Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) DJ. Ru$y válasza Dragon27 (#3400) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, nem arra tervezték, hogy fizikai szerverként használjuk. Végül is.

Nyilván lehet, mielőtt félreérted az iróniát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3402) Dragon27 válasza DJ. Ru$y (#3401) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem hiszem hogy nekifognák :) ez tetszik hogy a VBox-ban lehet legalább kísérletezni :R

(#3403) zserrbo válasza Essejó (#3398) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Amikor ide írtam, még nem írtál a másik topicban :) De megnéztem én ezt már próbáltam, hogy nem a DHCP-s kiosztást próbálom, de nem lett jó. Néztem a te korábbi hibádat, olyat nekem is írt, de azt hiszem nem jól cisnáltam meg a bridge-et és amiatt volna.

szegedilaci: Linux 2.4 (64bit) re raknám fel, ahogy a leírásokban is szerepel. A VirtualBoxból az 5-ös legfrisebb verziót és a XPEnoboot_DS3615xs_5.2-5592.2 -ös képfájlt használva raknám fel ezt:
synology_bromolow_3615xs.pat

[ Szerkesztve ]

(#3404) Essejó válasza Dragon27 (#3400) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen, az itt beszélgetők 99,9%-a úgy használja. Általában HP Proliant Mikroszerverre vagy ITX alaplapos gépre telepítik.
De elmész a lap tetejére és kinyitod az összefoglalót, akkor sok kérdésedre egyből választ is kapsz.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3405) Dragon27 válasza Essejó (#3404) üzenetére


Dragon27
senior tag

Köszi

(#3406) hemaka válasza Dragon27 (#3400) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én pl egy kibuherált HP notebookra tettem fel és tökéletesen megy. :D

(#3407) Mezga Aladár válasza hemaka (#3406) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ütős lehet a sebessége! :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3408) Essejó válasza hemaka (#3406) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ezért írtam, hogy általában, végül is bármilyen kétmagos procit tartalmazó gépre fel lehet tenni. Igazság szerint x86 os gépre is, csak azt a verziót (Xpenoboot) már régóta nem frissítik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3409) nemurea válasza Mezga Aladár (#3407) üzenetére


nemurea
aktív tag

Én a default tapasztalatot a saját Atom procis XPEnology-mmal szereztem. Nemrég került a családba egy igazi Syno, DS215j, én lőttem be. Első szemöldökráncolás: jééé, ez ilyen lassú...? :DD

(#3410) hemaka válasza Mezga Aladár (#3407) üzenetére


hemaka
nagyúr

Olyan erős a CPU, mint egy J1900-as(csak C2D), ami bőven elég NAS-ba, 4GB RAM, 2x WD RED, 100/100-as nettel, teljesen jó. :D

(#3411) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék Xpenology-t telepíteni, de az elején, egyrészt nem teljesen világos, hogy az Excel tábláatban melyik típust kell kiválasztanom, másrészt a cfg fájlban 3x is van írva az a sor, ahova a mac-et kéne írni. Ilyenkor mindhárom helyre be kell másolnom ugyanazt?

Köszi!

(#3412) fogtunder válasza r3dsnake (#3411) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az aktuálisan elérhető legújabb bootloader ez alatt név alatt fut: DS3615xs 5.2-5644.1 x64

innentől a típus egyértelmű, a mac címet pedig rakd be mindhárom helyre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3413) Dragon27


Dragon27
senior tag

Még 1 dolog lenne a QNAP is lehet virtualizálni :F

(#3414) DJ. Ru$y válasza Dragon27 (#3413) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

XPEnology (Synology)

Ha lehetne sem tartozna ebbe a témába, én nem tudok róla.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3415) r3dsnake válasza fogtunder (#3412) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm! :) Még annyi kérdésem lenne, hogy az a pendrive, amiről futtatnám, arra fog telepíteni majd, meg arról futnak majd a konfigok is? Vagy az elsődleges merevlemezről? Van most egy SSD a gépemben, telepített oprendszerrel, ezt nem szeretném, hogy formázza.

Köszi!

(#3416) fogtunder válasza r3dsnake (#3415) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a pendrive csak a boothoz kell, a rendszer a HDD-ken van (mindegyiken). elvileg nem nyúl semmihez, amit nem mondasz neki, de ha tutira akarsz menni, vedd ki az SSD-t a gépből.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3417) Mezga Aladár válasza hemaka (#3410) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aha, a redeket hogy raktad rá? A lan pcix hidra csatlakozik?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3418) gabyka válasza Mezga Aladár (#3417) üzenetére


gabyka
aktív tag

Optika helyére esetleg vinnyogót? :)

(#3419) r3dsnake válasza fogtunder (#3416) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, akkor az lesz a tuti. Itt is érvényes (mint általában linux alapú cuccoknál), hogy az NTFS sokkal lassabb, mint az ext? Bocsi a sok kérdésért. :)

(#3420) Dragon27 válasza DJ. Ru$y (#3414) üzenetére


Dragon27
senior tag

mind1 csak nem tudom hogy keressem XPEQNAP :DDD nem kérdeztem semmit :)

(#3421) r3dsnake válasza r3dsnake (#3419) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Na eljutottam a telepítésig, kapott egy másik vinyót, azonban nem tudom sehogy ezt a kötetet felcsatolni/formázni. Mindig azt írja, hogy "Connection failed, check your network config".

Nyilvánvalóan a hálózati beállítások jók, és nem is értem a hdd formázásához mi köze ennek.

Köszi!

(#3422) hemaka válasza Mezga Aladár (#3417) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyik a gyári HDD helyére ment(sata), a másik az ODD helyére opticalbay-jel(szintén sata).
De hogy azok hogyan csatlakoznak, lövésem sincs. Adattárolásra van, meg webszerver, aztán annyi.

(#3423) Mezga Aladár válasza hemaka (#3422) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen a webes felület gyors, de mennyit tud pl sambán írni/olvasni hálózatról?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3424) Mahatma89


Mahatma89
tag

Sziasztok.
Tegnap építettem egy NAS-t (Asrock E350M1/USB alaplappal), de teljesen elakadtam a DSM telepítésével.
Bármit próbálok folyton elszáll a Synology Assistantban az Installing DSM-nél 14%-nál a következő hibával:

"Failed to update the file. The file is probably corrupt. ....blabla..... Please configure your router to forward port 23 to DiskStation and contact Synology online support."

Utoljára a XPEnoboot_DS3615xs_5.2-5592.2 -bootal és DSM_DS3615xs_5592 -el próbáltam, de már próbálkoztam régebbiekkel is hátha. Már direktbe összekötöttem a két gépet lannal, hogy a router se keverjen be. Tűzfal kikapcsolva,vírusirtó nincs.

Ha Assistantból rákapcsolódok és úgy próbálom akkor pedig 56%-nál az Installin DiskStation Manager állapotnál hasal el a telepítő a következő hibával:

Failed to install the file. The file is probably corrupted. (13) :W

Végigolvasgattam a fórumot, googlezgattam is de egyelőre semmi megoldást nem találtam. Valami ötlet?

(#3425) AiRLAC válasza Mahatma89 (#3424) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ugye nem valamelyik Update file-al próbálkozol, hanem a main release-sel?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3426) Mahatma89 válasza AiRLAC (#3425) üzenetére


Mahatma89
tag

Igen a main-el próbálkozom (192 MB).

Virtualboxon már sikerült belőnöm, csak most élesbe valami nem ok.

[ Szerkesztve ]

(#3427) hemaka válasza Mezga Aladár (#3423) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincs lan halozat, only wlan. Ott meg azt a 10-11megat at tolja siman.

(#3428) lafaty80 válasza Mahatma89 (#3424) üzenetére


lafaty80
őstag

Csá :) Na, nekem fordítva van ez, realHWen tudom telepíteni, de virtuális környezetben kapom ezt a hibát.

Ahogy nézem kihagyja a hdd format-ot, azt szándékosan hagyod ki, vagy már a hiba része?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3429) Mahatma89 válasza lafaty80 (#3428) üzenetére


Mahatma89
tag

A Formating system partion le szokott futni, a képen valamiért éppen nem (n. próbálkozásra), de a Formating data partition-t mindig átugorja.

Közben rájöttem mikor hagyja ki. Ha próbálom a clean installt de hibát dob és nyomok egy restartot a NAS-ra akkor a következő bootolás után már az Assystantban nem Not installed, hanem költöztethető állapotba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#3430) Essejó válasza Mahatma89 (#3429) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Web Assistantal is próbáltad már megkeresni? Anno nekem az tolta át a telepítést VBoxon.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3431) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

ITT látszik a problémám. Egyrészt nem enged kötetet formázni valami connection hibára hivatkozva, másrészt jobb oldalt az értesítéseknél azt írja, hogy minden kötetet lecsatolt valami miatt.

Van ötletetek mi lehet a gond?

Sőt. SSH-n nincs jogom semmihez.

[ Szerkesztve ]

(#3432) Essejó válasza r3dsnake (#3431) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ez a lecsatolós probléma általában frissítésnél szokott előjönni. néhány hard reboot szokott lenni a gyógyszer.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3433) r3dsnake válasza Essejó (#3432) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem frissítettem, most telepítettem először Xpenology-t a weboldalon lévő DSM image fájllal.

(#3434) Mahatma89


Mahatma89
tag

Úgy fest sikerült felerőszakolni rá a rendszert. Annyi kompromisszumot kellett kötnöm, hogy nem a legfrissebbet, hanem az 5.1.5022-őt. Azt is csak úgy, hogy átraktam az asztali gépembe a merevlemezt és azon keresztül bootoltattam be. (Ha a legfrissebb XPEnobootal próbáltam akkor miután kiválasztottam a bootmenüből az Install/Upgradet csak fekete képernyő fogadott, 3 pendrivral is próbáltam az összes létező USB porton.) Miután felment rá a DSM visszapakoltam a NAS-ba a lemezt, azóta működik.

Amit viszont így nyolcvanadik próbálkozásra kifelejtettem az az isolinux.cfg file átírkálása...
Tudom ezt valahogy utólag orvosolni anélkül, hogy az egészet előröl kezdeném? Vagy meg lehet valahogy máshogy is oldani, hogy működjön a Quick Connect és társai?

Frissítésre esetleg nincs valami alternatíva, vagy ötlet?

(#3435) lafaty80 válasza Mahatma89 (#3434) üzenetére


lafaty80
őstag

Pendrive ki, cfg file-t módosít, pendrive vissza, restart :)

anno: én már a holdon is vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3436) Möhe válasza fogtunder (#3396) üzenetére


Möhe
addikt

Bocsánat!!!
Nem volt számomra egyértemű a művelet. Leragadtam a verzióknál.
Viszont az miért van, hogy a nas nem képes a routeren beállítani a portokat? Nem éri el a hálózaton! Telefonra nem tudok a DSFile-al letölteni, elfogadja a műveletet, de nem tölt le a telóra.

(#3437) DJ. Ru$y válasza Möhe (#3436) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tegnap cseréltem router-t, az új router-ben nem tudott nekem sem portot nyitni, kézzel kell. Belépsz a DSM-be, Vezérlőpult, Külső hozzáférés, Router beállítása itt megtalálod a portokat, amiket ki kell nyitnod kézzel a routered-ben. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3438) Möhe válasza DJ. Ru$y (#3437) üzenetére


Möhe
addikt

A cuccok 1 éve össze vannak hangolva. 2 hete hirtelen megmakacsolta magát a router (Tp 4300wrd)!

(#3439) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok!
SOS segítségre lenne szükségem.
kb. 2 órája rá vettem magam, hogy frissítsem az 5592-t 5644-re.
Nem először csinálom már, neki is kezdtem a szokásos módon.
Új bootloader letölt az alternatív helyről. hozzá tartozó DSM letölt.
Be bootolt a rendszer (HP Microserver Gen8), install/Upgrade kiválaszt, letöltött dsm-et telepítettem költöztetéssel.
Minden rendben ment, újra indult, viszont azóta semmi.
újraindítás óta nem lehet elérni egyik hálókártyát sem.
Synology Assistant nem látja.
Gondoltam összetojta magát a pendrive.
Újra neki estem, csináltam másik bootlodert, de hiába választom ki az installt, mikor végig szalad, már nem azt írja ki, hogy DiskStation, hanem az előzőleg általam megadott HomeServer nevet.
Kíváncsiságképpen csináltam 5592.2-es bootloadert is, azzal minden rendben menne, de arra meg márnem lehet telepíteni az 5592-es dsm-et, mivel már föl van rá téve az 5644! :(
Volna valakinek valami jó ötlete? Mert szükségem lenne minden fájlomra és beállításomra is!!!
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

(#3440) fogtunder válasza Möhe (#3438) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudom, ez miért lehet, az én ASUSaimmal se nagyon boldogult, de én amúgy is szeretem manuálisan megadni a nyitott portokat, nem tart sokáig.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3441) DJ. Ru$y válasza fogtunder (#3440) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ASUS-nál nagyon finnyás a pontos szoftver verzióra, ha nincs benne a pontos FW az EZ Internet listában, akkor nem tud mit csinálni, én is ASUS-ra cseréltem és a legújabb szoftvert nem ismeri. EZ Internet szerint sikeresen kinyitotta az összes portot, ja, de mikor meghívtam a DDNS-t máris csak az ASUS felülete jött be, aztán kezdhettem nyitogatni kézzel én is.

dc.tacsi
Mindenképpen az utolsó boot kell a pendriveodra, mac-et és serial-t írtál át? Próbáld meg esetleg, hogy nem írod át. Nézd meg, hogy a monitoron mikor bebootol mit ír ki a szerver esetleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3442) dc.tacsi válasza DJ. Ru$y (#3441) üzenetére


dc.tacsi
tag

Sajnos már minden próbáltam!
Csak az első alkalommal írtam ár a SN--t és a mac-et, utána nem.
Ha a monitort nézem, akkor végig fut a boot és utána írja, hogy homeserver login:
Szóval elméletileg minden rendben van, de gyakoratilag meg nem.... :(
Ha minden igaz, akkor a router is kiosztja neki az IP címet, szóval sehogy sem értem! :(
Ha máshogy nem jön össze, akkor megoldom a beállítások visszaállítását, viszont a fájljaimra mindenképpen szükségem van.
Valahogy van arra megoldás, hogy úgy rakjam vissza tiszta telepítéssel az előző rendszert (5592) hogy a fájljaim meg maradjanak?

(#3443) DJ. Ru$y válasza dc.tacsi (#3442) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nézd meg a routeredben, hogy tényleg kiosztja-e neki a címet, mert, akkor elvileg már él a szerver, router logban van-e bármilyen forgalom azon az IP-n. Szerver BIOS-ában nézd meg, hogy mi a helyzet a LAN-okkal.
Pingeld meg parancssorból a szerver IP-jét, ha kapott IP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3444) dc.tacsi válasza DJ. Ru$y (#3443) üzenetére


dc.tacsi
tag

most néztem, sajnos nem oszt neki IP-t (nem tudom pingelni...)

(#3445) dc.tacsi válasza DJ. Ru$y (#3443) üzenetére


dc.tacsi
tag

viszont még egyszer kipróbáltam, 5592.2-es bootloaderrel frankón osztja az IP-t! menne is ha lehetne telepíteni a dsm-et

(#3446) DJ. Ru$y válasza dc.tacsi (#3445) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

5 percen belül használd a szerkesztést!

És, ha letöltöd még egyszer, máshova (esetleg máshonnan) az új bootloader-t, csinálsz egy teljes formázást a pendrive-ra, majd utána csinálsz belőle boot-olható pendrive-ot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3447) dc.tacsi válasza DJ. Ru$y (#3446) üzenetére


dc.tacsi
tag

azt is próbáltam, de semmi.
Most rá nyomtam a debug opcióra, akkor meg az Assistant-on belül meg vannak az IP címek, de csak azt írja, hogy szolgáltatások indítása! :(

(#3448) Mezga Aladár válasza dc.tacsi (#3447) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A gép konzolján nezd meg milyen ip t kap.
ifconfig

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3449) dc.tacsi válasza DJ. Ru$y (#3446) üzenetére


dc.tacsi
tag

Valaki lát esetleg valami nem oda valót a képen?

(#3450) dc.tacsi válasza Mezga Aladár (#3448) üzenetére


dc.tacsi
tag

közben föl fedeztem még valamit.
mikor bebootol, utána pár másodperc múlva le is fagy
A konzolhoz sem tudok semmit beírni... :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.