Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Rick4 válasza Doky1988 (#3198) üzenetére


Rick4
félisten

Ez kb olyan, mint amikor bemész a Merci szalonba, és kérdezed az értékesítőket, hogy az előbb kaptál egy ajánlatot egy Fabiára, megéri-e az S merci ahhoz képest?

Az a router egy sima 2.4-es, mindenféle spéci tehchnológiától mentesen vagy jól, vagy rosszul teszi a dolgát, egyedül a csatornaválasztásba tudsz beleszólni kézzel. Ehhez képest itt másik freki, és egy csomó nyalánkság van, ami miatt ez egy teljesen más kategória lesz, ezeket inkább a 60-70 ezres eszközökkel lehet összemérni.

Nyugodtan vedd meg, nem lesz csalódás.-

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3202) Doky1988 válasza Rick4 (#3201) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szuper! Hálám örökké üldöz :R

DokY | www.zsolti.hu

(#3203) Rick4 válasza Doky1988 (#3202) üzenetére


Rick4
félisten

Azt azért tegyük trisztába, ha átolvastad a topicot, vagy leglaább belenéztél, van a kínai származású, ami erősebb, és van a global, ami itthon is megvehető, de gyengébb, utóbbinál az engedélyezett jelszint gyengébb, de ha kell a kraft, mert nagy a ház, vagy sok a jelterjedést gátló vastag fal, akkor van átjárahtóság, azaz a globalt lehet kínaiasítani.
Szóval ha nem rettensz meg pár parancssortól, akkor itthonról, garival, olcsón a global, és ha nem lenne elég, akkor egy fél órányi ráfordítással lehet hergelni.
De mindez feketén- fehéren le van már írva itt, eléggé kiveséztük minden részletéből, szóval átolvasással fog csak kitisztulni nálad is a kép.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3204) Doky1988 válasza Rick4 (#3203) üzenetére


Doky1988
senior tag

És az ax6000 mennyivel jobb?

DokY | www.zsolti.hu

(#3205) Rick4 válasza Doky1988 (#3204) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik paramétere érdekes számodra? Nincs olyanom,. másoknak se nagyon, mert ez az ax3600-as a kb mindent vivő, árához képest fillérekért.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3206) tlala válasza Doky1988 (#3204) üzenetére


tlala
addikt

Semennyire.

(#3207) dmad válasza Rick4 (#3195) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
Igazából lehet nem fogalmaztam egyértelműen.. :)
Az érdekelt volna, hogy a mesh része milyen eszközzel működik együtt tutira?
Márkafüggetlen, vagy csak a Xiaomi cuccokkal megy gond nélkül?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#3208) Rick4 válasza dmad (#3207) üzenetére


Rick4
félisten

A Mesh egy hálózati dolog, két vagy három Xiaomi AX 1800 vagy AX3600-as router összeapcsolásával több routerrel tudsz lefedni egy nagyobb vagy jobban árnyékolt területet, ezzel a megoldással pár kattintással meg tudod oldani, utána elpakolols a routereket egymás mellől, és kész vagy. Gyanítom nem megy, mert egyrészt spéci sávok kellenek ehhez, illetve azonos szoft is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3209) dmad válasza Rick4 (#3208) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm!!
Akkor nem is próbálkozok más típussal!!
:R
Vadászok majd idővel egy Xiaomi eszközt!

Élj úgy, hogy.......

(#3210) Imi1981


Imi1981
veterán

Amúgy használja valaki Magyarországon vásárolt global rendszerrel? Úgy ahogy a boltból átvette? Így csak a wifi hatótáv gyengébb mint kínai rendszerrel vagy sebességben is gyengébb? Wifin és kábelen is érdekel.

(#3211) trance89


trance89
Topikgazda

Tegnap feldobtam mind2 routeremre összehasonlításképpen a patchelt kínai 1.1.19 fw-t, eddig a patchelt global 3.0.22 verzió volt fent, meglepő eredmények születtek. Nem csináltam széleskörű tesztelést, mindössze internet sebesség mérés + samba másolás volt nas-ról telóra (Oneplus 8T).
Internet sebesség gigabit kapcsolat mellett(1000/200):
3.0.22: 500/200
1.1.19: 600/200
Samba másolás nas-ról telóra:
3.0.22: 40-50 MB/s
1.1.19: 60-63 MB/s
Minden mérést többször végeztem ugyanazon a 2 helyen mind2 routerről mérve (vezetéken csatlakoznak), átlag ugyanazok a sebességek jöttek ki. 2x restartoltam is a routereket a mérések között.
AX-es laptop éppen nem volt a közelben, jövő héten lenne rá alkalmam azzal is tesztelni de már nem fogom visszadobni a 3.0.22-t mert resetelni is kell utána és hát más is használja/használná a netet :D
Lényeg hogy érezhetően jobban teljesít a kínai fw, emellett sokkal stabilabb sebességeket produkál, global esetén jobban ingadozott

[ Szerkesztve ]

(#3212) Rick4 válasza trance89 (#3211) üzenetére


Rick4
félisten

Ez már csak azért sem kerek, mert nem írtad, hogy milyen sávokon mentek a ruterek, milyen telítettség, konkurens hálózat jelszint volt azokon a csatikon, tehát melettek alapból más csatikon is, az meg születhetett vona frissítés nélkül is.
Kínaival 1000-es neten Oneplus 8 pro telóval kitekeri a gbites netet, ha jól van beálítva a freki- csati, már csak ezért is gondolom, hogy ezt nem nézted meg, mivel nálam kertes házas környéken nulla zavarral simán ment a 930, kábelen, gépen is annyi volt. Szóval ezzel így csak félrevezetsz mindenkit, mert semmi sem bizonxyított, lehet így is, meg nem is.
És pont ez a dolog az, amit mindenki elegánsan kifelejt, holott a jó kapcsolat és sebvesség első szabálya, hogy az adott sávon ne leszen sok mésik konkurens hálózat, lehet akármilyen bika router, ha a szomszédoké kiabál mellette.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3213) trance89 válasza Rick4 (#3212) üzenetére


trance89
Topikgazda

A telón 1200/1200 volt a linksebesség vagyis AX módban ment a mérés, wifi zavarás minimális (5-6 hálózat a környéken, szintén kertes házas környezet). Telefonos Speedtest app-al mértem és mint írtam ez nem egy széleskörű teszt volt hanem egy egyszerű összehasonlítás a 2 fw között, ugyanazon környezetben, ugyanazon eszközökkel. A cél egyáltalán nem az volt hogy elérjem a gbit sebességet wifin. Mivel az eszközöket többször is restartoltam és szinte ugyanazon értékek születtek a sokszori mérés előtt/után, egyértelműen állítom hogy a kínai fw amit rendszeresen frissítenek wifin jobb sebességet produkál mint a global, vezetéken mindigis megvolt a max sávszél. Ettől teljesen függetlenül több helyen olvastam hogy jobban teljesít kínai fw-el mint előtte global rom-al, többek között itt és 4pda-n is.

[ Szerkesztve ]

(#3214) Imi1981


Imi1981
veterán

Akkor látom mindenképpen szükség van a kínai fw-re. Ez tart vissza a vásárlástól. Az a baj ami ilyen erős hw és más szempontból is Asus router az már nagyon drága (Asus Ax58u) . Így mindenképpen ez érné meg de összefoglalóban olvasva a Kína fw felrakása nagyon nem fekszik nekem. Rendelhetek aliexpessről de akkor gari nincs ha hibásat kapok véletlenül.

(#3215) Rick4 válasza trance89 (#3213) üzenetére


Rick4
félisten

Na pont erre gondoltam.
Ha 1200 a linksebesség (mint nálam), akkor az 1000-es netet kitekeri.
Volt telefonon valami konkurens hálózat szkennelés, wifi térerős- csatornás app feltéve, és el lett téve a saját routered egy totál szabad csatira? Gondolom nem, szóval így semmire se megyünk... Arról van leírás, hogy a global és a kínai auto csatornán melyik csatikon megy? Tudjuk esetleg, melyik fw-rel mekkora volt a kimenő teljesítmény? Mert teljesen nyilvánvaló, hogy nem azonos tlejesítményen, csatikon mennek,és az is, hogy nálad sem azonoson mentek a teszt alatt.
100x átbeszéltünk már, hszen rengetegen jönnek ide jó routert keresve, hogy mindaddig, amíg a másik eszköz és a router között használt épp aktuálisan használt csatorna telítettsége nem ismert, teljesen feleslegesen kezdjük el a hibát a routerbek, a kábelben, vagy bármi másban keresgélni. A router sebességekre panaszkodók 99.9%-a panelben él, ahol az interferencia miatt a saját eszközük gyengén muzsikál, meg ellene keresni azt a szabad csatit, amin a legjobb a vétel, és úgy használni, mérni, de az, hogy ezt a userek nem teszik meg, az nem a routzer gyártójának, és a fw megalkotójának a hibája.

Mint írtam, semmi sem garantálja, hogy két firmware azonos csatin kezd el sugározni, azaz amíg nem tudjuk, hogy mindezek megegyeztek-e, egzaktnak se nevezhetjük a két mérést, ezzel így nem lehet mit kezdeni.

És akkor még egy, ha a te kínaid jobb sebességet produkál, akkor az én kínaim miért tud még 50%-kal jobb értéket produkálni, mint a te kínaid? :D Mert akkor az a fw-t kell feltenni, amivel én mértem, mert az még a tiedre fejel 330-at... Nem titok, ez kínai a global 3.0.22-vel.

Naszóval így nem lehet ehhez hozzáállni, nálad minden bizonnyal zavar volt. Nálam nem...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3216) tlala válasza trance89 (#3213) üzenetére


tlala
addikt

Megerősítem, az új kínai 1.1.19-es firmware nálam is jobb teljesítményt nyújt, mint az előzőek (beleértve a globalt és a régebbi kínaiakat is).
És bizony a global 3.0.22-es fw még az elsők közül való.

[ Szerkesztve ]

(#3217) Rick4 válasza tlala (#3216) üzenetére


Rick4
félisten

És te néztél mindkét esetben használt csatornát, ott valami telefonos progival telítettséget, vagy esetleg te is a szántóföld közepén laksz, ahol tuti nem lehet semmiféle zavaró tényező, és nem is kell ilyesmire időt, figyelmet fordítani?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3218) Euroman


Euroman
csendes tag

Üdvözletem! Jelenleg 1.1.19 fw van a routeren. Ezzel hibátlanul megy. Aziránt érdeklődnék, hogy ez 1.1.19+SSH+txpwr-re minden más beavatkozás (kínaiasításhoz nem merek hozzáfogni) nélkül átcserélhető-e. Eddig nem mertem rátölteni, mert féltem, hogy "tégla" lesz belőle. A választ előre is köszönöm.

(#3219) Imi1981


Imi1981
veterán

A Xiaomi Redmi router AX6 512Mb ram WIFI 6, Mesh router tudjátok esetleg miben gyengébb mint az ax3600? A Xiaomi Redmi router AX6 512Mb - ban ha jól tudom ugyan az a processzor van Processor: lPQ8071A4 core A531.4GHz CPU Network acceleration engine: dual-core 1.7GHz NPU . Azért érdekelne mert ebből tudnék kínai verziót venni Magyarországon. De ha összességében gyengébb mint a kínai ax3600 akkor nem érdekel. Hátha ismeri itt valaki mindkettőt.

(#3220) tlala válasza Rick4 (#3217) üzenetére


tlala
addikt

Soha nem használok automatikus csatornaválasztást.
Bár nagyon kevés wifi látható körülöttem, alaposan átnéztem a megfelelő appal, belőttem a megfelelő (széles) üres csatornára, és időnként rá is nézek.
De ha két fw-t ugyanazon a csatornán, ugyanazon a helyen, ugyanazon eszközökkel tesztelek, hidd el, fel tudom mérni a különbséget (ami azért nem olyan hatalmas az új fw-rel, de látható).
De teljesen el tudom fogadni azt is, ha szerinted ennek nincs semmi jelentősége, nem fogunk vitatkozni rajta. ;)

(#3221) tlala válasza Euroman (#3218) üzenetére


tlala
addikt

Nem is tudod rátölteni a webes frissítő menüben tallózva, mert visszaköpi, hogy nem stimmel az aláírás.
Sajnos jelenlegi tudásunk szerint csak az marad, amit a #3157-ben leírtam.

(#3222) tlala válasza Imi1981 (#3219) üzenetére


tlala
addikt

Azt hiszem, az antennaerősítői valamivel gyengébbek, de ez csak a max. teljesítményt érinti.
A flash memória is csak 128MB benne, és nem tudom, hogy az AX6-hoz vannak-e moddolt fw-ek.

(#3223) Rick4 válasza tlala (#3220) üzenetére


Rick4
félisten

Ha leírod a mérési metódust a hozzászólásban elsőre, hogy így meg úgy csináltad, az tökéletesen egyértelmű, ha nem, akkor viszont előfordul, hogy valaki megkérdezi, csináltad-e vagy sem, mindössze ez történt most is.
Én is el tudom fogadni, hogy egy ilyen fontos dolgot nem szősz bele a mondatba, holott elég sok jelentősége van szerinted is, a nagy többség sajnos így fórumozik, megszoktam már, el tudom fogadni.

Viszont kissé furcsa, a firmware nem kellene befolyásolja a jelszintet, de mivel ha jól tudom, mindegyik 1.1.19-es fw nevében ott van a txpw is, de azt már meg se merem kérdezni, nézted-e, és épp hol állt a kapcosló, valamint a másik fw alatt hol állt.

Nem derülnek ki konkrétumok, és jól is van ez így. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3224) tlala válasza Rick4 (#3223) üzenetére


tlala
addikt

Az eredeti gyári 1.1.19-est mértem ugyanazon standard állásában Xiaomi Mi 11i- telefonnal (és samba másolással az én hálózatos eszközeim között pl.) - mert kicsit fürgébbnek éreztem amikor feltettem, ez volt a méricskélés oka.
Valamelyik fórumban olvastam amúgy, hogy az 1.1.19-be frissebb wifi és egyéb driverek kerültek - nem először a történelemben a frissítéssel javítva egy eszköz teljesítményét (nem wifi mW-ra gondolok) 1-2 év után.
De hangsúlyozom, nem egetverő a változás, de érezhető.

(#3225) Imi1981 válasza tlala (#3222) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Még eldöntöm mi legyen. Mokólni nem akarok mert ez már bonyolult nekem.

(#3226) Imi1981


Imi1981
veterán

Még egy utolsó kérdés csak, hogy biztos legyek benne! Ha aliexpessről rendelek chinese verziót akkor azon nézd nem kell semmit mokólni ugye? Annyi, hogy a felületet fordítóval kell kezelni? Azon alapból a nagyobb teljesítményű wifi van?

(#3227) tlala válasza Imi1981 (#3226) üzenetére


tlala
addikt

Igen és igen.

(#3228) Imi1981 válasza tlala (#3227) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké köszi! Jól körbejárom a témát csak, hogy biztos legyek benne. Bocs a sok felesleges kérdésért.

(#3229) tlala válasza Imi1981 (#3228) üzenetére


tlala
addikt

Semmi gond!
De szerintem jól körbejártad már - vedd meg és élvezd! :K

[ Szerkesztve ]

(#3230) Rick4 válasza tlala (#3224) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, de a telefonon mindez hogy csúcsosodott ki? Tényleg érdekel, nem kötözködöm.
Falak mögé bújva erősebb volt a jel? Nagyobb volt a sebesség? A középső állás mindkét fw esetében azonos mW-nak felelt meg?
Ezek elvileg a txpwr-es fw-ek, azaz ezt látni, vagy állítani lehet/kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3231) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Kinaivá alakitottam a routert, a frissítések ezentúl hogyan működnek?

Szerk. Közben, meglett, csak még egy, vannak angolnyelvet tartalmazó frissítések?

[ Szerkesztve ]

(#3232) Imi1981 válasza tlala (#3229) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon nehezen akar ez összejönni. Két kínai verziót is elmentettem kedvencekbe mert még 30000 Ft alatt volt de most már 43 meg 45 ezer! Annyiért biztos nem veszem meg. Most nézegethetem minden nap hátha fizetésig megint lejjebb megy az ár. Nagyon drága mostanában az aliexpesses.

(#3233) jambiyya válasza Imi1981 (#3232) üzenetére


jambiyya
őstag

Mi a tökért nem vetted meg? Így nem is fog összejönni...

(#3234) Imi1981 válasza jambiyya (#3233) üzenetére


Imi1981
veterán

Fizetésem (bérem) meg kell várjam amit 7-e körül kapom. Nem értem ezeket az árakat amúgy mikor Magyarországon 26 ezer körül van.

[ Szerkesztve ]

(#3235) jambiyya válasza Imi1981 (#3234) üzenetére


jambiyya
őstag

Sry. Amúgy én eddig mindig találtam Alin "olcsót". HA-n van egyébként 23k-ért garis példány.

(#3236) Imi1981 válasza jambiyya (#3235) üzenetére


Imi1981
veterán

Láttam, hogy van itt HA - n de gondolom az global verzió és én nem tudom megcsinálni ezt a Kínaiasítást.

[ Szerkesztve ]

(#3237) jambiyya válasza Imi1981 (#3236) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha fontos az ár, és nagyon szeretnéd már, akkor vedd meg, és legyen a köv. projekt a "kínaiasítás". Ha jól rémlik, egy sima FW cserével is megoldható már, nem kell SSH mókolás, de ebben nem vagyok biztos.

(#3238) dmad válasza Imi1981 (#3236) üzenetére


dmad
aktív tag

Pedig a leírás nagyon részletes és simán meg lehet csinálni az alapján.

Élj úgy, hogy.......

(#3239) Imi1981 válasza jambiyya (#3237) üzenetére


Imi1981
veterán

És dmad.
Az összefoglaló alapján kell SSH meg egy csomó parancssoros dolog amitől én irtózok kb. Le van írva részletesen de annyi mindent kell csinálni, hogy inkább kihagyom
. Ha tégla lesz a router akkor a semmiért fizettem.
Mindenképp akkor veszem ha megkapom a fizum. Szóval hiába van olcsón itt a HA- n akkor is 7-e körül tudok venni.
Közben találtam aliexpessen kínai verziót 28 és 30 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#3240) csabi10


csabi10
senior tag

Aki a kínai fw-t használja amivel elvileg a mi app működik az elárulná nekem, hogy milyen régióra kell állítani a mi appot, hogy megtalálja a routert?
Mert nekem egyáltalán nem működik most, hogy a global fw-t lecseréltem.
Köszönöm.

(#3241) Huroq válasza csabi10 (#3240) üzenetére


Huroq
senior tag

Nekem csak "Chinese mainland" régióval működik.

(#3242) Doky1988 válasza trance89 (#3211) üzenetére


Doky1988
senior tag

És a kínai fwben van angol nyelv is vagy csak full kínai?

DokY | www.zsolti.hu

(#3243) csabi10 válasza Huroq (#3241) üzenetére


csabi10
senior tag

Nekem azzal sem, de majd próbálom.

Doky1988 Sajna csak kínai, de a rumiwifi böngésző kiegészítő fordít automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#3244) Nagymelák válasza Huroq (#3241) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Nekem azt nem is engedi, csak Szingapurt, azzal meg kb. a konyhában lévő parizerhez tudok csatlakozni, nem a routerhez.

(#3245) Lackooo84 válasza Nagymelák (#3244) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

lol

The Truth is out there...

(#3246) Doky1988 válasza csabi10 (#3243) üzenetére


Doky1988
senior tag

Okés, danke :R

DokY | www.zsolti.hu

(#3247) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Készülök venni két darab AX1800-at. Global, herélt firmwares AX3600 mellé szeretném őket Mesh-be kötni, kábelen keresztül. Azt szeretném kérdezni, hogy ha a két darab AX1800 is repackelt firmwaret kap, összelehet hozni őket mesh módban? Valamint ilyenkor érdemesebb visszavenni az adóteljesítményt mindhárom routeren, vagy teljes kakaón menjenek? Roamingot tud meshbe kötve is 5Ghz-2.4Ghz között? AX3600-on nagyon szépen megy a roaming.

(#3248) trance89 válasza kentucky (#3247) üzenetére


trance89
Topikgazda

AX1800-on is működik a script de kész herélt fw nincs rá, magadnak kell elkészíteni. Mesh beallítás annyiból áll hogy csak rászúrod az AX1800-akat wan porton keresztül a fő routerre vezetékkel és automatikusan bekonfigolja őket mesh-be, utána lehúzod és mehetnek a helyükre. 2db 3600-assal teszteltem a hétvégén herélt kína fw-el, a másodlagos routereken abszolút semmit nem kell állítani(max wifi csatornát), minden beállítást átvesznek. Ez a mesh autoconfig AX1800/3000/3600/6000 szériákon ugyanúgy működik a legfrissebb kínai fw-el, a régebbi kínai vagy global fw-ekkel külön bohóckodni kell (lásd összefoglaló). Wifi roaming tökéletesen menni fog

[ Szerkesztve ]

(#3249) dmad válasza kentucky (#3247) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Pont erre készülök én is, nekem is global, herélt firmes AX3600 mellé lenne(én csak 1 db AX1800-at vennék..)
Nekem nem megoldható a kábeles mesh, marad a wifis megoldás.
Ennél mire kell odafigyelni?

Élj úgy, hogy.......

(#3250) Rick4 válasza dmad (#3249) üzenetére


Rick4
félisten

Nem kell kábelen mesh-elni, az az összetanítás során lehet lényeges, és az GÉPET kell kábellel a fő routerre dugni, valószínű ez itt egy félreértés lesz azoknál, akik ilyet sose csináltak, az eredeti leírás egy szót sem ejt a fő és a másodpagos router kábeles összedugásáról, mindössze a közelben, 1-2m-en belül kell lenniük.
De betettem egy jó leírást ide, az mindenféle restet, régióváltogatás, vagy bármi egyéb nélkül pár erc alatt megcsinálja a mesht, nálam hónapok óta hibátlanul üzemel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.