Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) DonJoee válasza nagyra (#1050) üzenetére


DonJoee
tag

Tehát akkor csak jó volt a gondolat, hogy ha globálod van, akkor rádobni a kínai firmware-t, utána factory reset, ezután beállítani amit csak itt tudunk (mainland china stb.), mindezek után vissza a globál firmware-t és lehetőleg NEM factory resetelni többet... :)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1052) nagyra válasza DonJoee (#1051) üzenetére


nagyra
tag

Így van, ez így működik. Ha vmi más iot cucchoz kell kínai régió, akkor érthető, de mondom, szerintem a kínai és az international rom között alapvetően nincs jelerősség különbség (én 44-es csatornán használom 5GHz-n, nálam ott a legjobb a vétel).

VISZONT, csak tegyük fel, ha :D mondjuk szlovákra állítod a régiót, ahol a 2.4GHz-en megengednek nagyobb adóteljesítményt (most este néztem utána), akkor lehet, hogy egész jó lesz a wifi jelerősség mondjuk 2 emelettel a router alatt is... "Én úgy tippelem", hogy kb. 60Mbit/s. De persze ilyet nem szabad csinálni, mert itthon mások a törvények :U

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#1053) A99


A99
újonc

Nekem a port forwarding nem működik vezetékes LAN-on :((
Global, 3.0.22 fw., HU
fix IP mindenhol, és érdekes módon a WIFI végpontokra működik, a vezetékesre nem.
Próbáltam fw cserét, reset, stb., semmi....
Régi routeren mennek.
Nektek működik?

(#1054) Vigyorka válasza A99 (#1053) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Az 1.0.227 -n se 100%-os a port forwarding....

Vigyorka

(#1055) Lala6 válasza nagyra (#1050) üzenetére


Lala6
őstag

Úgy tűnik, hogy ez csak az eredetileg kínai régiós router-nél működik. Feltettem a kínai firmware-t (mindkettőt kipróbáltam), gyári reset volt minden próbálkozás előtt. A kínai verziónál nem kell régiót kiválasztani, elvileg automatikusan Kínát állítja be magának. A Mi WiFi app németnek látta, mainland China-ra állítva akartam telepíteni, de szólt, hogy állítsam át németre a progit.
Miután visszatöltöttem az eredeti firmware-t gyári reset nélkül Szingapúr lett a régió, reset után ismét csak az előző képen lévő országok voltak választhatók és a német volt az első helyen, gondolom ezért lett a kínai FW-vel is német a beállítás.

(#1056) Lala6


Lala6
őstag

Apropó, nem szeretnék újra lyukra futni ezért kérem, hogy erősítse meg nekem valaki, hogy pl. az Aqara ajtó-ablak érzékelők és a mozgásérzékelők fognak működni a routeren keresztül is, nem szükséges hozzájuk külön gateway.
A tesztekben csak okoségőt meg hasonló nagyobb eszközöket látok, hogy próbálgatják, de ezekhez meg nem kell AIoT hiszen saját WiFi-vel működnek.

[ Szerkesztve ]

(#1057) cikasz válasza Lala6 (#1036) üzenetére


cikasz
őstag

Tök mindegy milyen, a mi home nem látja/ismeri a kínait sem...

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1058) Moki2 válasza Lala6 (#1056) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ezt félreértetted , a zigbees cuccokat nem kezeli a router , annyi az Aiot benne hogy a wifis cuccokat autómatikusan felismeri , meg a dedikált antenna miatt valamivel gyorsabb...

(#1059) Moki2 válasza cikasz (#1057) üzenetére


Moki2
aktív tag

De látja , ha mi home is china régió

(#1060) cikasz válasza Moki2 (#1059) üzenetére


cikasz
őstag

ott a pont, nekem Magyaron volt a home alkalmazás.

Viszont szvsz tök mindegy mert ezt látom :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1061) Jozsó válasza ALFI70 (#1046) üzenetére


Jozsó
tag

Nem tudom, hogy fog-e vki erre válaszolni. Én kezdetben irogattam, hogy nekem sosem jött 400-500 megabitnél több (nyilván AX-es eszközökkel) és nem értem, hogy másnak hogy sikerül gigabitet kicsikarni. De mivel gyakorlatilag nincs semmilyen ilyen finomállítási lehetőség igazi ötlet sem merült fel. :(

(#1062) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Szeretnék én is most már rendelni egy AX3600-at, van egy oldal, ahol itthon lehet venni készletről, 39,9k-ért, Bangood-on meg csak 120 eur körül van jelenleg, vagy én találok csak rossz forrást.
Szerintetek megéri inkább itthon megvenni?
Köszi!

(#1063) entity67


entity67
lelkes újonc

Sziasztok, nekem is eladó sorba került, mivel ax6000-re csere lesz. Kínai fw 1.0.67, megy rendesen, a csere oka, hogy telekom hálózat van, nem tudtam a dupla nat-ot megoldani (biztos én vagyok béna). 44k HUF volt nekem, jelenlegi árakat figyelembe véve 38k HUF-ert. Budapest XIII. Kerület heti 1*, Dunakeszi minden nap. Ha érdekel valakit, privátban írjon rám.

(#1064) #76519680 válasza entity67 (#1063) üzenetére


#76519680
törölt tag

Nem nagyon kapkodnak érte..... :( :( :N
33-ért nem viszik az enyém.....
De sok sikert......

[ Szerkesztve ]

(#1065) Goose-T válasza entity67 (#1063) üzenetére


Goose-T
veterán

39900 Ft a BestMarkt-ban, igaz ez a global verzió, de van rá gari meg minden.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1066) Tonyk válasza cOxeR (#1062) üzenetére


Tonyk
veterán

Ali, cseh raktár ~111€: [link] , de ez lényegében az általad leírt 39.9E-es ár. (China verzió jött innen)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1067) DonJoee válasza cOxeR (#1062) üzenetére


DonJoee
tag

Én innen veszem, holnapra itt van.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1068) cOxeR válasza Goose-T (#1065) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vot. :D Megrendeltem és felemelték 43990,- re... :D Azért ez elég vicces.

(#1069) entity67 válasza #76519680 (#1064) üzenetére


entity67
lelkes újonc

Köszi az infót! Szerkesztem :)

(#1070) entity67


entity67
lelkes újonc

Mivel az előző hozzászólásom nem sikerült már szerkeszteni, ezért újra (elnézést!):

Sziasztok, nekem is eladó sorba került az ax3600-as router, mivel ax6000-re csere lesz. Kínai fw 1.0.67, megy rendesen, a csere oka, hogy telekom hálózat van, nem tudtam a dupla nat-ot megoldani (biztos én vagyok béna). 44k HUF volt nekem, jelenlegi árakat figyelembe véve 35k HUF, az ár alkuképes. Budapest XIII. Kerület heti 1*, Dunakeszi minden nap. Ha érdekel valakit, privátban írjon rám.

(#1071) Rick4 válasza entity67 (#1070) üzenetére


Rick4
félisten

A dupla naton nem sok megoldanivaló van, bedugod a telekomos eszköz 1-es lan portjába a kábelt, ami a router wean portjába megy, és a telekomos eszköz konfig felületén azt az egy ip-t DMZ-be teszed. Tökéletesen működik minden így is, meg bridge módba kérve is, ezért kár cserélni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1072) #76519680


#76519680
törölt tag

Saját AX 3600 Firmware gyűjtemény ! :D
[link]
Csak saját felelőséggel használjátok ! Garanciát nem vállalok a működésekre ! :N
[kép]

(#1073) GuruZone válasza Norby-007 (#1049) üzenetére


GuruZone
őstag

más a dobozuk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1074) cOxeR válasza GuruZone (#1073) üzenetére


cOxeR
Ármester

Itthon csak az EU-s verzió kerülhet gondolom forgalomba?

[ Szerkesztve ]

(#1075) Norby-007 válasza GuruZone (#1073) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, azt hittem más turpisság is van benne, én direkt olyat kerestem az alin ami nem global és a fenti dobozkában érkezett, akkor ez hamisítatlan kínai :D

(#1076) Norby-007


Norby-007
tag

Egyébként még szerencsém volt akkor, mert nekem 32 volt szállítással együtt, 1 hét alatt itt volt. De most mindennek megugrott az ára azt nézrem. Poco f2 pro is 129-ről 144-re ment nálunk is, de kint is emelkedett. Jön a karáncsony...

(#1077) nagyra válasza Lala6 (#1055) üzenetére


nagyra
tag

Hmm, kicsit összezavarodtam. Szóval nekem úgy lehetett váltani régiót, hogy rádobtam az új firmware-t (előzetes reset nélkül), majd ezután csináltam factory resetet.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#1078) addamka válasza Lala6 (#1056) üzenetére


addamka
őstag

Ahogy írták, csak a wifit adja.
De szerintem ha komolyabb automatizálás a cél ezt a Mi Home dolgot érdemes elfelejteni előbb utóbb, mert erősen lekorlátoz a lehetőségekben. Nem rég kezdtem átállni home assistantra, megy a device tracker ezzel a routerrel is, többet nem várok tőle ilyen téren :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1079) Rick4 válasza addamka (#1078) üzenetére


Rick4
félisten

Ennek a home assitantnak van topicja a ph-n? Nekem is rá kellene lépni lassan arra az útra. Nason már rég fent van, de még semmi sincs összekötve vele. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1080) addamka válasza Rick4 (#1079) üzenetére


addamka
őstag

Én guglizok, még az elején vagyok (xiaomi gateway csak alarm funkcióval, temperature sensorok, wifis konnektorok, 2 android tv, plex, ps4, porszívó, légtisztító van rajta, routerek - xiaomi, asus -csak mint device tracker), kellene kamerákat firmware mókázni, lusta voltam eddig létrára mászni :)
Xiaomi Gateway-t seriallal nógattam, de hibás és nem fogad inputot, így rendeltem egy ConBee II-t, ha megjon akkor megyek tovább Zigbee vonalon.

Amúgy szerintem ez a téma fedi le, külön hass.io-t nem látok.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1081) Norby-007 válasza Rick4 (#1079) üzenetére


Norby-007
tag

Nincs de a face-én van csoportja

(#1082) DonJoee


DonJoee
tag

Nna, megérkezett az enyém is, a magyar boltból rendelt. Én is az alsó, narancssárga dobozosat kaptam, tehát elméletileg EU-s.
Még melegszik, aztán kibontom és megsasolom. Nagyon fel kell kötnie a gatyát az Asus-om után (ma már nem égett tovább, elfüstölt benne, aminek el kellett füstölnie, aztán ment tovább, van gigás lan, van két sávon wifi, nincs USB, oszoljanak, kérem, nincs itt semmi látnivaló).

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1083) Rick4 válasza Jozsó (#1061) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem 100X megbeszéltük, a vételi oldalon se mindegy, milyen eszközöd van, az adott wifi sávon se mindegy, hány másik eszköz dolgozik a közeledben. A finomállítás ott kezdődik, hogy megfelelő a hardvered a gbithez, tudod, hogy olyan sávon vagy, ahol mások mindenek, illetve az a szerver, amire mész, amúgy kitolja a gbitet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1084) cikasz


cikasz
őstag

Engem az bosszant, hogy mégsem működik az eszköz tiltása rendesen még az új firmwave-el sem :(
A böngészőben nem tudsz keresni, de a youtube videókat simán lejátssza mert a cache-ben ott van maga a honlap és a képekre kattintva lejátsza.Vagy ha el lett indítva a videóa tiltás előtt akkor is végig játssza. A facebook messenger is működik vígan. Nem értem, hogy miért nem tudják megcsinálni, hogy az eszközt egyszerűen elvágja a wifi-től a megadott időben!?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1085) Norby-007 válasza cikasz (#1084) üzenetére


Norby-007
tag

akkor ez igen tré basszus, alap lenne, hogy ezt tudja mint akármelyik másik router :((

(#1086) cOxeR


cOxeR
Ármester

Megszereztem én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1087) Rick4 válasza cikasz (#1084) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik az új firmware? A régin működött?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1088) Jozsó válasza Rick4 (#1083) üzenetére


Jozsó
tag

Két AX-es eszközzel is teszteltem, mindkettőnél ez a 350-400 megabit jött ki. Akármilyen közel voltam az eszközhöz.

Másoknak meg egyszerűen adja a gigabitet úgy, hogy csak bedugják a konektorba és csá. Korábban írtam, hogy volt egy teszt is vhol, ott sem jött ki az embernek a gigabit.

(#1089) cikasz válasza Rick4 (#1087) üzenetére


cikasz
őstag

1.0.227, de a régin sem működött.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1090) Rick4 válasza Jozsó (#1088) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, de a többi kérdésre is kellene ismereteken alapuló válasz, mindaddig nem tudunk mit kezdeni a problémával.

Én is bedugtam és csá, kertes házban élek, nincs zavaró tényező.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1091) A99 válasza KRISSTUS (#639) üzenetére


A99
újonc

A port forwarding nekem nem működik. Elárulnád Neked mitől javult meg?
Köszi...

(#1092) Norby-007 válasza A99 (#1091) üzenetére


Norby-007
tag

Ha a port forwarding nem működik rajta akkor lesz két eladó routerem hamarosan nekem is.

(#1093) Vigyorka válasza Norby-007 (#1092) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Hogy nem működik az így nem igaz...
Tapasztalatom: a torrenteknél, FTP-nél működik.
a VOIP-nél a router újraindítása után a Port beállítások mentésére rá kell kattintani. (van, hogy többször) Utána jól működik!

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#1094) Norby-007 válasza Vigyorka (#1093) üzenetére


Norby-007
tag

Remélem, mert nekem a Home Assistant távoli eléréséhez mindenképpen szükségem lesz rá

(#1095) Benny21 válasza Norby-007 (#1094) üzenetére


Benny21
csendes tag

Nálam 227 fw megy EU verzión port forwarding működik. Home Assistant is megy távoli eléréssel (minden fw-el működött, voda ex upc kábelnetttel)

(#1096) addamka válasza Norby-007 (#1094) üzenetére


addamka
őstag

Használok hass.io-t, működik a port forward nálam. Néha a save gombra többször kell nyomni.

Ami még nem tökéletes, az az API. Alap dolgokat küldök be prometheusba, hogy lássam hol lehet gond, de pl. a load és a hőmérséklet fix nulla még :)

  "mem": {
    "usage": 0.63,
    "total": "512MB",
    "hz": "1333MHz",
    "type": "DDR3"
  },
  "temperature": 0,
  "count": {
    "all_without_mash": 38,
    "online": 24,
    "all": 38,
    "online_without_mash": 24
},
  "upTime": "1373442.29",
  "cpu": {
    "core": 4,
    "hz": "1.4GHz",
    "load": 0
  },

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1097) Rick4 válasza Vigyorka (#1093) üzenetére


Rick4
félisten

(van, hogy többször)

Nincs nálad valami böngészős adblock, ami bekavar?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1098) ALFI70 válasza Jozsó (#1088) üzenetére


ALFI70
csendes tag

Igen Jozsó egy cipőben járunk ! Sajnos tényleg igazad volt ! Nem kapunk érdemi választ a kérdésünk re . Pedig itt őrlődök már legalább 2 hete , hogy miért van az , hogy valaki csak bekapcsolja és jön a 1 giga közeli érték , nekünk meg nem minden beállítási lehetőség kipróbálása után sem !
Esetleg valaki akinél működik és jók a beállítások megoszthatná velünk . KÖSZÖNÖM !

(#1099) Balage76 válasza addamka (#1080) üzenetére


Balage76
senior tag

A device trackert hogy oldod meg az ax3600-zal HA alatt?
Mármint mit tud hozzátenni az AX3600?

Én HA alatt egyelőre (bár lb 5 percet foglalkoztam csak vele) csak a pillanatnyi használt WAN sebességet látom (30mp átlagolt frissítéssel). De jó lenne a device tracker funkció a telefonokra / órákra / tabletekre.

Rick: van a facebookon Home Assistant Hungary csoport illetve külföldiek is, egész segítőkészek és jó ötleteket lehet szerezni.
Én például az ottani dolgok alapján forraszfattam össze egy 8 hőmérős cuccot amivel a hőszivattyú és a fűtés hőmérsékleteit monitorozom a HA alatt. Kb 2 nap után kiderült hogy van még mit javítani a fűtés beállításain...
Szóval ha teheted, csatlakozz ott is.

[ Szerkesztve ]

(#1100) Vigyorka válasza Rick4 (#1097) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Nincs.

Vigyorka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.