba, hogy hívások kezdeményezésénél a tárcsázó egyszerűen "beragad" , a kicsörgés is elnémul általában 1-2 csöngetés után, utána az egész lefagy, nem reagál a "Befejezés" gombra, a kapcsolat meg nem jön létre. Több számot próbáltam már, random előjött bármelyiknél. Ha utána nagy nehezen bezáródik a tárcsázó, akkor általában már működik másodszorra.
Mielőtt azt mondanátok, hogy cseréljek romot vagy telepítsem újra..Már megtörtént. Próbáltam több romot is, CM és gyári vonalon is.
Ami viszont ma jött elő, az még jobb: bejövő hívásnál nem tudtam felvenni, a felvevő fület elhúztam, megjelent a tárcsázó a szokásos "Befejezés" gombbal, de hang semmi és hiába nyomkodtam, nem bontott.. :W

Mi lehet a gond? :F

(#15424) Razor_alpha válasza Wilika (#15419) üzenetére


Razor_alpha
tag

Sajnos több mint valószínű, hogy az SD-d haldoklik, amit az enyémhez adtak az néhány hetet bírt csak ki, érdemes venni helyette egy olyat amelyiknek az örök garanciát belföldön is tudod érvényesíteni.

(#15425) Razor_alpha válasza cascada (#15390) üzenetére


Razor_alpha
tag

Nekem a sima IA2 merül ennyit éjszaka, van akinél többet, egy próbát megérdemel.

(#15426) gabe8719 válasza Mr X (#15422) üzenetére


gabe8719
senior tag

Egyáltalán nem az, nekem viszonylag gyakran van a kezemben mini, és hát nem mondanám hogy nagy a különbség (sőt.). Ráadásul már az akku is jól bírja. :)

Én meg ma találtam ki, hogy egy LWW-re cserélem a Blade-t, úgyhogy lassan neki is állok pénzzé tenni a kispajtást. :K

[ Szerkesztve ]

(#15427) Wilika válasza Razor_alpha (#15424) üzenetére


Wilika
aktív tag

Hát, ez egy kingston volt, ami elég jól bírta, csak a fene tudja már, hogy hova tettem a garanciáját. :S

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#15428) bubi92


bubi92
őstag

sziasztok

van olyan aki x10 mini pro-t is és blade-t is használt? nagy hülyeség lenne a miniről váltani? elvileg ugyanaz a proci hajtja mindkettő viszont a blade-nél nagyobb a kijelző, nem lassú?
mennyire vannak naprakész romok a telefonra?

(#15429) Komplikato válasza Mr X (#15422) üzenetére


Komplikato
veterán

Nekem így pár hét után úgy tűnik, hogy frissen telepítve nem is akadozik, egész konkrétan bekapcsolás és boot után egy picit, aztán elmúlik. De ha sok bigyó van rátelepítve akkor már igen, az a gyanúm ez a systemben lévő üres helytől függ. Meg sok minden más is ettől függ. Mostanában csinál olyat, hogy kilépek valami alkalmazásból utána a csodás "3D" menü másodpercekig egyáltalán nem reagál semmire, aztán tér magához. Természetesen ugyan ez friss IA2-nél olajozott istennyila volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15431) gabe8719 válasza bubi92 (#15428) üzenetére


gabe8719
senior tag

Van a családban x10 mini pro, én pedig még blédet használok amíg el nem kel, és egyébként nem lenne hülyeség, sőt. Ha nem ragaszkodsz a fizikai billentyűzethez, minden szempontból sokkal jobb választás a blade, naprakész romok terén pedig bőséggel el vagyunk látva. :K

[ Szerkesztve ]

(#15432) spence225


spence225
aktív tag

Üdv az uraknak !

megkíséreltem a[MIUI v.4 2.2.24 for Blade by doc3000] romot felrakni csak a kíváncsiság kedvéért. Elkezd tölteni de nem megy tovább. 136 Mb-os partícióm van. Lehetséges hogy kevés lenne neki ?

Kérdés törölve. Előbb kérdeztem, aztán olvastam. sorry

[ Szerkesztve ]

(#15433) rongaucho


rongaucho
tag

Srácok, nagyon kéne egy kis segítség!
Ma este akartam az első romcserémet lebonyolítani. Előtte még Titaniummal menteni akartam, de közben valami gond lehetett, mert jött egy rendszerüzenet, hogy valamilyen....com alakalmazás hibát észlelt és leállt. a gond az volt, hogy nem lehetett leokézni az üzenenet, se kilépni nem tudtam, se a homescreenre lépni, de még kikapcsolni sem tudtam. Erre kiszedtem az akkumlátort (ami valószznűleg nagy hiba volt), újraindításkor robot, majd zte felirat, majd android, de nem képes továbbmenni a boot. Pár másodpercenként ugrik egyet, újra felvillan az android felirat és ez megy már percek óta. Lehet még valamit tenni, hogy használható legyen a készülék vagy ennyi volt??? (Még recovery sem volt a telefonon, ebbe az irányba sem tudok továbbmenni...)

(#15434) Komplikato válasza rongaucho (#15433) üzenetére


Komplikato
veterán

Próbáld meg, hogy kiveszed a memória kártyát, lehet sérült és van olyan, hogy attól nem indul el. Ha ez lenne a baja, akkor majd formázni is kell ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15435) rongaucho válasza Komplikato (#15434) üzenetére


rongaucho
tag

Nem megy memokártya nélkül sem, viszont most be tudtam lépni a gyári recoverybe egy külföldi fórum alapján. Ez az üzenet van ott:

E:Missing bitmap icon firmware install (Code -1)
E:Missing bitmap icon firmware error (Code -1)

Mit próbáljak meg: wipe data/factory reset ???

[ Szerkesztve ]

(#15436) rongaucho válasza rongaucho (#15435) üzenetére


rongaucho
tag

Sajnos a wipe data/factory reset sem segít...

(#15437) Glatius válasza rongaucho (#15436) üzenetére


Glatius
őstag

Ha a firmware sérült, akkor csak külső frissítő alkalmazással, vagy TPT módszerrel kivitelezhető a helyreállítás, de ennek a sérülése nagy valószínűséggel a memóriachip hibájára utal, ami szoftveresen nem javítható. Vagy sikerül visszaírni, vagy nem... Mindenképpen várj meg valakit az elvetemültebbek közül!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15438) rongaucho válasza Glatius (#15437) üzenetére


rongaucho
tag

Értem, köszönöm.

Nagyon remélem, hogy nem féltéglásítottam a készüléket. Hiszen még csak nem is az történt, hogy nagy arccal mondjuk elszúrtam egy romcserét, hanem éppen Titanium Backupon csináltam egy mentést, amikor az egész történt.

Ha memóriachip hiba, akkor meg javítás. Szerencsére még bőven benne vagyok a jótállásban. Még T-s rom van a készüléken, annyit huncutkodtam eddig, hogy rootoltam, de úgy tudom, ez nem jár garanciavesztéssel. Egyáltalán, ilyen esetben hogy tudják megállapítani, hogy milyen rom van a gépen, addig, amíg meg nem javítják???

Kérem, hogy aki tud, segítsen. Köszönöm!

(#15439) Glatius válasza rongaucho (#15438) üzenetére


Glatius
őstag

Ha nagyon akarnak, akkor bármit megtudhatnak, nem csak USB-n keresztül lehet a készülékhez csatlakozni, hanem egész mélyre is be lehet nyúlni, nem a vidéki munkafelvevőtől kell félni. A rootolás valóban nem okozna garanciavesztést, ha vissza lehetne csinálni, de a készülék meghibásodásakor a szolgáltató a szoftver felhasználói megváltoztatására joggal hivatkozhat. :(

A verzióellenőrzés nélküli frissítő, vagy a gyári állapot visszaállító TPT-k közül kell választanod, a kereső segít!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15440) rongaucho válasza Glatius (#15439) üzenetére


rongaucho
tag

Az előbb azt mondtad, hogy a TPT vagy a külső frissítő alkalmazás vsz. nem segít, mert ha jól értettem, hardveres hiba van.

Azok alapján, amit most hirtelen olvastam TPT-ről, ez az egyik legkockázatosabb beavatkozás, nagy eséllyel téglásítás lehet belőle, ezt nem végső esetben érdemes megpróbálni? Vagy nálam már a végső lehetőségeknél tartunk (csak mert roootoltam)?

(#15441) djadji


djadji
senior tag

Hi!

használnám ezta My Tarcks programot (amit sikerül megtalálnom... "saját útvonalak" a program neve megyerúl.. én pedig a M-nél kerestem... ráment két napom mire rájöttem :DD )

Ez a alap google-s mapokat hasznája, hogy rögzítse az útvonalamat (nem nagyon tetszik, mert net nélkül nem megy a map.. és nem látom be miért kellene a GPS mellett adatot is forgalmazni ehez, hacsak nem azért, mert csak.. egy térképet azért nem kell online folyamatosan frissíteni... :DDD )

De a városban nem akar megtalálni, hoyg hol vagyok. Mit tudok tenni? Bekapcsolom a 3Gt akkro sem talál meg...
Lehet még valamit segíteni rajta?

http://djadji.fw.hu

(#15442) Glatius válasza rongaucho (#15440) üzenetére


Glatius
őstag

A külső (.exe) frissítők a legveszélyesebbek, mert ott nagyon sok a bizonytalansági tényező.
A TPT eljárás (Total Phone Transfer) a telefonon belülről végzi a térterületek írását, gyakorlatilag ugyanolyan veszélyes mit az .exe, csak a kezelői- számítógép- kábel- áramszünet hibák nem okoznak plusz kockázatot.
Ha valóban Firmware hiba van, akkor ez már az utolsó stáció, akármit is mond a kormány, itt a végső megoldásokkal lehet operálni. Mivel így messziről nem tudom biztonsággal hibafelvételezni, azért mondtam, hogy várj meg valaki igazán gyakorlottat, aki már esetleg találkozott is hasonló hibával!

A hibát pedig nem a rootolás okozta, de a rootolással válnak elérhetővé azok az opciók amivel ártani is lehet. Az is lehet viszont, hogy egy közönséges fényerőá llításkor, is hanyatt baßta volna magát, ha tényleg a NAND chip egyes cellái olvashatatlanok.
Ezt olvasd át!

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#15443) rongaucho válasza Glatius (#15442) üzenetére


rongaucho
tag

Ok, köszönöm.

Akkor egyenlőre várok még további tanácsokra, garanciális szervízbe sem viszem még el.

Még egyszer kösz!

(#15444) bubi92


bubi92
őstag

na srácok eldöntöttem, hogy váltok blade-re, szóval akit érdekelne egy x10 mini pro-ra csere az írjon:)

(#15445) ux1 válasza bubi92 (#15444) üzenetére


ux1
addikt

Mit fizetsz rá? :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#15446) rongaucho válasza rongaucho (#15443) üzenetére


rongaucho
tag

Valakinek nincs ötlete (Galtiuson kívül), mivel lehelhetnék életet a telefonomba?

Megpróbálnám a TPT-t, ha nem mondjátok, hogy ellenjavallt.

Ezek közül melyiket ajánlanátok?:
Gyári álapot visszaállító TPT by API29
Gen2 készülékek partícióinak átrendezése exe csomag nélkül!!
Gen1/Gen2/Gen 3 váltás, PARTÍCIONÁLÁS és TPT (1. Hsz!)

[ Szerkesztve ]

(#15447) KERYgsxr válasza rongaucho (#15446) üzenetére


KERYgsxr
tag

Helló!
Várd meg a profikat,de szerintem az a legegyszerűbb ha a T oldaláról megcsinálod a 2.2-es frissítést és ez kockázatmentes a gari szempontjából.

(#15448) rongaucho válasza KERYgsxr (#15447) üzenetére


rongaucho
tag

Én már nagyon várom a profikat, de tudod hogy van az, ha már majdnem 24 órája a blade-em nélkül kell vegetálnom...

Erre gondolsz, ugye?:ZTE Blade készülék szoftverének frissítése

Az nem gond, hogy ezzel 2.1-ről 2.2-re lehet frissíteni (miközben elvileg pont ugyanez a 2.2 gyári rom ott van a telefonomon)?

Ráadásul, ha jól olvastam, ezek az exe-s beavatkozások még kockázatosabbak is, minta TPT, nem?

(#15449) KERYgsxr válasza rongaucho (#15448) üzenetére


KERYgsxr
tag

Igen erre gondoltam.Ez elvileg akkor kockázatos ha áramszünet lesz közben ugyhogy ajánlott laptoppal csinálni feltöltött akksival,és jó kábellal.Én is ezzel csináltam az enyémet semmi gond nem volt.

(#15450) gabe8719 válasza rongaucho (#15448) üzenetére


gabe8719
senior tag

A T-mobileos frissítő EXE-s megoldás, amit én nem javasolnék (legfeljebb majd valaki kijavítja a tanácsaimat:D).

A TPT teljesen jó, Api29 oldaláról töltsd le azt a szolgáltatódnak megfelelő TPT csomagot, amelyik nem nézi, hogy GEN1-es, vagy 2-es.
A letöltés után az MD5 kódot egyeztesd össze mielőtt kicsomagolod a cuccot!

A memóriakártyádat a folyamat előtt tedd be egy kártyaolvasóba, majd PC-n ellenőrizz rajta mindent (esetleg mentsd le a tartalmát és formázd, az a legtisztább), szektor és egyéb hiba ne legyen rajta véletlenül sem!

A TPT csomagot úgy másold rá a kártyára, hogy a gyökérkönyvtárban legyen az 'image' mappa, benne az 'image' fájllal.
Ha megfelelő szintű az akksitöltöttség, tedd be a telóba a kártyát, majd nyomd meg egyszerre a hangerő fel+menü+power gombot, és ha minden rendben, el kell indulnia egy folyamatábrának a kijelzőn, ami 80-90% körül belassul, de végig KELL mennie.
Ha kész, újraindulás után a gyári állapot fog fogadni, az egész folyamat az előkészítéssel együtt nincs 10 perc, és ha körültekintően csinálod és nincs hardverhiba (szerintem csak kiakadt valami a rendszeredben), szinte (!) kockázatmentes.

Ha nem működik a TPT, csak akkor nyúlj EXE-hez, sokaknak ugyanis a gyári frissítésnél is volt pl. IMEI vesztése, onnan meg már nem egyszerű (sőt, nem is legális) a történet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.