Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) psg5 válasza crok (#2644) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Ezzel lett Volte állítási lehetőség :) Kikapcsoltam.

F.K.T.

(#3052) Oldman2 válasza ronin79 (#3050) üzenetére


Oldman2
veterán

A Téma app összeomlása után ennyi a "log". Nekem semmit se mond.

java.lang.RuntimeException: An error occurred while executing doInBackground()
at android.os.AsyncTask$4.done(Unknown Source:27)
at java.util.concurrent.FutureTask.finishCompletion(FutureTask.java:383)
at java.util.concurrent.FutureTask.setException(FutureTask.java:252)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:271)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1167)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:641)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:919)
Caused by: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'java.lang.String org.json.JSONObject.getString(java.lang.String)' on a null object reference
at com.android.thememanager.h5.f$c.a(Unknown Source:29)
at com.android.thememanager.h5.f$c.doInBackground(Unknown Source:2)
at android.os.AsyncTask$3.call(Unknown Source:20)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:266)
... 3 more

A Hívásmenü látszólag hibátlan, nem látok benne semmi keveredést.

(#3053) Upo válasza Oldman2 (#3052) üzenetére


Upo
addikt

Neked is összeomlik? Azt hittem hogy én csűrtem el valamit, már gondolkodtam FR-en.
Egyszer sikerült értesítés hangot váltani, de csak a lista tetején levő elemre, gyors scroll és tapi. Kb. ezerötszázadikra sikerült az elszállás előtt befejezni, át is állította a hangot.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3054) Oldman2 válasza Upo (#3053) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan ez van nálam is...

(#3055) crok válasza Oldman2 (#3052) üzenetére


crok
nagyúr

Caused by: java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'java.lang.String org.json.JSONObject.getString(java.lang.String)' on a null object reference

Magyarra van állítva a nyelv? Angolra állítva is csinálja? Talán csak kiimaradhatott egy elem a nyelvi forrásból és amire hivatkozik az nem létezik? Talán innen jön a nullpointerexceltion / null object reference. Csak tipp, nálam angol nyelven van használva mindenk készülék, nincs ilyen gond.

Ha az alkamazás adataid + frissítéseit törlitek úgy mennie kellene a ROM eredeti (frissítetlen) alkalmazásával.. de APKMirror-ról le lehet szedni, max. talán csak arra kell figyelni hogy a ROM-hoz való legyen.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3056) Upo válasza crok (#3055) üzenetére


Upo
addikt

Ezeken már túl vagyok. Nem használ.
De benéztem a MiuiSystemUpdates csoportba és rákerestem a Themes-re. Találtam V1.6.2.9-global verziót. App adat törlés után ráfrissítettem, és működik. Végre tudtam cserélni értesítés hangot.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3057) crok válasza Upo (#3056) üzenetére


crok
nagyúr

Azért írtam az APKMirror-t mert ott is fent van ez a verzió, szept. 18-as feltöltési dátummal. Én a Security-t szoktam frissítgetni annak reményében hogy hátha normálisra faragnák végre dehát.. ez valahogy nem akar menni, nem is értem honnan jöhetett nekik ez az új design ötlet..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3058) Viktor0610 válasza crok (#3057) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én úgy olvastam valahol, hogy a design ugyan megmarad, de legalább visszahozzák majd, hogy ismét teljes merülési ciklust láthatunk, nem csak az utolsó 24 órát. :D
Az is valami, nem? :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3059) crok válasza Viktor0610 (#3058) üzenetére


crok
nagyúr

Persze, az is valami - én ha meg akarom nézni úgyis BBS-t használok, ha meg nagy a baj akkor Battery Historian. Meg úgy rémlik, hogy régen ha kikapcsoltad a MIUI optimalizációt akkor hozzá lehetett férni a sima Android akku statisztikához.. az azért elég fapados de legalább informatív. Annak egy része (a mobil jel / WLAN jel / GPS aktivitás / ébrenlét) most is elérhető és teljes ciklust mutat ha az új statisztikában átállítja az ember a Ranking-et Detail-re. Persze a *#*#INFO#*#* -ban is volt régen akku stat info (appok mennyi időt voltak futó állapotban pl..) de már most ez sincs. Régen minden jobb volt :DDD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3060) ronin79 válasza crok (#3055) üzenetére


ronin79
őstag

:C na ezért jó néha egy log és lehet egyszerűen is javítani :)

(#3061) Oldman2 válasza Upo (#3056) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy aprócska gond a Themes frissítésével:

Ami jelenleg fent van ez: 1.6.3.1
Amit én is letöltöttem mindkét helyről: 1.6.2.9-global (downgrade?)

A fent lévő adatait teljesen töröltem, bármelyik "új apk" telepítésekor ezt a rendszerüzenetet kapom:

Can't install system applications from unofficial channels

[ Szerkesztve ]

(#3062) Upo válasza Oldman2 (#3061) üzenetére


Upo
addikt

Érdekes. Nekem simán ráment.
Most uninstalláltam, és nálam is 1.6.3.1 a gyári (hiszen ugyanaz a 11.0.7.0 van fent).
De simán engedi az 1.6.2.9-global-t telepíteni. Telegram-ból is, total commanderrel is. Sőt, most kipróbáltam a china 1.8.7.0-t is, ráment az is az 1.6.3.1-re, de a ringtones ugyanúgy elszáll mint a gyárival.
Nem tudom mi lehet az oka hogy neked ilyent kiír. Vajon mi lehet a különbség?
Angol és magyar nyelven is "frissít". Miui optimalizáció nálam ki van kapcsolva, mást nagyon nem állítgattam csak a szokásost, reklámok ki, engedélyek megadva ahol kell.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3063) ronin79 válasza Oldman2 (#3061) üzenetére


ronin79
őstag

Downgrade egy dolog, az rendben lenne h nem engedi de a hiba amit kapsz az a miuis csomagtelepítőnél volt vlmikor.

Amúgy szintén cseh fórumból egy érdekes orvosság, kapcs. ki wifit, mobilnet vagy tedd repülőgép módba és úgy próbálj meg hangot beállitani :DDD
Néha nagyon jók a felhasználók által megosztott javítási tippek, speciel erre két hete nem jött válasz, úgyhogy lehet a tagnál működött vagy nem :DDD

(#3064) Oldman2 válasza ronin79 (#3063) üzenetére


Oldman2
veterán

A Themes továbbra sem települ, a jelenleg fent lévőt meg nem tudom eltávolítani. Pedig biztos megvan a módja (pláne, hogy van root).

Lehet, hogy a Csomagtelepítőt is frissíteni kellene?

A hang módosítása megy szépen, kikapcsolt Net mellett.
:C

[ Szerkesztve ]

(#3065) ronin79 válasza Oldman2 (#3064) üzenetére


ronin79
őstag

Eredeti hiba a hang módosítás volt, már legalább az működik :D
Mivel másnál nincs az a hiba az már talán nem rom specifikus lesz. Nekem másik telefon, másik eu romnál volt kb. még egy éve és már nem emlékszem hogy lett javítva.
Esetleg egy próba adb-n keresztül telepíteni, csak előtte a fejlesztőiben azt engedélyezni.
Vagy mivel rendszeralkalmazás, esetleg lecserélheted ott is root explorer vagy twrp fájlkezelőjével ha engedi.

[ Szerkesztve ]

(#3066) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy ezen a telefonon a hívások rögzítésére van-e beépített app, működik-e? Köszi a segítséget!
(a kérdés most nem arra vonatkozik, hogy a jogszabály egyébként mit tilt vagy nem tilt...)

(#3067) ronin79 válasza Soká (#3066) üzenetére


ronin79
őstag

Európai régióra szánt romban nincs. Ezért mókol akinek kell ez a funkció.

(#3068) Soká válasza ronin79 (#3067) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm!
A "mókolás" ez esetben - egyáltalán nem értek hozzá - azt jelenti, hogy rootolni kell a készüléket? Vagy mi mást?

(#3069) ronin79 válasza Soká (#3068) üzenetére


ronin79
őstag

Olyan romot kell feltenni amiben ez a funkció elérhető, tehát nem eu régiós vagy módosított mint pl. a xiaomi.eu.
Vagy egyéb hívásrögzítő alkalmazást telepíteni, de nem tudom ezek mennyire működnek.
Nekem Indonéziai rom van telepítve, ebben nincs letiltva a funkció. Az eus romokban google tárcsázó van, nem eu régió esetében miuis ami alapból tudja.

(#3070) Soká válasza ronin79 (#3069) üzenetére


Soká
senior tag

Nagyon köszönöm! (ez nekem kicsit magas...) 3-4 évvel ezelőtti gyári redmi ezt alapból tudta...

(#3071) Faby válasza Soká (#3070) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, csak azóta lett egy GDPR, ami miatt ezek kikerültek az európai piacra szánt telefonokból (ROM-okból)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#3072) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

feleségemnek ilyen telefonja van és az utóbbi időben elég sokszor megszakad a beszélgetés 10 perc után illetve sokszor ha hívják, akkor vagy ő nem hallja a másik felet vagy őt nem hallják. ma is 2x hívtam és egyszer sem hallott engem, de én hallottam. telefon újraindítás után megint jó lesz pár napig.
mi lehet a gond? 11.0.6-os EU rom van rajta.

(#3073) Viktor0610 válasza FNZ (#3072) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsold ki/be a VoLTE-t a készüléken, attól függően, hogy milyen állapotban van most.

Samsung Galaxy A54

(#3074) huberpe válasza FNZ (#3072) üzenetére


huberpe
aktív tag

én mi 9 lite-ot használok és nálam is ez volt a probléma a napokban, de ahogy Viktor0610 kolléga is írta, a volte kikapcsolása megoldotta (telekom egyébként).

(#3075) ronin79 válasza Viktor0610 (#3073) üzenetére


ronin79
őstag

Jó h a miui12 már nem szenved ilyen gyerekbetegségekben :D habár majd elválik, ha jön egy EU verzió kinél mi jön elő :DDD

(#3076) FNZ válasza Viktor0610 (#3073) üzenetére


FNZ
őstag

(#3074) huberpe neked is
köszi, kikapcsoltam, mert be volt kapcsolva, viszont a trékomál még nincsen engedélyezve.
kértem az bekapcsoltatását, de az kb 1 hónap lesz, mire aktiválják céges sim kártyán.

(#3077) huberpe válasza FNZ (#3076) üzenetére


huberpe
aktív tag

eddig egyébként frankón működött, csak pár napja bolondult meg.

(#3078) Glocky


Glocky
újonc

Üdv mindenkinek! Tudna valaki abban segíteni nekem, hogy adott a telefon Redmi Note 9 pro és adott hozzá egy Huawei watch gt. Bluetooth jel addig él a két eszköz között, míg a Huawei health alkalmazást be nem zárom, utána az óra kijelzőjén látszik, hogy a jel megszakad. Ha hagyom az alkalmazást háttérben futni akkor kb egy perc után szakad meg a kapcsolat. Ami még érdekesebb, hogy a Bluetooth eszközök között nem is találom az órát....🤔😭 A telefon új, az óra 4 hónapos eddig kiválóan működött! Amíg jel van, addig hibátlan minden.... Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni!

(#3079) Oldman2 válasza ronin79 (#3065) üzenetére


Oldman2
veterán

Ma reggel felmerült bennem, hogy ha (bármilyen módon) sikerülne feltennem a Themes appot, nem frissülne-é azonnal?

Merthogy a jelenleg fent lévő (hibásnak vélt) verzió újabb a letöltöttnél...

(#3080) huberpe válasza Glocky (#3078) üzenetére


huberpe
aktív tag

a huawei health app-al eljátszottad a szokásos miui okosságokat (autostart, akkuoptimalizáció, lakatolás)? :)

(#3081) ronin79 válasza Oldman2 (#3079) üzenetére


ronin79
őstag

Automatikusan úgyse frissül, jeleznie kéne h rendszeralkalmazás frissítés elérhető. Amúgy miért döntöttél a miui11 mellett ha van miui12 is ahol ilyen hibák nincsenek? Két hét használat után szinte megint új telefonod lenne :)

(#3082) Oldman2 válasza ronin79 (#3081) üzenetére


Oldman2
veterán

1. Még nem vagyok elég tájékozott ez ügyben.
2. Eddig nem tudok olyan funkcióról, ami számomra indokolná a váltást.
3. A legfontosabb számomra, megy-e MIUI12 alatt is a Hívásrögzítés? :K
4. Honnan tölthető le (megbízhatóan működő) MIUI12-es ROM?

(#3083) ronin79 válasza Oldman2 (#3082) üzenetére


ronin79
őstag

:D 2.-3. pl. Indonesia rom, működik minden amivel most mókolnod kell, tehát hívásrögzítés alapból mivel nem eu régiós a rom, így miuis tárcsázó van, nem google,csengőhang is állítható fc nélkül :)
Számomra pl. az eu rom amit használsz, nem kínál semmi ficsört amiért fekraknám, de ezt mindenki maga dönti el :) Én már lusta vagyok romolni, működjenek az alap dolgok amiket használok, meg már inkább a miui12 felhasználói felület volt megszokva és pixel experience után hiányzott pár miui ficsör, de fura lett volna már a miui11. Tehát ha pl. majd egyszer vlmikor jön az EU/Global verzió vagy xiaomi.eu miui12 nem hinném h lecserélem a mostanit amíg minden működik ahogy kell.
4. [link] reoverys verzió, ugyanúgy telepíted mint a mostani rendszert, de format data. Én a török verziót raktam először fel PE-re még twrp-ből így, aztán az indoneziait mert kellett a hívásrögzítés :) de ott van a fastboot verzió is.

[ Szerkesztve ]

(#3084) Oldman2 válasza ronin79 (#3083) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#3085) Oldman2 válasza ronin79 (#3083) üzenetére


Oldman2
veterán

Feltettem az Indonéz ROM-ot, végül Fastboot lett belőle, mert TWRP alól Data format és Install után System destroyed üzenetet kaptam, még a TWRP se jött be.

Kérdés, hogy MIUI12 alá a TWRP-t hogyan tudom felvarázsolni? Ugyanúgy mint 11 alá? Nem fog megint meghalni tőle a rendszer?
:W

Itt működik-e az alábbi módszer Windows alól?

fastboot.exe flash recovery twrp.img

[ Szerkesztve ]

(#3086) trebrona válasza Oldman2 (#3085) üzenetére


trebrona
nagyúr

fastboot flash recovery twrp.img

utána
fastboot boot recovery twrp.img

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3087) ronin79 válasza Oldman2 (#3085) üzenetére


ronin79
őstag

Minek a twrp? Akarsz mentést csinálni? Amúgy ugyanúgy telepíted mint korábban, de ha csak pl. Magisk miatt kéne fölösleges.
Amúgy milyen a miui12? Vagy már használtál másik telefon korábban?
Én talán a betűtípust cseréltem tavasszal egyből, beállítások menü fura volt elsőre, meg a kisegítő lehetőségek h lapozni kell a bekapcs.gomb megszakítja a hívást opciora :D

[ Szerkesztve ]

(#3088) Oldman2 válasza ronin79 (#3087) üzenetére


Oldman2
veterán

A Magisk miatt kellene. Csak ehhez miért felesleges?

Egyébként "jó", azaz semmi extra egyelőre. Megy...

Közben sikerült azt az állapotot elérni a fastboot -os TWRP telepítéssel, hogy CSAK a TWRP jön be, akkor is, ha a System-et indítanám. És most nem kéri be a titkosított Data jelszavát.

Úgy tűnik, kezdhetem a fastboot ROM felrakását előről. Kafa, hogy mostanra 99%-ban beállítottam rajta mindent.

[ Szerkesztve ]

(#3089) ronin79 válasza Oldman2 (#3088) üzenetére


ronin79
őstag

Ezért írtam h pl magisk végett fölösleges twrp-t felrakni. Nincs hivatalos verzió és pár funkció nem működik.
Ha magisk kell akkor magisk managert telepíteni és patch boot.img amit telefonra másolsz a fastboot romból.

Itt betallózod a boot.img majd a download mappában találsz egy magisk.patched.img-t amit pc-re másolsz és "fastboot flash boot magisk_patched.img" paranccsal telepítesz.
Utána fastboot reboot és rootolt a teló.

(#3090) Oldman2 válasza ronin79 (#3089) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, sikerült.
:R

(#3091) Pubszon


Pubszon
veterán

Most találtam Facebook csoportba.
Hasznos, gondoltam megosztom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3092) Viktor0610 válasza Pubszon (#3091) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez inkább a MIUI topikba lett volna jobb helyen, de köszi az infót.
Párat már tudtam/kikövetkeztettem. :K

Samsung Galaxy A54

(#3093) Oldman2 válasza Oldman2 (#3088) üzenetére


Oldman2
veterán

Harmadik nekifutásra összeállt az elvárt állapot. Jó ez az Indonéz ROM. :C

Jelenleg egy dolog "hiányzik" (ezt ráadásul a MIUI 11-ben is csak nemrég fedeztem fel), a beépített "Váltakozó háttérképek".
:DD

(#3094) ivopapus válasza Oldman2 (#3093) üzenetére


ivopapus
tag

Nálam működik tökéletesen.

(#3095) Oldman2 válasza ivopapus (#3094) üzenetére


Oldman2
veterán

Gondolom a "Váltakozó háttérképekre" érted.

Rákattintva, nálam az "Alkalmazásadatok" lap nyílik meg.
:K

(#3096) laracroft válasza Oldman2 (#3093) üzenetére


laracroft
aktív tag

Akkor most már van török, indonéz és orosz is.... csak a global nem...

IST 02:18 pm:
Xiaomi began rolling out the MIUI 12 update for the Redmi Note 9 Pro in Turkey and other regions have bagged the update as well. However, it’s yet to be released for the global models.
Responding to a user’s query regarding the availability of the update for global units, a Mi form mod did indeed say that this is a bit unusual since updates are often pushed to global units first but it will be released soon.

[ Szerkesztve ]

(#3097) ronin79 válasza Oldman2 (#3095) üzenetére


ronin79
őstag

Képernyőzáron sincs ikon a bal alsó sarokban? Válts regiót és úgy próbáld, pl. India :)

(#3098) crok válasza laracroft (#3096) üzenetére


crok
nagyúr

Én már múlt kedd-szerda-csütörtökön kiakadtam erre hogy ilyen képtelenség nincs a világon :D Tényleg már csak az EEA meg a Global nem kapott :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3099) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Most dobta fel, de egyiket sem tudom letölteni. Az értesítési sávban 2 iksz jelenik meg.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#3100) crok válasza Winnie The P (#3099) üzenetére


crok
nagyúr

Megerősítem. Nem tudom mi van ma a Xiaominál :D Nem csak nálunk nem megy ez se.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.