Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) batai15 válasza Viktor0610 (#2944) üzenetére


batai15
félisten

Meg a custom rom usereket :P

(#2952) ronin79 válasza Viktor0610 (#2949) üzenetére


ronin79
őstag

Ha de itt mindenki BL nyitással indít :)

(#2953) Pubszon válasza ronin79 (#2948) üzenetére


Pubszon
veterán

Elég volt belakni, ezért nem szeretek telefont sem cserélni, nemhogy ROM-ot...
Így persze hogy várom, én használom a telefont, nem szórakozok vele ROM cserélgetéssel. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2954) ronin79 válasza Pubszon (#2953) üzenetére


ronin79
őstag

Ismerős szitu :) én már az eu devről is leálltam, nem kell a heti frissítés (persze ennél a telónál egyelőre nem is játszik). Nagyon minimálista user vagyok már, alap dolgok működjenek és elég. Nyitottam anno BL-t mert mégis root meg stb de szinte fölösleges romolni, aosp romokból vlmi hiányzik (szubjektív) vissza miui, annyi előnye BL nyitásnak h már 12-t használom.

(#2955) Pubszon válasza ronin79 (#2954) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is ROM-oltam, majd arról leálltam, de BL-t nyitottam 1-2 dolog miatt, de arról is leálltam.
Jó nekem a gyári rendszer. :)
Így is napok míg belakom, visszaállítom. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2956) ronin79 válasza Pubszon (#2955) üzenetére


ronin79
őstag

Na akkor dettó :) Simán elvagyok a gyárin, amire nekem kell megteszi.

(#2957) Mclarenöcsi


Mclarenöcsi
tag

Sziasztok!Sikerült betörnöm a telefon kijelzőjét.Esetleg van itt valaki Miskolcról akit tudna nekem segíteni,hogy hol lehetne kicseréltetni?

(#2958) Winnie The P válasza Mclarenöcsi (#2957) üzenetére


Winnie The P
őstag

[link]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#2959) Dexter68


Dexter68
addikt

mindenki azon nyafog, hogy nem jön a MIUI 12, velem meg az történt tegnap, hogy kirándulás közben jelzett a teló, hogy rendszeralkalmazást frissítene (asszem a képernyővetítés vagy miaretek volt). Gondoltam, ha hazaérek, majd frissítem. Este nézem, eltűnt... de nem frissült, még az előzményekben sincs nyoma...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2960) Trooper82


Trooper82
senior tag

Én nem rakom a török miii 12- t , pár napot kibírunk már. :) Aki feltette mit tapasztalt, mire számíthatunk? Bugos, vagy annyira nem?

(#2961) Oldman2 válasza Dexter68 (#2959) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam a Képernyőfelvevő frissült legutóbb, most 1.8.0 a verziója.

(#2962) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Gyári romon meg tudom azt oldani, hogyha nem a gmail klinest szeretném használni gmail fiók szinkronizálásához, akkor a gmail klienst letiltsam?
Konkrétan van outlook-os fiókom és gmail-es is és az outlook appal szeretném mindkét fiókot szinkronizáltatni és a gmail appot nem szeretném használni.

(#2963) ronin79 válasza Trooper82 (#2960) üzenetére


ronin79
őstag

Egy hét használat alatt semmi bosszantó hibát nem tapasztaltam, eltekintve 1-2 szépséghibától. Beállítások menüben megmaradt az aod kapcsolóval együtt, holott nem amoled típus, úgyhogy egy fölösleges menü pont.

(#2964) Trooper82 válasza ronin79 (#2963) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi. Ez jól hangzik.

(#2965) erzol válasza Jim74 (#2962) üzenetére


erzol
őstag

Nálam a gmail-es fiók át van irányítva hotmailre. Outlook-ot használom, a gmail app minden értesítését tiltottam, igy nem zavar.

(#2966) Dexter68 válasza Jim74 (#2962) üzenetére


Dexter68
addikt

Simán le lehet tiltani a mail szinkronizálást a fiókoknál.
Én pont fordítva csináltam: van 3 gmail fiók, ebből egyet hagyok, hogy pittyenjen, meg bekötöttem a céges exchange fiókot is, az is értesít szépen.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2967) Jim74 válasza erzol (#2965) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, Dexter68 Neked is. :R

[ Szerkesztve ]

(#2968) kovacsit válasza Jim74 (#2962) üzenetére


kovacsit
tag

Kapcsold ki a Gmail szinkronizálást....

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#2969) Jim74 válasza kovacsit (#2968) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#2970) Rc46fi1 válasza Oldman2 (#2941) üzenetére


Rc46fi1
újonc

Baromságot írtam, elnézést. természetesen jack dugóra gondoltam.

(#2971) btibiii


btibiii
csendes tag

Van arra lehetőség (app vagy bármilyen megoldás), hogy amikor kettőt rákoppintok a képernyőre, akkor rögtön a feloldó minta jöjjön elő és ne előbb a képernyőzárat kelljen felhúzni?

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#2972) kanyi51 válasza btibiii (#2971) üzenetére


kanyi51
senior tag

Én úgy használom, hogy ----- Ujjlenyomat-arcfelismerés beállítva. Lezárt képernyőn 2 kopp és vagy az ujjam van a bekapcsolon, vagy nézem a képernyőt. És azonnal felold nem kell várni semmiire nem tologatok semmit, egyből a főképernyőn vagyok.
Félre értettelek, bocs

[ Szerkesztve ]

(#2973) btibiii válasza kanyi51 (#2972) üzenetére


btibiii
csendes tag

Köszi, de nekem feloldó mintás akcióra kellene megoldás.

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#2974) erzol válasza btibiii (#2973) üzenetére


erzol
őstag

Fejlesztői beállításokba állítsd be ezt :

Én nem használok képernyőzárat, de hátha segít.

(#2975) btibiii válasza erzol (#2974) üzenetére


btibiii
csendes tag

Köszi!

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#2976) Viktor0610 válasza btibiii (#2975) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam ez nem segített.
Neked igen?

Samsung Galaxy A54

(#2977) btibiii válasza erzol (#2974) üzenetére


btibiii
csendes tag

Ezzel csak egy baj van hiába állítom be, amikor kilépek a fejlesztői menűből minden visszaáll az eredeti helyzetbe.

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#2978) aprokaroka87 válasza btibiii (#2977) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vélhetően valami biztonsági illetve az esetleges véletlen érintések miatt van így ki találva.

Nekem pl RN7 esetén " szürke " az egész rész.

Lehet csak akkor mükődik rendesen ha nincs semmilyen kód, minta, jelszó beállítva.

(#2979) Henker2 válasza Oldman2 (#2892) üzenetére


Henker2
addikt

Köszi szépen!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2980) Dévidzon


Dévidzon
tag

Akksi merítés miatt hívták vissza a MIUI12-t.

(#2981) Viktor0610 válasza Dévidzon (#2980) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Imádom a Xiaomit! :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2982) Dévidzon válasza Viktor0610 (#2981) üzenetére


Dévidzon
tag

Én is ;)

(#2983) Upo válasza Dévidzon (#2980) üzenetére


Upo
addikt

Legalább visszahívták. Ha hagyták volna, akkor azob menne a fröcskölés. Ilyen várakozások mellett nem biztos hogy sok gyártó bevállalta volna, az én szememben ez inkább pozitívum.
Majd kiadják amikor kiadják.
Egyébként mi az a tudás a miui12-ben ami miatt ennyire be vagytok zsongva? Szívesen látnám mindenkinek a tételes listáját. De más is legyen rajta, ne csak az "olyan szépek az ikonok". :D

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2984) Dévidzon válasza Upo (#2983) üzenetére


Dévidzon
tag

Fogalmam sincs, én kb. lesz@rom, csak épp most olvastam. Nekem hál' Istennek egyik verzión sem nagyon volt gondom, ez az utolsó 7-es meg teljesen jó. Szóval én a higgadt, rutinos MIUI júzer vagyok, általában tudom mit hol kell keresni. :))

(#2985) Phobion válasza Dévidzon (#2980) üzenetére


Phobion
őstag

Jó olvasni/hallani még ilyet 2020-ban! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2986) prehistoric


prehistoric
csendes tag

Sziasztok!
Samsung rendszerről váltottam Redmi note 9 pro készülékre. A rendszer nagyon fürge, a kamera által készített kép és videó számomra több,mint jó, nagyon elégedett vagyok vele. A telefon mérete brutális, de élvezem a nagy kijelző adta előnyt, tekintve, hogy sokat nézek videót, sokat olvasok a telefonon, emiatt kellett ekkora készülék. Amoledről Ips-re átszokni nem egyszerű, ez számomra nagy hátrány. Betekintési szög, fényerő elmarad, de igyekszem megszokni. Vannak nálam is hibák, amiket próbálok megoldani, esetenként megszokni. Ilyen az, hogy okosóra és bluetooth fülest egyszerre használva néha nem jön adat wifin keresztül (max 5 mp, így annyira nem gáz, de tud zavarni), az automatikus elforgatás nem csak hogy túl érzékeny, de önálló életet is él, sok app a megnyitásakor elforgatva nyílik meg, így ez kikapcsolva marad. Gesztusvezérlés is túl érzékeny, ráadásul youtube alatt teljes képernyőn nem tudom felhúzni az ajánlott videókat, inkább sikerül beletekerni a videóba, ez kiidegel, így most próbálkozom a gombos megoldást használni. A Miui rendszer mindenképp megszokást igényel, de azt hiszem, jóban leszünk egymással.
Elolvastam a korábbi beszélgetéseket, igy sikerült többek közt a poco launchert feltenni, köszönöm a sok okosságot nektek, hasznos ez a fórum.
Részemről mindenképp ajánlott készülék.
További szép estét

(#2987) Henker2


Henker2
addikt

Tettem a telóba, egy 128 gigás memkarit. Most azt irja a telefon, hogy az alapból 64giga belső 128. "hova lett a 64 giga? "
Illetve, most amiket készitek képeket, nem látom a galériában , mióta benne van a memória kártya.
Segitsetek

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2988) crok válasza Henker2 (#2987) üzenetére


crok
nagyúr

Mikor beletetted azt kérdezte, hogy külön kártyaként/tárolóként akarod-e használni vagy adaptált kártyaként - na, itt a másodikat választottad, és nem azt, hogy külön kártyaként, jól mondom?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2989) Henker2 válasza crok (#2988) üzenetére


Henker2
addikt

Az lehetséges. És ez mit is jelent?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2990) crok válasza Henker2 (#2989) üzenetére


crok
nagyúr

Nagyon pongyolán fogalmazva és a végtelenségig egyszerűsítve: a "belső tárhely" helyett file, kép, video, egyéb tárolásra most az SD kártya van használva és formázva. Erre Marshmallow óta van lehetőség. Kicsit bővebben olvashatsz róla: [1] [2] [3] [4] [5] [6] Így most az appok teljesen mehetnek a /data-ra (ami egyébként 64GB-s változat esetén 45GB), minden ami file, kép, video, egyéb amit rámásolsz az majd tulajdonképp az SD kártyán lesz tárolva (minden, ami alapesetben a /data/media-ra kerülne, ami a /storage/emulated/0-ban "belső tár" néven érhető el). Ez nem feltétlen nagyon rossz, főleg ha a microSD elég gyors (mondjuk U3), pl. nem MBR lesz rajta hanem GPT, eleve EXT4-re lesz formázva és titkosítva lesz (ha nem volt megadva semmi akkor az alapértelmezett default_password-el) és így nem lesz gond a nagy file-ok mentése sem (exFAT támogatás nélkül, ami ugye csak mostanában (2019 Aug vége [1] [2]) lett megnyitva nyílt forrásúra és még kevesen teszik be a gyári kernelbe natívan (eddig licenszdíjat kellett fizetni a használatáért a gyárónak..)).
A kérdés után mikor formázásra került sor akkor megkérdezi hogy áttegyen-e mindent a belső tárból a kártyára. Ez lement már? Restart volt azóta? Vagy lehet épp közben..? Azt mondod nem látszanak a képek - de pl. filekezelővel látszik a tárhely DCIM/Camera könyvtárában hogy ott vannak a képek? A kamerával ha csinálsz képet akkor látszik hogy megcsinálta, ott legalább látszik? A filekezelőben látszanak a file-ok a tárolóban? Bármi?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2991) Trooper82 válasza Dévidzon (#2980) üzenetére


Trooper82
senior tag

A miénket hívták vissza? Van valami új időpont?😂
Nem erdekelne annyira, csak már rég custom romon lennék ha nem erre várnék, hogy hátha jó lesz. Mondjuk inkább várok csak ne legyen bughalmaz.

Vicces az előző teló redmi note 8t már ott hasít rajta a miui 12 problémamentesen. :)

(#2992) ronin79 válasza Dévidzon (#2980) üzenetére


ronin79
őstag

Nem tudom ez a hír mennyire releváns, bizti valahol megjelent de személyes tapasztalat alapján nem veszem észre h jobban merülne az akksi miui12 alatt mint miui11-en vagy bármelyik aosp romhoz képest amit az utóbbi időben használtam. Töltöm kb. így is kb 2-3 naponta. Bizti valakinél vannak jobb eredmények is, de nálam az akksi az utolsó dolog amit szem előtt tartok :)

(#2993) Viktor0610 válasza ronin79 (#2992) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a feltelepített appoktól is függ a jobb/ugyanolyan/rosszabb akkuidő MIUI 12 alatt.

Samsung Galaxy A54

(#2994) ronin79 válasza Viktor0610 (#2993) üzenetére


ronin79
őstag

Lehet van benne valami, én nem vagyok vlmi hardcore user, 20-25 saját appom van és többnyire böngésző, hívások, messenger ami napi használatban van, még óra, autó sincs napi szinten csatlakoztatva és jobbára wifi nem mobilnet ami fut. Nem kizárt h van vlmi hiba, de nekem nem tűnt fel h merülne jobban az akksi. Épp ezért, többség még miui11en fütyül, lehet náluk 20% az én majd 40emhez képest, ezért toltam egy screent az akksiról hátha mégis :D

(#2995) Oldman2 válasza ronin79 (#2992) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez a visszavont török MIUI12 ROM?

(#2996) ronin79 válasza Oldman2 (#2995) üzenetére


ronin79
őstag

Nem látom h visszavonták volna. V12.0.2.0.QJZTRXM

(#2997) Oldman2 válasza ronin79 (#2996) üzenetére


Oldman2
veterán

Előzőleg írták, vagy csak én értettem félre.
:F

Ma délután letelik a számomra kimért 168 óra.
:C

[ Szerkesztve ]

(#2998) ronin79 válasza Oldman2 (#2997) üzenetére


ronin79
őstag

Azt hiszem a kolléga azt az EU vagy global verzióra írta.
Akkor romolhatsz :) van választék aosp, eu dev miui11 vagy 3 miui12 közül is.

[ Szerkesztve ]

(#2999) Trooper82 válasza ronin79 (#2996) üzenetére


Trooper82
senior tag

A 12.0.2.0 már a javított.

(#3000) Trooper82 válasza ronin79 (#2998) üzenetére


Trooper82
senior tag

Van már működő twrp meg minden adott? Korábban úgy tudom gondok voltak. Na utánanézek lehet jöhet valami aosp féle..

Mauronofrio TWRP kell?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.