Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy itt nincs olyan megoldás valahol az akkumulátor beállítás résznél, ahol vannak különböző akkumulátor teljesítmény szintek?

Ami az órajel be nyúl bele.

(#6002) crok válasza aprokaroka87 (#6001) üzenetére


crok
nagyúr

Ennél a ROM-nál és SoC-nál nincs. LineageOS-en van :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6003) crok válasza crok (#5997) üzenetére


crok
nagyúr

Kint is van, tölthető akinek van kedve:

https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.RJZMIXM/miui_JOYEUSEGlobal_V12.0.4.0.RJZMIXM_fc04d4fa6c_11.0.zip

Hátha nemsokára csinálnak belőle egy Xiaomi.EU build-et is.

Mondjuk ez így nem sok semmi changelog:
[System]
Optimization: Updated Android Security Patch to July 2021. Increased system security.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6004) aprokaroka87 válasza crok (#6002) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

pedig lehet hasznos lenne.

(#6005) crok válasza aprokaroka87 (#6004) üzenetére


crok
nagyúr

Annyi de annyi minden lenne hasznos. Ezért vannak a custom ROM-ok ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6006) Danecay válasza crok (#5997) üzenetére


Danecay
őstag

Ugye, hogy jön az hamarabb is, csak mantrázni kellett egy kicsit :)

szerk: még csak most lapoztam és látom, hogy már tölthető is. Mondjuk én is megvárom a Xiaomi.EU build-et, ha már egyébként is azt használom :)

[ Szerkesztve ]

(#6007) Viktor0610 válasza Danecay (#6006) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs ilyen mantrátok a 12.5-re a Poco X3 NFC-re? :DDD

(Bocs az offért. :B )

Samsung Galaxy A54

(#6008) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Android 11-es alapú miui-n a hívó képernyőn tényleg le/fel irányaba tervezték át a felvételi mozdulatot? Ha zsebben felold és húzod ki onnan akkor simán felveszed akaratlanul is?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#6009) crok válasza Rickeffe (#6008) üzenetére


crok
nagyúr

Ez így van, legalábbis Xiaomi.EU RJZEUXM V12.0.1.0-n biztosan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6010) crok válasza crok (#6003) üzenetére


crok
nagyúr

Kint is van a Xiaomi.EU ROM is:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.4.0.RJZMIXM_v12-11.zip/download

https://androidfilehost.com/?fid=14943124697586374870

Ez most gyors volt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6011) steele80 válasza crok (#6010) üzenetére


steele80
senior tag

Arra van valamilyen tapasztalat, hogy ez mennyi idő múlva jöhet OTA-n?

(#6012) Samus


Samus
addikt

Biztos buta kérdés lesz, nem találom az összefoglalóban, ha esetleg valaki írta már, akkor bocsánat.

Az érdekelne, hogy mi a pontos menete custom ROM telepítésének? Lépésről lépésre. Nagyon régen, még utoljára LG Optimus-on csináltam ilyet, fastboot-al majd TWRP-vel, ma már csak halovány emlékeim vannak, meg ugye ezek típusonként változnak...Nagyon elgondolkodtam a Xiaomi.EU ROM-on.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6013) laracroft válasza crok (#6010) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi, fel is ajánlotta 😉

(#6014) ktomcat válasza crok (#6010) üzenetére


ktomcat
senior tag

A beépített OTAn keresztül javasolt frissíteni, vagy recoveryből? Gondolom a dirtyflash ilyen esetekben nem probléma. A root ilyenkor elveszik? :F

Redmi Note 11 Pro eladó

(#6015) crok válasza ktomcat (#6014) üzenetére


crok
nagyúr

Mehet az OTA, persze, nincs azzal semmi baj, de inkább akkor ha nincs Magisk, mondom miért: mivel MIUI és nincs Addon.d támogatás benne így a Magisk patch-elt kerneled felülírja majd a ROM kernele. Persze mivel van custom recovery így ez nem igazán gond, megoldod utána. De ha már úgyis recovery-be kell menni.. szóval én pl. úgy szoktam csinálni, hogy a ROM ZIP-et letöltöm, kiszedem a boot.img-t, megpatkolom a Magisk app-el, aztán recovery, ROM dirty flash, Magisk patch-elt boot.img flash a /boot-ra (vagy flash-eled ehelyett a Magisk apk-t mint zip-et), wipe cache & Dalvik/ART cache, restart, profit.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6016) Mikszi válasza Viktor0610 (#6007) üzenetére


Mikszi
tag

Xiaomi.eu rom már megjelent. :)

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#6017) x1port


x1port
addikt

Aki 12.0.1.0 romot használ , nála is elment az előlapi led ?
Nálam sem értesítésnél sem töltésnél nem világít. Természetesen be van kapcsolva. :F

(#6018) crok válasza x1port (#6017) üzenetére


crok
nagyúr

Nálam semmi nem változott. Van gyári tesztje, nézd meg benne (*#*#6484#*#* alias *#*#MIUI#*#*).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6019) x1port válasza crok (#6018) üzenetére


x1port
addikt

A led menüpont alatt a white led lenne az ?
Nekem ott annyit ír, hogy input error

(#6020) crok válasza x1port (#6019) üzenetére


crok
nagyúr

Lehet csak rosszul nyomtad meg vagy nem olvastad el a működését: 3 gomb van, a teszt úgy megy, hogy véletlenszerűen indítja valamelyik "led" villogását vagy világítását és neked kell a gombot megnyomni ha látod a led-et működni: a white led az értesítő led, a torch a hátsó vaku ledje és a background a háttérvilágítás. Szóval ha a háttérvilágítás sötétedik/világosodik akkor a background gombot, ha a vaku világít akkor a torch-ot és ha a visszajelző világít akkor a white led gombot kell megnyomni. Ha mindhárom megvolt akkor pass a teszt. Ha egyáltalán nem látod a tesztelés alatt az értesítési led-et ilyenkor villogni akkor cink van mert a gyári teszt biztosan kivezérli a led-et.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6021) x1port válasza crok (#6020) üzenetére


x1port
addikt

Tényleg! Igazad van !
Viszont működik az előlapi led, csak halványan látom. Szerintem tele van kosszal a hangszóró rács.
Valahogy ki kellene takarítani..

Másik nagy problémám a kijelző.
Hívás közben lekapcsol de amikor elveszem a fülemtől nem kapcsol vissza.
Szerintem volt már erről szó többektől is..
Zsebmód ki van kapcsolva.
Esteleg valakinek ötlet ?

Köszönöm :R

(#6022) Viktor0610 válasza x1port (#6021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha koszos a hangszóró környékén, akkor az kihatással lehet a közelségérzékelő működésére is.
Használaton kívüli fogkefével pl. kitisztítható.

Samsung Galaxy A54

(#6023) x1port válasza Viktor0610 (#6022) üzenetére


x1port
addikt

Köszi , rámegyek fogkefével.
Csak kicsit tartok tőle, hogy beljebb bizergálom a koszt

(#6024) peestike válasza crok (#6003) üzenetére


peestike
senior tag

Feltettem, de lett volna még ötletem, hogy mit kellene még javítani benne... :U

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6025) Dexter68 válasza Samus (#5921) üzenetére


Dexter68
addikt

Tudom, hogy régen kérdezted, meg már lehet, hogy meg is oldottad, de hátha valaki örül neki... szóval én az ilyen makacs pittyegésekre csináltam egy mp3-at, amiben kvanagy csönd van és azt állítom be.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6026) Trooper82 válasza peestike (#6024) üzenetére


Trooper82
senior tag

Javítottak azért valamit , vagy inkább ilyen security update-nek tűnik?

(#6027) Samus válasza Dexter68 (#6025) üzenetére


Samus
addikt

Megoldottam, kikapcsoltam a hangokat az engedélyeknél. Néha egy-egy pitty van (érthetetlen), hívásnál (appon belül értendő) nem azzal cseng, ami be van állítva, de hellyel közzel jó. Még mindig bánom a napot, amikor frissítettem 11-re...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6028) kanyi51 válasza Samus (#6027) üzenetére


kanyi51
senior tag

Elvileg szeptemberre már lesz MIUI13. Hátha javít majd

(#6029) crok válasza kanyi51 (#6028) üzenetére


crok
nagyúr

13? :DD Ha veletlen 12.5 lenne mar az is meglepne :DD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6030) puhos363


puhos363
tag

Hali! Ma mekaptam a 12.0.4.0-ás frissítést (RJZMIXM). És úgy vettem észre, mintha a memóriafogyasztás megnött volna.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6031) aprokaroka87 válasza kanyi51 (#6028) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem abból idén már nem nagyon lesz Miui 13.
Max valamikor jövő tavasz.

(#6032) kanyi51 válasza crok (#6029) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nem tudom de én ezt láttam innen az info, de persze lehet tévedek mert az angolom égy nagy 0
[link]

(#6033) crok válasza kanyi51 (#6032) üzenetére


crok
nagyúr

Xiaomi is expected to reveal MIUI 13 in the next few months." -- nem ROM jon ki csak lesz nagy esemeny ahol bemutatjak milyen csudiszupika lesz, ha lesz, egyszer.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6034) Viktor0610 válasza crok (#6033) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De ha még a ROM is lenne, az először a (a ROM kiadásakor) aktuálisabb készülékekre jönne ki először, nem erre a "régi" modellre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6035) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#6034) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

pláne hogy elvileg idén még lesz Redmi note 11 széria is :D

(#6036) peestike


peestike
senior tag

Szerintem ez a frissítés egy kalap kaka lett, ma már harmadszor játszik ghost touch-ot a telefon. De nem ám egyet-kettőt, konkrétan sorozatot. :((( :W
Navigációs sáv le-fel, bal-jobb oldal randomban. Fizikális gomb legalább megállítja. :U

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6037) kanyi51 válasza crok (#6033) üzenetére


kanyi51
senior tag

Akkor nem szoltam

(#6038) Trooper82 válasza peestike (#6036) üzenetére


Trooper82
senior tag

Xiaomi.eu-s custom romot, vagy sima globalt tetted fel? Nem túl bizalomgerjesztő, pozitívat még nem olvastam az új rom-ról. :U

(#6039) erzol


erzol
őstag

Elkeztem buzergálni a telót így, hogy megjött az utódja.
Várakozás nélkül nyitotta a progi, de csak a tajvani romban találtam miui tárcsázót.
Viszont visszazárt a teló minden új rom felrakása után.

(#6040) crok válasza erzol (#6039) üzenetére


crok
nagyúr

Hogy erted hogy visszazart? Mit? BL-t? Zart BL mellett elindult olyan ROM-al ami nem a sajatja? Azt hogy? Ha meg kellett a MIUI tarcsazo akkor en a Xiaomi.EU-t tettem volna fel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6041) erzol válasza crok (#6040) üzenetére


erzol
őstag

Nyitottam a telót miUnlock-al.
Felraktam a global romot, utánna próbáltam volna másikat, de a progi nem engedte. Néztem a fejlesztői menübe és újra zártat jelzett.
Miunlock is azt írta, de újra egyből nyitotta. Most, hogy a tajvani van fent megint zártnak jelzi.
Mondjuk a fastboot telepítő még egyszer sem írta ki, hogy success, de már vígan muzsikált az új szoftver.
Ezt a xiaomi. eu-t hol találom?
Illetve az unlock progival egy hónapban csak egy telót lehet nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#6042) Viktor0610 válasza erzol (#6041) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A ROM-telepítést lehet futtatni BL-zárással vagy anélkül.
Azt nézted?

Rég próbáltam már, de emlékeim szerint egy pipa van erre a programban

Samsung Galaxy A54

(#6043) erzol válasza Viktor0610 (#6042) üzenetére


erzol
őstag

Semmit nem állítottam, ahogy elindult úgy használtam.

(#6044) Viktor0610 válasza erzol (#6043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Értelek, de akkor lehet, azért zárta vissza, mert a pipa be volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6045) crok válasza erzol (#6043) üzenetére


crok
nagyúr

Ugyanis alapbol zar (az az alapallapot), viszont erdekes, hogy hogy lehez zarni es bootolni is ugy hogy nem a sajat regiojanak a ROM-ja megy fel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6046) peestike válasza Trooper82 (#6038) üzenetére


peestike
senior tag

Sima global, gyári a telefon, amt felob azzal frissítem. Mintha kezdenék kivénülni a telefon buzerálásból, így ezt is meghagytam gyárinak. Nem bírja már szívem, a sok izgalmat, hogy tégla lesz e, vissza zárt a bootloader, stb. :DDD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6047) trebrona válasza crok (#6045) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global készüléket minden nem kínai gyári rommal lehet zárni is. Xiaominak minden rom global-nak számít, ami nem kínai.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6048) crok válasza trebrona (#6047) üzenetére


crok
nagyúr

Hoppa! Az viszont azert erdekes mert eddig se igy tudtam es egy Mi 10 Lite-ot nemreg kellett TP-znem pont emiatt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6049) trebrona válasza crok (#6048) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6050) Samus


Samus
addikt

Aki esetleg hozzám hasnlóan szívott a Mi beépített fájlkezelőjével, miszerint a letöltött cuccokat, és úgy bármit, ami SD kártyán van, nem hajlandó megnyitni. A megoldás megint az engedélyek között keresendő. Meg kell adni a Fájlkezelőnek a "Tárhely" engedélyt, majd restart, és jó lesz. Ez nem az első, hogy az engedélyek szívatnak meg, de gyári rendszeralkalmazásnál nem gondoltam, hogy ez probléma.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.