Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) cikasz válasza trance89 (#3848) üzenetére


cikasz
őstag

Minden mindenbe IS van dugva ahogy a képen is látszik! :DDD
DE : A huawei-en le van tiltva a wifi, az AX adja a wifit. Kérdezted, hogy a WAN-ba van dugva az AX-be a huawei-től? Arra válaszoltam, hogy persze. Amikor megvettem a routert sikerült csatlakoznom hozzá az asztali gépemről mert valahogy nyilván beállítottam. De azóta soha többet, így nem is tudok semmit csinálni vele...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3852) BPeter01


BPeter01
tag

Sziasztok!

Csak nekem jön ki a DNS zavar, vagy más is találkozott vele?
Version 3.0.22, google DNS-t írtam be, de nem azt dobja tovább hanem mást. (2 programmal is ezt az eredményt hozza)

Üdv: BPeter

(#3853) trance89 válasza BPeter01 (#3852) üzenetére


trance89
Topikgazda

Üdv
Ezzel elvileg nincs semmi probléma. Te beállítottad a routeren a google dns-t, a klienseknek pedig a router ip-jét ossza ki dns szerverként.

(#3854) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Sok hónapja megelégedetten használok egy ilyen routert. Még a forgalmazás kezdetén azt hiszem aliról vettem, full kínai minden, de brutál jó a wifi és pont ezért szeretem.
De olvasva a topik elején az összefoglalót, kicsit elbizonytalanodtam, miért jó az nekem ha kínába küldözget rólam mindent :F Szóval szeretném "biztonságossá' tenni ebből a szempontból. Nem látom át, melyik fw kell nekem a felsoroltakból.
Jó lenne ha tudna angolul, működjön a miwifi és mi home appokkal és mivel van robi porszívó, menjen az AIoT is. És persze a wifi maradjon továbbra is erős, nagyon erős :)
Melyik kell nekem ezekből, melyiket tegyem fel?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3855) gyu84 válasza dethroner (#3854) üzenetére


gyu84
tag

Nekem a gyári global is küldte, most feltettem a moddolt globalt.
Én PiHole-al blokkolom az adatküldést.

[ Szerkesztve ]

(#3856) Zsadi válasza dethroner (#3854) üzenetére


Zsadi
őstag

Én ezt raktam fel: miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+MI+txpwr.zip

Miwifi, klíma, okos dugaljak mennek vele. Mi home-t még nagyon az elején próbáltam, de nálam nem látta a routert, csak a telóm. Lehet valami régió gubanc van. De mivel nem használom, nem is nagyon foglalkoztam vele. AIoT világít ha bekapcsolom, valószínű hogy működik is. :) 2db AX1800 (kínai fw-s álló változat)is megy vele Mesh-ben szépen.

[ Szerkesztve ]

(#3857) Kisbre válasza Zsadi (#3856) üzenetére


Kisbre
tag

Én már kínásítottam a globálomat, viszont a miwifi app nem megy. Ha felteszem valamelyik moddoltat, akkor jó lehet?
Köszi

(#3858) Zsadi válasza Kisbre (#3857) üzenetére


Zsadi
őstag

Ment privi.

(#3859) dethroner válasza gyu84 (#3855) üzenetére


dethroner
veterán

Tehát elég lenne ha a képen láthatóakat blokkolnám? Nem is kéne akkor másik fw?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3860) Rick4 válasza dethroner (#3854) üzenetére


Rick4
félisten

Bárcsak annyi infó menne ki a világba rólad, ami a routered küldözget. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3861) gyu84 válasza dethroner (#3859) üzenetére


gyu84
tag

100%-ra nem tudom, hogy csak erre a két címre küld adatot, ez a kettő generált kimagasló forgalmat mióta megvan a router.

(#3862) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!
Valaki találkozott már olyannal, hogy időnként nincs net?
Kínaisított 3600..
miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+MI+txpwr.zip van fenn :) régió is átvan írva, amúgy megy minden :)
Net meg Digi 1gbit Cat7 kábelekkel :)
Újraindítás után jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#3863) Nagymelák válasza Doky1988 (#3862) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ilyennel még nem, de olyannal igen hogy van wifi jel a teló viszont nem tud csatlakozni rá.

(#3864) Doky1988 válasza Nagymelák (#3863) üzenetére


Doky1988
senior tag

Többször volt úgy, hogy wifire csatlakoztam és kiírta telefon, hogy nincs internet csatlakozás, és tényleg nem volt net :)

DokY | www.zsolti.hu

(#3865) Nagymelák válasza Doky1988 (#3864) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

De nálam volt, mert a gépek és a szerver simán ment vezetékről.

(#3866) Doky1988 válasza Nagymelák (#3865) üzenetére


Doky1988
senior tag

Mondjuk jogos, olyankor azt nem néztem, hogy kábelen van-e net.

DokY | www.zsolti.hu

(#3867) Doky1988 válasza Doky1988 (#3866) üzenetére


Doky1988
senior tag

Az biztos, hogy tapasztaltam olyat tabletnél, hogy wpa3 titkosítással pl nemtudtam wifire csatlakozni, mixedbe meg ledobált.Csak wpa2vel volt jó.Illetve neked a WI-FI 5 kompatibilitás mód bevan kapcsolva?

DokY | www.zsolti.hu

(#3868) trance89 válasza Doky1988 (#3862) üzenetére


trance89
Topikgazda

Tápra panaszkodtak többen ugyanilyen problémával 4pda-n, érdemes lenne másik táppal megpróbálni

(#3869) XtremLor válasza Doky1988 (#3862) üzenetére


XtremLor
őstag

Nalam random szakadasok voltak.... Digi-vel viszont itt a szolgaltatoi ont csere megoldotta. Router jo volt vegig....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3870) Doky1988 válasza trance89 (#3868) üzenetére


Doky1988
senior tag

És hol tudok venni másik tápot?

DokY | www.zsolti.hu

(#3871) wdarty


wdarty
tag

AX3600 tud Link Aggregation-t?

(#3872) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Szeretnék kis segitséget kérni. Csináltam egy Xpenology (Synology) nast otthonra.
Szeretném elérni kivűlről is duckdns-el. Digi utp kábil direktbe megy a Xiaomi AX3600-ba.
Addig rendben vagyok, hogy a nas-nak csinálok egy fix ip cimet. De ez a portforwarding már nem világos. Segitséget előre is nagyon köszönöm!

(#3873) Rick4 válasza asprey (#3872) üzenetére


Rick4
félisten

Pont úgy, ahogy a router a szövegdoboz előtt írja, hogy oda minek az értékét kell írni. Beírod a külső portot, beírod belsőnek azt, amit beállítottál a nason, meg beírod a fix belső ip-t, végül leokézod, majd alul ismét leokézod, és megy.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3874) dchard válasza wdarty (#3871) üzenetére


dchard
veterán

A platform (SoC) tudja, de ezen a routeren nincs ehhez elég port. WAN fix uplink, marad három port, ebből sehogy nem lehet értelmes LAG-ot összerakni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3875) realzone


realzone
csendes tag

Sziasztok!
Iptv működéséhez keresnék megoldást. Van egy Xiaomi AX3600 és egy Mi AX1800 routerem, MESH hálózatban használom őket, az AX3600 a fő router. Átolvasgattam a fórumot és és felraktam rá az 1.0.227 firmware-t, bekapcsoltam az IPTV kapcsolót és kiválasztottam az 1-es Lan portot és nem működik. Van ötletetek, hogy mit csinálok rosszul?

köszi

(#3876) wdarty válasza dchard (#3874) üzenetére


wdarty
tag

Köszi!

(#3877) realzone válasza realzone (#3875) üzenetére


realzone
csendes tag

Sziasztok!
Iptv működéséhez keresnék megoldást. Van egy Xiaomi AX3600 és egy Mi AX1800 routerem, MESH hálózatban használom őket, az AX3600 a fő router. Átolvasgattam a fórumot és és felraktam rá az 1.0.227 firmware-t, bekapcsoltam az IPTV kapcsolót és kiválasztottam az 1-es Lan portot és nem működik. Van ötletetek, hogy mit csinálok rosszul?

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy Telekom iptv-m van. A Telekom routerbe csatlakozik jelen pillanatban a két set top box, ennek a routernek az egyik lan portja csatlakozik az AX3600 wan portjához. Az AX3600 osztja a hálózatot és azt szeretném, ha ebbe a hálózatban működne a két set top box is, de sajna még nem működik.
Van ötletetek, hogy mit csinálok rosszul?

köszi

(#3878) Tonyk válasza realzone (#3877) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben a telekom router egyik iptv -re használt portját az ax3600 router lan portjára kéne csatlakoztatni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3879) realzone válasza Tonyk (#3878) üzenetére


realzone
csendes tag

Úgy, hogy a telekom-os router egyik lan portja csatlakozik az ax3600 wan portjához, és egy másik lan port pedig az ax3600 másik lanportjához, amit a beállításban kiválasztottam?
Tehát a két kábellal van összekötve a két router?

(#3880) Tonyk válasza realzone (#3879) üzenetére


Tonyk
veterán

Én nem használnám így az ax3600 router módban. AP módban használnám, tehát a router funkciót a telekom látná el, a wifi-t(+switch) meg az ax3600. Így nincs dupla NAT sem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3881) realzone válasza Tonyk (#3880) üzenetére


realzone
csendes tag

Csak Mesh módban nem megy AP-ként sajnos. AP módban nem volt gond az IPTV-vel, de mivel kiterjesztettem a hálózatot egy másik routerrel és Mesh módba tettem, így már nem működik, ezért keresek valami megoldást.

(#3882) zacci válasza Tonyk (#3880) üzenetére


zacci
aktív tag

AP módban bugzik az AX3600. A használhatatlanság szintjét súrolja.

(#3883) Tonyk válasza zacci (#3882) üzenetére


Tonyk
veterán

Erre kiváncsi leszek, mert épp teegnap tettem be így anyósoméknál egy globalt. Amíg ott voltam (pár óra) nem volt vele gond.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3884) Jozsó válasza zacci (#3882) üzenetére


Jozsó
tag

Mióta megvan router (másfél éve) AP módban használom. Semmilyen probléma nem volt vele.

(#3885) trance89 válasza zacci (#3882) üzenetére


trance89
Topikgazda

Azért az sem mindegy hogy global vagy kínai firmware, a global még soha nem kapott frissítést (és nem is fog) ezért egy kész bughalmaz a folyamatosan frissülő kínai fw mellett (érdemes beleolvasni a changelog-okba), nem kicsit jobb a wifi teljesítménye sem

(#3886) Tonyk válasza trance89 (#3885) üzenetére


Tonyk
veterán

és nem is fog
Nem érint, de ehhez van valami forrás, hogy elengedték?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3887) trance89 válasza Tonyk (#3886) üzenetére


trance89
Topikgazda

Minden egyes Xiaomi router típus global verziója csak egyetlen fw verziót kap amivel megjelenik, utána már nem frissül. Ellenben a kínai fw rendszeresen kapja a frissítéseket, nagy szerencsénkre a global/kínai fw gond nélkül oda-vissza flashelhető minden routerükön
Global alatt az angol nyelvet is tartalmazó nemzetközi piacra szánt modelleket értsd

[ Szerkesztve ]

(#3888) Tonyk válasza trance89 (#3887) üzenetére


Tonyk
veterán

köszönöm!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3889) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Ha jelenleg a miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+MI+txpwr.bin van fenn a routeren, de mondjuk a full gyárit szeretném felrakni tehát [ezt] , akkoris rakhatom úgy ahogy levan írva az xqflashes módszerrel, vagy a sima gyárit frissíthetem menüből is? Csak, hogy itt a módosított fw-nél elég sokszor wifi kapcsolat haldoklik, hátha a full gyárinál nem csinálná ezt.Gondolok arra, hogy van wifi, csak kiírja több készülék is hogy nincs rajta internet elérés.De gépen ilyenkor viszont van internet.Tehát kizárásos alapon csak a wifi kínlódik valamiért.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#3890) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
Bdata módosítás után global fw volt a routeremen, amit miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+MI+txpwr fw-re akartam cserélni, de valami miatt kifeküld a wifi. Kábelesen minden ok, de a wifi beállítások nem működnek, "Wi-FiNetwork name:undefined". Hogy lehetne életre kelteni?
Mi wifi repair nem nagyon akar működni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3891) ktommy91 válasza ktommy91 (#3890) üzenetére


ktommy91
addikt

mtd erase crash :W

Nincs kerítés.

(#3892) trance89 válasza Doky1988 (#3889) üzenetére


trance89
Topikgazda

Patchelt fw-ről gyárira mehet a webes felületről
Miután feltetted a patchelt verziót factory reset volt?

[ Szerkesztve ]

(#3893) Doky1988


Doky1988
senior tag

Persze, lereseteltem a routert miután felment a patchelt fw :) hátul a reset gombbal.

DokY | www.zsolti.hu

(#3894) Doky1988 válasza trance89 (#3892) üzenetére


Doky1988
senior tag

No felraktam a full gyárit majd kiderül, lehet a dual wifit nem szereti, hogy a 2.4 meg az 5ghzes wifi egybe van.Mert net van a routeren, tehát kábelen van net, csak wifi kínlódik.Most jó perpill majd kiderül.De olyat csinál, hogy wifire felvan csatlakozva, és telefon kiírja, hogy "Nincs internet hozzáférés".A router nem indul újra időnként, néztem uptimeot.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#3895) tlala válasza Doky1988 (#3894) üzenetére


tlala
addikt

Sok eszköz nem bírja jól lekezelni ezt a "dual wifit".

(#3896) Jozsó válasza tlala (#3895) üzenetére


Jozsó
tag

Én az elvét sem értem annak. Addig jó, amég a közelben vagy, és alapból az 5 GHz-re csatlakozik. De aztán eltávolodsz és onnantól már a 2,4 Ghz lesz a jó. Eddig rendben. De utána már hiába mész közel sosem lesz oka visszaváltani 5 GHz-re, hiszen a másik sáv mindig jó és elér erős.

(#3897) Doky1988 válasza tlala (#3895) üzenetére


Doky1988
senior tag

Akkor kezeljem külön?

DokY | www.zsolti.hu

(#3898) Doky1988 válasza Jozsó (#3896) üzenetére


Doky1988
senior tag

Akkor lehet ezért volt a "Nincs internet hozzáférés", de közbe wifi meg volt :)

DokY | www.zsolti.hu

(#3899) trance89 válasza Doky1988 (#3898) üzenetére


trance89
Topikgazda

Itt a gond a wifis eszközöddel lesz, max 2-3 éves eszközökkel csatlakozok az otthoni routerekre és abszolút semmi probléma, azonnal vált az 5g és 2.4g sávok között (ugyanúgy összefésült hálózat) ha eléggé eltávolodok.
Hozzáteszem, szinte majdnem minden wifis cucc qualcomm soc +1db iphone és ipad.

(#3900) tlala válasza trance89 (#3899) üzenetére


tlala
addikt

Az új telefonom meg magától ajánlotta fel a funkciót, hogy ő akkor a sebesség gyorsítása érdekében összefogná a 2.4-es és 5GHz-es (külön) wifiket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.