Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) pecsa1010


pecsa1010
csendes tag

Sziasztok!
Be lehet ezen a routeren állítani a net ki-be kapcsolását különböző MAC címekhez.
Pl: a telefonon csak 21 óráig legyen net de a tv-n lehet éjfélig stb.

(#452) petipetya válasza pecsa1010 (#451) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem. Egyedül a wifit lehet globálisan időzíteni, akár egyszeri alkalommal, akár napi/heti, vagy akár csak bizonyos napokon történő automatikus ki-bekapcsolással a telefonos appban.

"nincs rá lezsóidő"

(#453) Vigyorka válasza pecsa1010 (#451) üzenetére


Vigyorka
senior tag

...nem vagyok nagyon járatos benne, de én nem találkoztam ilyen lehetőséggel.

Vigyorka

(#454) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, van bárhol a routeren uptime megtekinthetőség?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#455) pecsa1010 válasza petipetya (#452) üzenetére


pecsa1010
csendes tag

Hát nagyon szomorú vagyok.
A UPC connect boxban van ilyen beállítás.
Gondoltam egy független eszközön több lehetőség van.

(#456) Goose-T válasza pecsa1010 (#455) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha lesz rá egyszer OpenWrt, akkor biztosan tudni fog ilyeneket is. Az esély megvan rá, mert a gyári firmware-e is OpenWrt volt kiskorában.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#457) petipetya válasza Rick4 (#454) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nincs.

"nincs rá lezsóidő"

(#458) Jozsó válasza dethroner (#448) üzenetére


Jozsó
tag

Attól, ha a Digi a net szolgáltatód. Ott ez a standard.

(#459) dethroner válasza Jozsó (#458) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem is az, de sose volt ennyire alacsony.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#460) Balage76


Balage76
senior tag

Az aliexpressről rendelt darabot úgy nézem hogy megállította a vám. :(
Volt olyan aki ezt már megúszta? Ha nem akkor mennyibe fájt?

(#461) pn4hvq válasza Balage76 (#460) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Minden csomagot vámkezelnek, ez nem jelenti azt, hogy fizetned is kell majd. Csak akkor lépj bármit is, ha kapsz smst vagy levelet.
Alapesetben a fizetett összeg szorozva 1,27-tel plusz 3500Ft.

[ Szerkesztve ]

(#462) Vigyorka válasza Balage76 (#460) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Vám + ÁFA + ügyintézés...

Vigyorka

(#463) dethroner válasza Vigyorka (#462) üzenetére


dethroner
veterán

150 euro alatt nincs vám, csak áfa.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#464) L4mie válasza dethroner (#463) üzenetére


L4mie
veterán

bárcsak fordítva lenne ;]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#465) dethroner válasza L4mie (#464) üzenetére


dethroner
veterán

Igen ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#466) -FreaK- válasza Balage76 (#460) üzenetére


-FreaK-
veterán

Legalább kettőnknek átjött amúgy fizetés nélkül. Ha még is kell fizetni, akkor az számolható pontosan, előre, csak rá kell keresni, hogy hogyan.

(#467) konigjanos


konigjanos
senior tag

Megjött a második készülék is, de hagyom a mesh-en az 1800-ast, szóval ha valakinek kell azonnal egy 3600, 45.000 Ft és még ma a kezében van.

(#468) Balage76 válasza -FreaK- (#466) üzenetére


Balage76
senior tag

Így néz ki a nyomkövetés:

LTxxxxxxxNL a csomagszám, ha számít...

(#469) petipetya


petipetya
nagyúr

Frissült az androidos app, és bekerült egy új, mesh nevezetű menüpont:

"nincs rá lezsóidő"

(#470) -FreaK- válasza Balage76 (#468) üzenetére


-FreaK-
veterán

nekem RE...CN volt a tracking szám, és így nézett ki a tracking maga:

(#471) mike13 válasza Balage76 (#468) üzenetére


mike13
csendes tag

Az AliExpress-es NL Post-os rendelésemet nekem kiszedték. 27% ÁFÁ-t és 3500 Ft-ot kellett fizetnem a kiszállításkor.

(#472) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Valaki meg tudja mérni a tápcsati router oldali végét, hogy milyen átmérő?
Most jutott eszembe, hogy valamit kell kezdeni az átalakítóval, mert veszélyes, vennék egy hálózati adaptert inkább, ha kapok. Ráadásul rátaláltam erre a cikkre/videóra is, nem lettem nyugodtabb.

(#473) Balage76 válasza -FreaK- (#472) üzenetére


Balage76
senior tag

Rendelj inkább ilyen átalakítót: [link]
A gyári tápon sincs földelés, mert csak két villás a tápegység és sajnos az ilyen méretű/teljesítményűek 99%-a ilyen.
Pont olyan a mellékelt tápegység mint egy combosabb mobiltöltő és azokon sincs földelt csatlakozó...

(#474) Nightmare666


Nightmare666
tag

Üdv. Megérkezett a router hozzám is. Telekom a szolgáltatóm, szolgáltatói eszköz egy Speedport W 724V Ci. Van 2db IPTV előfizetésünk a net mellé. Ki, hogy kötötte össze az eszközt és a routert, hogy ne legyen gond és a Iptvk is működjenek rendesen?. Azt már olvastam, hogy STB-ket érdemes a szolgáltatói eszközbe hagyni. Lan1-et a Wan-ba ha jól értelmezem? Wifi Speedporton kikapcs, majd a Ax3600-on beállít.

(#475) Balage76 válasza mike13 (#471) üzenetére


Balage76
senior tag

Akkor így kb nem éri meg az aliról rendelni... 100-105 USD körül lehetett rendelni postával együtt, ha erre rájön még 38-40 USD, akkor 140-145 körül van a vége.
Nekem a második darab a Banggood EU raktárából 130 USD-ért jött (postával együtt).

(#476) -FreaK- válasza Balage76 (#473) üzenetére


-FreaK-
veterán

Rendelnék, de sok idő mire megjön. Ezért is írtam neked privit, hogy nem maradt-e esetleg egy db. amit eladnál :)

Inkább bemegyek egy villamossági üzletbe és veszek 12V/2A hálózati adaptert, cserélhető fejekkel még ma.
Félek, nehogy kigyulladjon.

(#477) mike13 válasza Balage76 (#475) üzenetére


mike13
csendes tag

Igaz, csak ekkor én ezt még nem tudtam. :) Megrendeltem 35 ezerért holland postával, gondoltam, azzal majd megúszom. Nem így lett, így 48e lett a vége, amivel már nagyon nem megérős.

(#478) Rick4 válasza Balage76 (#475) üzenetére


Rick4
félisten

Aliról még mindig 88$, és ugye ha megállítják, ennek megfelelően a rápakolt közteher is kevesebb lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#479) dsk976 válasza Balage76 (#475) üzenetére


dsk976
csendes tag

Az enyém tegnap érkezett meg aliról, cseh raktárból 120 dollárért. (Na jó, volt egy 3 dolláros kuponom.) Nem egyszerű EU raktárból rendelni és összesen tizen-pár drab volt raktáron, de ki lehet fogni.

(#480) Rick4 válasza Nightmare666 (#474) üzenetére


Rick4
félisten

Volt már pont ugyanerről a felállásról szó, használd kérlek a keresőt. Amúgy annyi, hogy az iptv-k mennek a megfelelő portokba, a router a következő szabad helyre, és nyomsz a speedporton neki egy DMZ-t.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#481) Black&White válasza Rick4 (#478) üzenetére


Black&White
addikt

Azért az Alis rendelés türelemjáték is tud lenni.Az enyém most ért vám elé (áfaköteles), pedig június 15.-i rendelés... 🙄🙂

(#482) Balage76


Balage76
senior tag

dsk976, Rick4 és mike13:
Én annó rendeltem egyet a Banggoodról CZ raktárból még nyár elején. Hamar ideért, de drága volt.
Ezekután rendeltem mégegyet júliusban amikor az előrendeléses móka volt aug4-i szállítással 130 USD-ért, szintén Banggood CZ raktár, na ez ért ide múlthéten pénteken.

Amikor nagyon nem akarták elküldeni a második darabot, akkor rendeltem egyet az Aliexpressról, itt bár voltak 88 USD-s ajánlatok, nekem sehogy sem sikerült ezeket elcsípni, így végül postával együtt 102 USD-ért rendeltem egyet aug 4-én. Na ezt nézegeti most a vám.
Nyilván az egyik oldalon ha megúsztam volna a vámot, akkor nagyon megéri 100 USD-ért, de így sajnos nem. :(

Amúgy kell a 3 db és itt meg is állok. :)

(#483) Balage76


Balage76
senior tag

Van valakinek bármilyen tapasztalata arról, hogy hogyan lehet IoT eszközt csatlakoztatni az erre dedikált wifire?
Van egy Xiaomi robotporszívónk, ami csodásan látszik a MiHome alkalmazásban, megtalálja a normál 2,4GHZ-es wifit, de valahogy nem érzem, hogy ez az IoT-re csatlakozna. Ha ki/be kapcsolom az IoT wifit, akkor semmi változás nincs a porszívó oldaláról...

(#484) Rick4 válasza Balage76 (#482) üzenetére


Rick4
félisten

Én is rendeltem banggoodról, nem akart jönni, azt visszamondtam, az egyik itt meghirdetett zörgős belsejű darabot vettem meg 16 ezresért, azóta is megy, augusztus 15.-e óta hibátlan, de ezt is vissza kellett keressem az elküldött privátoknál, hogy mikor volt bedugva először. :D Itthon szétkaptam 3 perc alatt, kivettem a két kis zörgő műanyagot, visszaforrasztattam levegős pákás profival egy antenna csatit 3 ezresért, így nekem cakk pakk 19-ből itthon volt 2 nap alatt.
A 88 dolcsis alis most is fent van, 2-3-4 hete is fent volt. de tuti 1 hónap a szállítás, sajnos ez ilyen, azonnali szállítással, 4-5 naps érkezéssel banggoodról most 140 dolcsi, igaz, 42 ezres, 3-4 nap alatt nálad kell legyen.

Arany középút nem nagyon van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#485) Nightmare666


Nightmare666
tag

Cseh raktárból, most 127$ ingyenes szállítással
link

(#486) Tonyk válasza Rick4 (#484) üzenetére


Tonyk
veterán

Arany középút: Aliexpress, cseh raktár, $125.74 ( minusz, ha van kuponod még) tegnap jött meg így: $114, free shipping. Csütörtökön rendeltem, hétfőn itt volt.
https://a.aliexpress.com/_m0OOzsT

Más
Első blikkre: Ez a router szoftveresen meglehetősen szánalmas! A beállítások egy része csak böngészőből, másik része csak appól állítható, Vpn kiszolgáló nincs benne, nat helper nincs benne, portforward nem szerkeszthető: vagy hozzádod vagy törlöd.
Openwrt meg még a láthatáron sincs... Kínszenvedés lesz kivárni.
Én csalódott vagyok...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#487) Eugene2


Eugene2
csendes tag

Nekem tegnap jött meg, Ali-ról 08.10-én rendeltem és 08.31-én vettük át, úgyhogy meglepően gyorsan ideért. (32,5eFt)
Magyarországon "ültek" rajta 1 hetet. Vámos procedúrát megúsztam szerencsére, pedig úgy voltam vele, hogy nagy csomag, biztos kiszúrják, hogy fizessek rá.

Az átalakító tényleg nem az igazi. Nekem az ilyenek villája mindig beesik egy idő után és tényleg nem biztonságos, úgyhogy vettem hozzá egy rendeset, de Ali-ról lehet rendelni 500-600Ft-ért jót.

Egy érdekesség, nem tudom miért van.
Van itthon egy Epson wifi-s nyomtató. WPS-el az AX3600-hoz csatlakoztatva lassan nyomtat.
Megindul egy 5 sor erejéig, aztán csigatempó, mintha 8D minőséget kívánnék tőle, nem vártam ki míg 1 lapot kinyomtat, kb. 3 perc alatt jutott az ötödéig a lapnak.
Visszacsatlakoztatva az ASUS N18U-ra ugyan abban a programban/beállításokkal rendes sebességgel nyomtat, kb. 20 másodperc per lap.

Mitől lehet? Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#488) Rick4 válasza Tonyk (#486) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd, az itthoni hálót én építettem, mindennek megvan a rendszerben a helye, tudo, mit miért csináltam, mi mivel függ össze. Egy router kellett, ami a megfelelő eszközöknek netet ad, minden portforwardos dolog kb 5-6 perc, nincs rajta mit szerkeszteni, nálam bő 2 hete megy, ebből 1 hete még csak a router konfig felületén se jártam, mert nincs mit csinálni rajta, akkor is csak egy uptime- ot kerestem, de az sincs. Minden eszköz megkapta a saját új ip-jét, amik 192.168.1.xx-ről 192.168.31.xx-re változtak, utána kiléptem, se resetelgetni, se reatartolgatni nem kell. Mit kell egy routeren buzerálni a beállítások után? :D Volt ezelőtt Asus AC65P-m, kettő is, volt rajta openwrt, visszatértem a gyári FW-re, holott előtte kb 10 éven keresztül mindenen openwrt-t használtam. Anno Asus Wl-500Gp-vel kezdtem. Ma már nem nagyon van mit hergelni ezeken, senki se akar usb-s megosztást, meg nincsenek a gyári fw-ekben hiányzó funkciók. Minden megy szépen, akadás nélkül. 100 rugó fölött vannak komolyabb cuccok, de az emberek 99%-ának tök fölösleges ezeken a beállításokon túl bármi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#489) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
A mesh funkciót próbálta már valaki? Mik a tapasztalatok?
Mit ajánlanátok a router mellé mesh hálózatba? Van valami ilyen a xiaomi palettáján ami jó lehet?
Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#490) konigjanos válasza parkasz (#489) üzenetére


konigjanos
senior tag

nagyon jó mesh, olvass kicsit vissza, többen is írtunk róla. Akár egy ax1800 is megfelelő hozzá.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#491) Tonyk válasza Rick4 (#488) üzenetére


Tonyk
veterán

Informatikus vagyok, nem kell bemutatni őket.
Nincs hiányzó funkció? Az, hogy nem lehet pl gre-t forwardolni pl annak fáj aki pl pptp vpn-t akar használni otthon. Ok helyette lehetne openvpn, de ha nincs ilyen lehetőség az adott másik eszközben? Nincs vpn kiszolgáló beépitve! Az azért nem nagy igény manapság, ( filléres eszközök tudják) ha hozzá akarsz férni távolról az otthoni hálóról.
Tegnap óta szopok egy https 443-as port forwardolásával, pedig nem most csinálnom először. Egyszerűen nem megy. Sem másik portról 443-ra , azonosról azonosra, sem más-más portok között. Utána olvasva, finoman is szólva nem túl acélos a pfw. érdekes módon más forwardok meg mennek.
Mit kell buzerálni? Lehet neked nincsenek igényeid, mert jó ahogy kijött a dobozból (192.168.31.*....) Ettől még másoknak lehetnek. Tudod, nas, kamerarendszer, boot from lan, access restriction, stb. És ne adj isten még hozzá is akar férni távolról.
De hát nyilván ízlések és pofonok, ezekről pedig felesleges vitatkozni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#492) Rick4 válasza Tonyk (#491) üzenetére


Rick4
félisten

Van nas, kamerarendszer, több készülékről távoli elérés befelé, szerverből konkrétan három van házon belül, igaz ebből egy csak backup, de ha ezek nem működnének flottul, a router nem lenne a helyén, pedig most is ott van. Nyilván ha nekem nem lenne igényem, mi lenne másokkal, akiknek még ennyi cuccuk sincs? Az, hogy a router mit tud, vétel előtt is pontosan tudható volt, szóval nem egészen értem a felháborodásodat, ha neked mégis most derült ki, tedd fel gyorsan annyiért, amennyibe neked van, elviszik gyorsan. Majd meséld el, mi a tuti, ami mindezt tudja, sőt, jobban tudja, és persze nem kerül többe.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#493) petipetya válasza Rick4 (#492) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Informatikus vagyok" - eddig olvastam el a hozzászólást

"nincs rá lezsóidő"

(#494) Tonyk válasza petipetya (#493) üzenetére


Tonyk
veterán

Mesélj mester! Mi nem tetszik?! Nem kötözködés, csak érdeklődés. Mit szűrtél le, ami kibuggyantotta belőled ezt a tartalmas hozzászólást?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#495) Rick4 válasza petipetya (#493) üzenetére


Rick4
félisten

Engem érdekelt a többi része is, és megpróbáltam egy olyan szemszögből vállalhatóbb eszköz pontos típusát megtudni, tényleg érdekel, mi a non plus ultra. Néztem én turris omniától kezdve mindent, az ár számított a legkevésbé, de az én igények nélküli mivoltomnak úgy látszik pont megfelel ez a kínai vacak, szóval egyelőre maradok ennél, amíg nincs jobb.... Azért titkon várom a tuti tippet.
Viccet félretéve ha lesz openwrt, cserélem én is, de a jelenleg is használt funkciókon felül nem nagyon tudok elképzelni újabbat, amire a működőképesség megőrzése érdekében az itthoni rendszeremnek szüksége kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#496) Tonyk válasza Rick4 (#495) üzenetére


Tonyk
veterán

"Tényleg érdekel, mi a non plus ultra." "Azért titkon várom a tuti tippet."

Szövegértelmezésbeli probléma lehet, de nem írtam sehol, hogy Non Plus Ultra, nem írtam tuti tippet. Leírtam mi hiányzik, leírtam, hogy másol is írják, hogy a pfw-al vannak gondok 1000 alatt. Leírtam, hogy kicsit bizarr, hogy egyik funkció appból másik böngészőből állítható. Nem "háborogtam". Leírtam, hogy csalódott vagyok. Ennyi.
Azt érzem, hogy le lett szólva a tuti vétel, így "ugorjunk" már neki. Ja, hogy itt csak jót lehet írni. Ok, rendben. Nincs ezzel gond.
Aztán jön itt petipetya nagyúr az oly divatos "eddig olvastam el a hozzászólást" -ával, mintha ezzel bármiféle igazságot adna mondanivalójának. Cáfol, kijavít? Nem.

De hogy annyira várt tippet is mondjak. Nekem pl. fényévekkel jobb rendszerek tűnik (így most már látva és használva mindkettőt) pl. Freshtomato. pl. egy szintén 30e forintos AC66U-n. (Igen tudom, nem ax-es router)
Most majd jössz azzal, hogy ezzel a kert végében is van 500Mbit. Ok. (Kérdéses az adóteljesítmény, hogy az Európában engedélyezett maximumon felett van-e? )

Mondtam én, hogy igényekről, ízlésekről felesleges vitatkozni. Ha neked így jó, akkor ok. De magában a router topicjában hagy lehessen már más véleménye / igénye is.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#497) konigjanos válasza Tonyk (#496) üzenetére


konigjanos
senior tag

" egy szintén 30e forintos AC66U-n. (Igen tudom, nem ax-es router)"
már bocs, de ez így almát a körtével...AX-es routerben mit vennél, ami tudja mindazt, amit leírtál? és megérne-e kb 60 ezerrel többet?

(#498) Rick4 válasza Tonyk (#496) üzenetére


Rick4
félisten

Mi a tuti, ha nem ez, akkor nyilván tudod, hogy mi. 25-30-ért nem csalódás, főleg, hogy előre lehet kérdezni. Ha neked utólag csalódás, pedig itt volt a fórum mindenre, az nem a router baja...
Senki se mondta, hogy ne írj véleményt, de nagyon vastag szemüvegen keresztül nézed a világot, ha ezek neked komoly, és komolyan vehető érvek az állításaid mellett... Tőlem azt írsz, amit akarsz, ebben a formában én ezeken a sorokon max mosolyogni tudok, már ne is haragudj...

Nem jövök én semmivel, minek is jönnék, minden tudunk, amit tudni akartunk, azt is, hogy mit tud, azt is, hogy mit nem. Ennek fényében nekem mitől is lenne csalódás?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#499) Tonyk válasza konigjanos (#497) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért vettem ezt mert ez ax-es volt, gondoltam legyen, és ebben az árkategóriában ez volt. Ennél több pénzt nem szándékoztam volna routerre költeni. Így abban az árkategóriában nem néztem szét.
Egyébként meg, hogy értsd is mi lett összehasonlítva " Nekem pl. fényévekkel jobb rendszerek tűnik (így most már látva és használva mindkettőt) pl. Freshtomato."

Rick4

"de nagyon vastag szemüvegen keresztül nézed a világot, ha ezek neked komoly, és komolyan vehető érvek az állításaid mellett"

:F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#500) petipetya


petipetya
nagyúr

Xiaomi AX3600 Router
GKBAloT36
142,53 USD
cseh raktárból

csekkolva:

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.