Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) crok válasza n0is3es (#2700) üzenetére


crok
nagyúr

Semmi baj nincs vele. Rolling out vagyis OTA-n kezdik engedélyezni hogy lassan a régiókon belül is megkaphassák a felhasználók, de nem egyszerre zúdul ki hogy "na, szedjéltek, elérhető", mert az életben sose töltené le senki mert rommá lenne terhelve az szerverpark. De a bigOTA szerveren már fent van így tudunk róla, ha deferred lenne akkor nem lenne elérhető onnan mert leszedik azonnal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2702) n0is3es válasza crok (#2701) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Még annyi lenne hogy ez a sim cserélgetős megoldás nem játszik? Mert annó úgy tudtam a szolgáltató bent tarthatja a frissitést amíg kedve tartja, vagy a Xiaomi kikerülve a szolgáltatót a készülék tipusától függően küldi ki és legyen az akármilyen szolgáltatónál vásárolt teljesen független a frissités?

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2703) crok válasza n0is3es (#2702) üzenetére


crok
nagyúr

Teljesen mindegy, nem szolgáltatói készülékekről, nem szolgáltatói ROM-ról beszélünk mint sok éve a Sony-k vagy Samsungok, egyeben esetében, a Xiaomi se kerülget ki semmit. Van a készüléknek sorozatszáma / IMEI-je / sok egyedi azonosítója és ismert a számukra hogy hova lett gyártva a készülék (itt érdekességképp meg is nézheted), egyedi azonosítók alapján ismert hogy hova lett szánva/gyártva, melyik piacra, lehet szabályozni az OTA szerveren ki kaphatja meg OTA-n és ki nem (akár egyesével is, ezért kell a beta tesztereknél a készülékhez kötött Mi Account-ot bemondani).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2704) crok válasza vegyszer (#2698) üzenetére


crok
nagyúr

Nem érted jól. Nem kell kétszer parancssorból felrakni.

Az első metódus az installálás menete, a második az upgrade menete.
Install után minek upgrade-elnéd ugyanarra?
Nincs itt semmilyen titkosítás megsértés. Az installer script nevében is benne van, hogy "with_format_data" vagyis leformázza majd a belső tárat teljesen, hogy első startkor a Xiaomi.EU ROM csinálja meg a titkosítást a default-ra.

Szóval neki simán meg kell csinálnia az első, install leírást és kész is van. Persze előtte mentse amit akar mert formázni fogja a /data-t.

Frissíteni majd vagy frissít a második leírás szerint vagy ha addigra lesz hivatalos TWRP (vagy úgy dönt a Xiaomi.EU csapat) akkor lesz recovery ROM és mehet recovery-ből is, akkor már lesz OTA is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2705) n0is3es válasza crok (#2703) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Még 1 valami lenne, EEA-ról Globalra átt lehet állni vagy csak BL unlockal ami gondolom garancia vesztős mutatvány?

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2706) crok válasza n0is3es (#2705) üzenetére


crok
nagyúr

Csak BL unlock-al. De garvesztés? Max a megfelelő fastboot ROM-al visszazárod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2707) n0is3es válasza crok (#2706) üzenetére


n0is3es
aktív tag

És van értelme vagy tök felesleges, mert mostanság tök mind1 hogy EEA vagy Global, mind1-ik Xiaomi lassan kap frissitést?

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2708) dokee78


dokee78
félisten

A kettő között nem látok különbséget.

(#2709) kanyi51 válasza dokee78 (#2708) üzenetére


kanyi51
senior tag

Érdekes, pedig VAN. próbáld, ki meglátod

Más: xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.7.0.QJZMIXM_v11-10.zip

kérdésem, hogy nekem a MUXM (global) van fenn eredeti, ha ezt a MIXM-et teszem fel, az úgy jó? nem lesz kavarodás a MUXM és MIXM között, miatt? Ez nem tiszta nekem valahogy.

(#2710) crok válasza dokee78 (#2708) üzenetére


crok
nagyúr

Pedig van, nem sok de pl. hogy hogy néz ki az app ikonja/nagysága, a kontakt kép nagysága, az értesítésben megjelenő információ mértéke - próbáld ki:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2711) crok válasza crok (#2710) üzenetére


crok
nagyúr

MUXM? Ez mi? EUXM az, nem? Mindegy, nem lesz gond, az a Xiaomi.EU MIXM alapú de ennyi, BL nyitás után mindegy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2712) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Az új biztonsági frissítés megoldotta az értesítési sáv szerkeszthetősége problémáját :C
Viszont adódott egy újabb: a SwiftKey alapértelmezett android rezgésre volt bekapcsolva, most pedig nem rezeg. Valahogy mindig a caps lock gombot nyomom meg helyette. Más is tapasztalt ilyet?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2713) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok, ...emlékszik-e valaki a korábbi évekre, hogy a Turbadonál szokott-e lenni black friday? :R

(#2714) helenne


helenne
tag

Hello! Két dolog zavar rettentően, amit idáig megszoktam a másik mobilomnál.
1. Éjjelre időzítem a ki-, bekapcsolást. De reggel a frászt hozza rám, hogy a rendszerindítás rezgéssel kezdődik, mielőtt a kellemes ébresztő dallam megszólalna.
2. Hogy lehet megoldani a képernyő ciklikus lapozását? Ne kelljen már visszalapozni állandóan a kezdőképernyőre.
Már ezerszer végig néztem a menüt, a fejlesztőit is, de sehol nem találok ezekre megoldást. :(
Köszi szépen! :D

[ Szerkesztve ]

(#2715) Zsoltpeter válasza fireman123 (#2713) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Black fridayre nem emlékszem,viszont érdemes mindennap ránézni az újra csomagolt (outlet) termékeire,volt már Pro,és S is ha jól emlékszem..

[ Szerkesztve ]

(#2716) Viktor0610 válasza n0is3es (#2700) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem nem volt bajom sem a 11.0.6.0-val, sem a 11.0.7.0-val sem. Szerintem nyugodtan felteheted.

Samsung Galaxy A54

(#2717) fireman123 válasza Zsoltpeter (#2715) üzenetére


fireman123
őstag

köszi az infót, megnézem

[ Szerkesztve ]

(#2718) kyra_emett


kyra_emett
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy amikor felfelé húzom a kezdőképernyőt, akkor mindig feljön a Google kereső nemtommije. Ezt hogy lehet kiiktatni?

Köszi előre is. :)

(#2719) Viktor0610 válasza kyra_emett (#2718) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt hiszem, ezt keresed:
Beállítások - Alkalmazások - Alkalmazáskezelés - {három pötty jobb felül} - Alapértelmezett alkalmazások - Segédalkalmazás és hangbevitel - Segédalkalmazás - Nincs.

Samsung Galaxy A54

(#2720) kyra_emett válasza Viktor0610 (#2719) üzenetére


kyra_emett
csendes tag

Megpróbáltam, de sajnos nem nyert. :(
Másik ötlet esetleg?

(#2721) fradi81 válasza kyra_emett (#2720) üzenetére


fradi81
veterán

[kép]

moto g72, Ninebot d28e

(#2722) kyra_emett válasza Viktor0610 (#2719) üzenetére


kyra_emett
csendes tag

Juppí, megvan! :DD :DD :DD

Hosszan kell nyomni a kezdőképernyőt. Ott megjelenik jobb alul: Beállítások -->Továbbiak--> pipa ki a megfelelő helyről fent. Ugyanitt tüntethető el a jobbra húzott képernyős Google is.

(#2723) kyra_emett válasza fradi81 (#2721) üzenetére


kyra_emett
csendes tag

Igen, köszi, közben megtaláltam. :)
Már nagyon idegesített.

(#2724) davide83


davide83
csendes tag

Sziasztok!
Friss a teló nálam is. De bajom az van, több is. Honor 10 volt előtte. A Huawei Watch GT-m lecsatlakozik, ha eltávolodok tőle. Ez rendben is van. Azonban vissza nem igazán akar, elég hektikus a story. Inkább nem csatlakozik vissza, mint igen. Nincs ötletetek? Borzasztó zavaró. :O

(#2725) Pubszon válasza davide83 (#2724) üzenetére


Pubszon
veterán

Konkurencia, az Mi Band 5 mindig vissza csatlakozik. :DDD

Viccelek.
Nem tudom egyébként. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2726) Viktor0610 válasza davide83 (#2724) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt mi Sony és Xiaomi telefonnal tapasztaluk.
El is búcsúztunk a márkától.

Samsung Galaxy A54

(#2727) davide83 válasza Viktor0610 (#2726) üzenetére


davide83
csendes tag

Ezt egy kicsit konkretizálnád? Huawei Watch GT-t próbáltatok pontosan mivel? Mivel nem csatlakozott rendesen?

(#2728) zsolesz967 válasza davide83 (#2724) üzenetére


zsolesz967
aktív tag

Szia!

Próbáltad, hogy letöltöd a Huawei Health alkalmazást és úgy csatlakoztatod? Plusz az appot ne zárd be.

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#2729) davide83 válasza zsolesz967 (#2728) üzenetére


davide83
csendes tag

Szia!
A Huawei Health-et használom, abból csatlakoztatom a telefont. Valamiért a telefon bluetooth bekapcsolása menüben meg se jelenik a Huawei Watch GT-m. Vagy ha éppen igen, akkor csak a MAC adresse. Majd próbálgatom ezt a program nem bezárást, hátha....

(#2730) zsolesz967 válasza davide83 (#2729) üzenetére


zsolesz967
aktív tag

Én anno Xiaomi mi 9T-t használtam Samsung Gear s3 Watchal, és úgy emlékszem nekem úgy működött, hogy a Samsung Watch appját soha nem zártam be, és így nem szakadt meg a kapcsolat.

Amúgy lassan sajnos kezdünk eljutni oda, hogy egy adott gyártó telefonja csak a saját okosórájával működik probléma mentesen. :(

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#2731) davide83 válasza davide83 (#2724) üzenetére


davide83
csendes tag

Olyan bajom is van, hogy a Budapest Bank mobil app NFC-vel történő fizetésnél ezen a telón nem dobja fel sikeres tranzakció esetén a piros háttéralapon azt a szöveget, hogy most már elveheted a telefonod. Ezt sikeres tranzakciónál dobta fel. Ez tök jó volt eddig, mert pl. a reggeli ALDI-s körömnél nagy zaj volt az üzletben, és a terminál vagy a teló pittyegését nem is hallottam. Cak a terminálra visszanézve láttam, hogy sikerült a fizetés. Ez eddig úgy ment, hogy az egész kijelzőmet ellepte a BB-s piros szín és benne a szöveg, hogy sikerült, most már elveheted a telefont.

Remélem érthetően írtam!

(#2732) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Skacok mennyire megbízható a mishop? Ma rendeltem egy Poco F2 Prot 6/128gb viccesen olcsón :) Szerintetek? [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2733) Viktor0610 válasza davide83 (#2727) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs. :D

Két Huawei/Honor karkötőt (típusokra nem emlékszem, de nem az általad írt volt) próbáltunk Sony és Xiaomi telefonokkal, és mindkettő karkötő esetében ez volt a tapasztalat.
Nem csatlakozott vissza, ha eltávolodtunk a karkötőtől a telefonnal.

Samsung Galaxy A54

(#2734) Viktor0610 válasza davide83 (#2731) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam így van beállítva a Budapest Bank app, és van felugró értesítés:

Samsung Galaxy A54

(#2735) Dexter68


Dexter68
addikt

Találtam egy hívásrögzítőt, ami működik és a másik fél hangja is az érthető tartományban marad. Ja, és nem kavar be a rendszerbe, mint a Cube call recorder.
De ha valaki tud még jobbat, ne fogja vissza magát.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2736) mauimagic válasza n0is3es (#2732) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Szerintem pont annyira megbizhato, mint a tobbi cseh, szlovak, roman ceg, ami jo esellyel egy pragai, pozsonyi, bukaresti hajlektalan neven van bejegyezve, hiszen eleve bedolesre lett letrehozva.

Par ev alatt becsodol, amint lereagalja a NAV, hogy nem tortent egy filler AFA befizetes sem.

Ha meg idoben tonkremegy a telefonod, akkor meg az is lehet, hogy elintezik a garit ;)

[ Szerkesztve ]

(#2737) n0is3es válasza mauimagic (#2736) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Akkor olyan mint a turbado :) De annyi szerencsém van hogy az N9P az enyém, a Poco a gyereké :D

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2738) sysrq


sysrq
őstag

Üdv!
Tud valaki ajánlani Budapesten boltot ahol üveg kijelzővédőt fel is applikálják a telefonra, és még jól is?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2739) Pubszon


Pubszon
veterán

Van már valami biztos infó, hogy erre a verzióra mikor jön a MIUI 12?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2740) crok válasza Pubszon (#2739) üzenetére


crok
nagyúr

Nincs.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2741) Pubszon válasza crok (#2740) üzenetére


Pubszon
veterán

Szomorú.
Már a RN5Pro is meg kellett volna hogy kapja. :(

Miért ez a nagy csúszás?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2742) n0is3es válasza Pubszon (#2741) üzenetére


n0is3es
aktív tag

[link] Ha minden igaz Okt 20-tól várható a Global verzióra ;)

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2743) kanyi51


kanyi51
senior tag

Úraim!Mostanáig tökéletesen müködött a Gpay a Curve kártyával. Tegnap ki lett nyitva a bootloadere, azóta nem megy a GPlay. Lehet a nyitás tett be neki? vagy lehet valamit csinálni? Root nincsen

(#2744) crok válasza n0is3es (#2742) üzenetére


crok
nagyúr

Csak az ove EEA, ezert nem mondtam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2745) n0is3es válasza crok (#2744) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Nekem is EEA van, de ha a Global meg kapja akkor nemsokra rá szerintem mi is. Vagy az Indiaik előnyt élveznek az Európaiaknál? :))

[ Szerkesztve ]

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2746) crok válasza n0is3es (#2745) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, elonyben vannak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2747) Dhampir válasza n0is3es (#2742) üzenetére


Dhampir
félisten

A forráscikk több képpel a csetes beszélgetésről, csak érdekességképpen. :)

(#2748) batai15


batai15
félisten

Épp akkor röppen fel a hír mikor pont fel akartam dobni az rr romot , csak sajnos várnom kell nekem is.
Mondjuk a szoftveres minőségtől eddig sem estem hanyatt, sanszos hogy nem kell nekem a miui12.

(#2749) vegyszer válasza kanyi51 (#2743) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem lehet, hanem biztos, hogy a bootloader nyitás nem várt mellékhatásikkal jár(hat).
Ez kihat(hat) akár arra is, hogy banki appoktól kezdve a TvGo, illetőleg a Kréta appal bezárólag reklamálni fognak, és nem mennek.

De a Magisk, és a Magisk Hide beépülő ezt meg tudja oldani.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2750) Danecay válasza batai15 (#2748) üzenetére


Danecay
őstag

Kevés olyan hozzászólásod van a topikban ahol nem egy valamilyen alternatív ROM telepítését emlegeted :) Össze tudnád foglalni, hogy konkrétan milyen gondjaid vannak a MIUI-val, hogy én is letesztelhessem? Én egy kicsit szkeptikus vagyok ezzel, mármint, hogy egy 1-2 fős önjelölt fejlesztő csinálja majd meg a tuti ROM-ot egy, most már mondhatjuk bátran, hogy világméretű, több éves multtal rendelkező milliós profitú vállalat helyett. Kíváncsi lennék egy tesztre egy alternatív ROM-al. Nyilván vannak kivételek amik erősítik a szabályt mert pl. nekem a MIUI-ből portolt ROM kifejezetten udítő megoldás volt a korábbi LeEco Le 2 telefonomra, a tényleg botrányosan rossz és BUG-os EUI helyett és ez tette számomra teljes értékűvé a telefont de ennek a a vállalkozásnak nem is lett pozitív végkifejletje, annak ellenére, hogy a telefon hardveresen egy borzasztó jó ár/értékű készülék volt. A Note 9 Pro előtt az utolsó heteiben a Note 6 Prom-ra is felpakoltam egy erősen ajánlott AOSP alapú ROM-ot ami kb. 2 napig volt fent nálam mert úgy zabálta az aksit mintha nem lenne holnap és a híváskapcsolások is legalább 2x olyan hosszú ideig tartottak mint a MIUI-val, mindkét esetben VoLTE nélkül. Lehet lettek volna pozitívumai is a ROM-nak, de a mérleg negatív nyelvén ez a két dolog annyit nyomott, hogy nem kértem belőle, ment vissza az utolsó MIUI.
Persze vannak akik sportot űznek abból, hogy hetente másik ROM-ot használnak, ami hasznos is lehet megfelelő visszajelzések esetén a közösség számára, éppen ezért kérlek, hogy írd már le egyértelmű pozitív/negatív tapasztalataidat egy ilyen custom ROM-al kapcsolatban, mert eddig hetek óta folyamatosan csak azt olvasom, hogy majd felteszel valamit, és, hogy milyen jó lesz mert, hogy a gyári milyen s*ar :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.