Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) trance89 válasza Soma01 (#3700) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ha ugyanaz akkor persze mindegy honnan másolod ki a linkeket :)

(#3702) Soma01 válasza trance89 (#3701) üzenetére


Soma01
veterán

Feltételezem, hogy az a script ugyan azt hajtja végre, mint az a négy, címsorba írandó "parancs".

Gondoltam, csinálok egy leírást az AX1800-hoz is, az itt lévők alapján. :U Ezért (is) akarok biztosra menni.

(#3703) kovacsroli válasza Imi1981 (#3696) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nálunk is ez a felállás, kínai router + másfél éves kislány :) Utánaolvastam több helyen, tudomásom szerint még senkinek nem sikerült bizonyítani bármilyen egészségügyi összefüggést.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#3704) Imi1981 válasza kovacsroli (#3703) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ezt jó olvasni. Még alacsony fokozaton is a legjobb lefedettségű routerem úgyhogy így használom. Akkor nem variálok vele marad így.

(#3705) xabolcs válasza dchard (#3693) üzenetére


xabolcs
őstag

Olvastam. :R

Amit ir Imi1981, az nem pont ennek a BDF mizerianak az egyik kovetkezmenye?

Az, hogy nem lehet lefele szabalyozni az adasteljesitmenyt ... nem hangzik tul jol. :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#3706) BigBear válasza xabolcs (#3705) üzenetére


BigBear
senior tag

Jesszusatyagatya, el ne jussunk már a jujj mikrohullámú sütő, jujjmindenig. A legtöbb topic azzal van tele, hogy gyenge a jel, erre itt egy router, ami bivaly, most meg az a baj. Tele van a világ mindenféle sugárzással.
(Pedig nem is bivaly, zártszelvény lépcsőn, vasbeton födémen és 2 falon áthaladva már esik a jelszint. Igaz, vízszintesen 2 fal után, 70-80m-re a kertben még megy a Netflix tökéletesen. Én meg kicsit fluoreszkálok éjjel, nem kell lámpa. :P :DDD )

(#3707) lafaty80


lafaty80
őstag

No, nvram paranccsal visszaállítottam a country code-ot eu-ra, és a mi wifi app-ban megjelentek a plug-in ok, amik eddig nem voltak, érdekes....
Most nem sír hogy eltérő a country code. (bár lehet hogy csak azért, mert már az app-ban pariban van a router). :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3708) xabolcs válasza BigBear (#3706) üzenetére


xabolcs
őstag

En a BDF (vagy ahogy itt hivjatok: bdata) kontextusaban irtam az hozzaszolasomat.

Az elettani hatasait nem szerettem volna tovabb ragozni. :N

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#3709) dchard válasza xabolcs (#3705) üzenetére


dchard
veterán

Nem hiszem, a szar BDF-ből nem következik, hogy lefelé nem lehet állítani. Ha így van, az a Xiaomi sara lesz. Én elég gyorsan elhagytam a gyári szoftvert, OWRT alatt lehet állítani a teljesítményt mindkét rádión, így nem tudom megmondani, hogy a gyárin hogy működik a dolog. Bár korábban valaki írta, hogy a három fokozat az csak 3-3-3dB csökkentést tesz lehetővé, és ha 30dBm-ből indulunk ki, akkor a minimum power 21dBm, ami máshol általában a maximum, tehát simán lehet, hogy elég neki a minimumra állított gyári SW.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3710) xabolcs válasza dchard (#3709) üzenetére


xabolcs
őstag

A gyari firmware-t en is csak az OpenWrt folrakasahoz hasznaltam. ;]

Majd validalom ezt a tererosdit, ha nem leszek lusta eletre lehelni a masinat. :B

Azert kerdeztem korabban a failsafe-et, mert pont ugy jartam, mint Baden: sysupgrade utan csak sokadjara bootol be, s nem erheto el, miutan elindult.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#3711) dchard válasza xabolcs (#3710) üzenetére


dchard
veterán

A második részhez: soros portol kéne log amikor nem bootol be. Mi több, az volna a jó ha már a sysupgrade is benne lenne.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3712) xabolcs válasza dchard (#3711) üzenetére


xabolcs
őstag

A soros port kiepiteset meghagyom a tobbi lelkes forumtarsnak, es inkabb jarom a hosszabb utat a gyari firmware-s tabula rasa-val. ;]
Attol tartok, hogy en is letorom a fulecskeket, mint ahogy a Wiki-n is van.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#3713) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Ax6000-hez is létezik patchelt firmware? Esetleg már működő openwrt?

Köszi

(#3714) dchard válasza Ginbo (#3713) üzenetére


dchard
veterán

Az Ax6000-ben IPQ5018 van, egyelőre nincs hozzá akár csak kipróbálható OWRT sem, és tudtommal nem is dolgozik rajta senki.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3715) dchard válasza xabolcs (#3712) üzenetére


dchard
veterán

Na kéremszépen, sikerült levadászni az új stabil 2.5.0.1-es wifi firmware-hez tartozó hivatalos BDF file-t. És hála egy kismadárnak, ezt is szét tudjuk szedni és össze tudjuk rakni.

Összehasonlítva a gyári BDF-vel amivel a router jött, a regdb már sokkal jobban néz ki, bár továbbra sem tökéletes. Ezzel már lehet együtt élni azt hiszem. Természetesen mivel a BDF számos kalibrációs adatot is tartalmaz az adott platformhoz, a BDF-eket nem lehet össze-vissza cserélgetni, de így már van esély a normális működésre.

Közben az ath11k is nagy számban kap javításokat, tehát egyre használhatóbb lesz a dolog.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3716) beers válasza dchard (#3715) üzenetére


beers
addikt

Ez szuper hír! :R
Reméljük lesz egy jól használható erős routerünk!

M&N

(#3717) xabolcs válasza dchard (#3715) üzenetére


xabolcs
őstag

:R

Nagyon orulok, hogy egy ilyen jo hardvert ilyen jol sikerul portolni OpenWrt-re, a mindenfele nehezsegek ellenere. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#3718) Euroman


Euroman
csendes tag

Üdv! Segítséget kérnék. Most próbálok térerőt növelni, de a router tmp mappát nem találom ahová az r3600.bin állományt kellene másolni

(#3719) Euroman


Euroman
csendes tag

Már megtaláltam :)

(#3720) dchard válasza xabolcs (#3717) üzenetére


dchard
veterán

Ez azért is érdekes, mert maga a platform elég erős a 10gigához is, és a magasabb verziók (8072 és 8074) alig térnek el. Tehát könnyű lesz megoldani a támogatásukat.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3721) tlala válasza dchard (#3715) üzenetére


tlala
addikt

De jó!
Várós már egy stabil OpenWRT.

(#3722) dchard válasza tlala (#3721) üzenetére


dchard
veterán

Ha valakinek nem létszükséglet a 160MHz, annak lassan el lehet kezdeni a tesztelést. Különböző hardverekre, köztük AX3600-ra és AX6-ra is vannak friss, LuCi-t is tartalmazó verziók amik minden nap újra fordulnak ha van valami változtatást: [link]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3723) Black&White válasza FingR86 (#3690) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi mégegyszer!
Találtam itt HA-n bérnyomtatást, ma pedig meg is jött a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#3724) Rick4 válasza dchard (#3722) üzenetére


Rick4
félisten

A kérdés az, egy ilyet hogy telepítesz, és ha mégse jön be, hogy mész vissza a gyárira?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3725) dchard válasza Rick4 (#3724) üzenetére


dchard
veterán

SSH hozzáférés kell hozzá, azt mindenki ki tudja guglizni, sokszor volt már róla szó.

Ha megvan az SSH hozzáférés, akkor feltöltöd a /tmp/ mappába a routhernek megfelelő "factory" nevű ubi image-et, például ezt "openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-nand-factory.ubi" (WinSCP és SCP protokol kiválasztása mellett)

Ha ez megvan, akkor a két rootfs-t tartalmazó partícióra beformázzuk a fájl tartalmát:

ubiformat /dev/mtd12 -y -f /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-nand-factory.ubi

ubiformat /dev/mtd13 -y -f /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-nand-factory.ubi

Utána:

nvram set flag_last_success=0
nvram set flag_boot_rootfs=0
nvram commit
reboot

És már boot-ol is az openwrt.

Ha valakinek nem jön be a dolog, akkor pontosan ugyanígy tud visszaállni is gyárira. Csupán arra van szükség, hogy a gyári firmware fájlból a rootfs-t ki kell szedni, tehát nem a gyári binárist kell beégetni egy az egyben.

Lényeges, hogy ez kizárólag gyári FW-ről garantált. Ha valaki turmányolt QSDK alapú szarral már telerakta a routerét, akkor akár gyárira, akár OWRT-re állni sokkal macerásabb lesz, mivel a QSDK alapú szarok megváltoztatják a gyári partíciós táblát.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3726) siemensfun válasza dchard (#3725) üzenetére


siemensfun
tag

Iptv támogatás hogy áll benne?

(#3727) Rick4 válasza dchard (#3725) üzenetére


Rick4
félisten

OKé, akkor még mindig a régi módszer. Várható amúgy, hogy a fejlesztés bármely szakaszában oda jut a dolog, hogy egy komplett fájlt kell betallózni a gyári rendszeren, és frissül az openwrt-re, vagy itt olyan sose lesz?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3728) dchard válasza Rick4 (#3727) üzenetére


dchard
veterán

Ez kevéssé valószínű, mivel a gyári szoftver még recovery módban is ellenőrzi a digitális aláírást.

siemensfun:

Fogalmam sincs, de mivel openwrt alatt van multicast és igmp proxy támogatás, így itt is lehet. Kérdés be van-e forgatva gyárilag. Valószínűleg nincs.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3729) siemensfun válasza dchard (#3728) üzenetére


siemensfun
tag

Köszönöm, akkor még várok hátha bele lesz téve valamelyik buildbe.
Szerintem itt sokunkat érintene az iptv miatt.
Maximum majd ha raszanom az időt és fordítók magamnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#3730) siemensfun válasza dchard (#3728) üzenetére


siemensfun
tag

Megtudnád nézni hogy benne van e a jelenlegi verziókban? Köszönöm

(#3731) dchard válasza siemensfun (#3730) üzenetére


dchard
veterán

Nincs benne igmp proxy, de ezt pontosan 1 perc alatt meg tudod tenni azzal, hogy telepíted a webes felületről.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3732) siemensfun válasza dchard (#3731) üzenetére


siemensfun
tag

Köszönöm akkor holnap kipróbálom.

(#3733) siemensfun válasza dchard (#3725) üzenetére


siemensfun
tag

Sikerült feltenni.

Eddig remekül működik, wifi, lan megfelelő.
De felfedeztem egy hibát:
A Luci-ban hiába irom át a router statikus IP címét azt a config fájlban nem változtatja meg, így csak 192.168.1.1 cimem érhető el. De ha SSH-n keresztül kézzel átírom a az /etc/config/network fájlt akkor úgyremekül müködik.

Az igmp proxit csak kézzel tudtam feltelepíteni, mert a OPKG update amire hivatkozik az a https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ipq807x/generic/packages nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#3734) Rick4 válasza siemensfun (#3733) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyesmit okozhat böngésző, és adblock is. Másikkal is próbáltad?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3735) siemensfun válasza Rick4 (#3734) üzenetére


siemensfun
tag

Minden mást át tudtam állítani a webes felületen. próbáltam Firefox, Edge és Chromeban is.

(#3736) Rick4 válasza siemensfun (#3735) üzenetére


Rick4
félisten

Engem mondjuk pont ez nem zavarna, a kétrouteres megoldás viszont érdekel, hogy lesz ebből mesh, pontosabban egy fő routertől 10m-re másik router, aminek a lan portjai is használva vannak? Gondolom 160MHz híján első körben max kábellel.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3737) dchard válasza siemensfun (#3733) üzenetére


dchard
veterán

Na ez remek. Ha lesz egy kis időd, akkor az "iw reg get" parancs kimenetét másold már be ide légy oly kedves.

Az OPKG nálam működik, webes felületről felraktam az igmpproxy-t, de annyi biztos, hogy ahogy a snapshot továbblép, extra kernel modulok nem lesznek telepíthetőek (érthető okokból), illetve bármi ami ezek függőségeire támaszkodik. Az IGMP proxy pont nem ilyen, de ez szerencse.

A mesh-t én nem próbáltam, mert nincs mivel. Ez egy jó összefoglaló: [link]
A mesh-t egyébként az OWRT-be épített driver támogatja.

Hogy van-e valami webes mesh megoldás, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3738) siemensfun válasza dchard (#3737) üzenetére


siemensfun
tag

A bdata-t átirtam még régebben CN-re.

root@OpenWrt:~# iw reg get
global
country 00: DFS-UNSET
        (2402 - 2472 @ 40), (N/A, 20), (N/A)
        (2457 - 2482 @ 20), (N/A, 20), (N/A), AUTO-BW, PASSIVE-SCAN
        (2474 - 2494 @ 20), (N/A, 20), (N/A), NO-OFDM, PASSIVE-SCAN
        (5170 - 5250 @ 80), (N/A, 20), (N/A), AUTO-BW
        (5250 - 5330 @ 80), (N/A, 20), (0 ms), DFS, AUTO-BW, PASSIVE-SCAN
        (5490 - 5730 @ 160), (N/A, 20), (0 ms), DFS, PASSIVE-SCAN
        (5735 - 5835 @ 80), (N/A, 20), (N/A), PASSIVE-SCAN
        (57240 - 63720 @ 2160), (N/A, 0), (N/A)

phy#2 (self-managed)
country US: DFS-FCC
        (2402 - 2472 @ 40), (6, 30), (N/A)
        (5170 - 5250 @ 80), (6, 30), (N/A), AUTO-BW
        (5250 - 5330 @ 80), (6, 24), (0 ms), DFS, AUTO-BW
        (5490 - 5730 @ 160), (6, 24), (0 ms), DFS, AUTO-BW
        (5735 - 5835 @ 80), (6, 30), (N/A), AUTO-BW

phy#1 (self-managed)
country US: DFS-FCC
        (2402 - 2472 @ 40), (6, 30), (N/A)
        (5170 - 5250 @ 80), (6, 30), (N/A), AUTO-BW
        (5250 - 5330 @ 80), (6, 24), (0 ms), DFS, AUTO-BW
        (5490 - 5730 @ 160), (6, 24), (0 ms), DFS, AUTO-BW
        (5735 - 5835 @ 80), (6, 30), (N/A), AUTO-BW

Érdekes, mert most müködik a csomag frissítés, 1 órával ezelött az összesre hibát dobott.

[ Szerkesztve ]

(#3739) siemensfun válasza siemensfun (#3738) üzenetére


siemensfun
tag

Az IPTV-t holnap tudom kiprobálni.

(#3740) dchard válasza siemensfun (#3738) üzenetére


dchard
veterán

Oké, ez bár nem pontos, lehet vele együtt élni. Majd lesz normális bdata erre is. A 160MHz-hez hiányzik még egy patch, tehát ahhoz türelmet kérünk. Azt érdemes tudni egyébként, hogy 160MHz-en ez a wifi chip csak 2x2 MIMO-t tud, és ez igaz a gyári FW-re is természetesen.

Összességében a következő érdekes lépés az lesz, hogy vajon az 5.15 vagy az 5.16 lesz-e a következő LTS kernel. Remélhetőleg az 5.16-os (ha kijön év vége előtt), mert van még egy nagy adag ath11k javítás, ami az 5.15-be nem került be, de már elérhető a kódbázison.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3741) siemensfun válasza dchard (#3740) üzenetére


siemensfun
tag

Egy kis tapasztalat:
A memória egy éjszaka alatt lement kb 160mb-ra, ez szerintem bőven elég a használathoz. A lan hozza az 1gbit-et rendesen, de a wifi éjszaka teljesen elhalt. Kapcsolódni lehetett rá csak internet és a saját webes felülete nem volt elérhető. Újraindítás után minden helyreállt.
Amúgy elég használható, de azért van még mit csiszolni rajta.
Ezért is nagyon hálás vagyok, hogy ilyen gyorsan a semmiből ekkora eredmény született.

Szerintem rövid időn belül egy nagyon okos és gyors kis eszközünk lesz.

(#3742) dchard válasza siemensfun (#3741) üzenetére


dchard
veterán

" de a wifi éjszaka teljesen elhalt"

Nálam ilyen kizárólag akkor volt, amikor a a router kifutott a memóriából. Ilyenkor LAN-on lépj be, és a kernel logot másold ki hogy lássuk mi történhetett. Nálam hetek óta nem volt ilyen.

A szabad memória lesz még kevesebb is, simán le tud menni 100MB környékére, de ez normális.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3743) siemensfun válasza dchard (#3742) üzenetére


siemensfun
tag

Oké, akkor kovetkezoleg kimentem a logot.

(#3744) dchard válasza siemensfun (#3743) üzenetére


dchard
veterán

Ha a webes felület nem töltene be ilyenkor, akkor SSH a "dmesg" parancs kimenete is jó.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3745) xabolcs válasza siemensfun (#3733) üzenetére


xabolcs
őstag

Ezt a statikus IP cim atirast LuCI feluletrol dolgot mas, friss OpenWrt-s routerrel is probaltad?

Csak mert szerintem nem gyozkodted eleg sokaig a feluletet, hogy marpedig te tenyleg at szeretned irni az IP-t, akkor is, ha ettol elerhetetlen lesz az eszkoz.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#3746) siemensfun válasza xabolcs (#3745) üzenetére


siemensfun
tag

Más openwrt routerek ez működik megfelelően.
Tegnap frissítettem a napi buildet és abban már működik megfelelően.

Igmp-t próbáltam, de még az én tudasommal nem életképes.
A mesh-t is próbáltam de még az sem működik hiányzó csomagok miatt.

A router elég jól használható így is. A friss builddel már fagyás sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#3747) dchard válasza siemensfun (#3746) üzenetére


dchard
veterán

"Igmp-t próbáltam, de még az én tudasommal nem életképes.
A mesh-t is próbáltam de még az sem működik hiányzó csomagok miatt."

Ezeket kifejthetnéd részletesebben. Az sem világos, hogy hogyan és melyik szolgáltatónál akarsz IPTV-zni. Az IGMP proxy kell kizárólag, és az IGMP snooping-ot be kell kapcsolni, de ez minden openwrt verzióra igaz.

A frissítéssel érdemes óvatosan bánni, többen panaszkodnak hogy csak a második frissítésre sikerül a dlog a webes felületen. Én egyelőre azt ajánlom, hogy a tmp mappába SCP-zd fel a sysupgrade nevű fájlt, majd a "sysupgrade -c /tmp/a_fájl.neve" paranccsal végezd a frissítést.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3748) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

nagyon sokszor (1-2 óránként) elmegy a wifi. Eltűnik a 2,4 és 5ghz-es hálózat is, kb 2-3 percre. Eléggé zavaró.

Szeretném megnézni hogy mi történik ilyenkor, de nem találom az eseménynaplót. Hova logol a router?

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#3749) Rick4 válasza kovacsroli (#3748) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy hova logol, azt nem tudom, de a menüben ott van a státusz fül alatt a download log gomb, rányomva letölti a gépedre.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3750) csabi10


csabi10
senior tag

A kínai régióra áttettem a routert, vissza lehet rakni globálra? Ha igen hogyan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.