Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) fogtunder válasza hemaka (#3150) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, olyat még nem próbáltam, viszont a routeren futtatott DDNS ugyanúgy jó lehet, ha azon be tudod állítani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3152) hemaka válasza fogtunder (#3151) üzenetére


hemaka
nagyúr

openwrt van,ott jól be tudtam lőni a DDNS-t, nem is erőltettem sokáig a saját DDNS konfigurálását a Synoba., csak megpróbáltam. :D

(#3153) bupemko


bupemko
senior tag

Ha helyi hálón elérhető, de nem lát ki netre, akkor ugye az első az hogy jó legyen a default gateway meg a DNS.
Ha ezután sem megy, akkor lehet nézni logokat, hátha van valami hibaüzenet, ami egyértelművé teszi.

(#3154) Hooper válasza bupemko (#3153) üzenetére


Hooper
őstag

Na most kicsit össze zavarodtam :D

DDNS, DNS és def gateway közül mivel mit mókoljak?

(#3155) hemaka válasza Hooper (#3154) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha kintrol nem latod, a ddns-t csekkolnam eloszor, hogy jo-e.
Illetve egy port checkert megneznek, hogy ki van-e nyitva a 80-as portod.

[ Szerkesztve ]

(#3156) fogtunder válasza Hooper (#3154) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én így első körben csinálnék egy clean installt, ha még nem nagyon laktad be a rendszert, serial és MAC átírással.

egyébként alapból automatikusan kéri le az IP címet, DNS szervert és def gatewayt a routertől. ha mégsem, akkor Vezérlőpult, Hálózat. Alapértelmezett átjáró a router IP címe, DNS szervernek én a Google public DNS-ét szoktam használni, 8.8.8.8, de megadhatod a szolgáltatódét is.

ha kilát a netre, akkor onnan lehet folytatni DDNS-sel, meg port forwardinggal, addig felesleges.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3157) Hooper


Hooper
őstag

Hát mivel a fele kínai.. próbálok most épp mindenre rá "guglizni" :P
Egyenlőre annyi van meg h a 80as port nincs nyitva.

(#3158) lafaty80


lafaty80
őstag

Segítsetek, 2 gondom is van.

Szóval jelenleg egy 4 hdd-s felállásom van egy shr kötetben:
lemez1 - 1tb
lemez2 - 1tb
lemez3 - 500gb
lemez4 - 500gb

Jelenleg shr-ben így 2tb elérhető tárhelyet látok és tudok használni, de ebből csak 1tb van levédve a hdd kiesés ellen. Na most, ha az 500-asokat szeretném egyesével lecserélni 1tb-ra szerintetek mehet adatvesztés nélkül? Illetve ez már csak a plusz poén lenne, ha mindezt át tudnám tenni shr2-be, mert úgy 100% védelem lenne (persze adatvesztés nélkül).

Kérdem mindezt azoktól, akik szórakozgattak, vagy tapasztaltak már ilyen műveletekben :)

Próbálnám én is virtualbox-szal - és itt jön a 2. gond-, de nem tudom elindítani a telepítést. 2 különböző gépen (amd, i7) amikor elindítom a telepítőt hibaüzenetet kapok a hdd formázáskor(inicializáláskor), assistant esetében 35-ös hiba, ha web-en csinálom, akkor valami 23-as hiba.
Megőrjít, hogy mindenkinek a youtube-on és gondolom itt megy elsőre! (pedig mindent úgy állítok be, mint ahogy kell, elvileg)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3159) Essejó válasza lafaty80 (#3158) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Elsőre megy Virtuálisan? De szép is lett volna. :)) Hogy hány marék hajam hullott ki közben, ki tudja. :D
Kezdjük ott, hogy a brand HP-on jól el volt dugva a 64 bites virtualizácó engedélyezése a biosban és majd két napomba került míg rátaláltam. Addig a 32 bitest próbálgattam, de már a XPenoboot betöltése közben minimum 8+ hibát jelzett. Miután az Bios jelszók közt eldugva mintegy véletlenül megtaláltam a Vt bekapcsolását már tudtam telepíteni az utolsó XPenobootot a Virtuális gépre. Amivel szintén akkor ismerkedtem. :) Következett a Syno Assitant és itt jöttek az új problémák, elvileg megtalálta a viruális meghajtón a Nas-t de olyan idióta IP-ket mondott, és adott neki, hogy a telepítés mindig elakadt.
8x - 10x futottam neki de mindig elakadt az IP-n és akkor jött a krach, egy rövid pár perces áramszünet.
Szünetmentesem nincs.. Az áramszünet után újrakezdtem a telepítést és már elsőre használható IP-t adott. :)
Miután a virtuális gép a gépemen van és azon ott az élő net kapcsolat feldobta a Synology webes telepítőjét és nem a gépemre letöltött PAT filet használta, hanem a Synótól húzta le a telepítendő fájlokat, a telepítés után egyből felajánlotta a Quicconnect bekapcsolását is. Végül a rendszer a DSM 5.2-5592 Update-3-al állt fel.
És innen már történelem. :)

Ps: A telepítéshez ezt a leírást használtam.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3160) lafaty80 válasza Essejó (#3159) üzenetére


lafaty80
őstag

Eddig a képig jó vagyok, itt gondolkodik egy kicsit, majd kiírja a hibát....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3161) szegedilaci válasza lafaty80 (#3158) üzenetére


szegedilaci
tag

Egyesével kicseréled az 500-asokat és megvárod amíg áttükrözi magát, hol itt a problem? https://help.synology.com/dsm/?section=DSM&version=5.2&link=StorageManager%2Fvolume_diskgroup_repair.html

(#3162) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

Egy DS214 típusú nasom van, benne 2x3tb raid0-ban, 4tb adattal.
Előzőeken túl van egy üres 4tb-os hdd is.

Szeretném ezt a 3 hdd-t egy 4 lemez befogadására képes épített nas-ba költöztetni.
Az egyes hdd-ket külön kötetben használnám, tehát 3 kötet lenne, raid nem. (xpenology futna)
Hogyan csináljam, hogy ne legyen adatvesztésem?

Kezdjem a 4tb-ossal, az új épített nasba.(1. kötet)
Másoljam rá az adataimat a hálózaton keresztül a 2x3tb-ról.
Majd sorba tegyem az új nasba a 2. és 3. hdd-t. (2. és 3. kötetként)

[ Szerkesztve ]

(#3163) DJ. Ru$y válasza chemand (#3162) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Üres 4 TB-osra tedd az összes adatod. 3 TB-os lemezekről töröld a partíciókat asztali gépen mondjuk, tedd az új eszközbe, amire szeretnél XPE-t telepíteni, telepítsd fel, majd külön köteteket hozz létre beformázza majd magának, utána pedig másold fel a 4 TB-osról az adatokat, és azzal ugyanígy eljárva lesz 3 külön köteted.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3164) chemand válasza DJ. Ru$y (#3163) üzenetére


chemand
tag

Akkor az én verzióm nem jó?

(#3165) DJ. Ru$y válasza chemand (#3164) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De jó, és ezzel időt is spórolsz, mikor írtam, még nem volt ott az a rész a hozzászólásodban. Ez is egy megoldás, én kicsit túl bonyolítottam. :DDD Mondjuk ez függ attól, hogy, hogy akarod a 3 lemezen szétosztani a tartalmakat, mert ha javarészt, amit visszamásolt a 3 TB-osokra rakod, és a 4 TB-osat akarod tisztalappal indítani, akkor utána úgyis másolnod kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3166) chemand válasza DJ. Ru$y (#3165) üzenetére


chemand
tag

Köszi a segítséget! :R
Már csak türelem kell a kötetek létrehozásához és a másoláshoz. :)

(#3167) chemand


chemand
tag

Még nem ismerem a Xpenology-t, de hamarosan elkészül majd az épített NAS-om és arra azt tervezem telepíteni. Ha jól gondolom akkor a Surveillance Station itt is telepíthető lesz? Hány kamerát tud kezelni alap esetben? A Synology DS214 alap esetben 2 db kamerát kezel és csak licence vásárlással lehet ezt bővíteni.

(#3168) szegedilaci válasza chemand (#3167) üzenetére


szegedilaci
tag

Egy konfig átírással 150 kamerára lehet bővíteni.

(#3169) Mezga Aladár válasza szegedilaci (#3168) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tedd közzé!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3170) szegedilaci válasza Mezga Aladár (#3169) üzenetére


szegedilaci
tag

Jóval régebbi hsz-ben már le volt írva, kellene egy összefoglaló mindenről
/var/packages/SurveillanceStation/target/lib/libsynoss_1.so
HEX editorral megnyitni
83 С0 04 5B. sort átírni 83 C0 20 5B -re
mentés, restart

másik változatban 50 E3 02 00 A0 03 04 átírni 50 E3 20 00 A0 03 04 -ra

(#3171) szegedilaci


szegedilaci
tag

1. Letöltöd XPEnologyi boot-ot és a DSM pat fájlt
2. az xpenology isoban szerkeszteni az isolinux.cfg fájlt, ( pl magic iso) beleírni milyen modellszámot akarok annak megfelelő gyári és mac számot, ezeket az xml generátorral csináltam.LINK:

(https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=AFD1164BAADDF81C!168&ithint=file%2cxlsm&app=Excel&authkey=!AAQuOGpVwRe7bu8)
PL.:
UI menu.c32
PROMPT 0
TIMEOUT 50
DEFAULT xpenology
MENU TITLE XPEnoboot 5.2-5565.1-9d792e9
LABEL xpenology
MENU LABEL XPEnology DSM 5.2-5565
KERNEL /zImage
APPEND root=/dev/md0 ihd_num=0 netif_num=4 syno_hw_version=DS3615xs sn=xxxxxxxxxxxx mac1=xxxxxxxxxx vid=0x0EA0 pid=0x2168

-a myds.synology.com-om regisztrálni fiókot és a gyári számot
3.ISO kiírása boot pendrivera pl rufus
4. gép indítása boot pendriveról
5.find.synology.hu-n vagy synology assistance-val (link: http://global.download.synology.com/download/Tools/Assistant/5.2-5566/Windows/SynologyAssistantSetup-5.2-5566.exe) megkeresni a gépet helyi hálón
6. a böngésző oldalán bejött oldalon betallózni a pat fájlt telepíteni.
7. telepítés után helyi profil létrehozása, beálíltások
-xpenology odallán elérhető frissítések telepítése
8. quickconnect aktiválása! csak a végén frissítések után.
9 enjoy

[ Szerkesztve ]

(#3172) fogtunder válasza szegedilaci (#3170) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van összefoglaló, oldal teteje. bármilyen kiegészítési javaslatot nagyon szívesen fogadok, ha felmerül olyan kérdés, ami közérdekű és nincs benne, szoktam is módosítani.

ezt viszont én nem fogom bele írni, mert bár az Xpenology is ilyen szürke zónás téma, de a Syno nem kér érte direktben pénzt, ellenben a kamera licenszekért igen, ennek a megkerülése egyértelmű warez, amit itt nem igazán szeretnek, a jövőben jobb is lenne kerülni a témát a topikban. privátban persze arról beszélgettek, amiről szeretnétek.

(#3171) szegedilaci: ez mind szerepel a téma összefoglalóban, a config file-t felesleges az ISO-ban szerkeszteni, miután kiírtad a pendrive-ra, wordpaddel is át lehet írni. plusz a frissítéseket fel lehet rakni azonos verziószámon belül a webadmin felületről is.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3173) Hooper


Hooper
őstag

update 4et honnan tudom letölteni?
3ig fent van. syno oldalán külön 4est nem találtam. DSMből nem tudok rákeresni/letölteni mert a szervert valamiért nem tudom rábírni hogy csatlakozzon az internetre (belső hálózat ok) :(((

(#3174) Hooper válasza Hooper (#3173) üzenetére


Hooper
őstag

Más:
lehet megpróbálkozok egy ilyen clean installal... bár nem hiszem h attol látná a netet. de ha minden kötél szakad akkor hátha.
2 HDD már van bent.. az egyiknek csak 10% foglalt, persze nem ezen van a rendszer.. vagyis gondolom az elsőnek berakott HDDre telepít. Az 1es kötet viszont 70%on van.
átrakjak minden adatomat a 2esre azt huzzam ki a rack-ből hagyjam bent az üres 1est és vezérlőpult > frissítések > gyári beállítások visszaállítása?

Ha ez megvolt a 2.HDDt visszarakom akkor az megy tovább? vagy ujra le kell formáznia?
Tehát egy korábban létrehozott kötetet adatokkal tud kezelni vagy mindig le kell gyalulnia? :F
Ezt sok helyen írjátok h HDD berakásnál figyelni kell mert mindig mindent töröl...

[ Szerkesztve ]

(#3175) szegedilaci válasza fogtunder (#3172) üzenetére


szegedilaci
tag

Akkor törölheted is azt a hsz-emet, hogy ne sértsünk szabályt, privátban eddig is megkerestek ezután is lehet engem keresni kérdésekkel, az összefoglalót meg nem láttam azért jeleztem.Update 4 nekem sose működött hivatalos helyről elrontotta mindig a quickconnectet.

(#3176) hemaka válasza szegedilaci (#3175) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor ezert nem tudok belogolni. Bar mindegy, mert nalam a router intezi a ddnst.

(#3177) fogtunder válasza szegedilaci (#3175) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én olyat nem tudok, mert nincs jogosultságom, modot hívni meg ezért nem fogok, csak inkább ne erőltessük a témát.

az update 4-et az 5592 update 4-re érted?

(#3176) hemaka: ha a DDNS megy és nyitva vannak a portok, akkor QC nélkül is be kellene tudnod lépni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3178) hemaka válasza fogtunder (#3177) üzenetére


hemaka
nagyúr

A QC-be nem tudok belepni, hiaba irom be az adatokat(user+pass), hibat dob.
De ezen kivul minden tokeletesen mukodik.

(#3179) Essejó válasza fogtunder (#3172) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az összefoglaló készülte közben már én is írtam, hogy MagicIso-val lehet szerkeszteni a XPEnoboot_DS3615xs_5.2-5592.iso-t, pontosabban kiszedni az isolinux.cfg-t átírni és visszamásolni az iso-ba. Elhiszem, hogy feleslegesnek tartod, de akkor légyszíves írd le, hogy szerinted mi más módon lehet az sn-t és mac-ot belebűvölni ha Virtuális gépre telepítesz. Ugyanis virtuális gép esetén nincs pendrive, hanem egy virtuális CD-ről olvassa be a XPEnoboot_DS3615xs_5.2-5592.iso-t. Egy szóval nem mondom, hogy csak ez az egyetlen megoldás, de így működik Virtuális gépre telepítve.

(#3173-74) Hooper Működő DSM esetében ő maga ajánlja fel a frissítést. Persze ha kijut a netre.
A rendszer minden egyes HDD elején rajta van.

(#3175) szegedilaci Semmit nem ront el nálam az Update 4, pedig maga a DSM ajánlotta fel a frissítést és hivatalos helyről töltötte le.

(#3176) hemaka A Synónál regisztráltad a nas-t? Megadott típus és SN szám után maga írja be a mac-et. Már persze ha jót generáltál és beírtad az isolinux.cfg-be.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3180) Hooper válasza Essejó (#3179) üzenetére


Hooper
őstag

Tehát minden eddigi HDDt le kell törölnie amin rajta volt, illetve ha újra telepítem le is törli majd?

Kérdem én naivan. Ha pl telerakom 4*6 terrával majd beüt a k*kszi akkor még 4*6 h amig ujra telepítem le mentsem valahova? mert ez igy zseniális. vagy én értem félre...

(#3181) fogtunder válasza Essejó (#3179) üzenetére


fogtunder
nagyúr

itt most egész konkrétan pendrive-os telepítésről volt szó, ott továbbra is feleslegesnek tartom az ISO-ban való turkálást, virualizált telepítésről szó sem volt.

emlékszem a hozzászólásodra, nem mondom, hogy van más megoldás virtuális rendszer telepítésénél, viszont abban nem vagyok biztos, hogy külön ki akarok térni a virtualizált Xpenologyval kapcsolatos dolgokra az összefoglalóban, mert akkor ha már ezt bele írom, akkor lehetne csinálni arra is külön leírást, de az már más lenne, ha ESXi-t használsz, más, ha Virualboxot, stb, aztán hirtelen olyan hosszú lesz, hogy még véletlenül se olvassa el senki.

ha ez egy létező igény, persze írjuk bele, de az ide látogató emberek nagy része eleve natívan akarja telepíteni, futtatni tapasztalataim alapján. illetve ha készítesz egy részletes leírást a virtuális gépre való telepítésről, azt készséggel belinkelem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3182) lafaty80 válasza fogtunder (#3181) üzenetére


lafaty80
őstag

Szerintem se toldjuk meg "feleslegesen" mindenre kitérve az összefoglalót. Viszont ha valakinek van hozzá kedve (Essejó) egy logout formájában csinálhat leírásokat, amit csak egy mondattal be lehet linkelni az összefoglalóba. Ennek több értelmét látnám és hasznos is lehetne.

Mindez szigorúan csak az én véleményem :B :B

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3183) TechnicR


TechnicR
tag

Lehet, hogy már volt, elnézést, én nem találtam...

Tudjuk, hogy mi történt a http://xpenology.nl -lel? Hasznos leírások voltak ott. Az xpenology.com -os fórumot ismerem, de csak átláthatóbb volt az a blogos oldal

(#3184) TechnicR válasza TechnicR (#3183) üzenetére


TechnicR
tag

Kifutottam a szerkesztésből.

Azt hiszem megtaláltam a "választ": http://xpenology.me Vagy ugyan az, vagy más szerkesztők, mindenesetre ugyan olyan hasznos mint a régi oldal

(#3185) DJ. Ru$y válasza TechnicR (#3183) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Volt igen, a szerkesztőre rászállhatott a Syno ezért abbahagyta már egy ideje.

(#3177) giorgio
Nem kötözködni akarod, mert jó lett a téma összefoglaló szó se róla, de ha ez szürke zóna, akkor a MAC/SN átírás szerinted nem? Odahamisítod egy másik gép adatait... Szerintem ez is bőven oda tartozik. :( [Csak, mert ez benne van az összefoglalóban.]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3186) Mezga Aladár válasza DJ. Ru$y (#3185) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az xpelogy nem szürke zóna, ingyenes debianra épül.
A dsm-hez tartózó szolgáltatások már igen mert azt a komlett termékre kapja a vevő. (ddns, kamera liszensz.)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3187) fogtunder válasza DJ. Ru$y (#3185) üzenetére


fogtunder
nagyúr

képlékeny az egész téma, mert ugye azzal kezdünk, hogy elhitetjük a DSM-mel, hogy gyári vason fut, aztán hazudunk a quickconnect szolgáltatás regisztrációjakor. ami miatt én mégis a kamera licensznél húzom meg a határt, az az, hogy ezt külön meg lehet vásárolni, van ára, ellenben a DSM-mel, aminek nincs. gyanítom, hogy ha lenne, ez a topik sem létezne itt így, ebben a formában.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3188) djpety


djpety
tag

Bosszantó, hogy a Synology nem tudja a következőt, példának okáért: 2 HDD, amely rendelkezésre álló területét egy RAID1 és egy RAID0 típusra oszhatom szét. Megnéztem hogy épül fel egy SHR, abban az esetben is több különböző méretű és típusú RAID-et használ.

Konzolból ez simán összehozható lenne, de akkor a GUI nem ismerné fel valószínűleg. Gondolkozom, hogy valami modult kéne erre készíteni, mert otthonra kényelmes lenne, ha a RAID1-en a fontosabbnak ítélt adatok, míg RAID0-ra pl filmek kerülnének aminek nem baj ha valami miatt elvesznek.

[ Szerkesztve ]

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#3189) Hooper válasza Hooper (#3124) üzenetére


Hooper
őstag

Továbbra sem oldódott meg.

Tegnap egy rendszergazda ránézett. azt mondta minden létező hozzáférési elérési dolog be van állítva mind a routeren mind a szerveren. papiron mennie kéne.

Távolról továbbra sem tudom elérni. a MYDS center "DNS és net elérési" hibaüzenetet dob be, a frissítés menüpont "nem kapcsolódik a netre" üzenetet ír, a csomagkezelési kp pedig "Syno szerver foglalt".

Az érdekesség ugye az h telepítés után amig ki nem áramtalanítottam a nast h átpakoljam addig bármiféle beállítás nélkül hibátlan volt. Töltöttem le alkalmazást, megcsináltam a QC-t és működött is.

Belső hálózat látja, az patent. Illetve amit tegnap vettem észre és igancsak meglepett hogy a download center töltött le torrentet :Y eddig meg se probáltam h az megy e a fentiek tükrében.

Szóval a netet eléri, de a rendszer nem.. v nem tudom.

tehát a router és a hálozati beállítás lehet mégis rendben van....

Esetleg arra gondolok h hibás a SN/MAC amit beregisztráltam a synohoz? Estleg ütközés van.. lehet a syno "blokkolja" emiatt a szervert? Mondjuk akkor a letöltést se engedné gondolom.

Reinstallt hogy csináljam?

vezérlőpult > rendszer visszaállítás?
vagy boot menüből válasszam a reinstallt, csak előtte a pendrivon írjam át a SN/MACet?

SN/MACet átírhatom ugy is h bent van a gépben vagy ki kell vennem?

esetleg próbáljam meg elsőnek a elsőt?

(#3190) bupemko válasza Hooper (#3189) üzenetére


bupemko
senior tag

Én sose variáltam még SN/MAC-et QC miatt, simán free no-ip ddns-t használok, amire nekem kell arra elég. Ebben én sajnos nem tudok segíteni.

(#3191) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Úgy látom frissítés érkezett: 5.2-5644.

(2015/10/29)
What's New
This update includes all bug fixes as well as security fixes in the previously released critical updates since DSM 5.2-5592.
Fixed Issues
Improved stability of FTP connections.
Improved stability when copying large files on DS216play.
Improved general stability of NTP service.
Supports Data Scrubbing for iSCSI LUN (Block-Level) in Storage Manager.
Improved the stability of encrypted backup in models with ARM processors.
Improved general stability of Btrfs file system.
Increased the connection limit for Log Receiving in Log Center.
Upgraded PHP to 5.5.30 to address multiple vulnerabilities (CVE-2015-5589, CVE-2015-5590, CVE-2015-6834, CVE-2015-6835, CVE-2015-6836, CVE-2015-6837, CVE-2015-6838, and CVE-2015-3152).
Fixed an issue where a DSM critical patch could not be manually uploaded when the system was in a Hybrid HA cluster.
Minor bug fixes.

Még nem mertem felrakni :U .

(#3192) Essejó válasza Hooper (#3189) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Én az ősi módszer híve vagyok :) Ha nem laktad még be nagyon, az az nem raktál rá semmi pótolhatatlant, akkor tegyél be egy GPartedLive-t és törölj mindent aztán kezd elölről. A letöltésekkel és mindent tiszta lappal kezdj elölről. Egyébként a SynologyAssistant mindent rendben megtalált és azzal telepítetted?
Az Isolinux.cfg-t ne a gépben szerkeszd, nem is tudom mivel érnéd el a DSM alatt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3193) devil-k válasza Jim74 (#3191) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt a Xpenology oldalán láttad?

- mozi bolondéria -

(#3194) fogtunder válasza devil-k (#3193) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez még csak DSM update, boot image ahogy látom még nincs hozzá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3195) Jim74 válasza devil-k (#3193) üzenetére


Jim74
nagyúr

A DSM jelzett. Ehhez új boot image kell?

(#3196) chemand


chemand
tag

Most telepítettem fel a Xpenology-t az új, épített NAS-ra. Az alaplap egy Asrock N3150-ITX melyen egy integrált 4 magos intel N3150 processzor van. Ennek ellenére a Xpenology egy INTEL Core i3-4130 típusú 2 magos CPU-t ír. :F

Foglalkozzak ezzel? Számít ez valamit?

(#3197) fogtunder válasza Jim74 (#3195) üzenetére


fogtunder
nagyúr

általában az ilyen verzió váltásoknál szokott kelleni új boot image.

(#3196) chemand: ha egyébként működik rendesen ne foglalkozz vele. gondolom a Syno még nem épített erre a procira NAS-t és nem ismeri, de AMD-ken is simán fut, olyan gyári termék meg sose volt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3198) Jim74 válasza fogtunder (#3197) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, akkor inkább nem birizgálom :DDD

(#3199) Hooper válasza Essejó (#3192) üzenetére


Hooper
őstag

Igen a telepítés rendben ment.
Minden hibátlanul működött az első kikapcsolásig.
Azután elvesztette a netet... vagyis a download center kivételével. az ment.
De távoli elérés, frissítés, MyDs funkciok megyitásánál azt írta h nincs net.

cfgt lehet szerkeszteni. File station > usb > ott a cgt megnyitás wordpaddel. A pendriveot nem rejtettem el.

(#3200) chemand válasza fogtunder (#3197) üzenetére


chemand
tag

Egyelőre úgy tűnik, hogy minden OK, úgyhogy nem fogok vele foglalkozni. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.