Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) ronin79 válasza Trooper82 (#3000) üzenetére


ronin79
őstag

Azt használtam én is, rom telepítés működik vele csak érdemes elolvasni az adott rom esetleges hibáit, működik-e nfc, stb.

(#3002) Trooper82 válasza ronin79 (#3001) üzenetére


Trooper82
senior tag

THX :R

(#3003) tysonn198810


tysonn198810
tag

Hali! Ezt a ne takarja le a beszéd hangszóró funkciót ki lehet lőni valahogy a telefonból? Rem idegesítő...
Ugyanitt, ha befejezem a hívást és elemelem a telefont a fulemtől, mit kell beállítani, hogy felvillanjon a kijelző és le tudjam rakni?

Köszi előre is

iPhone 14pro max

(#3004) crok válasza tysonn198810 (#3003) üzenetére


crok
nagyúr

Zseb mód? Beállítások -> Zárképernyő -> Zseb mód (legalul)

Viszont ha elemeled a füledtől és nem villan az érdekes. Van fólia a készüléken? Lehet takarja és zavarja a közelségérzékelőt, ezért a zseb mód ha be van kapcsolva azért írja hogy "ne takard el" mert azt érzékeli hogy le van takarva.. meg azért is nem villan fel magától.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3005) Oldman2 válasza ronin79 (#2998) üzenetére


Oldman2
veterán

EU dev hol van?

Csak Stable-t találtam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#3006) batai15 válasza Oldman2 (#3005) üzenetére


batai15
félisten

Mivel nincs China rom ,nincs dev rom sem. Nekünk csak stable van . Meg mokolt xiaomi EU

(#3007) ronin79 válasza Oldman2 (#3005) üzenetére


ronin79
őstag

Azt akartam én is felrakni mikor a telót vettem, mert gondoltam már abból van miui12, de sajnos nem támogatott még jelenleg sem, kolléga írja is miért. Úgyhogy ha mindenképp romot akarsz akkor xda aosp verziók vagy miui 12.

(#3008) Samus


Samus
addikt

Google névjegyzék helyett nincs valami épkézláb megoldás? Nagyon szerencsétlen szegény. Hiába keresek, nincs találat semmire. Ákos névre keresve kaptam Nagy Mária találatot...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3009) Faby válasza Samus (#3008) üzenetére


Faby
senior tag

True Phone.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=hu
Sajnos a hívásrögzítő funkciója root nélkül nem megy, amúgy - szerintem - a legjobb dualsimes tárcsázó és névjegy alkalmazás.
Full magyar támogatás a keresőben, és nagyon jól testre szabható.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#3010) batai15 válasza Faby (#3009) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#3011) Oldman2


Oldman2
veterán

Fent van a TWRP, a 11.0.5-ös xiaomi.eu ROM, mert ebben (még) van hívásrögzítés és a Magisk.

(#3012) Viktor0610 válasza Oldman2 (#3011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Xiaomi.eu ROM-okban mindig is volt/lesz hívásrögzítő.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3013) ronin79 válasza Viktor0610 (#3012) üzenetére


ronin79
őstag

Bármelyik romra telepíthetőek a miuis appok, ha valakinek nem jó a Google és hiányzik pl a natív hívásrögzítés.

(#3014) Viktor0610 válasza ronin79 (#3013) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez nem ilyen egyszerű.
Sok mindennel összefüggenek a MIUI-s appok, így sima APK-s telepítés után lefagyhatnak, nem működnek jól.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3015) ronin79 válasza Viktor0610 (#3014) üzenetére


ronin79
őstag

Tudom :DDD még nekem sem akarózik belefogni, két jar fájt kéne kicsomagolni és módosítáni a system/frameworkben de évek óta kiszálltam xda-ról, nem készítek már romot, kernelt, semmilyen modding :) Lusta vagyok és már nem érdekel az Android :)
Így inkább az egyszerűbb út, tegnapi indi rom, miuis appok a Google helyett és van tökéletesen működő hívásrögzítés meg magyar nyelv is :D

(#3016) Callahan89 válasza ronin79 (#3015) üzenetére


Callahan89
csendes tag

Az indiai verzió telepítéséhez kell mókolni valamit a telefonnal? Ha igen, utána fog működni az nfc fizetés? Köszi!

(#3017) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Azzal lehet valamit kezdeni, hogy ha beszélgetéskor jobban a fülemhez nyomom a telefont (gondolom ez miatt) akkor néha bekapcsol a lámpa vagy elindul a stopper ilyesmit nyomok meg gondolom a fülemmel.

F.K.T.

(#3018) ronin79 válasza Callahan89 (#3016) üzenetére


ronin79
őstag

Nyitott BL, twrp. A rom nem indiai, Indonézia. Nfc-t még ma nem próbáltam, de működnie kéne, ha mégsem majd jelzek.

psg5
Közelségérzekelő be van kapcsolva?

(#3019) psg5 válasza ronin79 (#3018) üzenetére


psg5
veterán

Hol találom? kereső nem adta ki a beállításokban.

F.K.T.

(#3020) ronin79 válasza psg5 (#3019) üzenetére


ronin79
őstag

Hívásbeállítások

(#3021) Winnie The P válasza Faby (#3009) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ez fizetős?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#3022) crok válasza ronin79 (#3020) üzenetére


crok
nagyúr

Neked most az indonéz van fent neki meg lehet az EEA vagy Global (bár nem említi) és szerintem akkor nála ilyen nem lesz, ilyen nálam sincs most az EEA-ban - alapból bevan kapcsolva és megy de kapcsoló nincs rá, én se találok sehol.. érdekes. A helye a Settings - Apps - System App settings - Call settings - Incoming call settings lenne.. de ott csak a Flip to silence + Quite ringer when lifted + Increasing ringtone volume + Flash when ringing opciók vannak. Amin van MIUI Dialer ott a MIUI Dialer - Settings-ből is elérhető ez a menü, a Google Dialer-ből nem.

@psg5: esetleg egy kalibrálás: a Tárcsázóban *#*#MIUI#*#* (*#*#8464#*#*) és a jobb felső sarok három pont menü Proximity sensor calibration pont: előbb tesztelteti veled (közelíteni a kezet vagy tárgyat) aztán a szürke Calibration gomb engedélyezett lesz, kalibráció után a 26-os Proximity sensor test-ben meg lehet megint nézni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3023) Upo válasza crok (#3022) üzenetére


Upo
addikt

Épp a jóelőbb csináltam én is a kalibrációt, a napokban többször volt jogy elemeltem a hívás közben és fekete maradt a képernyő. Power gombra meg be van állítva a vonal bontása, azzal nem tudom bekapcsolni. De kalibrálás óta eddig jónak tűnik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3024) crok válasza Upo (#3023) üzenetére


crok
nagyúr

Legalább itt van kalibráció.. amúgy duplakoppra ébredés? Az nem jó?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3025) ronin79 válasza crok (#3022) üzenetére


ronin79
őstag

Érdekes, kimaradt a proximity sensor és mute first call? Akkor talán pixel romban volt benne vagy abban sem és észre sem vettem. Miui fejlesztők :W

(#3026) Upo válasza Oldman2 (#3011) üzenetére


Upo
addikt

A 11.0.7-ben is van, csak a beállítások menü nincs meg. Nekem 11.0.5-el be volt állítva és azóta is rögzíti a hívásokat a 7-esen. Activity launcherrel meg be lehet menni a call recording menübe a 7-en is.
Magisk alatt mit értesz amúgy? Nekem semmi magisk gond nem volt 5-ről 7-re frissítésnél, most is működik. Az új idióta menüs managerrel meg már a cib bank se hisztizik hogy rootolt a telefon.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3027) crok válasza ronin79 (#3025) üzenetére


crok
nagyúr

Nem ez lenne az első cerebropenisphysis eset.. de igen, egyik sincsen benne..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3028) Upo válasza crok (#3024) üzenetére


Upo
addikt

Nem használok duplakoppost. Meg tudom nyomni a gombot. Nekem meg véletlenül ne kapcsolja be ha csak hozzáérek akaratlanul a kijelzőhöz. Hangerőgombra szoktam még beállítani, de itt mintha ilyen nem lenne. Bár annyira még nem kerestem.
De remélem a kalibrálás megoldja, mert előtte se volt gond a proxy szenzorral.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3029) psg5 válasza crok (#3022) üzenetére


psg5
veterán

Nincs nekem sem ilyen.

F.K.T.

(#3030) Faby válasza Winnie The P (#3021) üzenetére


Faby
senior tag

Alapból nem, reklámok vannak benne.
Meg lehet venni a reklámmentességet, de nem olcsó, viszont szerintem megéri.
Vagy alternatíva, nekem az Adaway is, meg az Energized Protection is 90%-ban el tűntette a reklámokat belőle.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#3031) Winnie The P válasza Faby (#3030) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#3032) psg5 válasza crok (#3022) üzenetére


psg5
veterán

De nekem nem az a baj, hogy sötét marad a kijelző, hanem elvileg reagál a fülem érintésére hívás közben ha rányomom a fülemre. Vagy ez ugyanaz?

F.K.T.

(#3033) Oldman2 válasza Viktor0610 (#3012) üzenetére


Oldman2
veterán

11.0.7.0 verziótól kezdve nincs benne.

Elsőként azt tettem fel, utána találtam meg a Changelog-ot, amiben ez az egyik Feature (mármint, hogy kivették).

Upo #3026

Ez "de okos ötlet"... megnézem, köszi a Tippet!

[ Szerkesztve ]

(#3034) psg5 válasza crok (#3022) üzenetére


psg5
veterán

Nos nekem nem enged tesztet hanem csak a calibrate az aktív gomb.

#3023 Upo azt esetleg letudnás írni mire figyeljek kalibráláskor, mert tesztet nem tudok végezni, hogy egyébként jó-e.

Szerk:
kikapcsoltam a duplakoppotnást és így végülis van test a calibrálásnál. Ugyan a test gomb nem aktív és ok gomb sem, de ha letakarom felül a telefont látszik, hogy "0"-ra vált.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#3035) Oldman2 válasza Upo (#3026) üzenetére


Oldman2
veterán

A Magisk...

Nincs vele semmi gond, csak hogy az is felment. Kerestem egy ideig az új menüben, hogy hol lehet kritikusabb alkalmazásokat elrejteni, végül (véletlen) ráakadtam.

Vagy az UI hülye, vagy én.

[ Szerkesztve ]

(#3036) psg5 válasza psg5 (#3034) üzenetére


psg5
veterán

kikapcsolt duplakoppintással is ha rászprítom fülemet bekapcsolom néha a stoppert.

meg most valamiért hivaskor villog a lámpa amikor csöng. azt ki lehet kapcsolni?

F.K.T.

(#3037) Viktor0610 válasza psg5 (#3036) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit jelent a rászorítod a füled?
Mert a vállal tartást nem szeretik a Xiaomik. (Vagyis a bennük lévő közelségérzékelő.)
Arra figyelj, hogy az érzékelő a hangszórórács jobb oldalán van, az mindig legyen takarásban.

A villogó vakuhoz:
Alkalmazások/Rendszeralkalmazás-beállítások/Hívásbeállítások/A bejövő hívás beállításai/Villogó vakus jelzés csörgéskor

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3038) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
Van egy Redmi Note 5-söm,tudom nem ebbe a topikba való,de a páromé,és szeretném megjavíttatni. Írtam a topikjába is,de kicsit kihalt. Így ide fordulok mert itt is sok a Xiamoi fan és még is újabb készülékről van szó.
A beszédhangszórója halt meg. Tud valaki egy értelmes s megbízható embert aki megtudja javítani/cserélni?
Budapesti lakos vagyok,így itt lenne jó nekem.
Köszönöm a segítséget.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#3039) psg5 válasza Viktor0610 (#3037) üzenetére


psg5
veterán

Valamiért hajlamos vagyok nagyon rászorítani. Igazából annyira nem érdekes, hanem néha van olyan, hogy zsebbe tenném fülessel a fülemben és nehogy akkor is a zsebemben elnyomigáljam ha leülök, na ettől tartok, mert az fontos. Próbálni nem próbáltam még így zsebben csak hogy ez így előjött gondoltam nehogy zsebben is ilyen legyen.

F.K.T.

(#3040) Upo válasza Oldman2 (#3033) üzenetére


Upo
addikt


Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3041) Oldman2 válasza Upo (#3040) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, rövidesen frissítek!

(#3042) crok válasza Upo (#3040) üzenetére


crok
nagyúr

Niiice

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3043) Upo válasza psg5 (#3034) üzenetére


Upo
addikt

Tesztnél próbálgattam, 5 és 0 között váltogatott. Egyszercsak kijelentette hogy test ok. Akkor megnyomtam a kalibrálást, vártam, nem takargattam a szenzort, aztán kiírta hogy calibrate ok vagy valami hasonlót. Akkor kiléptem és kész.
Ahogy írták, a hangszóró rács alatt van a szenzor, a jobb széle körül.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3044) sanyci válasza Upo (#3040) üzenetére


sanyci
senior tag

Az a baj, hogy itt hiába kapcsolom be, attól még nem működik a hívásrögzítés... :(

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#3045) psg5 válasza Upo (#3043) üzenetére


psg5
veterán

Nekem nem jelenti ki barmeddig csinalom. Az error gomb mondjuk aktiv de megnyomni nem merem.

F.K.T.

(#3046) Oldman2 válasza sanyci (#3044) üzenetére


Oldman2
veterán

Én 11.0.5-ről frissítettem 11.0.7-re, megy rendben most is a Hívásrögzítés.
:C

Viszont a Témák alkalmazás pár mp után elszáll, emiatt hangokat nem igen tudok módosítani.
:W

#xiaomi.eu

(#3047) psg5


psg5
veterán

Az miert hogy egyes hogy vasoknal az ellenoldal idokesessel hallja a hangomat? Elég zavaro igy beszelni. Különböző szamokrol van szo.

F.K.T.

(#3048) psg5 válasza psg5 (#3047) üzenetére


psg5
veterán

Volte-hoz nem lehet köze? Azt mondjuk nem tudom kikapcsolni, de néha feltűnik a jele fent de nem állandóan, mindegy hogy wifi vagy mobilnet kapcsolat van. Kitudom kapcsolni volte-t hogy kipróbáljam hogy attól van-e?

F.K.T.

(#3049) laracroft válasza Upo (#3026) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi ez jó ötlet volt 😉

[ Szerkesztve ]

(#3050) ronin79 válasza Oldman2 (#3046) üzenetére


ronin79
őstag

Ha csinálsz egy logot az összeomlásról meg tudod nézni mi okozza, vagy vársz míg javítják.
Amúgy eu romon a hívásbeállításoknál a tiltólista menüben mit mutat? Cseh fórumon láttam h össze van keverve a hívásrögzítéssel a két menü pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.