Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) dchard válasza DonJoee (#1599) üzenetére


dchard
veterán

"Tehát pl. a Magyarországon, a 2.4GHz-es sávban használható 20 dBm (~100 mW) helyett 13 dBm-t (~20 mW) ad ki magából."

Erről kéne valami megbízható forrás. Nehezen hiszem el, 2.4-en talán sehol a világon nincs ilyen szigorú korlátozás. Az viszont előfordul, hogy mondjuk 20dBm helyett csak 18-at tudsz kiválasztani, mivel az EIRP-be beleszámít az antenna nyeresége, mi több az antennák száma is. Például az AX3600 (ha megnézed az erősítő specifikációját) is úgy tud kiadni 1 wattot, hogy az a 4 darab 5GHz-es antenna összesített kimenete (4x22.5dBm), nem pedig áganként 1 watt.

Nálam az AX6-on csak kínai verzió van, az IW kiírja, hogy 30dBm a maximum, de ettől még az erősítő nem fog tudni kiadni ekkora teljesítményt fizikailag. Tehát a mit ír ki a router, meg mi a valóság megint nagyon eltérő lehet. A másik gond, hogy aki szeretne is megfelelni a szabályozásnak, jelenleg nehezen tudja megtenni, hiszen a router webes felülete kínaiul annyit mond, hogy "erős", "közepes" meg "gyenge". Amiről ugye fingunk nincs, hogy mégis mit jelent dBm-ben kifejezve :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1602) tlala válasza Silent77 (#1597) üzenetére


tlala
addikt

Igen, én is úgy tudom, hogy a "global" verzió a valamelyik országban engedélyezett legalacsonyabb adóteljesítményre van beállítva (talán az orosz fórumban olvastam ezt?), és azt állítja be minden más ország kiválasztásakor is sajnos.
Bár a két verzió hardveresen ugyanaz, hiába cseréled le a fw-t kínaira, a régió (vagyis hogy kínai vagy global) a bdata partícióban van beállítva, amit nem ír felül a fw.
Siemensfan kolléga leírása a verzió átírásra a bdata partíción a #1269-70-es hozzászólásokban található.

[ Szerkesztve ]

(#1603) DonJoee válasza dchard (#1601) üzenetére


DonJoee
tag

"Erről kéne valami megbízható forrás."
Nem tudom, mi számít megbízható forrásnak. Esetleg magának a routernek a log-fájlja? (mentésből mindenki számára elérhető)

Kínai, High-állás:
========== iwinfo wl0 txpowerlist >> /tmp/xiaoqiang.log
   0 dBm (   1 mW)
   6 dBm (   3 mW)
  10 dBm (  10 mW)
  14 dBm (  25 mW)
  18 dBm (  63 mW)
  22 dBm ( 158 mW)
  26 dBm ( 398 mW)
* 30 dBm (1000 mW)
========== iwinfo wl0 freqlist >> /tmp/xiaoqiang.log
  5.180 GHz (Channel 36)
  5.200 GHz (Channel 40)
  5.220 GHz (Channel 44)
  5.240 GHz (Channel 48)
  5.260 GHz (Channel 52)
  5.280 GHz (Channel 56)
  5.300 GHz (Channel 60)
  5.320 GHz (Channel 64)
* 5.745 GHz (Channel 149)
  5.765 GHz (Channel 153)
  5.785 GHz (Channel 157)
  5.805 GHz (Channel 161)
5.825 GHz (Channel 165)

...
========== iwinfo wl1 txpowerlist >> /tmp/xiaoqiang.log
   0 dBm (   1 mW)
   6 dBm (   3 mW)
  10 dBm (  10 mW)
  14 dBm (  25 mW)
  18 dBm (  63 mW)
  22 dBm ( 158 mW)
  26 dBm ( 398 mW)
* 30 dBm (1000 mW)
========== iwinfo wl1 freqlist >> /tmp/xiaoqiang.log
  2.412 GHz (Channel 1)
  2.417 GHz (Channel 2)
  2.422 GHz (Channel 3)
  2.427 GHz (Channel 4)
  2.432 GHz (Channel 5)
* 2.437 GHz (Channel 6)
  2.442 GHz (Channel 7)
  2.447 GHz (Channel 8)
  2.452 GHz (Channel 9)
  2.457 GHz (Channel 10)
  2.462 GHz (Channel 11)
  2.467 GHz (Channel 12)
  2.472 GHz (Channel 13) 

Global, High-állás:
========== iwinfo wl0 txpowerlist >> /tmp/xiaoqiang.log
   0 dBm (   1 mW)
   4 dBm (   2 mW)
   6 dBm (   3 mW)
   8 dBm (   6 mW)
  10 dBm (  10 mW)
  12 dBm (  15 mW)
  14 dBm (  25 mW)
* 16 dBm (  39 mW)
========== iwinfo wl0 freqlist >> /tmp/xiaoqiang.log
  5.180 GHz (Channel 36)
* 5.200 GHz (Channel 40)
  5.220 GHz (Channel 44)
  5.240 GHz (Channel 48)
  5.260 GHz (Channel 52)
  5.280 GHz (Channel 56)
  5.300 GHz (Channel 60)
  5.320 GHz (Channel 64)
  5.500 GHz (Channel 100)
  5.520 GHz (Channel 104)
  5.540 GHz (Channel 108)
  5.560 GHz (Channel 112)
  5.580 GHz (Channel 116)
  5.600 GHz (Channel 120)
  5.620 GHz (Channel 124)
  5.640 GHz (Channel 128)
  5.660 GHz (Channel 132)
  5.680 GHz (Channel 136)
  5.700 GHz (Channel 140) 

...
========== iwinfo wl1 txpowerlist >> /tmp/xiaoqiang.log
   0 dBm (   1 mW)
   2 dBm (   1 mW)
   4 dBm (   2 mW)
   6 dBm (   3 mW)
   8 dBm (   6 mW)
  10 dBm (  10 mW)
  12 dBm (  15 mW)
* 14 dBm (  25 mW)
========== iwinfo wl1 freqlist >> /tmp/xiaoqiang.log
  2.412 GHz (Channel 1)
  2.417 GHz (Channel 2)
  2.422 GHz (Channel 3)
  2.427 GHz (Channel 4)
  2.432 GHz (Channel 5)
* 2.437 GHz (Channel 6)
  2.442 GHz (Channel 7)
  2.447 GHz (Channel 8)
  2.452 GHz (Channel 9)
  2.457 GHz (Channel 10)
  2.462 GHz (Channel 11)
  2.467 GHz (Channel 12)
  2.472 GHz (Channel 13)

Bocsánat, tévedtem, nem 13 dBm, hanem 14. Máris ki vagyunk segg...ítve. :)

Egyébként a kínaira tanított global High-állása 1000 mW, a Standard-állás 800 mW, a Low-állás pedig 500 mW. Mind kilométerekre a legalitástól. "mosmicsinájjak?"

Ja, hogy nálad is kínai AX6 van? Ehhez képest eléggé vehemensen ajánlod mindenki más figyelmébe a jogot és a törvényt... :DDD
De hát ezek szerint ez van. Se te se mi nem tehetünk mást. Vagy nem használjuk a gyengített globál verziós routert, mert minek, vagy kínai odabaxós van nálunk is, nálad is.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1604) N.otorious válasza DonJoee (#1603) üzenetére


N.otorious
senior tag

És kínába miért erősebb mint nálunk, ott a vevő is erősebb? Tehát kínai eszközökkel jobban teljesítene itthon is?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1605) Silent77


Silent77
veterán

Beüzemelve, gyengébb mint az Asus. :D
High-on van minden, alapból azon volt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1606) tlala válasza N.otorious (#1604) üzenetére


tlala
addikt

Nem, a programozók voltak lusták.
A firmware-ben nem csinálták meg minden országra/régióra az adóteljesítményt, hanem mindössze 2 értéket állítottak be: egy igen alacsonyat a "mindenholjólegyen" global verzióra, és egyet a kínaira.

[ Szerkesztve ]

(#1607) DonJoee válasza N.otorious (#1604) üzenetére


DonJoee
tag

Kínában más a szabályzás.
A globál szoftveres router nem lenne erősebb kínai eszközökkel. Kínaivá kell tenni a routert (egy bizonyos részét), hogy nagyobb teljesítményű legyen. Ekkor fog tudni biztosítani egy akkora lefedettséget, amiben a kisebb teljesítményű (legális) eszközök tudnak vele kommunikálni, természetesen a saját hatótávjaikon belül.
Most az a helyzet, hogy a globál szoftveres routernek magának kisebb a hatótávja, mint az eszköznek, amivel megszólítanád.
Nálam is a legál Asus router által lefedett helyeken a Xiaomi-s csere után semmilyen térerő nem volt. Ezen segített a kínai beállítás. Szerencsére nem egy zsúfolt panelben lakom, ahol ezzel kapásból 40 lakásban elnyomnám a wifit. De akkor sem igazán jó dolog ennyire "nyomni a gázt".
Bár, ahogy nézem, a DIGI-s routerek a szomszédoknál kb. mind "ax" vagy " " (üres) országkódra vannak állítva (full power gyári tesztüzem) és nyomják is a kakaót rendesen. Szerencsére mind az 1-es csatornán üvöltözik egymással. :D Mert annyi esze már nincs a telepítő betanított munkásoknak, hogy egy-egy csatornával odébb tegyék a szomszédos saját routereiket. Csak felnyomják a teljesítményt, hogy a mama ne panaszkodjon, hogy szakadozik az onoka. Mindegy én elvagyok a 13-ason. Nem zavarnak és nem zavarok. Még.
Az 5 GHz egy másik történet. Ott a 160 MHz-es "csatorna" miatt úgyis végigveretem az egész sávot. Szerencsére nincs rajta (még) senki.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1608) INGJOKE


INGJOKE
veterán

T lett a digis net helyet. Küldtek egy Sagemcom F@st 5670-es modemet. Elméletileg tudja a wifi 6-ot is. 4800 mbit meg ilyen írások vannak rajta. A Xiaomi ax3600-as router jobb ennél érdemes rákötnöm azt is? :)

(#1609) ppp001


ppp001
csendes tag

Sziasztok! A Mi home app mai frissítése után, a Xiaomi AX3600 routerre az alábbit írja: Discover devices AX3600. Ignore or Start adding. Start adding után gondolom a wifi jelszavát kellene beírnom, de a google fordítóval lefordítva kötési hibát jelez. Ötlet?

(#1610) tlala válasza ppp001 (#1609) üzenetére


tlala
addikt

Melyik Mi Home verzió? És mi az a "mai frissítés"? Milyen telefonon?

[ Szerkesztve ]

(#1611) ppp001 válasza tlala (#1610) üzenetére


ppp001
csendes tag

Android-os telefon, 6.1.603

[ Szerkesztve ]

(#1612) tlala válasza ppp001 (#1611) üzenetére


tlala
addikt

Ez nem áruházi és nem vevs verzió szerintem.
Milyen forrásból töltötted le?
És milyen verziójú a routered?

(#1613) ppp001 válasza tlala (#1612) üzenetére


ppp001
csendes tag

Play áruház frissítette ma a Mi home applikációt, azóta jön fel a router, mint új eszköz.

(#1614) ALFI70


ALFI70
csendes tag

Sziasztok ! Adott egy Xiaomi AX 3600 -s router .
Sajnos nem működik a beállításokban a Port Forwarding ! Találkozott már valaki evvel a hibával ?
Esetleg ha valaki tudna nekem megoldást eszközölni nagyon szépen meg köszönném !

(#1615) Laza... válasza ALFI70 (#1614) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem tökéletesen működik

Never give up!

(#1616) tlala válasza ppp001 (#1613) üzenetére


tlala
addikt

Érdekes, Play áruház szerint 6.0.210 a verzió. (Bár a jan.26-i frissítést is írja).
Sajnos nem tudok hozzászólni, én a vevs verziót használom, 6.0.214-est, az nem repül rá a routerre. De nem is látom sok értelmét.

(#1617) tlala válasza ALFI70 (#1614) üzenetére


tlala
addikt

Milyen fw verzió?

(#1618) #76519680 válasza ALFI70 (#1614) üzenetére


#76519680
törölt tag

Szia ! Ki a szolgáltatód ? Nincs esetleg NAT mögé rakva az ip címed ????
Vagy maga a beállítás nem megy ? Router módban van a készülék ?

[ Szerkesztve ]

(#1619) Rick4 válasza ALFI70 (#1614) üzenetére


Rick4
félisten

Mindenkinek tökéletesen működik, ez vagy belső háló gond (másik router, dupla nat), vagy szolgáltatói beállítás, pl nem publikus ip...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1620) DonJoee válasza ALFI70 (#1614) üzenetére


DonJoee
tag

Olyasmi problémád lehet, mint nekem:
Ha UTP-kábellel kapcsolódok a routerhez, akkor nem érzékelem a port forwarding hatását, nem látom a kis webszerverem, nincs kívülről Plex, kamera, riasztó stb.
Ha wifin keresztül érem el a routert (ugyanarról a gépről, ami egy laptop), akkor tökéletesen működik.
Próbáld meg telóról, a szolgáltatód internet elérését használva, vagy munkahelyről, havertól elérni az otthoni hálód.
Valami Windowsbéli gondom lehet, de már nem nyomozom, mert úgy is új SSD-re költözöm újratelepítéssel. Remélem, az megoldja. :)

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1621) Max_1970


Max_1970
újonc

Sziasztok,

Kihasználatlanság + valószínű régióváltás miatt megválnék szeptemberben vásárolt routeremtől. Kínai verzió, doboza nincs meg. Érdekel valakit?

(#1622) ALFI70


ALFI70
csendes tag

Sziasztok Srácok ! Köszönöm mindenkinek a segítséget !
Megoldódott a port forwarding . Natolva voltam a Diginél .
Nat kilőve . Most már ok minden !
Köszönöm ! :C

(#1623) #76519680 válasza ALFI70 (#1622) üzenetére


#76519680
törölt tag

Nincs mit !!!
Én is így voltam, 100-al kezdődő Digi ip... :D
Egy telefon, s már működik is...1 nap, s a Digi megoldja ezt a problémát. :K

[ Szerkesztve ]

(#1624) gaben88 válasza DonJoee (#1599) üzenetére


gaben88
őstag

Azt mondod, hogy a keszulo OpenWRT, a CN verzios gyari fw-es baszakodas ellenere is tudhat majd 13dBm-nel tobbet?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1625) dchard válasza gaben88 (#1624) üzenetére


dchard
veterán

Igen, pontosan ez a helyzet. Az hogy "CN" verzió, az csak egy flag a NVRAM-ban, semmi több. Nincs különbség a hardver szintjén. Mi több a CN verzióra fel lehet rakni az INT változatot, és vissza lehet hekkelni úgy bele a kínai régiót, hogy a nyelve közben angol marad.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1626) Rick4 válasza dchard (#1625) üzenetére


Rick4
félisten

A CN verziós routeren az int software átírja a kínai régiót? Ez nem az az érték, amit friss romcsere után első beállításkor egyszer ki lehet választani?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1627) DonJoee válasza Rick4 (#1626) üzenetére


DonJoee
tag

Az, hogy milyen előírások szerinti adóteljesítménnyel megy a router, az egyszerű beállításokon keresztül NEM módosítható partíción van tárolva.
Akinek itt CN van bevésve, annak firmware cserétől és nvram-os állítgatásoktól függetlenül 500-800-1000 mW teljesítménye lesz a Low-Standard-High beállításoknál.
A menüben/resetkor történő ország-kiválasztás/átállítás jelen esetben csak az elérhető csatornákat befolyásolja (leginkább 5GHz-en), az adóteljesítményt nem, mert a "lusta program" a lockolt bdata partícióból veszi az adóteljesítményhez az országkódot, nem az NVRAM-ból.

Remélhetőleg az OpenWRT-t AX3600-ra kalapáló srácok majd ügyelnek erre.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1628) Rick4 válasza DonJoee (#1627) üzenetére


Rick4
félisten

Azért is kérdeztem rá, mivel a kolléga ezt írta:

Mi több a CN verzióra fel lehet rakni az INT változatot, és vissza lehet hekkelni úgy bele a kínai régiót, hogy a nyelve közben angol marad.


Namost én kínai nyelvű kínai routert használok, mikor meglett az international fw, felflasheltem, restart, és minden ment tovább. Nem raktam vissza semmiféle kínai régiót, minden maradt ahogy volt, és ennyi. Nem értem, miért kellene visszahekkelni bármit is, ha a firmware flash nem változtatta meg.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1629) DonJoee válasza Rick4 (#1628) üzenetére


DonJoee
tag

A sima fw update nem törli a beállításokat tároló NVRAM-ot, se routernél, se PC-alaplapnál se sehol máshol.
Azért szokták mégis javasolni, mert a frissített fw esetleg már máshogy kezel bizonyos beállításokat és nehogy emiatt az első, update utáni indulás nehézségekbe ütközzön. De ez ritka, nem is szokta senki sem törölni a beállításokat (factory reset) fw update előtt.
Éppen ezért lehet megcsinálni, hogy update után minden megy tovább.

Nekem globál verzióm volt. Ebből csináltam CN-verziót (bdata partíció, ssh bekapcs stb.) és utána visszaírtam a globál fw-t.
Akinek eleve CN van, annak egy lépés kimarad, azaz csak feldobja a globál fw-t és minden megy tovább, miközben marad a CN adóteljesítmény.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1630) dchard válasza Rick4 (#1628) üzenetére


dchard
veterán

OWRT-n írták, hogy az INT-re való átállás után kellett régiót állítani NVRAM-ban (bootloader-ből), hogy visszakapják az 1000mW-ot, de lehetett user error is. Az enyémből csak kínai verzió van egyelőre, ami 30 és 33dBm-et ír 2.4 és 5GHz-re, ami nyilván nonszensz, mert az erősítők fiizikailag nem tudnak ennyit kinyomni.

IPQ8074 oldalon az elmúlt egy hónapban nem volt semmi előrelépés sajnos. Ahogy nézem a fiúk a 8064 NSS-sel vannak elfoglalva. November óta van egyébként saját példánya a két releváns dev-nek ebből a típusból.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1631) DonJoee válasza dchard (#1630) üzenetére


DonJoee
tag

Én sem állítottam semmit. Felraktam a régi kínai fw-t, hogy legyen SSH-m, utána a partíciók átírása jött, utána simán visszaírtam a globál fw-t, sőt, az országot Hungary-re raktam és így is maradt (illetve lett) a 30 dBm max. mindkét sávon. Jelenleg nekem 2.4-en elég a Low, 5G-n van Standard-re állítva. Tehát nem is használom ki a maxot, mert minek?
Mondjuk az kissé aggasztott, hogy pont eme mókolás után vagy másfél hétig hallottam valami nagyon távoli, halk, kb. 1000 Hz-es zúgást a jobb fülemben. Biztos a fülzsír rezonált a CN-adóteljesítménnyel. De aztán elmúlt. (Igen, közben is mostam a fülem, de nem volt semmi változás :D ).

Ja, ráadásul az egyik fejlesztő úgy kalapozta össze a pénzt az AX 3600-ra, úgyhogy lelkiismerettől függően van egy kis nyomás is rajta, hogy valami eredményt produkáljon.
Én nem xaroznék, megkeresném az egyik fejlesztőt a Xiaomi-nál, biztos rajta van valamelyik fórumon (szerintem ott lóg mind az XDA-developersen :DDD ), hogy ugyan már, koma, adj némi támpontot ethernet felélesztési ügyben, stb. Legfeljebb kér 200 dodót paypalon. Szerintem összedobnák azt is.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1632) dchard válasza DonJoee (#1631) üzenetére


dchard
veterán

A szűk keresztmetszet nem a Xiaomi-nél van, hanem a Qualcomm-nál van. A regiszter dokumentáció szokás szerint hiányzik, ez nehezíti az ethernet témát is. Az meg, hogy Ansuel kapott egy AX3600-at, nem hiszem, hogy bármiféle elvárásra is feljogosít minket. Amennyit beletolt már az OWRT-be, bőven megérdemli akkor is, ha nem csinálna semmit. Ehhez képest ha megnézed a github account-ját, bőven tolt bele energiát: [link]

Mivel a két router nagyon haosnló, én azon gondolkodom, hogy az AX3600 INT-ből kinyerem a webes felületet, és beletolom az AX6-ba, hátha sikerülne angolosítani. Már az nagy előrelépés lenne.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1633) Rick4 válasza dchard (#1630) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem értek hozzá, egy fw-t be tudok tallózni, még egy ssh-s parancssor is megy, de kb ennyi. Ezért is kérdem, mit kellett volna, vagy mit nem csinálni, mert eddig arról volt szó, hogy a kínai az international fw-rel a legtutibb választás. Összehasonlítási alapom sincs, mert hasít a net wifin is, így is a legalsó állásban vannak a wifi kapcsolók.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1634) DonJoee válasza dchard (#1632) üzenetére


DonJoee
tag

Nem tudom, én igazából nem nagyon érzem hiányát semmilyen beállításnak most már. Van térerő, stabilitás, ennyi kell. Csak megnéztem, hogy hogy áll ez az OpenWRT erre a cuccra. Nagyon gyerekcipőben, úgyhogy nem rágom a körmöm miatta. Majd lesz valamikor.
Ansuel sokat beletett az OpenWRT-be, de az AX3600-at nem ezért KÉRTE és kapta, hanem azért, mert szeretne foglalkozni vele. Foglalkozik is, csak ugye vannak még megmászandó hegyek.

Rick4, nem kell semmit sem csinálni. Kínai bdata + globál fw. Eddig ez a tuti, ahogy neked is van.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1635) tlala válasza DonJoee (#1634) üzenetére


tlala
addikt

Vagy még opció a kínai firmware és ez az angolosított új Mi Wifi.
Szerintem ez a kombó többet tud, mint a global fw.

[ Szerkesztve ]

(#1636) DonJoee válasza tlala (#1635) üzenetére


DonJoee
tag

Igen, és valószínűleg errefelé is tart a jövő. A router egy "buta" tégla lesz és valami telós appon keresztül lehet xarrá állítgatni.
Nekem ez nincs meg, de tényleg annyira stabil most, hogy nem is érzem szükségét, hogy állítgassam. De jó tudni, hogy fejlődik ez is.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1637) Silent77


Silent77
veterán

Tegnapelőtt sikeresen megcsináltam a Kínai régióra váltást.Siemensfun kolléga linkje alapján. [link]
Nem volt egyszerű, többször kaptam szívinfarktust. :D 6 órámba telt. Hozzáértés nélkül, gondolja meg aki megakarja csinálni. :)
$ mtd write /tmp/bdata_mtd9.img.modified bdata
$ reboot
Ennél a résznél restart után, volt, hogy a lan, volt, hogy a wifi, volt, hogy minden elment.
Lényeg, hogy nagyon jó lett. :R

3 kérdésem is lenne hozzátok.
A smart connect-et érdemes használni? Anno Asusnál próbáltam, de vissza is állítottam mert úgy vettem észre nem tökéles. Lehet user error volt. :K
Soha nem állítottam semmit routeren, ezen mit érdemes beállítani? Digi 1000-es net.
IPV6-ot bekapcsoltam.
Gyerekénél a másik épületbe Xioami 3-as router van bridge módba. innen megy le 15 méter kábel.
Mesh-be érdemes lenne rakni, van értelme? A régi Asus RT68U routerrel gondolom nem lehet összehozni a X3600-ot.
Redmi A5X, A6X, vagy X1800 jöhet szóba? 2100 ha jól tudom, nem mesh képes.

:R

Utólagos segítséget pedig köszönöm DonJoee kollégának! :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1638) Dluinet válasza Silent77 (#1637) üzenetére


Dluinet
nagyúr

AX6-nak a legnagyobb a térereje (igazából egy butított AX3600)
AX6-ból csak CN verzió van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1639) Silent77 válasza Dluinet (#1638) üzenetére


Silent77
veterán

Elírtam, elnézést. :)
Redmi AX5 és AX6-ra gondoltam. Inkább AX5 mert olcsóbb.
Ha nem vettem volna X3600-at, lehet gondolkodnék AX6000-en.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1640) feca83 válasza Silent77 (#1639) üzenetére


feca83
tag

Nekem ax5 van egyszerű erős kis szerkezet és ez is CN verzió (csak ez van ha jól tudom) sokkal erősebb mint pl a telekom 5670es csoda új routerre...
ax5 2db meshben megy - nem bíztam a véletlenre így van még a udvaron és talán a szomszedban is net :-) bár ez nem volt cél (nyugi csatornában nem fedjük egymást )

[ Szerkesztve ]

(#1641) INGJOKE


INGJOKE
veterán

T-s 1000-es net van itthon és egy ax3600-as. Mik a legjobb beállítások, ha csak wifin használjuk a netet? :)

(#1642) tlala válasza Silent77 (#1637) üzenetére


tlala
addikt

Gratulálok, szép munka! :)

Smart connect-tel csak a gondok vannak szerintem.
Azért azt is jó tudni, hogy a Mesh is felezi a sebességet, ha az olcsó router nem rendelkezik extra erősítővel. Ebből a szempontból az AX6 jobb választás, mint az AX5, nem véletlenül drágább az előző.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Rick4 válasza INGJOKE (#1641) üzenetére


Rick4
félisten

Ehhez tudni kellene, milyen eszközök vannak, amik fel akarnak kapcsolódni... Nálam alapból azonos SSID-n megy mind a két freki, 5Ghz auto sáv 160MHz, wifi5 kompatibilis mód kikapcsolva.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#1644) Silent77 válasza tlala (#1642) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, nehéz menet volt számomra. :)

Akkor marad kikapcsolva. :R
Egyelőre levettem low-ra mindkettőt, még így is lefedi az egész házat.
AX6 szinte X3600 árában van, akkor már olyat vennék. Lehet marad vezetékkel, nincs vele gond, így is 700 felett mérnek a srácok. Bőven sok :) Igazából csak kiakartam próbálni, de majd elválik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1645) Dluinet válasza Silent77 (#1644) üzenetére


Dluinet
nagyúr

AX6 20000Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1646) dchard válasza Dluinet (#1645) üzenetére


dchard
veterán

+27 ÁFA + 3500 eljárási díj. 27-ért lehet venni csehből, nekem is onnan van :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1647) Silent77 válasza Dluinet (#1645) üzenetére


Silent77
veterán

Kínából sok lenne, ahogy dchard is írja.
Akcióba 80-90$ x3600 EU raktárból.
Pár napja volt 84 ha jól rémlik, de megnézem pontosan.

Szerk: 83.41$ pontosan.
Jelenleg ezt találtam legolcsóbban spanyolból AX6-ot: [link] 77.52$

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1648) gaben88 válasza Silent77 (#1647) üzenetére


gaben88
őstag

Ilyen kinai AX6 nem jelent gondot egy EU-s AX3600-nak?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1649) Silent77 válasza gaben88 (#1648) üzenetére


Silent77
veterán

Nem hinném, szerintem ez teljesen mindegy.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1650) dchard válasza Silent77 (#1649) üzenetére


dchard
veterán

Az AX6 rádióban és mesh képességben is megegyezik az ax3600-zal, tehát gond biztosan nem lesz. Az AX6 csak kínaiul tud (egyelőre). Kimenő teljesítmény gond sem lesz vele.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.