Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) szegedilaci


szegedilaci
tag

Teszteltem, quickconnect működik, kötetet létrehozta, iscsi target-et létrehozta.

(#3352) Mate válasza szegedilaci (#3348) üzenetére


Mate
nagyúr

Xpenology.fr-en fent van, xpenlology.me-n viszont még nincs :)

(#3353) fogtunder válasza devil-k (#3350) üzenetére


fogtunder
nagyúr

összefoglalóban leírtak szerint. ha valami nem egyértelmű, akkor szólj, ez a rész úgy néz ki még némi reszelésre szorul, hogy egyértelműbb legyen, hasznosak a visszajelzések.

(#3349) mandriva11: :R be is raktam alternatív letöltési útvonalnak az összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3354) devil-k válasza fogtunder (#3353) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Akkor ma meg is nézem a dolgot. :R

- mozi bolondéria -

(#3355) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Segítséget kérnék. A kis gépemet ápdételném 4.3-ról ,a legfrissebre. Elég ha letöltöm ezt ,majd újra bootol a gépezet az új pendrive-al?
Torrenteket meg újra be kell vele olvastatnom ugye?

szerk: nem olvastam vissza :( , és hirtelen ötletként jött a dolog. Összefoglalót olvastam,de eléggé vizuális vagyok, és pár órán belül megszeretném oldani.

köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#3356) DJ. Ru$y válasza Möhe (#3355) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Új pendrive be, install/update-et kell választanod (monitor KELL!), majd mikor az Assisstant megtalálja, akkor migrációt kell választanod, nem tiszta telepítést. Ennyi.

Nem kell beolvastatnod, az összes beállításodat megtartja.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3357) Essejó válasza devil-k (#3350) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szerintem ezzel kapcsolatban még elég kevés tapasztalat áll rendelkezésre. Én részemről megvárom amíg ITT is megjelenik. A Chrome nem is akarta megnyitni a francia oldalt, mert nem biztonságos, szerinte.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3358) Möhe válasza DJ. Ru$y (#3356) üzenetére


Möhe
addikt

Szóval ahogyan most van, kiveszem a régi pent ,ráteszem az újat mindezt úgy hogy már monitoron látom a felületet . Új pent bedug , DSM update-re katt és boldogság?

nagyon vizuális vagyok :O

(#3359) DJ. Ru$y válasza Möhe (#3358) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem... Pen kivesz, pen visszatesz, monitor bedug, gép újraindít, majd install/update és innentől, mintha egy szűz telepítést csinálnál, csak migrálást kell választani, Synology Assisstant-tal megkeresni, PAT fájlból telepíteni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3360) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Multimédiás részét még nem használtam nagyon a DSM-nek.

Hogyan lehetne megoldani, hogy távolról (kívülről), le lehessen játszani külső eszközzel (telefon, tablet, laptop) a NAS-on tárolt videókat?

Addig oké, hogy kell egy DDNS szolgáltatás, meg valamelyik portot is meg kell nyitni. De melyik alkalmazást kell használnom a DSM-en, illetve az eszközökön, amiken a lejátszás történne, hogy ne kelljen az eszközre letölteni a videót, hanem streamelné a NAS?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#3361) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok,
Volna egy olyan problémám, hogy valamit csinálhattam, OSX alatt, ugyanis a Disk Station-ba sajnos nem tudok belépni a mac-ről ugyan azzal a felhasználói névvel és jelszóval, mint amivel mindenhol máshol beenged (Céges gép windows rendszerrel pl.).
Azt írja ki, ha megpróbálok bejelentkezni, hogy "Önnek nincs megfelelő jogosutsága ahhoz, hogy bejelentkezzen erre a DiskStation készülékre."
Ezzel együtt az is zavaró egy picit (bár ez már nagyon régóta így van), hogy a MAC-en belső hálózatról az ip címemmel elérem a DiskStationt, viszont sem a DynDNS-es sem a synology.me-s domainal nem érem el. Viszont a Windows-os laptop alól persze ez is megy...
Valaki tudna segíteni esetleg a két fenti problémámmal kapcsolatban?
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

(#3362) rjg válasza Jim74 (#3360) üzenetére


rjg
őstag

Vannak saját Synology app-ok, de én Androidon az ES File Explorer-t használom. Abban hozzáadtam webdav vagy ftp hálózati helyként a NAS-t a synology.me dyndns-ével és azon keresztül nyitom meg a kívánt tartalmakat. A zenéket a saját lejátszójával, a folmeket MX Player-rel.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#3363) DJ. Ru$y válasza dc.tacsi (#3361) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elrontottad a belépést és letiltott a szerver esetleg? Vezérlőpult -> Biztonság -> Automatablokkolás -> Megengedő/tiltó lista [Meg úgy az automatablokkolás beállításait is átnézheted kapásból]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3364) devil-k válasza fogtunder (#3353) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sikerült! Minden rendben ment! Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3365) nemurea válasza Jim74 (#3360) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ha már eléred kívülről a NAS-odat (érdemes nem az 5000-es portot használni szerintem), akkor a telefonon a legegyszerűbb a DS Audio és a DS Video alkalmazás, Androidra és Apple-re tuti van, lehet, hogy Win Phone-ra is. Ha azokkal megy, de tovább akarsz próbálkozni, vagy tényleg a konkrét fájlok is kellenek néha, akkor én is az ES File Explorer-t javaslom.

Amúgy még úgy is működik, mindenféle alkalmazás nélkül, távolról, laptopról, böngészőből belépsz a DSM felületére, és rákattintasz kettőt a zenéidre... A böngésző már játssza is, nem letölti, hanem streameli.

(#3366) fogtunder válasza devil-k (#3364) üzenetére


fogtunder
nagyúr

5644-re frissítettél? megy minden rendesen?

nekem is át kellene állnom, de egyszerűen nincs időm, talán vasárnap...

(#3360) Jim74: én is a DS videot használom, de működik a Plex is.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3367) devil-k válasza fogtunder (#3366) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, arra. Az összefoglaló alapján csináltam. Minden működik rendesen, mintha még fürgébb is lenne a NAS. Az "update 4"-t sem kéri már. :) 10 perc alatt megvoltam.

- mozi bolondéria -

(#3368) fogtunder válasza devil-k (#3367) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, hogy nem kér update 4-et, mert az új rendszerhez még nem jött ki update.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3369) Essejó válasza Jim74 (#3360) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nyomok az egérrel egy jobb gombot a kiválasztott filmen vagy zenén és a menüből a lejátszást választom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3370) devil-k válasza fogtunder (#3368) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt hittem, hogy azért nem, mert valamilyen módon integrálva van.

- mozi bolondéria -

(#3371) fogtunder válasza devil-k (#3370) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a kettő nincs vagy-vagy relációban egymással. ha belegondolsz, hogy változnak a verziószámok, először kijön az 5.2-5592 , ahhoz update 1-2-3-4 sorban, majd ugranak egy verziószámot, 5644-re. ehhez a megjelenés után közvetlenül nyilván nincs még update pack, viszont az összes előző verzió javításait tartalmazza. idővel majd ehhez is lesz valószínűleg update, ugyanúgy, mint az 5592-höz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3372) devil-k válasza fogtunder (#3371) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már értem, köszönöm! :B

Magyarul főverzió és ahhoz jönnek a frissítések! (update1, update2, updat3 ...stb)

- mozi bolondéria -

(#3373) fogtunder válasza devil-k (#3372) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a főverzió az szerintem az 5.1, 5.2, 6.0, ezek alverziók és azokhoz jön update, ami többnyire gyökeres változást nem hoz, inkább biztonsági patch és apróbb hibajavítások.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3374) Czimby


Czimby
addikt

Szeretnék hdd-t cserélni a filejaim megtartásával.
Mi ennek a menete?

Uj hdd be a régi mellé, átmssol és régi ki?
Vagy régi ki, rendszer ujrarak az uj hddre majd régi vissza be es adatok átmssolása?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3375) DJ. Ru$y válasza Czimby (#3374) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Első variáció, amit írtál.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3376) Czimby válasza DJ. Ru$y (#3375) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3377) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

File station-nel elérem a NAS-t kívülről. Kell még valamit állítanom, hogy menjen a lejátszás?

A file station alapértelmezett portját is érdemes átállítani, vagy azt hagyhatom?

(#3378) fogtunder válasza Jim74 (#3377) üzenetére


fogtunder
nagyúr

minden alapértelmezett portot érdemes átállítani, ha kinyitod, mert sok a mókás kedvű próbálkozó, akik ezeket az ajtókat fogják döngetni reflexből. nekem minden nyitott port 50000 felett kezdődik, ott már ritkábban keresgélnek. illetve kétlépcsős azonosítást minden felhasználónak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3379) DJ. Ru$y válasza fogtunder (#3378) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet hülye kérdés lesz, de ez mit takar és hol tudom esetleg beállítani? Mármint a kétlépcsős azonosítást. Első próbálgatásoknál, mintha rémlene valami ilyesmi, de most hirtelen nem találtam meg. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3380) fogtunder válasza DJ. Ru$y (#3379) üzenetére


fogtunder
nagyúr

senki se ismeri szerintem a DSM összes funkcióját fejből, én is valami után turkáltam, mikor erre ráleltem. meg hát azért van a fórum, hogy segítsünk egymásnak.

vezérlőpult -> felhasználó -> speciális -> kétlépéses ellenőrzés

ha bekapcsoltad, végigvisz egy varázslón, generál egy QR kódot, amit be kell olvasni a Google Authenticator appjával, és onnantól kvázi ugyanúgy működik, mint a Google accountnál, felhasználónév jelszó után még az ott generált 6 jegyű kódot is meg kell adni, mert különben nem enged be.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3381) DJ. Ru$y válasza fogtunder (#3380) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm! Ki fogom próbálni! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3382) XuChi


XuChi
addikt

Van tapasztalat Asus H81i-Plus itx lappal xpenology téren ?

Fut rajta rendesen ? Mindent támogat ?

Köszönöm a válaszokat.

(#3383) szegedilaci válasza XuChi (#3382) üzenetére


szegedilaci
tag

Elmondom neked, minden fut, mindent támogat.

(#3384) szegedilaci


szegedilaci
tag

Különben amelyik lapon fut a linux azon ez is, mivel linux alapú.

(#3385) szegedilaci


szegedilaci
tag

Feltettem otthon is az új DSM-et, de nem tudok kötetet létrehozni, azt írja : A csatlakozás nem sikerült, ellenőrizze a hálózati beállításokat. MOst a hálózatnak mi köze a kötethez nem értem.

(#3386) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok,

olvasgatom már egy ideje a topikot, kb 1-1,5 hónap és összeépítem én is a szerver vasat.

A hardverkiépítés már megvan a fejemben, GIGABYTE GA-H97N-WIFI alaplap, 4gb ram, Intel Pentium G34xxT processzor, 3x3TB WD red HDD a média és egyéb cuccok tárolásához, + 750gb notebook HDD a torrenthez, a maradék két slotot pedig később tervezem feltölteni HDD-vel. Az egész rendszer pedig egy APC Back-UPS ES 700VA BE700G-GR szünetmentesen ülne. (Ha jól tudom, kvázi-szinuszos).

Egyetlen hardverelem nincsen meg a fejemben, ez pedig a tápegység. Szeretnék rendes méretű tápot, de gyanítom, hogy nem működne jó hatásfokkal. Btw elég meglepő, hogy szinte nem létezik a kis teljesítményű minőségi tápegység fogalma. A lényeg tehát hogy elbírja a fenti kis fogyasztású rendszert, illetve 6db HDD teljesítményfelvételét az indulásnál + 6db sata port. Alkalmazhatok-e erre esetleg egy paneltápot?

Ti milyen tápegységeket használtok? Kivétel nélkül paneltápozik midnenki? Ebay-es Aliexpresses paneltápot szabad venni?

Szoftver tekintetében még nem döntöttem teljesen, hogy csak Xpenology legyen-e rajta, vagy Ubuntun virtualizáljam, és egy szerverrel oldjak meg mindent. :)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3387) szegedilaci válasza TonTomika (#3386) üzenetére


szegedilaci
tag

HDDnél tapasztalat, hogy a nem NAS vinyót hamar kivégzi a synology, folymatos használat mellett egy sima vinyó semmit sem ér. Segate NAS, vagy WD NAS vinyói ajánlottak csak.

(#3388) nemurea válasza TonTomika (#3386) üzenetére


nemurea
aktív tag

Abszolút nem vagyok szakértő (nem is értem, miért szólok bele :DD ), de én ezt a konfigot már nem bíznám paneltápra, bár talán a legerősebbek elviszik a hátukon. A HTPC-mben korábban egy 200W-os kisméretű Delta táp csücsült (talán passzív volt, nem emlékszem), szerintem ez az a méret, ami biztonsággal meghajtja ezt a vasat, és még jó a hatásfoka is.

Amúgy ez nem annyira XPEnology-s kérdés, lehet, hogy inkább a tápegységes topicban tudnak okosakat mondani ;)

(#3389) TonTomika válasza szegedilaci (#3387) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hmm WD RED vinyót írtam, de ahogy látom abból is van már kétféle, a sima red és a red pro, viszont a sima redet is NAS-ba szánja.

A sima laptop hdd nem képezné részét az SHR tömbnek, teljesen külön share lenne csak a torrenteknek. Direkt azért, hogy a nagy tömböt ne használja feleslegesen, gondolom úgyis leállítja a lemezeket ha nem használja.

Viszont mivel egyre inkább hajlok az Ubuntun virtualizált megoldásra, ott úgyis mindegy szerintem, hogy mi van az SHR tömbön kívül. Vagy rosszul gondolom? :)

Lassan két éve megy egyébként az a vinyó 0-24-ben torrent szerverként, eddig baja még nem volt, de fontos adatot nem tárolnék rajta.

nemurea: Igen, én is ezen gondolkodtam, de fontos lenne a hatásfok is. 200W körül számoltam, 300W-os a legkisebb ajánlott táp. Feltettem a kérdést a tápos topikban is, de gondoltam beírom ide is, hátha itt több/jobb tapasztalatok vannak. :)

(#3390) Mezga Aladár válasza szegedilaci (#3387) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hmmm... Te sok zöldséget írsz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3391) devil-k válasza Mezga Aladár (#3390) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy vannak direkt NAS-ba szánt HDD-k.

- mozi bolondéria -

(#3392) szegedilaci válasza Mezga Aladár (#3390) üzenetére


szegedilaci
tag

MI ebben a zöldség? Én azt tapasztaltam: sima vinyókat sorban kinyírta a NAS, mivel ilyen területen dolgozom sokat láttam elfüstölni, kezdetben a saját WD black vinyóimat is kinyírta, aztán vettem rendes NAS vinyót, és csak WD reddel ajánljuk, de mindenki azzal használja amivel akarja.

(#3393) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Bocs, hogy nem ide írtam először a kérdésem. Erre tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#3394) szegedilaci válasza zserrbo (#3393) üzenetére


szegedilaci
tag

NEm értem a problémát, ha így elindul a rendszer a böngésződben kell konfigolni telepíteni tovább. Kap egy dhcp címet amit az assistant megtalál.
Ja látom, nem kapott rendes ip címet, nálam ez akkor fordult elő, ha nem 64 bites virtuális gépre telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#3395) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

A múltkor azt a tippet kaptam hogy 4.3-ról egy sima frissítés új boot verzióval elég.
Az összefoglalóban ez van:
A rendszer frissítése csak abban az esetben megoldható a Control Panel Update/Restore menüpontja alól, ha se fő, se alverzió változással nem jár.

Én úgy veszem ki hogy a 4.3-ról 5.2-re eléggé lefedi a főverzióváltást.
Hogy zajlik ebben a verzióban a frissítés?

(#3396) fogtunder válasza Möhe (#3395) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és akkor miért álltál meg itt az olvasással?

Az ilyen frissítés esetén új bootloaderre lesz szükségünk, amit a telepítésnél leírtak szerint írjunk ki egy pendrive-ra. Ez akár az aktuálisan használt pendrive is lehet, nyugodtan eltávolíthatjuk a működő gépből. Miután kész vagyunk, első újraindításnál a Grub menüjében válasszuk a Upgrade/Install opciót, majd a Synology Assistanttel töltsük fel az új PAT file-t. A következő bootnál a DSM fogad, válasszuk a migrálást, és készen is vagyunk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3397) Essejó válasza zserrbo (#3393) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Amit ott leírtam nem segített? Egyébként tuti, hogy az az IP a ludas benne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3398) Essejó válasza zserrbo (#3393) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Továbbra is javasolnám ezt a régebbi leírást elolvasni. Link.

Különös tekintettel az aláhúzott rész miatt. Ott is rossz IP-t talál az Asistant:

Illetve ha az IP még szerkeszthető a mostani Asistantban akkor hajrá:

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3399) DJ. Ru$y válasza Möhe (#3395) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Senki nem írta, hogy elég, én sem. Új boot verzió és végig kell nyomni a telepítést, csak nem tiszta telepítés kell, mikor megtalálja a Synology Assisstant, hanem Migráció, ugyanúgy .pat fájlból kell telepíteni. Senki nem mondta, hogy vezérlőpultból frissíts...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3400) Dragon27


Dragon27
senior tag

Most találkoztam ezzel a témával hogy egy DSM_DS3615xs_.... lehet telepíteni egy VBox-ban
Sikerült telepíteni most a webes felületet nézem át... :C :R

Egy komplett számítógépre is rálehet telepíteni a DSM?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.