Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Imi1981 válasza tlala (#3600) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem tök máshogy néz ki az alkalmazás! A play áruházból van neked is? Az enyém ilyen link link link

(#3602) Zsadi válasza tlala (#3600) üzenetére


Zsadi
őstag

Nekem majdnem ilyen :) 5.7.7 de a 5.7.8 nem ment fel rá.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#3603) Lackooo84 válasza Imi1981 (#3601) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mert ez a play store verzió ami egy kalap ... :DDD

The Truth is out there...

(#3604) Imi1981 válasza Lackooo84 (#3603) üzenetére


Imi1981
veterán

És ez a másik honnan van?

Most letöltöttem egyet xiaomi oldaláról (szerintem) de ez full kínai nyelvű!

[ Szerkesztve ]

(#3605) tlala válasza Imi1981 (#3604) üzenetére


tlala
addikt

(#3606) Imi1981 válasza tlala (#3605) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Közben már privátban linkelték ezt a verziót.

(#3607) Atti22 válasza Lackooo84 (#3594) üzenetére


Atti22
újonc

elnézést kérek, el kellett utaznom szüleimhez, mindegy is, láttam,hogy írtál, köszönöm küldeni fogom, ha még áll az ajánlat. Mindenki másnak is köszönöm az áthidaló megoldást.

üdv

(#3608) vwgtipeti


vwgtipeti
csendes tag

Sziasztok!
Az Ax3600 routert, 1 éve használom, semmi baja nem volt kb 1 hónappal ezelőttig. Azóta folyamatosan “lefagy” a felső led sárgán világit, majd áramtalanítást követően pár órán át megint működik. Kínai régiós. Találkozott már valami ilyen problémával?

(#3609) tlala válasza vwgtipeti (#3608) üzenetére


tlala
addikt

Milyen firmware?
Reset megvolt?

(#3610) Tonyk válasza vwgtipeti (#3608) üzenetére


Tonyk
veterán

Tápegységre nézz rá! (próbáld meg másikkal)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3611) FingR86 válasza Tonyk (#3610) üzenetére


FingR86
őstag

+1, nekem is ez ugrott be azonnal, ha a reset nem megoldás.

(#3612) trance89 válasza kentucky (#3589) üzenetére


trance89
Topikgazda

Köszi, remekül működik kigyomlált fw-en (mivel itt nincs miwifi app), AX1800-on teszteltem mivel most nem volt a közelben 3600-as
Egy kis segítség nem túl hozzáértőknek: az /etc/crontabs/root fájlt kell szerkeszteni pl winscp segítségével
Bedobtam az összefoglalóba is

[ Szerkesztve ]

(#3613) kentucky válasza trance89 (#3612) üzenetére


kentucky
őstag

Még egy kis kiegészítés, ssh-n keresztül crontab -e paranccsal is lehet szerkeszteni. Az openwrt beépített vi editorjával lehet ezután szerkeszteni a crontab-et, használata nem olyan egyszerű, de openwrt wikiben benne van, hogyan kell.

(#3614) vwgtipeti válasza tlala (#3609) üzenetére


vwgtipeti
csendes tag

Köszönöm!
Egyelőre a nagy reset megoldotta, remélem így is marad :) :)

(#3615) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

A port forwardot valakinek sikerült működésre bírni? Beállítottam, de ő nem nagyon akar semmit sem csinálni.

(#3616) hanics válasza Nagymelák (#3615) üzenetére


hanics
aktív tag

Nálam működik szépen.
Mi nem sikerül rajta?

Elméletben ami kell neki az

1. Valami név
2. TCP vagy UDP vagy BOTH
3. Külső port
4. Amit szeretnél forwardolni gép vagy eszköz ip-je
5. Belső port

Itt most vagy megadod ugyan azt a 3. és az 5. pontban, vagy ezzel kicsit tudsz ügyeskedni.
Értem itt, hogy pl egy webservert akarsz elérni aminek az alap portja 80 akkor a külső porthoz beírod hogy 80.
De neked a webservered a fizikai gépen más porton megy ( mert át írtad ) akkor oda meg azt a portot adod meg amit a webserveren be álítottál.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#3617) Rick4 válasza Nagymelák (#3615) üzenetére


Rick4
félisten

Megy több mint egy éve.
Hozzáadásakor a felugró ablakban elneveztem a sorokat valaminek, beírtam az ip-ket, a portokat, és megnyomtam az ablakban alul az "add" gombot, ekkor bezárult a kis ablak, és hogy rögzüljön is, rányomtam alul a "save and applied" gombra.
Szerintem neked ez utóbbi maradhatott ki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3618) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

ha mixed-re állítom a wifit és egy hálózatként jelenik meg a 2,4ghz-es és az 5ghz-es jel, tudok olyat csinálni, hogy a routeren beállításainál megadom, hogy az egyes kliensek csak 2,4ghz-es vagy csak 5ghz-es jelet kaphassanak?

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#3619) Dyingsoul válasza lafaty80 (#3568) üzenetére


Dyingsoul
veterán

De nincs nyelvválasztó menüm a routerben! :Y Úgy sincs, hogy a country code-ot átírtam.
Mondjuk én azt a fw-t tettem fel ami a Mi szolgáltatásokat nem tartalmazza, ez nem tudom számít-e de az volt a mondás hogy ennyiben különbözik a két fw, a Mi szolgáltatásokban, cserébe nem küldözget adatot.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3620) FingR86 válasza Dyingsoul (#3619) üzenetére


FingR86
őstag

Ha 1.1.19-et tettél fel akkor teljesen mindegy melyiket, mindkettő kínai nyelvű. Angol nyelv csak a global 3.0.22-ben van.

(#3621) Soma01


Soma01
veterán

Megérkezett a két AX1800. Most global verziós firmware van rajta. Hogyan lehet feltenni rá a legújabb kínait és hol találom meg a bin fájlokat?

(#3622) lafaty80 válasza Dyingsoul (#3619) üzenetére


lafaty80
őstag

Most nem értelek. Én nem mondtam hogy lesz választás, pont az ellenkezőjét. Nem értem, benne van az összefoglalóban is ez.
Szintén ott van, hogy mit kell ilyenkor tenni, azt is írtam, rumiwifi kiegészítő telepítése böngészőben...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3623) kentucky válasza Soma01 (#3621) üzenetére


kentucky
őstag

Ha péntek estig ráér, áttudom őket majd küldeni.

(#3625) trance89 válasza Soma01 (#3621) üzenetére


trance89
Topikgazda

[link]
1.0.44 a legfrissebb, betallózod és telepíted
Ha kigyomlált verzió kell akkor itt megtalálod: [link]
Feltenni ugyanúgy kell mint az AX3600 patchelt verziót: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3626) Soma01 válasza kentucky (#3623) üzenetére


Soma01
veterán

Ráér...

trance89!
Köszi szépen!
Az első linken nem találom az AX1800-at. :F

[ Szerkesztve ]

(#3627) Soma01 válasza trance89 (#3625) üzenetére


Soma01
veterán

Én eddig magamtól ezeket találtam:
[link] Githubon meg ezt: [link]

(#3628) trance89 válasza Soma01 (#3626) üzenetére


trance89
Topikgazda

Mert gondolom telefonról nézed, desktop módban minden router látszik. Direkt link: [link]
Az amit te találtál az álló verzióra van

(#3629) Soma01 válasza trance89 (#3628) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. Táblagépen néztem. Asztali nézetben látszik tényleg. :C
De akkor most az AX5 firmware kell, nem az AX1800? Nekem AX1800 Global van, RA67, DVB4258GL.

[ Szerkesztve ]

(#3630) trance89 válasza Soma01 (#3629) üzenetére


trance89
Topikgazda

AX5 = AX1800 (DVB4258GL)

(#3631) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!
Megkerdezem ujra hatha azota gyult eleg tapasztalat. Szeretnek venni egy ilyen routert (kettot), AP-nek hasznalnam. Szukseges, hogy kulon VLAN-okra kulon SSID-ket tudjak csinalni, ezt a mostani openwrt alapu firmware-el rendelkezo AP-m meg tudja csinalni ha atirom a konfig file-t.
Valaki probalta, hogy ez a router esetleg tudja? Ha nem, akkor "kiberelnek" valakitol egy ilyen routert valami osszegert hogy ki tudjam probalni vasarlas elott.

(#3632) trance89 válasza z-csongor (#3631) üzenetére


trance89
Topikgazda

Üdv
A router webes felületéről biztos nem megoldható
Elvileg az openwrt config fájlok szerkesztésével menne, itt írtak hasonlóról: [link]
Mellesleg gőzerővel folyik az openwrt fejlesztése, dchard tud bővebb tájékoztatást adni :)

[ Szerkesztve ]

(#3633) Rick4 válasza trance89 (#3632) üzenetére


Rick4
félisten

Én tényleg tisztelettel kérdem, az úgy normális, hogy egy éve hergelik az openwrt-t, és még mindig nincs kész, vagy ez valami egész rosszat sejtet?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3634) dchard válasza Rick4 (#3633) üzenetére


dchard
veterán

Tisztelettel válaszolok. Egyetlen platform támogatása sem készült el ennyi idő alatt korábban, tehát nem jelent semmi rosszat. De ha érzed magadban az erőt, nyugodtan beszállhatsz a fejlesztésbe és akkor hamarabb kész lesz.

Meg ugye mi számít késznek? Én hónapok óta használom, és az 512MB profil patch-csel meg a hekkelt BDF-fel teljesen jól működik a dolog. De amikor az egész Qualcomm firmware stack egy rakás szar és a regdb rész úgy nem működik benne ahogy, és ezek zárt forrású részek, úgy azért nem olyan könnyű haladni vele.

A két legnagyobb probléma jelenleg az ath11k memória szivárgás, és a regdb. Előbbit az 512MB patch-csel lehet kezelni, amíg meg nem oldjuk. A regDB problémát 2.4-en sikerült megoldani a BDF módosításával (24dBm 1-13 csatorna), de az 5GHz-es részt még reszeljük, bár a legtöbb csatorna így is rendelkezésre áll 24dBm-mel, működő DFS-sel.

Tehát így állunk. Nálam faszán működik, ha az 512MB-os patch bekerül végre Robi repo-jába, akkor azt tudom mondani, hogy a bátrabbak kezdhetik a tesztelést.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3635) FingR86


FingR86
őstag

rengetegszer látom itt az AX1800 típust felbukkanni
beírva google-be dob egy álló fekete és egy fekvő fehér 4 antennás verziót
most itt melyikről megy a diskurzus ?

(#3636) trance89 válasza FingR86 (#3635) üzenetére


trance89
Topikgazda

A fekvő, fehér AX5-ről volt szó: [link]
Tény, hogy elég hülye számozást használnak xiaomiéknál ezért könnyű belekeveredni

(#3637) FingR86 válasza trance89 (#3636) üzenetére


FingR86
őstag

tegnap adtam el egy ac2350 (fekete) routert havernak, mert én annyira nem voltam megelégedve a térerővel. Ma találtam rá PH-n hogy arra is lett volna bdata módosítás és gondolom akkor megnövekedett adó teljesítmény. De mintha azt is olvastam volna valahol hogy ebben egy tök gagyi proci van, mint vmi régi tp-link 1043 routerben.

ma találtam bolti új ax1800-at (fehér 4 antennás) 12K-ért.
ebben erősebb proci van gondolom mint az ac2350-ben volt igaz ?

jó vétel lenne ez otthonra ?
ax3600-at overkill-nek gondolom panelbe, nem akarom ropogósra sütni az agyam :D

(#3638) Rick4 válasza dchard (#3634) üzenetére


Rick4
félisten

Egyáltalán nem értek ehhez, még azon a szinten sem, hogy mennyi idő szokott általában lenni egy ilyen új routerre feltehető firmware elkészítése, tényleg csak érdeklődtem, minek számít az eddig eltelt idő.

Mivel nálam a gyári fw megy, és nincs mit nyomogatni a routeren, alaphelyzetben tökmindegy, mi fut, ha nagyon forszírozom, pár plusz dolog biztosan jól jönne, tehát ha lenne kész rendszer, egész biztosan feltenném.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3639) dchard válasza Rick4 (#3638) üzenetére


dchard
veterán

Azt kell érteni, hogy itt nem "egy routerről" van szó, hanem a Qualcomm IPQ807x platformájról, amihez lényegében nulla támogatás volt a kernelben, amikor elkezdtük. Ebbe beletartozik a SoC, a perifériák, az ethernet és switch meghajtók, GPIO meghajtók, a firmware és a kalibrációs adatok betöltése, a wifiről már nem is beszélve. És ha ez nem lenne elég, a fospermet kategóriás gyári driverekről már nem beszélve. Tehát ami zajlik az platform fejlesztés, aminek a végén az összes olyan router amiben ez a platform van, támogatva lesz. Nem csak az AX3600 és az AX6, de egyéb routerek is. És tekintve, hogy ez egy jól sikerült SoC, már most látszik hogy egy darabig velünk lesznek ezek az eszközök, és szépen szivárognak le a középkategóriába.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3640) Rick4 válasza dchard (#3639) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, olvasom mindig a hozzászóásaidat, értem a szitut.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3641) Dyingsoul válasza lafaty80 (#3622) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A Rumiwifire nem reagáltam bocsi. Azért hagytam figyelmen kívül, mint lehetőséget, mert nem akarok ezért böngészőbe bővítményt telepíteni. Így is elég lassú a chrome-om a többi általam használt bővítmény miatt, nem szeretem ezeket és így is csak azt használom amit tényleg muszáj.

Az összefoglalóban csak az van, hogy kínai fw, nem az, hogy kínai nyelvű és ezen nem lehet módosítani.
A kínai fw számomra azt jelenti, hogy a Kínába szánt firmware, nem azt, hogy csak kínai nyelvű. Tudom Kína, mint ország nem nyugat de arra gondoltam ott is van több nyelv támogatása pláne, hogy YT videókban is mutogatják ahogy a kínai nyelvről át lehet váltani más nyelvre de azt mondjuk nem néztem, hogy ezekben a videókban milyen FW-t tettek fel.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3642) lafaty80 válasza Dyingsoul (#3641) üzenetére


lafaty80
őstag

Értem.
Én ezt a részt olvastam el legelőször ott(összefoglaló, és ott benne van az infó): Global és kínai hardveres verziók közti különbségek

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3643) Soma01 válasza FingR86 (#3637) üzenetére


Soma01
veterán

Ilyet vettem én is és pont ennyiért.
Most jön a kínai firmware-ra váltás...

(#3644) trance89 válasza FingR86 (#3637) üzenetére


trance89
Topikgazda

A Xiaomi AC és AX modelljei nem nagyon említhetők egy lapon hardverileg, az AC-k általában MIPS alapú Mediatek SoC-al vannak szerelve míg az AX routereik Qualcomm IPQ (ARM Cortex-A53), ég és föld a különbség

(#3645) FingR86 válasza trance89 (#3644) üzenetére


FingR86
őstag

elvileg az ac2350-ben is qualcomm van ha jól informálódtam, de gondolom vmi régi cuccos

Model : DVB4248GL
Processor : Qualcomm CA9563
RAM : 128 MB
ROM : 16 MB

de akkor nem kell aggónom, hogy 3-al kevesebb antenna lesz ezek szerint
engem úgysem a sebesség érdekel annyira, inkább az erősség
akkor le is csapok egy ax1800-ra :R

(#3646) dchard válasza FingR86 (#3645) üzenetére


dchard
veterán

A Qualcomm CA9563 nagyon messze van sebességben az IPQ807x-től...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3647) FingR86 válasza dchard (#3646) üzenetére


FingR86
őstag

Köszi neked is az infót, meggyőztetek :R

(#3648) dchard válasza Rick4 (#3640) üzenetére


dchard
veterán

Na, csak hogy megosszam az ömörhírt: két óra szórakozás után rájöttem, hogy hol van elszarva a regdb. A Qualcomm által kiadott firmware konkértan leszar mindent ami nem US country code alatt van. Úgyhogy most azt csináltam, hogy az US country code alatti profilt módosítottam hogy megfeleljen az EU/CEPT és így a magyar szabályozásnak is:

country US: DFS-FCC
(2400 - 2483 @ 40), (6, 24), (N/A)
(5150 - 5250 @ 80), (6, 24), (N/A), AUTO-BW
(5250 - 5350 @ 80), (6, 24), (0 ms), DFS, AUTO-BW
(5470 - 5725 @ 160), (6, 24), (0 ms), DFS, AUTO-BW

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3649) Rick4 válasza dchard (#3648) üzenetére


Rick4
félisten

Király!! :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3650) dchard válasza Rick4 (#3649) üzenetére


dchard
veterán

Hát azért ez messze van a királytól. Most valahogy úgy kell megerőszakolni a dolgot, hogy ha a user EU-s országkódot üt be, akkor is a jó reg domain beállítások menjenek ki. Majd még erőszakolgatom egy kicsit ;) De azért ebből is fel lehet mérni mekkora szar van a palacsintában a Qualcomm háza táján (a rendes wireless-regdb nem használható, ami meg a BDF_ben van, az úgy szar ahogy...).

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.