Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) FingR86


FingR86
őstag

nem igazán ide tartozik, de valaki le tudná nekem írni a doboz méreteit ? (narancs színű karton) előre is köszi

(#3452) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ebből a rumiwifi bővítményből én csak valami orosz verziót találtam! Ez szerint oroszra fordít. Nincs angol választható lehetőség (magyar meg pláne) . Van ebből másik verzió? Én nem találtam ezért megköszönném ha linkelnétek. Holnap jön a router úgyhogy holnap már használnám.

(#3453) kentucky válasza Imi1981 (#3452) üzenetére


kentucky
őstag

lehet angolt választani, a baloldali drop menüben a kiegészítőre kattintva, de amúgy nekem a google fordító is elégséges szokott lenni

(#3454) Rick4 válasza kentucky (#3453) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nincs net, nem működik a google fordítód, ez viszont igen, elvileg ez a lényege.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3455) Imi1981 válasza kentucky (#3453) üzenetére


Imi1981
veterán

Három nyelv van de egyik sem angol hanem orosz meg hasonló furcsa betűs nyelvek kép kép .
Persze a Google fordító is jó de első beállításnál mikor még nincs net elvileg nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#3456) trance89 válasza Imi1981 (#3455) üzenetére


trance89
Topikgazda

Jobb oldalon a középső az angol (auto), ha még nincs router amin kipróbáld addig hiába bökdösöd mert nincs mit fordítson :)

[ Szerkesztve ]

(#3457) Imi1981 válasza trance89 (#3456) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem bökdöstem csak néztem a lehetőségeket. Akkor jó ha a középső az csak English - t kerestem nem valami orosz szót. Kösz!

(#3458) Lackooo84 válasza FingR86 (#3451) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Honnan veszed, hogy narancs színű a doboza? :U Én eddig csak fehéret láttam.

The Truth is out there...

(#3459) Rick4 válasza Lackooo84 (#3458) üzenetére


Rick4
félisten

Honna veszed hogy nincs? Attól még van narancs dobozos is, hogy te nem láttad...
43X31X9cm mínusz pár mm, most mértem meg.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3460) Lackooo84 válasza Rick4 (#3459) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jaaa, arra gondolsz, hogy a fehér doboznak sárga az éle? :U

The Truth is out there...

(#3461) Rick4 válasza Lackooo84 (#3460) üzenetére


Rick4
félisten

Nem az éle, hanem az egyik oldala végig, ennél narancsabb nincs, gondolom ő is a globalra gondolt.

Érdekes, hogy a csirkelábas kínai doboz 5mm-rel alacsonyabb, mint a narancs oldalú.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3462) FingR86 válasza Rick4 (#3461) üzenetére


FingR86
őstag

Igen pontosan erre gondoltam, köszi h lemérted :R

(#3463) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Szerváltam egy új global 3600-at jó áron. Most ott tartok, hogy feltettem a patchelt kínai fw-t, amivel elvileg mennie kéne az MI appnak (kínai AX6000 megy vele, de ezt nem látja), jól értelmezem? Vagy még ezek után is át kell írnom a bdata-t? Ha igen, akkor így, hogy már kínaisítva van is végig kell menni az összes lépésen?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3464) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#3463) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ok, szóval nekiálltam, de most meg ez a probléma...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3465) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Megjött a router és már nagyjából be is állítottam. Hol találom a port továbbítás (port forwarding) lehetőséget? Nem találom!
Ja és ddns beállítás is kéne mert azt se találom.

[ Szerkesztve ]

(#3466) Tonyk válasza Imi1981 (#3465) üzenetére


Tonyk
veterán

Webes felületen keresed ugye? Mert akkor: DDNS meg Portforwarding menüpont alatt :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3467) Zsadi válasza Imi1981 (#3465) üzenetére


Zsadi
őstag

Ha bejön a router webes főoldala, akkor a 3. csirkelábas ikon alatt. Ha előtte magyarra van fordítva, akkor átfedésbe kerül. Legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#3468) Imi1981


Imi1981
veterán

Kösz mindkettőtöknek! Közben megtaláltam csak Google fordítóval kitakarta azt a részt. Rumiwifi - vel minden látható! Amúgy rumiwifi nem működött net nélkül.

A port forwarding - nál melyiket kell használni a felsőt vagy az alsó részt?

[ Szerkesztve ]

(#3469) Tonyk válasza Imi1981 (#3468) üzenetére


Tonyk
veterán

Adblock-ot kell akkor már csak beállítanod ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3470) Imi1981


Imi1981
veterán

Ha jól hiszem az alsó a rendes port forwarding. Legalábbis működik. Későn hozta a postás ezért nagyon siettem, hogy nagyjából kész legyek mert mennem kell dolgozni. Adblock be volt kapcsolva és blokkolt is de nem állítottam semmit mert nem volt időm.
A hatótáv nagyon jónak tűnik eddig még a tp-link ax20 - nál is jobb picivel. A max beállítás wifi erősségre az át a falakon ugye?

(#3471) Tonyk válasza Imi1981 (#3470) üzenetére


Tonyk
veterán

Én így használom az adblock-ot:
Saját szűrőbe:
||api.miwifi.com/res_stat/*$important
*/cgi-bin/luci/;stok=*/api/xqsystem/upload_log

opcionálisan +:
*/cgi-bin/luci/;stok=*/api/misystem/sys_log

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3472) Imi1981 válasza Tonyk (#3471) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Holnap délelőtt be is állítom :R .

(#3473) FingR86 válasza Lackooo84 (#3463) üzenetére


FingR86
őstag

jól értelmezed, ahhoz hogy menjen a kínaisított global, akkor is át kell írni a bdata-t.
ha még nem sikerült megoldani, akkor az a legegyszerűbb ha az elejétől végig mész az egészen és a bdata átírás után egyből tolod fel a patchelt kínait.

(#3474) trance89 válasza Lackooo84 (#3463) üzenetére


trance89
Topikgazda

Tehetsz egy próbát először az nvram módosítással: [link]
Ha az nem segít akkor jöhet a bdata

(#3475) Lackooo84 válasza trance89 (#3474) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Próbáltam már de a kövi hszben a képen látható hibaüzit kapom. Arra valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3476) Dyingsoul válasza FingR86 (#3427) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ma este lehet én is nekilátok és a második routeremet is kínaisítom a te leírásod alapján. :) Ránézésre pöpec, de ha szabad akkor javasolnék pár módosítást:

A lépések sorszámát jó volna kiemelni, hogy kicsit követhetőbb legyen.

A lépések sorszáma mellett néhol egyből parancs van, néhol megjegyzés vagy a lépés címe.
Én azt javasolnám, hogy legyen ez konzisztens, a lépés sorszáma mellett lehetne a lépésnek egy neve, címe, lehet akár rövid is. (Pl ahogy pár helyen írtad is "Putty-ba írandó parancs" )
Csak ezt valahogy konzisztensen minden lépésnél így kellene megcsinálni.

Az ilyesmire gondolok például:
Ez van most:
8. Parancssor megnyitása (start menüben elkezded gépelni (cmd)

Helyette:
8. Parancssor megnyitása
A start menüt megnyitva írd be: cmd

Meg az ilyesmi:
9. bele navigálunk a scripts mappánkba

helyett:
9. Script mappába navigálás
Navigáljunk el a script mappánkba a következő módon:
...

Számomra amúgy totál érthető, csak kicsit könnyebb lenne olvasni, követni pláne kisebb felbontásokon amikor több ablak is meg van nyitva. :R

Egyébként számomra a "2. Rollback firmware" pontban jól jött volna egy olyan kiegészítés, hogy "A firmware felrakásakor a router felajánlja, hogy visszaállítja a gyári beállításokat. Ne válasszuk ezt a lehetőséget." Ezt én a másik routeren bepipáltam mert ott az üzenet olyan módon volt megfogalmazva, hogy azt sugallta, hogy a firmware megfelelő működéséhez ajánlott az eddigi beállításokat törölni. Talán mögötte volt, hogy (Recommended).

Az egészből még valahogy azt hiányolom, hogy nem látom konkrétan melyik az a lépés amelyik megakadályozza/befejezi az adatküldözgetést Kínába. Ez a bdata átírás lenne vagy ebben az új mutatóban több lépés halmaza az, ami ezt megakadályozza?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3477) trance89 válasza Lackooo84 (#3475) üzenetére


trance89
Topikgazda

Az áprilisi script-el (+python 3.6) próbálod?

(#3478) FingR86 válasza Dyingsoul (#3476) üzenetére


FingR86
őstag

köszi a tippeket, megfogadom és igyekszem minél hamarabb
ezt igazából csak nagyon gyorsan le akartam tudni, amíg emlékeztem hogy melyik lépés után melyik jön. Mert engem igazából az kavart meg kicsit a bdata leírásban, hogy ott vissza került a gyári global firm, és persze h megszűnt az SSH utána. És mivel úgysem a global firmet akartam, hanem patchelt verziót, így azt a lépést totál kihagyni és a teljes bdata folyamat után egyből fel a módosítottat.

a rollback firmes részre én azt reagálnám, h szerintem nem egészséges megtartani a beállításokat, mert egy gyári globalról vissza mész vmi ősrégi hekkelhetőre, azután pedig a legújabb kínaira. Simán össze akadhat vmi bennmaradt beállítás. Így ezt szívem szerint nem írnám bele. Állítsuk csak be teljesen alapról az új firm-et :K alaplapnál sem töltünk be mentett profilokat bios frissítés után :D

[ Szerkesztve ]

(#3479) Lackooo84 válasza trance89 (#3477) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

3.7 és ez: https://github.com/odedlaz/ax3600-files-master

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3480) FingR86 válasza Lackooo84 (#3479) üzenetére


FingR86
őstag

írták itt már párszor, hogy valami hiba van abban a scriptben [link]

(#3481) FingR86 válasza Dyingsoul (#3476) üzenetére


FingR86
őstag

megcsináltam a tanácsaidat, de csak azt a lépést tudtam elnevezni, amit legalább sejtettem hogy mit csinál :D

onnantól kezdve, hogy olyan firm kerül fel a legvégén, ami tartalmazza a Mi szolgáltatásokat, nincs kiküszöbölve az adatküldözgetés. Mi services= adatküldözgetés.

Bele írhatom ezt is. Hogy aki ezt el akarja kerülni, az csak MI nélküli firmet rakjon fel. De akkor egyértelműen nem is lesz Miwifi elérése

(#3482) Lackooo84 válasza FingR86 (#3480) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Okés, akkor próbálom a másikkal.

The Truth is out there...

(#3483) FingR86 válasza Lackooo84 (#3482) üzenetére


FingR86
őstag

3.6 és gdrive fiókos ax3600-files-master

(#3484) Lackooo84 válasza FingR86 (#3483) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na ezzel a régebbivel gond nélkül végigmentem. Ezzel a leírással gyerekjáték, igazából csak azt hiányolom belőle, hogy melyik parancs megy a cmd-be és melyik a puttyba. :DDD

Ja és ugye az 1.1.19-et tettem fel, és most arra feldobott OTA updatet, az mehet rá?

Ja, és még egy fontos dolog: Előtte próbáltam ugye a globál patchelt firmet, na az egy nagy kalap szar, ingadozó rádió teljesítmény... a wifi kapcsolatom 1.1-1.4Gbps között ugrált, a mérések szarok voltak. InSSIDerrel nézve olyan volt a jel, mint egy ekg. A kínaival fasza minden, stabil 2.4Gbps, akárcsak az AX6000. A globál patchelt fw nem jó, nem ajánlom, hogy bárki azt használja.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3485) FingR86 válasza Lackooo84 (#3484) üzenetére


FingR86
őstag

már frissítettem a leírást, minden parancsban benne van hova kell írni :D

az ota frissítés az gondolom gyári lesz. Abban nem lesz ilyen mw szintű wifi adó meg ilyesmi, nemde ?

(#3486) Doky1988 válasza FingR86 (#3485) üzenetére


Doky1988
senior tag

Patent lett, köszi mégegyszer ☝️✌️😎

DokY | www.zsolti.hu

(#3487) Rick4 válasza Lackooo84 (#3484) üzenetére


Rick4
félisten

A globallal melyik csatikon kapcsolódott akészüléked, és akínaival melyik csatikon? Azokon a csatikon mennyxire volt zajos a környék?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3488) Dyingsoul válasza FingR86 (#3478) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jó lett a leírás, csak a sorszámokat is ki kellene emelni, nem csak a címeket! :D

A rollback-ről én is ezt gondoltam és ezért is rollbackeltem.

Egyébként nem lenne jobb egy Google doksit készíteni erre? Azt szerkeszteni is könnyebb és collab is mehetne benne. A felsorolt szerzőket például fel lehetne venni, a szerzeményt meg akár az amúgy is megosztott drive mappába be lehetne tenni az FW-k mellé.
Bár lehet úgy vagytok vele, hogy csak tudjuk végre le a leírást. :D De hátha változik a dolog.

A módosítással kapcsolatban egy FAQ is lehetne a doksiban. Most például az a kérdés merült fel bennem, hogy a "miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+txpwr.zip" fw-t használva oké, hogy nincs MI szolgáltatás, de ez csak a MiWifi mobilappra vonatkozik vagy így automata update sem lesz, ha jön ki újabb verzió? Gyanítom nem fog szólni ha van frissebb FW ezért ezt aki szeretné annak követnie kellene valahol, de hol?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3489) Imi1981


Imi1981
veterán

Böngészőből el lehet érni távolról a router felületét?

(#3490) FingR86 válasza Dyingsoul (#3488) üzenetére


FingR86
őstag

Hát ha jól sejtem akkor Lackooo84 Mi szervizes verziót rakott fel és ő az első akitől láttam ezt az OTA dolgot itt. Úgy látszik a többieknek a biztonság fontosabb, és a Mi nélküli firmware nem kap OTA frissítést. Vagy csak nem szólt senki ;]

Én nem tudok jelenleg nyilatkozni, mert az enyémet már elvitték.
A napokban érkezik egy másik.

[ Szerkesztve ]

(#3491) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Egyébként milyen adatokat küldözget a router Kínába azt tudja valaki? Az összefoglalóban az volt, hogy plain text formátumban küldözgeti ráadásul, akkor gondolom csak telemetriát, de jó volna látni hogy konkrétan mit.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3492) Lackooo84 válasza FingR86 (#3490) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Teljesen mindegy, mert így a mai teszt után marad az AX6000, úgy néz ki ennek jobb a hatótávja. :DDD

The Truth is out there...

(#3493) FingR86 válasza Lackooo84 (#3492) üzenetére


FingR86
őstag

Egy teljes falut akarsz lefedni? ;]

(#3494) trance89 válasza Lackooo84 (#3484) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ez akkor van ha nem resetelünk a végén, 1000+1 alkalommal volt róla szó: ha patchelt fw-t rakunk fel, ha globalról térünk át kínaira vagy fordítva, resetelni kell a végén mert jönnek a galibák. A patchelt fw-ben le van tiltva a fw frissítés, manuálisan kell feltenni az újat (összefoglaló)

"Teljesen mindegy, mert így a mai teszt után marad az AX6000, úgy néz ki ennek jobb a hatótávja. :DDD"
Az AX6000-nek pontosan ugyanolyan a hatótávja mint a kistestvérének, csak annyival tud többet hogy nagyobb vezetéknélküli sebességre képes (papíron) amit az emberek 99,5%-a úgysem tud kihasználni, sőt az AX6000 érthetetlen módon lényegesen gyengébb hardverileg: IPQ8071A vs IPQ5018

[ Szerkesztve ]

(#3495) Imi1981 válasza tlala (#3441) üzenetére


Imi1981
veterán

Amit beraktál képen a falon keresztüli az ugyan az mint az 1000 mW?

(#3496) Lackooo84 válasza trance89 (#3494) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Volt FR, nem vagyok hülye. :U Reset előtt üres volt egy csomó legördülő menü.

Amúgy papíron lehet így van, és tudom, hogy az AX6000 gyengébb SoC, (viszont jobb wifi chip) de én egymás mellé tettem a 2 routert azonos helyre, mindkettőn csájníz fw, és bizony az AX3600 gengébb, instabilabb teljesítményt nyújt ugyanonnan.


[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3497) FingR86 válasza Lackooo84 (#3496) üzenetére


FingR86
őstag

Akkor meg ereszd rá az ota-t. Legyél bátor és nézzük meg mi lesz belőle ;]

(#3498) Lackooo84 válasza FingR86 (#3497) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát már visszaeresztettem a dobozába és vagy isminek átadom vagy megy vissza. :DDD

The Truth is out there...

(#3499) Tonyk válasza Lackooo84 (#3496) üzenetére


Tonyk
veterán

Az első amiért kapni fogsz a fejedre, hogy nem u.a. csatornán nézted (48 vs 44)!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3500) Lackooo84 válasza Tonyk (#3499) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát.... 2 méterről nem hiszem, hogy számítana... meg szomszédos csatornák szóval...

The Truth is out there...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.