Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Rick4 válasza dethroner (#795) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem a kínaira felkerült a global, de nem volt reset, minden beállítás maradt, a kínai régió is. A mérések szerint nem lett lassabba sebesség, nem lett kisebb a jelszint.
Nekem meg a mérések ebben a történetben többet számítanak, gondolni gondolhat a tényekről akármit.

Benny21: Tényleg furcsa, mert nekem minden beállítás mellett a régió is maradt kínai, és a mobilos app is megy vele rendesen.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#802) Balages74


Balages74
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy ilyet itthon, de iszonyat gyenge a wifi jel, 3.0.22 van rajta. Azzal kapcsolatban van esetleg infótok, hogy hardveresen megegyezik-e a kínaival, illetve rá lehet-e tölteni a kínai fw-t (és ha igen, honnan, melyiket lehet leszedni)? Köszönöm szépen

Balage

(#803) tlala válasza Balages74 (#802) üzenetére


tlala
addikt

Szia,

utolsó 20 hozzászólás erről szól, linkkel, stb. ...

(#804) Balages74 válasza tlala (#803) üzenetére


Balages74
csendes tag

Ja, köszi, azt megtaláltam, de "invalid token" hibaüzenettel nem teszi fel.

Balage

(#805) Sebibalu válasza tlala (#800) üzenetére


Sebibalu
őstag

SImán vissza mentem kinaira. Reset is volt + mentésem a régi kinairol.

Mentésbol a szemét a portforwandigot nem állitja vissza csak a wifi jelszót, ssid-t admin passwordot meg az egyéb dolgokat. :D

(#806) Balages74 válasza Balages74 (#804) üzenetére


Balages74
csendes tag

Az én hibám volt, sikerült lecserélni kínaira. Eddig 1 szobával arrébb (1 fal 5m) fele volt a net, két szobával (2 fal 8m) már nem is volt, ilyen gyengét még nem is láttam EU-s beállítással. Kínaival 3 fal 12m 120/30 mbit stabilan (itt eddig alig volt net). Mondjuk megfő a tojás a hűtőben, de valamit valamiért :)

Balage

(#807) petipetya válasza Balages74 (#806) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha már a csoki is megolvad majd a kezedben, akkor tudod hogy vissza kell térni az EU ROM-ra :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#808) Benny21 válasza Balages74 (#806) üzenetére


Benny21
csendes tag

Mi wifi app is megy nálad rendesen? Kínai régióval?

(#809) Rick4 válasza Balages74 (#806) üzenetére


Rick4
félisten

Azért ebben a történetben elég fontos, hogy panel vagy társasház, vagy kertes házas környék, ha előbbiek, akkor melyik csatin volt a router, és ott mennyi zavaró tényező volt, milyen jelszint, stb stb stb.

Már csak azért is érdekes, mivel ugyanebben az esetben nálam egyrészt minden beállítás megmaradt, másrészt tettem is fel előtte- utána méréseket, érdemben nem változott semmi. se a régió nem állt át, se semmi mást nem felejtett el. Kertes házban, más zavaró tényezőktől mentesen működik a router.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#810) dethroner


dethroner
veterán

Meg ha valaki összehasonlításra adja a fejét, legyen szíves ne 1 méterre a routertől tesztelgessen. Ilyen távolságból persze hogy nincs különbség. Keresse meg a lakás, udvar legtávolabbi, leggyengébb jellel rendelkező pontját és ott csináljon összehasonlító tesztet :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#811) Dluinet válasza dethroner (#810) üzenetére


Dluinet
nagyúr

+1

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#812) Rick4 válasza dethroner (#810) üzenetére


Rick4
félisten

+1
Leteszteltem 5-6m+ 1.5 fal mögött. Pont ugyanazt a sebeséget hozta a global rommal, mint a kínaival.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#813) dethroner válasza Rick4 (#812) üzenetére


dethroner
veterán

Még egy kis pontosítást tennék. Ne csak a sebességet nézd/nézzétek. Legalább annyira fontos érték, ha nem fontosabb a térerő, lásd dBm.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#814) Rick4 válasza dethroner (#813) üzenetére


Rick4
félisten

Ööö, persze, de az a hely nekem csak a vétel szempontjából fontos, ugyanis az a klotyó. :D

Csak sima speedtest méréseim vannak, amíg van sebesség, a jelszint kevésbé lényeges, pontosabban lényeges, csak nem tudsz vele mit kezdeni. Én azt merem állítani, hogy nálam a régi és az új fw-es sebesség azonos volt.

A 900Mbit a routerrel egy szobán belül, az 5-600 az a bizonyos fontos hely, meg kíváncsiságból mértem párat kint utcán, ahol a régi routert már nem is lehetett megtalálni, tehát ezek nem ide készültek, hogy én bizonygassak bármit is. A dátumokból, és az itt beírt hozzászólásokból elég jól beazonosítható, mikor került fel a global firmware.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#815) dethroner válasza Rick4 (#814) üzenetére


dethroner
veterán

Budit nem szabad lebecsülni, nagy dolgok születnek ott :))
Panelban élek, tengernyi sok hálózat van jelen, ezért nekem és gondolom a sorstársaimnak is majdnem fontosabb a térerő, mint a sebesség. Szinte mindegy hogy a telefonon 900 vagy 200 megabitet mérsz, semmi nem lesz tőle lassabb vagy gyorsabb. De ha a szomszéd hálózatok erősebbek a lakásomban mint a saját wifim és emiatt minden csatornán akadások, anomáliák, szakadások vannak, az nagyon dühítő.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#816) Rick4 válasza dethroner (#815) üzenetére


Rick4
félisten

Ma reggel megint mértem azon a bizonyos helyen, meg vagyok lepődve, a router melletti 900-930 mellett 5m+1.5 fal mögött 652-t nyomott.
Én tényleg nem érzem, hogy gyengébb lenne a router a global fw-rel.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#817) dethroner válasza Rick4 (#816) üzenetére


dethroner
veterán

Te mennyit nyomtál? ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#818) Rick4 válasza dethroner (#817) üzenetére


Rick4
félisten

Ha tudom, hogy érdekel, mérlegelem. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#819) petipetya válasza Rick4 (#818) üzenetére


petipetya
nagyúr

Konyhai mérlegen tökéletes, aztán forgasd bele lisztbe, tojásba és végül zsemlemorzsába - ezt követően forró olajban kisüthető :)

"nincs rá lezsóidő"

(#820) Rick4 válasza petipetya (#819) üzenetére


Rick4
félisten

Tény, hogy még biztosan hasznosítható, de ezt a megoldást nem ismertem. És mondd, legalább finom? :D

Tőlem elröhögcsélhetünk ezen is, de szerintem ez a vonal kevesebbeket érint, térjünk vissza a fő csapásirányhoz inkább. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#821) dethroner válasza Rick4 (#820) üzenetére


dethroner
veterán

szerintem ez a vonal kevesebbeket érint

Mi ez a magabiztos kijelentés, miből gondolod hogy fórumtársainkat nem érdeklik efféle morbid gondolatok? Ki tudja mire van igény ebben a modern világban :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#822) Benny21 válasza tlala (#800) üzenetére


Benny21
csendes tag

Persze volt reset utána régió választást nem ajánlott fel. Csak a csirkelábas ÁSZF volt és már ment is a router. Később visszatértem a global fw-t. Akkor még nem volt reset tehát 0 konfig. Ekkor entem a beállításokhoz. Érdekes dolgot láttam... Régió Szingapúr és jelszintet egyből gyengéket mertem... Kínai verzió újra reset megint kínai ÁSZF, A mobil appal meg hiába próbáltam kínai régiót csak követelte h német régiót akar mert ott a router. Ok mondom legyen neked. Oda engedte is szépen de egy csatlakoztatott eszközt sem mutatott. Beállítások sem működtek az appban. Csak a routert látta és ennyi. Jelszint viszont az egekben volt nem csak beltérben de az udvaron kertben is. Viszont hiányoztak a mobil app adta beállítások. Pl : a led fények kikapcsolása. Openwrt fórumot olvasgatva úgy értelmeztem van valami alap config is ami csak SSH eléréssel lenne módosítható. Még nem értem el odáig, hogy komolyabban rámenjek erre. Így inkább egyenlőre visszatértem globálra. Még egyszer leírom de korábban már írtam. Alapból globál az enyém! Nem kínai. De bőven jobb a jelszint kínai fw el. Mobil app viszont használhatatlan lett... Egyenlőre gyári globálra visszatértem.

(#823) dethroner válasza Benny21 (#822) üzenetére


dethroner
veterán

Ha rádobod a kínai fw-t, a mobilappot állítsd chinese mainland régióra. Melyik kínai fw-t próbáltad?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#824) Benny21 válasza dethroner (#823) üzenetére


Benny21
csendes tag

Mindet próbáltam. Nem engedi Kínát. Csatoljam németre jön a figyelmeztetés és kidob az app.

(#825) #76519680


#76519680
törölt tag

Végre sikerült lecsapnom az aliexpressen egyre....
Remélem hamar megjön....
Lengyel raktár+ DHL.... :DD :DD

(#826) dethroner válasza Benny21 (#824) üzenetére


dethroner
veterán

Próbáltad magyar app-al is? [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#827) tlala válasza Benny21 (#822) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, hogy ilyen alaposan megírtad!

(#828) Norby-007 válasza dethroner (#826) üzenetére


Norby-007
tag

Akkor az áfa és az eljárási illeték szinte 100 % rajön sajnos.

(#829) Tonyk válasza Norby-007 (#828) üzenetére


Tonyk
veterán

Eu-n belülről miért is?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#830) Rick4 válasza Tonyk (#829) üzenetére


Rick4
félisten

Mert a 826-os hozzászólásban le volt írva a magyar app lehetősége. :))

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#831) Dluinet válasza Tonyk (#829) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert vannak ravasz kínaiak, akik mégsem az EU-ból küldik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#832) #76519680 válasza Dluinet (#831) üzenetére


#76519680
törölt tag

Akkor azok a ravasz kínaiak fizetik majd az esetleges felmerülő (+) költségeket a " vita " lezárásakor. :K :K :K

(#833) Norby-007


Norby-007
tag

Bocs félrement, de priority line szállítási módon kívül teljesen mindegy honnan jön sajnos kivethetik a vámot. De reménykedni lehet, viszont a DHL-el sajnos sanszos hogy megáll. Ha sikerrel megjött akkor jelezd majd itt.

(#834) Norby-007


Norby-007
tag

Megtaláltam én is ezt a lengyel, spanyol raktáras cuccot. A hozzászólásokban pont ott van egy magyar honfitársunk, aki leírta, hogy megakadt a vámon. Lehet még utána a dispute-on kezdeni valamit, de általában az alkudozás vége a fele lesz csak. Persze ne így legyen, de kB 300 rendeléssel a hátam mögött van némi tapasztaltom.
Reméljük nem jársz így. De pont most akadt fent a vámon nekem is egy iherbes csomagom, pedig arra a szállítási módra is esküdtek, hogy 100 dollárig nem vámolják. Sajnos nem így lett.

(#835) #76519680 válasza Norby-007 (#833) üzenetére


#76519680
törölt tag

Ne haragudj, de te nem olyan régen rendelgetel külföldről....igaz ???? :D
Tudod, mikor EU raktárból jön valami, semmi extra nem jön rá a cuccra !
Ez a " priority line" meg a banggood, gearbest, tomtop sajátossága. Aliexpress-en nincs ilyen !
:D
Már jött pár dolgom a DHL-el, EU raktárból, így nyugodt vagyok !
Amiről te beszélsz, az a kínából DHL....az teljesen más..... :K

(#836) Norby-007 válasza #76519680 (#835) üzenetére


Norby-007
tag

KB 5 éve rendelek, mondom reméljük így lesz ahogy írod. Tudom hogy hol van priority line és tudom mi van az Alin, általában alirol rendelek. Mindegy nem akarok semmi vitát szítani. Majd írd meg ha rendben volt itt a szállítás. Akkor rendelek egyet én is innen. Köszi

(#837) pandamaci válasza #76519680 (#825) üzenetére


pandamaci
tag

Ha esetleg lenne AX1800-as is ilyen jó leárazásban, ne tartsátok magatokban. Kipróbálnám mesh-ben az AX3600 mellé ...

(#838) Dluinet válasza pandamaci (#837) üzenetére


Dluinet
nagyúr

AX1800-as jóárasítva nekem is kéne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#839) #76519680 válasza pandamaci (#837) üzenetére


#76519680
törölt tag

Neked mi a jó ár ??? Írd meg, s figyelem majd.... :) :K
Ez van most....
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#840) pandamaci válasza #76519680 (#839) üzenetére


pandamaci
tag

Ezt én is néztem, köszönöm. Egyrészt azt láttam, azt gondoltam, hogy ilyen áron majd csak nov. 11.-én lehet megvenni, másrészt pedig ha bekúszna 15.500 alá az ár, azt igazán jónak mondanám. De tény és való, hogy ebbe sem lehet már belekötni.

(#841) #76519680


#76519680
törölt tag

Elsőnek egy Redmi AX6 routert rendeltem, amit tegnap lemondtam, de ma már azt írja az eladó, elküldte a csomagot...... :((( :(((
Így elméletileg jön felém egy AX6 meg egy AX3600 ! :C :C
Ha valakit érdekel az AX6 esetleg, dobjon rám 1 pü-t.
:R

[ Szerkesztve ]

(#842) Tonyk válasza Norby-007 (#833) üzenetére


Tonyk
veterán

Aliról, lengyel raktárból rendeltem, DHL szállítással. 6 nap alatt jött meg (közben volt egy három napos hétége). A DHL csak a lengyel-német vonalig játszik. Posta viszi házhoz. Ami aggodalomra adhat okot, hogy a hirhedt Feucht-on keresztül jön...
DHL-el EU-n kívüli, aka kínai raktárból történő szállításánál van szopó.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#843) Norby-007 válasza Tonyk (#842) üzenetére


Norby-007
tag

ok köszi

(#844) dethroner válasza Tonyk (#842) üzenetére


dethroner
veterán

Feucht sem mindig bermuda háromszög. Pár hete gond nélkül átjött rajta egy autós kamerám.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#845) tlala válasza Tonyk (#842) üzenetére


tlala
addikt

Az utóbbi hónapokban kb. 20 féle dolgot rendeltem Aliexpress lengyel és cseh raktárból.
Ebben volt ez a hatalmas dobozos 120 dolláros ontopic router, 120 USD-ért vásárolt autós kamera szett, másik router vámhatár felett, 120 EUR értékű "nagyobbacska" bt hangszóró (utóbbi kétszer is), mini PC, stb.
Soha nem vámolták meg egyiket sem.

(#846) Tonyk válasza tlala (#845) üzenetére


Tonyk
veterán

nem is nálam volt ez kérdéses...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#847) tlala válasza Tonyk (#846) üzenetére


tlala
addikt

Tudom! :)
Javaslom, hogy engedjük is el ezt a szálat, én is csak meg akartam nyugtatni a topic olvasóit, hogy mennyien rendeltük ezt a routert (is) EU raktárból, de senkinek nem vámolták meg.

[ Szerkesztve ]

(#848) Benny21


Benny21
csendes tag

Sziasztok! Most leírom az összegzésem ismét... Akinek a lefedettség a legjobban számít és érdekli a 100% tudása a routernek tehát a mobil app nyújtotta további beállítások az FELEJTSE EL A GLOBÁL verziót!!!!!! Ezt komolyan mondom. Valóban 1000x jobb a lefedettség kínai fw-el tetszett tényleg. Óriási! De! Mobil app használhatatlan az én verzióban (globálról kínai fw). És sajnos így a router tudásának fele kb oda. Nincs vendég háló létrehozás, nem látja a csatolt eszközöket, abszolút semmi beállítás nem lehetséges róla. (kiprobáltam minden létező fw-t és mobil appot, resetekkel kombinálva, kb 25x volt fw módosítás a routeren annyi verziót próbáltam ) Csak látja az app a routert név szerint és ennyi (gyári állapotban megy minden rendesen csak kisebb lefedettséggel). Mint korábban írtam az SSH elérés és mély átalakítás a szoftverben talán segíthet. De egyenlőre nekem a kedvem elment tőle. Várom az openwrt fejleményeket,talan lesz 3.feles szoftver egyszer. Akkor nyílnak majd ki a kapuk igazán. De mindezektől függetlenül nem bántam meg jó a router. Kültéren lévő eszközöknek pedig a Repeater továbbítja a jelet (most már csak 1 nem 2 mint korábban). Lényeg az hogy az egész fórumot egybe olvasva szerintem kinait vegyétek mert ott lazán át álhattok globálra de fordítva szívjátok majd a fogatokat. De azért pozitív dologként megemlíteném hogy nem ömlik össze a rendszerem ezzel a routerrel. Mint korábban 2-5-7naponta.... Nem bántam meg a vásárt félre ne értsétek. De véleményem szerint kínai használhatóbb (ha csak a lefedettség számít). Egyenlőre!!!

(#849) tlala válasza Benny21 (#848) üzenetére


tlala
addikt

Köszönjük a sok hozzáadott munkádat az összehasonlító elemzéshez.
Annyit tennék hozzá, hogy nálam a kínai routerrel meg épp a guest wifi nem működik az appal.
Az mit jelent, hogy "nem látja a csatolt eszközöket"?

(#850) Rick4 válasza tlala (#849) üzenetére


Rick4
félisten

És akkor jönnék most én, mert itt is volt meglepi.
Tegnap este semmi jó nem volt a tévében, ágyba kerültünk fél 9 körül, na mondom előveszem a yoga notit, amúgyis havi 1x van bekapcsolva, ez melózós gép, viszem magammal, ha mennem kell, tehát nem itthon használom. Cseréltem benne ramot, kétsávos wifi kártyát, nem rossz kis szerkezet.

Bekapcsolom, elindítok egy youtube- zenét, 1 perc után megakad, a kép közepén teker... Mi a bánat. Mérek sebességet, 135Mbit. Annyi elég kell legyen. Megint elindítom, megakad. Fellépek a padláson felrakott airlive routerre, azzal stabil 2 mbit, de nem akad a youtube. Mi a franc van???

Na kérem szépen, a router először látta az eszközt, és tuti, hogy ilyenkor próbálgatja, ez vagy a beamforming funkció része, vagy más, de végigtesztelhette, mit tud, mit nem... Egyszer csak fogta magát, fellépett 5GHz-re, és onnantól minden jó volt, mértem 350Mbit körül is, ami a 433-as sebességrátához képest rendben van...
Szóval nem mindig van az, hogy xar a router.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.