Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Winnie The P válasza Viktor0610 (#2850) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#2852) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok,
Pár napja lettem Redmi Note 9 Pro tulajdonos, minden pöpec a telón, egy dolgot kivéve: bármilyen filmformátumot is játszok le, a hang le van maradva a képhez képest. Próbáltam többféle formátumot, 3 lejátszót a gyárin kívül, de mind ezt produkálja. Ha próbálom időzíteni a filmet, akkor csak rosszabb. Mit javasoltok, hogyan lehetne ezt orvosolni?

(#2853) ronin79 válasza Pubszon (#2841) üzenetére


ronin79
őstag

Google.

(#2854) Pubszon


Pubszon
veterán

Feloldáskor nincsenek ikonok hanem rövid idő után bejön az egész kezdőképernyő.

Melyik beállítás hogy ne törölje a memóriából?

(Nem Note 9 hanem az asszony Redmi 9-e, de szerintem lényegtelen, 4/64)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2855) Viktor0610 válasza Winnie The P (#2851) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ma délelőttre nálam is kidobta a memóriából a MIUI-specifikus dolgok elvégzése ellenére.
Azért érdekes, mert sem az AdGuard, sem a Zepp nem tűnik el így, tehát szerintem az appal van valami, amit nem szeret a MIUI, vagy az app nem szereti a MIUI-t.

Samsung Galaxy A54

(#2856) Dexter68 válasza Viktor0610 (#2855) üzenetére


Dexter68
addikt

Nekem megmaradt az a szokása, hogy amikor a felhőbe archivál (éjjel 2-kor), akkor kidobálja a Notification Shortcuts-t, de csináltam egy makrót Macrodroicban, hogy amikor ébredek, akor indítsa el. A többi cuccommal nem hisztizik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2857) Winnie The P válasza Viktor0610 (#2855) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok, köszi, hogy megnézted. Hátha javítják valamikor.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#2858) Szyszko


Szyszko
tag

Sziasztok,
2 hete használom a telefont, de van egy kis gondom vele, esetleg találkozott már valaki hasonlóval
Viber üzenet csak akkor jön meg ha belelepek, bezarja a háttérben valamiért a programot
Van valami ötlet?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#2859) Viktor0610 válasza Szyszko (#2858) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tegnap jártam így.
Kapcsold ki a MIUI akkukímélőt és kapcsold be az automata indulást.

Samsung Galaxy A54

(#2860) Dexter68 válasza Szyszko (#2858) üzenetére


Dexter68
addikt

Asszem ezt a MIUI kanosszát be lehetne írni az összefoglalóba.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2861) Szyszko válasza Viktor0610 (#2859) üzenetére


Szyszko
tag

Köszi

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#2862) Szyszko válasza Dexter68 (#2860) üzenetére


Szyszko
tag

Köszi, ezek közül mind megvolt egyedül "lakat" nem. Elvileg jó lett
De azért fura hogy csak így lehet működésre bírni egy háttérben futó alkalmazást.
Na de lényeg h most jó aztán meglatjuk

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#2863) Oldman2 válasza crok (#488) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha még nincs meg, én is elkezdtem ezt keresni, és találtam egy videót, ahol egyértelműen mutatják az NFC helyzetét:

Wayteq.si

A hátsó kamera blokk mellett balra mutatja.

Két magyar nyelvű Kézikönyv a 9 Pro készülékhez elérhető itt.

[ Szerkesztve ]

(#2864) crok válasza Oldman2 (#2863) üzenetére


crok
nagyúr

#692-ben, utana beszeltuk is :)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2865) Oldman2 válasza crok (#2864) üzenetére


Oldman2
veterán

Érdekes, hogy az egyik a hátlapon mutatja.
:-)

(#2866) SteadyMan válasza crok (#2864) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Megnéztem a RN9P videót. Ez most komoly, hogy egy akkucseréhez atomjaira szét kell bombázni ezt a telót? A R3S-nél a hátlapi ujjlenyomat olvasót kellet csak lehúzni az alaplapról, majd eltávolítani egy kis takarólemezt és ki lehetett szedni az akkut tök egyszerűen.
Nem örülök. :(((

(#2867) crok válasza SteadyMan (#2866) üzenetére


crok
nagyúr

RN4-nél is még ugyanennyi volt.. az átvezető szalagkábel is alatta van, nem felette.. ez ilyen.. a különféle repairability score-okat (pl. [1] [2]) se véletlen kezdték el írni :DDD De én itt se érzem azért annyira rossznak a helyzetet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2868) Upo válasza SteadyMan (#2866) üzenetére


Upo
addikt

A note 4-nél még takaró sincs, simán hátlapot lepattint és lehet kivenni.
Ez meg az agyon ragasztgatott vacak, száradjon le a pikulája aki ezt kitalálta.
Simán tesztpontoztam volna az 1 hetes telómat ha nem ragasztott lenne, így meg vihettem vissza garoztatni.
A redmi2-nél meg még sima cserélhető hátlap volt csavaros házzal, nem tudom miért a csavarokon kell pár centet spórolni. Ez a hülye ujjlenyomat gyűjtő üveg hátlap meg a terhelést se bírja, ami a redmi2 hátán meg se látszik, az ennek halálos.
Nem udom mit vannak úgy oda az alu vagy üveg hátlapért, a tesztekben is fikázzák ha műanyag/polikarbonát a hátlap, én meg még felárat is fizetnék egy matt műanyag burkolatért.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2869) csiki52


csiki52
tag

redmi note 9 pro eea rom- nem találok sehol EU DEV /heti frissités / romot. Létezik?

(#2870) Dexter68 válasza Upo (#2868) üzenetére


Dexter68
addikt

Nnnnaja... Léteznek jó minőségű, jó fogású műanyagok, nem tudom mit szaroznak ezekkel az üvegekkel. Oké, tényleg szép a telefon, de mire mész vele, amikor azonnal tokot kell rá tenni. Az üveg hátlap csak arra jó, hogy bármilyen felületről le tudjon csúszni. Volt egy Maze Alphám, tök jó cucc volt, de szintén üveg hátlappal. Egyszer tettem le tok nélkül valahova, stabilnak tűnt, de szép lassan elindult. Senki, semmi nem volt még a környékén sem, akkorát csattant a földön, hogy azt hittem, infarktálok. Persze hiába a magnézium ház ilyenkor, tört az üveg rendesen. Na akkor rendeltem a King Kong 3-at. Arra nem kellett vigyázni. Tok se kellett rá. Nem ragasztva volt, hanem csavarozva. Most próbálok visszaszokni arra, hogy nem dobálom, nem tartom a csap alá, ha koszos, meg ilyesmik :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2871) Viktor0610 válasza csiki52 (#2869) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs dev. ROM a telóra. Ezért nem találsz.

Csak azokra van, amiket Kínában is kiadtak, de ez csak Kínán kívül került kiadásra, szóval nincs rá fejlesztői ROM.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2872) Dévidzon válasza SteadyMan (#2866) üzenetére


Dévidzon
tag

Ennek a felét sem kell szétszedni szerintem az akksi cseréhez. RN2-n, meg RN5-n cseréltem már kijelzőt, az rosszabbnak tűnt. Itt minden sima pattintós csatlakozó, nem kell feltépni a kábelt sem. Nem gáz szerintem.

(#2873) Dhampir válasza Viktor0610 (#2871) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennek mi lehet az oka? :F

Nem szoktam ROM-okat cserélgetni, csak érdekelne a miértje.

(#2874) Viktor0610 válasza Dhampir (#2873) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kérdezd a Xiaomitól. :D

Korábban volt dev. ROM a Kínán kívüli mobilokra is, de talán másfél-két éve ezeket beszüntették.

Samsung Galaxy A54

(#2875) SteadyMan válasza Dévidzon (#2872) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Úgy legyen! Nem mintha most akarnám szétkapni az új telómat, de később szükség lehet rá.

(#2876) csiki52 válasza Viktor0610 (#2871) üzenetére


csiki52
tag

Köszönöm az infót, EU rom azért van? Nem gondoltam erre mikor vettem az eddigiekre /MI8,MI9T/ volt és mindig azt használtam.

(#2877) crok válasza csiki52 (#2876) üzenetére


crok
nagyúr

Van, persze.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2878) Trooper82


Trooper82
senior tag

Mintha pár hetes hír az lett volna ha jól emlékszem, hogy 20.-án jön a miui 12 global..? Na kiváncsi leszek. :DD

(#2879) jenei1994 válasza Trooper82 (#2878) üzenetére


jenei1994
addikt

Nem lesz abol semmi

(#2880) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Be tudnátok linkelni nekem,a weboldalt,ahol meg tudom nézni a saját telómon,melyik piacra szánták?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#2881) hojos válasza R3nts (#2880) üzenetére


hojos
aktív tag

(#2882) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!
Első bekapcsolás után minden gyárilag feltelepített app-ot, amire nincs szükségem-, le lehet törölni? (Telefonon nem használok facebook-ot, de olvastam itt, hogy valakiknél le van tiltva, de mégis ott van. :F )

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2883) crok válasza Phobion (#2882) üzenetére


crok
nagyúr

Nem, nem lehet törölni mindent, főleg nem a rendszerszinten integrált appokat. Letiltani le lehet, jobb megoldás és van rá sok módszer, a Xiaomi/Fastboot tools-al USB-vel PC-ről de root nélkül (adb-vel) könnyen le tudja tiltani a nem szükséges de bonyodalmat nem okozó alkalmazásokat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2884) Phobion válasza crok (#2883) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm, ez nagyon szomorú, akkor nem lesz Xiaomi készülékem.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2885) crok válasza Phobion (#2884) üzenetére


crok
nagyúr

Hát akkor más se lesz :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2886) Phobion válasza crok (#2885) üzenetére


Phobion
őstag

Érdekes az 5 éves iphone készülékemről minden gyári hulladék appot, ami nem kell le lehet törölni. Nem akarom elhinni, hogy 2020-ban egy android-os rendszeren, a gyárilag telepített kínai bloatware appokkal ezt nem lehet megtenni. :C

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2887) crok válasza Phobion (#2886) üzenetére


crok
nagyúr

Elnézést, rosszul fogalmaztam, gyári ROM-al Android-ot futattó telefonod nem lesz akkor.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2888) Oldman2 válasza Phobion (#2886) üzenetére


Oldman2
veterán

Valamit elfelejtesz a zsörtölődés közben...

Két, nem azonos árkategóriában lévő (és más operációs rendszert) futtató készüléket hasonlítasz össze.

Ha ez nem tetszik, ahogy írtad nem kell, hogy Xiaomi telót vegyél.

Az említett iPhone-okon meg nem futtatható pl. a Macrodroid alkalmazás. Ez alapján szar az iPhone/iOS?

Nem, de ha ez a cél, akkor a megfelelő eszközt kell választani.

(#2889) Henker2


Henker2
addikt

Ti a saját töltőjévek töltitek a telefont? Az akksit hosszú távon nem teheti tönkre ez a nagy töltő?
Illetve milyen szempont szerint töltitek? Meddig hagyjátok lemerülnek, és meddig töltitek fel?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2890) Phobion válasza Oldman2 (#2888) üzenetére


Phobion
őstag

Egy szóval se írtam, hogy az android vagy bármi más szar lenne.
Itt arról van szó, hogy gyárilag telepített alkalmazást, mint pl. facebook, gyári ROM-al, nem lehet letörölni, csak tiltani, meg az android mellé társuló főzőcskézéssel tiltani/törölni. Ez abszurdum.
Én annyit vártam volna el, hogy megveszem a készüléket, bekapcsolom, beállítom, ami nem kell törlöm és használom a gyári OS-el, amíg nem lesz a készülékből féltégla. Részemről befejeztem.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2891) ronin79 válasza Phobion (#2890) üzenetére


ronin79
őstag

Lehet törölni, FB-t meg előretepített játékokat, stb-t első indítás után törlöm mindig.

(#2892) Oldman2 válasza Henker2 (#2889) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, mert a töltő csak annyi naftát tol bele, amennyit az aksi elbír (és kér).

(#2893) Phobion válasza ronin79 (#2891) üzenetére


Phobion
őstag

Érdekes. Te honnan vásároltad a készülédeket? Lehet vannak bizonyos régiókba szánt eltérések? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2894) ronin79 válasza Phobion (#2893) üzenetére


ronin79
őstag

Nem hinném h régió függő, csupán a kérdésedre kapott első választ máshogy értelmezted inkább. Jópár előretepített appot tudsz törölni vagy egy klikkel tiltani, de pl. rendszerappok mint a videólejátszó, zene, szkenner, stb. tiltásához/törléséhez "mókolni" kell.
Kb. ennyi app marad ha minden mókolás nélkül akarsz a számodra fölösleges cuccoktól megszabadulni.

(#2895) crok válasza ronin79 (#2891) üzenetére


crok
nagyúr

Az FB előtelepített, igen, de van egy rendszerszolgáltatás a MIUI-ban Facebook App Installer és Facebook App Manager valamint Facebook service neveken, ezeket nem tudod törölni (frissen tartja a Facebook által kiadott appokat). Előretelepített játékkal nem találkoztam az EUXM ROM-ban de eddig én máson se.
Aztán.. az eredeti kérdés úgy hangzott, hogy "minden gyárilag feltelepített app-ot, amire nincs szükségem-, le lehet törölni?" - namost, a Téma app gyárilag telepített, a Mi számológép szintén, a Mi Video, a Mi Music, a File Manager, az FM radio, a Mi Mover, a Notes, a Screen recorder meg az Időjárás appok számomra mind-mind teljesen feleslegesek, előtelepítettek de nem törölhetőek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2896) ronin79 válasza crok (#2895) üzenetére


ronin79
őstag

Ha már eredeti kérdés akkor te honnan tudod a kérdezőnek mire nincs szüksége? Hm? :F Mert amiket felsoroltál azok a számodra feleslegesek ahogy írod is.
Még mindig kötekedni akarsz? :))

(#2897) Phobion válasza ronin79 (#2894) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2898) crok válasza ronin79 (#2896) üzenetére


crok
nagyúr

Nem volt szándékomban kötekedni de azok is benne vannak a listádban a képen. Mindegy is, úgyis belém fogsz kötni mert úgyis gondolom neked is tele lehet a tököd velem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2899) Oldman2 válasza crok (#2898) üzenetére


Oldman2
veterán

Nyugi mindenkinek!
:K

(#2900) ronin79 válasza crok (#2898) üzenetére


ronin79
őstag

De megjegyezted :D viszont nekem nincs tele a tököm veled, van itt meg többi topikban is sok hasznos észrevételed, nem hinném h a segítőkészségedért fizetést kapnál max érdekel a téma, viszont van olyan is ami böki a csőröm veled kapcs valóban, de azt majd egyszer max privátban :) fölösleges szétoffolni egy szakmai topikot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.