Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) dethroner válasza szaboi6512 (#400) üzenetére


dethroner
veterán

Azzal, de akkor is szerezz be egy átalakítót, mert azt földi halandó nem tudja bedugni magyar fali aljzatba.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#402) Nightmare666 válasza dethroner (#401) üzenetére


Nightmare666
tag

Vagy veszel egy 12V2A-es Eu-s tápot hozzá...kb 1500Ft. Azt hiszem ekkora kell hozzá.

(#403) dethroner válasza Nightmare666 (#402) üzenetére


dethroner
veterán

5amper kell neki. Csak okolásul, aki most rendel, jól nézzen szét a lakásában, hová akarja bedugni, mert [ilyen] szart adnak hozzá, és ez semmilyen süllyesztett fali konnektorba be nem megy.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#404) konigjanos válasza dethroner (#403) üzenetére


konigjanos
senior tag

igen. úgy néztem, a koreai átalakító lett volna az igazi, nem ez a nyomorult eu-s ...

(#405) james008bond válasza Rick4 (#396) üzenetére


james008bond
őstag

Péntek este rendeltem, ma Feucht-ban volt reggel....kicsit félek, tűnt már el ott csomag nekem is....de hátha!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#406) baani59


baani59
aktív tag

Némi fórum böngészés és google-zás után úgy döntöttem, hogy a Redmi Ax6-ot választom, ami a hardvert illetően gyakorlatilag egyezik az Ax3600-al (kivéve az IOT támogatás). Ami még különbség, hogy az Ax3600 wifi erősítői nagyobb teljesítményre vannak állítva, ezért nagyobb a lefedettsége, illetve adott helyen a térerő.
A lakásunk sem túl nagy az Iot-vel csak most kezdek foglalkozni, jó lesz az Ax6. :DDD Alis beszerzés, Lengyel raktárból 22.300 Ft.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#407) dethroner válasza konigjanos (#404) üzenetére


dethroner
veterán

Megoldottad :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#408) Rick4 válasza dethroner (#403) üzenetére


Rick4
félisten

Sose kellett neki 5 amper. :D

60 wattról beszélsz, i3-as gép 16GB ram és egy 4TB-os HDD társaságában fogyaszt 30-at. :D
Oda van írva, 2 amper, azaz max 24 watt. 1000Ft-os tápegységek simát tudják ezt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#409) kentucky válasza Nightmare666 (#399) üzenetére


kentucky
őstag

Mi a bolti kupon? Sajna azt csak 129 dollártól engedi.

(#410) winotto válasza dethroner (#97) üzenetére


winotto
tag

AX3600 nál is számít milyen régíóra állítod ?

(#411) Balage76


Balage76
senior tag

Átalakítónak én ezt ajánlom. Nagyon jó minőség! Nekem 4 db volt 9 USD.
[link]

(#412) Nightmare666 válasza dethroner (#403) üzenetére


Nightmare666
tag

Akkor mégis csak én tudtam jól a 2A-t. Végig olvastam pár oldalon a specifikációt, mindenhol 2A szerepelt 12V-al. De ezzel már meg is oldva az átalakító kiküszöbölése.

(#413) Rick4 válasza Nightmare666 (#412) üzenetére


Rick4
félisten

Mérted, mekkora dugó volt az adapteren? Van itthon 7-8 ilyen 12V-os tápegységem 1A-től 10A-ig, ugyan én mertem venni egy 150Ft-os átalakítót, de lehet lecserélem egy nagyobb adapterre a jelenlegit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#414) OTee válasza Rick4 (#413) üzenetére


OTee
tag

A másik végével lesz a gond, mert nem az itthon általánosan használt méretű a táp dugó :O
Szerintem. :)

OTee

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#415) dsk976 válasza Rick4 (#398) üzenetére


dsk976
csendes tag

Egy működő link: [link]
Még 1 darab van cseh raktáron 123 USD-ért. Én is ma rendeltem egyet. Sose volt még 36 ezer forintos routerem, úgyhogy remélem megérte és nem okoz csalódást!

(#416) Nightmare666 válasza Rick4 (#413) üzenetére


Nightmare666
tag

Nem, nem mértem, de ennek pont olyan a csatlakozója, hogy cserélhető fejes. Szóval a tűszáll vékonytól az egész vastagig rakható rá. Aki használja a routert megmérhetné a csatlakozót.
Amúgy a lentebb linkelt Auktion márkájú átalakítók jók. A földelés rendesen meg van csinálva rajtuk. Amit általában küldenek megy a kukába vagy a kacat közé nálam, mert 2 már kigyulladt. :o

(#417) -FreaK- válasza Nightmare666 (#416) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kigyulladt?? :Y
Amit nekem adtak hozzá az egész jónak tűnik, elosztóba dugtam, nem volt gond vele. Honnan látom hogy jó vagy nem jó?

Esetleg hozzá való tápot tud valaki linkelni? lehet veszek inkább azt átalakító helyett

(#418) JKJ420


JKJ420
tag

Félig off-topic, de gondoltam megosztom a tapasztalataimat. Én 3 db Redmi AX5-öt vettem. Tegnap meg is érkeztek. Összesen volt 150 USD. Mindhármat frissítettem és szépen megtalálta a központinak használt egység a másik kettőt mesh hálózatban. Az előző router is gigabites volt, de nem mai darab és 300 Mbit felett nem teljesített. Ez mindenhol hozza most vezetéken a 950Mbit-et le 300-at fel. Ahogy kell. Vezeték nélkül pedig 500 felett mérek AC-s eszközzel mindenhol a házban (két szintes). Az udvar minden sarkában is van jel. Az egyikben már csak 2.4G, de működik.

Csak ajánlani tudom. Bónusz, hogy kikapcsolhatóak a visszajelző LED-ek, hogy éjszaka ne zavarjon senkit a (kék)fény.

(#419) L4mie válasza -FreaK- (#417) üzenetére


L4mie
veterán

nekem a hasonló kínai csodából 5 ből 3 elfüstölt, nem volt látványos égés, csak pukk-füst, örültem, hogy nem vitte magával az eszközöket.
JA nálam fordított állapot, EU-NZ adapter volt általában ki is csúsztak belőlük...kínai fos vackok.
Utána vettünk valami normálisat azzal végig bírta az utazást.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#420) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Aki Voip, Sip telefont használ - ne felejtse el a portokat beállítani. (..én elfelejtettem. Fonio 5060-t)

Vigyorka

(#421) konigjanos válasza JKJ420 (#418) üzenetére


konigjanos
senior tag

Szia!nekem is megjött az ax1800, milyen alapbeállítás kell, hogy megtalálja a 3600-as? előbb wireless wifi repeatert kell beállítani a mobilról? így nem látja a másik router.

(#422) JKJ420 válasza konigjanos (#421) üzenetére


JKJ420
tag

Szia!

Nekem nem ax1800 van, de nekem a következő vált be:

Frissítettem a legújabb firmware-re. Utána gyári állapotot kellett visszaállítani a hátulján lévő reset gomb 5 másodperces lenyomásával. Haez lezajlott (kb 30 másodperc volt nekem), utána azonnal megtalálta a webws felületen indított kereső gomb megnyomása után.

Nagyjából itt van az a rész ami ide vonatkozik:

https://youtu.be/FZWEk_PSg6s?t=178

(#423) james008bond


james008bond
őstag

Ma nekem is meg jött 6 nap után :-)

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#424) konigjanos válasza JKJ420 (#422) üzenetére


konigjanos
senior tag

köszönöm, így sikerült is. most az ax1800 menüjébe hogy lépek be? megnézném, maxon van-e a wifi erősség... amúgy nagyon jó ez a mesh, észrevételn vált a routerek közt, az egész kertben szinte full a vétel.

(#425) Balage76


Balage76
senior tag

Úgy látszik mindenkinek ma szállított a posta... :D Nekem is ma érkezett meg a második AX3600. :D

(#426) JKJ420 válasza konigjanos (#424) üzenetére


JKJ420
tag

Nálam angolra fordítás után van egy olyan lehetőség, hogy "view complete network". Lehet eltakarja kicsit más szöveg, de ott van.

Ha rákattintasz, új ablakban megnyílik egy térkép az eszközökről és csak rá kell kattintani arra amit kezelni akarsz.

A visszajelző fényeket viszont csak az androidos app-ból tudtam kezelni, szóval azt is lehet érdemes telepíteni. iOS alattit nem is próbáltam, mert állítólag használhatatlan, de volt kéznél egy régi androidos tablet.

(#427) Balage76


Balage76
senior tag

Naszóval...
- Működik a MiWifi alkalmazás iOS alatt. Úgy nézem, hogy aug 20-án automatikusan frissült a telefonomon, viszont én csak most próbáltam, így csak most tűnt fel...

- Ez a Mesh Network beállítás egész érdekesre sikeredett...
1, Firmware frissítés, mert nem a legújabbal érkezett... Ehhez regisztrálni (hozzárendelni) kellett a MiWifi appban a saját accountomhoz.... Ehhez internet kell az új routeren, amit csak úgy tudok megoldani (anélkül, hogy szétbombázzam a meglévő hálózatot), ha rádugom a meglévő hálózatra. Így egyből talál netet, de hálózat a hálózatban lesz... Márpedig közvetlenül az új routerre (hálózatára) kell felcsatlakozni mondjuk egy notebookról, másképp nem ment a firmware update.
2, Ha fent van az aktuális firmware, utána kezdődhet a mesh konfig... Én úgy csináltam, hogy kábelen összekötöttem a két routert és egymástól 2 méterrel voltak. Beléptem a régi router menüjébe és elnavigáltam a mesh config kezdetéig, de nem indítottam el a keresést. Ekkor az új router hátán megnyomtam 10 másodpercre a reset gombot. Újraindult az új router a gyári beállításokkal, de a felső fehér nem világít, mert ugye nincs beállított internet kapcsolat. Amint ez megvan, akkor rányomtam a régi routeren a keresésre. Kb 1mp után megtalálta az új routert, amit hozzáadva elindult a mesh hálózat kialakítása. Ez kb 30 mp-ig tartott és kész is!
3, A két routert ezután szét lehet választani, én elvittem egy másik emeletre egyből. Kábeles kapcsolattal vannak összekapcsolva, az új router WAN portjába van bedugva a falból jövő kábel. Wifi analyzerrel nézve, ugyanazzal az SSID-vel, de két külön csatornán látom mindkét router jeleit.
4, A régi router webes menüjében megjelent egy újabb menüpont "view complete network" néven, ezzel látszik a grafikus felületen az internet és a két router kapcsolódása. Sajnos a menü kialakítása nem a legszerencsésebb, mert letakarja az "advanced settings" menüt... :(
Ebben a menüben lehet a legegyszerűbben kideríteni, hogy milyen IP-t kapott az új router, amit viszont úgy látom, hogy sehogy sem lehet megváltoztatni...
5, Viszont ezzel az így kiderített IP címen keresztül azért be lehet lépni az új router felületére is. Itt van egy apró érdekesség: a régi router admin jelszava a belépőkód, tehát nem kell az új routert külön felvenni a MiWifi appban, jelszót létrehozni, stb... egyszerűen a fő router admin jelszava jó ide is...
6, Az előzőből következik az is, hogy ha valami beállítást módosítani szeretnénk, akkor a fő (régi) routerbe kell belépni, ott átállítani és ezt örökli a másodlagos (régi) router is. Erre jó példa hogy ha szeretnénk ki/be kapcsolni az IoT antennát, akkor azt nem routerenként kell megtennünk, hanem központilag. Ugyanez igaz a közös vagy külön 2,5/5GHz SSID-ra is...

Egyelőre eddig jutottam... :)

(#428) james008bond


james008bond
őstag

Pc-n sajnos a harmadát méri gigabites Telekom net-tel... :F
Wifi hatótáv norm beállításon is brutál házon belül és a kert végében is, korábbi Asus ac 87 mellett az alagsorba kellett hatótáv növelő. Most mindenütt kb 2x a térerő ( cc 160 m2 ház ). Mit tudhat max fokozaton?
Nálatok MI eszközök nevét, tulajdondságait kiírja, kis ikonokat kirak MIWIFI alkalmazásban?
Kínai régióra regisztráltam, jelenthez ez hátrányt?
MI Home alkalmazást kínára állítva látja a routert, viszont csak kínaiul tud...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#429) konigjanos válasza JKJ420 (#426) üzenetére


konigjanos
senior tag

Köszönöm, meg Balage76-nak is a részletes leírást, de nem boldogulok: A teljes hálózat megvan, ott is a második router, de rákattintva csak mesh beállítások vannak, semmi egyéb, és ip címmel belépve is ugyan az.

(#430) Goose-T válasza james008bond (#428) üzenetére


Goose-T
veterán

PC-n ne a webes sebességmérőt használd, hanem töltsd le a Speedtest alkalmazást a Windows Store-ból. A webes párszáz megabit felett megbízhatatlan.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#431) Balage76 válasza konigjanos (#429) üzenetére


Balage76
senior tag

Igen, ez ilyen. A második router ilyenkor csak egy “buta” routerré változik. Minden beállítást a fő routeren (gateway) kell megcsinálnod.

(#432) lócitrom válasza Goose-T (#430) üzenetére


lócitrom
őstag

jól néznénk ki, ha ez így volna...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#433) JKJ420 válasza konigjanos (#429) üzenetére


JKJ420
tag

Eddig én is úgy tudom, hogy csak minimálisan lehet az egyes mesh tagokat egyedileg állítgatni. Mi az konkrétan amit változtatni szeretnél?

(#434) konigjanos válasza JKJ420 (#433) üzenetére


konigjanos
senior tag

nem tudom, alapértelmezetten a wifi erőssége milyen volt rajta alapértelmezetten, azt húznám a maximumra...talán csak közepes a gyári beállítás.

(#435) Rick4 válasza james008bond (#428) üzenetére


Rick4
félisten

A telekom nettel sose mért jól, a szerver a baj. Nekem Szegedről a Szemernet tökéletes, 920-930-940, böngészőből a szelessav.net, ami szintén jó, is ugyanezeket hozza.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#436) Jozsó válasza lócitrom (#432) üzenetére


Jozsó
tag

Nem teljesen úgy van, hogy megbízhatatlan inkább úgy, hogy akkora erőforrást igényel, ami nem mindenkinek áll rendelkezésre.

(#437) Balage76 válasza konigjanos (#434) üzenetére


Balage76
senior tag

A jelerősséget, sáv szélességet is a fő routeren állítod és az al-routeren is módosul. Este kipróbáltam. Tehát mindkettőre (vagy ha több routered van akkor mindegyikre) ugyanaz a beállítás érvényes lesz.

(#438) Goose-T válasza lócitrom (#432) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor nézz be a Digi topikba, és keress csak rá a Speedtest szóra, vagy kérdezd meg, mit ajánlanak a gigabites net mérésére.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#439) lócitrom válasza Goose-T (#438) üzenetére


lócitrom
őstag

én elhiszek minden ilyen babonát, csak amikor az alkalmazás kevesebbet mér egy i7-es gépen, akkor nem tudom ennek mennyi relevanciája van.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#440) Rick4 válasza lócitrom (#439) üzenetére


Rick4
félisten

Ha van egy géped, amiben egy i7-es van, majd kiveszed a procit, és egy azonos foglalatba tehető Pentiumot raksz be, tehát sem hálókártya, sem driverek, se más nem változik, ugyanannyit fogsz mérni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#441) Goose-T válasza lócitrom (#439) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez nem babona, én is tapasztaltam itthon. Csak az asztali alkalmazással tudtam közel egy gigabitet mérni, a weboldalas mérés 300-600 között ingadozott ugyanazon a gépen, ugyanazokkal a speedtest beállításokkal.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#442) james008bond válasza Goose-T (#441) üzenetére


james008bond
őstag

Igaz. Most már így néz ki alkalmazással mérve PC-n. Egyébként router saját sebességtesztje is hasonlóképpen alakult.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#443) Jozsó válasza Rick4 (#440) üzenetére


Jozsó
tag

Nem, ez nem így van. Most csináltam egy tesztet. Webes alkalmazással 882/247 lett, úgy, hogy a processzor (i5) 100%-on ment, vagyis az egész mérés processzor limites lett. Alkalmazással 939/260 úgy, hogy a processzor 38%-on ment max.

De ez off topic, mert nekem az ax3600 csak AP-nek van berakva.

(#444) Rick4 válasza Jozsó (#443) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, tehát nem csináltad meg azt, amit én állítok, de megpróbálod tények nélkül cáfolni. Rendben. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#445) konigjanos válasza Rick4 (#444) üzenetére


konigjanos
senior tag


nekem webessel ennyi:

[ Szerkesztve ]

(#446) Balage76 válasza Rick4 (#444) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem kell ehhez processzort cserélgetni, elég jól mutatja a processzor-függőséget az, hogy a webes teszt közben letöltésnél nagy a proci terhelés (nekem egy i5-3570K-t majd 100%-ra kihajt a teszt, úgy hogy ebből 80%-ot a Chrome böngésző fog csak akkor amikor éppen megy a letöltés), míg feltöltésnél arányosan kevesebb, a kisebb upload miatt.... mindezt vezetékes kapcsolaton.
Mivel elvileg ilyenkor semmi sem történik, csak adatmozgatás, ha ugyanezt a sebességet/adatmennyiséget helyi hálón mozgatom, akkor elvileg reprodukálhatom a terhelést, igaz?

Nálam családi házas környezethez képest egész jó hálózat van itthon. Egy Cisco SG110-24 és egy SG100-16 is van a rack szekrényben, szóval ezzel nincs gond. Ha egy HP Microserver gépről (amit NAS-ként használok) másolok ugyanerre az i5-ös gépre vagy visszafelé (SSD-ről SSD-re), akkor folyamatosan megvan a 980Mbit/s, de közben csak 16% az i5 proci terhelése....

A HP Microserverben 2 magos, 1,5GHz-es AMD Turion proci van, ami minden csak nem egy erőmű... Ha ezen próbálom futtatni a speedtest webes verzióján Chrome böngészőben, akkor 80 Mbit letöltésnél és 130Mbit feltöltésnél nem tudok többet mérni és végig 100%-on pörög a proci. Igazából 100%-on van onnantól hogy egyáltalán megnyitom az oldalt...

Ha az előbb említett fájlmásolás közben nézem, akkor 980Mbit/s sebességnél 45%-os a proci terhelés....
Ja és ugyanez a HP gép 60-65MB/sec maximumot tud a utorrenttel, ekkor kezd procilimites lenni a letöltés...

(#447) Rick4 válasza Balage76 (#446) üzenetére


Rick4
félisten

Az én asztali gépemben egy i7-8700-as proci van 16GB ram társaságában, chrome- mal és a webes böngészővel kb 30% terhelést mutat, ha mérek, a sebesség lesz 6-700, esetleg 800 mbit, de utóbbi csak nagyon esetleg, pedig itt is egy viszonylag jó hálózat van, nem csak házon belül, de azon kívül is. Az asztal túloldalán az asszony gépében van egy i7-6700-as gép szintén 16GB ram társaságában, nála chrome-mal 36%, de pont ugyanennyit mér, itt nem proci limit van, hanem a másik oldalon kiszolgáló szerver, vagy böngésző pontatlanság limit. Ezért is mondtam, hiába mutat majd 100%ot a feladatkezelő, nem azért nem megy feljebb, mert a proci limitál, hanem a szerver oldalon lesz a gond, vagy maga a böngészős alkalmazás csal.
Az all tök más, a szelessav.net oldal elmegy 940-ig, tehát nem a böngészős alkalmazás a tökéletes sebességémérésre, leglaábbis nem gigabit környékére..

Ha te a gyengébb procival 100%-os terheléssel mérsz, az való igaz, hogy nem csak hálózati kapcsolati kérdés, hanem a proci kérdés is, tehát a speedstep, thermal throttling, miegymás is bele fog játszani, de ha a szerver nem megfelelő egy gigabites nethez, vagy csal a böngészős mérőke, hiába méricskélünk rajta...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#448) dethroner válasza konigjanos (#445) üzenetére


dethroner
veterán

Mitől lesz ilyen alacsony a ping?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#449) konigjanos válasza dethroner (#448) üzenetére


konigjanos
senior tag

fogalmam sincs. az jó vagy rossz?

(#450) dethroner válasza konigjanos (#449) üzenetére


dethroner
veterán

;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.