Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) trance89 válasza dmad (#3249) üzenetére


trance89
Topikgazda

Első párosításhoz kell csak a kábel, utána kihúzhatod és rakhatod a ház akármelyik sarkába, vezetékmentes mesh node lesz belőle.

(#3252) Rick4 válasza trance89 (#3251) üzenetére


Rick4
félisten

az "add a mesh node" gombra kattintva a következőt írja:

1.Put the Mesh node you are adding near to the central access point.
2.The node should be no more than 3 meters away from the central access point.
3.Power on the node and wait for the router system indicator to turn blue.

Honnan jött a két router közé a kábel dugás? És hova dugod? LAN-LAN? WAN-LAN? WAN-WAN? LAN-WAN?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3253) trance89 válasza Rick4 (#3252) üzenetére


trance89
Topikgazda

Azt a menüpontot soha nem használtam de csak ez a módszer van ott gyárilag publikálva. Múltkor reset után amikor be akartam lőni a 2. routert(15m távolságra egymástól) meglepődtem kicsit amikor rászúrás után restartolt egyet és áthúzott minden beállítást, csak a wifi csatornát kellett finomhangolni, utána már ment vezeték nélkül. Próbáltam, szóval tudom hogy működik.
A mesh node-nak szánt routereket mindig a wan portjukon keresztül kössük a fő router bármelyik lan portjára, nekem maradt ezekután is kábelen így pedig vezetékes mesh node-ként funkcionál

[ Szerkesztve ]

(#3254) dmad válasza trance89 (#3251) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm!
Tehát elsőre összedugom a főrouter egyik lan portjára, az alrouter wan portját.
Ezek után automatikusan "összeáll", vagy van egyéb teendő?

Élj úgy, hogy.......

(#3255) trance89 válasza dmad (#3254) üzenetére


trance89
Topikgazda

Mint ahogy írtam semmi mást nem kell tenned ezekután, max a wifi csatornákat finomhangolod

(#3256) Rick4 válasza trance89 (#3253) üzenetére


Rick4
félisten

Teljesen jó, én meg a gyári leírást követve egymás melé pakoltam őket, és nem történt semmi, utána jött a publikált mesh node adder java-s cucc, amivel végül megoldódott. Ha ezt tudom, nem vergődök a copy-paste-tel sem. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3257) Zsadi válasza Rick4 (#3256) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálam az egymás mellé pakolás jött be kábel nélkül. :)
A 2 AX1800-n először fw frissítés kellett, utána a 3600 felismerte őket, és ment szépen a mesh beállítás.

(#3258) Rick4 válasza Zsadi (#3257) üzenetére


Rick4
félisten

A kutya ott lesz elásva, hogy azonos régióon vannak-e, illetve kaptak-e friss resetet, nálam semmi ilyesmi nem volt, egy gobal és egy kínai global fw-rel, mindkettő magyar régión, meglévő beállításokkal ment, de id ekellett a java-s alkalmazás, másképp nem akarta, kábelezés csak a gép és a fő router között volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3259) dmad válasza trance89 (#3255) üzenetére


dmad
aktív tag

És a többieknek is köszönöm!! :R
Ha meglesz próbálom mindkét módszert!!

Élj úgy, hogy.......

(#3260) tlala válasza Rick4 (#3230) üzenetére


tlala
addikt

50-60 MBittel nagyobb lett a wifi átviteli sebesség a telefonon a legtávolabbi, folyosó kanyar mögötti tesztszobámból, 5GHz-en.

"Ezek elvileg a txpwr-es fw-ek, azaz ezt látni, vagy állítani lehet/kell."
Ahogy már említettem, eredeti gyári kínai 1.1.19-es fw-rel kísérleteztem, a txpwr-es orosz verziók később készültek abból.

(#3261) csabi10


csabi10
senior tag

A régiót hogyan-hol kell állítani a routerben? Illetve, ha elállítom a régiót a kínaisitott routerben akkor a wifi teljesítmény is átáll?

(#3262) tlala válasza trance89 (#3253) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon klassz lett az Összefoglaló új formája, köszi!
(Erről a mesh beállításról is belevehetnél néhány gondolatot.)

(#3263) Rick4 válasza tlala (#3260) üzenetére


Rick4
félisten

Ez jó, és a telefonon programmal mért jelszint valamint a használt csatornák váltüóztak, vagy megegyeztek? Mert enélkül még mindig semmire se megyünk.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3264) trance89 válasza Rick4 (#3258) üzenetére


trance89
Topikgazda

Igen, minden egyes routernek azonos régión kell lennie és kell a friss kínai fw is, global-al tudtommal nem működik ez a kábeles szinkronizálás

#3261 csabi10
"A régiót hogyan-hol kell állítani a routerben? Illetve, ha elállítom a régiót a kínaisitott routerben akkor a wifi teljesítmény is átáll?"

Reset után a global fw-ben választható rögtön az elején, a kínai fw-ekben nem kell régiókkal szarakodni, automatikusan kínain van.
Bármelyik módszerrel is kínaisítottad a routert (bdata/patchelt fw) a wifi jelerősség a kínain marad reset után is

#3262 tlala
Bedobtam ezt is az összefoglalóba, egyre csak gyűlnek az okosságok :)

[ Szerkesztve ]

(#3265) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Mobil alkalmazás híján a WPS-el kapcsolódó eszközt hogyan lehet a routerhez adni?

(#3266) csabi10 válasza trance89 (#3264) üzenetére


csabi10
senior tag

Rendben nem akarok vele foglalkozni, de a mobil alkalmazás az istennek nem akar működni.

(#3267) trance89 válasza csabi10 (#3266) üzenetére


trance89
Topikgazda

Patchelt global vagy kínai fw-t használsz?
Kínai fw esetén az app valszeg azért nem működik mert a bdata-t nem írtad át kínaira, ha a bdata-ban CN szerepel akkor kínai fw-el biztosan működik az app (China mainland-et választva)
Global routerekben EU szerepel a bdata-ban, ezt egy kínai fw-re flashelés nem lövi át CN-re, ezért a bdata-t át kell írni kínaira ha szükséged van a MI appokra és ragaszkodsz a kínai fw-hez
A MI appok használatához kínaisítás után mindenhol ülnie kell a régiónak:
bdata CN - kínai fw - app-on belül China mainland)
Vagyis ebben a felállásban nem fog működni:
bdata EU - patchelt kínai fw
Viszont így mennie kéne:
bdata EU - patchelt global fw
Nem használom egyik app-ot sem, ezért csak a 4pda-s visszajelzések alapján írom ezeket

[ Szerkesztve ]

(#3268) csabi10 válasza trance89 (#3267) üzenetére


csabi10
senior tag

Global router pachelt kínai fw-vel használom.
Ezek szerint akkor a bdatát kell átírni.
Összefoglaló alapján menni fog,
Most maradhat így rajta az fw azzal már nem kell mókolni remélem.

(#3269) trance89 válasza csabi10 (#3268) üzenetére


trance89
Topikgazda

Igen, az megoldja
Maradhat a kínai fw, mivel a patchelt verzióban engedélyezve van az SSH így ha csak nem írtad át valami sajátra ezen a linken kigenerálhatod a router széria száma alapján(webui-n írja alul) a root jelszót
takcslajos1 leírása alapján 4. - 15. pont + a kimaradt parancs [link] ami kelleni fog

(#3270) csabi10 válasza trance89 (#3269) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm.

(#3271) tlala válasza Rick4 (#3263) üzenetére


tlala
addikt

Korábban is írtam már, hogy fix csatornát használok.

(#3272) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok, ma lettem tulaja egy ilyen routernek. Persze előbb néztem tech videókat és cikkeket, és nem ide jöttem vásárlás előtt :W :DDD
Olvasom ezt az adatgyűjtést a gyári fw-en. De nem tiszta nekem, lehet csak rosszul kerestem rá itt, de a patchel-t verzió ezen is orvosol valamit vagy csak a jelerősségen?
(lehet naiv voltam, de xiaomi-t valahogy jobban kedveltem eddig... De ők is gyűjtögetnek? :F )

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3273) tlala válasza lafaty80 (#3272) üzenetére


tlala
addikt

A hazaküldött böngészési adataid kérdésében lásd trance89 kolléga #2982-es hozzászólását, amely kitűnően összefoglalja a részleteket.
A patchelt verzió alapból ezt szüntette meg, aztán később belekerült a wifi adóteljesítmény állítás opció is.
Utóbbinak az a lényege, hogy bár a global és a kínai router verziók hardveresen teljesen megegyeznek, a global változat wifi adóteljesítménye drasztikusan le van szabályozva, hogy az összes országban elfogadható legyen. Ez korábban csak egy rejtett partíció külön felülírásával lehetett orvosolni, mert a globalról kínaira történő firmware-re csere nem változtatta meg.
Az új, patchelt kínai szoftver (illetve a régebbi kiadású global fw-nek is van patchelt verziója) megnöveli az adóteljesítményt egy global routeren is úgy, hogy figyelmen kívül hagyja az említett partíció régiós információját. Egyben tartalmaz egy scriptet is, amellyel a jövőben az újabb patchelt fw-ek egyetlen paranccsal feltehetőek (hiszen a webes felületen továbbra sem lehet a patchelt verziókat - aláírás hiányában - a routerre küldeni).

[ Szerkesztve ]

(#3274) lafaty80 válasza tlala (#3273) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszönöm a választ :R Összefoglalót olvastam, csak ez a hazaküldött rész nem volt tiszta nekem.
Akkor majd nekiállok valamikor a napokban. :K

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3275) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Béna vagyok, de én ezt a sort nem teljesen értem "8. cmd megnyitása
9. cd ./ax3600-files-master/scripts
A windows parancssort megnyitva, és ezt a sort megadva csak egy rahedli piros szöveget kapok, a könyvtár amiben a fájlok vannak az asztalon vannak.

(#3276) Imi1981 válasza tlala (#3273) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor most nem értem. Az alap kínai verzióban amit Kínából rendelünk állítható a wifi teljesítmény? Vagy csak a patchelt verzióban lehet?

(#3277) tlala válasza Imi1981 (#3276) üzenetére


tlala
addikt

Igen, abban gyárilag 3 fokozat van, és a legerősebb fokozat az 1000 mW.
Ezek a twrp-s patchelt verziók meg még több fokozatban, finomabban állíthatóvá tették az adóteljesítményt, és ezt az angol nyelvet is tartalmazó global fw verzióból is megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

(#3278) Rick4 válasza tlala (#3273) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyan nálam tökéletesen jó minden a két routerrel, de azért csak birizgálja a fantáziám ez a fw, be tudod esetleg linkelni, melyik az összes szempontot figyelmebevéve a legjobb fw?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3279) FingR86


FingR86
őstag

hali mindenki.
már jó ideje porosodik otthon egy global verziós router és lehet beüzemelném.
1.1.19+SSH+MI+txpwr.zip
ha ezt a verziót rárakom, akkor garantált a mi fiókos hozzáadhatóság ?
mert olvastam itt korábban, mintha valakinek nem sikerült volna ezzel a firm-el.

azt láttam, hogy inkább ajánlott a kínai firm, a frisebb wifi driverek miatt, de jó lenne ha a mi wifi is látná a routert.

(#3280) Nagymelák válasza FingR86 (#3279) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ez engem is érdekelne, mert ami most rajta van azzal nem megy a mobil app.

(#3281) Huroq válasza FingR86 (#3279) üzenetére


Huroq
senior tag

Általánosságban nem tudok róla nyilatkozni, de nekem megy vele probléma nélkül.

(#3282) csabi10 válasza Nagymelák (#3280) üzenetére


csabi10
senior tag

Tegnap ebben a hozzászólásban tárgyaltuk ezt.
[link]

(#3283) trance89 válasza Nagymelák (#3280) üzenetére


trance89
Topikgazda

Amúgy miért olyan fontos a mobil alkalmazás? Webui-n keresztül ugyanolyan jól beállítható, bármikor megnyitható mobilon is böngészőben, 1x kell jól beállítani utána úgysincs napi rendszerességgel nézegetve...

(#3284) Nagymelák válasza trance89 (#3283) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Van egy nyomtatóm ami wifi-s és wps-el adom a hálózathoz, na most a mobil app, ezt tudja, de webes felületen még véletlenül sincs ilyen lehetőség, különben nem érdekelne a dolog.

(#3285) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!
Megvettem ezt a csodaroutert! Ha kínaisítani szeretném mi kell konkrétan a leírásból?

DokY | www.zsolti.hu

(#3286) lafaty80


lafaty80
őstag

Bocsi, még egy "hülye" kérdés, érdemes beállításokat menteni és később visszaállítani mókoláskor? Mármint kompatibilis lehet global-kínai esetében?
(Elsőre szerintem én is a patchel-t globalt csinálom meg)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3287) Lackooo84 válasza trance89 (#3283) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Egy csomó mindent nem lehet a webuin beállítani, amit az alkalmazásban be lehet.

The Truth is out there...

(#3288) Nagymelák válasza Doky1988 (#3285) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A #3157 hozzászólásban leírtak egész fogyaszthatóak.

(#3289) trance89 válasza lafaty80 (#3286) üzenetére


trance89
Topikgazda

Global és kínai közötti váltáskor szinte kötelező a reset, egyikről a másikra mentéseket visszaállítani nem szabad
Pl. én amikor ráhúztam a kínai fw-t a global-ra, a wifi beállítások lenyíló menüpontjai nem éppen úgy jelentek meg ahogy kéne, szét volt esve a szöveg, reset megoldotta. Kitudja milyen hülyeségek jelentek volna még meg ha nem resetelek

[ Szerkesztve ]

(#3290) Doky1988 válasza Nagymelák (#3288) üzenetére


Doky1988
senior tag

miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+txpwr.zip ez akkor patchelt kínai szoft?
Csak mert olvasgattam itt a kommenteket, és azt írtátok a kínai nyelvűt frissítik rendszeresen, meg újabb, hibák kivannak javítva stb. Akkor most ezekközül mit érdemes feltenni ami legfrissebb és legjobb? és akkor ez a bdatás történet kell még vagy nem?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#3291) lafaty80 válasza trance89 (#3289) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszi :R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3292) Nagymelák válasza Doky1988 (#3290) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Én most ezt raktam fel miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19 MI+SSH+txpwr.zip , a bdatás leírásban elakadtam, nem vagyok egy nagy guru eddig mindent megoldottam de ez most nem akart menni nekem így elengedtem a dolgot.

(#3293) Doky1988 válasza Nagymelák (#3292) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szerintem megtudom oldani, szoktak menni ezek a dolgok ha helyesen van minden leírva :)
Linuxozok is pár éve, szerverem is van, ssh-s dolgok nem képeznek túl nagy akadályt, ha jó a leírás :)

DokY | www.zsolti.hu

(#3294) Doky1988 válasza Nagymelák (#3292) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igazából nekem amire szükségem van, hogy feloldjam a wifi erősségű korlátozást.
Meg azért néha kapjak frissítést, tehát feltudjam rakni a legfrissebb fw-t, ha már ilyen profi a router :)

3.0.22_INT+SSH+MI+txpwr.zip - global(angol nyelvet tartalmaz) patchelt verzió, Mi Wi-Fi és Mi Home appokkal működik

Tehát ha nem akarok kínai verziót, de wifi korlátozást felakarom oldani akkor ez kell?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#3295) Doky1988


Doky1988
senior tag

Csak ez miatt gondolkodtam a kínai szoftveren:

"Ajánlott a legfrissebb kínai fw használata, frissebb wifi drivereket (emiatt jobb vezetéknélküli teljesítményt nyújt) és rengeteg hibajavítást tartalmaz a global fw-hez képest, a Xiaomi minden nemzetközi piacra szánt routere egyetlen angol nyelvű fw-t kap amivel megjelenik, utána elfeledkeznek a támogatásukról. A kínai fw verziók viszont rendszeresen frissülnek és nagy szerencsénkre garivesztés nélkül lehet ugrálni a különböző régiós fw-ek között."

DokY | www.zsolti.hu

(#3296) trance89 válasza Doky1988 (#3294) üzenetére


trance89
Topikgazda

Igen, az kell neked

#3292 Nagymelák
Nálad csak annyi lesz a probléma hogy rossz helyről próbálod indítani a scriptet. Egy nagyon hülyebiztos megoldás: Másold át a cmd.exe-t(C:/Windows/system32/cmd.exe) az ax3600-files-master/scripts mappába és onnan nyisd meg, így tökmindegy hol van elhelyezve az "ax3600-files-master" mappa

(#3297) lafaty80


lafaty80
őstag

Még valami, nem tudom mennyire nézhetik gariztatáskor, de ha nem téglásított a router és gondja van, van mód gyári állapotra visszaállni?(gyári firmware telepítése patch-elt firmware gondolom túl egyszerű lenne :D )

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3298) Doky1988 válasza trance89 (#3296) üzenetére


Doky1988
senior tag

rendben, és mennyire van friss fw globalra illetve kínaira? sűrűn van kínaira, tehát megéri azt inkább felrakni? tehát kínlódjak a bdata-val?

DokY | www.zsolti.hu

(#3299) trance89 válasza lafaty80 (#3297) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ha gariztatni akarsz csak simán feldobod webes felületről a gyári global romot, ennyi

#3298 Doky1988
Erről írtam az összefoglalóban, global-ból csak 1 verzió van, az is elég régi és valszeg nem is lesz több ugyanúgy mint a többi xiaomi router esetén

[ Szerkesztve ]

(#3300) Doky1988 válasza trance89 (#3299) üzenetére


Doky1988
senior tag

Tehát akkor jobb a kínai :)

DokY | www.zsolti.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.