Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Songoman


Songoman
aktív tag

Megint elképesztő jó áron van router, lengyel, vámmentes szállítással: [link]

(#3802) pisti222 válasza Songoman (#3801) üzenetére


pisti222
csendes tag

Innen biztonságos a rendelés?

(#3803) FingR86 válasza pisti222 (#3802) üzenetére


FingR86
őstag

Nekem feladták a tegnapi rendelésemet, de ha jól látom már nőtt az ár a tegnapihoz képest.

(#3804) pisti222 válasza FingR86 (#3803) üzenetére


pisti222
csendes tag

Bocs az OFF-ért. MI volt az ára? Nekem 79 dolcsit írt, de utána újra megnyitva forintban már 26 ezer felett volt.

(#3805) FingR86 válasza pisti222 (#3804) üzenetére


FingR86
őstag

Ott van az nagyjából. 79,2x320
Szarul vált a rendszer forintra és euróra is.
Nekem 61 euró volt tegnap az ára.

(#3806) Songoman válasza pisti222 (#3802) üzenetére


Songoman
aktív tag

Persze! Én még júniusban rendeltem 2-t, akkor 20.990 Ft volt darabja. MOndjuk akkor még jobb volt a forint. Illetve új regisztrálóknak volt 7 USD voucher.

(#3807) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Mi a legutolsó angol miwifi app és honnan lehet letölteni? 5.7.8 béta van nekem most.
Volt valami facebook oldal talán, de nem találom :(
köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3808) Imi1981 válasza cikasz (#3807) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem 5.7.7 beta van. Honnan töltötted le a 5.7.8-at? Amúgy nektek is lassabban kapcsolódik indításnál mint a play-ról letöltött verzió?

(#3809) cikasz válasza Imi1981 (#3808) üzenetére


cikasz
őstag

Nos ha tudnám akkor nem kérdezném ;)

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3810) cikasz válasza cikasz (#3807) üzenetére


cikasz
őstag

Letudná valaki írni nekem légyszives lépésről lépésre akár privátban a firmware frissítést?
Honnan/melyik file/mivel?
Nekem még első szériás kínaim van 1.0.227 Stable-val.
köszönöm.
:R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3811) csabi10 válasza cikasz (#3810) üzenetére


csabi10
senior tag

Itt találsz egy nagyon jó leírást, a módosított fw-t akarod feltenni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3812) Zsadi válasza cikasz (#3810) üzenetére


Zsadi
őstag

Összefoglalóban is benne vannak a dolgok. Az alapján csináltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#3813) tlala válasza cikasz (#3810) üzenetére


tlala
addikt

Arra felhívnám a figyelmedet, hogy ha IP TV-t akarsz használni erre a routerre dugva, azt egyik új fw sem kezeli, az továbbra is csak az 1.0.227-es fw-rel megy!

(#3814) cikasz válasza tlala (#3813) üzenetére


cikasz
őstag

T-Home-os külön box van a tv-re.

De én már a router főmenü résznél elakadok mert a 192.168.31.1-re nem csinál semmit vagyis kiirja , hogy :
A webhely nem érhető el
A(z) 192.168.31.1 túl hosszú ideje nem válaszol.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3815) cikasz válasza csabi10 (#3811) üzenetére


cikasz
őstag

De ez egy globálból kínai-vá csinálás folyamata ha jól látom :(
Nekem meg kínai alapból!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3816) trance89 válasza cikasz (#3814) üzenetére


trance89
Topikgazda

Szóval az IPTV nem a xiaomin keresztül megy?
Előszöris mi hova van dugva?

[ Szerkesztve ]

(#3817) dchard


dchard
veterán

Jelentős frissítésen esett át az AX6 és AX3600-hoz használható openwrt: [link]

Az összes jelenleg elérhető javítás a Wifi drivert illetően backportolásra került, ezáltal AC és AX üzemmódban is jelentősen nőtt a teljesítmény.

Ismét leírom, hogy az egyetlen valódi Openwrt verzió a fenti linken található. Bárhonnan máshonna beszerzett verzióknak semmi köze az Openwrt-hez. Ha valaki frissíteni szeretne, győzödjön meg arról, hogy a routere jelenleg a gyári szoftver verziót futtatja-e, és nem valami Openwrt-nek hazudott QSDK alapú szart. Ennek elmulasztása és a nem gyári verzióról történő frissítés téglát eredményez.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3818) beers válasza dchard (#3817) üzenetére


beers
addikt

Ez jó hír, köszönjük a munkátokat! :R

M&N

(#3819) dmad válasza dchard (#3817) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Van egy globál verziós 3600, amit én a leírások szerint "kínaiasítottam", jelenleg ez a verziószám van a netes felületen nézve: Version: 3.0.22 xqrepack-mi Release.
Erre fel lehet tenni az Open-t?
Nagyon bonyolult, vagy azért meg lehet csinálni? :)
Még annyi, hogy wifi-n van meshben rajta egy 1800-as is, az is menni fog ha felteszem rá?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#3820) dchard válasza dmad (#3819) üzenetére


dchard
veterán

A globál és a "kínai" verziók is gyári szoftverek. A lényeg, hogy a partíciós tábla gyári legyen. Ha már van SSH hozzáférésed, akkor nem bonyolult: [link]
A fájlok itt vannak (lap alján az Asset fül alatt): [link]
Neked értelemszerűen a "openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-nand-factory.ubi" kell.
Én Mesh-t nem próbáltam, asszem hogy WolfSSL teljes csomag kell hozzá, ezt le lehet cserélni telepítés után hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3821) trance89 válasza dchard (#3820) üzenetére


trance89
Topikgazda

Remek hír, hogy ilyen jól halad az openwrt fejlesztése erre az eszközre, lassan én is feldobom a tartalék AX3600-zamra, ha lesz olyan jó/stabil mint a gyári akkor biztosan maradok is azon
Későbbiekben ha megjelenik a stabil verzió csak mehet fel simán sysupgrade-el luci-ból?
Illetve mikor várható kb a végleges?

(#3822) dchard válasza trance89 (#3821) üzenetére


dchard
veterán

Hogy stabil (értsd: végleges) verzió mikor lesz, azt még Robi sem tudja. Az ethernet részből még semmi sincs upstream-ben, és ha jól láttam a SoC-ból is van ami még nem teljesen upstream. De fullos HW offload valószínűleg sosem lesz, mert az NSS egy fekete lyuk. Azt hiszem az L2 gyorsítást és mondjuk a sima PPPoE/IPoE gyorsítást a PPE engine is meg tudja csinálni, és nem kell hozzá az NSS, akkor arra majd lesz esély, de egyelőre kár ezt várni. Tehát egyelőre ezzel kell beérni.

Egyébként igen: a Robi féle verzióról lehet majd sysupgrade-elni, ha egyszer lesz legalább master támogatás.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3823) cikasz válasza trance89 (#3816) üzenetére


cikasz
őstag

Nem wifiről megy nekem a tv hanem kábel.
Lefényképeztem, kivehető bármi? :B

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3824) trance89 válasza cikasz (#3823) üzenetére


trance89
Topikgazda

Előszöris derítsd ki milyen ip-t kapott az AX3600. Ugye a telekom routerén le van tiltva a wifi és nem azon keresztül próbálod elérni a másik routert?

(#3825) cikasz válasza trance89 (#3824) üzenetére


cikasz
őstag

Nem wifin akarom elérni hanem a saját gépemről ami kábellel van a hálózaton.
így is ezt írja ki :
A webhely nem érhető el
A(z) 192.168.1.48 visszautasította a csatlakozást.
48-as ip-je van, legalábbis a router ezt mondja.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3826) dmad válasza dchard (#3820) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm!! :R

Élj úgy, hogy.......

(#3827) trance89 válasza cikasz (#3825) üzenetére


trance89
Topikgazda

Elbeszélünk egymás mellett...
Nem írtam egy szóval se hogy wifin keresztül csatlakozol rá. Direkt az AX3600-ra vagy csatlakozva vezetékesen (vagy wifin) amikor próbálod elérni a webes felületét?

(#3828) mihione


mihione
őstag

Hali!

Van egy ilyen global routerem,tervben van wifis kamerák telepítése házon kívülre,emiatt jól jönne a kínai régió erősebb jele.Jelenleg full gyárin fut out of the box és teljesn elégedettek is vagyunk vele (leszámítva a jelerősséget),érdemes-e kínai sw-vel mókolnom vagy elég nekem csak a bdata-t átírni az erősebb wifi jelért?Web ui-t nem használom,csak az első beállításhoz,így a report logok "haza" küldözgetése nem érdekes számomra.Tud-e bármivel többet a kínai sw a globálnál amiért érdemes mélyebben belemerülni a modolásba? :R

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#3829) tlala válasza mihione (#3828) üzenetére


tlala
addikt

Nem nagyon "tud többet" a kínai fw, mindössze többször frissült a router megjelenése óta, míg a global sohasem.
Nagyobb teljesítményt vagy a bdata átírásával, vagy valamelyik "txpower" moddolt fw (akár moddolt global is!) felrakásával tudsz elérni (lásd összefoglaló).
Nézd meg az összefoglalóban linkelt infókat, és azt a megoldást válaszd a kettő közül, amelyik neked szimpatikusabb, egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#3830) mihione válasza tlala (#3829) üzenetére


mihione
őstag

Ja értem, azthittem bdata mod mindenképpen kell, de akkor a patchelt global verzió telepítése jóval egyszerűbbnek tűnik.Ebből mehet fel az összefoglalós mi wifi és mi home-os verzió?Tényleg kb 5 perc feltenni?Jóval bonyolultabbnak tűnik leírva :DDD

Nálam kissé kacifántos a sztori egyébként, mert sajnos csak mobilnet elérhető jelenleg a lakhelyemen.Ezt egy régebbi 4G képes Huawei gateway látja el sim kártyával,viszont ezen sajna nincs bridge mód,így asszem DMZ-vel lett a xiamoi ipje engedélyezve rá és UTP-vel lettek összekötve,huawei meg amennyire lehet le lett butítva,wifi,firewall disabled.Nem vagyok egy nagy hálózat mágus,lehet teljesen rosszul is konfigoltam be így.Maga a hálózat jól működik így,nem találkoztam még olyannal ami nem működne.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#3831) cikasz válasza trance89 (#3827) üzenetére


cikasz
őstag

A képen látható módon bevan dugva a T-s hauwei-be is meg a 3m switch-be is. A gépem meg szintén egy másik switch-be megy.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3832) trance89 válasza cikasz (#3831) üzenetére


trance89
Topikgazda

A huawei-ből ugye a xiaomi wan portjába van dugva a kábel?

(#3833) tlala válasza mihione (#3830) üzenetére


tlala
addikt

Akkor talán a legegyszerűbb megoldás a global txpower firmware felrakása, ami annyiban különbözik attól, amit most látsz, hogy a wifi beállításoknál a wifi power 3 állása ki fog bővülni jó pár mW végű opcióval (gyakorlatilag dB-enként lehet állítani a kimenő teljesítményt).

[ Szerkesztve ]

(#3834) zacci


zacci
aktív tag

Sziasztok,

Globallal kapcsolatban lenne kerdesem es eszrevetelem. Adott 2db ax3600 (uccso gyari fw)es eleg nehezen hittem el, h a global router regiojat singapore-ra kellett allitanom h mesh-be tudjam kotni a ket routert. Ennyire nem lehetnek idiotak ezek a kici kinaiak :W
Viszont az app sehogysenem latja a routert igy a mesh allapotat sem latom. A luciban meg nem talaltam a mesh-el kapcsolatos allapot infot. Azert fontos ez, mert mintha nem akarna mukodni vezeteken keresztul a mesh. Ket AX6 lett lecserelve es azok popecul mukodtek. Itt az Ax3600 eseteben meg nincs osszhangban a ket router 5g csatornaja. Ha kihuzom az eth-t es modositom a csatornat, akkor a node felveszi az aktualis beallitast. Ha bedugom a kabelt es utana allitok mondjuk csatornat, akkor csak a host modosul. Ettol fuggetlenul a ket router kozti valtas mukodik, tehat olyan mintha mukodne a mesh.
Ebbol a szempontbol a cn fw az ax6-on jobb volt mert egyreszt ment vele az app, masreszrol a mesh total rendben volt. A web ui-n is lathato volt valamifele mesh allapot. Arrol nem is beszelve, h a global fw-ben AP modban nem megy a mesh. Cn-ben igen.
Global fw-ben a web ui-n kinyerheto valahogy a mesh halozat allapota ?

(#3835) Rick4 válasza zacci (#3834) üzenetére


Rick4
félisten

Rosszul hitted, nem kell. Nekem egy global kapcsolódik egy kínaira, mindkettő magyarra van állítva. Összekapcsláskor sem voltak összegudva, most sincsenek, androidos app látja mindkettőt.
Nyílt titok, hogy lettek összekötve, le volt írva, számtalanszor volt linkelve.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3836) zacci válasza Rick4 (#3835) üzenetére


zacci
aktív tag

Nos, forumok alapjan sokaknak nem jott ossze a mesh a global verzioval, csak ha singa-ra allitottak a regiot.
Nalam sem latta a masik routert a host. Miheylst attoltam singa-ra azonnal meglatta es megszerette 8)
App nem latja (probaltam 3 eszkozon kulonfele verziokkal (gyari, vevs), de lehet azert, mert most kvazi AP-kent hasznalom a ket routert. A host wan portja nincs hasznalatban. Nem vagom, hogy miert nem latja az app a routert...elvben helyi halon keresi. Az AX6 AP-ra volt allitva (ott mukodik a mesh) es azt szo nelkul megtalalta az app. Annyira nem erdekel az app, csak azert kellene, hogy lassam mukodik-e egyaltalan a vezetekes mesh, vagy ez a lehetoseg bugos a gloabl fw-ben.

A global tererejerol annyit, hogy nem gyenge, hanem atom gyenge! De valami istentelen ergya. :O
Asszem megy fel ra valamelyik mokolt fw...

[ Szerkesztve ]

(#3837) trance89 válasza zacci (#3836) üzenetére


trance89
Topikgazda

A global fw vezetékes mesh-re nem jó, benne van az összefoglalóban is. Tedd fel az 1.1.19-es txpwr patchelt kínait és simán menni fog, a lefedettséggel sem lesz utána gondod. A kínai fw verziók rengeteg javítást tartalmaznak a soha nem frissülő global-al ellentétben.

(#3838) zacci válasza trance89 (#3837) üzenetére


zacci
aktív tag

Hali,

Ilyet nem talaltam az osszefoglaloban 8(
Az lesz...thx!

(#3839) zacci válasza trance89 (#3837) üzenetére


zacci
aktív tag

Feldobtam mind2 routerre a kinai SSH+MI+txpwr fw-t. Minden faxa :DDD
Ez a global fw egy fostalicska minden tekintetben...

(#3840) Rick4 válasza zacci (#3836) üzenetére


Rick4
félisten

Nos, forumok alapjan sokaknak nem jott ossze a mesh a global verzioval,

Nos EBBEN a fórumban van leírva, hogy kell 5 perc alatt megcsinálni. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3841) pisti222


pisti222
csendes tag

Egy kérdésem lenne a tapasztaltabb kollégákhoz.
A beállítások mentésénél nem ment le mindent a készülék, pl: IP a fix kiosztást.
Jelenleg a MI fnkció nélküli FW van fenn, és kellene az APP-ot használnom, de itt tiltott. Ha frissítem az FW-t SSH+MI+txpwr verzióra, elvesznek a beállításaim? Ha igen, hogy tudnám átmenteni a fix IP kiosztást? Nagyon sok készülék van és legutóbb majd egy óra volt a kézi beírás.
Előre is köszi az ötleteket :)

(#3842) zacci válasza pisti222 (#3841) üzenetére


zacci
aktív tag

Hi,

Elvben az etc/config/dhcp fajlban vannak a static eszkozok. Azt kimasolod winscp-vel, es ha valamiert resetelni kell a routert, csak visszamasolod a dhcp fajlt az eredeti helyere oszt josag van. De minek annyi eszkozt fix IP-re tenni ?

(#3843) pisti222 válasza zacci (#3842) üzenetére


pisti222
csendes tag

A válasz egyszerű. Sok az okos wifin kommunikáló eszköz ami HA-ba van integrálva. Nem minden esetben, se sokszor a fix ip nem oldható meg az eszközben, hanem a routerben kell fixálni. Csak az elképzelés végett: redőnyök, világítás, fűtés termosztátok, füst, víz érzékelők....
Ezért lenne fontos, hogy esetleges csere, vagy fw update ne nyírja ki a felkapált mac és IP listát.
Köszi a választ, megnézem :)

(#3844) zacci


zacci
aktív tag

Mikeppen lehetne kideriteni, hogy az iot antenna hasznalatban van ? Jo lenne latni hogy pontosan mennyi darab eszkoz csatlakozik ra.

(#3845) zacci válasza pisti222 (#3843) üzenetére


zacci
aktív tag

Értem. Miert nem hostname alapjan kezeli a rendszer az eszkozoket ? Miert csak IP alapon ? Akkor nem kellene feltetlenul dhcp reservationnal foglalkozni. Mi home rendszerben ez egeszen jol mukodik.

(#3846) cikasz válasza trance89 (#3832) üzenetére


cikasz
őstag

Persze.
A lan3-ból volt, most át dugtam a lan1-be, de ugyanaz a helyzet :(

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3847) Rick4 válasza pisti222 (#3843) üzenetére


Rick4
félisten

A konfiguráció mentése tartalmazza ezt is. Egyetlen katt lementeni.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3848) trance89 válasza cikasz (#3846) üzenetére


trance89
Topikgazda

Most akkor az AX3600-at routerként vagy AP/switch-ként használod? Elég nagy katyvasz van itt a kábelezésnél
A huawei LAN portjából az AX3600 WAN portjába dugd a kábelt

(#3849) dchard válasza trance89 (#3848) üzenetére


dchard
veterán

Ismert limitácó gyári FW és OWRT alatt is, hogy akár routerként, akár AP-ként használod az AX3600-at vagy AX6-ot, az uplink portnak mindig a WAN portnak kell lennie. Ezt is fel lehetne venni az összefoglalóba, mert már többen belefutottak, hogy például beállították a LAN1 portot uplinknek, és nem ment a DHCP :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3850) pisti222 válasza Rick4 (#3847) üzenetére


pisti222
csendes tag

Próbáltam már ezt korábban, és nem tartalmazta fix ip listát, ezért kérdeztem korábban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.