Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) dchard válasza tlala (#3900) üzenetére


dchard
veterán

Összefogná? Itt valami fogalmi zavar lesz, esetleg fordítási hiba. Tekintve hogy tudtommal nincs valódi CA technológia a 802.11 szabványcsaládban (az AX-et is beleértve). Ez azt jelentené, hogy a 2.4 és 5GHz-es csatornákon egyszerre és párhuzamosan tudsz forgalmazni.

Ha tippelnem kéne, ez az "összefogás" csak annyit jelent, hogy a jelszint függvényében adaptívan vált a két frekvencia között.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3902) tlala válasza dchard (#3901) üzenetére


tlala
addikt

Nem tudom sajna, hogy ez pontosan mit jelent.
De fent a státuszsorban is 2 wifi jel van.

[ Szerkesztve ]

(#3903) dchard válasza tlala (#3902) üzenetére


dchard
veterán

Most újra megnéztem, de a sávösszefogásnak semmi jele a szabványban. Azt meg tudod nézni, hogy a telefonodnak két IP címe van-e? Már wifi szemszögéből.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3904) tlala válasza dchard (#3903) üzenetére


tlala
addikt

A dolog "dual WIFI acceleration" néven fut.
Megnéztem, a telefon 5GHz-en ott lóg név szerint.
Viszont a 2.4GHz-en is lóg valami azonosítatlan, más IP-n, de csak Mac cím azonosítóval.
Ha beírom Mac címet a https://macvendors.com/ oldalon, akkor csak annyit ír: "Not found".
(Nincs most időm nagyobb keresgélésre, bocsánat!)

[ Szerkesztve ]

(#3905) Doky1988 válasza tlala (#3895) üzenetére


Doky1988
senior tag

Úgynézki igazad volt.Felraktam a full gyári fwt + külön a 2 wifi és megjavult a probléma :DD

DokY | www.zsolti.hu

(#3906) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

A mi apphoz kell a hazatelefonálgatás?

2 ilyen rooterből szeretnék mesh hálózatot csinálni úgy, hogy egymáshoz wifivel csatlakoznának. Melyik firmware ajánlott leginkább ehhez?

(#3907) trance89 válasza Mate (#3906) üzenetére


trance89
Topikgazda

Üdv
Igen, 1.1.19-es kínai fw az ajánlott

(#3908) tlala válasza Mate (#3906) üzenetére


tlala
addikt

Nálam a 1.1.19+SSH+MI+txpwr.zip herélt fw-rel megy az AX, tökéletesen működik vele a MiWifi app. Mesh-t nem használok, ahhoz nem tudok hozzászólni.

(#3909) Mate


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Akkor ha jól értem 1.1.19+SSH+MI+txpwr.zip - Küldözgeti az adatokat, de megy az app.
1.1.19+SSH+txpwr.zip - Ugyan ez, csak nem küldözget, nem megy az app.

Minden másban ugyan azok. Illetve ha jól értem ezek kínai nyelvűek. Ilyen esetben az app angol marad?

(#3910) tlala válasza Mate (#3909) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem a MI-s változat sem engedi, hogy az összes böngészési adatodat elküldje a router - különben nem lenne értelme a sima kínai fw-hez képest. Nyilván a MiWifit engedi, hogy az küldözgesse a saját szükséges adatait.
Az app nyelve független a routeren csereberélt fw nyelvétől.
Érdemes még az Összefoglalóban említett Rumiwifit telepíteni és beállítani angolra a fw csere előtt, nagyban megkönnyíti a kínai indulást.

[ Szerkesztve ]

(#3911) Mate válasza tlala (#3910) üzenetére


Mate
nagyúr

:R

(#3912) Dot


Dot
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a router gyári fw-ben van-e VPN kliens? (ha igen, milyen protokollokat ismer?)
Ha nincs akkor a openwrt-t érdemes-e felrakni emiatt?

köszi :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#3913) ktommy91 válasza Dot (#3912) üzenetére


ktommy91
addikt

Szia!
Van benne és PPTP illetve L2TP protokollokat ismeri.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3914) Zamery


Zamery
senior tag

Sziasztok!

Nem érdekel valakit egy kínai AX1800-as router mesh hálozathoz?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#3915) Dalee


Dalee
aktív tag

Van egy AX3600 és AX1800 routerem. Net, IPTV Telekom.
Visszaolvasva a fórumot, ha jól étrelmezem nem tudom megcsinálni, hogy a két router Mesh-ben működjön és a 3 IPTV android box is működjön velük (természetesen 3 külön szobában vannak a boxok, tehát nem tudom bekötni őket a Telekom modembe)?

(#3916) Osziks86 válasza Dalee (#3915) üzenetére


Osziks86
friss újonc

Szia!
Nekem is ez a gondom van.

Telekom ONT Ip cím 192.168.1.1 rá kötöttem a xiaomi routert ax3600 ott már az Ip cím 192.168.31.1 ez gond Android box elindul pár másodpercig megy és megfagy , multicast probléma lép fel . Android box csak is 192.168.1.2 stb jól fut. Sehogy nem tudtam ax3600 átírni Ip címet. Hátha valaki tud segíteni nekünk vagy tippet adni.

(#3917) Tonyk válasza Osziks86 (#3916) üzenetére


Tonyk
veterán

Átírni az ip címet itt [kép] tudod. IPTV-hez egyetlen egy firmware jó: 1.0.227. A többiben nincs támogatva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3918) Osziks86 válasza Tonyk (#3917) üzenetére


Osziks86
friss újonc

Firmware 1.0.227 hol tudom letölteni rá mert ilyet még nem csináltam

(#3919) trance89 válasza Osziks86 (#3918) üzenetére


trance89
Topikgazda

Összefoglaló

(#3920) vottokar


vottokar
senior tag

Lassan látszik a fény a házfelújításunk végén. Gondolkodnom kell, hogy miként is alakítom ki az informatikai hálózatunkat.
A ház háromszintes, középső szinten jön be a Tcom koax kábele. 500/25-ös net, plusz iptv. Ide gondoltam a meglévő kínai 1.1.19-es módosított firm-es amúgy bdata módosítás nélküli ax3600-ast berakni a Tkom-os csoda mögé (Kaon). Kellene egy mesh hálózat. Földszintre meg a másodikra, mert az 5G nem fényes már ott (vastag vasbetom födémek) és pár 2,4-es okosotthon kütyü is van szétszórva a három szinten. A gyerekem meg online játszik és ugye szakadás és kézi átlépegetés a routerek között "kizárt".
Vehetek a meshhez két darab AX1800-as routert itthoni boltból? Ezek vannak most megfizethető áron. Ezeknél is a global firmware nem olyan acélos, mint a kínai?
Maradnék az AX rendszernél, mert még perpill csak a két laptopom AX kártyás, de ki tudja mit hoz a jövő...

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3921) trance89 válasza vottokar (#3920) üzenetére


trance89
Topikgazda

Persze, az AX1800/3000/3600/6000 széria mindegyik típusa tökéletesen összedolgozik mesh hálózatban, a legfrissebb kínai fw-el legalábbis
2 fajta AX1800-at használok jelenleg mesh-ben:
XIAOMI Mi AIoT WiFi 6 Router AX1800 Global (DVB4258GL)
Xiaomi Redmi AX5 AX1800 Wi-Fi 6 Mesh Router
Mindkét típus hardveresen ugyanaz. Előbbi global verzió, mifelénk is rengeteg helyen árulják. 2 kattintással feldobható a kínai fw webes felületről amivel kínaivá varázsolható, mivel kínai verziós AX3600 mellé tervezed így ez kelleni is fog (lásd összefoglaló)
Az utóbbi kínai verzió, ott nem kell fw cserével szórakozni viszont ez a típus csak kínából rendelhető

(#3922) vottokar válasza trance89 (#3921) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm szépen. Az első verziót (Xiaomi AX1800 DVB4258GL) néztem, mert ez megvan itthonról is 15K körül szállítással. (Amúgy nem zavarna a fekete AX1800 verzió alakja. Dlink DIR860 az otthoni főrouterem perpill... :) ) Akkor már csak annak kell utánanéznem, hogy miként is megy fel rá az utolsó kínai firmware. (Az AX3600-ra is csak az itteni "firmware frissítés hülyéknek" leírás után mertem nekiállni.
Amúgy az nem okoz gondot, hogy a bdata nincs kínaira módosítva? Az, hogy nem megy a miwifi app, nem igazán zavar..

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3923) trance89 válasza vottokar (#3922) üzenetére


trance89
Topikgazda

AX5-nél (AX1800) nincs szükség bdata mókolásra, csak simán felteszed webes felületen a legfrissebb kínai fw-t
A countrycode átírása csak akkor szükséges ha kell a miwifi app, máskülönben felesleges: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3924) vottokar válasza trance89 (#3923) üzenetére


vottokar
senior tag

Köszönöm szépen. Este olvastam, csak már válaszolni nem volt erőm.. :B
Közben meg is rendeltem Mo-ról a fehér csodát. Addig olvasgatom orosz "bahátaink" eszmecseréjét a linkeden a routerről....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3925) FIRE PRINCE


FIRE PRINCE
csendes tag

Sziasztok.

Nem teljesen világos, nem szükséges az ssh varázslás ha a rendszeren keresztül (Google fordítói) "kézi frissítés"-en csinálom a "miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+MI+txpwr.bin" verzióra? Most az kínai firm van global alappal.

[ Szerkesztve ]

(#3926) trance89 válasza FIRE PRINCE (#3925) üzenetére


trance89
Topikgazda

Üdv
Az összefoglalóban van egy nagyon részletes leírás a herélt kínai fw felrakásához

(#3927) FIRE PRINCE válasza trance89 (#3926) üzenetére


FIRE PRINCE
csendes tag

". Gyári patchelt firmware: [link] <- ajánlott módszer, nem igényel bdata módosítást"

Ha ez (a linkben) akkor inkább hagyom ha lehetőségem lesz le cserélem az egész router ez nekem kínai.

Azért köszi. Még a böngészős felületen mintha simán frissíteném még igen, de ehhez nem értek.

(#3928) FIRE PRINCE válasza FIRE PRINCE (#3927) üzenetére


FIRE PRINCE
csendes tag

Helyesbítek meg csináltam mondván kidobom ha nem sikerül. (utáltam de lehet most meg változik a véleményem.) De sikerült. Köszönöm szépen. Megyek kipróbálom.

De még mindig "kínai" nekem amit csináltam mik ezek nem tudom de sikerült. Most resetelem.

(#3929) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Mostanaban estefelé - pontosabban akkor amikor akkor hasznalom - a routerem eldobja a ppoe kapcsolatot es nem kepes ujra tarcsazni, nem elerheto belsohalozaton sem és vpn-en sem kintrol. Ez mi a szösz? Idaig mukodott rendesen hiba nelkul, logban csak annyi van hogy nem latja a digis dolgot , timeout waiting PADO packets....aramtalanitas oldja meg egy idore...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3930) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Rég jártam erre, de most látom, hogy már van patchelt firmware. Ezt fel lehete tenni olyan globalos routerre, amin mát át van írva a bdata?
Nem szeretném azzal fárasztani a routert, hogy hazafelé küldözgessen bármit is.

(#3931) trance89 válasza qpakcovboy (#3930) üzenetére


trance89
Topikgazda

Igen, nyugodtan felrakhatod. Jópáran használjuk kínaisított routeren

#3929 wwenigma
Lehetséges, hogy a táp kezd kimúlni. Próbáld ki egy másik 12V-os táppal ha lehet

(#3932) wwenigma válasza trance89 (#3931) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet megprobalok keresni... fél éves, azert csak nem kene még.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3933) Partizan66


Partizan66
friss újonc

Sziasztok!

Vásároltam 2db Xiaomi Mi AloT Router AX3600 routert. Az elsőt 1 éve a bangood-ról, a másodikat nemrég, itthon webáruházból.
Mesh hálózatot szeretnék.
A két router firmware verziója nem volt ugyan az, igy azt megcsináltam. Mindkettö 1.1.19.
Az időzónát beállítottam azonosra ( UTC+1)
Mindkét router működik.
Egymás mellé rakom, a fő router be van dugva a modembe.
Belépek a router menübe ,rákattintok a mesh hálózat keresés és nem talál semmit.
Próbáltam úgy is, hogy összekötöm vezetékkel de semmi.
Elakadtam. Zárójelben jegyezném meg, hogy nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy kérném valaki segítségét hogy miként tovább.
(összefoglalót olvastam, de azt nem állítom hogy értem is)
a segítséget előre is köszönöm

(#3934) csomi1977 válasza Partizan66 (#3933) üzenetére


csomi1977
tag

Nálam ugyanez van . Rémlik valami hogy csak a kínai régiós beállítással működik a mesh de remélem nem így van

(#3935) trance89 válasza Partizan66 (#3933) üzenetére


trance89
Topikgazda

Pedig elég érthetően le van írva az 1. pontban a Mesh rész alatt: [link]
A kínaisított, otthon vásárolt routeren reset volt?

#3934 csomi1977
Összefoglaló Mesh rész 2. pont, ezzel a módszerrel tökmindegy milyen fw/régió van a 2 összekapcsolni kívánt routeren

[ Szerkesztve ]

(#3936) Partizan66 válasza trance89 (#3935) üzenetére


Partizan66
friss újonc

A kínaisított, otthon vásárolt routeren reset volt?
Nem volt, csak leszedtem az összefoglalóban szereplő listából a legfelsőt és rátöltöttem.

https://drive.google.com/drive/folders/17OXBhBq8AUQ9CvxI1nn1thHBUtnEI8ZS
Akkor ez lehet a gond?
Összefoglaló Mesh rész 2. pont számomra elég rémisztő. Ennél egyszerűbb megoldás nincs?

[ Szerkesztve ]

(#3937) trance89 válasza Partizan66 (#3936) üzenetére


trance89
Topikgazda

Előszöris, global<->kínai fw-ek közti váltás után kb kötelező a reset.
Másodszor, a gdrive linken szereplő fw-ek közül a legelső az global verzió (3.0.22), most akkor mit is tettél fel?

(#3938) Rick4 válasza Partizan66 (#3936) üzenetére


Rick4
félisten

Le van írva általam a mesh részre a legegyszerűbb megoldás, kb 10 perc megcsinálni. Kínairól globalra egészen biztosan nem kell semmiféle reset, igaz, az a sima webes felületen lett frissítve, de szerintem a fw frissítés konkrétan nem érinti a beállítások részt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3939) trance89 válasza Rick4 (#3938) üzenetére


trance89
Topikgazda

Nagyonis ajánlott a reset, mivel globalról kínaira frissítés után szét volt csúszva nálam a webes felületen a wifi beallítások rész ezért fordított sorrendben sem ajánlom senkinek reset nélkül használni a routert

(#3940) Rick4 válasza trance89 (#3939) üzenetére


Rick4
félisten

Jókor szólsz, több, mint egy éve megy nálam egy kínai global fw-rel, meg egy másik global mesh-ben, mindenféle reset nélkül, és hiba nélkül.
Na akkor megyek, nyomok is egy nagyresetet, nehogy baj legyen. :D Még jó, hogy a routerek nem olvassák a topicot.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3941) zacci válasza Rick4 (#3940) üzenetére


zacci
aktív tag

"Még jó, hogy a routerek nem olvassák a topicot. "

Nem olvassak csak logoljak. A kinaiak meg olvassak :DDD

(#3942) Rick4 válasza zacci (#3941) üzenetére


Rick4
félisten

Hadd olvassák, leglaább tanulnak belőle. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3943) csomi1977


csomi1977
tag

ha jól olvastam itt a dolgokat akkor a global firmware nem támogatja se a Mesh,se a távoli elérés funkciót. Plusz nekem sehogy se megy rajta a portforward se. Magyarán van egy termék amit kezdjek el reszelgetni ,hogy használni is lehessen, pedig a mesh pl benne van a globális szoftverben mint beállítás. Ha ez így van tényleg akkor inkább Tp-link . lehet kicsit drágább de legalább használható . Mondom ezt úgy ,hogy vettem 2 db AX3600-ast. Van mellette egy Asus és egy Tp-link is ,de ezek tökre ment minden beállítás rögtön.

(#3944) pisti222 válasza csomi1977 (#3943) üzenetére


pisti222
csendes tag

Nem teljesen így van. Globál FW is viszi a mesht és a port forvardot. Minden esetre a legjobb ha a simán fel van rakva a herélt FW mert abban minden működik (kivétel az IPTV ha jól tudom) és olyan térerőt ad amit a TP link soha nem fog elérni. Én Asus ruttereket cseréltem le 3+ van Mesh-ben és atomstabil több mint 200 klienssel.

(#3945) csomi1977 válasza pisti222 (#3944) üzenetére


csomi1977
tag

Lehet hogy megy de nekem itt azt mondták a globállal nem megy.
neked esetleg azzal megy ?

(#3946) pisti222 válasza csomi1977 (#3945) üzenetére


pisti222
csendes tag

Én globallal kezdtem, simán ment. Persze mindkettőnek globalnak kell lennie. Ettől független nem tudom miért nem tolod rá a patch fw-t, mikor 1000x jobb.

(#3947) csomi1977


csomi1977
tag

Esetleg leírnád a globalnál a mesh beállítást . Köszönöm

(#3948) GuruZone


GuruZone
őstag

sziasztok, jól látom, hogy adott weboldalak blokkolására sosem volt képes a router? Sem a webes felületről, sem a MiWifiből?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#3949) pisti222 válasza csomi1977 (#3947) üzenetére


pisti222
csendes tag

Az a baj, hogy már régen csináltam. A bal felső menüvel nekem sem volt jó, viszont itt a fórumban van egy script aminek a futtatásával automatikusan összerakja a ruttereket.
Csak annyi, hogy resetelni kell a mesh-be rakantó routert, és kábellel összekötni. Ez után futtatni a scriptet, és ott kiválasztani a routert. Egy újraindítás után már is jó lesz. Elsőre azért nekem sem jött össze, mert pl nem reseteltem, de utána problémamentesen ment mind 3 és átfog 2 épületet metonfödémekkel és 1500 m2 kötes udvart :)

(#3950) Songoman válasza csomi1977 (#3945) üzenetére


Songoman
aktív tag

A regio mindenkeppen Singapore legyen mindketto router eseteben. Csak azzal mukodik a mesh, ha nem valami hackelt FW van a routeren.

Ha zavar a Singapore, mint bellitott regio, akkor ezzel a scripttel: [link] meg tudod oldani, hogy a szamodra megfelelo regios beallitas mellett Mesh-be menjen a 2 router.

De azt hiszem, hogy a kezdo topicban ez IS le van irva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.